Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 skąd wziąć w sobie siłę?
 |  Wersja do druku
Rafi F
 październik 15 2008 07:39   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Esteban, chyba przyznasz, że gdyby chłopak szukał "racjonalnej" odpowiedzi, to by sam poszukał na racjonaliście. Po co się więc wcinasz ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
epablito
 październik 15 2008 15:34   
Forum

Quote by niepewny: od około pół roku walcze z nałogiem masturbacji.

Zupełnie poważnie zalecam rozmowę i z mądrym księdzem (bo jesteś mocno wierzący) i z psychologiem. Oni będą w stanie rozpoznać, czy to naprawdę nałóg, czy "robisz z igły widły". Masturbuje się znakomita większość facetów i jakoś tragedii nie ma.

ooo.. właśnie widzę że temat ma 2 lata...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 15 2008 18:27   
Forum Moderator
Moderator

esteban-82

Skoro chcesz dyskredytować "racjonalistę" to bądź uprzejmy dodać że to twoja, bardzo subiektywna, nie poparta argumentami, prywatna opinia.

Niczego nie dyskredytuje i nie jest to moja subiektywna ocena, a już na pewno nie prywatna. Czytałem wiele artykułów z racjonalisty i dziękuje Bogu za ten portal bo dzięki niemu dowiedziałem się co ludzie potrafią wypisywać by bronić swoich ideologi. Jest tam tyle błędów (być może przypadkowych) że nie może służyć za rzetelne źródło wiedzy, przynajmniej nie wiedzy o Kościołach chrześcijańskich.

pisałem natomiast o źródle racjonalnych odpowiedzi, przeciwnie do zawartych tutaj z gatunku "ignotum per ignotum", oraz o odnalezieniu swojej siły umysłowej. Jednak jeżeli checz tak bardzo posługiwać się analogią medyczną, to strona owa jest znacznie lepszym "medykamentem" niż placebo o nazwie "kosciol.pl"

Racjonalne odpowiedzi, typu, że nie należy bać się masturbacji ponieważ jest zwykłym procesem fizjologicznym są za przeproszeniem przekłamaniem. Pod proces fizjologiczny można podciągnąć wzwód, który chyba nie muszę tłumaczyć jest po to by przekazać życie, a nie spłukać je w klozecie. Autoerotyzmy do jakich zalicza się masturbacja ma swoje źródło w ludzkiej psychice i tą od środka niszczy. Często ludzie czują się źle po wykonaniu tej czynności. Taka huśtawka nastrojów w bardzo wielu przypadkach prowadzi do nerwicy której to skutkami mogą być chociażby: zaburzenia koncentracji oraz osłabienie układu nerwowego( najważniejsze: ponieważ powoli tracimy kontrole nad swoimi reakcjami w sferze seksualnej).

Nie chce tutaj przytaczać argumentów typu: 99 % ludzi to robi. Argument owy drogi estebanie nie jest żadnym argumentem ponieważ został wyssany z palca i powierzchownych obserwacji. Zupełnie popada w ruinę gdy przeciwstawia mu się fakt iż te 99% procent ludzi robi to co robi gdyż ogromny wpływ ma na to współczesna kultura. Nie jest to więc proces fizjologiczny, a zjawisko kulturowe.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Rafi F
 październik 16 2008 07:49   
Forum Moderator
Moderator

Kruku dołączę do ciebie poruszając jeden problem.

Nałóg masturbacyjny prowadzi do kilku dysfunkcji w "zwykłych" zbliżeniach seksualnych.
W młodym wieku wykształca mechanizmy rzutujące negatywnie na całe przyszłe życie seksualne.
Prowadzi do dewiacji seksualnej (za taka sie uważa czynność seksualną, która jest preferowana zamiast "zwykłych" zbliżeń seksualnych)
Powyższe stwierdzenia za prof. Lwem-Starowiczem (niewierzący seksuolog).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Łukasz
 październik 16 2008 19:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F: Kruku dołączę do ciebie poruszając jeden problem.

Nałóg masturbacyjny prowadzi do kilku dysfunkcji w "zwykłych" zbliżeniach seksualnych.
W młodym wieku wykształca mechanizmy rzutujące negatywnie na całe przyszłe życie seksualne.
Prowadzi do dewiacji seksualnej (za taka sie uważa czynność seksualną, która jest preferowana zamiast "zwykłych" zbliżeń seksualnych)
Powyższe stwierdzenia za prof. Lwem-Starowiczem (niewierzący seksuolog).

I ja się z tym zgadzam, jednak trzeba pamiętać że masturbacja jeżeli jeszcze nie to powoli staje się chorobą cywilizacyjną i pretenduje do szeregu razem z nikotynizmem, narkotynizmem i alkoholizmem, jako forma seksoholizmu. Jest też duża szanse że to zjawisko kulturowe zostanie zaadaptowane przez współczesną cywilizacje(może to się już stało?) a wtedy będzie lipa ponieważ skutki masturbacji są dla ludzkiej percepcji i duchowości (w tym psychiki) katastrofalne.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
spiker
 listopad 18 2008 15:24   
Forum

Panie axiries,na pana przykładzie stwierdzam że nałóg w pańskim przypadku wziął górę nad rozsądkiem.Nie chcę pana obrażać i nie zamierzam bo sam mam problemy z masturbacją ale przykro mi z tego powodu że obraża pan modlących się Cry .Jednakowoż będę się za pana modlił,bo wierzę że pańskie serce nie jest całe opanowane przez grzech,pragnę też podziękować za uświadomienie mi do czego może dojść jak człowiek zatraci się w grzechu.Nie potępiamy człowieka tylko jego postępowanie.Jeśli mój tekst kogoś obraża to z góry przepraszam ale nie umiem zbyt dobrze pisać,poprostu chcę wyrazić swoją opinię na ten temat.A i proszę także by nie namawiać do grzechu jeśli tak się zdarzy bo to również jest grzech ciężki. Neutral

===

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 listopad 18 2008 15:35   
Forum

Denderwuje mnie to że na pocztach internetowych i na grafikach w google są ogólnie dostępne erotyczne zdjęcia,powinno się przeciw temu zorganizować protest.Ja zamierzam to zrobić,nie może być tak że zdjęcia erotyczne są ogólnie dostępne.A jak ci psze że czy masz osiemnaście lat to co to ma być za bariera ochronna,każdy może skłamać że ma 18lat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 18 2008 21:30   
Forum

Spiker - nic z tym niestety nie zrobisz. Takie chociażby Google - myślisz, że ktoś przegląda i analizuje co one wyświetlają?

To jest jeden wielki algorytm dodający do swej bazy tysiące, a nawet tysiące tysięcy witryn dziennie. I nikt nawet nie musi tej witryny nigdzie do Googli podawać - algorytm sam ją znajdzie, jeżeli wiedzie do niej choć jeden link...

Zawsze jednak pozostają takie programy jak cenzor, dzięki którym można w pewien sposób ograniczyć "dostęp" do niektórych "materiałów' nieletnim.
Sam jednak jestem przeciwnikiem takich programów, bo blokują one strony nie mające z erotyka nic wspólnego... Spotkałem przypadek zablokowania oficjalnej strony FC Barcelony, a także witryny poświęconej Janowi Pawłowi II.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 listopad 19 2008 17:30   
Forum

Może i tak ale trzeba z tym walczyć,bo jak będziemy tylko obserwatorami to tak jakbyśmy popierali zło.Tak jak Jezus powiedział:nie bądźcie obojętni bo was przeżują i wyplują czy jakoś tak.A program zawsze można ulepszyć z resztą robią to non stop.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 19 2008 17:48   
Forum

Niestety to też bezmyślny algorytm - podobnie jak u Googli - tak i tu, tylko na odwrót...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty