Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 proszę o pomoc - nie chcę odejść od religii
 |  Wersja do druku
Leon
 czerwiec 02 2006 03:53   
Forum

Status: offline

Quote by matejanka: W boga wierzysz bo też masz z tego korzyści! I to jest ta obłuda i egozim
Przepraszam a jakie korzyści mieli pierwsi chrzescijanie którzy ginęli za wiarę? Jakie korzyści mają ludzie którzy z miłości do Chrystusa poświęcili swoje życie drugiemu człowiekowi jak np. Matka Teresa. pozdrowienia matejanka

Matejanka czy wiesz jakie mieli korzyści czy nie?
Czy chcesz, abym na to odpowiedział?

Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 02 2006 11:07   
Forum

Halo Leong, tak wydaje mi się ze wiem,ale chętnie usłyszę Twoje zdanie. pozdrowienia matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 czerwiec 02 2006 11:42   
Forum

Dzięki MATIJA za rozmowę.

Ateism czy lubisz czy nie jest religią tylko ciemności. Naukę, którą prezentuje ludzie przyjmują, w to wierzą i wg. wytycznych tej religii żyją. Duchem tej religii jest duch ciemności jako osoba, czyli bożek.

To jest Tylko Twoja spaczona wizja ateizmu. Wynika z Twojego stereotypowego i ograniczonego myślenia. Potrafisz oceniać innych względem siebie i swojego wyimaginowanego boga. To dlatego myślisz, że każdy ma swojego bożka.
Mówiłem o spowiedzi i o korzyści, którą Bóg z łaski oferuje tym, którzy z niej skorzystają. To nie jest egoizm, ale przywilej płynący z Łaski.
Wierzę w Boga, gdyż jestem jego dzieckiem. (tak w skrócie).

Możesz to nazywać przywilejem czy jak chcesz. Ale egoizmu z tego nie usunąłeś.
Pozdrów ojca

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 02 2006 12:04   
Forum

Myślę, że każdy ma swojego bożka. Tylko nie wszyscy nazywają go po imieniu i przyznają się do tego.
Niektórzy składają hołdy samemu sobie.

" Nikt tego nie wie, jak ja kocham siebie, o sobie tylko śnię...
Na nikogo nie czekam, tylko sobie przyrzekam...

tylko z sobą chcę być, nie rozdzieli mnie nic.
Ja tylko siebie mam ...
Ja najlepiej się mam tylko z sobą na sam...

NIgdy z sobą się nie kłócę, nigdy siebie nie porzucę,
Całe noce całe dnie, ja o sobie tylko śnię."
Ja po prostu kocham się.."
La, la, la....

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 02 2006 12:30   
Forum

Za życie wieczne, wino i dziewice . Zwłaszcza tego ostatniego trudno znaleść . Czy nie warto poświęcić życia, dla takiej nagrody?
Wiesz co Gocek, sądzę że wiele ludzi właśnie o podobnych nagrodah myśli, gdyż są tak dalece zmaterializowani, że nie wyobrażają sobie innych radości, niż te płynące z materii. A przecież Jezus wielokrotnie mówił że nie jest z tego świata i ci Jego też nie są z tego świata. Upadek ducha w materię przyniósł ze sobą te konsekwencje i upłynie jeszcze wiele łez ludzkich zanim cżłowiek zrozumie że materia szzęścia mu nie da, gdyż jest nietrwała i go ogranicza. Zachowujemy się tak jak ptaki, które nie chcą wyjść na wolność, bo wszystko co poznały to jest ich klatka. Ale Duch właśnie się budzi do życia i woła o wyzwolenie i Chrystus dlatego powrócił aby mu je dać. " I wówczas ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą wielką i chwałą. A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze." Tak powrót Chrystusa i Nauka Ducha Świętego zapoczątkowała wyzwalanie się Ducha. Nie bez powodu Boskie Objawienia najpierw dotyczyły w przeważającej mierze ludzkiego ciała i było to objawienie dane Mojrzeszowi, potem po upływie setek lat następne Boskie Objawienie poprzez Jezusa dotyczyło ludzkiego serca, było Objawieniem Boskiej Miłośći do córki ludzkośći i ostatnie znowu po upływie setek lat dotyczy ludzkiego Ducha i przynosi mu wolność. W Trzeciej Epoce Boskich Objawień Duch ten zmartwychwstanie.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Paweł
 czerwiec 02 2006 14:36   
Forum

Zapomniałaś dodać "pozdrawiam serdecznie matejanka".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 02 2006 17:21   
Forum

Gocek, ich danke auch

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 02 2006 23:07   
Forum

Quote by Matija: Gocek, ich danke auch

Wobec tego pozdrawiam was zbiorowo i mam nadzieję, że czujecie się zdrowsi. Ale tak naprawdę to moje pozdrowienia mają zastąpić błogosławię was, gdyż jakoś tak nie bardzo jeszcze potrafię błogosławić, a to bardzo ważne, gdyż każde blogosławieństwo ma moc i mozemy się nią nawzajem obdarzać, tak więc kiedy piszę że pozdrawiam znaczy to że wam błogosławię.A więc pozdrawiam was matejanka

===

Cytat 
Leon
 czerwiec 03 2006 05:14   
Forum

Quote by matejanka: Przepraszam a jakie korzyści mieli pierwsi chrzescijanie którzy ginęli za wiarę? Jakie korzyści mają ludzie którzy z miłości do Chrystusa poświęcili swoje życie drugiemu człowiekowi jak np. Matka Teresa. pozdrowienia matejanka

Gdyby nasze życie kończyło się w chwili śmierci, to naprawdę była by to tylko tragedia i strata tak dla pierwszych chrześcijan, matki Teresy i dla nas.
Dla chrześcijan, dzięki Jezusowi, jest jednak inaczej.
Zmartwychstanie Jezusa zapoczątkowało nową erę, czyli mamy otwartą drogę do Nieba. Miejsce wiecznego szczęścia. Czy jest coś korzystniejsze od tego???.
Popatrz co Sw. Paweł o tym mówi:

lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują*.
10 Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha

O tym dobrze wiedzieli pierwsi chrześcijanie i kiedy wymagane było od nich świadectwo wiary, wybierali męczęską śmierć zamiast życia tu na Ziemi. Wiedzieli jaka ich czeka nagroda czyli korona Męczennika w Niebie. Wiedzieli, że w Niebie będą ze swoim umiłowanym czyli Jezusem i dla nich jak i dla nas chrześcijan to największe szczęście.
Musimy na to patrzeć oczami naszej wiary, które widzą trochę dalej poza to cielesne życie. Dla oczu ciała dane jest widzieć krzyż i tragedię naszej śmierci i to powoduje odstępstwo od wiary wielu. Ci jednak, którzy z Jezusem pogłębili swoją wiarę i bliżej zbliżyli się do Niego korzystając z Sakramentów Swiętych sprawa wygląda inaczej. To jest duża korzyść już w tym życiu.

Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 czerwiec 03 2006 06:01   
Forum

Quote by matejanka: Nie bez powodu Boskie Objawienia najpierw dotyczyły w przeważającej mierze ludzkiego ciała i było to objawienie dane Mojrzeszowi, potem po upływie setek lat następne Boskie Objawienie poprzez Jezusa dotyczyło ludzkiego serca, było Objawieniem Boskiej Miłośći do córki ludzkośći i ostatnie znowu po upływie setek lat dotyczy ludzkiego Ducha i przynosi mu wolność. W Trzeciej Epoce Boskich Objawień Duch ten zmartwychwstanie.

Matejanka nie wiem jaką wiarę praktykujesz, ale to co piszesz to nie nauka Kościoła Katolickiego.
Nigdy nie było, takich podziałów Boskich Objawień dla ciała, dla serca, dla ducha. Skąd to wziełaś. Bóg zawsze widzi człowieka jako ciało i duszę od Adama do dzisiaj. Sam człowieka stworzył, więc wie co stworzył.
Nie pierwsze ciało, potem serce, potem ducha. Wszystko w jednym czasie stworzył człowieka na obraz i podobieństwo Swoje. Kiedy człowiek zgrzeszył, czyli poszedł w kumy z szatanem zaczeła się nasza tragedia.
Bóg nas jednak nie zostawił w takim stanie i od razu przystąpił do naszego wyzwolenia, spod mocy szatana.
Kościół dzieli proces zbawienia człowieka na dwa okresy. Okres przed narodzeniem Pana Jezusa i okres po Jego narodzeniu. Okres po narodzeniu Jezusa zakończy się Jego przyjściem w Chwale. My właśnie żyjemy w tym okresie oczekując Jego drugiego przyjścia.
Bóg zbawiając człowieka zawsze pracuje nad naszą całą osobą czyli ciałem i duszą. Nigdy nie dzieli. Razem uzdrawia ciało i duszę. Piszesz Duch ten zmartwychwstanie skąd to wziełaś.
My chrześcijanie czekamy na zmatwychwstanie ciała, a nie ducha. Duch jest nieśmiertelny i nie potrzebuje zmartwychwstania. Potrzebuje oczyszczenia i napełnienia Duchem Swiętym czyli Chrzest i Bierzmowanie, a następnie potrzebuje pożywienia Ciało i Krew Jezusa czyli Eucharystia.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 03 2006 17:15   
Forum

Czesc,
a nie jest paradoksem to-ze Istniejesz? pomimo,ze nie wierzysz? czy tez trudno Ci jest uwierzyc?.
Przyjmijmy, ze Bog (masz wolna wole czlowieku),stworzyl zycie tym zyciem jestesmy MY, On zna tak koniec jak i poczatek.Mowi nawet : "Jestem alfa i Omega, Poczatkiem i Koncem"-czy tez inni o Nim tak mowia....wiesz Jullietta? ja bym sie nie przejmowala takimi drobnostkami, gdyz wnioskujac: ten Judasz mnial szanse wyboru(wolna wola), gdyby nie bylo Judasza, znalazlby sie inny Judasz...A odrywajac sie od calego paradoksu...ludzie spisywali to wszystko, a sama wiesz jak ludzie kochaja niesamowite rzeczy! cos utajonego..opiewana prawdziwa milosc...romeo i Julia...a tak jest??? jest tak w zyciu???. Wiesz, to sie dobrze czyta nic wiecej, A zatem, Twoj Pan Bog- nie stracil przez to na wartosci. Nadal jest doskonaly.Powracajac do Judasza....po dzisiejszy dzien, ludzie chetnie udawadniaja sobie racje na zasadzie: "a mowilem, mnialem racje! ,a widzisz! tak jest! bo tak powiedzialem!. Przeczytaj Pismo Swiete uwaznie pod wzgledem tego co jest napisane o Panu Bogu-szczegolnie Stary Testament(nim to dzielimy sie z wieloma innymi wiarami i mysle , ze On zawiera dobre rzeczy-bez wplywu ludzkiego)-i wiesz, jak tak przeczytasz to zobaczysz: ze to ludzie napisali , ze Pana Boga trzeba sie bac!, ze jest surowy itd. itp.A sama widzisz...ze byl na tyle doskonalym Stworca, ze mozemy robic w zyciu co chemy-to od nas zalezy jak potoczy sie nasz los. Mysle, ze Judasz to wymysl i inne rzeczy tez. Pamietaj, ze ten caly Konstantyn!! to brutal! morderca! polityk i oszust! jak Hitler!. Ich obu Konstantyna i Hitlera laczy jedno: KRZYZ,WOJNA,SMIERC,WLADZA,ZLO.
Jak poczytasz...to zobaczysz, ze my Chrzescijanie, ochrzczeni...mamy Rybe za znak, nawet nie znak, bo PAN BOG..nie chcial abysmy go sobie z czyms ziemskim porownywali...ach moze sie zemna nie zgodzisz, gdyz to sa moje przemyslenia, a nie jakichs tam uczonych..
Do nastepnego i pozdrawiam Matejanke,widze, ze zagladasz tu.papa

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 03 2006 21:31   
Forum

Halo Córko dziekuję za pozdrowienia, masz dużo racji w tym, ze Bogu i Jego doskonałości nic nie może ująć bo to my jesteśmy niedoskonali i bładzimy. On, ani nie bładzi, ani się nie zmienia i zawsze jest i będzie doskonały. Natomiast zmienia sie nasz obraz Boga i wraz z naszym rozwojem możemy Go lepiej pojmować i rozumieć w czym On nam pomaga swoimi Objawieniami dostosowanymi do naszego stopnia rozwoju, po których daje nam jeszcze setki lat na ich zrozumienie i zinterpretowanie. Potem przynosi nam nowe Objawienia, które korygują nasze pomyłki i rozszerzają nasze horyzonty. Lecz człowiek zawsze sprzeciwia się Woli Ojca i najcześciej tworzy sobie własne dogmaty wiary, własne interpretacje wmuszając je jeszcze innym bliźnim. A ponieważ człowiek jest niedoskonały, to i niedoskonały sposób jego interpretacji, co pociąga za sobą, że żadna z tych interpretacji nie jest w stanie zadowolić wszystkich ludzi. Jedynie to, co naprawdę pochodzi od Ojca najczęściej jest wspólne w większośći wyznań. Stąd problemy Juliette kóra nie chce pogodzić się z wątpliwościami i jest gotowa nawet zrezygnować z religii. A tak naprawdę wystarczy pozwolić przemówić swojemu duchowi, i jego słuchać. Rozum nie może pojąć tego co nie jest z tego świata, stąd wszystkie problemy. A sprawa Judasza jest w zasadzie banalna, wcale Judasz nie musiał zdradzić Jezusa. Zostałby On skazany i bez Judasza. Judasz stał się symbolem zdrady i pewnej postawy. Tak jak każdy inny Apostoł. Oni wszyscy mieli tak jak i inne postacie biblijne pozostawić nam pewne alegorie i Bóg posłużył sie tylko tymi ludźmi, lecz ich do tego wcale nie przeznaczył, co nie znaczy ze nie mógł tego przewidzieć. I gdybyś Juliette zechciała przeczytać ostatnie Objawienie Ojca to nie miałabyś takich wątpliwości. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Matija
 czerwiec 03 2006 21:40   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by Matija: Gocek, ich danke auch

Wobec tego pozdrawiam was zbiorowo i mam nadzieję, że czujecie się zdrowsi. Ale tak naprawdę to moje pozdrowienia mają zastąpić błogosławię was, gdyż jakoś tak nie bardzo jeszcze potrafię błogosławić, a to bardzo ważne, gdyż każde blogosławieństwo ma moc i mozemy się nią nawzajem obdarzać, tak więc kiedy piszę że pozdrawiam znaczy to że wam błogosławię.A więc pozdrawiam was matejanka

Wystarczy, że chcesz.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 04 2006 00:03   
Forum

Momencik, momencik......jak to bylo?????
Czym jest blogoslawienstwo-nie!, zle! kto moze obdazac nas blogoslawienstwem?...myslalam, ze tylko w szczegolnych sytuacjach mozna wypowiedziec to slowo...inaczej....zostaje ono naduzyte.Znam mlodego chlopaka, nalezy do Wspolnoty przykoscielnej, grzeszy na prawo i lewo...i nazywa sie poslancem Chrystusa...plugawi te religie..tlumaczac, ze on ma potrzeby no to i grzeszy...ale tak wogole to On tez moze dawac blogoslawienstwo i glosic slowo Panskie...Ludzie moi kochani ...jakich czasow ja sie doczekalam?? tylko palnac sobie w glowe tym karabinem od Gocusia,straszne!
A zatem, moze troszke nie przesadzajmy. To jest zbyt piekne slowo i oznacza duzo by je tak naduzywac...moze po modlitwie? a moze sie czuje nadzwyczajnie niegodna -nie wiem jak to zemna jest!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 04 2006 08:47   
Forum

Córko całkiem niepotrzebnie odczuwasz takie obawy. Bóg jest kochającym Ojcem i pomimo tego że jest taki Wspaniały i Cudowny i Wielki chce być z nami blisko. Na tym polega własnie jego Wielkość, ze nie pogardza swoimi upadłymi dziećmi tylko za nimi poszedł aż do miejsca upadku w materię. I dlatego każde błogosławieństwo jest przywołaniem Go i prośbą o obdarzanie dobroczynnością nas i naszego rodzeństwa. Zrozum że Bóg jest wszedzie i we wszystkim i nic nie jest dla niego zbyt małe. On chce być z nami i nam wciąż pomagać w powrocie do Niego. Więc Błogosławienie innych jest przesyłaniem sobie nawzajem dobra które płynie od Niego. A więc pozdrawiam Cię serdecznie matejanka ps. Ojciec ma napewno poczucie humoru, gdyż my je czasem też posiadamy, a przecież jesteśmy Jego obrazem i podobieństwem

===

Cytat 
Gocek
 czerwiec 04 2006 11:08   
Forum

Chciałem skończyć te nic nie wnoszące dywagacje (nie licząc Matijii, z którym odnaleźliśmy płaszczyznę do rozmowy), ale jeszcze dokonam pewnej riposty.
KOBIETA

Myślę, że każdy ma swojego bożka. Tylko nie wszyscy nazywają go po imieniu i przyznają się do tego.
Niektórzy składają hołdy samemu sobie.

A wiesz, że można nie składać hołdu nikomu? Wiesz, że można być realistą, materialistą, ateistą, nihilistą nie mieć żadnego boga. Jak można siebie uważać za boga? Czy ktoś potrafi latać, znikać, stwarzać coś? Wystarczy spostrzec swoje ograniczenia! Hołdy można składać np: papieżowi niekoniecznie wierząc w boga, ot z samego szacunku dla osoby.
MATEJANKA
Wiesz co Gocek, sądzę że wiele ludzi właśnie o podobnych nagrodah myśli, gdyż są tak dalece zmaterializowani, że nie wyobrażają sobie innych radości, niż te płynące z materii.

Swoją wiedzą psychologiczną przeszyłaś muzułmanów i innych nie-wyznawców Chrystusa.
A przecież Jezus wielokrotnie mówił że nie jest z tego świata i ci Jego też nie są z tego świata.

A owszem podobno mówił - ale co z tego?
Upadek ducha w materię przyniósł ze sobą te konsekwencje i upłynie jeszcze wiele łez ludzkich zanim cżłowiek zrozumie że materia szzęścia mu nie da, gdyż jest nietrwała i go ogranicza. Zachowujemy się tak jak ptaki, które nie chcą wyjść na wolność, bo wszystko co poznały to jest ich klatka.

Mówisz o ptakach na siłę udomowionych - hodowlanych (to akurat alegoria do wierzących). My natomiast zachowujemy się jak ptaki dzikie - wolne.
Ale tak naprawdę to moje pozdrowienia mają zastąpić błogosławię was, gdyż jakoś tak nie bardzo jeszcze potrafię błogosławić, a to bardzo ważne, gdyż każde blogosławieństwo ma moc i mozemy się nią nawzajem obdarzać, tak więc kiedy piszę że pozdrawiam znaczy to że wam błogosławię.

Doceniam Twój altruizm, ale zawsze mam prośbę do wszystkich świętych prostodusznych. Nie módlcie się za mnie i nie błogosławcie mnie!
Pozdrawiam!
LEONQ
Gdyby nasze życie kończyło się w chwili śmierci, to naprawdę była by to tylko tragedia i strata tak dla pierwszych chrześcijan, matki Teresy i dla nas.
Dla chrześcijan, dzięki Jezusowi, jest jednak inaczej.

I tylko to cię utrwala w swoim myśleniu? Dla wyznawców innych religii i wierzeń jest jeszcze inaczej
Najwięcej ludzi zginęło i ginie za iluzje - różnego rodzaju.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 04 2006 11:39   
Forum

Juliette, gdzie jestes? i jak sie czujesz?, a moze Tobie potrzebna jest modlitwa. Ja nie czuje sie godna, to znaczy taka, ktorej modlitwa zostalaby wysluchana, ale jezeli sobie zyczysz to chetnie sie pomodle za Ciebie, zyczysz sobie?
Wiesz, mysle, ze w zyciu bardzo wazne jest zadawac sobie pytania i szukac odpowiedzi.To chyba jest oznaka naszego rozwoju i jednoczesnie niewiedzy.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 czerwiec 04 2006 19:38   
Forum

CÓRKA PISAŁA

Ludzie moi kochani ...jakich czasow ja sie doczekalam?? tylko palnac sobie w glowe tym karabinem od Gocusia,straszne!

Powiadają również, że wolnomyśliciele są niebezpieczni, ponieważ tworzą sektę. Toż to niedożeczność. Nie mogą tworzyć sekty, skoro ich pierwsza zasada orzeka, że każdy powinien mieć swobodę myśli i głosić, co chce. Jeśli się łączą, to przeciwko prześladowcom, co nie jest zawiązywaniem sekty, lecz porozumieniem dla obrony najszlachetniejszego i najświętszego prawa, jakie człowiek otrzymał od natury.

Wyobraźmy sobie człowieka, który nie wyznając żadnej religii uważa je wszystkie za niedorzeczne bajki. Czy ten człowiek będzie nietolerancyjny? Z całą pewnością - nie. Co prawda, obowiązek tolerancyjności wynika u niego z innych pobudek, skoro ma probierze innego rodzaju i podstawy jego sądów opierają się na zasadach odmiennej natury.
Wolter - "Traktat o tolerancji"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 04 2006 23:24   
Forum

Gocus Witaj,
ja chyba malo tolerancyjna jestem.Najmniej toleruje ludzka glupote,niezaleznie od jej wygladu: np jadacy 50km na godzine po autostradzie-jest dla mnie tak samo niewymiernie zadziwiajacym okazem jak ten, ktory szaleje po niej 200km na godzine. Oba przypadki-sa skrajne ale i glupota ludzka nie zna granic. Wielu uczonych, myslicieli, rozwodzilo sie o madrosciach tego swiata-lecz nie natrafilam na nikogo, ktory by sie nasza glupota -troszke zajal...byloby to dla nas przynajmniej z pozytkiem.Uwielbiam wszystko poznawac, cierpie na nieustawiczny brak wiedzy-->jak dziecko! ktore na nowo poznaje swiat.Ale obojetnie na moja reakcje....sa tzn wystepuja rzeczy, ktore mnie przerastaja...i nie potrafie wychamowac i zrozumiec pewnych jawnych przekroczen.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 czerwiec 05 2006 18:25   
Forum

Najmniej toleruje ludzka glupote

Ja głupoty nietoleruję, ale tej wszędzie pełno i najgorsze jest to, że głupiemu czasami też trzeba przyznać rację
Wielu uczonych, myslicieli, rozwodzilo sie o madrosciach tego swiata-lecz nie natrafilam na nikogo, ktory by sie nasza glupota -troszke zajal...byloby to dla nas przynajmniej z pozytkiem.

Bo naszą głupotą możemy zająć się jedynie my sami.
niezaleznie od jej wygladu: np jadacy 50km na godzine po autostradzie-jest dla mnie tak samo niewymiernie zadziwiajacym okazem jak ten, ktory szaleje po niej 200km na godzine.

Wolał bym się zderzyć z tym co jedzie 50 km/h.
Uwielbiam wszystko poznawac, cierpie na nieustawiczny brak wiedzy-->jak dziecko! ktore na nowo poznaje swiat.Ale obojetnie na moja reakcje....sa tzn wystepuja rzeczy, ktore mnie przerastaja...i nie potrafie wychamowac i zrozumiec pewnych jawnych przekroczen.

Książki mogą zaspokoić Twój głód wiedzy. Problem jest tylko z czasem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 05 2006 19:35   
Forum

Książki mogą zaspokoić Twój głód wiedzy. Problem jest tylko z czasem.

Nie wierz w to, że ksiażki zaspokoją Twój głód wiedzy, może to zrobić tylko Duch Święty, gdyż On jest największą mądrością, gdyż jest to mądrość Boga. W swoim życiu starałam sie czytać wszystko co możliwe, aby odnaleźć Prawdę. Lecz dopiero Nauka Ducha Swiętego Trzeciego Testamentu zaspokoiła moje pragnienie. Gdyz tam jest w sposób dla mnie przyswajalny przedstawiony sens naszego życia, nasze zadanie na ziemi i nasz cel.Wszystko inne jest błądzeniem i połową Prawdy i zawsze w każdym sposobie objaśnienia Prawdy w każdej wspólnocie natykałam się na granicę poznania. Tej granicy w TT nie ma. Jest tylko margines zostawiony dla rzeczy dla nas jeszcze niezrozumiałych lub zachowanych jako nagroda za ziemskie zycie. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Gocek
 czerwiec 05 2006 20:36   
Forum

Nie wierz w to, że ksiażki zaspokoją Twój głód wiedzy, może to zrobić tylko Duch Święty, gdyż On jest największą mądrością, gdyż jest to mądrość Boga. W swoim życiu starałam sie czytać wszystko co możliwe, aby odnaleźć Prawdę. Lecz dopiero Nauka Ducha Swiętego Trzeciego Testamentu zaspokoiła moje pragnienie.

Pozwólmy Córce samej dokonać wyboru. Może książki zaspokoją jej żądzę wiedzy. Nie wszyscy są tacy jak Ty matejanko. Nie każdy zadowali się Tym co Ty.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 05 2006 23:42   
Forum

Quote by Gocek:
Nie wierz w to, że ksiażki zaspokoją Twój głód wiedzy, może to zrobić tylko Duch Święty, gdyż On jest największą mądrością, gdyż jest to mądrość Boga. W swoim życiu starałam sie czytać wszystko co możliwe, aby odnaleźć Prawdę. Lecz dopiero Nauka Ducha Swiętego Trzeciego Testamentu zaspokoiła moje pragnienie.

Pozwólmy Córce samej dokonać wyboru. Może książki zaspokoją jej żądzę wiedzy. Nie wszyscy są tacy jak Ty matejanko. Nie każdy zadowali się Tym co Ty.

Tak, czy siak każdy człowiek dokonuje wyboru sam, może natomiast skorzystać z tego co wypracowali sobie inni. Mówiąc o mądrości Ducha Świętego mam na myśli korektę wszelkiej ziemskiej madrości w tym świetle. Wszystko co mądre i wartościowe pochodzi z natchnienia Boga, gdyz w nim znajduje sie cała wiedza i mądrosć ponad którą człowiek nic mądrzejszego nie może wymyśleć. Ale oczywiście każdy musi drogę swojego rozwoju zrobić na własnych nogach.pozdrowienia matejanka

===

Cytat 
Ewa
 czerwiec 06 2006 00:59   
Forum

Droga Matejanko i Drogi Gocku,
uwielbiam Was czytac i ciesze sie , ze natrafilam na taka oto tu strone kosciol.pl.
Droga Matejanko, ja czytalam juz 3 Testament ( i zawdzieczam to tylko Tobie). Tak, istotnie, bywaja (dosc czesto) momenty w moim zyciu kiedy odczuwam brak duchowosci..i takiego pojedniania z Panem Bogiem.Zalamuje sie i dostaje chyba depresji...a po jakims czasie...uzdrawiam sie jakas dziwna sila...i reszta sie "samoistnie "reguluje.Sliczny jest ten 3 Testament, napelniony takim wspanialomylsnym dobrem...takim wymarzonym.To by bylo cudowne gdybysmy mogli byc wszyscy zbawieni,tzn wszyscy ludzie bez wzgledu na wiare i wogole..Byc obdarzonym madroscia przez Ducha Swietego to wielki zaszczyt, mysle jednak, ze sobie na to nie zasluguje, ale to by bylo cudowne.Byc nawiedzonym i odczuwac te milosc do wszystkich.Czytalam ostatnio zyciorys Ojca Pio , coz za cudowna postac i jak bardzo szlachetna.Apropo nurtuje mnie pytanie..Ojciec Pio mnial te stygmaty w srodku dloni..a uczeni twierdza, ze Pan Jezus ukrzyzowany byl za rece przy nadgarstku inaczej nie mozna by bylo uniesc ciezaru ciala ..(podobna historia jak z tym Calunem Turynskim ,na ktorym sa odbite niby dlatego te jedynie 4 palce)to gdzie byly wbijane te gwozdzie na reku? wie ktos moze?.
Ja nosze sie z zamiarem ...moze zeby pojsc na studia..przeraza mnie moj wiek!36 lat! .Zobaczymy.
Pozdrawiam Was.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 06 2006 09:29   
Forum

;Córko dlaczego przeraża Cię Twój wiek znam ludzi którzy w wieku czterdziestu lat pokończyli studia i zmienili całkowicie swoje życie. Twoj wiek jest najpiękniejszym wiekiem w którym człowiek zaczyna dojrzewać do duchowości, a przynajmniej większość ludzi. Tak naprawdę najważniejsze w życiu jest zrozumienie faktu, że wszystko, co nas spotyka jest zaplanowane na nasz rozwój, na skierowanie nas na ścieżkę dobra i uduchowienia. Czasem niezbędne jest cierpienie, które jak dłuto artysty rzeźbi naszą duszę, oczyszczając ją z materializmu.Depresje są czesto wyrazem duszy, która tęskni za lepszym światem, którego pamięć jest tylko pozornie przed nią zakryta. Tak naprawdę wszystko to, czym dzisiaj jesteśmy jest efektem naszego rozwoju poprzez liczne inkarnacje i powroty na ziemię. Część złych cech z którymi nie poradziliśmy sobie w przeszłości przynosimy ze sobą znowu, jak równiez związki międzyludzkie, w których mamy coś do poprawienia czy zadośćuczynienia. Żadna osoba z którą wchodzimy w kontakt nie jest w naszym życiu przypadkowa i od jednych coś otrzymujemy, a innym powinniśmy dać coś z siebie. Im szerzej będziemy mieli otwarte oczy na spotkania z innymi tym owocniejsze i bardziej spełnione będzie nasze życie. Gdyz kazdy człowiek przychodzac na ziemię przynosi ze soba jakąś misję i w zależności od osiągniętego przez duszę rozwoju jest ona większa lub mniejsza. I na tej drodze rozwoju będziemy wszyscy zbawieni. Nikt nie narodził się z Boga po to aby zostać potępiony na zawsze. Gdyby tak było Ojciec nie byłby dobrym Ojcem i nie byłby tez wszechmocny. Jak może jeszcze ktokolwiek uważać po Objawieniu Jezusa że Bóg mógłby którekolwiek ze swoich dzieci skazać na wieczne potępienie. Nawet stan piekła służy nie karaniu nas a oczyszczeniu. Ogniem Ducha Świętego oczyszczamy się, gdyz kazde cierpienie które potrafimy zrozumieć oczyszcza i nasze ciało i naszego ducha. Dlatego Córko uwierz, że nie moze być inaczej gdyż Bóg nie może być gorszy od tego przez nas wymarzonego, a wręcz jest tak dobry jak sobie tego nawet nie potrafimy wymarzyć. I nigdy nie zostawi nas samych z naszymi wątpliwościami, tylko nieustająco jako dobry Ojciec będzie sie nam objawiał. Wystarczy tylko Go szukać. A jezeli ktoś uparcie chce tkwić w starych wyobrażeniach o karzącym Bogu i skazującym na wieczne potępienie to sam sobie tym czyni krzywdę, zasłaniając swojemu duchowi oczy na Prawdę. Duchowa Boska Prawda zawsze z trudem przedzierała sie poprzez ciemności materii i zawsze wymagało to ofiar, ale w końcu zawsze zwyciężała i tak będzie tez tym razem. serdecznie Cię pozdrawiam anka

===

Cytat 
Jadwiga
 czerwiec 06 2006 11:30   
Forum

GOCEK

PRAGNĘ zrozumieć jak myśli ktoś niewierzący. Mnie BARDZO zasmuca cierpienie ludzi, z jakim się stykam, i czasem wątpię czy to dobrze, że istnieję. Tylko wiara, że Bóg JEST, jest DOBRY, kocha każdego człowieka, a sprawy i wydarzenia mają znaczenie jeszcze inne niż to, które widzę i rozumiem- pozwala mi mieć nadzieję, że moje życie, i cierpienie chorych i krzywdzonych ludzi, ma sens.
Jak inaczej można sobie z tym poradzić, Gocek?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jadwiga
 czerwiec 06 2006 11:45   
Forum

Przepraszam, ale nie wiem gdzie o to pytać: dlaczego ucięło mój post? napisałam ciut więcej...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 06 2006 12:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by asina: Przepraszam, ale nie wiem gdzie o to pytać: dlaczego ucięło mój post? napisałam ciut więcej...

Ramki. Uwazaj na ramki (/quote) to jest przyczyna wszystkich problemow

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 czerwiec 06 2006 16:59   
Forum

CORKA

Ja nosze sie z zamiarem ...moze zeby pojsc na studia..przeraza mnie moj wiek!36 lat! .Zobaczymy.
Pozdrawiam Was.

Nigdy nie jest za późno na naukę. 36 lat - kobiety żyją średnio z 75 . Jeszcze dużo rzeczy możesz zrozumieć i zmienić.
MATEJANKA
Wszystko co mądre i wartościowe pochodzi z natchnienia Boga, gdyz w nim znajduje sie cała wiedza i mądrosć ponad którą człowiek nic mądrzejszego nie może wymyśleć.

Niektórzy w to wierzą. A Słońce nadal krążyło by wogół Ziemii.
ASINA
GOCEK
PRAGNĘ zrozumieć jak myśli ktoś niewierzący. Mnie BARDZO zasmuca cierpienie ludzi, z jakim się stykam, i czasem wątpię czy to dobrze, że istnieję.

Osobiście wolę termin ateista, niewierzący to tak, jakby bóg istniał, ale ja w niego nie wierzę
Jeżeli możesz przyczynić się, że świat stanie się lepszy, przekazać mądrość i wiedzę potomnym, przeżyć moralnie swoje życie, szerzyć oświatę i tolerancję etc. To Twoje życie jest warte więcej niż 1000 wymyślonych bogów i żyć wiecznych
Tylko wiara, że Bóg JEST, jest DOBRY, kocha każdego człowieka, a sprawy i wydarzenia mają znaczenie jeszcze inne niż to, które widzę i rozumiem- pozwala mi mieć nadzieję, że moje życie, i cierpienie chorych i krzywdzonych ludzi, ma sens.

Cierpienie i krzywdzenie ludzi (także zwierząt, nie zapominajmy o naszych niemych braciach) nie ma żadnego sensu. Ale ludzkość potrzebuje "sensu" więc go sobie nadaje.
Jak inaczej można sobie z tym poradzić, Gocek?

Po prostu być człowiekiem, miłować prawdę. Uświadomić sobie, że jesteśmy prochem i w proch się obrucimy - tak po prostu. Ale można być proszkiem do prania, albo prochem strzelniczym . Po prostu bycie wartościowym człowiekiem. Czerpanie przyjemności z życia, miłości, bliźnich, z nauki, rozmyślań z wszystkiego co może nam życie oferować najlepszego. Światopoglądowy stoicyzm. Walka z nietolerancją, barbarzyństwiem i przede wszystkim głupotą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 06 2006 20:10   
Forum

Witaj Gocus,
z tym poznaniem byloby wszystko dobrze, gdyby nie ten KLER, tylu ludzi bylo spalonych na stosie i ukrzyzowanych...to przeciez jedynie ta dobitna autorytatywna sila Kosciola byla powodem tych wszystkich strasznych przestepstw..Najgorsze jest to, ze oni chyba bardzo wierzyli..dokonujac tych zbrodni, gdyz nic innego w tamtych czasach nie poznali, co inaczej pomogloby ukierowac ich swiadomosc.Nie wiemy jedynie jak potoczylyby sie losy swiata, gdyby wlasnie Kler uznal czy tez nie sprzeciwial sie naukom Kopernika, Leonardo da Vincci ach wymieniac by duzo bylo...Jak wtedy rozwijalby sie nasz swiat?.Czy doszloby do upadku tylu rozwianych na pustynnym piasku kultur?.Dlaczego nie bylo jednosci w ksztalceniu na swiecie, niektorzy co madrzejsi przyjmowali kulture, pismo, nauke..ale zawsze znalazl sie ktos , kto postawil temu Veto.My ludzie "haczymy" na "malostkach"- tak w prywatnym,duchowym jak i zawodowym zyciu..to "malostki"nas roznia.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,96 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty