Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Odchodząc z Kościoła katolickiego...
 |  Wersja do druku
Łukasz Gawryś
 marzec 18 2006 17:21   
Forum Admin
Admin

Status: offline

Tu widzisz Papież wyciągnął do was braterską rękę, a Twoja odpowiedź to nic braterskiego.

A co w mojej odpowiedzi bylo nie braterskiego? To ze nie chce sie poddac twojemu mysleni i uznac papieza za najwiekszy autorytet? Czy taki jest twoj szacunek jak twoja odpowiedz - czy twoj szacunek to tylko sposob zeby czlowiek nawrocic na twoje jedyne sluszne myslenie, a nie szacunek wynikajacy z milosci, ktory jest bezinteresowny?

taki sam sposób postępują inni protestanci. To wasza natura wiary.

Masz racje. My podobnie jak czesto i wy (katolicy) mamy swoje wlasne zdanie i jestesmy gotowi go bronic. Wybacz ale wiekszosc z nas nie widzi powodu zeby byc papiezowi za nic wdzieczna. Zrozum ze protestaci swietnie sobie radza sami i im papiez do niczego nie jest potrzeby - podobnie jak katolicy sobie radza dobrze bez protestatowl. Dialog polega wlasnie na tym ze obie strony wychodza do siebie zeby nawzajem porozmaiwac. Problem natomiast polega na tym kiedy jedna strona przestaje to rozumiec i zaczyna sie wywyszac, traktujac druga jak nizsza sobie. Zaczyna wtedy uprawiac monolog, traktujac spotkanie (jakiekolwiek) tylko jak miejsce gdzie mozna nawrocic oponneta na swoja wlasne jednynie-sluszne zdanie.

Ponieważ sprytnie prubujesz używając mojego poddania Papieżowi, aby przymusić mnie do swojego celu,

Do niczego cie nie probuje przymusic, chcialbym tylko zebys nie glosil swoich idei w imieniu katolicyzmu, bo robisz mu krzywde. Ja mam mimo wszytsko do katolicyzmu troche cieplych uczuc i nie chce zeby ludzie byli wprowadzani byli przez ciebie w bledy, kiedy doskonale wiem ze glosisz cos sprzecznego z nauka Papieza.

muszę odwołać się do Najwyższego Kapłana Jezusa ,który dał przykazanie miłości

39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego*.

A czy z takim samym szacunkiem i powaga podchodzi do slow Jezusa ktore ja szanuje?

Zauważ Jezus powiedział bliźniego nie brata.

Wiem co powiedzial. TYlko ze nie zmienia to faktu ze papiez cie naucza ze powinniem byc dla ciebie czyms wicej niz bliznym, ale wlasnie bratem. Kazesz mi czytac nauki papieza a sam sie do nich nie stosujesz, jakie dajesz tym swiadectwo dla mnie ?

Lukasz respektuję Ciebie i Twoją wiarę jest to Twoja sprawa i nic mi do tego.

A ja respektuje twoja. Zauwaz ze ja w przeciwienstwie do ciebie zadnego chrzescijanina nie nawracam na ewangelicyzm, zauwazyles ? Zadnemu katolikowi nie powiedzialem ze musi sie nawrocic i przejsc na ewangelicyzm zeby byl zbawiony.

Zawsze możemy dyskutowaś na temat wiary,chociaż niekiedy przeciwnie wierzymy.

Natomiast, nie pisze ci tego zlosliwie, ale po prostu nie podoba mi sie to ze skoro jestes katolikiem glosisz poglady na temat wiary inne niz papiez. I dlatego z toba dyskutuje.

Łukasz nie dziwię, że tak rozumiejąc sprawą Sakramentów musiałeś zmienić wiarę.

Primo: nie mam takiego rozumienia sakramentow tylko napisalem o pewnej praktyce.
Secudno: Kwestie sakramentow nie byly dla mnie az tak priorytetowe, choc niewatpliwie nauka o konsubstancjacji jest dla mnie najbardziej przekonujaca.

Skramentów jest tylko 7 i każdy ma inną rolę w naszym procesie zbawienia. Stracisz jeden, już masz o jeden promień Łaski Bożej mniej na drodze do walki ze swoją grzeszną naturą. w tedy szatan jest bardzo zadowolony. Nie musi się bardzo wysilać aby się utrzymać w człowieku. Stracisz jeden np. Sakrament Kapłaństwa,
czyli odrzucisz rolę Kapłanów jako kustoszy (do posługi)Sakramentów, stracisz wszystkie oprócz Sakramentu Chrztu Swiętego. Czyli człowiek zostaje prawie nagi ogołocony. Nie chciał bym być w butach tego człowieka.

Problem polega ze jest ich 7 od soboru trydeckiego. Np Augustyn z hippony - najwybitniejsza postac starozytnosci uznawal tylko 2 sakramenty. To co piszesz jest tylko teoria ktora przyjmujesz. Ja sie trzymam innej, mianowicie tej ktora wynika z Biblii, ze z wiary przez łaske jestesmy w Bogu i ze on nas broni przed szatanem. Sakramenty sa wyrazem wiary, a nie na odwrot.

Wiem wiem !!! przez wiarę w Jezusa jesteśmy zbawieni. Nie potrzeba żadnych sakramentów.

Jak rozumiesz slowa Jezusa, Najwyzszego Kaplana jak napisales, ktory nauczal:
Mr16,16a "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, bedzie zbawiony" ?

Przeczytaj mój podpis

Przeczytalem. Problem jest definicja prawdy. To co glosisz to tylko twoja "prawda" a nie ma zadnego dowodu ze to prawda obiektywna. Tak samo jest z kazdym.

Pozdrawiam - Łukasz

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 18 2006 19:06   
Forum

Quote by hermes:
Łukasz nie dziwię, że tak rozumiejąc sprawą Sakramentów musiałeś zmienić wiarę.

Primo: nie mam takiego rozumienia sakramentow tylko napisalem o pewnej praktyce.
Secudno: Kwestie sakramentow nie byly dla mnie az tak priorytetowe, choc niewatpliwie nauka o konsubstancjacji jest dla mnie najbardziej przekonujaca.
Problem polega ze jest ich 7 od soboru trydeckiego. Np Augustyn z hippony - najwybitniejsza postac starozytnosci uznawal tylko 2 sakramenty. To co piszesz jest tylko teoria ktora przyjmujesz. Ja sie trzymam innej, mianowicie tej ktora wynika z Biblii, ze z wiary przez łaske jestesmy w Bogu i ze on nas broni przed szatanem. Sakramenty sa wyrazem wiary, a nie na odwrot.

Powtarza to samo. Nie dziwię sią, rozumiejąc w taki sposób Skramenty Swięte, że odszedłeś od Kościoła Katolickiego.
Ktoś tu kłamie Ty albo Biblia. Ja czytam Biblę katolicką, i w niej trochę jest inaczej jak Ty piszesz. No ale może Ty masz Biblię protestancką.
Piszesz, że 7 Sakramentów Kościół Katolicki uznaje od Soboru trydenckiego i do tego czasu były tylko 2 Sakramenty.
Już w Bibli Apostołowie Kościoła Katolickiego mówią o 7 Sakramentach, więc skąd te 2 o których mówisz.
Sakrament Chrztu jest głoszony od początku Kościoła.
Sakrament Spowiedzi Pokuty tak samo J 20:22 Jakub 5
Sakrament Eucharystii J 6 Ostatnia wiecerza wg 4 Ewangelie, łamanie chleba Dzieje Apostolskie i w listach Sw. Pawła i 1 List Sw. Pawła do Koryntian 11
Sakrament Bierzmowania Otrzymanie Ducha Swiętego przez nałożenie rąk przez Apostołów
Sakrament Małrzeństwa śluby się odbywały już w czasach Apostołów skoro Sw. Paweł o nich mówi.
Sakrament Kapłaństwa przez nałożenie rąk od czasu Apostołów i dalej.
Sakrament Namaszczenia Chorych już o tym mówi Sw. Jakub.
Czytając ojców Kościoła to samo praktykowali, aż do dzisiaj i będą praktykować aż do Przyjścia Pana Jezus w Chwale. Przyjście Pana Jezusa to zakończenie misji zbawczej człowieka.
Więc chociaż jak bym chciał Ci wierzyć nie mogę, gdyz wolę słuchać Kościoła i Jego dukumentu czyli Bibli.

Jak rozumiesz slowa Jezusa, Najwyzszego Kaplana jak napisales, ktory nauczal:
Mr16,16a "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, bedzie zbawiony" ?

Sakrament Chrztu.
Widzę, że strasznie chcesz być moim bratem i dobrze.
Więc wróć do Kościoła Katolickiego wymagana jest od Ciebie tylko Spowiedź Swięta. Nawet my dzieci tegoż Kościoła nie wymagamy Twoich przeprosin i będziesz moim bratem. A dopuki to jesteś moim bliźnim.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 18 2006 21:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by leong:
Sakrament Bierzmowania Otrzymanie Ducha Swiętego przez nałożenie rąk przez Apostołów

Sakrament Małrzeństwa śluby się odbywały już w czasach Apostołów skoro Sw. Paweł o nich mówi.

Przyjście Pana Jezusa to zakończenie misji zbawczej człowieka.

Leon mam kilka pytan...
Jak apostolowie otrzymali Ducha Swietego
Kto nakladal rece na Marie
Czy wiesz, ze malzenstwa odbywaly sie jeszcze na dlugo zanim swiat uslyszal o Jezusie? Czy zydzi maja sakrament wobec tego??

Na czym polega opisany w biblii sakrament namaszczenia chorych;p Pierwze slysze o tym, zeby to bylo z biblii mowiac szczerze

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 18 2006 22:06   
Forum

Quote by maxurd: Leon mam kilka pytan...
Jak apostolowie otrzymali Ducha Swietego

Czytać Dzieje Apostolskie W czasie Zesłania Ducha Swiętego w Wieczerniku na Apostołów Piędziesiątnica.

Kto nakladal rece na Marie

Maria wiesz w czasie Zwiastowania, kiedy Archanioł Gabriel był z Nią. Resztę wiesz, albo czytać Ewangelę sw. Łukasza.
Maria była również w Wieczerniki w czasie Zesłania Ducha Swiętego. Ja tam nie byłem, a jak byłem to duchowo z naszą mamą i nie pamiętam, ale widziałem malowidła katolickich malarzy, którzy to Zesłanie przedstawiają w sposób ciekawy. Otóż Duch Swięty Zstąpił pierwsze na Marię i od Niej na Apostołów.
Dla mnie to robi sens, gdyż Jezus dał wielką rolę Maryji w Swoim Kościele.

Czy wiesz, ze malzenstwa odbywaly sie jeszcze na dlugo zanim swiat uslyszal o Jezusie? Czy zydzi maja sakrament wobec tego??

Oczywiście, że się odbywały. Chocby Biblijnie zapisane Maryji z Józefe, czy w Kanie Galilejskiej na którym był Jezus. Były to jednak małżeństwa jeszcze wg. Starego Przymierza. Tak samo ważne jak nasze dzisiejsze sakramentalne. Czy to był Sakrament nie wiem, bo to się używa w Nowym Przymierzu Jezusowym.
Stare Przymierze już nie istnieje, więc gdybyś chciał wziąść dzisiaj małżeństwo wg. tego przymierza to to małżeństwo przed Bogiem będzie nie ważne.
Będzie po prostu jak cywilne.

Na czym polega opisany w biblii sakrament namaszczenia chorych;p Pierwze slysze o tym, zeby to bylo z biblii mowiac szczerze

Tak pisze Sw. Jakub w swoim liscie roz 5

14 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana*. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

Wspaniały Sakrement. Sam go używam 2 razy w roku. W mojej Parafii nasi kapłani dają nam ten Sakrament
przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą. Sakrament ten dostają wszyscy Katolicy w szpitalach kiedy choroba zagraża ich życiu. Jak ktoś jest chory i jest Katolikiem korzystać z tego,gdyż można być całkowicie uzdrowionym, albo Jezus da zrozumienie i siły na niesienie krzyża tej choroby. Ponieważ wiem, że choroby mogą być ukryte, albo gdzieć się tam w nas formują bez zauważenia, więc idę do tego Sakramentu.Po drugie dostajemy odpuszczenie grzechów, ato jest bardzo ważne.
Mówię jeszcze raz wspaniały Sakrament.
Poco niepotrzebnie cierpieć. Trzeba tylko tyle cierpieć ile Jezus od nas rząda i nic więcej.

Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 marzec 18 2006 22:34   
Forum Admin
Admin

Quote by leongRazzowtarza to samo. Nie dziwię sią, rozumiejąc w taki sposób Skramenty Swięte, że odszedłeś od Kościoła Katolickiego.

Juz ci napisalem ze nie przez sakramenty odszedlem od KRK. Szkoda ze nie czytasz tego co pisze.

Ktoś tu kłamie Ty albo Biblia. Ja czytam Biblę katolicką, i w niej trochę jest inaczej jak Ty piszesz. No ale może Ty masz Biblię protestancką.

Juz nawet w niektorych krajach powstaja ekumeniczne przeklad PS. Szkoda ze dla ciebie to jest przeszkoda nie do pominiecia, skoro twoj kosciol zaczyna sobie z tym radzic.

Piszesz, że 7 Sakramentów Kościół Katolicki uznaje od Soboru trydenckiego i do tego czasu były tylko 2 Sakramenty.

Tego nie napisalem. Przeczytaj jescze raz. Do czasow soboru trydeckiego nie bylo wogule ustalonej liczby sakramentow, ani 2 ani 7. Napisalem ze byly rozne idee i rozni ludzie, czesto wielcy w kosciele roznie o nich sie wypowiadali.

Już w Bibli Apostołowie Kościoła Katolickiego mówią o 7 Sakramentach,

Wskaz mi miejsce gdzie PS mowi bezposrednio o 7 sakramentach? To tylko Kosciola interpretacja, zalezna od definicji sakramentu.

więc skąd te 2 o których mówisz.

Z innej intepretacji, i innych zalozen.

Sakrament Chrztu jest głoszony od początku Kościoła.

Nie. Byl gloszony przez zalozeniem Kosciola. Chrzcil juz Jan.

Sakrament Spowiedzi Pokuty tak samo J 20:22 Jakub 5

Tylko dlaczego odpuszczanie grzechow ma byc sakramentem...

Sakrament Eucharystii J 6 Ostatnia wiecerza wg 4 Ewangelie, łamanie chleba Dzieje Apostolskie i w listach Sw. Pawła i 1 List Sw. Pawła do Koryntian 11

Akurat w tej kwesti sie zgadza wiekszosc chrzescijan.

No tak, jakby przy chrzcie sie Ducha sw. nie otrzymwalo...

No tak bo zydzi sie nie zenili. I w ST wogule nic nie pisze o "staniu sie jednym cialem".

Sakrament Kapłaństwa przez nałożenie rąk od czasu Apostołów i dalej.

Pisze o nalozeniu rak a nie o kaplanstwie. Pokaz mi jeden fragment w PS ktory mowi o chrzescijanskich (poza Jezusem) kaplanach i kaplanstwie.

Jezus umyl tez nogi Apostolom, czemu nie uwazasz tego za sakrament ?

Czytając ojców Kościoła to samo praktykowali, aż do dzisiaj i będą praktykować aż do Przyjścia Pana Jezus w Chwale.

Wiec Augustyn nie jest ojcem Kosciola?

Więc chociaż jak bym chciał Ci wierzyć nie mogę, gdyz wolę słuchać Kościoła i Jego dukumentu czyli Bibli.

Dokladnie Kosciola i jego intepretacji Biblii.

Widzę, że strasznie chcesz być moim bratem i dobrze.
Więc wróć do Kościoła Katolickiego wymagana jest od Ciebie tylko Spowiedź Swięta. Nawet my dzieci tegoż Kościoła nie wymagamy Twoich przeprosin i będziesz moim bratem. A dopuki to jesteś moim bliźnim.

Tymsamym koncze rozmowe, bo to przestaje miec cel, a nie lubie dyskutowac dla samej dyskusji. Zycze ci Leonie duzo łask w zyciu, wiele milosci doswiadczanej w zyciu i wiele jej dawanej innym. Zycze ci tez zebys ty spelnial wole Boga, a nie wymagal zeby o Bog spelnial wole twoja.
Pozdrawiam - Hermes.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 19 2006 04:29   
Forum

Quote by hermes:Tylko dlaczego odpuszczanie grzechow ma byc sakramentem...

Łukasz tylko spokojnie, gdyż ja nie chcę wygraś z Tobą, chcę aby Jezus wygrał z nami. Mamy jednego spólnego wroga szatan. Myślę, że się rozumiemy. Spowiedź jest Skramentem, gdyż Jezus tak ustalił Jan 20:22. Jezus nigdzie nie powiedział spowiadajcie się bezpośrednio do mnie a Ja was wysłucham. Po to założył Kościół swój i dał Sakramenty Swięte do dyspozycji Kościoła jako 7 duchów(moc Boża) do walki z grzechem i szatanem. W taki sposób Jezus walczy o nas.

No tak, jakby przy chrzcie sie Ducha sw. nie otrzymwalo...

Przy Chrzcie Swiętym otrzymujemy do naszych serc Ducha Jezusa i Ducha Swiętego też.

No tak bo zydzi sie nie zenili. I w ST wogule nic nie pisze o "staniu sie jednym cialem".

A małżeństwo Maryji i Józefa w Kanie Galilejskie małżeństwa ST. Stan jednego ciała to jest już w Nowym Jezusowym Przymierzu, Nie wiem czy było w Starym Przymierzu. Dla mnie to nie jest ważne. Ważne jest co jest teraz,gdyż tego muszę przestrzegać.

Pisze o nalozeniu rak a nie o kaplanstwie. Pokaz mi jeden fragment w PS ktory mowi o chrzescijanskich (poza Jezusem) kaplanach i kaplanstwie.

14 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana*. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

Jezus umyl tez nogi Apostolom, czemu nie uwazasz tego za sakrament ?

Mogę go zaliczyć do Sakramentu Kapłaństwa jako ostatnie z oczyszczeń jakie Jezus wykonał na Apostołach czyniąc ich kapłanami.

Dokladnie Kosciola i jego intepretacji Biblii.

Dokładnie to jest bardzo ważne dla mnie. Dlatego mamy jedną wiarę już 2000 lat. Nie dzielimy się jak protestanci już chyba ponad 30000 dynaminacji. Co natchniony głosiciel to swój kościół.Uciekać od takich w Kościele Katolickim są jeszcze miejsca.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 marzec 19 2006 09:22   
Forum Admin
Admin

Quote by leong: Łukasz tylko spokojnie, gdyż ja nie chcę wygraś z Tobą, chcę aby Jezus wygrał z nami. Mamy jednego spólnego wroga szatan. Myślę, że się rozumiemy. Spowiedź jest Skramentem, gdyż Jezus tak ustalił Jan 20:22. Jezus nigdzie nie powiedział spowiadajcie się bezpośrednio do mnie a Ja was wysłucham. Po to założył Kościół swój i dał Sakramenty Swięte do dyspozycji Kościoła jako 7 duchów(moc Boża) do walki z grzechem i szatanem. W taki sposób Jezus walczy o nas.

Swietenie. Wiec jak rozumiem nie odmawiasz Ojcze nasz w ktorym mowisz "I odpusc nam nasze grzechy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Skoro wiesz ze cie nie wyslucha.

Moj drogi w w 14 wersie 5 rozdziale liscie jakuba pisze jasno i wyraznie o prezbiterach. Czyli starszych zboru. Identyfikowani ich z kaplanami jest juz daleka idaca interpretacja katolicka. Orginalnie jest slowo prezbiteros. Moge ci przyniesc orginalne zdanie i wklejic na forum jak sie bedziesz upieral.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 19 2006 10:04   
Forum Moderator
Moderator

Leon twierdzisz ze tam gdzies na chrzcie dostajemy Ducha Jezusa i Ducha Swietego... Jaka jest roznica??

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 19 2006 11:48   
Forum

Quote by Molier:

Te posty nie są na Twoj temat, ale na temat Twoich wypowiedzi.Efektem ubocznym jest zaś odniesienie się do ich autora w tym przypadku do Ciebie. .
Co do nienawisci...hmm..jestem wrecz przekonany ze Cie nie nienawidze,baaa chetnie spotkalbym sie z Tobą w rzeczywistosci;-).Podkresle jednak ze nie jestem zakochany w Tobie .Dodam także, iż moja obecność na tym forum nie ma miejsca codziennie,wpadam tu powiedzialbym nawet rzadko.A Twoje wypowiedzi w watku ktory czytam są ciekawym kąskiem, robią bowiem mydło z oczu ludziom którzy szukają prawdy.

och molier, odpuszcz se, szkoda twojej intelegencji i madrej glowki na takiego robaczka jak ja. idz lepiej pogadaj z czlowiekiem z epoki kamiennej, z kobieta lub z jolaaugust, oni tobie poklaszcza, bedzie fajna atmosferka chrzescijanska pelna wzajemnej rozowej milosci w zgdodzie koscielnej tradycjii i nauki.
ja niestety nie nosze rozowych okularow. i nie mam zamiaru udawac tego ze wszystkie co chrzescijanskie jest wspaniale.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 marzec 19 2006 16:23   
Forum

Quote by milka:
Quote by Molier:

Te posty nie są na Twoj temat, ale na temat Twoich wypowiedzi.Efektem ubocznym jest zaś odniesienie się do ich autora w tym przypadku do Ciebie. .
Co do nienawisci...hmm..jestem wrecz przekonany ze Cie nie nienawidze,baaa chetnie spotkalbym sie z Tobą w rzeczywistosci;-).Podkresle jednak ze nie jestem zakochany w Tobie .Dodam także, iż moja obecność na tym forum nie ma miejsca codziennie,wpadam tu powiedzialbym nawet rzadko.A Twoje wypowiedzi w watku ktory czytam są ciekawym kąskiem, robią bowiem mydło z oczu ludziom którzy szukają prawdy.

och molier, odpuszcz se, szkoda twojej intelegencji i madrej glowki na takiego robaczka jak ja. idz lepiej pogadaj z czlowiekiem z epoki kamiennej, z kobieta lub z jolaaugust, oni tobie poklaszcza, bedzie fajna atmosferka chrzescijanska pelna wzajemnej rozowej milosci w zgdodzie koscielnej tradycjii i nauki.
ja niestety nie nosze rozowych okularow. i nie mam zamiaru udawac tego ze wszystkie co chrzescijanskie jest wspaniale.

Hahaha .Widzisz..kolor rozowy to nie moj ulubiony kolor...moja ulubiona barwa to czerń.
Teraz prosze o wyrozumialosc moderatora:

Przyznam ze wku.... mnie Twoje podejscie do sprawy. Jak mozna twierdzic ze ktos kto jest katolikiem ortodoksyjnym (nie mowie o sobie bo nim nie jestem) ma rozowe okulary?! Sam jestem sympatykiem chrzescijan. Rozumiem ich, rozumiem ich naukę i wiem którzy wiernie przechowali naukę swego Mistrza. Nie ukrywam ze mowie tu o Kosciele Katolickim. Ale to po drugie. Po pierwsze:
widze rowniez zło ktore ma miejsce w Kosciele, widze oblude duchownych - ich zachowania (nie bede wymienial nazwisk) - czy to znaczy ze mam rozowe okulary?!

Oklaski dla Ciebie Milko - raz jeszcze udowodnilas ze TY masz jakies okularki na nosie ktore nie pozwalaja Ci szukac prawdy.. .
ps.Nie chcialbym sie spotkac z Tobą dlatego zebys mi przytakiwala i poklaskiwala.Zreszta tlumaczyc Ci tego nie bede-najpierw pozbadz sie okularkow z nosa.. .

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 19 2006 17:10   
Forum

Quote by hermes:Swietenie. Wiec jak rozumiem nie odmawiasz Ojcze nasz w ktorym mowisz "I odpusc nam nasze grzechy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Skoro wiesz ze cie nie wyslucha.

Spowiadać musimy się tylko z grzechów ciężkich śmiertelnych.

Moj drogi w w 14 wersie 5 rozdziale liscie jakuba pisze jasno i wyraznie o prezbiterach. Czyli starszych zboru. Identyfikowani ich z kaplanami jest juz daleka idaca interpretacja katolicka. Orginalnie jest slowo prezbiteros. Moge ci przyniesc orginalne zdanie i wklejic na forum jak sie bedziesz upieral.

Tak jest w Katolickiej Bibli 1000-lecia i dla mnie to jest ważne. Dla nas prezbiter to to samo co kapłan tak nas uczą.
Dla mojej cziekawości nie rozumiem to co używacie starszych zboru
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 19 2006 17:24   
Forum

Quote by maxurd: Leon twierdzisz ze tam gdzies na chrzcie dostajemy Ducha Jezusa i Ducha Swietego... Jaka jest roznica??

Dostajemy Ducha Jezusa, czyli Jezus dzieli się z nami Swoją Naturą syna i stajemy się dziecmi Bożymi Galatów 4
Dostajemy Ducha Swiętego, którego zadaniem jest rozwinięciem Tego w nas. Mogę powiedzieć, jak mama troszczy się o rozwój swojego dziecka. Używam słowa mama, abyś zrozumiał rolę Ducha Swiętego.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 19 2006 18:12   
Forum

Quote by Molier:

Hahaha .Widzisz..kolor rozowy to nie moj ulubiony kolor...moja ulubiona barwa to czerń.
Teraz prosze o wyrozumialosc moderatora:

Przyznam ze wku.... mnie Twoje podejscie do sprawy. Jak mozna twierdzic ze ktos kto jest katolikiem ortodoksyjnym (nie mowie o sobie bo nim nie jestem) ma rozowe okulary?! Sam jestem sympatykiem chrzescijan. Rozumiem ich, rozumiem ich naukę i wiem którzy wiernie przechowali naukę swego Mistrza. Nie ukrywam ze mowie tu o Kosciele Katolickim. Ale to po drugie. Po pierwsze:
widze rowniez zło ktore ma miejsce w Kosciele, widze oblude duchownych - ich zachowania (nie bede wymienial nazwisk) - czy to znaczy ze mam rozowe okulary?!

Oklaski dla Ciebie Milko - raz jeszcze udowodnilas ze TY masz jakies okularki na nosie ktore nie pozwalaja Ci szukac prawdy.. .
ps.Nie chcialbym sie spotkac z Tobą dlatego zebys mi przytakiwala i poklaskiwala.Zreszta tlumaczyc Ci tego nie bede-najpierw pozbadz sie okularkow z nosa.. .

okularki potrzebuje zeby poczytac sobie posty moich adoratorow zwlaszcza twoich. adrenalina mi sie troche podnosi
nie musisz mi nic tlumaczyc, dobrze znam co o mnie myslisz, ciagle dajesz mi o tym znac. zadnego spotkania nie trzeba, bo juz dosc sobie powiedzielismy. juz koniec. skoncz z tym przesladowaniem mnie. i poczytaj posty innych ze ludzi. chyba ze tylko ja tak pisze w sposob prowokujacy twoja uwage?
pozdrowienia dla krainy smokow

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 marzec 20 2006 14:11   
Forum

Quote by eriugena:
Quote by opin:
Quote by eriugena:
Skoczyla ci adrenalina i bredzisz. Pisalem gdzie indziej, ze sekciarstwo to stan umysłu a nie wyznanie.

Czy ty cos opusciles? jestes blisko opuszczeniam czy raczej oddalenia sie od republiki ludzi rozumnych. To o wiele gorszy grzech w moich oczach. Mam nadzieję ze to chwilowe.

Po pierwsze Panie ERIUGENA: nie per "TY", bo sobie tego nie życzę!

I co? dasz mi w morde?

Panie ERIUGENA, ten wpis jest wystarczającym dowodem na twierdzenie, że można mieć ogromną wiedzę, dar wymowy i być prymitywnym głupcem!!!
Sam Pan się odsłonił i nie pomoże tu ogramna pańska wiedza (może ma Pan, po prostu, dobrą biblioteczkę pod reką i łatwo przepisuje "fundowane nam mądrości???)... wyszło szydło w worka!!!
Oczywiście nie patepiam Pana, tylko współczuję, musi być Pan bardzo samotnym, zgryźliwym, nie miłym dla otoczenia człowiekiem leczącym w necie swoje kompleksy(Daj Boże bym się mylił!)

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 20 2006 14:45   
Forum

Quote by siloam: Opin

Masz dwie drogi: albo zostaniesz kimś a la ateista, albo wolnomyślicielem religijnym czyli de facto stworzysz swoje indywidualne prywatne wyznanie. I tak oto tworzymy sobie własne prawdy...

Nie tworzymy sobie własniej prawdy, tylko tworzymy do niej własną drogę.

===

Bóg jest poza Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 marzec 21 2006 12:08   
Forum

Quote by witamina B:

Masz dwie drogi: albo zostaniesz kimś a la ateista, albo wolnomyślicielem religijnym czyli de facto stworzysz swoje indywidualne prywatne wyznanie. I tak oto tworzymy sobie własne prawdy...

Nie chcę tworzyć własnej prawdy. chcę, własnie, znaleźć drogę do Prawdy, którą jest Jezus Chrystus. Odchodząc z Koscioła Kat., po prostu, zacząłem tej drogi szukac, a własciwie wszedłem na nią - bez gorsetu dogmatów, "Uświęconej tradycji", bez pośrednictwa swiętych i mniej swietych, bez pomocy funkcjonariuszy Kościoła, obłudników w długich szatach...
Wystarczy, gdy drogowskazem będzie Słowo Boże...
Pozdrawiam!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 marzec 21 2006 18:38   
Forum

Witajcie!Ja odeszłam z Kościoła katolickeigo 6 lat temu. Jestem teraz w kościele Adwentystów Dnia Siódmego i nie żałuje decyzji którą podjęłam.Wierzę, że jest to droga która Bóg mi wyznaczył, abym nią szła.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 marzec 21 2006 19:07   
Forum

Napiszę coś nie coś o kościele ADS. Z nazwy wynika, że czekamy na powtórne przyjście Jezusa na ziemię, aby zabrać do nieba zbawionych; dla nas ważny jest też dzień sobotni(sabat), który jest siódmym dniem tygodnia i który święcił Jezus z uczniami, mówią o nim tez przykazania; oprócz tego chrzest jest przez zanurzenie;wieczerza pańska pod dwoma postaciami i umywanie nóg itp. Jeżeli bedziecie chcieli coś wiedziec więcej to możecie pisac i zadawac pytania. Chętnie na nie odpowiem i podzielę się swoim doświadczeniem.Pozdrawiam i życze wielu Bożych bogosławieństw!

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 21 2006 22:17   
Forum

Quote by smiejka:
Jeżeli bedziecie chcieli coś wiedziec więcej to możecie pisac i zadawac pytania. Chętnie na nie odpowiem i podzielę się swoim doświadczeniem.

O, fajnie się składa, bo mam pytanko

Milenium to tysiącletnie królowanie Chrystusa z Jego świętymi w niebie, w czasie pomiędzy pierwszym a drugim zmartwychwstaniem.

Jak mam to rozumieć?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 21 2006 22:49   
Forum

Quote by maxurd:

to samo się tyczy np. chrztu i komunii/wieczerzy...

no jak mogą mieć te sakramenty skoro w Jezusa nie wierzą.

Odwieczny problem to ustalenie tego, co rozumiemy pod pojęciem sakrament.

Ja mam 7, ty masz 2 i już.

Jeśli ja mam o 5 za dużo, albo Ty o 5 za mało, to myślę że jednak tragedii z tego powodu nie będzie, co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 21 2006 23:07   
Forum Moderator
Moderator

Piotrze ja mowiac szczerze nie wiem ile mam, bo nie do konca wiem co to jest sakrament

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 21 2006 23:23   
Forum

Heh

A któż to tak naprawdę wie?
Ja w moje 7 to wierzę, bo rozumem objąć tego nie mogę. Zresztą, na tym polega wiara. Coś tam mogę z Pisma wydedukować, ale żeby na jego podstawie zdobyć stuprocentowy dowód? A skąd! ;P

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 22 2006 03:03   
Forum

Quote by Luteranka:
Nieomylne jest jedynie Słowo Boże i ja na nim się opieram.

Patrz: mój podpis
"Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej." (1 Kor 2,5)

Hmm...
Moim skromnym zdaniem Twój podpis powinien mieć następujący zapis: [...] aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

ponieważ, najprościej rzecz ujmując, jest on zdaniem pobocznym, (i między innymi) dlatego pozbawiłaś go zupełnie kontekstu! W ten sposób nadajesz temu zdaniu taką wartość znaczeniową, jaką chciałaś uzyskać.
Wydaje mi się, że nie tędy droga...

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuterAnka
 marzec 22 2006 06:50   
Forum

Quote by piotr.: Hmm...
Moim skromnym zdaniem Twój podpis powinien mieć następujący zapis: [...] aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

ponieważ, najprościej rzecz ujmując, jest on zdaniem pobocznym, (i między innymi) dlatego pozbawiłaś go zupełnie kontekstu! W ten sposób nadajesz temu zdaniu taką wartość znaczeniową, jaką chciałaś uzyskać.
Wydaje mi się, że nie tędy droga...

Moim skromnym zdaniem, nie rozumiem po co ten wielokropek. Zacytowałam cały werset i dałam na niego namary, więc każdy ten kontekst może sobie sprawdzić.
Czy możesz mi więc powiedzieć, jak ty rozumiesz to zdanie w kontekście?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 22 2006 17:56   
Forum

Quote by opin:
Quote by witamina B:

Nie chcę tworzyć własnej prawdy. chcę, własnie, znaleźć drogę do Prawdy, którą jest Jezus Chrystus. Odchodząc z Koscioła Kat., po prostu, zacząłem tej drogi szukac, a własciwie wszedłem na nią - bez gorsetu dogmatów, "Uświęconej tradycji", bez pośrednictwa swiętych i mniej swietych, bez pomocy funkcjonariuszy Kościoła, obłudników w długich szatach...
Wystarczy, gdy drogowskazem będzie Słowo Boże...
Pozdrawiam!

Ja również jestem na drodze, tak jak to ty powiedziałeś, "bez gorsetu dogmatów, "Uświęconej tradycji, bez pośrednictwa swiętych" i uważam ją za drogę prostszą od od dorgi krętej jaką są dogamty, doktryny, pojęcia, definicje określające prawde. Bóg jest poza tym wszystkim

"Po co tyle gadać o Bogu? Wszystko co się o nim powie jest nieprawdą" Mistrz Eckhart

===

Bóg jest poza Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 marzec 22 2006 19:36   
Forum

O, fajnie się składa, bo mam pytanko
Milenium to tysiącletnie królowanie Chrystusa z Jego świętymi w niebie, w czasie pomiędzy pierwszym a drugim zmartwychwstaniem.

Jak mam to rozumieć?
Witaj!Postaram Ci sie odpowiedzieć Piotrze na zadane przez Ciebie pytanie. Podam Ci teksty Pisma Świętego które o tym wydarzeniu mówia: Obj.20; Obj. 21,5; Zach.14,1-4; Mal.3,19; Jer.4,23-26; 1Kor.6; 2Piotra 2,4; Ezech.20,18; 2Tes.1,7-9; Obj.19,17.18.21.
W proroctwie o tysiącleciu Zbawiciel przenosi nas jakby w przyszłośc. Pismo Święte objawia ten okres jako czas królowania z Chrystusem ludu Bożego(patrz.Obj.20,4).Prostymi sławami opisując to zdarzenie: zbawieni na czas Milenium będa z Chrystusem w niebie, a szatan będzie związany na ziemi i nie będzie już miał kogo zwodzic i kusić. Ziemia podczas tysiąclecia będzie w stanie bezładu, bez życia, w zupełnym chaosie (Iz.24,1; Jer.4,15.16),a szatan ze swoimi aniołami zachowany bedzie na dzień sądu(2 Piotra 2,4). Gdy upłynie 1000lat szatan zostanie zwolniony z "więzienia"(Obj.20,7) oraz zmartwychwstaną ci którzy nie przyjęli Boga(Obj.20,5). Po upływie tysiąca lat nastąpi drugie zmartwychwstanie, bo piewrwsze było jak Chrystus powrócił po swój lud.
W drugim zmartwychwastaniu powstaną wszyscy niepobożni i szatan bedzie kusił ich do tego by iśc na miasto Jeruzalem(Obj.20,8.9). No i potym wszystkim nastapi koniec wszelkiego zła(Mat.25,41; 2Piotra3,7; Obj.20,15;Obj.21,5).
Niektórzy ludzie uważają ,że podczas millenium bedzie można jeszcze odpokutować za grzechy, ale Pismo Święte nic na ten temat nie mówi.
Dlatego ważne jest abysmyjuż teraz byli gotowi na Jego chwalebne przyjście.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Ci w wyjaśnieniu tego proroctwa.Pozdrawiam!

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 06 2006 23:41   
Forum

Polemika , troche zle ukierunkowana.Aby odejsc z KK nie trzeba przedstawiac zewnetrzych przyczyn Surprised!bluda , robienie pieniedzy na religii itp.Problem tkwi glebiej w jego strukturach , przeszlosci i terazniejszosci.nikt , zaden trybunal lub tez sad nie osadzil KK za licznie popelnione zbrodnie na ludzkosci , krucjaty , Inkwizycja lub nawet dzialalnosc podczas II wojny swiatowej.kiedy wreszcie sie niektorzy przebudza i opuszcza
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Od moderatora
Jezeli drogi autorze chcialbys troskze dluzej zabawic na forum prosze o jezyk moze rownie malowniczy jednak mniej dosadny - Tekst wyciety z uwagi na naruszenie zasad publikacji

Pozdrawiam
Maxurd

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 07 2006 00:14   
Forum

Quote by axiries:
Polemika , troche zle ukierunkowana.Aby odejsc z KK nie trzeba przedstawiac zewnetrzych przyczyn bluda , robienie pieniedzy na religii itp.Problem tkwi glebiej w jego strukturach , przeszlosci i terazniejszosci.nikt , zaden trybunal lub tez sad nie osadzil KK za licznie popelnione zbrodnie na ludzkosci , krucjaty , Inkwizycja lub nawet dzialalnosc podczas II wojny swiatowej.kiedy wreszcie sie niektorzy przebudza i opuszcza "gnijacego trupa"

A ile stuleci liczy sobie Kościół, do którego ty należysz, co? Co możesz nam powiedzieć o jego historii?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 kwiecień 07 2006 13:07   
Forum

Ja odeszłam z KK i przeszłam na luteranizm, ale głównie z powodu tego, że trudno mi się było zgodzić z nauką tego kościoła. Zwłaszcza z tym, że wiele rzeczy stawało się dogmatami lub sakramentami na jakiś soborach i zwykle dla jakiejś innej, niestety przyziemnej sprawy (np celibat - w dobie feudalizmu ziemia musiałaby podlegać podziałom między synów duchownych, co umniejszało by majątki kościoła). Nie chce mi się wierzyć, że człowiek ma moc ustanawiania sakramentu - a protestanci uznają tylko te ustanowione przez Jezusa.

Nie widzę jednak powodu do jakiejś wrogości czy coś. Każdy ma swoje racje i uczucia. Moi rodzice są nadal katolikami i czasami idę z nimi do kościoła albo oni ze mną. Niestety obserwuję często jakąś agresję w stosunku do osób które zmieniły wyznanie, nawet na foum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 07 2006 14:00   
Forum

Ja mam wieeele wątpliwości ale pomimo tego pozostaje w KK poniewaz zrozumialem, ze Biblia nie moze byc jedynym wyznacznikiem w sprawach wiary, ustanowieniu sakramentow, świąt i obrządków. Niestety nie dostalismy wszystkiego na tacy, nie dostalismy zestawu z gotowymi odpowiedziami, inaczej nie byloby miejsca na wiare. Czytajac Pismo, doszukalem sie miejsc, ktore w moim przekonaniu potwierdzaja 7 sakramentow uznawanych przez KK. Na przyklad sakrament bierzmowania czy namaszczania chorych - skoro apostolowie zalecali/praktykowali te czynnosci, to musieli skądś się o nich dowiedzieć, ktoś musiał im ów praktyki zalecić czy o nich pouczyć. Skoro nie to co - mamy uznać, że sami sobie je wymyślili?
Św. Jan pisze, że nie starczyloby ksiąg, azeby wszystko opisać. Wlasnie dlatego jest miejsce na wiare. Ot moje skromne zdanie na ten temat

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,64 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty