Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijaństwo a islam
 |  Wersja do druku
Mehmed
 wrzesień 20 2006 11:09  (Czytany 8587 razy)  
Forum

Status: offline

OD swych początków islam był zagrożeniem dla chrześcijaństwa z chwilom "objawień" proroka narodził sie problem który kosztował nas chrześcijan tereny Syrii egiptu afryki prokonsularnej. Jak łatwo zauważyć wiara proroka mahometa w przeciwieństwie do kościoła meczenników rozprzestrzeniało sie metodą Miecha i pieści, dlatego mi osobiście cieżko nazwać jest te religie religią pokoju kiedy jako, początkujący co prawda, historyk znam historie jej ekspansji. Moją wizje islamu jako religi ociekającej krwią wzmacniają wydarzenia minionych dni kiedy to za opacznie zrozumiane przez islam słowa które wypowiedział papierz, ten że islam grozi mu teraz śmiercią, czy my chrzescijanie żądaliśmy kiedyś przeprosin za zajęcie kosciła HAGIA SOFIA czy tez za palenie naszych świątyń, oczywiście można przytoczyć mi naprzeciw obraz średnowiecznej Inkwizycji jednak przeciwnie do islamskiego Dżihadu ten "nalot" na chrześcijaństwie znikł do czasów dzisiejszych całokowcie podczas gdy Dżihad do dziś zbiera swoje KRWAWE ŻNIWO. Obrazu islamu w moich oczach nie poprawia wypowiedz radykalnych duchwonych islamu który mówią" połamiemy krzyże i wylejemy wino, śmierć wyznawcom krzyża".Wiec jaka jest nasza przyszłość skoro islam swobodnie rozwija sie na naszych ziemiach podczas gdy chrzescijanie w państwach islamskich są nierzadko prześladowani. Ten problem pragnoł bym kontynuować w postaci kulturalnej dyskusji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 wrzesień 20 2006 11:44   
Forum

wow, mehmed, czytasz w moich myslach! ale spoko takie zagrozenie jak islam nie rusza chrzescjian, nawet w polsce (mowia ze polacy wyjatkowo kochaja arabow)! chrzescijanie uganiaja sie za gejami i feministkami, ktorzy nie maja zamiaru podrzynac gardlo tobie i twoim najblizszym! latwo jest przesladowac najslabszych i biednych ale takich twardzieli jak talibowie wolimy ignorowac. ta sekta islam dziesiatkuje od wschodu do azchodu, ale swiat dziwnie siedzi cicho, wszyscy jak zahipnotyzowani powtarzaja mantre "tolerancja". kiedy primitywna ciemna masa nie ma zielonego pojecia o tolerancji i demokracji, primitywna masa uwaza ze tylko oni moga byc tolerowani a my musimy cicho znosic ich wybryki!
jestem coraz bardziej pewna po mojej wizycie (w londynie i niemczech) ze europa zachodnia bedzie wkrotce calkowicie zislamizowana. bo ma sie wrazenie ze przebywa sie gdzies w emiratach bo wszedzie laza kobiety pod burka i ich brodaci mezowie.
nikogo to nie obchodzi, mowie i pisze, ale nikogo nie rusza, moze to tylko ja tak odbieram?
islam jest sekta, bo jak sie w nia wejdzie to z niej zywy nie wyjdzie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 20 2006 12:30   
Forum

Milka - co za ekumeniczny język

(mowia ze polacy wyjatkowo kochaja arabow)!

to żle?
ale takich twardzieli jak talibowie wolimy ignorowac.

nie ignorujemy - słyszałaś o 1000 naszych żołnierzy?

Einstein kiedyś powiedział;
"Są dwie żeczy bezgraniczne :
ludzka głupota i Boże miłosierdzie - co do drugiej to nie mam pewności"
Nie wstydzę się za fundamentalistów islamskich - mniejszość!!- niech się za nich wstydzą PRAWDZIWI wyznawcy Proroka, ale wstydzę się za ciebie siostro chrześcijanko oświecona i nieprymitywna i za takie wypowiedzi.

Zgoda natomiast co do meritum, że islam jest zagrożeniem dla Europy - ale bądźmy uczciwi to europejczycy są sami sobie winni!!
- odejście od chrześcijaństwa - życie nie znosi próżni
- nierodzenie dzieci z wygodnictwa - ktoś musi pracować (imigranci)
- nadmierna wiara w siłę demokracji i "zachodniego stylu życia", MC Donaldyzacji i pop kultury - a jednak ktoś się wrezscie temu oparł!!(muzułmanie)
A co zażucacie im
-że pozostają wierni swej religi
- że zachowują przykazania , przepisy, obyczaje
- że POWAżNIE (w przeciwieństwie do chrześcijan) i bez kompromisów traktują Boga?
I dlatego ich religia "nadal pozostaje w epoce średniowiecza" - dla nas.
Ja zazdroszce im wiary i tego, że w ich krajach nie mają rozdwojenia jaźni
co innego uczą ich w szkołach (i mówi nauka)
a co innego mówi im się w kościołach i na religii

Czy nam w Polsce grozi zalew Muzułmanów - nie!
jeśli będziemy płodzić dzieci, będziemy wierzyć i zachowywać obyczaje.
a na koniec takie zdanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 wrzesień 20 2006 12:45   
Forum

Quote by Dezerter: Milka - co za ekumeniczny język
(mowia ze polacy wyjatkowo kochaja arabow)!

to żle?
ale takich twardzieli jak talibowie wolimy ignorowac.

nie ignorujemy - słyszałaś o 1000 naszych żołnierzy?

Einstein kiedyś powiedział;
"Są dwie żeczy bezgraniczne :
ludzka głupota i Boże miłosierdzie - co do drugiej to nie mam pewności"
Nie wstydzę się za fundamentalistów islamskich - mniejszość!!- niech się za nich wstydzą PRAWDZIWI wyznawcy Proroka, ale wstydzę się za ciebie siostro chrześcijanko oświecona i nieprymitywna i za takie wypowiedzi.

Zgoda natomiast co do meritum, że islam jest zagrożeniem dla Europy - ale bądźmy uczciwi to europejczycy są sami sobie winni!!
- odejście od chrześcijaństwa - życie nie znosi próżni
- nierodzenie dzieci z wygodnictwa - ktoś musi pracować (imigranci)
- nadmierna wiara w siłę demokracji i "zachodniego stylu życia", MC Donaldyzacji i pop kultury - a jednak ktoś się wrezscie temu oparł!!(muzułmanie)
A co zażucacie im
-że pozostają wierni swej religi
- że zachowują przykazania , przepisy, obyczaje
- że POWAżNIE (w przeciwieństwie do chrześcijan) i bez kompromisów traktują Boga?
I dlatego ich religia "nadal pozostaje w epoce średniowiecza" - dla nas.
Ja zazdroszce im wiary i tego, że w ich krajach nie mają rozdwojenia jaźni
co innego uczą ich w szkołach (i mówi nauka)
a co innego mówi im się w kościołach i na religii

Czy nam w Polsce grozi zalew Muzułmanów - nie!
jeśli będziemy płodzić dzieci, będziemy wierzyć i zachowywać obyczaje.
a na koniec takie zdanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

drogi dezerterze, co islam ma z ekumenizmem?
dlaczego ty masz sie wsstydzic za muzulmanow? ja tobie tego nie zarzucalam! nie wkladaj mi do ust slow ktorych nie wypowiedzialam!
dlaczego wstydzisz sie za mnie? nie musisz, nie masz ze mna duzo wspolnego.
demokracja nie jest zla rzecza, tylko niektorzy musza dorosnac do niej!
a propos tego ze polsce to nie grozi, hehehe, skad masz te pewnosc? spiesze sie ci przypomniec ze jestes w UE, szkoda ze wierzysz ze obyczaje i tradycje uchronia cie od zla.
zazdroscisz im wiary? czlowieku, to nie jest wiara to fanatyzm! mozesz tam jechac i sie uczyc od nich wiary :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 20 2006 13:37   
Forum

drogi dezerterze, co islam ma z ekumenizmem?

To jest forum ekumeniczne więc obowiązuje szacunek dla innych religii (może moderatorzy "wrócą z wakacji"?!)

dlaczego ty masz sie wsstydzic za muzulmanow? ja tobie tego nie zarzucalam! nie wkladaj mi do ust slow ktorych nie wypowiedzialam!
dlaczego wstydzisz sie za mnie? nie musisz, nie masz ze mna duzo wspolnego.
demokracja nie jest zla rzecza, tylko niektorzy musza dorosnac do niej!
a propos tego ze polsce to nie grozi, hehehe, skad masz te pewnosc? spiesze sie ci przypomniec ze jestes w UE, szkoda ze wierzysz ze obyczaje i tradycje uchronia cie od zla.
zazdroscisz im wiary? czlowieku, to nie jest wiara to fanatyzm! mozesz tam jechac i sie uczyc od nich wiary :-)

Boga mam z tobą i z muzułmanami wspólnego - to się wstydze przed NIM.
Prawdziwą i bezkompromisową wiarę nazywasz złem? czy fanatyczną grupę oszołomów, których u nas też byś znalazła.?

===

Cytat 
czildren
 wrzesień 20 2006 13:46   
Forum

muszę się doedukować bo o islamie nic prawie niewiem. W pitch blacku był fajnie pokazany wizerunek muzłumanina, który traci 2 synów, a nadal pozostaje niezachwiany niczym Hiob.

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 20 2006 13:46   
Forum Moderator
Moderator

Moderatorzy czuwaja i nie widza powodu by interweniowac

Ekumenizm jest pojeciem jakie ja rozumiem wasko (dotyczy tylko chrzescijan)

Niezaleznie od ekumenizmu nalezy ludzi szanowac

Niezaleznie od roznic nalezy ludzi kochac

Nie jest Bog islamski moim Bogiem, bo tam moim zdaniem czci sie demona, ktory wyrosl z przefarbowanego chrzescianstwa. Islam nie czyni ludzi dobrymi. Islam nawoluje do mordowania chrzescijan... Ciezka sprawa.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 20 2006 14:21   
Forum

Bracie dezerterze... jak rozumiem jesteś zafascynowany naukami mahometa wiec na twój post odpowiem w kilku zdaniach
po pierwsze czytałem koran mam go w domu i jestem podwrażeniem niesamowitych sprzeczności w jednych surach czytam o miłości i pokojowym krzewieni religi(tych jest akurat mało) w innych o zabijaniu w imie allacha i nawracaniu siłom...
rozumiem że laicki zachód odchodzi powoli od boga ale wy, nie mówie że wszyscy, jesteście kopnieci na punkcie swojej wiary natyle aby mordować każdego kto sie z wami niezgdza.
To moim zdaniem jest objaw zakompleksienia islamu jako religi, która jak by nie patrzec jes płytka na tle judaizmu czy chrzescijaństwa...
i dlaczego mahomet zmienia słowa wszystkich proroków starego i nowego testamentu czyżby uzurpował sobie wyłoącznoścd na prawde...pomijam fakt że to nie sam bóg mu sie objawił ale anioł(podobno anioł ale nie wykluczam że to wysłanik piekła chcący odalić zbawcza ofiare zbawiciela poprzez uchylenie jego boskości)[to w nawiasie to moja wizja nie koniecznie zgodna z oficjalnym nurtem koscioła...prosze nie mów że jestem nietolerancyjny czy krótko wzroczny bo mam koran w domu i czytałem go, a poniważ mam też biblie porównałem je i Boga odnalazłem w bibli a nie w koranie.
CO do zachodu to MC donaldy i inne objawy ANTYBOŻEJ polityki naprade stanowią zagrożenie
a i co muzułmanie mają do wypowiedzi papierza? chyba mają kompleksy bo my w pierwszych wiekach trafialiśmy do ludzi słowami Jezusa poprzez apostołów a islam w pierwszych wiekach trafiał włóczniom i sejmitarem by nawrócić podbite narody... licze na dalszą konwersacje
uprzedzając wiem chrzecijaństwo też miało swoje odpały z Fanatyzmem ale inkwizycja i inne instytucje siłom "nakłaniające" do wiary przestały już działać z woli papierza podczas gdy muzułmański Dżihad jest nadal aktywny i równie okrutny co w czasie waszych pierwszych ataków na syrie i egipt.
dziekuje

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 20 2006 14:33   
Forum

Quote by maxurd: Moderatorzy czuwaja i nie widza powodu by interweniowac

Ekumenizm jest pojeciem jakie ja rozumiem wasko (dotyczy tylko chrzescijan)

Niezaleznie od ekumenizmu nalezy ludzi szanowac

Niezaleznie od roznic nalezy ludzi kochac

Dzieki i za to

Nie jest Bog islamski moim Bogiem, bo tam moim zdaniem czci sie demona, ktory wyrosl z przefarbowanego chrzescianstwa. Islam nie czyni ludzi dobrymi. Islam nawoluje do mordowania chrzescijan... Ciezka sprawa.

w odpowiedzi cytat z encyklopedii PWN
"Islam pojawił się na pocz. VII w. wśród arab. plemion Płw. Arabskiego jako kontynuacja i rozwinięcie judaistycznego i chrześc. monoteizmu. Mahomet twierdził, że Bóg przekazał mu objawienie zawarte w Koranie, które usuwało i poprawiało zmiany wprowadzone do wiary w jedynego Boga przez Żydów i chrześcijan; Koran, wg muzułmanów ostateczne uzupełnienie uznawanej przez nich (z zastrzeżeniami) Biblii, został „objawiony” w języku arab., ale islam jest religią uniwersalną, przeznaczoną dla całej ludzkości. (...)
ich celem było podporządkowanie niemuzułmanów panowaniu islamu — jedynie innowiercy, tacy jak chrześcijanie, żydzi i wyznawcy innych religii objawionych (tzw. ludzie Księgi ahl al-kitab), nie powinni być nawracani siłą i należeli do kategorii zimma [‘podopieczni’]; mieli samorząd i byli zobowiązani do płacenia podatków (dżizja, charadż); inni, czyli „poganie” (gł. wyznawcy religii animistycznych), nie mieli wyboru. (...).
Podstawowy dogmat islamu to wiara w jedynego Boga — Allaha, czyli ścisły monoteizm; ideę jedynobóstwa rozwinięto w dogmatyce islamu, zabraniając przedstawiania ludzi i zwierząt w sztuce (ikonoklazm) oraz upodabniania Boga do ludzi (zakaz antropomorfizacji Boga). Oprócz wiary w Allaha muzułmanina obowiązuje wiara w anioły, księgi objawione (Koran, Stary i Nowy Testament), proroków (od Adama, Abrahama, Jezusa do Mahometa)"

a od siebie dodan
wiara w sąd ostateczny

Jak możesz pisać , że '
"islam nie czyni ludzi dobrymi i nawołuje do mordowanie chrześcijan"
Przypomnij sobie chrześcijaństwo z okresu średniowiecza i odkryć geograficznych - byliśmy lepsi???
Koran do niczego takiego nie nawołuje tak jak Biblia nie nawoływała do nawracania pogan ogniem i mieczem, ani do wypraw krzyżowych!!!
Maxudr - rozczarowałes mnie

a sprawa z Islamem jest ciężka i skomplikowana - to fakt !, jakoś się do niego trzeba ustosunkować ale trzeba pamiętać o tym jak my żyjąc w średniowieczu byśmy reagowali np gdybśmy przeczytali coś takiego napisanego przez Zyda:
"Nie jest Bog chrzścijański moim Bogiem, bo tam moim zdaniem czci sie demona, ktory wyrosl z przefarbowanego judaizmu. Chrześcijaństwo nie czyni ludzi dobrymi. Chrześcijaństwo nawoluje do mordowania żydów"
Pozdrawiam

Ps
Mahmed - a ja myślałem, że to ty jesteś muzułmaninem
może cię zaskocze ale jestem praktykującym katolikiem

Muzułmanizm przeżywa swoje średniowiecze dajcie mu czs a z niego wyrośnie jak nasza religia.

===

Cytat 
Mehmed
 wrzesień 20 2006 14:59   
Forum

Bracie dezerterze postanwiłem poruszyć motyw inkwizycji i wypraw krzyżowych ponieważ są to skazy na histori chrześcijaństwa... jak łatwo zauważyć jest objaw fanatyzmu który toczył naszą(katolicką...żeby niemieszać naszych wschodnich braci w wierze) religie, zaś wyprawy krzyżowe były nadmiernie gniewną reakcją na odebranie nam możliwosci pielgrzymowania do grobu pańskiego przez fanatycznych muzułmanów (mam tu namyśli turków sedżuckich a nie arabów).Według moich wstempnych badań nad nalotami z islamu na chrzescijaństwo, wyprawy krzyżowe podobnie jak ikonoklazm(problemie w cesartwie Biznatyjkim w wieku VIII)ma swoje kożenie islamskim Dżihadzie.
A ty mi mówisz o inkwizycji i wyprawach krzyżowych to ja ci powiem o braniu w jasyr, o okrutnych wyprawach turków w których gineliśmy(chrześcijanie)o chrześcijańskich kobietach zmuszanych do życiu w haremach.
Mówisz że islam to religia miłości, muzułamanie kochają wrecz na zabój.
wiem że możemy nawzajem zażucać sobie na wzajem błendy z przeszłości naszych religi. Drogi dezerterze ale nasza z tego wyrosła my już nie biegami za muzułmanami z krzyżami i nie grozimy im, podczas gdy oni grożą śmiercią papierzowi osobie z założenie pobożnej i oddanej bogu... Jedynemu BOGU, Bogu abrahama Bogu CHrzesćijan żydów i jak domniemam też Młodszych braci w wierze muzułmanów.
grożą że połamią krzyże i wyleją wino(razem z innymi napojami wyskokowymi jak domniemam), naprawde boje sie islamu i jedyne czego bardziej sie boje to sądu jaki mnie czeka gdy bóg wezmie mnie przed swooje oblicze.
ps.
Maxurd wybacz mi ksywke ale ja jestem praktykującym katolikiem który kocha wiare w Jezusa Chrystusa który przez swoją śmierc na krzyżu odkupił nas.
A ksywke zawdzieczam mojemu zamiłowaniu do histori i mojej pierwszej pracy historycznej o tytule "Schyłek bizancjum" od człowieka który zajoł konstantynopol i jakos tak zostało

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 20 2006 15:15   
Forum Moderator
Moderator

Nie chcialem Cie zawiesc Dezerterze Generalnie proponuje Ci przeczytanie tego tekstu. Pochodzi on ze strony : reformacja.pl

http://www.reformacja.pl/index.php?link=/pl/rwp/archiwalnenumery/nr_2_2004/1274.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 20 2006 15:23   
Forum

Co do religi i nie-przemocy tutaj.
here

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 20 2006 15:33   
Forum

prosze nie wchodzić mi tu z religiami typu buddyzm
tutaj tocze dyskuje chrzescijaństwo a islam a nie chrzescijaństwo islam a buddyzm. choć szanuje dalajlame i buddystów to nie post ani czas na takie linki.
ale jesli ktoś wyznania mojżeszowego wejdzie to zapraszam do dyskusji w końcu to najstarszi bracia w wierze i mają coś do powiedzenie na temat Boga

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 20 2006 15:37   
Forum Moderator
Moderator

Brak przemocy jako brak przemocy to durna utopijna idea. Przemoc stosuje policjant, przemoc stosuje panstwo. Tu nie chodzi o stosowanie przemocy, ale o postawe serca.

Jezus rozpedzajac kupcow w swiatyni wzial bicz i lal gdzie popadnie. Jezus swoim uczniom kazal na misje brac bron.

I jeszcze do islamu

Roznica jest taka, ze kiedy chrzescijanie mordowali ludzi podczas wypraw to permanentnie dzialali wbrew pismu - chrzescijanstwo bylo instrumentem i haslem. Natomaist islamisci, ktorzy wysadzali budynki w USA jak najbardziej pismo swoje wypelniali. Od co...

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 20 2006 16:00   
Forum

prosze nie wchodzić mi tu z religiami typu buddyzm
tutaj tocze dyskuje chrzescijaństwo a islam a nie chrzescijaństwo islam a buddyzm

NO tak zapomniałem.

Natomaist islamisci, ktorzy wysadzali budynki w USA jak najbardziej pismo swoje wypelniali. Od co...

Jeśli tak naprawdę chcemy dyskutować na temat islamu to proszę nich ktoś zacytuje sam koran i poda te elemny gdzie wspiera on przemoc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 20 2006 16:06   
Forum Moderator
Moderator

* Sura XLVII, 4: "Kiedy wiec spotkacie tych, ktorzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta".
* Sura IX, 5: "A kiedy miną święte miesiace, wtedy zabijajcie bałwochwalców tam, gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie na nich wszelkie zasadzki".

Kto uśmierca niewiernego, ten wykonuje wolę Boga, jak przekonuje

* Sura VIII, 17: "To nie wy ich zabijacie, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym".

Co muzułmanin ma czynić wobec tych, którzy sprzeciwiają się islamowi? Sura 5: 34 wyjaśnia:

* ...zostaną pozbawieni życia lub ukrzyżowani, ich ręce i stopy zostaną odcięte z przeciwległych stron lub wypędzeni z kraju.

Na Zachodzie obcinanie komukolwiek kończyn za odmowę przyjęcia religii jest nie do pomyślenia.

* Sura IX, 111: "Zaprawde Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogrod. Oni walcza na drodze Boga i zabijają i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. A kto wierniej wypelnia swoje przymierze niż Bóg? Cieszcie sie więc z handlu, jaki z Nim zrobiliście!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Sewer
 wrzesień 20 2006 16:23   
Forum

i dlaczego mahmet zmienia słowa wszystkich proroków starego i nowego testamentu czyżby uzurpował sobie wyłoącznoścd na prawde...pomijam fakt że to nie sam bóg mu sie objawił ale anioł(podobno anioł ale nie wykluczam że to wysłanik piekła chcący odalić zbawcza ofiare zbawiciela poprzez uchylenie jego boskości)[to w nawiasie to moja wizja nie koniecznie zgodna z oficjalnym nurtem koscioła...

Może oficjalnie nie ale:
"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (1:8). Albo czyż nie należy dowierzać aniołom światłości, skoro "(...) i szatan przybiera postać anioła światłości." (2 Kor 11:14).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 20 2006 22:03   
Forum

Widze że ktoś znalałz fragmenty na poparcie mojej Teori... obym sie mylił ale wojna jaką muzułmanie prowadzą z chrześcijanami i żydami nie daje mi innego wytłumaczenia

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 wrzesień 21 2006 11:44   
Forum

Quote by Mehmed: Widze że ktoś znalałz fragmenty na poparcie mojej Teori... obym sie mylił ale wojna jaką muzułmanie prowadzą z chrześcijanami i żydami nie daje mi innego wytłumaczenia

gdyby tylko z chrzescijanami i zydami! oni tocza wojne ze wszystkimi! (india , afryka, doslownie wszedzie!)
a wogole dzieki ze rozpoczales ten temat!

ja mam od czasu do czasu okazje dyskutowania z muzulmanami, moge powiedziec ze dobrze znam ich mentalnosc!

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 21 2006 12:06   
Forum

maxrud te cytaty z koranu mogę być przecież symboliczne. Ja naprawdę nieuwierzę że islam to jest religia oparata na przemocy.
Niepowiem przerażają mnie poczynania muzłumańskiego światka lecz niemożna oceniać kategorycznie wszystkich.
Wczoraj dałem cytat jak to buddyzm niewdał się w żadną krucjatę i uświadomiłem sobie że to nie tak. To nie chodzi o religię, lecz o człowieka. To w nas samych są wszystkie problemy i gniewy ,i niemożemy winić religi. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 21 2006 12:34   
Forum

Nie wiem co Islam ma wspolnego z religijnością, ale wiem co ma wspólnego ze skrajnym fanatyzmem...

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 21 2006 12:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by czildren: maxrud te cytaty z koranu mogę być przecież symboliczne. Ja naprawdę nieuwierzę że islam to jest religia oparata na przemocy.
Niepowiem przerażają mnie poczynania muzłumańskiego światka lecz niemożna oceniać kategorycznie wszystkich.
Wczoraj dałem cytat jak to buddyzm niewdał się w żadną krucjatę i uświadomiłem sobie że to nie tak. To nie chodzi o religię, lecz o człowieka. To w nas samych są wszystkie problemy i gniewy ,i niemożemy winić religi. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Popatrz na owoce ich religijnosci. Posluchaj co mowia o przyczynach swoich zachowan, sprawdz czy to na co powoluja sie faktycznie istnieje.

Niestety islam to religia przemocy i nienawisci. Ucza o tym imamowie, potwierdzaja to meczennicy wysadzajacy sie w powietre. W przypadku chrzescijanstwa nie jest tak samo, bo o ile owszem wiele rzeczy usprawiedliwiano religia to nie sposob znalezc w pismie potwierdzenie dla takiej postawy. To nie chodzi o ocenianie czlowieka, ktore rodzi odrzucenie. To chodzi o trzezwa ocene rzeczywistosci a nie zaglaskanie na smierc mordercow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 21 2006 12:44   
Forum

czildren ja powiem tak...religia ma kolosalny wpływ na mentalność człowieka... a islam jest strasznie agresywny z założenia i te wersety nie są takie symboliczne skoro w medresach muezzini na podstawie tych wersetów nawoują do świętej wojny,
a co do buddyzmu i ich pacyfistycznych wyznań to zobacz jak ich na przestrzeni wieków przestrzepali muzułmanie hinduisci i chińczycy

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2006 12:55   
Forum

Problem religii Islamu polega na nie uznaniu Boskości Jezusa, Jego Ofiary i Nauki która "znosi oko za oko ząb za ząb" i nakazuje przebaczać i kochać swoich nieprzyjaciół. DLatego najważniejsze jest aby Islam poznał i przyjął Nauczanie Jezusa,jako nauczanie Boga. ALe to nie moze odbywać się na drodze walki tylko na drodze dialogu, a chrzescijanie powinni dać przykład idąc za Nauką Mistrza, i zamiast zwalczać Islam wykazać się przebaczeniem i miłością. A czy czynimy tak ? pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Obcy
 wrzesień 21 2006 16:06   
Forum

Quote by maxurd:Niestety islam to religia przemocy i nienawisci. Ucza o tym imamowie, potwierdzaja to meczennicy wysadzajacy sie w powietre. W przypadku chrzescijanstwa nie jest tak samo, bo o ile owszem wiele rzeczy usprawiedliwiano religia to nie sposob znalezc w pismie potwierdzenie dla takiej postawy.

Oj, chyba słabo szukałeś.

Pierwsze z brzegu, np. z Księgi Kapłańskiej:

"Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników."

"Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu."

W Księdze Powtórzonego Prawa:

"Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę"

Poniższe to też nie Koran, lecz Biblia:

"Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów."

Zatem gdyby Osama chciał się powoływać na Biblię, też coś by dla siebie w niej znalazł.

A co do Twoich cytatów z Koranu: są wyrwane z kontekstu, co czasami drastycznie zmienia ich znaczenie.
Innymi słowy: manipulacja (czyli kłamstwo), ale o tym jeszcze napiszę w wolnej chwili.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2006 16:17   
Forum

Obcy
Te wszystkie cytaty z Biblii jakie podałeś mówią po prostu o prowadzeniu wojny i pewnych zasadach z nich wynikających. Za wyjatkiem cytatu o bluźnierstwie.

Czy natomiast masz tam gdzieś nawoływanie do prowadzenia wojen religijnych? do wycinania niewiernych tak dla zasady? obietnice nieba za udział w świetej wojnie?

Róznica między cytatami z Biblii a cytatami z Koranu jest jak między wodą a ogniem

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Obcy
 wrzesień 21 2006 17:00   
Forum

Quote by medieval_man:Te wszystkie cytaty z Biblii jakie podałeś mówią po prostu o prowadzeniu wojny i pewnych zasadach z nich wynikających.

Dokładnie tak samo, jak cytaty przytoczone przez Maxurda (tylko że okrojone dla lepszego efektu).

Quote by medieval_man:Za wyjatkiem cytatu o bluźnierstwie.

To była odpowiedź na cytat z 5. sury. Zresztą też zmanipulowany. Tak Maxurd, powiedz wszystkim jakie jest następne zdanie. Koran jest tu bardziej tolerancyjny niż Biblia.

Czy natomiast masz tam gdzieś nawoływanie do prowadzenia wojen religijnych?

A owszem:
"Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą."

Quote by medieval_man:do wycinania niewiernych tak dla zasady?

Również:
"Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu. Gdyż klątwą obłożysz Chetytę, Amorytę, Kananejczyka, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę, jak ci rozkazał Pan, Bóg twój, abyście się nie nauczyli czynić wszystkich obrzydliwości, które oni czynią ku czci bogów swoich, i byście nie grzeszyli przeciw Panu, waszemu Bogu."
Kara śmierci za bluźnierstwo, to zresztą też wycinanie niewiernych "tak dla zasady".

Quote by medieval_man:Róznica między cytatami z Biblii a cytatami z Koranu jest jak między wodą a ogniem

Nie jest. W obu księgach są nawoływania do strasznych niegodziwości.
Drodzy chrześcijanie! Zamiast się chełpić jacy to Wy jesteście lepsi od tych bydlaków muzułmanów a Wasza Księga jest lepsza od ich Księgi, udowadniajcie to wszystko czynem.
Zamiast bezmyślnie judzić, nawołujcie do pokoju.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2006 18:18   
Forum

Quote by Obcy:
A owszem:
"Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą."

przecież to nie jest nawoływanie do wojny religijnej tylko do karania ludzi przewrotnych spośród Izraela.
Tak jakby dzisiaj powiedziano: jeśli w Warszawie odbędzie się manifestacja ludzi chcących słuzyc obcym bogom, czyli na przykład oddać rządy nad krajem w ręce obcego mocarstwa, ukarac ich nalezy z całą surowością prawa

To tyle dla przekomarzania się.
Nawołujmy do pokoju - tak się składa, że w XXI wieku trzeba w większości, muzułmanów nawoływac do pokoju chyba

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Sewer
 wrzesień 21 2006 21:05   
Forum

Najgorsi są ci co powołują się na Islam żeby zabijać ludzi. Żerują na ludzkiej naiwności i biedzie. Popieram USA i Izrael że chce trzymać tamte kraje pod obcasem.
Chrześcijaństwo można przystosować do demokracji ale Islam, to niemożliwe. Najlepszy czas dla obu religii był wtedy kiedy ich(muzułmańskie) kraje były koloniami. Wtedy tacy oszołomi mogli sobie krzyczeć w mieście gdzieś na pustyni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 21 2006 22:45   
Forum

Sewer, poraz drugi odezwałeś sie i powiedziałeś coś co odpowiada moim poglądom co do moich poglądów to jak by nie patrzec to islam nie chrześcijanie tylko islam jest agresorem w szeregach którego chodzi powiedzenie " Dobry chrześcijanin przypomina troche kurczaka, łepek należy odcinać na wysokości (grzesznie kojażonego) jabka adama".
P.S.
To powysze powiedzenie to moja parafraza koranu na tle ostanich działań islamu.
P.S.(2)Milka dziekuje za te ciepłe słowa o moim poscie, ja mam czasem okazje dyskusji z chrzescijanami różnych wyznań(rzadko ale jednak) i ten temat tak wypełniał nasze dyskkusje że postanowiłem przeprowadzić dyskusje na tym serverze

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,78 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości