Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Mam pytanie
 |  Wersja do druku
milka
 czerwiec 30 2006 13:14   
Forum

Status: offline

hehehe maxurd, oddaje paleczke z powrotem, nie dla moich pluc ta sztafeta

piotrze, to twoja sprawa jak interpretujesz PS, nic a nic to mnie nie obchodzi, kazdy czlowiek odpowiada za siebie, jezeli uwazasz ze mozesz tak przeginac Jego Slowo, to tez twoja sprawa!
aha, prosze nie dyskriminowac eskiomosow i nie wysmiewac ich zdolnosc interpretowania biblii z pewnoscia jest jakies eskimos ktory by lepiej rozumial PS niz ty np.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 30 2006 13:38   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:
Nikt nie czci ani figur, ani obrazów. Trzeba umieć dostrzec pewne różnice.

W Piśmie nie znajdziesz określenia "Matka Boża" co nie oznacza ze nią nie jest. W Pismie nie znajdziesz tez informacji, że ziemia jest okrągła, co nie oznacza ze nie jest, prawda?

Jeden. Wiele osob czci figury i obrazy. Ponadto duze stowarzyszenie Piotra Skargi z Krakowa zacheca do kupowania jakiegos tam obrazu i oddawania mu czci, bo taka jest obietnica serca jezusowego, ze bedzie blogoslawienstwo dla domow, ktore ten obraz beda czcily!!

Poza tym mozesz w Biblii znalezc slady informacji dot. tego, ze ziemia jest okragla.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 30 2006 13:48   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.: Widzisz, prawda jest taka, ze gdybyś dała eskimosowi po raz pierwszy Pismo, to wątpie zeby po przeczytaniu dopatrzył się nauki o trójcy.
P.S. A gdzie Bóg mówi, że nie można wogóle kogokolwiek gloryfikować? I zależy co pod pojęciem "gloryfikacja" rozumiesz.

Prawda jest taka, ze gdyby Ci nikt ewangelii nie zwiastowal to bys tez niewiele zrozumial jakby dano Ci do reki Biblie. I nie jest to rzecz wyksztalcenia, ale Bozej laski. Jezeli uwazasz, ze od wyksztalcenia, zalezy to czy zrozumiesz czym jest trojca to ja Ci wspolczuje. Moim zdaniem, zalezy to od tego co Ci Bog objawi. Piotr o tym wiedzial. Nie potrzebowal studiowac, zeby rozpoznac mesjasza. Tak samo bedzie z eskimosem. Twierdzac, ze fundamentalne prawdy Biblii sa trudne do objecia niewyksztalconym ludziom zaczynasz zachowywac sie jak gnostyk...

Biblia jest prosta, dla ludzi, ktrzy maja szczere serca, i ktorych prowadzi Jego Duch...

Poza tym czcic masz ojca i matke...
No i nawet jezeli wierzysz w matke boska to nie znaczy, ze i jej nalezy oddawac boska czesc... Za kazdym razem kiedy czcisz i uwielbiasz Marie (jezeli w ogole to robisz) to pamietaj, ze Twoj Bog jest Bogiem zazdrosnym... Nie chce bys oddawal czesc stworzeniu. Stworzenie nie jest krolowa Niebios, stworzenie nie jest wspolodkupicielem. Pamietaj o nieskonczenie wielkim dystansie dzielacym Marie od Jezusa. Twoj stosunek do jednego i drugiej musi wyrazac ta sama odleglosc. To musi byc inna bajka, bo Jezus jest inny niz Maria. Jest jedynym, ktory jest godzien chwaly. Jedynym takim na swiecie i ponad nim.Nie ma innego milosierdzia niz jego milosierdzie. Nie ma zadnego innego imienia, ponad to szczegolne imie Temu imieniu czesc i chwala Amen

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 czerwiec 30 2006 14:16   
Forum

Jeden. Wiele osob czci figury i obrazy. Ponadto duze stowarzyszenie Piotra Skargi z Krakowa zacheca do kupowania jakiegos tam obrazu i oddawania mu czci, bo taka jest obietnica serca jezusowego, ze bedzie blogoslawienstwo dla domow, ktore ten obraz beda czcily!!

Mozesz to jakoś uwierzytelnić?
Oficjalne stanowisko Krk, o którym ja mówię, brzmi: Nie czcimy obrazów ani figur. Zapoznaj się z tym trochę więcej. To ze zawsze sie znajdą jacyś odszczepieńcy, nie oznacza, ze jest to praktyka ogólnieprzyjęta.

Poza tym mozesz w Biblii znalezc slady informacji dot. tego, ze ziemia jest okragla.

Takie ślady że nie wiadziano o tym kupę czasu. heh

Prawda jest taka, ze gdyby Ci nikt ewangelii nie zwiastowal to bys tez niewiele zrozumial jakby dano Ci do reki Biblie. I nie jest to rzecz wyksztalcenia, ale Bozej laski. Jezeli uwazasz, ze od wyksztalcenia, zalezy to czy zrozumiesz czym jest trojca to ja Ci wspolczuje. Moim zdaniem, zalezy to od tego co Ci Bog objawi. Piotr o tym wiedzial. Nie potrzebowal studiowac, zeby rozpoznac mesjasza. Tak samo bedzie z eskimosem. Twierdzac, ze fundamentalne prawdy Biblii sa trudne do objecia niewyksztalconym ludziom zaczynasz zachowywac sie jak gnostyk...

Czytaj uważnie i nie snuj daleko idących wniosków bo nigdzie tego nie powiedziałem.
Poza tym pismo nie jest i nie było do samodzielnego studiowania. Russel studiował samodzielnie i swoje wystudiował. Luter też. A w dodatku co im nie odpowiadało, wywalili z kanonu.

co do oddawania czci - masz problemy jakieś ze zrozumieniem tego, ze skoro masz oddawac czesc matce i ojcu, to dlaczego nie mozesz oddawac czci Matce Bozej? Na podstawie przykazania czcij ojca i matke swoja dobitnie widac ze Bog nie zabrania ci wogole czcic kogokolwiek poza nim. Jak byk chodzi tu o to zeby nie zrownywac nikogo w oddawaniu czci z Bogiem. Czesc ma wiele twarzy, jednak jedna najwyzsza nalezy sie jedynie Bogu. O tej granicy wyraznie pisze od kiedy jestem na tym forum. Ani matce, ani ojcu, ani Matce Bożej nie oddaje się czci takiej, jaką oddaje się Bogu. Nie rozumiem czemu robisz mi zatem tutaj wykład na ten temat. Moj Bog nie jest Bogiem zazdrwosnym, bo nie ma o kogo byc zazdrosny. Doskonale wie, ze nie czcze innego Boga na rowni z nim.

Wogóle nie rozumiesz wielu pojęć, w tym i współodkupicielka. Pod tym względem jesteś bardzo mało elastyczny w swoim rozumowaniu.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 czerwiec 30 2006 14:24   
Forum

aha, prosze nie dyskriminowac eskiomosow i nie wysmiewac ich zdolnosc interpretowania biblii Twisted Evil z pewnoscia jest jakies eskimos ktory by lepiej rozumial PS niz ty np.

masz jakieś ogólne problemy widzę.
nikt nikogo nie dyskriminuje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 lipiec 01 2006 03:51   
Forum

Quote by maxurd: Jeden. Wiele osob czci figury i obrazy. Ponadto duze stowarzyszenie Piotra Skargi z Krakowa zacheca do kupowania jakiegos tam obrazu i oddawania mu czci, bo taka jest obietnica serca jezusowego, ze bedzie blogoslawienstwo dla domow, ktore ten obraz beda czcily!!

Nie czcą figur czy obrazów, tylko co te obrazy czy figury reprezentują, a to duża różnica. Jaką Jezus daje obietnicę dly tych którzy mają obraz Serca Jezusowego, tak jest . Ja sam z tego korzystam przez wiele lat i zaświadczam, ze tak jest. Mam to nie tylko w domu , ale w pracy, w samochodzie i na siebie jako medalik. I co mam z tego?. Nie znam co to jest np. ból głowy, jakieś nerwicowe problemy, stres na mnie nie działa. Problemy jak by ich nie było. Sukces w pracy zawodowej. Mandatu już niemiałem 6 lat, a wypadku samochodowego już nie miałem ponad 25 lat i tak by można jeszcze wiele dodawać.
Duchowo to najlepsza obrona przed atakami duchowymi szatana na nas bezpośrednio, czy na naszą wiarę.
Ten co rozumie wie co mówię!.
Jeżeli Twój kościół zabrania Ci używania tych rzeczy to uciekaj z tego kościoła i przyjdź do nas. Dlaczego masz cierpieć na różne dolegliwości jeżeli Jezus może Ci pomóc i błogosławić.
Tak samo jest, kiedy posiada się obrazy czy figurki Matki Bożej.
Jeżeli jesteś jak ja chrześcijaninem/ką i nie masz tych figurek czy obrazów idź i kup sobie jeszcze dzisiaj. Dobrze jest jeszcze je poświęcić u księdza.
Zacznij cieszyć się i radować jak ja, z tych sakramentali (myśle że to tak Kościół nazywa). Jeżeli inaczej to proszę mnie poprawić.
Z Jezusem czy Matką Bożę trzeba już żyć tu na ziemi w formie jaka jest nam dana.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 02 2006 01:20   
Forum

Matko, Leonie, ja tylko czekam na reakcję Maxurda

===

Profil   Email 
 Cytat 
Daniel
 lipiec 02 2006 10:45   
Forum

matko święta, co tu się dzieje?!

===

danmir

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 lipiec 02 2006 20:16   
Forum

Quote by piotr.:

Spokojnie Piotr. To jest nasz chrześcijanski przywilej.
Prawda jest prawdą. Kościół to praktykuje przez wieki. Dlaczego dzisiaj pod naporem protestantów mamy dać się ogołocić?
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 02 2006 20:39   
Forum Admin
Admin

Pozwól, że ja Ci zadam pytanie leong - podkreślasz ciągle że ty jako chrześcijanin... ujawnij może reszcie jak definkujesz chrześcijanina, a żeby nie błądzić w domysłach napisz nam, kto według Ciebie zalicza się do "zbioru chrześcijan", a kto nie. Konkretnie, z przykładowymi nazwami denominacji najlepiej.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Leon
 lipiec 03 2006 05:14   
Forum

Quote by Admin: Pozwól, że ja Ci zadam pytanie leong - podkreślasz ciągle że ty jako chrześcijanin... ujawnij może reszcie jak definkujesz chrześcijanina, a żeby nie błądzić w domysłach napisz nam, kto według Ciebie zalicza się do "zbioru chrześcijan", a kto nie. Konkretnie, z przykładowymi nazwami denominacji najlepiej.

Chrześcijanin to ten, kto ma ducha Jezusowego. Otrzymał tego ducha w czasie Chrztu Swiętego. Od tego czasu należy do Jezusa i idzie przez życie Jego drogą.
Idąc Jego drogą uczy się prawdy o swoim Panie Jezusie i im więcej Go poznaje, coraz więcej się mu oddaje i coraz więcej jest Mu posłuszny. Drogę tę chrześcijanowi Jezus opracował, wyznaczył. Bądąc na Ziemi założył swój Kościół i przez Niego teraz pracuje.
Kościół ten spełnia wielką rolę. Najważniejszą rolą jest uwolnienie człowieka od grzechu i szatana. Droga Swiętości i doskonałości. Duchem tego Kościoła jest Duch Swięty i Jego Głównym celem jest uświęcenie chrześcijanina i doprowadzenie Go do Nieba.
Kościół ten już trwa 2000 lat ten sam. Dzisiaj jest to Kościół Rzymsko Katolicki z Papieżem Benedyktem 16-tym.
Ten nie należy do Tego Kościoła kto nie ma ducha Jezusowego.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Roman Zając
 lipiec 03 2006 08:55   
Forum

Quote by dawid1976:

teotokos to nie to samo jak Teos,

teotokos znaczy dosłownie "nosiciel Boga",

Theotokos to dosłownie Bogurodzica, jesli użyjemy staropolskiego okreslenia, lub "Ta która urodziła Boga". Nosiciel Boga to Theoforos. Proponuję zajrzeć do słownika grecko-polskiego przed objaśnianiem greckich terminów.

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 03 2006 09:09   
Forum Admin
Admin

Quote by leong:
Kościół ten już trwa 2000 lat ten sam. Dzisiaj jest to Kościół Rzymsko Katolicki z Papieżem Benedyktem 16-tym.
Ten nie należy do Tego Kościoła kto nie ma ducha Jezusowego.
Pozdrawiam Leon

Czyli, żeby mieć pełną jasność - luteranie, prawosławni, baptyści, metodyści, reformowani, starokatolicy, członkowie kościołów wschodnich, prezbiterianie i wiele innych denominacji nie zasługują według Ciebie na miano chrześcijan? A katolicy innych rytów niż rzymski?

===

Cytat 
Roman Zając
 lipiec 03 2006 09:16   
Forum

Quote by danmir: Dla mnie autorytetem jest Pismo Święte. Pokażcie mi fragment, w którym Marię nazywa się matką Boga...

Bóg w ST nazywany był miedzy innymi Adonaj (Mój Pan). W NT napisanym w Języku Greckim w stosunku do Jezusa stosowany jest termin Kyrios (Pan), także jako "Pan mój". Sowo Kyrios w cytatach z LXX oddaje tetragram JHWH. Cytaty te często odnoszone są do osoby Jezusa, choć dotyczą w ST Jedynego Boga.
Elżbiety, pod wplywem objawienia, powitała Marię słowami:
Łk 1,43 A skądże mi to, że Matka mojego Pana (He meter tou Kyriou mou) przychodzi do mnie?

Koscioły protestanckie odrzucają nestorianizm i akceptują termin Theotokos, jako starożytne zdefiniowanie pewnej prawdy chrystologicznej, a nie mariologicznej. Matka naszego Pana : (problemy - poszukiwania - perspektywy) / Stanisław Celestyn Napiórkowski. Tarnów :Biblos, 1992.

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 03 2006 11:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:

A maxurd kupil figure swietego patryka
liczy ze serce nie przestanie pikac
Na wszelki wypadek woda swiecona
klatka piersiowa pokropiona
woda swiecona ze swietej butelki
na butelce swiete naklejki
Co lezaly w poblizu kosci Marty
swiete naklejki na naskorek zdarty
Przykej i pokrop woda swiecona
Rany zaraz sie zagoja

Ja Ci Leonie powiem, ze jestem zdrowym czlowiekiem. Nie potrzebuje figury zeby mnie uzdrowila czy tandetnego malowidla na sciane, ktore nie chroni mnie przed diablem, ale chroni sprzedawce przed bieda. Mozesz twierdzic, ze modlisz sie do tego co figura wyraza, ale mnie nie przekonasz... ZLoty cielec nie byl Bogiem, ale Boga wyobrazal. Klekasz jak i owi izraelici przed balwanami i odbierzesz za to zaplate.

Co do mojego kosciola to Ja jestem w kosciele, ktory nie zabrania i nie nakazuje. Ja jestem w kosciele, ktory jest wsluchany w glos Tego, od ktorego pochodzi wszelki nakaz i zakaz.

Ty mozesz czcic figury. Mozesz klekac przed nimi. Mozesz rownie dobrze krzyczec, ze wielka jest artemida efezka. Rob jak uwazasz, uwazaj co robisz. To, ze czujesz sie dobrze niczego nie dowodzi jezeli postepujesz wbrew nakazom pochodzacym od Boga. Postepujesz jak szamani woodoo i niczym sie od nich nie roznisz. Oni tez czuja sie dobrze. Za Twoimi "swietymi figurkami" i ich laleczkami stoi ten sam duch.

Z Jezusem trzeba zyc na ziemi. Z zywym Bogiem a nie z flakonikiem swietej wody z odkrecana glowa fatimskiego wyobrazenia matki Jezusa. To wszystko co piszesz o figurach i obrazach to pozostalosci po kosciele asymilujacym sie z poganska rzeczywistoscia Rzymu. Podpierasz sie autorytetem ksiag jednego czy drugiego nauczyciela kosciola pomijajac milczeniem to, ze Bog ma na ten temat inne zdanie. Bardzo zle podejscie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 03 2006 12:09   
Forum

Quote by maxurd: (...)
Klekasz jak i owi izraelici przed balwanami i odbierzesz za to zaplate.(...)

Ty mozesz czcic figury. Mozesz klekac przed nimi. Mozesz rownie dobrze krzyczec, ze wielka jest artemida efezka. Rob jak uwazasz, uwazaj co robisz. To, ze czujesz sie dobrze niczego nie dowodzi jezeli postepujesz wbrew nakazom pochodzacym od Boga. Postepujesz jak szamani woodoo i niczym sie od nich nie roznisz. Oni tez czuja sie dobrze. Za Twoimi "swietymi figurkami" i ich laleczkami stoi ten sam duch.

Przegiąłeś
Możesz nie zgadzać sie z Leonq.
Ale nie rób z niego poganina.
Nie wciskaj Krk poganstwa.
To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą katolicyzmu, co Twoja odpowiedź z rzeczowością

Rozumiem, że Leonq uraził Cię swoją pewnością co do jedyności Kościoła.
Ale to nie powód, żeby tak przeginać

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 03 2006 12:41   
Forum Moderator
Moderator

1. Nie zgadzam sie z Leonem
2. Nie robie z niego poganina. Sam robi najwyzej z siebie. Zreszta czcenie figur nie czyni poganinem tak samo jak nieczczenie nie czyni chrzescijaninem
3. Czczenie figur jest poganstwem. Jezeli Krk czci figury to jest to poganstwo. Jezeli czci to co wyobrazaja te figury i oddaje chwale temu co figura wyraza z pelna swiadomoscia odrebnosci od figury to czyni to na swoja odpowiedzialnosc. Ja sie z tym nie zgadzajac przyjmuje to do wiadomosci
4. To ze w katolicyzmie... Widzisz. To co napisalem , odnosi sie do Leona i towarzystwa Piotra Skargi. Leon napisal wyraznie, ze oddaje czesc obrazowi. Tak jak zacheca to towarzystwo w swoich ulotkach. Tu nie moze byc mowy o przejezyczeniu. kup figurke, poswiec u ksiedza i bedzie Ci oslona przed diablem
5. Nie dyskutuje z katolickim pogladem na figury i obrazy ale z konkretnym czlowiekiem, ktory postepuje w konkretny sposob. Moim zdaniem malo katolicki
6. Leon nie jest w stanie mnie urazic. Leon najwyzej moze mnie rozbawic. Udaje mu sie to z zadziwiajaca regularnoscia.
7. ... Poglad Leona na kosciol to ani jest chrescijanski ani katolicki. Od taki Leonowo/piusowy. Bida z nedza...

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 03 2006 17:01   
Forum

Czczenie figur jest poganstwem. Jezeli Krk czci figury to jest to poganstwo.

Prrr, troszkę się zapędziłeś.
Krk nie czci figur.
To ze jakis ludek albo stowarzyszenie wewnątrz Krk tak robi, nie uprawnia Cie do stwierdzenia, ze ogólnie rzecz biorąc Krk to pogaństwo.

Jeszcze jedno co do czczenia figur. Juz o tym kiedys pisalem:

Wtedy Jozue rozdarł swoje szaty i padł twarzą na ziemię przed Arką Pańską aż do wieczora, on sam i starsi Izraela. I posypali prochem swe głowy. I mówił Jozue: «Ach, Panie, Boże! Dlaczego przeprowadziłeś ten lud przez Jordan? Czyż po to, aby wydać nas w ręce Amorytów na wytępienie? Ach, gdybyśmy postanowili pozostać raczej za Jordanem! Przebacz, Panie! Joz 7:6

Jak wyglądała Arka dobrze wiesz - figurki cherubów, bogato zdobiona i takie tam.
Oddał zatem cześć cherubom? Wystąpił przeciwko przykazaniu Bożemu? - Nie!
Podobnie i katolicy modlą się "do obrazów".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 03 2006 17:18   
Forum Moderator
Moderator

Czytaj ze zrozumieniem

JEZELI Krk czci figury
JEZELI Krk czci figury
JEZELI Krk czci figury

Nie wyrywaj z kontekstu. Leon napisal, ze czci figury.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 03 2006 17:32   
Forum

Przepraszam, to ja się zapędziłem.

P.S. Zainteresowało mnie to co napisałeś o tym Stowarzyszeniu Piotra Skargi. Chodzi o te zachęcenia do czczenia obrazu. Postanowiłem do nich napisać, żeby zajęli stanowisko w tej sprawie. Podaję mojego i ich maila.

----- Original Message -----
From: "piotr"
To:
Sent: Sunday, July 02, 2006 12:39 AM
Subject: obraz

>
> Szanowni Państwo!
>
> Na jednym z forum pewien użytkownik twierdzi, że Państwa
> Stowarzyszenie zachęca do kupna pewnego obrazu i oddawania jemu
> czci, ponieważ według obietnicy Serca Jezusowego na dom, który ów
> obraz czci, spłynie błogosławieństwo.
> Jednak oficjalne stanowisko Kościoła Rzymskokatolickiego brzmi: Nie
> oddaje się czci figurom czy obrazom, lecz osobom, które one
> przedstawiają.
> Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie w postaci krótkiego
> komentarza.
> Dziękuję.

Odpowiedź:

Nasza interpretacja jest zgodna z Nauką Kościoła Katolickiego. Widać,
uczestnik Forum, źle (lub co gorzej złośliwe) zinterpretował nasz tekst. W
każdym razie zarzut jest bezpodstawny.
Z poważaniem
Adam Kowalik
sekretarz SKCh

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 03 2006 17:40   
Forum Moderator
Moderator

Na jednej z ulotek pisza wyraznie:

Obietnica serca Jezusowego jest taka, ze gdzie zawieszony i czzony bedzie obraz serca Jezusowego...

CZCZONY OBRAZ SERCA JEZUSOWEGO. Albo ja nie potrafie czytac, albo jest wyraznie napisane, ze zachecaja do czczenia obrazu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 03 2006 18:05   
Forum

Masz to może w domu?
Prosiłbym o przeskanowanie mi tej ulotki i przesłanie na maila. Lub coś czym bym mógł się podeprzeć. Wyjaśnię tą sprawę raz na zawsze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 lipiec 03 2006 18:10   
Forum

Quote by Admin: Czyli, żeby mieć pełną jasność - luteranie, prawosławni, baptyści, metodyści, reformowani, starokatolicy, członkowie kościołów wschodnich, prezbiterianie i wiele innych denominacji nie zasługują według Ciebie na miano chrześcijan? A katolicy innych rytów niż rzymski?

Cechą charakteru człowieka, który posiada ducha Jezusowego jest pokorne serce. To powoduje, że jest poddany Jezusowi i cieszy się z tego. Poddanie Jezusowi objawia się też w poddaniu temu, którego Jezus powołał i uczynił Zarządcą Jego Kościoła, czyli następcą Sw. Piotra.
Objawia się też, w zawierzeniu i poddaniu się wierze, którą Ten Kościół głosi, czyli inaczej mówiąc Duchowi tego Kościoła.
Mów co chcesz nie jestem tu by was sądzić, a widzę że chcesz mnie do tego namówić. Nawrócenie jakie przeszedłem 18 lat temu uwolniło mnie także od protestantyzmu. Więc dlaczego Jezus i od tego mnie uwolnił?
Wszystkie Kościoły, które są poddanie całkowicie następcy Piotra, czyli teraz Papieżowi Benedyktowi 16-temu są Kościołami Jezusa, gdyż mają wspólnego Ducha.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 lipiec 03 2006 20:07   
Forum

Quote by maxurd: To wszystko co piszesz o figurach i obrazach to pozostalosci po kosciele asymilujacym sie z poganska rzeczywistoscia Rzymu. Podpierasz sie autorytetem ksiag jednego czy drugiego nauczyciela kosciola pomijajac milczeniem to, ze Bog ma na ten temat inne zdanie. Bardzo zle podejscie

Dla mnie chociaż nie jestem artystą łatwo jest odróżnić figurkę cielca od figurki Jezusa i różnica jest kolosalna.
Popatrz na to teraz w duchowym odbiciu.
Cielec reprezentował dużej mocy demona bożka i ludzie ci wto wierząc oddawali mu cześć. Czci nie oddawali figurce cielca to proste . W zamian za to ten demon czynił dla nich jakieś dobro, lub chronił ich od kataklizmów itp.Do dzisiał poganie to czynią.
Bóg widząc, że Jego naród czci demony, więc wiemy co zrobił.
Jeżeli ktoś nie wie czytaś Stary Testament .
Dla przypomnienia Pan Jezus powiedział, że zarządcą tego świata jest szatan więc to mówi samo za siebie, w jakim świecie żyjemy. Smierć, choroby i wszelkie zło pochodzi od niego szatana.
Pan Jezus ustanawiając Kościół dał nam wszelką rzeczy, które będą nas bronić, żyjąc na tym świecie.
Najważniejsze są Sakramenty Swięte i Msza Swięta. Jak to praktykujesz powinno ci to wystarczyć idąc przez ten świat.Jednak ludzie o tym zapominają w sytuacjach wyjątkowych, kiedy szatan swoją ciemnością zalewa świat w intesywny sposób. Dzisiaj widzimy postoszejące Kościoły jako tego dowód.
Pan Jezus ponieważ jest Znami daje nam extra łaski, abyśmy przetrwali, albo się umocnili. Tak było w histori Kościoła i tak jest dzisiaj.
W ostatnich czasach, za naszego życia obraz Jezusa Miłosiernego siostry Faustyny to extra Łaska od Pana Jezusa dla nas. Ponieważ Siostrę Fustynę Kościół ogłosił swiętą, mając pokorne serce ze spokojem serca możemy przyjąć tą tak ważną łaskę na te czasy.
Jak pisałem w poprzednim poscie, ci co mają ducha Jezusa nie mamy z tym problemu. Widzę maxur ma. Ja do niczego nikogo nie zmuszam, bo Kościół nikogo nie zmusza, tylko daje nam to jako sakramentalia. Mnie to pomaga więc dzielę się z innymi, tą dobrą nowiną.
Teraz dla tych twardego karku Biblia jest Książką, czy czytając ją czcisz książkę, czy Boga?
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 03 2006 20:10   
Forum

Maxurdzie, powoli robię się zdezorientowany. Po części MUSZĘ przyznać ci rację. Nawiązując do Obrazu Serca Jezusowego, tak pisze o tym On sam:

"Ukaż im Moją miłość pod postacią widzialnego Serca. Niech obraz Mego Serca zostanie wystawiony na widok publiczny, tak, ażeby każdy mógł Je zobaczyć. Nie ma innego znaku, który mógłby wzruszyć nieczułe ludzkie serca. Jeśli widok Mego zranionego Serca, pełnego miłości do was, nie zawróci was ze złych dróg, nie ma dla was ratunku! (...) Obiecuję ci, że obraz Mego Serca wszędzie tam, gdzie będzie czczony, stanie się niewyczerpanym źródłem wszelkiego błogosławieństwa. Na dowód Mojej miłości będzie on dla was ucieczką w każdej trosce i niebezpieczeństwie i da wam bezpieczne schronienie w godzinie waszej śmierci. Kto zwróci się do Mego Serca, znajdzie pomoc i ukojenie".

Jestem w poważnej rozterce, czyżby sam Jezus zaprzeczał Biblii? Każe czcić obraz. Z drugiej strony zaleca jednocześnie czcić Swoje Serce. Chyba to wiele wyjaśnia.

Może ten cały bałagan powstał z powodu błędnego zrozumienia tego fragmentu Biblii? Być może chodzi o to, by nie czcić obcych bóstw i ich podobizn.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 03 2006 20:25   
Forum Admin
Admin

Quote by leong:

Cechą charakteru człowieka, który posiada ducha Jezusowego jest pokorne serce. To powoduje, że jest poddany Jezusowi i cieszy się z tego. Poddanie Jezusowi objawia się też w poddaniu temu, którego Jezus powołał i uczynił Zarządcą Jego Kościoła, czyli następcą Sw. Piotra.
Objawia się też, w zawierzeniu i poddaniu się wierze, którą Ten Kościół głosi, czyli inaczej mówiąc Duchowi tego Kościoła.
Mów co chcesz nie jestem tu by was sądzić, a widzę że chcesz mnie do tego namówić. Nawrócenie jakie przeszedłem 18 lat temu uwolniło mnie także od protestantyzmu. Więc dlaczego Jezus i od tego mnie uwolnił?
Wszystkie Kościoły, które są poddanie całkowicie następcy Piotra, czyli teraz Papieżowi Benedyktowi 16-temu są Kościołami Jezusa, gdyż mają wspólnego Ducha.
Pozdrawiam Leon

No dobrze, a czy jako człowiek nawrócony uważasz, że można tak ogródkami? Odpowiedz wprost na jasno postawione pytanie: Czy luteranie, prawosławni, baptyści, metodyści, reformowani, starokatolicy, członkowie kościołów wschodnich, prezbiterianie i wiele innych denominacji zasługują według Ciebie na miano chrześcijan?

Odpowiedzi są trzy:
- Tak zasługują
- Nie, nie zasługują
- Nie wiem

Nikt nie chce Cię zmusić do osądzania, natomiast istotne jest, byś wprost powiedział co myślisz o wielu swoich współdyskutantach na tym forum - mają oni prawo wiedzieć, co rozumiesz przez słowo chrześcijanin i czy ich za chrześcijan uznajesz. Jako gospodyni tego serwisu i baptystka zarazem też chciałabym to wiedzieć...

===

Cytat 
piotr.
 lipiec 03 2006 20:27   
Forum

pawvic, nie panikuj

zastanów się jak można wogóle czcic obraz?
Opisz mi proszę, bo ja nie wiem.
Co trzeba zrobić, żeby obraz był czczony?
Nasuwa mi się pytanie, czy można wogóle COŚ czcić?
Słowo "czcić" odnosi sie raczej do czegos zywego.
Na razie takie luźne przemyślenia.
Jak dowiem sie czegos wiecej o tym obrazku i stowarzyszeniu to napisze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 03 2006 20:52   
Forum

Pani Gospodarz próbuje wypuścić Leona w maliny. Pytanie jest tendencyjne. Może ja Pani Gacek zadam pytanie:
Kto zasługuje na miano chrześcijanina?

Odpowiedzi są cztery:
- Wiem, ale nie powiem.
- Wiem i zaraz napiszę.
- Nie wiem.
- Nie wiem i nie przyznam się.

Piotrze, szukaj, pytaj, dowiedz się jak najwięcej. A odpowiedź na twojego maila brzmiała tak, jakby pisał go jakiś członek sekty - żadnych wyjaśnień, tylko zaprzeczenie, zaparcie się.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 03 2006 21:11   
Forum

W sumie prosiłem o krótki komentarz w tej sprawie, ale nie myslalem ze az tak doslownie wezma moja prosbe i napisza trzy kiepskie zdania.

Dlatego postaram sie wnikliwie zbadać tą sprawę.
Zaczniemy z grubej rury - nie bedziemy pisac maili do zwyklych roboli. Uderzymy w górę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 lipiec 03 2006 21:18   
Forum

Quote by Admin:

No dobrze, a czy jako człowiek nawrócony uważasz, że można tak ogródkami? Odpowiedz wprost na jasno postawione pytanie: Czy luteranie, prawosławni, baptyści, metodyści, reformowani, starokatolicy, członkowie kościołów wschodnich, prezbiterianie i wiele innych denominacji zasługują według Ciebie na miano chrześcijan?

Odpowiedzi są trzy:
- Tak zasługują
- Nie, nie zasługują
- Nie wiem

Nikt nie chce Cię zmusić do osądzania, natomiast istotne jest, byś wprost powiedział co myślisz o wielu swoich współdyskutantach na tym forum - mają oni prawo wiedzieć, co rozumiesz przez słowo chrześcijanin i czy ich za chrześcijan uznajesz. Jako gospodyni tego serwisu i baptystka zarazem też chciałabym to wiedzieć...

Nie jestem Jezusem żeby to wiedzieć. Wasza wiara i duch jest jednak inna. Widzimy to i tu na forum.
Jezus żąda od nas nawrócenia i odemnie też.
Obroną mojej wiary jest KRK. Tu na forum Wy innej wiary, jesteście temu Kościołowi przeciwni.
Wiem, że potrzebujemy pomocy tegoż Kościoła aby się zbawić. Pan Jezus tego od nas żąda. Wiem,że chrześcijaninem jest ten kto ma Jego ducha i przez to do Niego należy. Wiem też, że Jezus założył Kościół Katolicki. Historycznie można to zbadać. Podsumowując Chrześcijaninem jest tylko ten kto jest w KRK. Rozumiem że są prawdziwi i fałszywi Katolicy. Ja mówię o tych, którzy są prawdziwi. Dla mnie przynależenie do KRK jest istotą sprawy. Wiem też że przez Chrzest do KRK wszyscy należą. Nie wiem czy to wam daje tytuł chrześcijanina, ponieważ Chrzest może każdy odrzucić.
Wiemy, że wiele dynaminacji protestanckich wymaga od Katolika wyrzeczenia się Chrztu i przyjęcia nowego.
Ja osobiście jak widzisz staram się być dla Was innej wiary kolcem, ale kolce do nawrócenia.
Pozdrawiam Leon
Moje zapytanie do Ciebie Czy byłaś kiedyś Katoliczką?.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,29 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty