Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek
 Wiara wyprzedza rozum
 |  Wersja do druku
eviva
 wrzesień 20 2006 12:06   
Forum

Status: offline

Quote by czildren:
W jaki sposób człowiek jest w stanie wrócić pamięcią do swoich poprzednich wcieleń?

choć mózg i komórki pamięci umierają wraz z ciałem to jednak wszelkie wrażenia i wspomnienia są nadal obecne w umyśle(to niematerialne coś) i można je sobie przypomnieć(tylko po co? ja już mam dość problemów w tym zyciu:&gt - przynajmniej tak tłumaczą to mistrzowie buddyzmu wadźrajana.
Twoje pytanie jest bardzo słuszne.
Z tego co czytałam,bardzo dramatyczne przeżycia z poprzednich żywotów,wpływają negatywnie na stan obecnego zdrowia fizycznego i psychicznego wielu ludzi.W czasie regresingu te sytuacje przeżywane sa na nowo.Ludzie różnie na to reagują,płaczą,śmieją się,krzyczą,ale się już od nich uwalniają.Przez co stan ich zdrowia się polepsza. Jak znajdę taki fragment,to go zacytuję.Pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
czildren
 wrzesień 20 2006 13:59   
Forum

W czasie regresingu te sytuacje przeżywane sa na nowo.Ludzie różnie na to reaguj±,płacz±,¶miej± się,krzycz±,ale się już od nich uwalniaj±.Przez co stan ich zdrowia się polepsza.

mi się od razu regresing kojarzy sie z zastępowaniem niemiłych doświadczeń przyjemnymi. Czyli wybiciem chorego sęka i zastąpienie go zdrowym. Takie coś napewno pomaga. Ale tylko powierzchownie.
Najodpowiedniejszą techniką na uwolnienie się od jakichś nieprzyjemnych przerzyć wspomnień, nastrojów, myśli, emocji jest medytacja. Czyli sztuka obserwacji.
Nieutożsamianie się z tym co powstaje w danym momencie w naszym umyśle a tylko obserwowanie.To prowadzi do wyzwolenia.

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
Dezerter
 wrzesień 20 2006 14:46   
Forum

Czildren ma racje!
Skupienie się na tym co nam w głowie powstaje to najlepszy sposób na poznanie, zrozumienie, odkrycie i zdemistyfikowanie siebie, przetrwienie swoich lęków, blokad (również tych z poprzedniego wcielenia)
a gdy w umyśle pojawi się cisza, spokój i harmonia to
"tylko w ciszy morzesz usłyszeć głos Boga"
tak mówią
ja jeszce nasłuchuje

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
kobieta
 wrzesień 20 2006 14:59   
Forum

Do Evivy - uważam, że sposób w jaki zaczęłaś traktować Boga jest poważnym nadużyciem, żeby nie powiedzieć herezją. Sprowadziłaś Go, prawdopodobnie niechcący, bo nie podejrzewam Cię o złą wolę, do roli ludowego uzdrowiciela i panaceum na wszelkiego rodzaju fizyczne i psychiczne dolegliwości.

Nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Jezus leczy dusze ludzkie - dzięki niemu można wyzbyć się przywiązania do grzechu.
Jezus dlatego nie pozwalał rozpowiadać o cudach, które czynił, aby nie odbierano Go jako kuglarza.
Evivo, mysśę, że powinnaś zadać sobie pytanie: po co mi Jezus i kim On dla mnie jest.
Życzę Ci abyś weszła na scieżkę prawdy, a nie błądziła po bezdrożach.

Nie odbierz tego jako wymądrzanie się i osądzanie Cię, kieruje mną troska o bliźniego

Nie każdy, kto mówi mi Panie.....

Nie znam was.....

===

Profil   Email 
eviva
 wrzesień 20 2006 15:42   
Forum

czildren
Jesli chodzi o medytację,to na pewno też masz rację.Jeśli ludzie korzystają z regresingu,to może to być z dwóch powodów:
1.Nie znają medytacji,albo im się nie chce medytować.
2.Może medytacją nie ,,sięgnie" się aż tak daleko do przeszłych wcieleń jak regresingiem.
Na pewno bez medytacji nie ma rozwoju duchowego i żaden regresing jej nie zastąpi.
Pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
czildren
 wrzesień 20 2006 15:52   
Forum

QUOTE]Może medytacj± nie ,,sięgnie" się aż tak daleko do przeszłych wcieleń jak regresingiem[/QUOTE]

eviva - no tak tylko co to da?

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
czildren
 wrzesień 20 2006 15:55   
Forum

"Może medytacją nie ,,sięgnie" się aż tak daleko do przeszłych wcieleń jak regresingiem"

eviva - ale czy to coś zmieni gdy przypone sobie swoje przeszłe wcielenia?

===

Profil   Email 
Maciek Janson
 wrzesień 20 2006 16:00   
Forum Moderator
Moderator

Kochani. Z wielkim smutkiem oglaszam zakonczenie temaciku.

Ekumeniczny profil portalu nie oznacza profilu hinduistyczno-niuejdżowo-niewiadomojakiego

Zainteresowanych dyskusja dalej odsylam do innych portali gdzie z cala pewnoscia beda mile widziani.

Tu koniec

Temat zachwaszczony ulega zamknieciu
Dziekuje za uwage i do wystukania w nastepnych tematach

Zale, skargi, pretensje, uwagi na priv
Zakladanie nowych tematow o takiej tematyce srogo bedzie karane

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,27 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.