Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Powrót Jezusa na początku III tysiąclecia?
 |  Wersja do druku
sługa
 wrzesień 23 2006 21:59  (Czytany 19910 razy)  
Forum

Status: offline

Witam Wszystkich Chciałbym podzielić się z wami pewnym moim odkryciem. Otóż w gąszczu witryn internetowych znalazłem bardzo ciekawy artykuł o końcu naszych czasów!!!

http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/sygnaly.htm

Mnie osobiście zatkało i pragną bym poznać waszą opinie na ten temat Bardzo mnie zaciekawiło także Proroctwo „70-ciu tygodni” z księgi Daniela

Część 1
http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/70tygodni.htm
Część 2
http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/70tygodni2.htm
Cżęść 3
http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/70tygodni3.htm
i Epilog dla odważnych
http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/70tygodni4.htm

Trochę czytania ale zapewniam że warto Proszę piszcie co o tym wszystkim myślicie. Autor tekstu podaje wiele cytatów z Pisma Swiętego i właśnie nie wiem czy jego tekst jest wynikiem wnikliwych analiz czy sprytnie pomyślanej prowokacji.
Pozdrawiam

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 23 2006 23:07   
Forum

Cytat z polecanych stron "Tak bardzo skupili się na swoich wyobrażeniach odnośnie sposobu realizacji proroctw, że nie dostrzegli tego, co działo się na ich oczach. I niewykluczone, że bardzo podobnie ma się dzisiaj sprawa z nami. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że rozpoczęcie 70-tego tygodnia proroczego zbliża się naprawdę wielkimi krokami i jest już pewnie kwestią najbliższych lat. My natomiast możemy albo to zauważać, albo nie. Nieświadomość faktów nie powoduje jednak, że one przestają mieć miejsce. To jedynie my możemy ich zwyczajnie w porę nie dostrzec."

I tak właśnie się stało, ludzkość nie dostrzegła Powrotu Pana na Ziemię, gdyż nie było to zgodne z jej wyobrażeniami. Do teraz wielkie religie i sekty oczekują tego zdarzenia i nie chcą przyjąc do wiadomości, ze tak jak bezskutecznie czekają na swojego Mesjasza Żydzi, tak samo bezskutecznie czekają na powrót Chrystusa Chrześcijanie, gdyż On już na ziemi ponownie był i pozostawił dla ludzkośći ogromną Naukę. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 23 2006 23:11   
Forum

Jakos nie chce mi sie czytac kolejnych proroctw ponownego przyjscia JCH. Wystarczy mi ta jedna, chyba najslynniejsza, z 1914 roku
A ile ich juz wsumie bylo to juz nawet nie pamietam.

A wiesz czemu mi sie nie chce czegos takiego czytac? Bo

"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko
Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie."
-- Mk 13,32

Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą
mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.
-- Łk 21,08

Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie!

27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą

Teraz tylko czekam na matejanke i na jej nadinterpretacje I znowu wielbłąd będzie koniem, mucha samolotem, a świstak będzie zawijać dalej te sreberka. I tak do renty, eh...

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 24 2006 01:21   
Forum

Matejanka

gdyż On już na ziemi ponownie był

Jak to był? to gdzie teraz poszedł

Piotr.
Jakos nie chce mi sie czytac kolejnych proroctw

Piotrze to nie jest tak jak myślisz To nie jest kolejne proroctwo lecz autor tekstu robi przypuszczenia na podstawie proroctw i nawet nieżle to argumentuje. Jakby był to tekst ŚJ to nawet nie zamieszczał bym go na forum.I właśnie dlatego że ma niezłe argumenty fajnie jakby jakiś znający się na rzeczy Chrześcijanin skomentował te nowinki które o dziwo nie kolidują z cytatami z Bibli które podałeś. Pozdrawiam

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 24 2006 08:45   
Forum

Jak to był? to gdzie teraz poszedł

Na ten temat wypowiadałam się już wielokrotnie na tym forum, jeżeli nie zauważyłeś nawet tego, to jak chcesz zauważyć Przyjście Pana, który przeciez powiedział że "gdyby gospodarz wiedział kiedy przyjdę, nie pozwoliłby podkopać domu swego", gdyż przyjdzie "jak złodziej w nocy"
jak również min. powiedział "I wówczas ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą wielką i chwałą" o tym obłoku wielokrotnie jest mowa w Piśmie Swiętym" tak, że nie można tego nie zauważyć. Obłok według Słownika Teologicznego cyt. " obłok jest symbolem tajemnicy obecnosci Bożej: ukazuje on Boga, zasłaniając Go równocześnie." I to zapowiedziane Przyjście juz od 56 lat należy do historii i jeszcze trochę potrwa, zgodnie z proroctwami, zanim cała ludzkość to uzna. Niestety gospodarze "dóbr Słowa Bożego" pozwolili podkopać swój dom. Jeżeli chcesz na ten temat coś wiecej poczytać to odsyłam Cię do moich postów dotyczących tego tematu. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Redlight
 wrzesień 24 2006 12:53   
Forum

Moja wiedza dotycząca religii i Pisma Śwętego jest nieco ograniczona..., ale zawsze myślałem, że powtórne przyjście Chrystusa wiąże się z apokalipsą, z końcem świata. Jeśli Jezus rzeczywiście już tu był lub jest aktualnie, to gdzie ta apokalipsa? Czyżbym jej nie zauważył? I czy znajdę odpowiedź w III Testamencie, o którym rozpisuje się Matejanka?

P.S. Osobiście nie wierzę w biblijną wizję końca świata ani w ponowne przyjście Chrystusa na ziemię (chyba że mówimy o kolejnych wcieleniach, bo metempsychoza według mnie jest możliwa), ale ciekaw jestem jak wy na to patrzycie. Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joel
 wrzesień 24 2006 18:41   
Forum

Matejanka,
piszesz ostatnie bzdury, jak organizacja Swiadków Jehowy. Niedorzeczności. Poczytaj Biblie a zobaczysz jakei znaki beda towarzyszyly przyjsciu Pana.

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 24 2006 20:13   
Forum

Piotrze to nie jest tak jak myślisz Big Grin To nie jest kolejne proroctwo lecz autor tekstu robi przypuszczenia na podstawie proroctw i nawet nieżle to argumentuje.

Kochany, Świadkowie Jehowy też wychodzili z Biblii przy ustalaniu swoich dni ostatecznych. Dla jednej ze swojej przepowiedni (heh, a raczej twierdzenia) przyjeli biblijny werset "a u Boga jeden dzien to tak jak tysiac lat" oraz inne tam cyferki i liczby..

Do matejanki: znowu sie powtorze - poczytaj sobie o nadinterpretacji tekstu. Poczytaj sobie o podstawowych zasadach interpretacji, szczegolnie Biblii, bo Twoja interpretacja wychodzi poza wszelkie ramy. Jest giętka i rozlazła jak jakaś cytoplazma, Bogu dzieki ze nie skazona i ze nie zaraza innych....

Jak bede miec chwile czasu to postaram sie napisac rozprawe na sto stron na temat tego, ze rower jest pojazdem kosmicznym. Zobaczysz jak sie czyta takie brednie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał
 wrzesień 24 2006 22:27   
Forum

Czytałem tę dosć wyczerpującą inteprertację jakieś pół roku temu i z tego co pamiętam też mnie zatkało Jako szeregowy członek KRK nie znalazłem tam nic poza dobrze udowodnioną hipotezą.

Jako że nie przeżyłem jeszcze zbyt wielu "końców świata" jestem skłonny uwierzyć w ten
tak żeby nabyć doświadczenie i móc potem pisac "niejeden koniec świata już przeżyłem.

Tym bardziej, że (parafrazując jakiegoś świętego: ) powinniśmy żyć tak, jakby każdy dzień był dniem ostatnim

===

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło.

Profil   Email 
 Cytat 
Michał
 wrzesień 24 2006 22:37   
Forum

"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko
Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie."
-- Mk 13,32

O ile sobie przypominam ta inerpretacja nie podaje "dnia i godziny" jak robią to np. New Age'owcy z ich 21 grudnia 2012. Nie wyciąga też żadnych antychrześcijańskich wniosków. Po prostu stwierdza, że żyjemy w czasach ostatecznych.

===

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 25 2006 13:33   
Forum

Sługa
Czytałam jedną stronę z tych co podałeś.Wszystko się zgadza.O ponownym przyjściu Chrystusa na Ziemię i czekających nas kataklizmach,pisał też najwybitniejszy jasnowidz XX wieku.E.Cayce.W Bibli są fragmenty wiedzy podane w sposób ukryty,ezoteryczny,więc to może być prawda.Przeczytam dalszy ciąg tego tematu.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 14:00   
Forum

Edgar Cayce:
"Tak właśnie stało się 10 sierpnia 1923 roku. Tego dnia przeżył największy wstrząs w swoim życiu. Ten niezwykle pobożny człowiek, który codziennie czytał Biblię, odkrył z zakłopotaniem, że właśnie kategorycznie i stanowczo oświadczył, iż prawo reinkarnacji jest niepodważalnym faktem.
To był szok! Przez pewien czas obawiał się, że siły zła opanowały jego pozazmysłowe zdolności i że będzie musiał przestać używać swej mocy jasnowidzenia, skoro zaczęła go zawodzić. Samo rozważanie tego, że człowiek może żyć więcej niż jeden raz, wydawało mu się świętokradztwem, sprzecznym z naukami Chrystusa.
Jednak po pewnym czasie przezwyciężył swe wątpliwości, tym bardziej, że jak się potem okazało, teoria reinkarnacji, którą sam poznawał dzięki swym niezwykłym zdolnościom, nie kwestionowała, ani nie zwalczała nauk Chrystusa."

Od kogo sie o tym dowiedział?? Najprawdopodobniej z jakichś tajemniczych przekazów, bo w Biblii tego nie ma.

Mam dla Ciebie Evivo adres strony, którą powinnaś odwiedzic i poczytać niektóre świadectwa.
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?option=com_content&task=category&sectionid=8&id=91&Itemid=66

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 25 2006 14:04   
Forum

Quote by eviva: Sługa
Czytałam jedną stronę z tych co podałeś.Wszystko się zgadza.O ponownym przyjściu Chrystusa na Ziemię i czekających nas kataklizmach,pisał też najwybitniejszy jasnowidz XX wieku.E.Cayce.W Bibli są fragmenty wiedzy podane w sposób ukryty,ezoteryczny,więc to może być prawda.Przeczytam dalszy ciąg tego tematu.

Eviva
W Bibli są fragmenty wiedzy podane w sposób ukryty,ezoteryczny,więc to może być prawda
?????????

Sorry, tak uważają gnostycy i róznej maści New Age'owcy, a to oczywiście nie ma najmniejszego związku z istotą Pisma świetego ani z chrześcijaństwem:

strzeż depozytu [wiary] unikając światowej czczej gadaniny i przeciwstawnych twierdzeń rzekomej wiedzy, jaką obiecując niektórzy odpadli od wiary. 1Tm 6, 20-21

Wracaj Ty lepiej do swojego Findhornu

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 14:37   
Forum

W Biblii nie ma żadnej ezoterycznej wiedzy - wszystko jest podane prosto, skoro Jezus mówi, że nie nasza to rzecz znać datę i godzinę - to nie ma co kombinować.

I tak jest ze wszystkim.
Chrześcijanie mają skupić się na wypełnianiu nauk i przykazań.
Reszta nie jest naszą sprawą, aniołku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 15:39   
Forum

"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to zrozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili której sie nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie."
"Któz jest tym sługą wiernym i roztropnym którego pan ustanowił nad swoją służbą, zeby na czas rozdał jej żywność(żywnością jest duchowy pokarm)Szczęśliwy ów sługa, którego pan gdy wróci zastanie przy tej czynności. Zaprawdę powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy:, Mój pan się ociąga i zacznie bić swoje współsługi i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy sie nie spodziewa i o godzinie której nie zna. Każe go ćwiatrować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce."
"Czuwajcie więc bo nie znacie dnia ani godziny"
Jak myślicie dlaczego Jezus wciąż mówi że przyjdzie jak złodziej w nocy. Co symbolizuje noc. Czy uwazacie ze istnieje na świecie organizacja którą Jezus mógłby nazwac taką, która jest w Świetle? Dlaczego Mesjasz gdy przyszedł na świat w Jezusie nie pojawił się w Świątyni, ani nie powoływał uczonych w Piśmie i Faryzeuszy, tylko prostych rybaków? Dlaczego nie uznał Go Zakon, ustanowiony przez Mojzesza? Kto mi odpowie na te pytania? Który Kościół lub która sekta dzisiaj zasługuje dzięki dobremu czuwaniu nad duchową Nauką Jezusa na to aby On u niej się pojawił i postawił nad całym swoim mieniem? Czy to chrześcijańskie forum ją jednogłośnie wskaże? Czy tez będą SIĘ ĆWIARTOWALI NA TYCH LEPIEJ WIERZĄCYCH I WSKAZYWALI NA WINY INNYCH ZA DZIELENIE KOŚCIŁA CHRYSTUSA?
pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 16:32   
Forum

I jeszcze jedno - chrześcijanin pragnący żyć Jezusem na codzień nie rozstrząsa innych kwestii poza jedną - czy to co robię podoba się Bogu i jest zgodne z Jego wolą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 16:45   
Forum

Quote by kobieta: I jeszcze jedno - chrześcijanin pragnący żyć Jezusem na codzień nie rozstrząsa innych kwestii poza jedną - czy to co robię podoba się Bogu i jest zgodne z Jego wolą.

To po co wszystkie Biblijne Proroctwa Starego i Nowego Testamentu, jeżeli jest tak jak mówisz. Może wobec tego ktoś inny z forum ustosunkuje się do tego co napisałam dwa posty wstecz. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 25 2006 16:58   
Forum

Quote by matejanka: Jak myślicie dlaczego Jezus wciąż mówi że przyjdzie jak złodziej w nocy.

Moze, zeby nam się nie wydawało, że już przyszedł w Meksyku?
Quote by matejanka:
Czy uwazacie ze istnieje na świecie organizacja którą Jezus mógłby nazwac taką, która jest w Świetle?

Tak, Jego Ciało. Na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą
Jakies pytania? Watpisz w obietnicę Jezusa? Wiem, że wątpisz. Po to tu jesteś, żeby rozsiewać wątpliwości.
Quote by matejanka:
Dlaczego Mesjasz gdy przyszedł na świat w Jezusie nie pojawił się w Świątyni, ani nie powoływał uczonych w Piśmie i Faryzeuszy, tylko prostych rybaków? Dlaczego nie uznał Go Zakon, ustanowiony przez Mojzesza? Kto mi odpowie na te pytania?

Pytanie bez związku. Poczytaj Biblię, dowiesz sie dlaczego. To zadna tajemnica
Quote by matejanka:
Który Kościół lub która sekta dzisiaj zasługuje dzięki dobremu czuwaniu nad duchową Nauką Jezusa na to aby On u niej się pojawił i postawił nad całym swoim mieniem? Czy to chrześcijańskie forum ją jednogłośnie wskaże? Czy tez będą SIĘ ĆWIARTOWALI NA TYCH LEPIEJ WIERZĄCYCH I WSKAZYWALI NA WINY INNYCH ZA DZIELENIE KOŚCIŁA CHRYSTUSA?
pozdrawiam matejanka

Czy to ma dla Ciebie aż takie znaczenie? jesli tak to odpowiem: Kościół będący Ciałem Chrystusa (por. Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami) a nie nowinkarze głoszący wzięty nie wiadomo skąd Trzeci testament

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 17:15   
Forum

Cytat:
"To po co wszystkie Biblijne Proroctwa Starego i Nowego Testamentu, jeżeli jest tak jak mówisz."

"I Koryntian 14.22:
"Natomiast dar przemawiania z natchnienia Bożego (...) nie jest znakiem dla niewierzących lecz dla wierzących...
Natomiast, gdyby wszyscy przemawiali z natchnienia Bożego, a wszedłby czlowiek niewierzący lub obcy, wasze słowa zmuszą go do zastanowienia i przekonają go."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 wrzesień 25 2006 17:27   
Forum

Wierzę, że Jezus przyjdzie widzialnie na tę Ziemię.
Wierzę, że każdy człowiek ujrzy Chrystusa jak przyjdzie.
Wierzę, że będzie to koniec grzechu i zła.
Wierzę, że wtedy Jezus zabierze zbawionych do siebie.
Wierzę, że znaki końca (ostateczne) pokazują, że niebawem ten cudowny dzień nastąpi.
Biblia wyraźnie o tym mówi. Możemy jej ufać.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 17:42   
Forum

Quote by smiejka: Wierzę, że Jezus przyjdzie widzialnie na tę Ziemię.
"Wierzę, że każdy człowiek ujrzy Chrystusa jak przyjdzie."

Tak, duchowymi oczami i nie wszyscy na raz.( w innym przypadku gdyby chodziło o oczy ciała, to ślepi nie mają szans, a jak wszyscy to wszyscy)

"Wierzę, że będzie to koniec grzechu i zła."

Też prawda, ale ten koniec to proces; nigdzie w Biblii nie jest napisane ze nastąpi to od razu. U Boga tysiąc lat jest jak jeden dzień.

"Wierzę, że wtedy Jezus zabierze zbawionych do siebie."

"Też prawda. Juz częśc zbawionych jest z Nim, inni po udoskonaleniu się i uwolnieniu od zła też sie u Niego znajdą.

"Wierzę, że znaki końca (ostateczne) pokazują, że niebawem ten cudowny dzień nastąpi."

Ten dzień juz jest, lecz tak jak słońce świeci naraz dla wszystkich na ziemi , lecz nie przez wszystkich jest jednocześnie widziane, tak Duch Święty oświeca kazda duszę, lecz nie przez wszystkie jest na raz odbierany.

"Biblia wyraźnie o tym mówi. Możemy jej ufać."

Tak w Biblii jest wszystko napisane i w zasadzie juz w Starym Testamencie. Nowy jest spełnieniem częsci tych obietnic i proroctw. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Michał
 wrzesień 25 2006 19:11   
Forum

o Edgarze Cayce:

Od kogo sie o tym dowiedział?? Najprawdopodobniej z jakichś tajemniczych przekazów, bo w Biblii tego nie ma.

Na polskiej, ubogiej stronie poświęconej Edgarowi Cayce ( http://www.edgarcayce.hg.pl ) można przeczytać:

"[..]Cayce był głęboko religijnym protestantem, codziennie czytał kilka rozdziałów Biblii), tymczasem w czasie tego transu powiedział, że reinkarnacja nie jest mitem, lecz logicznym, niezaprzeczalnym faktem. Wstrząs, jaki z tego powodu przeżył, był tak ogromny, że był gotowy przerwać na zawsze dalsze przeprowadzanie seansów."

i dalej:

"Cayce zgodził się przeprowadzić jeszcze jeden seans po to tylko, by się zapytać, dlaczego w takim razie nie ma mowy o reinkarnacji w Biblii? Ku swemu zaskoczeniu i obecnych na seansie Cayce wymienił cały szereg wersetów w Biblii, które mówią wprost lub pośrednio o reinkarnacji człowieka."
Jakie to cyaty autor strony nie podaje.

W Biblii nie ma żadnej ezoterycznej wiedzy - wszystko jest podane prosto, skoro Jezus mówi, że nie nasza to rzecz znać datę i godzinę - to nie ma co kombinować.

Wszystko jest proste- skoro Jezus mówi: "Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie."(Mt 5,29a) bierzemy łyżkę i wydłubujemy sobie oko z oczodołu- nie ma co kombinować.

Gdyby wszystko było podane prosto nie było by schizm, soborów, teologii, herezji, ortodoksji itd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 19:44   
Forum

Quote by Redlight: Moja wiedza dotycząca religii i Pisma Śwętego jest nieco ograniczona..., ale zawsze myślałem, że powtórne przyjście Chrystusa wiąże się z apokalipsą, z końcem świata. Jeśli Jezus rzeczywiście już tu był lub jest aktualnie, to gdzie ta apokalipsa? Czyżbym jej nie zauważył? I czy znajdę odpowiedź w III Testamencie, o którym rozpisuje się Matejanka?

P.S. Osobiście nie wierzę w biblijną wizję końca świata ani w ponowne przyjście Chrystusa na ziemię (chyba że mówimy o kolejnych wcieleniach, bo metempsychoza według mnie jest możliwa), ale ciekaw jestem jak wy na to patrzycie. Pozdrawiam.

Pytasz gdzie ta Apokalipsa, no to ją dobrze poczytaj a przekonasz się, że jest w pełnym toku. Czas obecny jest czasem po otwarciu szóstej pieczęci, jest czasem Sądu Ostatecznego. Dniem Pana.
Po otwarciu szóstej Pieczęci cyt, Apokalipsa "stało sie wilkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór a cały księzyc stał się jak krew."
Odsyłam do roku 1883 do wybuchu wulkanu Krakatau i opisu skutków tego wybuchu. Powrót Chrystusa nastąpił w niecały rok po tym wydarzeniu.
Dalszy syt z Apokalipsy po otwarciu szóstej pieczęci
"Niebo zostało usunięte, jak księga która się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone."
Słowa te mają podwójne znaczenie z jednej strony opisują rzeczywistość fizyczną, a z drugiej strony duchowe skutki Powrotu Chrystusa na ziemię i wstrząs jaki Jego Nauka wywoła w środowisku chrześcijan przekonanych o tym że wiedzą czym jest Niebo.
Dalej następuje opis Sądu który dotyczy i dużych i małych,
cyt,"A królowie ziemscy, wielmożni i wodzowie, bogacze i mozni i kazdy niewolnik i wolny, ukryli się do jaskiń i górskich skał I mówią do do gór i do skął: "padnijcie na nas i zakryjcie przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż zdoła się ostać." O tym Wielkim Dniu, inaczej zwanym Dniem Pana można czytać w większośći Proroctw Starego Testamentu. I nigdzie tam nie znajdzie się wzmianki o tym, ze jest to koniec świata, lecz oczyszzenie tego świata. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 20:41   
Forum

1.Cytat:
[..]Cayce był głęboko religijnym protestantem, codziennie czytał kilka rozdziałów Biblii), tymczasem w czasie tego transu powiedział, że reinkarnacja nie jest mitem, lecz logicznym, niezaprzeczalnym faktem. Wstrząs, jaki z tego powodu przeżył, był tak ogromny, że był gotowy przerwać na zawsze dalsze przeprowadzanie seansów."

Głeboko religijny człowiek wie, że wszelkiego rodzaju spirytyzm, nauki ezoteryczne i inne szamaństwo jest grzechem, więc twierdzenie to nie ma żadnego uzasadnienia.

La Vey też czytał Biblię.

2. Oczywiście, ze proste - Jezus mówił też w przypowieściach, bo na przykładach łatwiej jest zrozumieć sens przekazu - poinformował o tym swoich uczniów.
A schizmy i sobory są zrozumiałe, wszak kłótnie wpisane są w naturę człowieka.
Najważniejsze nie zagubić meritum sprawy, że sie tak wyrażę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał
 wrzesień 25 2006 21:42   
Forum

1.

Głeboko religijny człowiek wie, że wszelkiego rodzaju spirytyzm, nauki ezoteryczne i inne szamaństwo jest grzechem, więc twierdzenie to nie ma żadnego uzasadnienia.

"głeboko religijny człowiek" jest pojęciem szerszym niż " chrzescijanin" i zaryzykuję tezę, że można zmieścić tam, jak to określiłaś, "inne szamaństwa".

Nie jestem w stanie stwierdzić jak mocno wierzącym był protestantem. Jednak odmawianie mu religijności uważam za pochopne.

2
[...]wszak kłótnie wpisane są w naturę człowieka.

jednak te kłótnie niejednokrotnie dotyczyły odmiennej interpretacji prostych słów Jezusa zawartych Ewangelii

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 25 2006 22:02   
Forum

Quote by matejanka:tak jak bezskutecznie czekają na swojego Mesjasza Żydzi, tak samo bezskutecznie czekają na powrót Chrystusa Chrześcijanie,

Czyli tak - Ty nie czekasz na Mesjasza, bo on już wrócił i z nami jest. Czyli nie jesteś chrześcijanką, tak?
Naprawde sie gubie w Twoich postach...
Raz wrócił i znami jest, potem sugerujesz ze wrócił i pozostawiwszy nam wielka Nauke znowu odszedl... Ehh...
Jak ty bys siebie okresliła, kim jestes, do jakiej wspolnoty nalezysz?
Tyle nauk sie w Twoich wypowiedziach przejawia, ze nazwa wspolnoty do ktorej nalezysz skladalaby sie jak dla mnie z 10 członów co najmiej

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 22:09   
Forum

Quote by piotr.:
Quote by matejanka:tak jak bezskutecznie czekają na swojego Mesjasza Żydzi, tak samo bezskutecznie czekają na powrót Chrystusa Chrześcijanie,

Czyli tak - Ty nie czekasz na Mesjasza, bo on już wrócił i z nami jest. Czyli nie jesteś chrześcijanką, tak?

Chrzescijanie nazywają Żydów starszymi braćmi we wierze, dla mnie braćmi we wierze są i Żydzi i Chrzescijanie, a z ducha jestem izraelitką , z poglądów chrzescijanką, a drogą idę spirytualną. Alles klar
pozdrawiam Cię matejanka

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 25 2006 22:14   
Forum

Za szybko Ci odpowiedziałam a Ty jeszcze dołozyłes pytań.
Obecnie nie nalezę do żadnej widzialnej wspólnoty, chociaż nie wypisuję się z kościoła katolickiego. Dla mnie kościół Chrystusowy to znacznie szersze pojęcie, oczywiście rozumiem go duchowo, mistycznie. anka

===

Cytat 
kobieta
 wrzesień 25 2006 23:09   
Forum

1. " Cayce był głęboko religijnym protestantem - powinno oznaczać chrześcijanina mającego Jezusa za Boga - zajmowanie się szamaństwem jest sprzeczne z deklarowanym przez niego wyznaniem.
Dlatego twierdzę, że jest to nieprawda. Być może starał się być, szukał Boga, ale zszedł na ścieżkę, która nie zaprowadziła go do Boga.

2. Wszyscy zgadzają się co do najważniejszej rzeczy:
Jezus przyszedł na ziemię, aby zbawić wszystkich ludzi, którzy w Niego uwierzą.

Tylko co jakiś czas pojawiają się mąciciele umysłów, usiłujący odciągnąć ludzi od Jezusa, kierujący ich uwagę, na tak naprawdę nieistotne rzeczy.
Nie każdy, kto mówi mi Panie.....

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 00:28   
Forum

kobieta
Piszesz:,,Od kogo sie o tym dowiedział?? Najprawdopodobniej z jakichś tajemniczych przekazów, bo w Biblii tego nie ma".
Cytaty z Biblii na istnienie reinkarnacji dla mnie są wystarczająco jasne i Wam podałam.Jeśli pastor E.Cayce, wykonał w swoim życiu ponad 14000 przekazów i wszystkie
były prawdziwe,to świadczy,że to co mówił było prawdą.To o czym piszesz,to nie był jedyny przypadek zetknięcia się E.Cayce z reinkarnacją.Wykonał dla ludzi około 8000 przekazów na temat ich problemów zdrowotnych.I prawie w każdym z nich widział poprzednie wcielenia ludzi,które miały wpływ na ich obecny stan zdrowia.Z tych samych względów zdrowotnych dokonuje się na całym świecie ogromnej ilości regresingów ludzi do poprzednich wcieleń.Podałam Ci przykłady takich regresingów w Polsce.Stwierdziłaś,że to nie pochodzi od Boga.Pozostaje jednak fakt,że regresingi potwierdzają istnienie reinkarnacji i dzięki temu coraz więcej ludzi w nią wierzy. Nawet jest specjalne forum poświęcone regresingowi.W swoich przekazach E.Cayce otrzymywał informacje z bardzo wiarygodnego źródła,które jest w każdym z nas.W Biblii pisze,ze każdy człowiek ma w sobie Ducha Bożego i Ducha Chrystusowego,Ducha Prawdy.Wystarczy się do Nich zwrócić o informację np.czy reinkarnacja istnieje,lub na każdy inny temat.Nie wiem czy w waszej Biblii o tym pisze i czy Wy wierzycie,że macie w sobie Ducha Bożego i Ducha Chrystusowego. Pozdrawiam eviva.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty