Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 czy wierzący mają po co żyć
 |  Wersja do druku
Bogumiła Grabowska
 luty 23 2006 18:19  (Czytany 6517 razy)  
Forum

Status: offline

Powiem tak. Gdyby nie to, że poznałam Boga, nie wiem, czy bym dzisiaj żyła.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Paweł
 luty 23 2006 18:22   
Forum

Dzięki Bogu w ogóle istniejemy.
Opowiedz Miłka, co się stało?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 23 2006 18:25   
Forum

Gdybyśmy nie mieli po co żyć, po cóż Bóg by stwarzał świat?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 23 2006 18:27   
Forum

To miała być odpowiedź do istniejącego wątku, ale niechcący stworzyłam nowy temat...
A odpowiadając na pytanie, to jaka nastolatka bardzo często myślałam o samobójstwie i w pewnie bym popełniła...
Bóg jednak postawił na mej drodze wspólnotę w której jestem do dzisiaj i w której Go poznałam.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Gocek
 luty 23 2006 18:34   
Forum

Każdy ma swój własny subiektywny cel życia, cieszę się, że podzieliłaś się swoim

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 22:21   
Forum

A ja was złapałem po raz drugi...

WY NIE MACIE PO CO ŻYĆ.

WY TYLKO MACIE PO CO UMIERAĆ.

Zyjecie tak samo jak muzulmanin, poganin, ateista, zielono światkowiec, świadek jehowy etc. etc. czy inny wierzący/niewierzący. Czasem o wiele gorzej, czasem o wiele lepiej.

A skoro macie dla kogo umierać i to bog jest waszym szczesciem to moze najlepiej byloby wyskoczyc z ciała ? Skoro ono jest tylko męką a śmierć daje lącznosc z cudnym panem - moze czas umrzeć ? Przecież dla was to droga do nieba - bez pytan, wątpliwosci. Bedziecie z bogiem i już ! Najlepsza byłaby dla was wojna. Moglibyscie ją określić mianem chrześcijańskiej świętej wojny, w która zaangażowani byli byscie tylko Wy. Krew spływałaby po Was, a kazdy zostałby zbawiony. To chyba najlepsze wyjście w życiu dla wierzącego ? Tak mniemam po waszych wypowiedziach.

bog największe i najwyższe szczsćie - zróbmy świetą wojnę chrześcijan a wszyscy zostaną zbawieni !

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 22:23   
Forum

Miłka, ale ironnia co ? Chciałaś popełnić samobójstwo i nie zrobiłaś tego - a teraz żyjesz po to aby umrzeć dla boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 23 2006 22:26   
Forum

Rhodes...

Przepraszam,ale żal mi Cie...
Czy żyję,czy umieram wszystko co robię,chcę, aby było zgodne z Jego wolą. Twoje stwierdzenie jest i śmieszne i oburzające, a nawet obraźliwe...

Namawianie do samobójstwa ponoć jest karane...

PROSZE ADMINA O OBEJRZENIE TEGO WĄTKU

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 09:02   
Forum

Ale ja was nie namawiam do samobójstwa. Ja tylko wnioskuje z tego co napisaliście - że dla was życie na ziemii to cieżar, a skoro żyjecie tylko dla pana - to umieracie tylko dla niego.

Jak napiszesz w czym to jest obraźliwe - to nie ma problemu, sam zakończe pisanie w tym wątku i bedzie go można wywalić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 24 2006 09:07   
Forum

Słowa napisane dużymi literami, chociażby i cała reszta bezsensownych i nie wiem do czego zmierzających pytań!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 24 2006 09:07   
Forum

Quote by siloam: Rhodes...

Przepraszam,ale żal mi Cie...
Czy żyję,czy umieram wszystko co robię,chcę, aby było zgodne z Jego wolą. Twoje stwierdzenie jest i śmieszne i oburzające, a nawet obraźliwe...

Namawianie do samobójstwa ponoć jest karane...

PROSZE ADMINA O OBEJRZENIE TEGO WĄTKU

och, prosze, nie wykazuj sie naiwnoscia! teraz to mi zal ciebie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 09:18   
Forum

Słowa duzymi literami nie są niczym złym. Są prawdą. A prawda jest taka że wy żyjecie tak samo jak muzulmanin, poganin, ateista, zielono światkowiec, świadek jehowy etc. etc. czy inny wierzący/niewierzący. Wy macie tylko dla kogo umierać. A wasze życie niczym sie nie różni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 24 2006 11:59   
Forum

Gdybyś miał rację, Rhodes, to by wszyscy chrześcijanie popełniali zbiorowe samobójstwa. Tak jednak nie jest.

===

Cytat 
MacTavish
 luty 24 2006 12:04   
Forum

Rhodes, ty chyba chrzescijaństwo z jakis kiepskich broszurek poznawałeś . Takich co sprowadzaja je do obietnicy "szczęścia po śmierci"

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 13:38   
Forum

McTavish - nie broszurki tlyko to forum. Wniosek z obydwu wątków: czy wierzący mają po co żyć.

Miłka - to jak jest ? Nie mówie o samobójstwach - ale o swietej wojnie - tak żeby ktos odebrał wam życie - dla was byłoby to najlepsze wyjście, czyż nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 24 2006 13:45   
Forum

Quote by Rhodes: McTavish - nie broszurki tlyko to forum. Wniosek z obydwu wątków: czy wierzący mają po co żyć.

Miłka - to jak jest ? Nie mówie o samobójstwach - ale o swietej wojnie - tak żeby ktos odebrał wam życie - dla was byłoby to najlepsze wyjście, czyż nie ?

rhodes, drogi czlowieku, juz uprawiasz belkot! twego belkotu (przepraszam) nawet najstarzy murzyni wraz najstarszymi indianami nie potrafia rozszyfrowac, nie mowiac juz o biednych chrzescijan. idz na swieze powietrze!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 24 2006 16:34   
Forum

Rhodes - po prostu wiara nie podlega prawom logiki, jest metalogiczna

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 16:41   
Forum

Milka nie zlosc sie tylko odpowiedz.

Gocek - hi hi chyba masz rację

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 24 2006 18:46   
Forum

Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej14, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 24 2006 20:14   
Forum

Jestem ciekaw jaka religia opiera się na nauce i faworyzuje naukę?

Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.

Ciekawe co jeszcze się "Bogu" podoba lub nie, albo spodobało lub nie
Obserwując dzieje chrześcijaństwa można spostrzec, że "Bóg" był bardzo aktywny na początku, jak jeszcze samego Chrześcijaństwa niebyło, natomiast im bardziej nauka, człowiek, ludzkość - oświata się rozwijały, tym mniej rzekomych ingerencji "Boga"
Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,

Zapomniałeś dodać, że każdy z nich ma własnego "Boga", który jest odpowiednio analogią do Twojego
To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.

No właśnie co ?
Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;

Co to za "Bóg" co chciał zawstydzić mędrców, skoro oni i tak są ograniczeni. Jak takie ten "Bóg" ma cechy to ja dziękuję
Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.

Nie inaczej - bo jak?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 24 2006 20:25   
Forum

Wierzący?
Większaość religii opiera się na zasadzie, iż życie tutaj na ziemi determinuje otrzymanie wiecznego szczęścia "po drugiej stronie".
Chrześcijaństwo też się na tym opiera.
Jednocześnie postępując zgodnie z zasadami, żyjac duchem a nie ciałem, dostępujesz "skrawka" szczęścia już na ziemi.
Sciśle powiązanym z dwoma powyższymi jest fakt, że starajac się o szczęście dla innych także sam na tym zyskujesz.
A więc z mojego punktu widzenia jako chrześcijanina, są co najmniej 3 ważne powody dla których warto żyć.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 20:27   
Forum

Siloam - Z czego to cytat ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 20:29   
Forum

Matija - Jakie są te 3 powody ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 24 2006 20:35   
Forum

Quote by Rhodes:
A ja was złapałem po raz drugi...

WY NIE MACIE PO CO ŻYĆ.

WY TYLKO MACIE PO CO UMIERAĆ.

Powiedział co wiediał.

Czy żyjemy, czy umieramy - wszystko z Niego, w Nim i dla Niego.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 24 2006 23:01   
Forum

Gocek...

Dziekuje za powalający komentarz do 1Kor 1;17- 31.
Wreszcie Twoja erudycja co do Pisma Św wyszła na jaw.

Krytykujesz to czego dobrze nie poznałeś i o czym masz blade pojęcie w ogóle...

Rhodes od razu powstrzymał się od komentarza, bo wiedział,ze coś cytuje Brawo Rhodes

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 luty 24 2006 23:11   
Forum

W moich oczach Gocek się ośmieszył. Chyba nie wiedział, że ten cytat pochodzi z Pisma Świętego.

"To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi." - to zdanie uważam za zdanie kluczowe, żeby móc zrozumieć cały cytat. W Biblii jest on zatytułowany "Prawdziwa mądrość zapewni jedność".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 24 2006 23:18   
Forum

Quote by Gocek:
Ciekawe co jeszcze się "Bogu" podoba lub nie, albo spodobało lub nie

Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». Mt 28; 16- 20

Quote by Gocek:
Zapomniałeś dodać, że każdy z nich ma własnego "Boga", który jest odpowiednio analogią do Twojego

Na Aeropagu Grecy wznieśli ołtarz "Nieznanemu Bogu" To z Grekami dyskutował tam św. Paweł...

Quote by Gocek:
No właśnie co ?

Wszystko

Quote by Gocek:
Co to za "Bóg" co chciał zawstydzić mędrców, skoro oni i tak są ograniczeni. Jak takie ten "Bóg" ma cechy to ja dziękuję

Pascal powiedział kiedyś: Bóg nie jest Bogiem filozofów, ale Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba...Mam nadzieję, że rozumiesz sens tych słów.
I tych z Mt11
25 W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom12. 26 Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. 27 Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

Nie inaczej - bo jak?

Ty mi to powiedz, przecież uznajesz, że Go nie ma.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 24 2006 23:48   
Forum

Matija - Jakie są te 3 powody ?

3 powody dla których warto żyć:
1. Przyszłe wieczne szczęście (które jednak wymaga najpierw , abyśmy zadali sobie trochę trudu tutaj na ziemi,tylko za pracę jest zapłata.)
2. Możliwość osiągniecia zadadku szczęścia przyszłego już tutaj , poprzez życie skoncentrowane na duchu, zgodne z Prawem, zasadami.
3. Pomoc innym, w zdobywaniu szczęścia i wewnętrznego pokoju, harmonii, powoduje że uczestniczymy w radości także innych , przez co stajemy sie bogatsi wewnętrznie.

Powyższe 3 rzeczy to po prostu => szczęście( trwałe, a nie chwilowe = zmysłowe). Innego celu, sensu zycia nie ma.

Przepraszam, za poziom posta. Teraz jestem ledwo żywy,tak zmęczony ;]

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 luty 25 2006 00:14   
Forum

Na końcu drogi życia ziemskiego będzie... uwaga uwaga...
czworobok o wymiarach 2304 km x 2304 km x 2304 km, co da 12230590464 km^3 (kilometrów sześciennych) - Ap 21, 16. Dla porównania Ziemia ma 1083200000000 km^3 objętości, czyli jest 88,56 raza większa. Fajnie, nie?

Koniec żartów. To była taka ciekawostka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 26 2006 13:44   
Forum

Siloam ja bym sieprzedwczesnie nie cieszyl na Twoim miejscu. Skoro użyłes tego cytatu ze swej świętej ksiegi to wytłumacz proszę kilka kwestii.

O co chodzi w tym:
"Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących."

Szczegolnie wyjaśnij mi to że jesteście zbawieni przez "głupstwo gloszenia słowa"

To też wyjaśnij:
"To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi."

Pavwic - Na końcu drogi życia ziemskiego będzie... uwaga uwaga... śmierć... TYLKO

Matija -
1. Kto powiedzial że życie zawsze jest ciezkie ? A jeśli ktoś sie rodzi księciem, a później królem ? I załóżmy że nie ma zmartwień przez całe życie ?
Co znaczy że życie jest trudem ? "trud" to pojkecie względne - mozna podpasowac pod nie wszystko. Od zasznurowania buta, po śmierć najbliżeszj rodziny.

2. Z jakim prawem i zasadami ? Z prawem państwowym czy bożym ?

3. Tak moze żyć każdy człowieka - nie koniecznie wierzący - wiec co to za powód ?

Trzy rzeczy w Twoim poście to po prostu bajka.

Ciekawe ze celem życia nie jest ratowanie ludzkości... no cóż widac w milosci do bliźniego to sie nie miesci. Dla mnie bardziej święty jest ten kto wymyślił leki na jakaś chorobę, a niżeli jakiś święty katolicki. Ten pierwszy uratował życie milionom. Ten drugi nie wiadomo co tak naprawde zrobił...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty