Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Komunia św. o ewangelików.
 |  Wersja do druku
Andrzej
 kwiecień 23 2006 22:04   
Forum

Status: offline

Quote by pawvic: Mam takie wrażenie, że Methodos, Medieval Man oraz Bartek D. wypowiadają się tonem pogardliwym o Najświętszym Sakramencie. Wasze słowa odebrałem jako profanujące. Niech rozmowa będzie kontynuowana, lecz z zachowaniem należnego szacunku dla Jezusa obecnego w Chlebie i Winie. I więcej kultury.
Podziwiam cię Mateuszu, że masz cierpliwość do niektórych osób.

A ja mam wrażenie, że wymienione przez Ciebie osoby ( w tym i skromna moja) własnie nie chcą odzywać się pogardliwe więc używają ironii wobec wypowiedzi, którym daleko do jakiejkolwiek rzeczowości ( a nie jak sądzisz pogardliwie odnoszą sie do Eucharystii)

[Ironia= drwina zawarta w pozornej aprobacie; lekki sarkazm, ujęty w wypowiedź, której zamierzony sens jest odwrotnością dosłownego znaczenia słów.]

Poza tym podoba mi się ten ton:
Niech rozmowa będzie kontynuowana, lecz z zachowaniem należnego szacunku

jest taki... ech daruję sobie, w niedzielę staram się być łagodny

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartek
 kwiecień 23 2006 22:09   
Forum

Pogardliwie??
Jakim prawem oceniasz nasz stosunek do komunii św. To ze pisaliśmy o kieliszkach, oraz drobinakach wrecz mikroskopijnych ciała Chrystusa chcieliśmy wykazać, ze nie jest mozliwe być drobiazgowym w tych"klockach"

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 23 2006 23:18   
Forum

Chrystus powiedział "to czyńcie na Moją pamiątkę". Pierwsi chrześcijanie spożywali chleb i pili wino bez tych wszystkich obecnie uprawianych rytuałów i środków ostrożności. Istotą sprawy jest aby przyjmujący Komunię pożywił się duchowo i przede wszystkim przyjął Naukę Jezusa jak pożywienie. Pożywić bowiem ma się ludzki duch a nie ciało. Czas w którym obecnie żyjemy jest czasem budzenia się ludzkiego ducha i pora skończyć z materialną interpretacją słów Jezusa i te wszystkie dywagacje czy cząsteczki chleba czy ślady wina pozostaja na ściankach kielicha nie mają żadnego sensu. Wszystko co nas otacza tak naprawdę jest święte, nawet proch po którym stąpamy, gdyż Bóg jest we wszystkim obecny, a najbardziej osobiście możemy Go spotkać w drugim człowieku. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafal
 kwiecień 23 2006 23:43   
Forum

No tak ... jak zwykle zaczyna sie od dosc ciekawego pytania a konczy na klutniach i przepychankach..... spox swiadectwo CHRZESCIJANIE!!!
Cala ta sprawa z dekonsekracja przypomina mi sytuacje kiedy przerazona znajoma dzwoni do kolezanki i mowi ze zaraz przyjmuje ksiedza po kolendzie a okazalo sie ze ma za malo wody swieconej, na co pada odpowiedz: to dolej zwyklej wody. No co ty do swieconej??
A co jesli dolejesz do 100ml swieconej 100ml nie swieconej to bedzie to woda swiecona w 50% czy w 100%???

Pozdrawiam Siostry i Braci!

===

"Bo chociaz zyjemy w ciele, nie walczymy cielesnymi srodkami." 2kor10;3

Cytat 
Rafal
 kwiecień 23 2006 23:47   
Forum

Aha i zapomnialem...
Proponuje sprawdzic u zrodla bo czasem info od kogos nie zwiazanego z tematem moze byc lekko mowiac wyssane z paluszka
Proponuje oficjalne strony kosciolow np: metodysci.pl lub luteranie.pl

Pozdrowka!!!

===

"Bo chociaz zyjemy w ciele, nie walczymy cielesnymi srodkami." 2kor10;3

Cytat 
methodos
 kwiecień 24 2006 08:33   
Forum

Quote by pawvic: Mam takie wrażenie, że Methodos, Medieval Man oraz Bartek D. wypowiadają się tonem pogardliwym o Najświętszym Sakramencie. Wasze słowa odebrałem jako profanujące. Niech rozmowa będzie kontynuowana, lecz z zachowaniem należnego szacunku dla Jezusa obecnego w Chlebie i Winie. I więcej kultury.
Podziwiam cię Mateuszu, że masz cierpliwość do niektórych osób.
Drogi pawvicu, przeczytaj sobie co napisała matejanka i medevial...postrzeganie Jezusa w sakramentach w każdym wyznaniu trzeba zwyczajnie zrozumieć. A odnośnie tych kieliszeczków u metodystów, o których mowa była, to nikomu ręce nie uschły po myciu, i tak jak matejanka napisała, wszystko jest święte w Bogu i poprzez Boga i dla Boga. U nas ludzie zwyczajnie się przyzwyczaili do tych małych kieliszków, chcą tak wylącznie ze względów higienicznych, a że kieliszeczki są plastykowe, to trzeba je zwyczajnie umyć detergentem ( nie mam zamiaru oblizywać czyjejś szminki) poza tym, na srebrnych i złotych kielichach czegoś takiego jak zarazki raczej nie ma, bo giną kiedy alkohol złączy się z metalem szlachetnym, więc sama chusteczka do przetarcia wystarczy.
Dobra, dość tłumaczenia się... nie mam zamiaru pisać o czymś, co jest dla mnie oczywiste, a apropos cierpliwości Mateusza względem w/w osób.. nie wiem naprawdę czyja cierpliwość większa, no i nikt sobie polewy z Komunii Świętej nie robi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,20 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości