Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 "Swiadkowie" Jehowy
 |  Wersja do druku
piotr.
 luty 21 2006 22:04   
Forum

Status: offline

MAXRUD!
rys troszke nadinterpretuje i chyba zbyt literalnie podchodzi do niektorych spraw

ps. bardzo dobry przyklad z tym cytatem!

------------------------------------------------------

"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!" 2Kor 13:13

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 22 2006 09:35   
Forum

Quote by piotr.:
Quote by Rhodes: No cóż w tej sytuacji musze wyjasnić o co chodziło.

Specjalnie podpuściłem was z tym nachozeniem Jehowy na "cudzy teren", żeby uświadomić wam co robi wasz kosćioł... A co robi ? Wysyła misjonarzy i wpaja swojego boga innym ludziom. Własnie nachodzac "cudzy teren". Identycznie jak Ci Jehowy nachodzący wasze domy. Chciałem wam ukazać, że w ogóle nie różnicie sie od nich, tak samo jak ja.

No może z małą różnicą. Katolicy wciaz narzekają że delikatnie mówiac źli Jehowcy nachodzą ich domy.

Ja tu jestem nie na swoim gruncie i Jehoway przy waszych domach też - i Wam sie to nie podoba. Katolicy na misjach nie są na swoim gruncie - ale to się musi podobać.

Ani tu, ani tu, ani tu nikt nikogo nie zaprasza.

Rhodes, dlaczego uogólniasz wszystko? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszyscy katolicy dostają białej gorączki jak do ich drzwi zapukają Świadkowie? Myślę, że nie wiesz też o tym, że naprawde jest wielu katolików zarówno wsród świeckich jak i duchownych, którzy przyznaja się do tego, że wiele misji należy poprawić oraz że wiele jest źle przeprowadzanych. Wiesz co nas odróżnia od Świadków Jehowych? To że my częściej potrafimy przyznać się do błędu i przeprosić. I to jest faktem, który nie można jednogłośnie zaprzeczyć. A chcesz wiedzieć dlaczego katolicy (i nie tylko) nie lubią (nie wszyscy) ich wizyt? Ponieważ swoją nauką sieją zgorszenie, ponieważ swoim bluźnierstwem dalecy są tego, aby ich nazwać Chrześcijanami, ponieważ wielu Katolików nie ma podstawowej wiedzy i nie potrafią się oprzeć na Biblii, co Świadkowie usilnie próbują wykorzystać. Ja się nie obawiam ani ich wizyt, ani tego, że porzucę swoją wiarę.
Pozdrawiam!

Ponieważ swoją nauką sieją zgorszenie, ponieważ swoim bluźnierstwem dalecy są tego, aby ich nazwać Chrześcijanami, ponieważ wielu Katolików nie ma podstawowej wiedzy i nie potrafią się oprzeć na Biblii, co Świadkowie usilnie próbują wykorzystać. Ja się nie obawiam ani ich wizyt, ani tego, że porzucę swoją wiarę.

eeeee ? no ten fragment to przeczy wszystkiemu. Tak samo murzyn mysli o misji koscioła katolickiego w swojej puszczy. On ma też swojego jedynego prawdziwego boga i tak mówi o katolikach:

"swoją nauką sieją zgorszenie, ponieważ swoim bluźnierstwem dalecy są tego, aby ich nazwać czarnymi braćmi, ponieważ wielu moich przyjaciol z wioski nie ma podstawowej wiedzy i nie potrafią się oprzeć na wiedzy szamana, co katolicy usilnie próbują wykorzystać"

To samo ?

Heinrichboll - nie szkodzi Choc plan wypaliłby jakbym sieprzyznał że tu nie jestem na swoim terenie. No bo w zasadzie nie jestem Zreszto jak widać na załączonym obrazku - i tak wypaił.

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 22 2006 11:30   
Forum

Quote by Rhodes:
"swoją nauką sieją zgorszenie, ponieważ swoim bluźnierstwem dalecy są tego, aby ich nazwać czarnymi braćmi, ponieważ wielu moich przyjaciol z wioski nie ma podstawowej wiedzy i nie potrafią się oprzeć na wiedzy szamana, co katolicy usilnie próbują wykorzystać"

Chodzi o to, że jakby ŚJ głosili prawdziwego Boga, tego, który w Biblii pod trzema osobami się objawia, to by byli zawsze mile widziani. Misje katolickie i innych kościołów chrześcijańskich według twojej opinii nachodzą też obcy grunt, ok, ale dla nas, chrześcijan, to przedstawiają prawdziwego Boga (czyt. Trójjedynego) i właśnie o to chodzi. Rozróżnienie to dla mne ma znaczenie, ale dla ateistów zawsze będzie to tylko "nachodzeniem gruntu".

--------------------------------------------------------
Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą
mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.
-- Łk 21,08

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 22 2006 12:30   
Forum

Twój bog, ich bog, i mój zmyślony maja takie samo prawo bycia absolutem.

W kosciele to sie tak utarło: co inni nam robią - to jest złe, ale jak my robimy to samo innym to wszystko w porządku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 22 2006 14:44   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by rys:

A w którym miejscu jest w Bibli napisane żeby nie rozmawiać z heretykami? ela

A w ktorym miejscu napisalem ze nie mamy rozmawiac z heretykami?? Durnych rozmow mamy unikac
A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.
Tytusa 3:9

DURNYCH powiadasz! Dziekuje za odpowiedź.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 22 2006 14:52   
Forum

Drogi Piotrze! Ja wiem,że Św.J sie identyfikują z Russellem, ale miałes mi podac prawdy które zachowali po Russellu według mnie PRAWIE żadne. ela.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 22 2006 15:00   
Forum

Quote by rys: Drogi Piotrze! Ja wiem,że Św.J sie identyfikują z Russellem, ale miałes mi podac prawdy które zachowali po Russellu według mnie PRAWIE żadne. ela.

Witaj rys!
Cieszę się, że już dochodzimy do porozumienia.
Wcześniej twierdziłeś, że nie zachowali żadnych, a teras przyznajesz że PRAWIE żadnych. To już jest dobry początek.
Dobrze, w niedługim czasie napiszę co zachowali a nawet postaram się podać różnice.
Pozdrawiam!

--------------------------------------------------------

"Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie
narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
-- Mt 28,18

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 22 2006 15:10   
Forum

Do Piotra!
Jeszcze cos dodam do mojego postu. Czytałeś strone która mi poleciłeś? Cialo Kierownicze, nawet nie wspomnialo,że to bylo BADACZE BIBLII wspomina tylko,że prezes Russell był badaczem jakaż to jest obluda a szkoda. Moglo byc tak milo gdyby Rudhefordowi sie w glowie nie przewrócilo. ela.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 22 2006 15:28   
Forum

Heinrichboll - nie szkodzi Choc plan wypaliłby jakbym sieprzyznał że tu nie jestem na swoim terenie. No bo w zasadzie nie jestem Zreszto jak widać na załączonym obrazku - i tak wypaił.

Twoje intencje przebywania na tym forum Rhodes są dla mnie dziwne i niezrozumiałe... Masz względem nas jakiś plan? Jaki jest cel Twoich wypowiedzi. Przyszedleś budowac wiare czy ją rujnowac? Co chcesz osiągnąć wytłumacz to przynajmniej mi.

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 22 2006 15:36   
Forum

Tak rys, zgadza sie, ale jak sam widzisz, juz na wstepie przyznali sie do swoich pierwotnych korzeni i za swojego ojca, ktory wszystko zapoczatkowal uwazaja Russela. Niemniej jednak zgadzam sie z Twoim stwierdzeniem, ze Ruthefordowi sie w glowie przewrocilo.
Skoro sami o sobie mówi, że "DZISIEJSI Świadkowie Jehowy pojawili się na widowni dziejów ponad 100 lat temu. Na początku lat siedemdziesiątych XIX wieku [...] Głównym inicjatorem był Charles Taze Russell.", to jak mam to rozumieć jak nie pełne identyfikowanie się SJ z Badaczami?

Jeśli ośmielą się twierdzić inaczej, to już nie moja wina, że są niekonsekwentni w tym co głoszą.
Podobieństwa i różnice opiszę, spoko
---------------------------------------------------------

"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie:
duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. "
-- Łk 24,39

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 00:53   
Forum

Siloam

Będe szczęśliwy jeśli chociaż jeden/jedna z was po przeczytaniu mojego postu zada sobie pytanie:

"A jeśli wierze w coś czego nie ma ?"

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 23 2006 01:19   
Forum

Quote by Rhodes: Siloam
"A jeśli wierze w coś czego nie ma ?"

Rhodos, zupełnie pomyliłeś fora. Obecni tu Chrześcijanie nie wierzą w "coś" lecz w NIEGO.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 09:15   
Forum

"A jesli wierze w tego którego ktoś sobie kiedyś zmyślił ?"

Lepiej ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 23 2006 09:45   
Forum Moderator
Moderator

Nie bardzo, bo ja wiem, że jest....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 10:04   
Forum

No własnie. Bede zadowolony jeśli ktoś kto mysli/wierzy tak jak moderator zada sobie to pytanie.:

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 23 2006 11:07   
Forum

Quote by Rhodes:

Nie rozumiem pytania. Przykro mi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 11:19   
Forum

Tak będzie Ci łatwiej

"A jeśli mojego boga nie ma ?"

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 23 2006 11:31   
Forum

Quote by Rhodes:
tak będzie Ci łatwiej Smile

"A jeśli mojego boga nie ma ?"

Nadal nie bardzo wiem o co chodzi, jak to wogóle możliwe?

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 12:36   
Forum

No własnie

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 09 2006 22:58   
Forum

no to tak, ja chcialem tylko powiedzieć że wszyscy macie bardzo spaczone poglądy na temat świadków jehowy. ja sam do nich nie należe, ale mam kilku znajomych i wcale nie maja nic wspólnego z oszczerstwami które tu wypisujecie. jak ktoś chce zadać jakies pytanie na ich temat nie trzeba szukać forum. zapraszam do siebie na gg( 8196561 ) pozdrawiam!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 09 2006 23:09   
Forum Moderator
Moderator

Ja Ciebie proszę abyś rozwiał nasze mity tutaj, na forum publicznym. Sądzę, że inni też sa zainteresowani.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 23:14   
Forum

Popieram.
Rozwiń proszę swoją myśl.
Tutaj.
Teraz.
Jakie oszczerstwa nam zarzucasz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 10 2006 20:04   
Forum

ok, na początku chcialem powiedzieć że nie mialem zamiaru nikogo obrazić. więc zaczne od tego. piszecie np: że ŚJ opieraja swoja wiare na poglądach russela, czy rutheforda, co nie jest prawdą, ponieważ wszystkie ich poglądy i zasady którymi się w życiu kieruja pochodzą z pisma swiętego. ktoś mógl by w tym miejscu powiedziec ze oni maja swoja biblie...jednak ten argument traci moc, gdy porównamy ich przeklad z np: biblia tysiaclecia, bardzo podobne(największą różnicą jest to że w tysiąclatce nie jest w tylu miejscach użyte imie boże, a u ŚW nie ma mowy o krzyżu). Druga rzecz, piotr wspomnial że maja swojego boga( nieprawdziwego, bo tylko bóg w trójcy jest prawdziwy), więc ja się pytam, dlaczego w żadnym przekladzie pisma św nie ma użytego slowa trójca, jeśli jest to podstawowy dogmat chrześcijaństwa? .............w dalszym ciagu zapraszam do siebie na gg, bedzie mi latwiej rozmawiać)

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 21:05   
Forum

Hahaha... wiedzialem ze sie doczepisz slowa "Trojca".
Czlowieku, w Biblii tez nie ma slowa "Straznica", na ktora tak czesto sie powoluja i ktora wielu ŚJ zastepuje Biblie, nie ma tez slów "Jehowa, organizacja" jednak nie przeszkadza im to w formułowaniu swoich nauk. W Biblii tez nie ma dat np. "słynne" pokolenie 1914, ani tez najnowszej 2034 ))) Wyliczanki armagedonu to ich specjalnosc. Słowa "Trojca" w Biblii nie znajdziesz, ale nie oznacza to, ze Bog nie dał sie poznac pod 3 osobami i ze w nich nie dziala.

Poczytaj troszke, a potem mów, kolego.

Aha, poczytaj sobie troszke opinie fachowców-ateistów na temat przekładu Pisma Nowego Świata, a Biblii Tysiąclecia czy nawet Brzeskiej, Gdańskiej. Szybko zorientujesz sie ze przklad nowego swiata jest... jakby to ująć, ekhm, niefachowy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 10 2006 21:14   
Forum Moderator
Moderator

Doszły mnie słuchy, że ŚJ nie uznają Jezusa jako Boga. Jeżeli to jest prawda, to jak sobie radzą z ewangelią Jana ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 10 2006 21:16   
Forum Moderator
Moderator

Kim sa dokladnie to ja nie wiem. Wiem kim nie sa. Wyznawcami Jezusa Chrystusa. Chrzescijanami nie sa... Reszta mnie nie interesuje... Przez litosc nie bede tu sie pochylal nad Jechowickimi teoriami na temat Jezusa i konca swiata, ktory juz kilka razy zdaje sie mial byc... Daj Gandalfie pokoj...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 21:21   
Forum

Quote by maxurd:
konca swiata, ktory juz kilka razy zdaje sie mial byc

maxurd, ŚJ przodują wśród wszystkich wyznań całego świata jeśli chodzi o ilość przepowiedni konca swiata. I to żadna ironia - to fakt!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 21:25   
Forum

Quote by Rafi F:
Doszły mnie słuchy, że ŚJ nie uznają Jezusa jako Boga. Jeżeli to jest prawda, to jak sobie radzą z ewangelią Jana ?

Nie nie uznają. Nie uznają też wielu innych istotnych rzeczy, które łączy wszystkich chrześcijan. Jak sobie dają radę z niewygodnymi wersetami?
No cóż, przede wszystkim przez odpowiednie tłumaczenie Pisma i odwracaniem kota ogonem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 14:14   
Forum

no cóż widze że rozmawia się z wami jak z moją babcią, nie slucha, tylko czeka, aż przestane mówić żeby ona mogla powiedziec swoje argumenty. nie ma wyznaczonej daty końca swiata, nie wiem skąd wyczasnąles 2034... strażnica to nie jest dogmat!!!!!!!!! tylko poprostu tytół czasopima przez nich wydawanego, ale widze że mierne o tym pojecie masz... i na litość boską nie mów mi czlowieku że w bibli nie ma słowa Jehowa
(czy Jahwe- co znaczy to samo)poprostu w większości przekladów jest zastąpione slowem pan, lub bóg, ale jest w jednym miejscu napewno, bo nieidzie tego zastąpic psalm 83:18 ( w niektórych przekladach 19). nie przyjmuj wszystkiego co mówi ksiądz na kazaniu bezkrytycznie tylko to sprawdzaj, bo mozna glupstwo palnąć... w bibli nie ma potwierdzenia jakoby istniala trójca. samo to pojęcie zostalo przyjęte pod koniec IV w.n.e. a wywodzi się z nauk pogańskich, zreszta jak bardzo wiele innych nauk, które nie maja żadnego związku z pismem świętych, a zostaly wprowadzone tylko po to aby nie doszlo do buntu ludzi, którym chrześcijaństwo zostalo narzucone, żeby mogli dalej praktykowac wlasne obrzędy, tylko pod inna nazwą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 14:26   
Forum

a tak z innej beczki nasunęło mi się ciekawe spostrzerzenie. maxurd stwierdzil, że nie sa wyznawcami jezusa ... hmm, wyglada to inaczej. uznaja go za syna bożego i przyklad do naśladowania. np: jezus kazal swoim uczniom chodzić do ludzi i glosić dobrą nowine. kto w dzisiejszych czasach tak postępuje?? jak to się dzieje że oni maja coraz większa liczbe wyznawców, a kościoly sa zamykane i przeżywaja swój kryzys( nie jest to jeszcze tak odczuwalne w polsce, ale myśle że to kwestia kilku lat...). ŚJ nikogo nie zmuszają do zmiany wiary, nauczaja o słowie bożym. jeśli ktos zechce dołączyć do ich grona jest to wybór calkowicie dobrowolny i nieprzymuszony, czego nie mozna powiedzieć o kościele, który wciela nowych czlonków bez ich zgody, kiedy są nieświadomi i wpaja im wlasne poglady(indoktrynacja), utwierdzając ich że kościól jest najlepszy, a wszystkie inne religie sa zle. czy to nie jest pranie mózgu??!!sami oceńcie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości