Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek
 Trzeci Testament
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 czerwiec 23 2006 15:51   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Ostatni wpis Piotra zostal usuniety za ponowne naruszenie zasad publikacji. Nie umiesz rozmawiac to nie rozmawiaj. Nerwosol.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
piotr.
 czerwiec 23 2006 15:55   
Forum

w sumie od tego tu jesteś zebyś interweniował, więc nie narzekaj bo to twoja robota
A porady dobrego wujka maxurda mozesz sobie darować

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
dawid1976
 czerwiec 23 2006 15:57   
Forum

ukazał się im jako żywy

Popełniasz wielki błąd Matejanko,

mówisz źle że ukazał się jako żywy. JEZUS jest żywy. Jego zmarłe ciało powróciło do życia wiecznego. Zmartwychwstał, a jednak jego blizny pozostały i pozostaną na zawsze.

Lukasza 24:39-42
Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. ( Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. ( Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby.

Szczeż się bo wygłaszasz doktryny Anty-Chrześcijańskie,

albowiem Apostoł Jan wyraźnie powiedział:

2 Jana 2:7-11

Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.

===

Profil   Email 
piotr.
 czerwiec 23 2006 16:09   
Forum

Dawid, to nic nie da. Jak grochem o ścianę.
Możesz cytować stojąc na głowie przytupując rzęsami ale do niej nic nie dotrze. Zaraz dostaniesz solidny wykład o niewidzialności i duchowości

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 16:31   
Forum

Wiecie co dajmy sobie spokój z udowadnianiem gdyż jak widze na ani jeden mój argument nie odpowiadacie, jak równiez na zaden cytat, gdy wam jasno piszę ze ciało i krew nie mogą odziedziczyć nieba, to wy upieracie się ze Jezus poszedł do niego z ciałem. Gdy pisze ze zmartwychwstał Duchowo, podając cytat z listuśw. Piotra to Piotr podaje mi fragment mówiący o zbawczej mocy Ducha Chrystusa dla naszego martwego poprzez grzech ciała. A kiedy to jesteśmy martwi? właśnie przez grzech oddalający od Boga. Mogę rzeczywiście stanąć na rzesach wobec waszegop zmaterializowania i chociaż całe Pismo mówi o Duchowości i o życiu poprzez
Ducha, to wy tak dalece kochacie materię, że nie potraficie sobie wyobrazić życia bez niej i chcecie ją wziąć nawet w zaświaty, chociaz św. Paweł pisze " Bóg zesłał Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarowując je za grzech potępił grzech w ciele." i nędzny ja człowiek, kto mnie wybawi z tego ciała śmierci." "Jeśli bowiem według ciała żyjecie umrzecie;jezeli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie."
Ale mniejsza o to porozmawiajmy o zmartwychwstaniu na końcu czasów, o pierwszym zmartwychwstaniu. Tu rzeczywicie nastąpi cielesne zmartwychwstanie, powrót do życia dusz które będą już na drodze wyznaczonej śladami Jezusa i one zapoczatkują Nowe Niebo i Nową ziemię, najpierw żyjąc w Tysiacletnim Królestwie Chrystusa, w kórym jednak jeszcze nie będzie całkowitego zwycięstwa dobra nad złem, gdyż Armagedon ostatnia bitwa jest jeszcze przed ludzkością. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
matejanka
 czerwiec 23 2006 16:48   
Forum

Quote by methodos: Matejanko nie bredź!!! To Jezus mógł chodzić fizycznie po wodzie, przemieniać wodę w wino, miał władzę nad żywiołami, rozmanażać pokarm itp i td, a fizycznie nie mógł przejść przez drzwi do uczniów? Matejanko nie grzesz...

O mój Boże żebym tylko takie grzechy miała jak ten, że twierdzę że Jezusa zmartwychwstanie polegało na zjednoczeniu ciała z Duchem poprzez uduchowienie tego ciała a nie odwrotnie ze ciało znowu ożyło.
A co do tego że Jezus chodził po wodzie i miał władzę nad żywiołami, to przez to zostało nam pokazane ze my poniewaz jej nie mamy utraciliśmy, to dziedzictwo, gdyz nasz duch się zmaterializował. Uduchowiona ludzkość przyszłości odzyska wiele duchowych darów, takie jak porozumiewanie przez telepatię, brak przymusu pobierania pokarmów, kontaktowanie się z Bogiem od ducha do Ducha, władza nad żywiołami, znacznie większa władza nad materią, niż ją obecnie posiadamy, gdyż na razie jesteśmy jej niewolnikami a nie panami i wiele innych darów, które obecnie juz manifestują się u niektórych ludzi, ale ci zawsze byli jako coś innego, na początku zwalczani przez nieufną ludzkość.(ojciec Pijo) Wszystkie te dary w pełni posiądziemy w Nowym Jeruzalem. Ale to jeszcze odległa przyszłość. anka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

kobieta
 czerwiec 23 2006 16:55   
Forum

Matejanko czy chcesz przez to powiedzieć, że posiądziemy jakś część mocy Boga? Staniemy się częścią Duchowości Boga?

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 23 2006 16:57   
Forum

Quote by matejanka: Wiecie co dajmy sobie spokój z udowadnianiem gdyż jak widze na ani jeden mój argument nie odpowiadacie, jak równiez na zaden cytat,

Mylisz się całkowicie.
Wszyscy na Twoje argumenty odpowiadają sensownie, ale to Ty nie czytasz odpowiedzi.
Po drugie, to Ty nie odpowiadasz na argumenty a kiedy to czynisz to interpretując Pismo święte na zupełnie wypaczony sposób.

Spirytualizm, gnoza, ezoteryzm, kanałowanie, new age, antyinstytucjonalny apokaliptycyzm, zlepki herezji (doketyzm, ogólny antytrynitaryzm, joachizmizm, manicheizm katarystyczny,) z dwóch tysięcy lat - oto cały Trzeci Testament

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

dawid1976
 czerwiec 23 2006 17:11   
Forum

Spirytualizm, gnoza, ezoteryzm, kanałowanie, new age, antyinstytucjonalny apokaliptycyzm, zlepki herezji (doketyzm, ogólny antytrynitaryzm, joachizmizm, manicheizm katarystyczny,) z dwóch tysięcy lat - oto cały Trzeci Testament

Bardzo dobra analiza Medieval Mana!

Matejanko, niezdrowy koktail popijasz nie pójdzie ci z tym dobrze, aż przykro patrzeć.

===

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 23 2006 17:18   
Forum

"Nie wiem wszystkiego na temat TT ale z tekstu wynika ze część ważnych pierwszych pism została ukryta i Chrystus nawołuje, aby zostały ujawnione. Sam TT jest Pouczeniami zebranymi z ostatnich dziesięciu lat trwania objawień, ale poniewaz Bóg twierdzi ze dla "ostatnich" tematy są powtarzane, to prawdopodobnie to, co zginęło zostało przez Chrystusa powtórzone, a więc przetrwało."

Matejanko,
przez kogo te pisma zostały ukryte i dlaczego?
Kogo Chrystus nawołuje do ich oddania?
Przepraszam, że tak wypytuję, ale wiedzy nigdy dosyć.
I dlaczego powtarza przesłanie , skoro można odnaleźć to co zostało ukryte?

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 18:07   
Forum

Matejanko,
przez kogo te pisma zostały ukryte i dlaczego?
Kogo Chrystus nawołuje do ich oddania?
Przepraszam, że tak wypytuję, ale wiedzy nigdy dosyć.
I dlaczego powtarza przesłanie , skoro można odnaleźć to co zostało ukryte?

Kobieto, dobrze że pytasz, wiadomo kto pyta nie błądzi. Będę Ci odpowiadała tyle ile wiem i ile mogę się domyślać. Sądzę, że ci co ukryli część pism to byli jedni z pierwszych uczniów, którzy mogli przestraszyć się odpowiedzialności. To jednak już sporo lat upłynęło i teraz trzeba będzie szczegółowych badań kompetentnych ludzi, aby cała prawda wyszła na jaw. W każdym razie kompendium zatytułowane Trzeci Testament z relacji Chrystusa jest wystarczające i obejmuje najważniejsze tematy. Mówi o historii chrzescijaństwa, o tym kim jest cżłowiek, mówi o zaświatach o życiu duchowym, o tym jak wchodzić w zaświaty, krótko mówiąc jak żyć i jak umierać. Podaje też szereg przepowiedni, a wśród nich te które juz sie spełniły , te które właśnie się spełniają i te które się spełnią, wyjaśniając nam tajemnicę Księgi Siedmiu Pieczęci, mówiac czym jest Sąd Ostateczny i zmartwychwstanie ciała. Jest tam zawarta ogromna wiedza i wielka głębia której być moze nie widać na pierwszy rzut oka ,ale gdy sie te pisma studiuje to powoli otwieraja się oczy. Ale tę drogę musi zrobić każdy samodzielnie. Nawoływanie Chrystusa do ujawnienia wszystkich pism ma sens dla przyszłych generacji, jako dowód na ciągłosć tego objawienia i jego jednorodność. Weź pod uwage że Chrystus objawiał się na terenie całego Meksyku na raz, w róznych miejscah i te objawienia były niezwykle jednorodne zarówno pod względem formy i jak i tresci świadcząc o tym że wszedzie poucza ten sam Mistrz. Zdarzało się tez niestety złe przygotowanie Przekazicieli Głosu i wtedy słuchacze byli zmuszani do podejmowania dialogu z Panem w swoim wnętrzu, do którego jeszcze nie całkiem byli gotowi. pozdrawiam anka

===

matejanka
 czerwiec 23 2006 18:14   
Forum

zapomniałes dodać buddyzm, islam, wierzenia ludów wędrownych, starożytnego Egiptu i wiele innych. Ale to tylko świadczy o tym ze TT jest pełnią i musi być Boski bo Bóg jest wszystkim i we wszystkim i nie da sie Go zamknąć w jednej religii. Zdrowia życzę anka

===

Paweł
 czerwiec 23 2006 18:25   
Forum

To jest właśnie New Age - zlepek najróżniejszych religii.

Quote by matejanka:Jest tam zawarta ogromna wiedza i wielka głębia której być moze nie widać na pierwszy rzut oka ,ale gdy sie te pisma studiuje to powoli otwieraja się oczy.

Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski. (Rdz 3, 6-7)

Skąd czerpiesz tyle energii na to bezowocne pisanie? Albo jesteś niesmowicie uparta i święcie przekonana, że to prawda, albo ...

===

Profil   Email 
Paweł
 czerwiec 23 2006 18:25   
Forum

[zdublowany post, proszę o usunięcie, dziękuję]

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 18:28   
Forum

Medieval Man zajrzałam na doketyzm, więc z tym TT nie ma nic wpólnego, gdyż Jezus chociaż Jego ciało było inne choćby przez brak cielesnego Ojca, było ciałem wrazliwym, ludzkim i Bóg cierpiał w nim bardziej niż ktokolwiek z ludzi.

===

Paweł
 czerwiec 23 2006 18:44   
Forum

Quote by http://www.opoka.org.pl/slownik/ltk/doketyzm.html:
Doketyzm - (gr. "mniemanie, przypuszczenie, pozór") Wczesnochrześcijańska herezja, według której Syn Boży był tylko pozornie człowiekiem. Ciało Jego uważano za rzeczywistość niebieską albo za ciało podobne tylko do tego, które mają ludzie; uważano nawet, że to Szymon Cyrenejczyk cierpiał zamiast Syna Bożego. Przeciwstawiając się poglądom doketów, które już Nowy Testament odrzucał (1 J 4, 1-3; 2 J 7), Kościół nauczał, że Chrystus wziął z Maryi dokładnie takie ciało, jakie my mamy, i że rzeczywiście cierpiał na sposób ludzki (DH 76, 292, 1338, 1340-1341).

Pasuje jak ulał do tego co mówiłaś. Nie zaprzeczaj.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 18:49   
Forum

Pasuje jak ulał do tego co mówiłaś. Nie zaprzeczaj

Wcale nie pasuje, gdyz w takim przypadku ofiara Jezusa musiąłaby być komedią, a ona zgodnie z TT była ogromna, wiec zdecydowanie nie!!!

===

Paweł
 czerwiec 23 2006 18:58   
Forum

Ale ze zmartwychwstania to już na pewno robisz komedię. A ciało jego przeszło do krainy krasnoludków.

===

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 23 2006 18:59   
Forum

Cytat:
"zapomniałes dodać buddyzm, islam, wierzenia ludów wędrownych, starożytnego Egiptu i wiele innych. Ale to tylko świadczy o tym ze TT jest pełnią i musi być Boski bo Bóg jest wszystkim i we wszystkim i nie da sie Go zamknąć w jednej religii."

To już jest dla mnie jaśniejsze, tak właśnie myślałam, że TT jest zlepkiem religii.
Ale zlepek niekoniecznie oznacza pełnię.
Czasami są to różne kawałki, które do siebie niestety nie pasują.

Czy TT został jakoś literacko obrobiony, bo nie chce mi się wierzyć aby prości ludzie mogli używać takiego języka. Jest to raczej opowieść epicka, niz oryginalne zapiski niewykształconych Meksykanów. Czy w trakcie obróbki nie zagubiono "ducha" tego przekazu.
O ile ST i NT pisane są różnym stylem w zależności od wykształcenia i statusu narratora, o tyle TT jest raczej dziełem jednego człowieka. Chyba, że się mylę?

===

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 23 2006 19:21   
Forum

Gdy Jezus przebywał na ziemi z Apostołami Jego przekaz był prosty i jasny, mimo że mówił w przypowieściach.
Jego słowa w TT brzmią obco i nienaturalnie - nawet wtedy, gdy weźmie się pod uwagę niedoskonałość tłumaczenia.
Brak jest w tych przekazach właśnie mocy i Ducha Bożego.
Chrześcijanin, który czyta biblię i ma Ducha Bożego od razu "wyczuwa" co jest Prawdą, a co nią nie jest, bo Duch Boży, który mieszka w nim mu to objawia.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 23 2006 19:29   
Forum

Quote by kobieta: Cytat:
"zapomniałes dodać buddyzm, islam, wierzenia ludów wędrownych, starożytnego Egiptu i wiele innych. Ale to tylko świadczy o tym ze TT jest pełnią i musi być Boski bo Bóg jest wszystkim i we wszystkim i nie da sie Go zamknąć w jednej religii."

To już jest dla mnie jaśniejsze, tak właśnie myślałam, że TT jest zlepkiem religii.
Ale zlepek niekoniecznie oznacza pełnię.
Czasami są to różne kawałki, które do siebie niestety nie pasują.

Czy TT został jakoś literacko obrobiony, bo nie chce mi się wierzyć aby prości ludzie mogli używać takiego języka. Jest to raczej opowieść epicka, niz oryginalne zapiski niewykształconych Meksykanów. Czy w trakcie obróbki nie zagubiono "ducha" tego przekazu.
O ile ST i NT pisane są różnym stylem w zależności od wykształcenia i statusu narratora, o tyle TT jest raczej dziełem jednego człowieka. Chyba, że się mylę?

Nie jest to opowieść epicka i nikt go nie obrabiał, zostały poprawione tylko błędy ortograficzne. Materiały zbierano z różnych miejsc i trochę stylem róznią sie między sobą lecz niewiele. Tak jak TT podaje, stopień przygotowania Przekaziciela Głosu odgrywał rolę i czasem wkradały się do przekazu nieścisłosci, o czym Chrystus mówi i poleca szukanie przedewszystkim jądra w słowie, gdyż ono jest Boską Prawdą. Podobnie jest ze ST i NT też nie można wszystkiego brać całkiem dosłownie i też znajdziemy w nich sprzeczności i nieścisłosci ale w jądrze odnajdziemy Boską Prawdę. TT nie jest tez zlepkiem religii, choć wiele z odrzuconych i uznanych za herezję ludzkich myśli odnajduje w nim swoje potwierdzenie. Ale jezeli weżmiemy pod uwagę że dominacja kościoła wykluczała wszystkie myśli, które w jakikolwiek sposób zagrazały jego panowaniu, to nie ma co się dziwić ze wiele słusznych myśli zostało potępionych. Obecnie żyjemy w czasach uwalniania ducha i to uwolnienie z fałszywych przekonań, z wiary w dogmaty, które człowiek powtarza, bo mu zostały wmówiome, chociaż on ich nie rozumie, ukryta prawda o życiu duchowym o tym wszystkim mówił Jezus gdy zapowiedział "gdy to ujrzycie, podniescie głowy, gdyż zbliża się odkupienie wasze." anka

===

kobieta
 czerwiec 23 2006 20:18   
Forum

"ST i NT też nie można wszystkiego brać całkiem dosłownie i też znajdziemy w nich sprzeczności i nieścisłosci."

O bardzo Cię przepraszam, ale ponieważ Biblia jest prawdą objawioną fakty w niej przedstawione nie mogą być sprzeczne i nieścisłe.
Jej autorzy nie przeczą sobie wzajemnie, a jej treść zawiera spoiste i zgodne poglądy w każdej kwestii.
Była badana i rozbierana na czynniki pierwsze i w miarę rozwoju ludzkości fakty w niej zawarte zostają potwierdzane. To tylko od uczciwości badacza zależy czy za fakt uzna teorię lub niesprawdzoną hipotezę. Nauka to rzetelne badanie i nie hipotezy, lecz spójna i niesprzeczna wiedza, jej gromadzenie odbywa się stopniowo.
Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu zaprzeczano istnieniu Jezusa, potem zaczęto przyznawać, że owszem żył taki człowiek. Potem mówiono, że postaci ze Starego i Nowego Testamentu nie są historyczne, później odkrycia archeologiczne potwierdziły ich istnienie.

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 24 2006 00:20   
Forum

Kobieto, wystarczy że porównasz Ewangelie to będziesz musiała stwierdzić że sprawozdawane w nich fakty nie są identycznie przedstawione, chociażby opis zmartwychwstania. O takich nieściłościach mówię. Biblia jest inspirowana przez Ducha Świętego, lecz pisana przez cżłowieka, poza tym przeredagowywana z różnych powodów.
A oto aby nie być głosłowną kilka fragmentów w których te niescisłości są wylistowane:
I Księga Królewska (7;26)
“Grubość jego była na [szerokość] dłoni, a brzeg był wykonany jak brzeg
kielicha kwiatu lilii. Jego pojemność wynosiła dwa tysiące bat.”

II Księga Kronik (4;5)
“Grubość jego była na szerokość dłoni, a brzeg jego był
wykonany jak brzeg kielicha kwiatu lilii. Jego pojemność wynosiła tysiąc bat.”

Pojemność wynosiła tysiąc czy dwa tysiące bat ?

II Księga Samuela (24;1)
“Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom.
Pobudził przeciw nim Dawida słowami: Idź i policz Izraela i Judę. "

I Księga Kronik (21;1)
“Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. "

Pytanie: Pan(Bóg) czy Szatan?

II Księga Samuela (24;9)
“Joab przekazał królowi liczbę spisanej ludności. Izrael liczył osiemset tysięcy
wojowników dobywających miecza, Juda zaś - pięćset tysięcy ludzi.”

I Księga Kronik (21;5)
“Joab przekazał Dawidowi liczbę policzonego ludu. Cały
Izrael liczył milion i sto tysięcy mężczyzn dobywających miecza;
w Judzie zaś czterysta siedemdziesiąt tysięcy mężczyzn dobywających miecza.”

Ilu było wreszcie tych ludzi?

Dzieje Apostolskie (9;3-7)
"Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku,
olśniła go nagle światłość z nieba.
A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił:
Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?
Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On:
Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.
Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić.
Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia,
słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo."

Dzieje Apostolskie (22;6-9)
"W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku,
nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba.
Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie:
Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?
Kto jesteś, Panie? odpowiedziałem. Rzekł do mnie:
Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz.
Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu,
który do mnie mówił, nie słyszeli."

Widzieli coś czy nie ?
Słyszeli coś czy nie ?

II Księga Samuela (10;18)
“Lecz Aramejczycy uciekli przed Izraelitami, a Dawid zabił im siedemset
zaprzęgowych koni i czterdzieści tysięcy jeźdźców.
Zadał też rany Szobakowi, dowódcy jego wojska, tak iż tam zmarł."

I Księga Kronik (19;18)
“Lecz Aramejczycy uciekli przed Izraelitami; a Dawid zabił spośród
Aramejczyków siedem tysięcy walczących na rydwanach i czterdzieści tysięcy pieszych;
zginął też dowódca wojska, Szofak. "

Pytanie: 700 zaprzęgowych koni czy 7000 walczących na rydwanach?;
40000 jeźdźców czy piechoty?; Szobak czy Szofak?

dobranoc anka

===

kobieta
 czerwiec 24 2006 11:44   
Forum

Matejanko - wszystkie fragmenty, które mi pokazałaś nie są z sobą sprzeczne w takim znaczeniu, że nie zmieniają sensu przekazu. POnieważ jest to trudne zadanie domowe dla kogoś kto nie jest biblistą, więc potrzebuję trochę czasu aby je dokładnie wyjaśnić.
Wielokrotnie spotykałam się z tego typu zarzutami, które po dokładnym przebadaniu całości okazywały się nieuzasadnione,a te "różnice" wypływały z racjonalnych przesłanek.

Zdarza mi się często, że opowiadamy z mężem jakieś zdarzenie i używamy do tego różnych słow, zdarza nam się nawet pomieszać kolejnośc tego co zostało powiedziane czy kolejnośc zdarzeń. Zawsze jednak na końcu zgadzamy się co do wniosku wypływającego z danego zdarzenia i jego sensu.

ST i NT , pomimo spisania ich przez różne osoby
tworzą całościowy i logiczny przekaz.
Nie tacy ludzie jak Ty i ja zajmowali i zajmują się wychwytywaniem i badaniem tego typu niuansów.
Wszystkie badania jedynie potwierdzają wielkość Biblii, a w miarę poznawania wątpliwości zostają rozwiane.

No to wakacje mam zajęte

===

Profil   Email 
matejanka
 czerwiec 24 2006 14:22   
Forum

Kobieto tylko dwa słowa bo muszę wyjść. Moim zdaniem szkoda wakacji Te nieścisłości podałam Ci, nie żeby udowodnić że Biblia nie jest Boską Księgą, tylko, że jak ktoś zechce się czepić, to powód znajdzie ,a wielkość Biblii i jej nieomylność nie polegają, ani na jej historyczności, ani na idealnej dokładności, tylko na sensie, treści i zawartej idei. To samo dzieje się w TT . pozdrawiam anka

===

kobieta
 czerwiec 24 2006 19:40   
Forum

Tego typu nieścisłości może podawać, ktoś kto nie zapoznał się z całością Biblii , nie ma wiedzy historycznej. W związku z tym lepiej powstrzymać sie od takich sądów, bo są one jedynie znakiem naszej ignorancji.

Biblia została ukształtowana z Bożego umysłu więc nie wymaga zmian i poprawek.
Jako Słowo Boże jest wolna od jakiegokolwiek błędu.
Istnieją błędy lub niejasności tłumaczeń, metodą długich badań można je racjonalnie i przekonująco wyjaśnić.

Gdyby w Biblii znlazły sie błędy i niejasności jak twierdzisz, to i jej inspiracja byłaby wątpliwa.
Dlatego mówienie, że w Biblii znajdują się nieścisłości, stawia pytanie jakiego rodzaju są to nieścisłości.

W 1861 roku Francuska Akademia Nauk opublikowała listę 55 faktów naukowych, które rzekomo zaprzeczały wielu twierdzeniom Biblii. W miarę rozwoju nauki lista ta stała się nieaktualna.
To nauka jest jeszcze niedoskonała. Gdyby była już w pełni dojrzała i nieomylna, to wtedy przy jej pomocy moglibyśmy sprawdzać Biblię. Na razie musimy postępowac odwrotnie, bo to w naukowym myśleniu występują błędy, a opinie naukowców nieustannie się zmieniają.
W bibliotece w Luwrze jest 5 km książek naukowych, które w ostatnim pięćdziesięcioleciu zdezaktualizowały się.
Bibli jest niezmienna, wolna od błędów.
I jest księgą doskonałą. Mówienie, że Biblia jest pełna nieścisłości jest nadużyciem i twierdzeniem ignoranta.

Nie mówię o nikim konkretnym, wypowiadam sądy ogólne.

PS. Matejanko znam też tę stronę z wypisanymi nieścisłościami. Kompletny brak wiedzy, a wyciągnięte wnioski ośmieszają tego, który to pisał.

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 24 2006 20:05   
Forum

Apeluję do wszystkich chrześcijan i ludzi zdrowych na umyśle (zarazem), żeby przestali dyskusji z matejanką. Skoro ona nie czyta naszych odpowiedzi, a jedynie cały czas pisze pozbawione sensu, logiki i argumentacji posty.
Prawdopodobnie będzie tutaj pisać (wszędzie jest uziemiona) sama do siebie, ale przynajmniej nie wyjdzie nam to na złe...

===

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 24 2006 20:34   
Forum

Aranen take it easy.
Takie rozmowy rozwijają i zmuszają człowieka do myślenia.
Choć niektóre bywają tylko biciem piany.
Nie wydaje mi się aby bojkot był właściwym pociągnięciem. Matejanka nikogo nie obraża, przedstawia swój punkt widzenia. Wydawało mi się, że po to jest forum (?).

===

Profil   Email 
Marek
 czerwiec 24 2006 21:08   
Forum

Matejanka nikogo nie obraża, przedstawia swój punkt widzenia. Wydawało mi się, że po to jest forum (?).

Tylko dlaczego

1. swoje poglądy nazywa chrześcijaństwem, skoro nie wierzy w Trójcę, która jest oficjalnie, ogólnochrześcijańsko (a nawet prawnie, przez ŚRK) przyjętą prawdą?
2. swoje poglądy nazywa chrześcijaństwem, skoro neguje przytłaczającą większość prawd wiary chrześcija, a nawet jej istotę?
3. jako niechrześcijanka propaguje herezje, bluźnierstwa i głupstwa na forum dla chrześcijan?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
kobieta
 czerwiec 24 2006 21:25   
Forum

Z tego samego powodu co wszyscy chrześcijanie: wierzy w Jezusa Chrystusa.

===

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,99 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty