Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 "Swiadkowie" Jehowy
 |  Wersja do druku
Rafi F
 kwiecień 11 2006 15:05   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

W Biblii jest wyraźna nauka o trójcy. Wyznanie wiary zostało przyjęte aby się od ruchów gnostyckich i innych herezji odciąć, a nie dlatego, że ktoś takie pojęcie wymyślił (kto?) lub aby komuś ktoś (kto?)miał takie pojęcie narzucać.
O Jezusie jako Bogu jest u Jana wprost, stąd moje zainteresowanie i w sumie konkretnej odpowiedzi nie usłyszałem.
A co z palem ? Bo tutaj znacznie zgrzyta.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 16:02   
Forum

na to pytanie móglbym się bardzo rozpisać, ale wg mnie nie ma to dużego znaczenia jak zginąl jezus. Zamiast tego dam ci do myslenia wyobraź sobie że masz najlepszego przyjaciela, który zrobil by dla ciebie wszystko. wpadles w niezle bagno i żeby cie z tego wydostać, twój przyjaciel musi oddać za ciebie życie... zostaje rozstrzelany. jak ci się wydaje, czy w takim wypadku byloby na miejscu gdybyś, zawiesil sobie na ścianie karabin i się do niego modlił? albo czy zrobilbys sobie miniaturowe kopie do noszenia na szyi? odpowiedź wydaje sie być oczywista. nieważne od czego zginąl jezus ważne jest że bylo to narzędzie zbrodni. czy z tego punktu widzenia wydaje ci się wporządku takie wielbienie krzyża. nie sądze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 16:04   
Forum

i żeby nikogo nie zgorszyć, tym ze napisalem, że nie ma większego znaczenia jak umarl, to oczywiście przyznaje że znaczenie samej śmierci jest niewyobrażalnie wielkie i bylo dowodem wielkiej milosci jezusa(że sie zgodzil) i boga(że oddal swego syna) do ludzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 11 2006 17:13   
Forum Moderator
Moderator

No coz. Niech bedzie... Raz jedyny
Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.
Zachariasza 12:10

Bog Jahwe przebity i oplakiwany jako jedynak...

Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Izajasza 9:5

Bog Mocny, Ojciec Odwieczny... Czaisz? Odwieczny - Od zawsze.

Mateusza 28:18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Nie chodzcie po domach tylko czyncie uczniami - roznica pewna skromna. Pelnia wladzy. Nie 3/4 ale pelnia Boskosci.

który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.
Filipian 3:21

wszystko moze sobie poddac... Niesamowite.

Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.
Objawienie 1:8

Przez litosc na tym poprzestane...

Kto ma syna ma zywot...

A i o krzyzu...

Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.
1 Koryntian 1:18

Dla Pawla krzyz byl istotny... Dla Ciebie moze nie jest... Nikt nie kaze Ci krzyz czcic . Ty sie masz na nim znalezc razem z Jezusem...(Twoje stare zycie jezeli zlaples skrutu myslowego)

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 11 2006 17:52   
Forum

Ja dodam jeszcze coś co tego wątku.

Po pierwsze primo, zupełnie bezsennsowne jest porównywanie innych narzędzi śmierci przez ŚJ do krzyża. ŚJ w rozmowach wytykają nie od dziś, że wieszamy sobie narzędzie egzekucji na ścianie. Jak mówią "nikt sobie nie zawiesza jakoś stryczka, karabinu czy krzesła elektrycznego na ścianie". Porównania tych narzędzi do Jezusowego Krzyża są bezsensowne a przynajmniej wielce dziwne, jak i to Twoje porównanie z rozstrzelanym przyjacielem, Gandalfie. Ten przyjaciel oddaj za mnie życie. Ok. Super. Ale Jezus nie tylko oddał za mnie życie na krzyżu - On mnie przez niego ZBAWIŁ!!!!

Po drugie primo cytaty z małym komentarzem

a) Narzędzie, na którym Jezus zawisł i skonał, z pewnością nie zasługuje na bałwochwalczą cześć, raczej powinno budzić odrazę Strażnica Nr 10, 1995 s.20

Taak. Odrazę. Tylko z jakiej racji? Apostołów czy ŚJ?

b) Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata. Ga 6:14

c) Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę Hbr 12:2 Skoro Jezus nie baczył na hańbę krzyża, dlaczego ja mam go tak postrzegać???!!!

d) Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego Flp 3:18 - Nadal aktualne, jak widać

e) Przez wiele lat (...) przywiązywali wielką wagę do krzyża, uważając go za symbol chrystianizmu. Nosili nawet znaczek przedstawiający krzyż i koronę. (...) Przez kilkadziesiąt lat symbol ów widniał także na stronie tytułowej czasopisma Strażnica. Strażnica Nr 10, 1995 s.20 o Świadkach Jehowych.

Po trzecie primo czy to był krzyż czy pal nie ma żadnych wątpliwości. Już na ten temat sporo pisałem. Chyba nawet w tym dziale.

Po czwarte primo Jezus miał zginąć na krzyżu a nie w jakiś inny sposób. "Ślady" krzyża widoczne są w ST.

Quote by Gandalf:
Zamiast tego dam ci do myslenia

Po piąte primo zacznij sam myśleć niż dać sobie wmawiać brooklyńskie nauki.

O tym, że Jezus to Bóg, Ojciec to Bóg, Duch Święty to Bóg nie będę się rozpisywać, ale " zamiast tego dam Ci przykład do myślenia "

Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga»
J 10:30

Może jeszcze jeden przykład.

Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was Wj 3:14

Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich J 8:24

Eh.. no jak już piszę, to coś o Duchu Świętym może też wspomnę (oby się nie rozpisywać bo mnie admin zabije za zbyt długi post ;p)Taki mały bodziec do myślenia

«Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu» Dz 5:3

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 18:41   
Forum

widze panowie że między nami jest ściana i nie jestescie wstanie logicznie rozpatrzeć moich argumentów. bez kitu jak moja babcia !!!! jednak mam nadzieje że jak moje posty przeczyta ktos rozsądny, to sie zastanoi. a co do slowa "krzyż" , zostalo ono przetlumaczone od greckiego 'stauros' które w klasycznej grece oznaczalo pionową belkę, slup, pal. rzymianie używali slowa crux, które pierwotnie oznaczalo slup. w bibli narzędzie którym poslużono sie do zabicia jezusa jest także nazywane 'ksylon' , co można oddać jako drzewo, drewno, slup, pal, krzyż i wiele innych. w BT w miejscach gdzie jest slowo krzyż, są odnosniki jakie slowo powinno być tam użyte poprawnie..........

a co do trójcy, twoje argumenty są slabiutkie. jezus ani żaden z jego uczniów nie wspomnial o trójcy, darmo byloby też szukać jej w starym testamencie. dogmat o trójcy pochodzi z IV stulecia.
1. jeśli jezus i bóg to ta sama osoba to po co jezus modlil sie do niego??, a w mateusza 26:39 czytamy wypowiedź jezusa: "(...) nie jak ja chce, ale jak ty. czy to ma jakiś sens!!!!????!!!!
2. marka 13:32 (BT) "o dniu owym lub o godzinie nikt nie wie, ani aniolowie w niebie, ani syn, tylko ojciec. jak to się ma do trójcy!!!???
3.jana 14:28 "gdybyście mnie milowali ,radowalibyscie się , że ide do ojca, bo ojciec jest większy ode mnie".
4.dla dociekliwych 1kor 11:3, mat 12:31,32, 1kor 15:27,28, 1 piotra 1:3
5. hebrajskie slowo 'szadaj' i greckie 'pantokrator' tlumaczone na wszechmocny, w orginalnym tekscie, zostalo uzyte wielokrotnie w stosunku do boga, nigdy do jezusa.

poczytajcie troche ...

a tak wogóle piotrze skąd tyle wiesz o straznicy, pewnie masz pokaźną kolekcje w domu czyli albo jestes stalym czytelnikiem ŚJ, albo ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 18:48   
Forum

aha i apropos: "ja i ojciec jedno jesteśmy" . mylisz sens tych slów. w innym fragmencie jezus napisal że jest w jedności z uczniami, a jeszcze w innym powiedzial im: bądźcie jedno, tak jak ja i ojciec jedno jesteśmy. więc nie chodzilo tu o taka jednosć, tylko o jednośc poglądów, mysli!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 11 2006 19:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gandalf: aha i apropos: "ja i ojciec jedno jesteśmy" . mylisz sens tych slów. w innym fragmencie jezus napisal że jest w jedności z uczniami, a jeszcze w innym powiedzial im: bądźcie jedno, tak jak ja i ojciec jedno jesteśmy. więc nie chodzilo tu o taka jednosć, tylko o jednośc poglądów, mysli!!!

Jak na niezainteresowanego kolege kilku znajomych SJ jestes calkiem niezle oblatany w ich naukach...A powiedz mi jedno... Czy mowienie nieprawdy tez jest grzechem??

PS

Chcesz dalej dyskutowac to nie odwracaj kota ogonem i zmierz sie z podanymi przeze mnie cytatami. Jak to zrobisz obiecuje porozmawiac o Twoich cytatach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 11 2006 19:08   
Forum

Quote by Gandalf:
stauros' które w klasycznej grece oznaczalo pionową belkę, slup, pal

czytałeś mój post o krzyżu?
nie chcę się powtarzać.
jak do ciebie nie dotrze moge ci jeszcze cos napisac.

Poza tym - wiedziałem ze sie doczpisz cytatu "Ja i Ojciec jedno jestesmy". Specjalnie go umieściłem, aby móc cię zidentyfikować - przedstawiasz identyczną gatkę z tymi, które słyszałem już nie raz u progu moich drzwi. Obal całą resztę. Daj z siebie wszystko.
Za co chcieli Zydzi Jezusa ukamieniowac - za to ze Jezus byl tych samych pogladów co "Jehowa", jak to sugerujesz? Litooosci, waszmość, litości.
O Duchu Św. czytałeś? Może i nie, bo troszke pozniej dopisałem.
A może nie rozumiesz?

P.S. Wiem o ŚJ wiecej niż Ci się zdaje. Nie myśl że trafiłeś na katolika który chodzi do kościoła co niedziele tylko po to "żeby ludzie nie gadali"

P.S.2. Wskaż mi miejsce gdzie masz napisane w ST JEHOWA!
Wskaż mi miejsce, gdzie Jezus zwraca się do Ojca JEHOWA, czy nawet Jahwe.

Quote by Gandalf:
a tak wogóle piotrze skąd tyle wiesz o straznicy, pewnie masz pokaźną kolekcje w domuSmile czyli albo jestes stalym czytelnikiem ŚJ, albo ...

prosiłbym o dokończenie Twojej myśli, chciałbym wiedzieć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 11 2006 20:06   
Forum

Quote by Gandalf:
a co do trójcy, twoje argumenty są slabiutkie. jezus ani żaden z jego uczniów nie wspomnial o trójcy, darmo byloby też szukać jej w starym testamencie.

Pomimo to, że zarzut tyczy się Maxurda, pozwolę sobię wystąpić w jego imieniu. Mam nadzieję, że nie będzie mi mieć tego za złe.

O Trójcy Przenajświętszej mógłbym napisać wiele.
Ale podam Ci werset ze ST, boś niedoinformowany. Niech będzie dla Ciebie impulsem, światełkiem w ciemności.

Kto stworzył człowieka? - Bóg - rzecz jasna (no chyba z tym nie zamierzasz polemizować, co?)

A zatem czytaj waszmość:

A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy (l.mn.!!! - przyp. Piotr) człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
Rdz 1:26

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 11 2006 20:58   
Forum

no i ja myśle że jestem nieźle oblatany w ich poglądach, a dlaczego? bo caly czas o nich mówią, a że większość z tego ma żelazną logike lubie tego sluchać. z księżami też rozmawiam, ale ich niekompetencja mnie dobija. akurat mam takie szczęście że księża wynajmuja mieszkanie nademną. (spytalem kiedyś jednego ile dzieci mieli adam i ewa? jak mi odpalił, ŻE DWÓJKE TO MU PODZIĘKOWALEM...). heh, ale skoro piotrze jesteś takim zatwardzialym wrogiem ŚJ to skąd ty tyle o nich wiesz?? hmmm no i skąd znasz treść tylu strażnic i skąd je bierzesz??!!!!!!!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 11 2006 22:52   
Forum

Quote by Gandalf:
ale skoro piotrze jesteś takim zatwardzialym wrogiem ŚJ to skąd ty tyle o nich wiesz?? Confused hmmm no i skąd znasz treść tylu strażnic i skąd je bierzesz??!!!!!!!!!

nie o tym, nie o tym.
nie ma to związku z dyskusją.
Wrogiem - hmm czy ja wiem? Nie tyle ich wrogiem, bo przeciez to moi bliźni, co ich teologii, która godzi w istotę samego Boga. Tak bym to ujął. Wiesz, muszę wiedzieć na czym polega ich wiara i teologia, żeby nie dać się zwieść, prawda?
I na tym na razie chyba zakończę, dopóki nie zapytasz starszego zboru i nie zmierzysz się ze wszystkimi niewygodnymi dla was wersetami, które tutaj padły. Udowodnij nam, że się mylimy. Potem porozmawiamy dalej.

Quote by GANDALF:
no i ja myśle że jestem nieźle oblatany w ich poglądach, a dlaczego

ŚJ są niewątpliwie oblatani w swych poglądach, a najbardziej w tych, które im Strażnica przed nos podsuwa.
Są natomiast kiepscy np. w czynaniu Pisma w kontekście.
Żadne inne wyznanie nie odznacza się taką wiernością literze co ŚJ.

Piszesz "żelazna logika" - zatem zamiast poświęcać się studiom Pisma, powinni raczej studiować nauki ścisłe.

Szęść Boże!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 12 2006 00:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gandalf: no i ja myśle że jestem nieźle oblatany w ich poglądach, a dlaczego? bo caly czas o nich mówią, a że większość z tego ma żelazną logike lubie tego sluchać. z księżami też rozmawiam, ale ich niekompetencja mnie dobija. akurat mam takie szczęście że księża wynajmuja mieszkanie nademną. (spytalem kiedyś jednego ile dzieci mieli adam i ewa? jak mi odpalił, ŻE DWÓJKE TO MU PODZIĘKOWALEM...). heh, ale skoro piotrze jesteś takim zatwardzialym wrogiem ŚJ to skąd ty tyle o nich wiesz?? hmmm no i skąd znasz treść tylu strażnic i skąd je bierzesz??!!!!!!!!!

Podejmujesz dyskusje z przytoczonymi wersetami czy sciemniasz o ksiedzu co pod Toba mieszka?? Nadal nie odpowiedziales czy SJ moze klamac...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2006 07:58   
Forum Moderator
Moderator

Ja zaczołem delikatnie. Koledzy są bardziej stanowczy czemu, przy Twoim stylu omijania sedna spraw i nie odpowiadania wprost na pytania, wcale sie nie dziwię.
No i co z tym krzyżem ? No i co z tym niedowiarkiem Tomaszem ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 kwiecień 12 2006 11:01   
Forum

Popieram pogląy Miłki i Heinrichbolla, sama mam często doczynienia ze Św. Jehowy i chociaż nie dzielę w wielu miejscach ich poglądów to jestem im w jakiś sposób wdzięczna, że nie jest im obojętna moja dusza i że bezinteresownie od lat mnie odwiedzają pozostawiajac swoją literaturę w której pomimo wielu naiwności i rzeczy dla mnie nie do przyjęcia znajduje się też wiele ciekawostek. Poza tym, w konfrontacji z inymi poglądami możemy tylko wzrastać a zamykając sie na sposób wiary innych bliźnich zamykamy sie również na światło które oni wypracowali. Według mnie w każdej wierze i w każdym sposobie oddawania czci Bogu zawsze jest mieszanina światła i ciemności, nas samych nie wyłączając. Dlatego warto posłuchać innych i być może dołożyć sobie nieco światła a i innym się przysłużyć własnymi osiągnięciami. Każde inne postępowanie opóźnia nastanie jednej owczarnoi i jednego Pasterza i jezeli komuś sie wydaje że to właśnie jego wiara czy kościół są te jedyne i najlepsze to przeżyje gorzkie rozczarowanie. Jednym z najgorszych grzechów najbardziej oddalającym człowieka od Boga jest grzech pychy, a uważanie że inni idą gorszą drogą niż nasza własna jest właśnie taką pychą.matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
weronkaka
 kwiecień 12 2006 13:41   
Forum

czy ten serwis to Twój grunt? Bo bynajmniej ateistyczny to on nie jest...Czasem warto spojrzeć na siebie, zanim zacznie się nakrecać innych,aby "współobmawiali". Ja ich szanuje i lubie jak mnie nachodzą ( nie za często). Zawsze można porozmawiać. Choć bywają chwile trudne dla mojego zdrowia psychicznego...

hm
kiedyś też wychodziłam z założenia, że można przynajmniej porozmawiać, ale przestałam tak myśleć, po kilku dyskusjach, kiedy na siłę przekonywano mnie do jehowickiej myśli społecznej, oraz tego, że duchowość ma być tylko jedna- zgodna z ogólnie panującą myślą polityczną strażnicy. podziękowałam.
to jak ja postrzegam boga zależy od moich z nim relacji- no i mojej wiary.

ponieważ wszystkie ich poglądy i zasady którymi się w życiu kieruja pochodzą z pisma swiętego. ktoś mógl by w tym miejscu powiedziec ze oni maja swoja biblie...

nasłuchałam się różnych rzeczy od śj.
niewiele znalazło potwierdzenie w piśmie.
dla mnie kolejnym argumentem na „nie” jest to, że często gęsto nie posługują swoim pismem, tylko np. tysiąclatką...

jeśli jezus i bóg to ta sama osoba to po co jezus modlil sie do niego??

hmm
to po co był jeszcze duch święty na pocieszenie? jezus i duch to też ta sama osoba?

od lat mnie odwiedzają pozostawiajac swoją literaturę w której pomimo wielu naiwności i rzeczy dla mnie nie do przyjęcia znajduje się też wiele ciekawostek.

JAKICH CIEKAWOSTEK????

===

Wiara jest także, jeżeli ktoś zrani nogę kamieniem i wie, że kamienie są po to, żeby nogi nam raniły.

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 12 2006 14:07   
Forum

Quote by matejanka:
Poza tym, w konfrontacji z inymi poglądami możemy tylko wzrastać a zamykając sie na sposób wiary innych bliźnich zamykamy sie również na światło które oni wypracowali. Według mnie w każdej wierze i w każdym sposobie oddawania czci Bogu zawsze jest mieszanina światła i ciemności, nas samych nie wyłączając. Dlatego warto posłuchać innych i być może dołożyć sobie nieco światła a i innym się przysłużyć własnymi osiągnięciami. Każde inne postępowanie opóźnia nastanie jednej owczarnoi i jednego Pasterza i jezeli komuś sie wydaje że to właśnie jego wiara czy kościół są te jedyne i najlepsze to przeżyje gorzkie rozczarowanie. Jednym z najgorszych grzechów najbardziej oddalającym człowieka od Boga jest grzech pychy, a uważanie że inni idą gorszą drogą niż nasza własna jest właśnie taką pychą.matejanka

1. osobiście nie zamykam się na ich poglądy. ja je (bardzo) dobrze znam. Śledzę Strażnicę oraz Przebudźcie się, ponieważ faktycznie są tam ciekawostki - ciekawostki, które co jakiś czas są wprowadzane do wyznania ŚJ - jedno wycofują i zastępują drugim, ponieważ jak twierdzą, Bóg Jehowa ich ciągle na nowo oświeca wskazując im dobrą drogę (np. krzyż, celibat i inne).

2. nie sądzę, abym mógł wzrastać dzięki ich poglądom, które godzą w Boga Najwyższego.

3. Mieszanina światła i ciemności - piszesz - zauważ co łączy katolików, protestantów, prawosławnych ze sobą, a co nas łączy ze ŚJ? Prawie nic, abstrachując od tego, że są naszymi bliźnimi i należy ich kochać.

4. Nie będzie jednej owczarni z tymi, którzy bluźnią przeciwko Duchowi Świętemu, brzydzą się Chrystusowym Krzyżem i nie oddają czci Najwyższemu Kapłanowi.
Nawet ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego nie są. Czy to zalicza ich w poczet Chrześcijan, w poczet jednej owczarni?

5. Nikt tu nie kłóci się czyje wyznanie jest najlepsze - tu się broni po prostu chrzescijańskich prawd, które mają swe źródło w Słowie Bożym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 12 2006 23:00   
Forum

odp do maxurda: nie, ŚJ nie moze klamać.

pytanie do piotra: byłeś kiedyś Świadkiem Jehowy??, skąd masz ich czasopisma?? odpowiedz bez wykrętów!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 12 2006 23:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gandalf: odp do maxurda: nie, ŚJ nie moze klamać.

To teraz uczciwie z reka na sercu powiedz nam, ze Swiadkiem Jehowy nie jestes. Bo widzisz. Moim zdaniem jestes. Fajnie by bylo wiedziec z kim sie rozmawia i wiedziec, ze rozmawia sie z osoba, ktora sie nie wsytydzi wlasnych przekonan i pochodzenia... Poza tym czekam na odpowiedz co do przedstawionych przeze mnie cytatow z Biblii... Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 12 2006 23:09   
Forum

Quote by gandalf: hmmm no i skąd znasz treść tylu strażnic i skąd je bierzesz??!!!!!!!!!

To nie jest trudne, w siecie sa sekti stron zajmujace wraz analizujace SJ,

nie trzeba zkonczyc studia aby rozszyfrowac ta religie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 12 2006 23:11   
Forum

a wogóle piotrze nie bądx taki zadufany w sobie! wydaje ci sie że wszystkie rozumy zjadleś..., " żeby wyciagnać drzazge z oka swego brata, najpierw wyciągnij belke z wlasnego". spójrz do jakiego kosciola ty należysz: afery, zboczenia, pedofilia, mocarstwo polityczne (napędzane przez radio maryja, które już prawie stalo sie prywatna sektą rydzyka), zdobywanie wyznawców sila, presją, przeważnie bez ich wiedzy, indoktrynacja od najmlodszych lat( tak robili w hitler jungen), zmienianie pogladów( przeciez trzeba postepować z duchem czasu...) nieuczciwośc, obłuda duchownych, dbanie tylko o siebie, odchodzenie wiernych. w polsce podobno jest 97% katolików. jezus powiedzial, ze jego uczniów będzie mozna poznać po milości. ja się pytam gdzie ta milość w polsce?,gdzie ja widać, skoro prawie wszyscy polacy się opowiadaja za kościolem to powinno nam się zyć jak w bajce...

pomys o tym kolego!

===

Profil   Email 
 Cytat 
gandalf
 kwiecień 12 2006 23:13   
Forum

nie jestm świadkiem jehowy i nigdy nie bylem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2006 23:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gandalf: a wogóle piotrze nie bądx taki zadufany w sobie! wydaje ci sie że wszystkie rozumy zjadleś..., " żeby wyciagnać drzazge z oka swego brata, najpierw wyciągnij belke z wlasnego". spójrz do jakiego kosciola ty należysz: afery, zboczenia, pedofilia, mocarstwo polityczne (napędzane przez radio maryja, które już prawie stalo sie prywatna sektą rydzyka), zdobywanie wyznawców sila, presją, przeważnie bez ich wiedzy, indoktrynacja od najmlodszych lat( tak robili w hitler jungen), zmienianie pogladów( przeciez trzeba postepować z duchem czasu...) nieuczciwośc, obłuda duchownych, dbanie tylko o siebie, odchodzenie wiernych. w polsce podobno jest 97% katolików. jezus powiedzial, ze jego uczniów będzie mozna poznać po milości. ja się pytam gdzie ta milość w polsce?,gdzie ja widać, skoro prawie wszyscy polacy się opowiadaja za kościolem to powinno nam się zyć jak w bajce...

pomys o tym kolego!

Ależ trafił kulą w płot. I to mówiąc o miłości
maxurd do KRK nie należy.
Ale ja należę i pomimo krótkiej historii ŚJ, to co do afer, zboczeń, pedofilii, indoktrynacji, nieuczciwości i obłudy liderów i zmienności poglądów, to mogę śmiało ręce obie świadkowi podać
Ale historię to może zostawmy na boku i mówmy o doktrynach, bo żeś niewiele mimo deklaracji powiedział.

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 12 2006 23:36   
Forum

Quote by Gandalf:
a wogóle piotrze nie bądx taki zadufany w sobie! wydaje ci sie że wszystkie rozumy zjadleś...,

Kolego, ja mam po prostu na ten temat wiedzę i z niej korzystam, czy ci sie to podoba czy nie. Poza tym jak juz sie wykrzyczales, to moze teraz sie zmierzysz z prawdziwymi chrzescijanskimi pogladami, ktore w tym dziale padly? Jesli nie potrafisz, to po prostu sie przyznaj, zamiast mowic mi ze w KK jest tyle zboczen etc... Ja o tym doskonale wiem. Nie spadlem wczoraj z ksiezyca. Wiec zejdz z tonu, bo nikt do Ciebie w takim krzykliwym stylu postow nie kieruje. I nie prowokuj, bo o zboczeniach, obłudzie i zakłamaniu wsrod ŚJ tez moge sporo napisać. Jednak mam w sobie jeszcze troche hamulca i nie bede uciekac sie do takich tanich chwytow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 13 2006 09:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gandalf: nie jestm świadkiem jehowy i nigdy nie bylem...

Dobrze. Nie mam powodu by Ci nie ufac. Przejdzmy do wersetow z pisma. Nie bedziemy gadac o kosciolach. Porozmawiajmy o Jezusie Bogu... PRzedstawilem trzy czy cztery cytaty z pisma, ktore bezsprzecznie dowodza boskosci Chrystusa. Odnies sie do nich prosze. Jak tylko je omowimy sobie to przejdziemy do trzech wybranych przez Ciebie.

PS

Mija kolejny dzien i chyba juz sie nie doczekam Gandalfie dyskusji...

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 16 2006 23:31   
Forum

Quote by Gandalf:
pytanie do piotra: byłeś kiedyś Świadkiem Jehowy??, skąd masz ich czasopisma?? odpowiedz bez wykrętów!

Nie, nigdy nie byłem Świadkiem Jehowym i jestem za to Bogu wdzięczny.
Posłuchaj, każda wiedza na czymś bazuje.
Od dłuższego czasu "przyglądam" się ich teologii.
Mam oparcie w książkah i publikacjach.
Mam dostęp do Biblii Tysiaclecia, Gdańskiej, Brzeskiej i w Przekładzie Nowego Świata.
Strażnicę również czytam, aby być mniej więcej na bieżąco.
Im mniej o ŚJ wiedziałem, tym częściej mnie odwiedzali.
Dziś omijają mój dom.
Stałem się niewygodny.
Ale cóż, ich cyrk - ich małpy.

Widzisz, katolicy to nie tylko ci, którzy chodzą do kościoła klepać modliwy wyryte na pamięć. Katolicy to też ci, którzy rozumieją swoją wiarę i słowa, którymi się modlą podczas niedzielnej Mszy Sw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
arturg5
 kwiecień 23 2007 12:57   
Forum

Quote by Rhodes: To ja mam pytanie odnośnie Jehowców. Takie trochę z innej beczki. Co Wy na to, że oni nachodza ludzi w domach i "wciskają" im pseudo boga ? Mnie osobiście to aż ciarki przechodża jak takich widze... - a Wasze odczucia ?

Ciarki?Wiesz-mam w pracy znajomego który jest Świadkiem.I uwierz-jest to normalny człowiek.Nie próbuje mnie "nawrócić"czy cos podobnego.Nawet nie rozmawiamy na temat wiary(chyba że ktoś Go o to zapyta).To jego sprawa w co wierzy-byle był w porządku-takie jest moje zdanie.A co do nachodzenia ludzi w domach-zapytałem Go o to-ponoć tak jest napisane w Biblii-"Idzcie i nauczajcie"....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,70 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości