Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Mam pytanie
 |  Wersja do druku
Andrzej
 lipiec 05 2006 10:58   
Forum

Status: offline

Quote by Dezerter:
ok - no to porównajmy:

Katolicy - "bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga "
Protestantyzm - bardziej wierzy w cytaty z Pisma niż w żywego Boga

odpowiedz sobie sam! - co lepsze albo raczej co mniej szkodliwe??!!

No to został mi Dezerter.

Czym się różni brak wiary w żywego Boga takiego katolika, który bardziej ceni sobie obrazy i figury niz zywego Boga od braku wiary w żywego Boga takiego protestanta, który bardziej ceni sobie sam tekst Biblii od zywego Boga?

Zauważ: zarówno obrazy czy figury, jak cytaty z Pisma nie są Bogiem

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 05 2006 11:17   
Forum Moderator
Moderator

Tomku.

Takich "biblijnych chrzescijan" jak Ty, znam na peczki. Cale zastepy wypranych z uczuc i przesaczonych antykatolickim jadem. Taplajacych sie w samozadowoleniu i przekonaniu o wlasnej nieomylnosci i najdoskonalszej wiernosci Bozym prawdom. Kochajacyh siebie i najwyzej swoj zbor - Za przejaw najwyzszej milosci uznajacy zaproszenie kogos do siebie na nabozenstwo. Myslacy, ze milosc sprowadza sie do pouczania... Znam takich i powiem Ci jedno. Takie zycie ma dwie drogi. Prowadzi albo do opamietania i pokuty, albo do zatracenia sie w pysze i utraty Boga. Cytuj swoja brytyjke, ucz sie cytatow na pamiec. Rob co uwazasz, ale pamietaj, ze bez milosci do drugiego czlowieka nie ma autentycznego i pelnego chrzescijanstwa. A prawdziwa milosc nie stuka polajanek na forum ale na kolanach prosi Boga o opamietanie...

Medievalu
To wytlumaczenie odnosnie obiecania zbawienia jest jedyna malusia furtka, ktora udaje Ci sie uciec z pod topora. To jest jedyne (chociaz bardzo naciagane) sensowne wyjasnienie tej obietnicy. Tylko kiedy przyjmiemy mocno katolicka, bardzo naciagana teologicznie teze, ze Maria prowadzi do Jezusa... Bo widzisz. Jeden jest posrednik miedzy Bogiem a czlowiekiem ...

Przyjmuje wyjasnienie nie zgadzajac sie zupelnie z teza, bo opiera sie wszystko na falsyzwym przekonaniu, ze Maria prowadzi do Jezusa. Maria miala udzial w zyciu Jezusa przez 33 lata. Potem koniec. Inaczej myslac popelniasz blad swiadkow Jehowy, ktorzy mniemaja czasem, ze Jezus jest mniejszy od aniolow...

I jeszcze jedna uwaga do Tomka
Czytasz Biblie - to dobrze, ale traktujesz ja jak traktowali prawo Faryzeusze - to bardzo zle. A moze tak ja traktujesz wylacznie gdy myslisz o katolikach??

Dezerter:
Oczekujesz wrecz teraz ode mnie elaboratu na temat istoty kosciola

Hebrajczyków 10:24 Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków.
25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.
26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu

Kosciol to wspolnota ludzi, do ktorej powolal nas Bog. Kosciol to jedyna rzeczywistosc w ktorej mozemy sie poruszac jako chrzescijanie
Kosciol to wspolnota darow
Kosciol to zywi ludzie z zywym Bogiem.

Samodzielne chrzescijanstwo to jak masturbacja. Niby sex, ale jednak czegos brakuje...

Medieval
Biblia pochodzi z kosciola - Ale przede wszystkim od Boga. Jezeli kosciol dzis przeinaczyc chce cos co Biblia mowi to przeczy nie tylko sobie, ale Bogu. I nie jest tak, ze monopol na Biblie ma kosciol rzymsko katolicki, bo Biblia nie powstala w kosciele rzymsko katolickim. Biblia jest wlasnoscia kosciola uniwersalnego - wspolnoty wszystkich wierzacych w Jego imie. Kiedy ktos przeczy Biblii roszczac sobie prawo do jedynego prwadziwego wykladu pisma i twierdzi, ze sam jest kosciolem to budzic to musi sprzeciw

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 11:45   
Forum

Quote by maxurd: Tomku.

Takich "biblijnych chrzescijan" jak Ty, znam na peczki. Cale zastepy wypranych z uczuc i przesaczonych antykatolickim jadem. Taplajacych sie w samozadowoleniu i przekonaniu o wlasnej nieomylnosci i najdoskonalszej wiernosci Bozym prawdom. Kochajacyh siebie i najwyzej swoj zbor - Za przejaw najwyzszej milosci uznajacy zaproszenie kogos do siebie na nabozenstwo. Myslacy, ze milosc sprowadza sie do pouczania... Znam takich i powiem Ci jedno. Takie zycie ma dwie drogi. Prowadzi albo do opamietania i pokuty, albo do zatracenia sie w pysze i utraty Boga. Cytuj swoja brytyjke, ucz sie cytatow na pamiec. Rob co uwazasz, ale pamietaj, ze bez milosci do drugiego czlowieka nie ma autentycznego i pelnego chrzescijanstwa. A prawdziwa milosc nie stuka polajanek na forum ale na kolanach prosi Boga o opamietanie...

po pierwsze nie brytyjka, tylko

http://online.biblia.pl/index.php

Poza tym słowo Boże nie jest przepełnione jadem.Czy dobry jest ojciec, który nie karci swoich dzieci?

1P 2; 1-8

1 Odrzuciwszy więc wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy, 2 jak niedawno narodzone niemowlęta1 pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu wzrastali ku zbawieniu - 3 jeżeli tylko zasmakowaliście, że słodki jest Pan2. 4 Zbliżając się do Tego, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi3, ale u Boga wybranym i drogocennym3, 5 wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa4. 6 To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony5. 7 Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła6 - 8 i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu7, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.

Oraz Ef 4; 25-26
25 Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego5, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. 26 Gniewajcie się, a nie grzeszcie6: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!

i Ef 10; 10-17

10 W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. 11 Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. 12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich3. 13 Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. 14 Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość4, 15 a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju5. 16 W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. 17 Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże6

Quote by maxurd:
I jeszcze jedna uwaga do Tomka
Czytasz Biblie - to dobrze, ale traktujesz ja jak traktowali prawo Faryzeusze - to bardzo zle. A moze tak ja traktujesz wylacznie gdy myslisz o katolikach??

2 Kor 4; 1-6
1 Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu. 2 Unikamy postępowania ukrywającego sprawy hańbiące1, nie uciekamy się do żadnych podstępów ani nie fałszujemy słowa Bożego, lecz okazywaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osądowi sumienia każdego człowieka. 3 A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, 4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata2, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga2. 5 Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas - jako sługi wasze przez Jezusa. 6 Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem3, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 05 2006 12:18   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by Dezerter:
ok - no to porównajmy:

Katolicy - "bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga "
Protestantyzm - bardziej wierzy w cytaty z Pisma niż w żywego Boga

odpowiedz sobie sam! - co lepsze albo raczej co mniej szkodliwe??!!

No to został mi Dezerter.

Czym się różni brak wiary w żywego Boga takiego katolika, który bardziej ceni sobie obrazy i figury niz zywego Boga od braku wiary w żywego Boga takiego protestanta, który bardziej ceni sobie sam tekst Biblii od zywego Boga?

Zauważ: zarówno obrazy czy figury, jak cytaty z Pisma nie są Bogiem

Hey M. men!
ja myślałem, że chodzi ci (bo mi tak) o wiarę w ...!
- a ty mi o niewierze w Boga żywego prawisz - a to jest chyba jasne i ponad wszystko!,
ale to nie zmienia faktu że na ważnym miejscy w rozpatrywanych wyznaniach jest:
wiara w figury i obrazy
wiara w cytaty z Pisma

powtórzę pytanie:
co lepsze albo raczej co mniej szkodliwe??!!
no musisz(musicie) przyznać szczerze, że to drugie - więc wpadłeś we własne sidła.
pozdrawiam

Ps
Ludzie !!
nad wodę, podziwiać stworzenie a nie przed ekranem czytać wypociny jakiegoś Dezertera ! (który musi siedzieć w pracy)

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Andrzej
 lipiec 05 2006 12:23   
Forum

Quote by maxurd: Medievalu
To wytlumaczenie odnosnie obiecania zbawienia jest jedyna malusia furtka, ktora udaje Ci sie uciec z pod topora. To jest jedyne (chociaz bardzo naciagane) sensowne wyjasnienie tej obietnicy. Tylko kiedy przyjmiemy mocno katolicka, bardzo naciagana teologicznie teze, ze Maria prowadzi do Jezusa... Bo widzisz. Jeden jest posrednik miedzy Bogiem a czlowiekiem ...

Przyjmuje wyjasnienie nie zgadzajac sie zupelnie z teza, bo opiera sie wszystko na falsyzwym przekonaniu, ze Maria prowadzi do Jezusa. Maria miala udzial w zyciu Jezusa przez 33 lata. Potem koniec. Inaczej myslac popelniasz blad swiadkow Jehowy, ktorzy mniemaja czasem, ze Jezus jest mniejszy od aniolow...

I dzieki temu wracamy do pytania z pierwszej strony tego wątku.
Czy bluźnię bądź popełniam grzech wołając bez sensu: Matko Boska? Oczywiście jeśli już dojdziemy do zgody co do tego, że Marii taki tytuł się należy.

W katolicyzmie uwazamy, że się należy więc chyba pytanie to dotyczy katolików.
Protestant zwłaszcza baaaardzo biblijny krzyczący - Matko Boska, to albo jakis dziwoląg, (a ponieważ jak słusznie piszesz głupocie ludzkiej dorównuje jedynie Boże miłosierdzie to i takie głupie w swej istocie zachowanie będzie mu przez owo miłosierdzie przebaczone), albo wynaturzony złośliwiec pragnący zranić uczucia katolika. Wtedy takie jego okrzyki chyba podpadają pod grzech, co prawda nie pod przykzanie o niewzywaniu Imienia Bożego nadaremno, ale w szerszym sensie o niezabijaniu. Każdy kto jakoś rani drugiego człowieka, w pewnym sensie go zabija )
Inaczej z katolikiem. Skoro wiemy już jako katolicy, że tytuł Matki Bożej Marii się należy to znów wykrzykiwanie tego tytułu bez sensu i potrzeby jest albo przejawem głupoty (patrz głupota i miłosierdzie jak wyżej) albo brakiem poszanowania dla tajemnicy Odkupienia, o której w tym wątku napisałem, co teraz dla większej jasności powtórzę, choć cytowanie samego siebie może mieć pozory próżności

Quote by medieval_man:a ja sądzę, że bluźnienie Maryi jest bardziej niż grzeszeniem przeciwko jakiemuś przykazaniu ze Starego Testamentu, podważaniem prawdy o Odkupieniu. Co jest chyba poważniejsze z chrześcijanskiego punktu widzenia.
No, ale to moje, katolika, zdanie

Pisząc o tym, byłem od samego początku świadomy, że nie zostanie to zrozumiane i rzeczywiście - potraktowałeś mnie dość obcesowo.
Nie mam o to żalu, bo nie jesteś katolikiem (rzymskim) i myślisz zupełnie innymi konstruktami myślowymi (że przytoczę Twoje wyrażenie).
Moje przekonanie ma zastosowanie tylko w katolickiej teologii i w tych ramach je przecież umieszczałem.
Dla katolików Maryja jest prawdziwie Matką Boga gdyż Jezus Chrystus narodzony z niej w Betlejem jest w jedyny i nierozdzielny sposób prawdziwym czlowiekiem i prawdziwym Słowem, istotowo równym Ojcu.Nie może natomiast mieć żadnego zrozumienia dla katolickiego dogmatu o Marii ten, kto nie podziela wiary wyrażanej między innym przez Krk we Wcielenie Słowa Bożego w w ciele Adama w celu zbawczego włączenia świata w zycie samego Boga (Odkupienie).

Natomiast ten, kto wyraźnie lub poprzez bierną obojętność protestuje przeciw temu i innym dogmatom maryjnym musi zapytac sam siebie, czy wierzy w to i wyznaje, co Kosciół już w Efezie w roku 431 uznał uroczyście jako wiarę jednego i niepodzielonego Kościoła i w co wierzył także w XVI wieku wywodzacy si z Reformacji Kościoł (choc nie stawiałsobie przy tym pytania czy jestb to konieczny warunek (dla doznajacego pocieszenia grzesznika) wiary w pełnego łaski Boga.

To natomiast, że ewangelista Łukasz opowiada o Zwiastowaniu Marii i o innych drobnych faktach z jej zycia nie jest jakąś pobożną, budującą sielanką, ale częścią historii zbawienia ludzkości.
Maria znajduje sie dokładnie w tym punkcie historii zbawienia, w którym poprzez jej wolność dokonuje się ostatecznie i nieodwołalnie zbawienie świata jako dzieło Boga. Z Wcieleniem zaczyna się Odkupienie - i jego całość (która musi sie spełnić) jest już w niemożliwy do zatrzymania sposób obecna w początku - w Maryjnym fiat, w pełni łaski w Niej.
Przez to Maria jako Matka Boga jest już w najdoskonalszy spsoób Odkupiona.

Traktowanie Marii jako godnej szacunku co prawda, ale zwykłej kobiety i mówienie: "Potem koniec" jest od takiej teologii niesłychanie dalekie.

W przypadku katolika (rzymskiego) jest grzechem zniekształcenia prawdy o Odkupieniu.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 05 2006 12:25   
Forum Moderator
Moderator

Dezerterze - niektorzy tez siedza w pracy

Poza tym wszystko co odciaga od zywego Boga jest zle. Nawet kiedy to jest Biblia.
Nawet kiedy sa to dobre uczynki robione dla Boga
Wszystko co odciaga nas od zywego Boga i jest czynione w oderwaniu od niego jest zle. Dac Ci przyklad zlej wiary w Biblie?? Chronicznej cytatologii dysfunkcyjnej??

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 15:42   
Forum

No i wkońcu co do tego obrazu Stowarzsyszenia Piotra Skargi i obrazów wogóle. Nie ma tu nic sprzecznego z katolicką teologią:

Kiedy Katolicy mówią: "czcimy obrazy", posługują się tylko i wyłącznie skrótem myślowym, który po rozwinięciu brzmi: Nie czcimy obrazów dla obrazów, nasza cześć nie zatrzymuje się na obrazie, ale wznoszona jest do Tego, którego ten obraz przedstawia.

Analogicznie jeśli Pan Jezus mówi w objawieniu: "czcij ten obraz" nie oznacza to ze mamy czcić obraz dla samego obrazu, ale przez niego To, co on przedstawia.

Gdybyśmy oddawali cześć obrazom dla obrazów w taki sposób jak niektórzy to sobie wyobrażają, musielibyśmy się do nich modlić tak, jak to juz ktos tu raz napisal:

-o ramo złocista
-o piekny kolorze
-o trwałe płótno
módl się za nami.

Kto się dobrze zastanowi, zauważy również, że również Boże Przykazanie nie jest przez nas łamane.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 16:02   
Forum

Quote by maxurd:... Dac Ci przyklad zlej wiary w Biblie?? Chronicznej cytatologii dysfunkcyjnej??

Cytowanie słów Jezusa jest złe? Słowo Boże jest złe? Chyba się zagalopowałeś

Quote by piotr.: No i wkońcu co do tego obrazu Stowarzsyszenia Piotra Skargi i obrazów wogóle. Nie ma tu nic sprzecznego z katolicką teologią:

Kiedy Katolicy mówią: "czcimy obrazy", posługują się tylko i wyłącznie skrótem myślowym, który po rozwinięciu brzmi: Nie czcimy obrazów dla obrazów, nasza cześć nie zatrzymuje się na obrazie, ale wznoszona jest do Tego, którego ten obraz przedstawia.

Analogicznie jeśli Pan Jezus mówi w objawieniu: "czcij ten obraz" nie oznacza to ze mamy czcić obraz dla samego obrazu, ale przez niego To, co on przedstawia.

Gdybyśmy oddawali cześć obrazom dla obrazów w taki sposób jak niektórzy to sobie wyobrażają, musielibyśmy się do nich modlić tak, jak to juz ktos tu raz napisal:

-o ramo złocista
-o piekny kolorze
-o trwałe płótno
módl się za nami.

Kto się dobrze zastanowi, zauważy również, że również Boże Przykazanie nie jest przez nas łamane.

A ja się zastanawiam, dlaczego tak "genialnych" pomysłów nie miał ani Jezus, ani apostołowie, ani tym bardziej Mojżesz który z samym Bogiem rozmawiał.

Pan Bóg powiedział wyraźnie co myśli o posążkach:

Jr. 10;3-10 3 2 Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym,
jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie,
obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza.
4 Zdobi się je srebrem i złotem,
umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka,
by się nie chwiało.
5 [Posągi] te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów,
nie mówią,
trzeba je nosić, bo nie chodzą.
Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić,
ani są zdolne czynić dobrze.
6 Nikogo nie można porównać do Ciebie, Panie!
Jesteś wielki i wielkie jest przepotężne imię Twoje!
7 Kto nie lękałby się Ciebie, Królu narodów?
Tobie to właśnie przysługuje.
Bo spośród wszystkich mędrców narodów
i spośród wszystkich ich królestw
nikt nie może się równać z Tobą.
8 Wszyscy razem są głupi i bezrozumni;
nauka pochodząca od bałwanów - to drewno.
9 Srebro kute w płytki,
przywożone z Tarszisz, a złoto z Ufaz3 -
dzieło sprawnych rąk złotnika.
Szaty ich są z purpury i szkarłatu -
to wszystko jest dziełem zręcznych rzemieślników.
10 Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem,
jest Bogiem żywym i Królem wiecznym.
Gdy się gniewa, drży ziemia,
a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu.

Ciekawe dlaczego zapomniał dodać, że figurki Jego, Jezusa mogą być.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 17:05   
Forum

Facet, napisałem wyraźnie, że trzeba się zastanowić - wtedy zrozumiesz a nie paplać i cytować bez sensu.
WOGÓLE ale to WOGÓLE nie rozumiesz jądra zakazu sporządzania podobizn. Oprzytomnij.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 17:27   
Forum

Quote by piotr.: Facet, napisałem wyraźnie, że trzeba się zastanowić - wtedy zrozumiesz a nie paplać i cytować bez sensu.
WOGÓLE ale to WOGÓLE nie rozumiesz jądra zakazu sporządzania podobizn. Oprzytomnij.

Dobrze, bo w sumie to posłucham Ciebie, i nie interesuje mnie co powiedział Bóg Ojciec, jego Syn.Kto by się tym przejmował

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 05 2006 17:33   
Forum

Quote by Tomek!:
Quote by piotr.: Facet, napisałem wyraźnie, że trzeba się zastanowić - wtedy zrozumiesz a nie paplać i cytować bez sensu.

Dobrze, bo w sumie to posłucham Ciebie, i nie interesuje mnie co powiedział Bóg Ojciec, jego Syn.Kto by się tym przejmował

No widzimy, że juz nie masz argumentów. Nie musisz się obrażać.

===

Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 17:53   
Forum

Dobrze, bo w sumie to posłucham Ciebie, i nie interesuje mnie co powiedział Bóg Ojciec, jego Syn.Kto by się tym przejmował Laughing Out Loud

Ty nie masz Go słyszeć, ty masz Go słuchać. Nie masz Go cytować, masz Go zrozumieć. A to wszystko w kontekście, a nie tylko to, co masz ołówkiem popodkreślane albo co ci broszurki przed nos podadzą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 18:13   
Forum

Quote by piotr.:
Dobrze, bo w sumie to posłucham Ciebie, i nie interesuje mnie co powiedział Bóg Ojciec, jego Syn.Kto by się tym przejmował Laughing Out Loud

Ty nie masz Go słyszeć, ty masz Go słuchać. Nie masz Go cytować, masz Go zrozumieć. A to wszystko w kontekście, a nie tylko to, co masz ołówkiem popodkreślane albo co ci broszurki przed nos podadzą.

Jasne, albowiem jestem narzędziem w rękach złego, który za pomoca cytowania słów Jezusa namawia do grzechu, i odstępstwa od tego co sobie papieże wymyślili
Ps. Jedyną moją broszurką jest Pismo Święte w którym jest Słowo Boże (używam tysiąclatki, gdyby to miało jakieś znaczenie).
Już 2 tyś lat temu Jezus ostrzegał nas przed cytowaniem jego słów, i powtarzał poczekajcie jeszcze 4 wieki i przyjdą Ci których ja wybrałem i taką władzę im dałem , że zmienią dzień Święty, zrobią sobie obrazki i figurki i przed nimi modlić się będą.A ja z Ojcem w niebie będziemy się z tego cieszyć, bo głupstwa naopowiadaliśmy wcześniej ludziom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 18:18   
Forum

Quote by medieval_man:No widzimy, że juz nie masz argumentów. Nie musisz się obrażać.

No rzeczywiście słowa Boże nie są żadnym argumentem, więc zrobie tak jak to się w KK robi wymyślę sobie coś jeszcze

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 05 2006 18:31   
Forum

Quote by Tomek!:
Quote by medieval_man:No widzimy, że juz nie masz argumentów. Nie musisz się obrażać.

No rzeczywiście słowa Boże nie są żadnym argumentem, więc zrobie tak jak to się w KK robi wymyślę sobie coś jeszcze

Kochany Panie Pyszałku: słowo Boże jest argumentem ale kiedy pada z ust tego, kto nim żyje, a nie tego, kto posługuje się nim dla własnych celów, nie tego, kto czyta Biblię z nienawiścią do innych, by w niej znaleźć jakieś słowo, które może posłużyć za kamień.

Prośba: daruj sobie cytowanie słów Jezusa zanim sam nie staniesz się Jezusowy. On nie potrzebuje takich obrońców.

===

Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 18:53   
Forum

Quote by piotr.:Jakiego jesteś herbu? Zakuta przyłbica?

Wydaje mi sie bracie, że herbu Wierzę w Słowo Boże

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 19:09   
Forum

To wierz i rozumuj

P.S. Nadal czekam na dane Katechizmu!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 19:19   
Forum

Maxurd

Gdzieś tu się pojawiła sprawa pośrednictwa, z tego co pamiętam opierasz się na 1Tymoteusza 2:5-6
Powiedz mi, czy ten werset wyklucza każdy rodzaj pośrednictwa, czy tylko to paralelne z Chrystusowym?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 20:18   
Forum Admin
Admin

Quote by pawvic:
Przepraszam, że się pomyliłem.

A z tej anegdoty wypływa morał, że niepotrzebny nam żaden kościół, bo tak czy siak będziemy odkupieni krwią Baranka.

Ale żeby wkraść się w łaski pani Gackiej, powiem: baptyści górą, yeah!

Nie - wynika z niej, że przynależność do jakiegokolwiek kościoła nie jest w stanie nikogo zbawić i że jest do tego niezbędna krew Baranka. Do tej pory wydawało mi się że w KRK sądzi się tak samo, pojawiło się coś nowego w tej sprawie?

Akurat kiepski sposób na "wkradanie się w łaski" - nie uważam własnej denominacj za idealną. Jak już ktoś "górą" to uczniowie Jezusa - bez względu na to jak nazywa się społeczność w której mają udział (nie, nie uważam że kościół jest zbędny i nie zamierzam bawić się tu w dywagacje eklezjologiczne. Natomiast szalenie cieszę się z bogactwa chrześcijaństwa jako takiego a jednocześnie szlag mnie trafia że bracia chrześcijanie wolą się żreć o to która religia "najmojsza" zamiast wzajemnie korzystać z tego bogastwa. Właśnie między innymi z tego wkurzenia powstał kosciol.pl)

===

Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 20:21   
Forum Admin
Admin

Quote by Tomek!:

Hm... taki znawca Biblii na pewno czytuje ją także swobodnie w oryginale. Pomożesz nam przy opracowywaniu niektórych tekstów na kościol.pl wymagajacych wlaśnie pracy z tekstami hebrajskimi i greckimi?

===

Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 20:27   
Forum

Tomek został powołany
Ale ja bym w jego kompetencje nie wierzył. Słusznie użył określenia wydaje mi się.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 05 2006 20:50   
Forum

przynależność do jakiegokolwiek kościoła nie jest w stanie nikogo zbawić i że jest do tego niezbędna krew Baranka. Do tej pory wydawało mi się że w KRK sądzi się tak samo, pojawiło się coś nowego w tej sprawie?

Proszę poczytać here

hmm drugi link nie działa więc podaję go w innej formie:

http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 22:01   
Forum

Quote by Admin:
Quote by Tomek!:

Hm... taki znawca Biblii na pewno czytuje ją także swobodnie w oryginale. Pomożesz nam przy opracowywaniu niektórych tekstów na kościol.pl wymagajacych wlaśnie pracy z tekstami hebrajskimi i greckimi?

Rozumiem, że Jezus mówiąc o tym, że uzceni tego nie zrozumieją, a prości ludzie tak, mylił się.
Nie mogę się nadziwić jak negatywne reakcje u Was powoduje Słowo Boże.
Chcesz przez to powiedzieć, że Biblia w języku polskim, nie jest dokładna, i wymagana jest znajomość języków oryginalnych?
To znaczy, że Ci którzy ją tłumaczyli, też niczego nie zrozumieli?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 22:04   
Forum

Quote by piotr.:
Tomek został powołany
Ale ja bym w jego kompetencje nie wierzył. Słusznie użył określenia wydaje mi się.

Oj kurde, i Tobie rację przyznam, w Biblii jest napisane, że cytować ją mogą tylko księża i ewentualnie papież.
Jezus też przestrzegał przed czytaniem jego słów, bo to na złą drogę sprowadza.
Chyba już wiem co czuły czarownice w średniowieczu, katolicy się nie zmienili

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 05 2006 22:45   
Forum

Dziękuję pani Gospodarz za odpowiedź.

Tomku... Cóż by ci rzec. Ja ciebie w ogóle nie trawię. Jakoś tak chaotycznie się wypowiadasz, nie rozumiem ciebie, o co ci w ogóle chodzi, czego chcesz dowieść? Skrobię się po mojej nowej fryzurze i jakoś nic nie przychodzi mi na myśl.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 05 2006 23:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:
Maxurd

Gdzieś tu się pojawiła sprawa pośrednictwa, z tego co pamiętam opierasz się na 1Tymoteusza 2:5-6
Powiedz mi, czy ten werset wyklucza każdy rodzaj pośrednictwa, czy tylko to paralelne z Chrystusowym?

wyklucza kazde posrednictwo miedzy Bogiem a czlowiekiem. Dla ulatwienia dodam, ze Jezus jest Bogiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 23:14   
Forum Admin
Admin

Quote by Tomek!:

Rozumiem, że Jezus mówiąc o tym, że uzceni tego nie zrozumieją, a prości ludzie tak, mylił się.
Nie mogę się nadziwić jak negatywne reakcje u Was powoduje Słowo Boże.
Chcesz przez to powiedzieć, że Biblia w języku polskim, nie jest dokładna, i wymagana jest znajomość języków oryginalnych?
To znaczy, że Ci którzy ją tłumaczyli, też niczego nie zrozumieli?

Acha, z Twojej agresji wnioskuję, że jednak nie znasz języków oryginalnych. Nie prościej powiedzieć to wprost, zamiast się rzucać i mieszać do sprawy Jezusa? Nieznajomość hebrajskiego czy greki to nie grzech ani nawet wstyd, choć znajomość tych języków bardzo się przydaje w dokładnym studiowaniu Pisma. To po pierwsze.

Po drugie - o ile się nie mylę korzystasz z tłumaczenia Biblii wydanego przez ten kościół, który tak tu opluwasz. Nie przeszkadza Ci to mówienia, jak to ów kościół zmienia Słowo Boże... trochę zaskakująca postawa.

Tyle w temacie odpowiedzi. Teraz będzie już śmiertelnie poważnie w temacie Twojej postawy na forum. To co robisz ociera się o trollowanie. Dodatkowo nie reagujesz na upomnienia moderatorów. Nie interesują mnie Twoje intencje - mogą być jak najlepsze, a gorliwość w najsłuszniejszej sprawie. Ale na tym forum masz stosować się do zasad publikacji z którymi sugeruję Ci się zapoznać, bo najwyraźniej tego nie zrobiłeś. Potraktuj to jako oficjalne ostrzeżenie. Kolejnych już nie będzie.

===

Cytat 
piotr.
 lipiec 06 2006 01:07   
Forum

wyklucza kazde posrednictwo miedzy Bogiem a czlowiekiem. Dla ulatwienia dodam, ze Jezus jest Bogiem.

Właśnie. To co myślisz na temat

1. Łk. 16:19-31 gdzie bogacz prosi nie Boga, a Abrahama o posłanie jednego z umarłych. Abraham posłać przecież nie może. To jasne. Wiadomo, że posłać może tylko Bóg. Nie występuje tu Abraham w roli pośrednika?

A właściwie, to przeczytaj to wszystko i daj znać co o tym sądzisz. Tak dla ogólnego poznania sprawy, dla niczego wiecej, sobie przeczytaj.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/audiencje/maryja_jako_posredniczka01101997.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 06 2006 01:29   
Forum

Powołuje się na tysiąclatkę, ponieważ od razu zarzucilibyście mi, że powołuje się na inne tłumaczenie, które wg. Was na pewno nie byłoby dobre.Widzę jednak, że i tak źle i tak niedobrze.
Jeśli nie zgadzam się z towarzystwem wzajemnej adoracji na tym forum

Pani Admin proszę wytłumaczy Tomkowi te kwestie bo nam strzelać nie kazano.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Roman Zając
 lipiec 06 2006 08:13   
Forum

Quote by Admin:
Acha, z Twojej agresji wnioskuję, że jednak nie znasz języków oryginalnych. Nie prościej powiedzieć to wprost, zamiast się rzucać i mieszać do sprawy Jezusa? Nieznajomość hebrajskiego czy greki to nie grzech ani nawet wstyd, choć znajomość tych języków bardzo się przydaje w dokładnym studiowaniu Pisma.

Dawno, dawno temu, gdy byłem w liceum, mój kolega wystapił z KRK i stał się czlonkiem jednego z tzw. Wolnych Kościołów spokrewnionym z Zielonoświątkowcami. Po liceum rozpocząłem studia teologiczne na KULu, a potem biblistyczne na Instytucie Nauk Biblijnych. Uczyłem się m.in. greki, hebrajskiego i aramejskiego, aby mieć możliwosć bezpośredniego kontaktu z tekstem natchnionym, bo żadne tłumaczenie nie jest doskonałe i kazde w jakiś sposób jest zdrajcą (Traduttore - traditore). Wiele lat poźniej, odwiedzając rodzinne strony przeczytałem w lokalnej gazecie wywiad z pastorem Kościoła Bożego w Chrystusie, którym to pastorem okazał się mój kolega. Tak sie złożyło, ze wkrótce spotkliśmy się przypadkiem. Mój kolega, choć nasawiony bardzo negatywnie do KRK, traktował mnie z wyczuwalną wyzszością. Dowiedziałem się,ze on pełniący funkcję pastora w zborze, nie odbył żadnych studiów teologicznych. Zdziwiło mnie to i spytałem go, czy nie był nigdy zainteresowany studiami na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, której absolwentów poznałem podczas różnych spotkań ekumenicznych. On zas popatrzył na mnie jak na wariata i odparł: "A po co mi takie studia? Przeciez mi wszystko bezpośrednio mówi Duch Święty?".

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,01 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty