Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijaństwo a islam
 |  Wersja do druku
Sewer
 wrzesień 22 2006 07:14   
Forum

Status: offline

Quote by Mehmed: Sewer, poraz drugi odezwałeś sie i powiedziałeś coś co odpowiada moim poglądom co do moich poglądów to jak by nie patrzec to islam nie chrześcijanie tylko islam jest agresorem w szeregach którego chodzi powiedzenie " Dobry chrześcijanin przypomina troche kurczaka, łepek należy odcinać na wysokości (grzesznie kojażonego) jabka adama".
P.S.
To powysze powiedzenie to moja parafraza koranu na tle ostanich działań islamu.
P.S.(2)Milka dziekuje za te ciepłe słowa o moim poscie, ja mam czasem okazje dyskusji z chrzescijanami różnych wyznań(rzadko ale jednak) i ten temat tak wypełniał nasze dyskkusje że postanowiłem przeprowadzić dyskusje na tym serverze

Dzięki
Tak jeszcze powiem. Mój kolega jedzie w maju do pracy do Włoch. Dobrze płacą, praca pewna i dni wolne zapewnione. Tylko jednego się obawia. Marokańczyków którzy zbierają się w gangi i terroryzują ludność.
Czy muzułmanie mają grzech gdy zabiją chrześcijan Według ich religii chyba nie. Przecież jest dżihad. Każde zabijanie jest u nich dozwolone.
To pokazuje że ta religii jest zagrożeniem. USA krzyczy na alarm a zachód tego nie widzi. Nawet jakby po ich domami biegali uzbrojeni brodacze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 wrzesień 22 2006 11:21   
Forum

dezerter, jak wyskoczyles z "wspolnym bogiem" i swieta inkwizycja to juz wiedzialam ze malo wiesz na temat islamu a napewno juz na temat historii chrzescjianstwa. mehmed dobrze opisal roznice!
Pan nasz z milosci oddal siebie za nas(za cala ludzkosc), gdzie ty widzisz wspolnego Boga? kiedy opetanemu mohamedowi bylo malo jednej zony upatrzyl sobie mala dziewczynke (wiem ze mozna powiedziec to byly inne czasy i inne potrzeby). Jezus byl opluty i wykpiony i nakoniec zabity, a muzulmanie maja prawo poderznac ci gardlo za samo krytykowanie mohameda.
z miloscia i szacunkiem masz racje, tu jestes blizszy do maxurda, maxio kocha wszystkich! masz racje mamy kochac nawet swoich wrogow i za nich sie modlic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 22 2006 11:50   
Forum Moderator
Moderator

Obcy

Bardzo nieladnie zarzucac klamstwo

Dalszy ciag V sury to
Ale jesli oni sie nawróca i beda odprawiac modlitwe, i dawac jalmuzne, to dajcie im wolna droge. Zaprawde, Bóg jest przebaczajacy, litosciwy!

Nawroca do allaha oczywiscie, ktory jest jedynym Bogiem jakiego muzulmanie znaja. Sprowadza sie to do wyciecia w pien kazdego kto tak nie postapi

W Biblii natomiast nie znajdziesz takich nakazow. To co znajdujesz jest opisem wojny i wyrazem cywilizacyjnego postepu - Nie wyrzniesz calego miasta, kobiety oszczedzisz. Staraj sie pokojowo rozwiazac konflikt...

Nie ma sie to nijak do istoty religii i jej stosunku do ludzi, ktorzy tej religii nie podzielaja. Nigdzie chrzescijanstwo nie nakazuje mordowania tych, ktorzy od chrzescijanstwa odchodza. Praktyki sredniowieczne w tym zakresie byly wrecz anty chrzescijanskie. Warto o tym pamietac

W innym temacie poczytac mozesz o stosunku, niektorych z nas do karania smiarcia... Od kara jak wiele innych. Dzis jej nie stosujemy, bo sie nie oplaca. Kiedys stosowano. Jak widac, Bog ktory jest jaki jest nie mial z tym problemu. Oczywiscie to jest problem dla kogos kto uwaza, ze istnieje tylko 80 lat a potem jest pusto...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 22 2006 14:33   
Forum

Nie ma sie to nijak do istoty religii i jej stosunku do ludzi, ktorzy tej religii nie podzielaja. Nigdzie chrzescijanstwo nie nakazuje mordowania tych, ktorzy od chrzescijanstwa odchodza

ja odszedłem i nigdy w życiu nie przyznałbym się w tym kraju do bycia buddystą publicznie , potym jak dostałem w głowe kamieniem wielkości piłki tenisowej.

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 22 2006 14:42   
Forum

ja tam nie ganiam tych którzy wystompili z kościoła.. bo nawracanie siłom nie ma sensu.
popre to tym cytując pewne stare powiedzenie:Z niewolnika nie zrobisz zadowolonego(wiarygodnego) robotnika
Poruszał te tematyke już świety Augstyn w licznych traktatach, szczególnie przeciw Donatystom(dla niesuświadomionych to byli schizmatycy afrykańscy, zwolenicy biskupa Donata).
Islam za to karze nawracać siłą( niebede przytaczał cytatów z koranu bo już te zostały przedstawione wcześniej) i jak tu można mówić o wspólnym Bogu skoro oni zmieniają tak wizje o nim(czego nie uczynili chrześcijanie w bibli ze starotestamentalnym obliczem BOGA[Ojca]).

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 22 2006 14:54   
Forum

ja myślę że przesadzacie.

"Niech szczęście i łagodność trwają, niechaj wszystkie istoty osiągną pomyślność.
Niechaj wszystkie istoty które żyją; niedołężne, silne czy jakiekolwiek inne,
długie czy duże, średnie, krótkie czy małe, widzialne i niewidzialne, żyjące daleko i tuż obok, narodzone czy mające przyjść na świat - niechaj wszystkie istoty będą szczęśliwe i mają się dobrze.

Niech się nie umniejsza niczyjej wartości i bez powodu uważa kogoś za gorszego.
Niech się nie sprawia przykrości innym będąc prowokowanym przez gniewne i awersyjne usposobienie.

Niczym matka troszcząca się o życie swojego jedynego syna,
takie samo nastawienie należy rozwijać wobec wszystkich istot, bez wyróżniania.
Rozwijaj pełną miłości dobroć względem wszystkich istot, bez rozróżniania, czy to w górze, czy u dołu, czy w środku, bez przeszkód, nienawiści, czy wrogości.
Czy to stojąc, siedząc czy idąc, a nawet leżąc, lecz nie śpiąc.
Wzbudzaj w sobie tę wolę i nastawienie, to jest nazywane domena najwyższych bogów.
Nie tkwiąc w jakichkolwiek poglądach, lecz postępując etycznie i dochodząc do właściwych poglądów, żądze zmysłowości wyciszą się i nie będzie się już nigdy więcej poczętym w łonie."
PAN BUDDA

===

"Żyjemy prawdziwie szczęśliwi, przyjaźni pośród wrogich. Pośród wrogich ludzi trwamy wolni od nienawiści." Pan Budda

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 22 2006 19:38   
Forum

Czildren szanuje buddyzm ale wasz pacyfizm co wam dał... dzisiaj tybet jest pod okupacją tych ateistycznych flejtuchów z chin a w waszej kolebce nie pozostał po was ślad, najpierw przetszepali was hindusi a muzułmanie dokonczyli dzieła... jednak nadal jesteście potegą bo macie swojego Dalajlame(chodzi mi tu lamaistów bo niewiem jaki odłam ty wyznajesz)który był bliskim Przyjacielem JANA PAWŁA(II) WIELKIEGO.
BOŻE DAJ BENEDYKTOWI SIŁE BY POWSTRZYMAŁ AGRESYWNY ISLAM.
PS. tu macie coś co mnie rozbawiło i jest zwiążane z islamem(z bardzo śmiesznie skomponowane z muzyką)
http://www.youtube.com/watch?v=mR3ZTzS3BNI

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 22 2006 22:05   
Forum

Czildren szanuje buddyzm ale wasz pacyfizm co wam dał

To nigdy niewiadmo, może unikneliśmy jakiejś większej wojny. ale ogólnie to buddyzm jako religa stracił bardz bardzo dużo. Głównie chodzi mi o wycofanie się z Indi gdy przyszli muzłumanie i hindusi.

jednak nadal jesteście potegą bo macie swojego Dalajlame(chodzi mi tu lamaistów bo niewiem jaki odłam ty wyznajesz)

Dalajlama przewodzi 20 milionom tybetańczyków i może kolejnym 20 milionom buddystów na zachodzie.(USA , europa). To bardzo niewiele,gdy na całym świecie jest nas pół miliarda. Oczywiście cała reszta go szanuje i uważa za wielki autorytet.

Co do pacyfizmu i bezmyślności to buddyzm zawsze stara się wyważyć swoje działania,czyli nie tylko kierować się sercem ale również i mądrością. Ponieważ mądrość bez serca może być szkodliwa jak i serce bez mądrości.
Ja znam jednego buddyjskiego lamę, który bardzo dawno temu(może 10 lat) krzyczał że muzłumanie są zagrożeiem dla europy.i należy niezwłocznie zamknąć drzwi do europy dla muzłumańskich imigrantów. Ostatnio po tych zamieszkach na przedmieściach paryża, gdzie imigrancka młodziesz paliła i niszczyła wszystko wysłał nam kartkę
"A nie mówiłem".
jednak nie mówił on o tym że islam jest zły.
swoją drogą niezły ten teledysk

P.s
jeszcze jedna opowiastka z życia wzięta. Np. w Iraku,kraju muzłumańskim buddyści czyją się bardziej swobodnie niż w sąsiednim Izraelu.

Pozdrawiam czildren i miłej nocy życze

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 22 2006 22:19   
Forum

czildren tak miedzy nami to ja uważam że buddyzm ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem(wiecej niż z islamem, chodzi mi o założenia wiary i centralizm religi), swoją drogą chetnie bym z tobą powymieniał poglądy i podyskutował osobiście bądz jakoś bardziej aktywnie na te tematy. Te wspólne cechy to poszanowanie i miłość do bliźnich(wybacz mi braki o twojej religi ponieważ koncentrowałem sie na "trzech wielkich religiach monoteistycznych" wiec moja wiedza o buddyzmie jest stosunkowo skromna)
powiem tylko tyle szkoda że mało osób kontynuje teraz dyskusje na tym poscie o temat który miał być przewodnim.

===

Profil   Email 
 Cytat 
czildren
 wrzesień 23 2006 14:14   
Forum

czildren tak miedzy nami to ja uważam że buddyzm ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem

tak bo to nie są , aż tak różne religie jak mogło by się wydawać.
Oczywiście różnice doktrynalne istnieją chociażby brak Boga w buddyzmie i obecność doktryny anatta.
Ale sam Jego Świętobliwość JAN PAWEŁ II pisał właśnie o tym że więcej łaczy chrześcijan i buddystów niż dzieli.

Te wspólne cechy to poszanowanie i miłość do bliźnich

Tak bowiem motorem napędowym chrześcijaństwa jak i buudyzmu jest własnie miłość i współczucie.

swoją drogą chetnie bym z tobą powymieniał poglądy i podyskutował osobiście bądz jakoś bardziej aktywnie na te tematy.

niemasprawy ja jestem zawsze otwarty na takie dialogi.
Pozdrawiam czildren

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 wrzesień 23 2006 22:07   
Forum

Zastanawiał sie ktoś czy mahomet mógł być antychrystem...
Jeśli szatanowi chodzi o odebranie łaski zbawczej którą obdarował nas jezus chrystus to uchylenie jego bozkości odebrało by nam cały efekt odkupienia

===

Profil   Email 
 Cytat 
Redlight
 wrzesień 25 2006 09:29   
Forum

Uważam, że różnic między Islamem a Chrześcijaństwem nie należy szukać tylko w dogmatach religijnych. Już o tym wspominano, że i w Biblii można znaleźć parę "kwiatków", które nijak się mają do idei miłosierdzia i poszanowania dla innych religii. Również patrząc na historię - w epoce średniowiecza nie było specjalnych różnic w postępowaniu wyznawców Mahometa i Jezusa - jedni i drudzy wyrzynali się z równą przyjemnością w imię Boga. Dziś jednak jest inaczej. Pytanie dlaczego tak się stało? To mało popularne, co napiszę... Otóż Europa jest dzisiaj bardzo zlaicyzowana. Kościół nie ma takiej władzy. Oddziałuje na wiernych głównie słowem, nie siłą. W związku z tym w naszej kulturze powstały też inne, świeckie modele moralności, etyki (bazujące w pewnej mierze na dziesięciu przykazaniach). Jest coraz większy podział między Kościołem, a państwem, mięzdy prawem (ludzkim) a prawem boskim. Nie twierdzę, że jedne i drugie są sprzeczne ze sobą - można żyć według zasad chrześcijańskich i według prawa danego państwa. Chodzi mi o to, że - jesteś wierzący czy nie - będziesz dziś w Europie traktowany w zasadzie tak samo. Uważam, że to dobrze.
Jak jest w Islamie? Tam religia dyktuje każdy krok. Nie nastąpił ten podział, człowiek, który nie wyznaje Allaha, jest wrogiem, jest przestępcą. Religia ma tam tak olbrzymi wpływ na życie, muzułmanie nie rozumieją, jak można być innego wyznania, nie rozumieją słowa tolerancja. Dla nich tolerancja jest grzechem.
Zgadzam się ze słowami wyklętej dziś Magdaleny Srody, że religia pośrednio ma związek z przemocą. Nie ma się co burzyć na te słowa. Religia zawsze była najlepszym pretekstem do rozpoczęcia wojny, do mordowania niewinnych. Tylko że chrześcijańscy przywódcy duchowi się opamiętali, a islamscy - nie. Tam wciąż wiara jest rozumiana jako przymus.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 wrzesień 26 2006 11:48   
Forum

Jezus, nikogo na sile nie nawracal i nikogo nie rabal szabla! wlasnie z Niego byl taki pacyfista, ze dal sie zabic, nawet na krzyzu bedac mowil, "zmiluj sie nad ta cholota, nad ciemna masa bo nie wiedza co robia!"
w zaden sposob nie da sie porownac islam z chrzescjianstwem!
z pania sroda sie zgadzam, religia to opium dla mas!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,38 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości