Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kościół a UFO
 |  Wersja do druku
Robert
 marzec 07 2006 10:27  (Czytany 2926 razy)  
Forum

Status: offline

Witam.
Niedawno, niedaleko Siedlec, facet wykonał jedne z najlepszych zdjęć na świecie niezidentyfikowanego objektu latającego. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem teorii ufologicznych i podchodzę do tego tematu dosyć sceptycznie, ale oglądając te fotki, nie sposób przejść obok tego obojętnie.
I teraz chciałbym zapytać, czy wg was można pogodzić te dwie sprawy (tzn. Bóg i obce cywilizacje)? Czy też wg koscioła jedno wyklucza drugie? Jakie jest wasze zdanie na ten temat i co sądzicie o ludziach, którzy widzieli i wierzą w UFO?
Całość artykułu możecie przeczytać pod tym linkiem:
TUTAJ
Zdjęcia znajdują się na samym dole pod artykułem.

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
eriugena
 marzec 07 2006 11:44   
Forum

Quote by R_O_B: Witam.
Niedawno, niedaleko Siedlec, facet wykonał jedne z najlepszych zdjęć na świecie niezidentyfikowanego objektu latającego. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem teorii ufologicznych i podchodzę do tego tematu dosyć sceptycznie, ale oglądając te fotki, nie sposób przejść obok tego obojętnie.
I teraz chciałbym zapytać, czy wg was można pogodzić te dwie sprawy (tzn. Bóg i obce cywilizacje)? Czy też wg koscioła jedno wyklucza drugie? Jakie jest wasze zdanie na ten temat i co sądzicie o ludziach, którzy widzieli i wierzą w UFO?
Całość artykułu możecie przeczytać pod tym linkiem:
TUTAJ
Zdjęcia znajdują się na samym dole pod artykułem.

ja bym postawil sprawe inaczej. Co za teologiczny powod stoi na przeszkodzie, aby sądzić ze istnieją inne cywlizacje kosmiczne? Słyszlaem zreszta na ten temat opinie roznych teologow - nic. Pojawia sie tylko pytanie, czy te inne cywilizacje posiadają własne obajwienie skierowane do siebie, czy sa dla ziemian wyzwaniem misyjnym. Poki nie spotkamy nie ma o czym mowić.
Z gory nie przyjmuje do wiadomosci ze biblia nic o tym nie wspomina. Biblia nie wspominala nawet o wszytkich kontynetch oraz istniejących i zaginionych cywilizacjach ziemi. skad prosty wniosek ze objawienie sporo pozostawilo do odkrycie ludzkiej przemyslnosći.

Problem polega na czym innym - czy mozliwey jest kontakt miedzy cywilizacjami. A to uwazam za bardzo watpliwe z czysto statystycznych wzgledów. Parafrazując byddyjską anegdote, prawdopodobieństwo spotkania jest takie jak to, że zólw wyplywający z galapagos wynurzając sie dla zaczerpnięcia oddechu trafi głowa w male kólko wrzucone do wody na brzegu bałtyku.
Dodatkowum problemem jest to czy mozliwa bylaby jakakolwiek komunikacja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 marzec 07 2006 17:07   
Forum

Czasem odnoszę wrażenie, że wiara w UFO jest kolejnym przykładem ewolucji wierzeń relgijnych. Z tym, że w tym przypadku istnienie życia na innych planetach nie można wykluczyć - gdzie woda i powietrze (tam praktycznie 100%), że istnieje życie (chociaż nie koniecznie jak sobie je ludzie wyobrażają). Natomiast przypisywanie im roli stwórców, bądź wybawicieli (jak to robią niektóre sekty)?

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 07 2006 19:40   
Forum

Jeśli istnieje życie na innych planetach to według mnie może się zasadniczo różnić od tego jakie istnieje na ziemi. W filmach i książkach popularnonaukowych tworzy się obraz istot pozaziemskuch podobnych do człowieka wręcz antropomorficznych, co jest nierealne. Poza tym należało by zadać pytanie o rozwój tego życia, czy mamy do czynienia z bakteriami czy z istotami na poziomie gadów lub ssaków a może z cywilizacjami, które jeśli osiągneły technologie tak potężną aby podróżować pomiędzy gwiazdami muszą też być dobrze rozwiniete kulturowo. Forma tego życia mogłaby być niekonieczne oparta na węglu ale np. na krzemie więc mogłoby powstać w warunkach diametralnie innych od ziemskich. Ale to takie spekulacje. Według mnie jeśli by rzeczywiście były by obce cywilizacje to powinniśmy już odbierać jakieś sygnały poprzez sieć SETI.

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 08 2006 18:28   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: j0sh
 kwiecień 08 2006 20:42   

No gdzieś pewnie jakaś inna cywilizacja istnieje, no chyba , że po tym jak Bóg zabronił swoim synom obcowania z Ziemiankami, to odechciało im sie całkiem obcować i wyginęli...

===

Cytat 
axiries
 kwiecień 08 2006 22:56   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: j0sh
 kwiecień 08 2006 23:18   

"Zapowiedziany przez Elohim , bo tak sie nazywaja Ci 'obcy'" - http://www.chrzastowice.opole.opoka.org.pl/elohim.htm

===

Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 00:05   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 kwiecień 09 2006 00:51   
Forum

Axires, wystarczy wklepać w Google 'eloim lp.' i jak na dłoni widać, że lp. to elo(a)h bądź (źródło tego słowa) el.

Co zaś do Elohim z chrześcijańskiej perspektywy, to rzuć okiem na to.

A co do UFO - polecam ten artykuł.

Pozdrawiam,
Marek

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 10 2006 09:28   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 10 2006 10:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by axiries:
Elohim - Ci ktorzy przybyli z nieba.Taki jest sens slowa Elohim.Reszta to bzdury

Byc moze. My jednak raczej przy "bzdurach" pozostaniemy...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty