Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Prośba do agnostyków i ateistów.
 |  Wersja do druku
Goriot
 luty 21 2006 09:46   
Forum

Status: offline

Quote by pawvic: Chciałbym poruszyć pewną kwestię. Jak to jest z ateistami. Skoro nie wierzą w Boga, to również nie wierzą w życie po śmierci. Skoro tak, to co ich utrzymuje przy życiu? Czy nadejdzie taki dzień dla nich, że powiedzą sobie, życie jest ciężkie, niesprawiedliwe, po co mam się męczyć na tym padole łez - zrobię sobie pętelkę, otruję się, czy skoczę z wysokości, albo podetnę sobie żyłki? Jaką wartość ma dla was życie. Czy w takim razie zgadzacie się również na aborcję, eutanazję, karę śmierci, bo nikomu krzywda się nie stanie, przejdą tylko do błogiego, nieuświadomionego niebytu? Czy nie uważacie, że w takim razie życie bez istniejącego Boga byłoby "piekłem"? Rodzaj ludzki dawno by wyginął, gdyby nie istniał Bóg i wiara w niego. Może przede wszystkim wiara... Co wam ją zastępuje? Słucham uważnie.

Własnie sam sobie wystawiłeś świadectwo i ukazałeś swoją "wielką wiarę". Dlaczego ? Dlatego, że własnie pokazałes , iż jesteś człowiekim słabym. Takim którego "ktoś" musi prowadzić przez życie. Jeśli nie bog to politycy. Jesli nie oni to inny człowiek. Sam nie potrafisz zajac się własnym Ja. Zyje Ci sie dobrze wtedy, kiedy ktoś Tobą steruje...

Ja czegoś takiego nie potrzebuje. Sam umiem sobie w życiu poradzic. Mało tego - nie przeżywam takich chwil zwątpienia jak Ty. Jest mi łatwiej. Bo wszystko w życiu zależy ode mnie. Jak coś zawale to mówię - ja zawaliłem. Ty jeśli Ci cos nie wyjdzie mówisz - bo bog tak chciał.
Nie potrafisz żyć bez złudnej nadziei, że jest coś od czego Twoje życie jest niezależne. A życie jest tylko Twoje. I uwierz - nie będzie uzależnione od niczego i nikogo - jeśli sam sie o to postarasz.

Jeśli chodzi o pętle na szyję lub kulkę w łeb to moim zdaniem są to atrybuty życia wierzących. Skoro wasze żytcie jest takie złe i brzydkie. Pełne cnót, pełne cierpienia, grzechu, obłudy, współczucia - to po co żyć ? Lepiej sobie palnijcie w głowę i raz na zawsze zakończcie to cierpienie.

Rozpatrujac niewierzacego w kontekscie radzenia sobie z życiowymi problemami weź pod uwagę to że dla niego one w ogóle nie istnieją. Ja na swoje życie mam wpływ i ono zależy ode mnie. Jest kilka kwestii które mnie ograniczają - ale je można zwalczyć. Ze wszystkim radzę sobie sam i nie przeżywam chwil załamania - takich jakie Ty przeżywasz.

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 luty 21 2006 10:36   
Forum

Tak sobie myślę że pęcherzyk Twojej pychy może zostać kiedys przekłuty...
Piszesz, że Twoje życie zależy tylko od Ciebie. No cóż, nie uznajesz nawet tego że jesteś zależny od innych ? Zatem winszuję zycia w samotności.
Ale, zostawiając na boku te drobne uszczypliwości, odpowiedz może na pytanie: PO CO żyjesz ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 21 2006 11:55   
Forum

[Rhodes]
"Ja czegoś takiego nie potrzebuje. Sam umiem sobie w życiu poradzic. Mało tego - nie przeżywam takich chwil zwątpienia jak Ty. Jest mi łatwiej. Bo wszystko w życiu zależy ode mnie."

Dla czlowieka wierzacego Bog jest podstawa. Gdy ten
fundament usunac, zycie traci dla niego wszelki sens.
Wszystko zalezy od Boga, z niego czerpie sie sily,
to co On powie jest prawda.

Dla ateisty odwrotnie. Wszystkim steruje on sam.
Wszystko co osiagnal zawdzecza wylacznie sobie, wszystko
zalezy wylacznie od niego samego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 luty 21 2006 12:14   
Forum

"(cytat za:Thenewone) Patrzę, a tu agnostykom wstęp wzbroniony...
Ocho - myślę sobię - Tutaj się dowiem, czy istnieje JEDNA PRAWDZIWA DROGA do Boga...
Bo może moje zwątpienie wcale nie jest takie najgorsze..."

Thenewone zostań
Uważam że im więcej punktów widzenia tym lepiej.Są tu wyznawcy religii Nie-Chrześcijańskich,(jak ja) ateiści, agnostycy i ludzie prezentujący przeróżne filozofie, trafiłeś tu tylko w trochę złym momencie. Ta prośba to nie jest oficjalna prośba kierownictwa forum. Jest to serwis ekumeniczny czyli z założenia bardziej otwarty na dialog i dyskusje niż serwis powiedzmy dotyczący tylko jednej religii. Ja spotkałem tu wiele ciekawych osób i dużo się dowiedziałem, o wielu sprawach związanych z Chrześcijaństwem ale też o innych religiach i ich podejścia do pewnych spraw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 21 2006 13:49   
Forum

Zyje dla siebie samego i dla was.

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 luty 21 2006 14:30   
Forum

Wszystkich zainteresowanych pytaniem "Czy ateista ma po co zyc?" zapraszam do nowego tematu o dokladnie takim tytule, ktory wlasnie zalozylem - tam znajdziecie moja odpowiedz na to pytanie (chyba ze admin tego nie pusci )

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 luty 21 2006 14:49   
Forum

Quote by heinrichboll: Wszystkich zainteresowanych pytaniem "Czy ateista ma po co zyc?" zapraszam do nowego tematu o dokladnie takim tytule, ktory wlasnie zalozylem - tam znajdziecie moja odpowiedz na to pytanie (chyba ze admin tego nie pusci )

jak znam zycie adminie nie zajmuja sie inkwizycja!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 21 2006 17:11   
Forum

Quote by milka: Miłka, ty czytasz fory?
wiem, wiem, nie lubisz mnie. masz wciaz zal do mnie ze mam podobny nick. czytalam jak wciaz tlumaczylas roznice miedzy nami. ale, ostatnio bylam zdziwiona ze sie zgadzasz ze mna w niektorych kwestiach w ogole, nie moglam w to uwierzyc! czyzby powoli topi sie lod?
szkoda ze moga o tobie tak ludzie zle pomyslec przeze mnie. bo my jestesmy rozni jak noc i dzien

Wysłałam Ci maila na priva. Przeczytaj.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
milka
 luty 21 2006 17:15   
Forum

Quote by Miłka:

Wysłałam Ci maila na priva. Przeczytaj.

o la la
sorry, sprawdzilam poczte nie ma nic!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 21 2006 18:17   
Forum

Spróbuj sprawdzić później. A jak nie dojdzie, to się skrobnie skargę do adminów.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Morzan
 luty 21 2006 20:13   
Forum

Ja tam nie mam nic przeciwko temu, żeby ateiści byli na tym forum.Jeśli ktoś nie jest pewny sojej wiary, to ją porzucii, a jeśli jest pewny, to nie powinien się bać dyskusji z ateistami.

Rhodes

Sprostowanie- jesli mi coś nie wyjdzie to nie mówię, że Bóg tak chciał
Nie jesteśmy marionetkami w rękach Bogach, ale prawdą jest, że chrześcijanin powinien się Mu w całości oddać.

Pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
thenewone
 luty 23 2006 23:56   
Forum

Witam serdecznie

Muszę przyznać, że początkowo bałem się tu zajrzeć...

bo dużo błędów ortograficznych robię

i...wszyscy wiemy gdzie żyjemy...

jednak dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Nie, nie jestem człowiekiem który odnowi Kościół.
Ale ufam, że tyle w nas dobra ile zdołamy wynieść...
Wiecie, bez żadnego Kościoła modlę się teraz za moje dziecko - żadna wpadka... mój Ojciec w moim wieku miał czwórkę dzieci...
A ja nie Katolik, czytaj chyba agnostyk, wzoszę ręce i wołam - Abba, Ojcze... daj nam Twojego świetła, abyśmy mieli kędy do Ciebie powrócić. Pozdrawiam Was wszystkich!!

Acha, niewierzący dodają mi siły!
Bo gdyby nie oni, to na co my tutaj?

trzymajcie się

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,33 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post