Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek
 Trzeci Testament
 |  Wersja do druku
Paweł
 czerwiec 22 2006 21:34   
Forum

Status: offline

Może dorzucę swoje 0,03 PLN. Pisałaś kiedyś, że Jezus po zmartwychwstaniu objawiał się już tylko w sposób duchowy. A jak się ustosunkujesz do tego cytatu?

A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. (Łk 24, 36-43)

Wrócił jako człowiek z krwi i kości! Prawdziwie zmartwychwstał!

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 22 2006 22:55   
Forum

Podkreślę jeszcze raz. Jeżeli ona uważa, że ciało umarło, a tylko Boski Duch zmartwychwstał, to nie jest chrześcijanką. Bo boski Duch nie mógł zmartwychwstać nigdy nie umierając, czyli zmartwychwstania Ducha nie było, zmartywychwstania Ciała nie było, nie było zmartwychwstania, nie jesteś chrześcijanką, mimo to wprowadzasz fałsz i niepokój wśród chrześcijan.

===

Profil   Email 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 23 2006 00:39   
Forum Moderator
Moderator

Duch zmartwychwstać nie może, kdyż jako taki będąc bytem prostym nie może ulec rozpadowi a więc umrzeć. Duch/dusza jest nieśmiertelny...

Pojęcie zmarwychwstania jest ścisle i wyłącznie związane z ciałem. Inne połączenia są nielogiczne...

W sposób silny kwesite zmartwychwstania podkreśla "taotologia" w credo "Wierzę....w ciała zmartwychwstanie"...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
piotr.
 czerwiec 23 2006 00:44   
Forum

Quote by matejanka:
Lecz po zmartwychwstaniu, które było zmartwychwstaniem, nazwijmy to dla ograniczenia sporów, w ciele duchowym, jak to nazywacie w ciele przebóstwionym, a tak naprawde będącym manifestacja ściśle duchową Jezus już nie jest człowiekiem z krwi i kości, lecz istotą Duchowa, lecz pozostającą wciąż tym samym Mistrzem który nauczał w Nazarecie, który umarł na krzyżu i którego znano jako Jezusa. Teraz, jeżli odszedł jako istota duchowa i też tak powróci, to nie może powrócić w ciele, gdyż znowu musiałby sie narodzić z kobiety, a tak pisma nie mówią.

Przeginasz pałę!
Jeśli chcesz odwracać kota ogonem i gadać, że Jezus zmartwychwstał tylko duchowo to powiem krótko: zejdź mi z oczu boś poganin i celnik
Czyś ty postradała zmysły?
Jezus po zmartwychwstaniu:

"Popatrzcie na moje ręce i nogi, to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała, ani kości, jak widzicie, że Ja mam" Łk 24:39.

Kiedym Go ujrzał,
do stóp Jego upadłem jak martwy,
a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc:
«Przestań się lękać!
Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
i mam klucze śmierci i Otchłani11

A zrezztą nie będe ci nic wiecej podawać bo zaraz spuścisz kurtynkę duchowości i tyle z tobą gadania.
Spojrz na post pawvica. Tam masz całą prawde, ze jezus zmartwychwstał w ciele a nie tylko duchem.

I jeszcze jedno [usunięte za naruszenie zasad publikacji tekstów]

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
Dariusz Kot
 czerwiec 23 2006 08:55   
Forum

Wydaje mi się, że Drugi Testament juz przepadł, jeśli bedzie miał takich obrońców, jak Piotr - myślę też, że obrażanie kogoś zawsze świadczy o niepewności własnych argumentów. Co to za zwrot "od Ciebie jedzie" czymś tam??? Brawo.

A argumenty masz słabsze, niż myślisz w swojej ortodoksyjnej pewności siebie. Wlaśnie scena spotkania z uczniami i prezentacji ran (plus jedzenie) ze względu na swoją ewidentną teologiczną funkcjonalność w kontekście sporu z doketyzmem, była zawsze mocno wątpliwa (Loisy, Początki NT; Ehrmann, Jezus - mylne cytaty). Przypuszczenie, ze to pozniejsza wstawka antydoketystów, znajduje silny argument w niezgodności akcji pomiedzy Lukaszem a Dziejami (3 dni czy 40 dni po śmierci Jezusa). Takie sprzeczności najczęściej dowodzą, że ktoś manipulował przy relacjonowanej historii.

Przed następnym odezwaniem się do Matejanki, sugeruję sięgnąć chociaż do artykułów Monikowskiego o chrześcijaństwie gnostycznym i problemach z ciałem i duchem Jezusa - za dużo w Twoich słowach typowej alarmowej reakcji na "sekciarstwo", za mało zainteresowania rozmówcą. A za mało wiedzy, i to takiej, jaką masz na tym ekumenicznym serwerze pod nosem. Poczytaj człowieku trochę!

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Andrzej
 czerwiec 23 2006 09:37   
Forum

Chrześcijanie odwołują się przede wszystkim do PŚ. I nie do Drugiego, a Nowego Testamentu, jeżeli chodzi o ścisłość. Nikt nie został obrażony. A jeżeli ciebie boli to, że Kościół nie siedzi cicho tylko broni swej wiary, przed fałszem heretyków i szatana - to przepraszam bardzo, ale takie jest JEGO ZADANIE!

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 09:38   
Forum

Piotrze przyjąłes imię Piotr a nie słuchasz swojego patrona, podam Ci parę cytatów które być może dadzą Ci do myślenia.
W tym cytacie Piotr wyraźnie mówi o tym że objawienia Boga nie kończą się wraz z odejściem Jezusa,cyt " List Św. Piotra 5,
Kórzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym
A w kolejnym cytacie wyraźnie św. Piotr mówi, że celem wiary dla zbawienia nie jest ciało lecz dusza.
cyt. ten sam list, "osiągając cel wiary, zbawienie dusz"
a dla podkreślenia znikomości i przemijalnosci ciała następny cytat.
" Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, a wszelka chwała jak kwiat trawy Uschła trawa i kwiat opadł."
A to że Chrystus zmartwychwstał w Duchu wykazuje cytat"
Gdyż Chrystus raz za grzxechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby przywieźć was do Boga, w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu."
A jak rozumiesz te słowa swojego patrona
"W tym celu bowiem i umarłym głoszona była Ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży."
A w liście do Hebrajczyków jest tez wyraźnie powiedziane, że przyjęcie ciała przez Chrystusa na krótko uczyniło Go nieco mniejszym od Aniołów.
cyt,
" Teraz jednak nie widzimy jeszcze że Mu wszystko jest poddane. Widzimy raczej tego, który na krótko, uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukorowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego."
A to że nalezy czuwać i uważać aby nie odrzucić głosu Chrystusa mówiącego do nas z nieba obrazuje nastepny cytat,
"Baczcie abyście nie odtrącili tego,kóry mówi; jeśli bowiem tamci odtraciwszy tego, który na ziemi przemawiał, nie uszli kary, to tym bardziej my, jeżeli się odwrócimy od tego, który przemawia z nieba. Ten, którego głos wtenczas wstrząsnął ziemią zapowiedział teraz mówiąc:Jeszcze raz wstrzasnę nie tylko ziemią, ale i niebem."
Te słowa są dla mnie całkowicie jasne i mówią o Nowym Boskim Objawieniu, które nie będzie odpowiadało ludzkim przekonaniom. pozdrawiam anka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Joanna Gacka
 czerwiec 23 2006 10:00   
Forum Admin
Admin

No to mnie zmusiliście do ingerencji.

1. Piotr - nawet najbardziej denerwujące i niezgodne z ortodoksją chrześcijańską tudzież z logiką i zdrowym rozsądkiem teksty nie upoważniają Cię do obrażania ich autorów. Sugeruję poczytanie zasad publikacji tekstów.

2. Matejanka - swoje fascynacje TT bądź uprzejma wyrażać jedynie w tym wątku. Bez względu na Twoje intencje, Twoje zachowanie wygląda jak agitacja. A ponieważ podmiotem agitacji jest to co jest (TT) ja jako gospodarz tego serwisu nie zgadzam się, byś korzystała z jego popularności w celu jej prowadzenia. Od tej chwili jakiekolwiek próby "przekierowania" innych wątków na temat TT skończą się dla Ciebie zawieszeniem.

Nie przewiduję dyskusji na ten temat

Joanna Gacka
Administrator

===

Andrzej
 czerwiec 23 2006 10:02   
Forum

1. Nie rozróżniasz zbawienia i zmartwychwstania.
2. W duchu został przywrócony do życia... to chyba logiczne, a jak niby miał być przywrócony do życia, jak nie w duchu. Nie ma natomiast mowy o zmartwychwstaniu tylko ducha, ale w duchu (wiesz co to deklinacja i fleksja?). Duch nie mógł zmartwychwstać - ciało owszem i zmartwychwstało w Duchu.
3. Może i mówią o nowym objawieniu - ale nie potwierdzają twojego objawiania, które jest niezgodne z wiarą Kościoła.

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 23 2006 10:06   
Forum

Quote by Admin: No to mnie zmusiliście do ingerencji.

Nareszcie.
Ostatnio bałem się jakiegokolwiek wątku otworzyć podejrzewając, że znajdę w nim TT.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

matejanka
 czerwiec 23 2006 11:09   
Forum

Quote by Admin: No to mnie zmusiliście do ingerencji.

1. Piotr - nawet najbardziej denerwujące i niezgodne z ortodoksją chrześcijańską tudzież z logiką i zdrowym rozsądkiem teksty nie upoważniają Cię do obrażania ich autorów. Sugeruję poczytanie zasad publikacji tekstów.

2. Matejanka - swoje fascynacje TT bądź uprzejma wyrażać jedynie w tym wątku. Bez względu na Twoje intencje, Twoje zachowanie wygląda jak agitacja. A ponieważ podmiotem agitacji jest to co jest (TT) ja jako gospodarz tego serwisu nie zgadzam się, byś korzystała z jego popularności w celu jej prowadzenia. Od tej chwili jakiekolwiek próby "przekierowania" innych wątków na temat TT skończą się dla Ciebie zawieszeniem.

Nie przewiduję dyskusji na ten temat

Joanna Gacka
Administrator

Pani Joanno lub Pani Administrator, oczywiście że się podporządkuję, lecz pragnę przy okazji podziękować za dotychczasową cierpliwość, gdyż prawdę powiedziawszy , w każdej chwili liczyłam się z wykluczeniem z tego forum. Jak również sądzę, że już to, co miałam do powiedzenia pomału się kończy, chyba, że w tym temacie dojdzie coś, lub ktoś, co mnie przekona do zabrania głosu, co uczynię ale zgodnie z Pani życzeniem tylko w tym wątku. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i życzę miłego dnia. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

dawid1976
 czerwiec 23 2006 11:28   
Forum

Korzystam z Biblii Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego w Warszawie, pozdrawiam anka dobranoc

Matejanko,

Towarzystwo Biblijne zawsze wykupuje najstarsza i najtnaszą wersje i rozpowszechnia ją za darmo, to dobra rzecz, ale jeśli chcesz otrzymać w miarach dobre tłumaczenie Biblii, radze sobie taką kupić, nie wiem, jeśli dobrze czyta Ci się po Niemiecku polecam "Hoffnung fuer Alle", takie naprawde już dokładne niemieckie Biblie to Luther Bibel, bądź Eberfelder,

Przez internet masz dojście do wielu tłumaczeń za darmo:

Niemieckie here

Polskie here

Angielskie here

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
dawid1976
 czerwiec 23 2006 11:42   
Forum

Chyba jednak, nie.
Podważam je na tyle, na ile podważał je Jezus

Medieval Manie,

troche się zagalapowałeś, Jezus nie podważał ST,
Jezus jest wypełnieniem ST, to wielka róznica.

Podważał jedynie fałszywe interpretacje bądź tradycje Farazeuszów,

Kiedy w Ewangeliach głosi: Słyszeliście że..... a ja mówie wam.... to nie podważanie ale właśnie działanie jako Mesjasz którego Mojżesz przepowiedział: jak on nadejdzie, macie na niego słuchać-
Żydzi, nie słuchając Mesjasza, równiesz odżucają ST, bo odżucją przekazania Mojżesza.

Pozdr!

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 11:43   
Forum

Dzięki Dawidzie skorzystam gdyż moje stare Pismo, które przed laty dostałam od mojej cioci już się i tak rozlatuje. Zdrowia i słońca życzę anka

===

Andrzej
 czerwiec 23 2006 11:44   
Forum

Quote by dawid1976:

Chyba jednak, nie.
Podważam je na tyle, na ile podważał je Jezus

Medieval Manie,

troche się zagalapowałeś, Jezus nie podważał ST,
Jezus jest wypełnieniem ST, to wielka róznica.

Podważał jedynie fałszywe interpretacje bądź tradycje Farazeuszów,

I TO WŁAŚNIE Dawidzie miałem na myśli

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

kobieta
 czerwiec 23 2006 11:49   
Forum

Matejanko proszę potwierdź lub zaprzecz:

czy Naród Wybrany, z którego ponownie wypłynie „ żywa woda” to Meksykanie?

Cytat:
"Żywą wodą jest Chrystus i Jego Słowo( w Ewang. św. Jana sam tak o sobie się wyraża), które powtórnie wypłynie z Narodu Wybranego.(objawienie w Meksyku)".

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 12:17   
Forum

Meksykanie nie są Narodem Wybranym, Naród wybrany to Izraelici ale z Ducha, i ten Duch może urodzic sie w miejscu o jakim zadecyduje Bóg, cyt. ksiega Izajasza," Ze względu na Syjon nie będę milczał i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia.
Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustaląBędziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojemw dłoni twojego Boga" Pozdrawiam anka

===

kobieta
 czerwiec 23 2006 12:46   
Forum

Cytat ze strony TT
"Pierwszego września 1866 roku, na zorganizowanym przez niego zebraniu, po raz pierwszy przez jego usta przemawiał Eliasz. Do prowadzenia nowej wspólnoty zostało wyznaczonych siedmioro ludzi symbolizujących siedem pieczęciEpoki Zbawienia. Lecz, gdy według oczekiwań Roque Rojasa, uczestnicy spotkania w Wielkim Tygodniu roku 1869, nie wykazali się dostateczną, bogobojnością, ten opanowany „świętą złością”, zniszczył wszystkie spisane, dotąd otrzymane od Eliasza, Boskie Przekazy, ogłosił zebrania za zakończone i w ten sposób przerwał przedwcześnie swoją działalność."

Matejanko nie wiem w dalszym ciągu jak odtworzono "wszystkie spisane, dotąd otrzymane od Eliasza, Boskie Przekazy".
Czy następnym zostało powtórzone to co zniszczył Rojas, czy słowa te przepadły bezpowrotnie?

I jeszcze jedno:
Łuk. 24. 45.
"Wtedy nauczył ich rozumieć Pisma."

Rozumiem, że to czego naczył ich Chrystus, apostołowie przekazywali dalej, dzielili się swoją wiedzą z innymi.
Ich nauki są jasno wyłożone w Ewangeliach i w listach i bardzo przepraszam, ale nie odczytuję w nich nic, co potwierdzałoby TT.

===

Profil   Email 
Paweł
 czerwiec 23 2006 13:00   
Forum

Można zablokować ten temat i Matejanka jest już uziemiona.
Ostatni post Piotra (sprzed moderacji) był po prostu... Zachowałem go na pamiątkę! Heinrichboll myśli, że bycie niegrzecznym oznacza jednocześnie słabość argumentów lub w skrajnym przypadku mijanie się z prawdą. Skąd! W pełni rozumiem Piotra - ileż można wytrzymać czytając takie... ekhekhemmm... rewelacje.

Jestem pod wrażeniem, Matejanko, że kompletnie ignorujesz niewygodne dla ciebie fragmenty Biblii - patrz na górę strony.

Matejanko! Dla odmiany oświeć mnie w miarę dokładną historią objawień w Meksyku. Bo jeszcze przez jakiś czas mam zamiar odwiedzać ten temat, nie wiem jak inni.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 13:11   
Forum

Matejanko nie wiem w dalszym ciągu jak odtworzono "wszystkie spisane, dotąd otrzymane od Eliasza, Boskie Przekazy".
Czy następnym zostało powtórzone to co zniszczył Rojas, czy słowa te przepadły bezpowrotnie?

Nie wiem wszystkiego na temat TT ale z tekstu wynika ze część ważnych pierwszych pism została ukryta i Chrystus nawołuje, aby zostały ujawnione. Sam TT jest Pouczeniami zebranymi z ostatnich dziesięciu lat trwania objawień, ale poniewaz Bóg twierdzi ze dla "ostatnich" tematy są powtarzane, to prawdopodobnie to, co zginęło zostało przez Chrystusa powtórzone, a więc przetrwało. Można to wywnioskować z powtarzania sie pouczeń dotyczacych danego tematu. Natomiast ukryte pisma z 1866 roku będa miały wartość dowodową w momencie, gdy ludzkość wyruszy do Meksyku, aby badać zaszłe tam wydarzenia. A jeżeli chodzi o badanie Pisma to oczywiście Apostołowie posiadając Ducha Świetego umieli je wykładać na tyle na ile było to wolą Boga. Nie mniej jednak żaden z Proroków, ani Mojżesz, ani też Apostołowie nie znali całej Prawdy, tej która była przeznaczona dla objawienia na czasy ostateczne, dla Objawienia o którym mówi większość starotestamentowych obietnic i którąJezus Chrystus zapowiada wraz ze sposobem jak będzie się to odbywało ,
" Lecz, gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy mówić będzie i to co ma przyjść wam oznajmi." upieranie się że chodzi tu o wylanie Ducha Świętego na Apostołów nie ma sensu, gdyz powiedzenie że "On przyjdzie" zakłada przyjście, a nie zesłanie. Jak również sformułowanie "cokolwiek usłyszy, mówić będzie" świadczy o przekazywaniu biernym, a nie o czynnym rozumieniu. I to przekazywanie odbyło się poprzez Przekazicieli Głosu Boga w Meksyku. Ci ludzie przygotowani przez Boga byli fizycznym znakiem Syna Człowieczego. Lecz, aby to wszystko zrozumieć i przyjąć musi się poświecić tym Pismom czas, je przeczytać i w Duchu Świętym skonfrontować z Pismami poprzednich Testamentów. pozdrawiam anka

===

piotr.
 czerwiec 23 2006 13:20   
Forum

Zgadza się. Zasady publikacji znam, ale wiesz jak to Piotr - porywczy czasem.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 13:21   
Forum

Przepraszam jeszcze tylko jedno do Kobiety. Potwierdzenie z NT, że nastapi jeszcze jedno objawienie Boga w czasach ostatecznych udokumentowałam kilka postów powyżej o godz 9.38.

===

Paweł
 czerwiec 23 2006 13:21   
Forum

Zesłanie Ducha Świętego.

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (Dz 2, 1-4)

Kolejny niewygodny cytat?

===

Profil   Email 
piotr.
 czerwiec 23 2006 13:29   
Forum

Quote by heinrichboll:
Wydaje mi się, że Drugi Testament juz przepadł, jeśli bedzie miał takich obrońców, jak Piotr - myślę też, że obrażanie kogoś zawsze świadczy o niepewności własnych argumentów. Co to za zwrot "od Ciebie jedzie" czymś tam??? Brawo.

A argumenty masz słabsze, niż myślisz w swojej ortodoksyjnej pewności siebie. Wlaśnie scena spotkania z uczniami i prezentacji ran (plus jedzenie) ze względu na swoją ewidentną teologiczną funkcjonalność w kontekście sporu z doketyzmem, była zawsze mocno wątpliwa (Loisy, Początki NT; Ehrmann, Jezus - mylne cytaty). Przypuszczenie, ze to pozniejsza wstawka antydoketystów, znajduje silny argument w niezgodności akcji pomiedzy Lukaszem a Dziejami (3 dni czy 40 dni po śmierci Jezusa). Takie sprzeczności najczęściej dowodzą, że ktoś manipulował przy relacjonowanej historii.

Przed następnym odezwaniem się do Matejanki, sugeruję sięgnąć chociaż do artykułów Monikowskiego o chrześcijaństwie gnostycznym i problemach z ciałem i duchem Jezusa - za dużo w Twoich słowach typowej alarmowej reakcji na "sekciarstwo", za mało zainteresowania rozmówcą. A za mało wiedzy, i to takiej, jaką masz na tym ekumenicznym serwerze pod nosem. Poczytaj człowieku trochę!

Następny badacz pisma się znalazł.
Jak słusznie zauważyłeś biję w dzwony bo to co prezentuje matejanka to sekciarstwo i z chrzescijanstwem ma tyle wspolnego co rum z rumakiem.
NT w swym ortodoksyjnym pojmowaniu przetrwał 2000 lat i jesli myslisz ze przepadnie, to śnisz, marzenia ściętej głowy.
Nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto chce mi wmówić, że mucha to samolot, a wieloryb to ryba.
Monikowskiego mozesz sobie czytać do woli, ja pozostaje przy swojej lekturze.

===

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 23 2006 13:47   
Forum

Cytat:
"Nie mniej jednak żaden z Proroków, ani Mojżesz, ani też Apostołowie nie znali całej Prawdy, tej która była przeznaczona dla objawienia na czasy ostateczne, dla Objawienia o którym mówi większość starotestamentowych obietnic i którąJezus Chrystus zapowiada wraz ze sposobem jak będzie się to odbywało ,"

List Pawła do Rzymian:

"Temu, który może was utwierdzać według mej ewangelii i przepowiadania o Jezusie Chrystusie, według objawienia tajemnicy zakrytej od wiecznych czasów, a teraz objawionej i oznajmionej wszystkim narodom, zgodnie z pismami prorockimi, według nakazu Boga wiecznego, celem wzbudzenia posłuszeństwa w wierze - samemu mądremu Bogu, przez Jezusa Chrystusa, niech będzie chwała na wieki."

Cytat ze strony TT
„Głos, który was wzywa jest głosem Boskiego Mistrza. Słowo to pochodzi od Tego, który wszystko stworzył. Esencja tego Dzieła będzie kamieniem węgielnym, na którym w przyszłości oprze się wszelki porządek. Ten, który ma moc czynienia wszystkiego, przemieni wasze serca z kamienia w Świątynię Miłości i Wzniosłości i zapali światło tam gdzie dotychczas panowała tylko ciemność.” (50, 2)"

Matejanko analizując Twoje wszystkie wypowiedzi dotyczące TT i interpretacje ST i NT, czytając TT doszłam do wniosku, że jest on niestety zbieraniną wszystkich buszujących po świecie poglądów zwalczających prawdę, a w niej Jezusa Chrystusa. Zahaczają o gnozę, opartą o nią teozofię i wszystkie występujące od wieków herezje. Przypominają także masońskie deklaracje. TT nie wyjaśnia tego co było niejasne w Piśmie. Wprowadza chaos i nieład do tego co już zostało uporządkowane i wyjaśnione. Nic nie potrzeba do tego dokładać.
Mamy kroczyć za Jezusem, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. A Jego przyjścia nie da się przegapić - przyjdzie do wszystkich, nie do niewielu.

PS.
Natknęłam się zupełnie niechcący na fragment jednego z listów H. Blavatsky, w którym pisze:
„Teozofia została utworzona jako jądro dla Powszechnego Braterstwa. Tak samo Chrystus. Ten ostatni był kompletną porażką i jest fałszywy (...) Nie róbmy tak jak chrześcijanie. Nasze Towarzystwo zostało założone, aby łączyć ludzi poszukujących prawdy, niezależnych myślicieli, z których żaden nie ma prawa narzucać swojej opinii innym czy mieszać się w jego poglądy religijne.”

Pozdrawiam Cię serdecznie - módl się i wytrwaj w wierze.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 13:50   
Forum

Quote by pawvic: Zesłanie Ducha Świętego.

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Kolejny niewygodny cytat?

Pawvic żaden cytat nie jest mi niewygodny i mylisz się jeżeli sądzisz, że ich nie znam. Powracając do cielesności zmartwychwstałego Chrystusa. Pozostawiam cytowane przeze mnie fragmenty Pisma Św. w spokoju. To dlaczego Chrystus pozwalał sie dotykać i zapewniał Apostołów, że nie jest duchem, już omawiałam. Ale jeszcze raz dodam, ze dla Apostołów duch kojarzył sie z czymś przerażającym ze zjawą i dlatego Chrystus dla nich, aby pokazać im że to On i że żyje, materializował się, aby mogli być pewni że żyje, że nie jest martwy. . Oczywiście że Duch nie może umrzeć w takim sensie jak ciało,(osobnym tematem jest śmierć ducha, ale ona nie dotyczyła Chrystusa) lecz dla Apostołów wraz ze śmiercia Jezusa na krzyżu wszystko się skończyło i oni gdyby nie zobaczyli że On żyje, o czym musiał ich przekonać ukazując się im jako żywy, nigdy nie odwazyliby się głosić Jego Nauki. Krótko mówiąc, inaczej chrześcijaństwo by nie przetrwało i ofiara Jezusa byłaby daremna. Lecz rozważcie tę historię na zdrową logikę. Chrystus istniał już zanim powstał świat i jak sam mówi cieszył się u Ojca chwałą i był z Nim jednością, był Jego Słowem. Bóg jest doskonały i do swojej doskonałości nie potrzebuje pierwiastka materialnego. Jezeli Chrystus powiedział że idzie do Ojca to przecież, aby do niego wrócic i posiadać taką samą chwałę nie mógł wrócic inny, z ciałem, jest to kompletnie nielogiczne.(św. Paweł mówi przeciez wyraźnie, że ciało i krew nie odziedziczą nieba.) Oznaczałoby że Chrystus w niebie przed wcieleniem nie był kompletny, a to jest nonsens. A teraz zastanówmy się jakie było to ciało w którym objawił się Apostołom. Ono przechodziło przez ściany-żadne fizyczne ciało tego nie potrafi, pojawiało się i znikało- również nie jest to własność żadnego fizycznego ciała, zmieniało swój wygląd-też nie potrafi tego fizyczne ciało ludzkie, posiadało rany z których większosć była śmiertelna chociażby rana w boku, więc ani nie mogło być w nim krwi, ani nerwów do odczuwania cierpienia. Wobec tego może sądzicie, że to ciało potrzebowało pokarmu, ponieważ Chrystus z nimi jadał? Czy uważacie że trawiło i biło jego serce, z raną w boku i przebitym płucem to przecież niemożliwe. Wobec tego pytam się na jakiej podstawie twierdzicie że było to ciało fizyczne i jakie fizyczne własności zachowało, bo dla mnie wszystkie wymienione cechy świadcza o czymś całkowicie przeciwnym.

===

piotr.
 czerwiec 23 2006 14:00   
Forum

Quote by matejanka:
Piotrze przyjąłes imię Piotr a nie słuchasz swojego patrona, podam Ci parę cytatów które być może dadzą Ci do myślenia.
W tym cytacie Piotr wyraźnie mówi o tym że objawienia Boga nie kończą się wraz z odejściem Jezusa,cyt " List Św. Piotra 5,
Kórzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym
A w kolejnym cytacie wyraźnie św. Piotr mówi, że celem wiary dla zbawienia nie jest ciało lecz dusza.
cyt. ten sam list, "osiągając cel wiary, zbawienie dusz"
a dla podkreślenia znikomości i przemijalnosci ciała następny cytat.[...]

Czy ty sobie z nas wszystkich i z Jezusa kpiny urządzasz? Zmartwychwstał duchem a nie ciałem?

Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Jezus nie mógł zmartwychwstać jako duch bo Jego duch nigdy nie umarł.

Popatrzcie na moje ręce i nogi, to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała, ani kości, jak widzicie, że Ja mam.

Twój wertet:

zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu

niczego nie dowodzi bo nie dostrzegasz analogii. Masz ją w tym wersecie:

A jeśli mieszka w was Duch tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Rz 8:11

powołany do życia Duchem, a nie jako Duch, kapisz?

W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała Kol 2:9

etc.

===

Profil   Email 
methodos
 czerwiec 23 2006 14:10   
Forum

Matejanko nie bredź!!! To Jezus mógł chodzić fizycznie po wodzie, przemieniać wodę w wino, miał władzę nad żywiołami, rozmanażać pokarm itp i td, a fizycznie nie mógł przejść przez drzwi do uczniów? Matejanko nie grzesz...

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 15:13   
Forum

Czy ty sobie z nas wszystkich i z Jezusa kpiny urządzasz? Zmartwychwstał duchem a nie ciałem?

Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Jezus nie mógł zmartwychwstać jako duch bo Jego duch nigdy nie umarł.

Popatrzcie na moje ręce i nogi, to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała, ani kości, jak widzicie, że Ja mam.

Twój wertet:

zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu

niczego nie dowodzi bo nie dostrzegasz analogii. Masz ją w tym wersecie:

A jeśli mieszka w was Duch tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Rz 8:11

powołany do życia Duchem, a nie jako Duch, kapisz?

W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała Kol 2:9

etc.

Jeszcze raz, Jezus umarł na krzyżu, Chrystus Duch Jezusa oczywiście nie umarł ale w oczach Apostołów przestał istnieć, nie widzieli Go i, aby ich przekonać że nad Nim śmierć nie ma mocy ukazał się im jako żywy, w postaci Jezusa zgodnie z Prawdą, gdyz życiem jest Duch, "ciało nic nie pomaga." ale żeby im to udowodnić i umocnić w ich wierze materializował się i pozwalał dotykać. Ostatni raz, gdy Go widzieli leżał bez życia w grobie, po czym ujrzeli grób pusty a Jego żyjącego. Ciało Jezusa stopiło sie z Jego Duchem, czy to tak trudno zrozumieć, a nie odwrotnie znowu zostało ożywione. Zwróć uwagę że inaczej wyglądało przywrócenie do życia tych których Jezus wskrzeszał, a inaczej wyglądało zmartwychwstanie Jezusa. A fragment który mi cytujesz mówi o czymś całkiem innym, gdy przyjrzymy mu sie w całosci i dowodzi raczej wyższości ducha nad ciałem,
Bo ci kórzy żyją według ciała, myśla o tym co cielesne, ci zaś którzy żyją według Ducha o tym co duchowe.Albowiem zamysł ciała to śmierć, a zamysł Ducha to życie i pokój. i dalej
"Ci zaś którzy sa w ciele, Bogu podobać sie nie mogą." i dalej jezeli Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie. A jeżeli Duch tego , który Jezusa wzbudził z martwych , mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego który mieszka w was. "
W całości jak widać nie chodzi o zmartwychwstanie ciała po cielesnej śmierci lecz o wyrwanie go ze śmierci grzechu przez łaskę Chrystusa. A oprócz tego w jaki sposób może być w nas Duch Chrystusa jezeli posiadałby On ciało??? pozdrawiam anka

===

methodos
 czerwiec 23 2006 15:17   
Forum

Aniu, czytasz Biblię, TT piszesz na forum i dalej niczego nie pojmujesz

===

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,93 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.