Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Odchodząc z Kościoła katolickiego...
 |  Wersja do druku
Rafi F
 kwiecień 07 2006 15:01   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by Belle Star: Niestety obserwuję często jakąś agresję w stosunku do osób które zmieniły wyznanie, nawet na foum.

Są tacy, co próbują z powrotem "nawrócić", ale nie są zbyt namolni. Są też osoby, które po zmianie wyznania wojują ze starym, budzą więc złe emocje, ale to Ciebie nie dotyczy, prawda ?.
Nie ma się więc czym przejmować

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 07 2006 15:38   
Forum

Czasami jednak tę wrogość wobec "odstępców" widać. Jest to smutne, ale prawdziwe. Ja tego doświadczyłem, głównie ze strony kilku katolickich księży. Jednak się tym nie martwię - jestem odpowiedzialny za swoją decyzję i liczę się ze wszystkimi tego konsekwencjami, nawet tymi, niekoniecznie miłymi.
Pisało tu kilka osób które odeszły z Kościało katolickiego, ciekawy jestem opinii tych, którzy odeszli z innych Kosciołów. Do jakich, czy do KRK?
Ciekawe czemu opuścili Kosciół w którym byli?

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 kwiecień 08 2006 19:22   
Forum

Kiedy ja zmieniałam wyznanie to również miałam problemy z innymi.Były szantaże i negatywne opinie, ale to naturalna reakcje, choć czasami było mi przykro.
Dzisiaj w Kosciele oglądałam film "Luter" podobno telewizja polska nie chciała go puścić z wiadomych względów.Jeszcze bardziej utwierdziałm się w swych przekonaniach na temat zbawienia z wiary.Pozdrawiam!

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty