Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Powrót Jezusa na początku III tysiąclecia?
 |  Wersja do druku
piotr.
 wrzesień 26 2006 01:07   
Forum

Status: offline

becnie nie nalezę do żadnej widzialnej wspólnoty, chociaż nie wypisuję się z kościoła katolickiego. Dla mnie kościół Chrystusowy to znacznie szersze pojęcie, oczywiście rozumiem go duchowo, mistycznie. anka

A czy Kosciol katolicki ogranicza Kosciol tylko do tego widzialnego? - to raz

A co byś powiedziała, gdybym zaproponował prostą nazwę bez dalczych podtytułów - "wolnomyślicielka"? - to dwa.

Quote by eviva:W swoich przekazach E.Cayce otrzymywał informacje z bardzo wiarygodnego źródła,które jest w każdym z nas.

Hmm, nie mnie tu sądzić, ale trzeba wziąść poprawkę na to, ze nie kazdy dar jasnowidzenia, uzdrawiania czy czegotamjeszcze pochodzi od Boga. Takie moje zdanie...
Widzisz, dam troszke inny przykład - bioenergoterapeuci.
Dlaczego 3/4 pacjentow ktorzy poddaja sie ich "zabiegom" wykazuje tylko pozorną poprawę stanu z zdrowia? Pozornie, bo najczesciej po kilku "zabiegach" stan zdrowia staje sie gorszy niz byl. Z dnia na dzien sie pogarsza, dochodza nowe objawy, lekarze głupieją. Dlatego właśnie lekarze zwalczaja medycyne niekonwencjonalna, odradzaja wizyty u bioenergoterapeutow, bo chociaz sie do tego nie przyznaja i mowia ze bioenergoterapeuci to oszusci, to dobrze wiedza, ze pacjenci ktorych leczyli wracajac od uzdrowicieli (przyznajac sie lekarzowi prowadzacemu) wykazuja znaczny postep choroby. Uwazam, ze tego typu sprawy nalezy dobrze badac. Nie znam tego pana, o ktorym piszesz za dobrze, ale entuzjastycznie do tego nie podchodze. Czy jego zdolnosci byly kiedys "badane"? Czy nie wywolywal on negatywnych skutkow wsrod osob z ktorymi mial kontakt etc? Jeszcze raz powtarzam, ja go nie znam, malo o nim wiem, ot tak sobie przelewam moje mysli na klawiature...

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 08:48   
Forum

kobieta
Twój cytat;,1.Cytat:
[..]Cayce był głęboko religijnym protestantem, codziennie czytał kilka rozdziałów Biblii), tymczasem w czasie tego transu powiedział, że reinkarnacja nie jest mitem, lecz logicznym, niezaprzeczalnym faktem. Wstrząs, jaki z tego powodu przeżył, był tak ogromny, że był gotowy przerwać na zawsze dalsze przeprowadzanie seansów."

Głeboko religijny człowiek wie, że wszelkiego rodzaju spirytyzm, nauki ezoteryczne i inne szamaństwo jest grzechem, więc twierdzenie to nie ma żadnego uzasadnienia."
1.Nauki ezoteryczne,jakie może otrzymać każdy człowiek od Ducha Bożego lub Ducha Chrystusowego,nie mozna absolutnie nazwać żadnym grzechem.Chyba,że się nie wierzy,że Oni przez Swojego Ducha są w nas.

Twój cytat:2.,, Cayce był głęboko religijnym protestantem - powinno oznaczać chrześcijanina mającego Jezusa za Boga - zajmowanie się szamaństwem jest sprzeczne z deklarowanym przez niego wyznaniem.
Dlatego twierdzę, że jest to nieprawda. Być może starał się być, szukał Boga, ale zszedł na ścieżkę, która nie zaprowadziła go do Boga".
Osądzasz E.Cayce nie wiedząc nic o nim i o tym co przekazywał.Nie miało to nic wspólnego z szamaństwem.
Przez ponad 40 lat pomagał za darmo ludziom w ich problemach zdrowotnych.Dla mnie jego najważniejsze przekazy to te,które mówą,że w każdym z nas jest obecny Bóg,jako,,Świadomość Chrystusowa" i ,że każdy powinien żyć zgodnie z wolą Bożą.
Tym co przekazał i jak pomógł wielu ludziom,zbliżył się tak do Boga,jak mało który człowiek.Jak poznasz o nim prawdę,to na pewno zmienisz Swoje zdanie o tym wspaniałym człowieku.Pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 09:30   
Forum

piotr
Rozumiem Twoje uzasadnienia odnośnie E.Cayce.Ciekawe,że jego przekazy zawierają też uwagi o zmianie sposobu życia jego pacjentów.Tzn.żeby ci ludzie stawali sie coraz lepsi i zmienili zasady swojego dotychczasowego życia,które zazwyczaj było zbyt materialne.E.Cayce zmarł w 1945r.Przez całe swoje życie był bardzo skromnym człowiekiem.Wydaje mi się,że jakieś badaniana na jego osobie były przeprowadzane.

Z każdym leczeniem,nie tylko u bioenergoterapeutów,jest taka sama sprawa.Grzech powoduje chorobę.Każda choroba ma swoją duchową przyczynę.Bez jej usunięcia,nie może być trwałego wyleczenia.Dlatego uważam,że najlepszym sposobem leczenia każdego człowieka,jest zwrócenie się do naszego Wewnętrznego Lekarza i Uzdrowiciela,który jest w sercu każdego z nas. Jest nim Duch Chrystusowy,Droga,Prawda i Życie.Ludzie wszystkiego szukają,tylko nie tego co mają. Pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 wrzesień 26 2006 10:03   
Forum

"Gdzieś na początku tego wieku sytuuje koniec świata działający w Wirginii ruch Stowarzyszenie dla Badań i Oświecenia. Adepci tej sekty z kręgu New Age połączyli milenium z kataklizmem, który ma przyjść w związku z przesunięciem osi kuli ziemskiej. Miało to nastąpić w 2000 roku. Można to potraktować jak kolejną millenarystyczną chybioną przepowiednię, ale zmarły w 1945 założyciel ruchu Edgar Cayce podobno parę wydarzeń przewidział, jak choćby Wielki Kryzys czy śmierć Kennedyego."

Moja uwaga:
Charakterystyczne dla jasnowidzów jest to, że widzą zawsze katastrofy - ciemne rzeczy - a z jakiegoś dziwnego powodu nazywają się "jasnowidzami"

i dalej
"Możemy się jedynie pocieszać tym, że czasem się mylił, bo gdy Hitler doszedł do władzy, uważał, że zrobi wiele dobrego, a w Chinach przewidywał rozkwit demokracji, tymczasem rządy objął tam Mao Tse-Tung."

Moja uwaga;
jest wielu zwolenników tych postaci, oceniających ich pozytywnie - wiec może to nie pomyłka

"Na koniec mój ulubiony prorok, amerykański fenomen Edgar Cayce. W swoich readingach przepowiedział, że:

"Wkrótce na Ziemi pojawi się Ten, przez którego wielu zostanie wezwanych, aby przygotować Drogę dla Jego Dnia na Ziemi”.
Cayce mówi dalej, że "zobaczymy Jego Światło w chmurach" już w roku 1958, a początek Jego panowania przypadnie na rok 1998. Poza tym, Cayce powtarzając słowa Proroka
Mahometa, twierdzi, że Mesjasz zjednoczy ludzi całego świata i wszystkich wiar, a tłumy będą zbierać się wokół Niego jak chmury na niebie:
"Będzie chodził i nauczał wszystkich. Najpierw grupy, potem miliony, je jego nauka przetrwa tysiące lat”.

Księga Powtórzonego Prawa 18:

podam tylko fragment
"...jesli prorok będzie mówił w imię Jahwe, a to się nie sprawdzi, nie nastąpi, nie było to słowo Jahwe.
Z pychy pochodzą słowa takiego proroka, nie lekaj się go."

Ludzie tacy jak Rasputin, Edgar Cayce, Helena Blawatska czy Rudolf Stainer posługiwali się darami daleko wykraczającymi poza zwyczajne ludzkie zdolności, ale wszyscy odznaczali się wyjątkowym brakiem pokory, potocznie zwanym pychą.
Ja nie kwestionuję ich "zdolności" - odrzucam ich tylko z powodu niezgodności tego co robili ze Słowem Bożym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 11:54   
Forum

Kobieto nie gniewaj się ale masz tendencję do szybkiego kwalifikowania, bez szczegółowego przebadania sprawy.
Przypomnij sobie słowa Św. Pawła duchy badajcie czy są z Boga i dobre rzeczy zachowujcie.
Proroctwa, uzdrowienia i "nadnaturalne" zjawiska towarzyszą ludzkości od zarania jej dziejów, więc nie mozna powiedzieć ze są to wszystko bzdury, tak jak by chciało to uczynić wielu naukowców. Pozostaje pytanie kiedy są od Boga a kiedy od świata ciemności. Odróżnienie jest trudne ale nie niemożliwe, sa dwa kryteria po pierwsze po owocach a po drugie tak jak św. Paweł powiedział, każdy duch który mówi że Jezus jest Synem Boga, Bogiem wcielonym, z Boga jest. A każdy który temu zaprzecza jest duchem antychrysta.
Jezeli chodzi o uzdrowienia to muszę przyznać absolutną rację Evivie, najbezpieczniej jest zwrócić sie do naszego wnętrza gdzie mieszka Sam Mistrz, Lekarz ponad wszelkich lekarzy. Ale oczywiście nie wyklucza to istnienia Boskich Wysłanników, którzy są obdarzeni leczniczym Balsamem. Nie mniej jednak jezeli ktoś poddaje sie takiemu leczeniu, lecz nie posiada wiary i nie zmieni grzesznegop trybu życia, to (cyt. z Ewangelii)"jego stan może być gorszy od stanu początkowego", gdyż kazda choroba jest wynikiem grzechu i działania duchów ciemności którym dajemy dostęp do naszego ciała poprzez grzech i to one wywołują choroby.
Wracając do Proroków to że któryś z nich zgrzeszył pychą nie oznacza ze wszystkie jego proroctwa są błędne. Wielu Proroków znało tylko częśc Prawdy i ta zawsze potwierdza sie w wydarzeniqach, ale Prorok tez człowiek i może sie zdarzyc że popadnie w pychę i wtedy jego proroctwa pochodzą ze świata ciemności. Prorok moze tez się mylić, gdyż zawsze jego świadomość bierze udział w przekazywanych prawdach i moze zanieczyszczać ten przekaz. Dlatego trzeba wszystko weryfikowac światłem Pisma Świętego. pozdrowienia matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 12:11   
Forum

Jeszcze chciałam napisać parę słów do Piotra. Czy kiedykolwiek powiedziałam, że kościół katolicki myli sie we wszystkim? Wprost przeciwnie, ze wszystkich instytucji ludzkich parających się głoszeniem Ewangelii jest mi najbliższy i zawsze tam gdzie widzę ze jest niesłusznie atakowany staję w jego obronie. Ale jest to instytucja ludzka i jako taka grzeszna, o czym wie kazdy. Jezus mówiąc o skale nie miał na myśli żadnej instytucji, tylko ludzi których wiara będzie taka jak Piotra, którzy będa tworzyli kościół mistyczny, oparty na wierze w Boga, którego Biblia w wielu miejscach nazywa właśnie Skałą. Taką wiarę posiadał Piotr po przyjęciu Ducha Świętego i taką wiarę posiada do dzisiaj wielu ludzi. Wiarę oparta na prawdziwym Chrystusie i na Jego prawdziwej nauce, nie zanieczyszczonej ludzką ideologią, zbędnymi rytuałami i tradycjami pochodzącymi od ludzi.(Ojciec nie ma w tym upodobania o czym Biblia poucza) Boga mamy czcić w "Duchu i Prawdzie", a nie w konkretnej instytucji. Tacy ludzie, którzy zachowali taką wiarę i tworzą Kościół Chrystusowy można znaleźć na całym świecie, w każdym kościele i w kazdej społecznosci. Sa to ludzie którzy kochają Boga i swoich braci i we wszystkich ludziach widzą duchowe rodzeństwo, są to ci którzy swoją wiarę potwierdzają uczynkami miłości, którzy nie przejdą obojętnie koło głodnego, chorego , spragnionego czy odrzuconego przez społeczeństwo. To są prawdziwi wyznawcy Chrystusa, a kościoła przez nich tworzonego nie przemogą bramy piekła. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
piotr.
 wrzesień 26 2006 12:40   
Forum

zy kiedykolwiek powiedziałam, że kościół katolicki myli sie we wszystkim?

nigdy tak nie twierdziłem

Ale jest to instytucja ludzka i jako taka grzeszna

nie zgodze sie z jednym - nie jest to wymysl ludzki (jesli o to ci chodzilo).

ezus mówiąc o skale nie miał na myśli żadnej instytucji, tylko ludzi których wiara będzie taka jak Piotra,

z ta skala mozna polemizowac. Nie chce zaczynac nowego tematu w temacie. Powiem jedno - juz wczesniej Piotr wyznal swoja wiare, ale Jezus nic o skale nie powiedzial... Czy skala to wiara, czy Piotr ze swoja wiara - to sie nadaje na osobny temat.

nie zanieczyszczonej ludzką ideologią, zbędnymi rytuałami i tradycjami pochodzącymi od ludzi.(Ojciec nie ma w tym upodobania o czym Biblia poucza)

katolicy nie maja tradycji, tylko Tradycje. To roznica. Nie masz nigdzie powiedziane ze tylko Pismo. Wrecz przeciwnie, masz sie trzymac Tradycji o ktorej zostalas pouczona czy to slowem, czy listem...

którzy nie przejdą obojętnie koło głodnego, chorego , spragnionego czy odrzuconego przez społeczeństwo. To są prawdziwi wyznawcy Chrystusa, a kościoła przez nich tworzonego nie przemogą bramy piekła.

To oczywiste. Sama przynaleznosc do Kosciola niczego jeszcze nie oznacza. Trzeba zyc na codzien z Chrystusem i W Chrystusie. Kosciol to nie tylko widzialna instytucja. To tez mistyczne Ciało Chrystusa, a my wszystkimi jestesmy jego członkami. Zastanow sie tylko, co by bylo, gdyby na strazy Slowa i Tradycji nie bylo nikogo. Juz w listach apostolow masz napisane, ze wierzacy w Chrystusa chcieli odejsc od tradycji i pouczen apostolow do innej Ewangelii. Sw Pawel gromi tez tych, ktorzy spekuluja na temat konca czasow. Kosciol widzialny stoi na strazy depozytu wiary, ktorego apostol nakazywal bronic i strzec.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 13:04   
Forum

Halo Piotr, nigdy też nie powiedziałam że zbędne jest instytucjonalne stanie na straży Słowa. Oczywiście, że na pewnym etapie rozwoju ludzkości kościół jest niezbędny równiez jako instytucja, lecz nie jest on żadnym celem samym w sobie i nie jest żaden lepszy od drugiego jak to próbują się nawzajem przekonywać wyznawcy poszczedgólnych sekt, czy kościołów. Boga nie jesteśmy w stanie zamknąć, ani ograniczyć do jednej instytucji, ani narodu, ani człowieka(wyjątkiem był Jezus) gdyz Bóg stoi ponad kazdym kosciołem i jego omyłkami i ponad każdą instytucją. Równiez nie posiada całkowicie dostępnej na ziemi Boskiej Prawdy żadna instytucja, ani zaden cżłowiek. Ona jest rozsiana po całym świecie i w kazdym kraju i w każdym człowieku i wszędzie miesza się światło z ciemnością. Dlatego ludzie wciąż zmieniają wyznania, lub kościoły zwabieni tą częścią światła które one proponują. Natomiast przymykają oczy na tę część która jest ciemnością w nadziei ze to co jest światłem pożywi ich duszę. Po czym walczą z innymi wyznaniami, aby zagłuszyć wewnętrzną niepewność gdyż kolejne przyjęte przez nich prawdy, pochodzące z ciemności, dręczą często ich ducha. DLatego wielu rozczarowanych, w ogóle rezygnuje z przynaleznosci do jakielkolwiek wspólnoty. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
kobieta
 wrzesień 26 2006 14:54   
Forum

Matejanko to nie jest z mojej strony pochopna, emocjonalna i nieprzemyślana ocena osoby, lecz raczej zjawiska.

Znam wiele przypadków uleczenia ludzi, ale tylko dzięki modlitwie wstawienniczej.
A ci, którzy chodzili do bienergoterapeutów, jasnowidzów, wróżek, zaplatują się zawsze w gorsze kłopoty natury duchowej, chociaż na początku wszystko wygląda wspaniale. Paru moich znajomych popadło przez to w ogromne nieszczęścia natury psychicznej, a też opowiadali to samo co Ty i Eviva.
Nie mówiłabym takich rzeczy, gdyby nie wynikało to z moich doświadczeń i szczegółowego przebadania sprawy.

Cytat:
"Pozostaje pytanie kiedy są od Boga a kiedy od świata ciemności. Odróżnienie jest trudne ale nie niemożliwe..."

Najprostszym kryterium oceny jest to, czy dana osoba po pierwsze: czerpie z tego zyski,
po drugie: jeśli po seansach jest wyczerpana i musi regenerować siły, bądź pewna jej moc nie pochodzi od Boga (patrz apostołowie).
Są jeszcze inne znaki, ale te dwa wystarczą i nie muszą być spełnione łącznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 15:10   
Forum

Kobieto, naturalnie, że jezeli ktoś usiłuje czerpać zyski z cudzego nieszczęscia i bogacić się na chorych, to powinno nas to natychmiast uczulić i wzbudzic nieufność. A tak naprawdę wbrew temu co piszesz ja nie zajmuję się prawie tymi sprawami, ani tez nie specjalnie interesuje mnie np. radiescezja, czy inna ezoteryka, choć wiem ze jest wolą Ojca aby wysłani przez Niego ludzie łagodzili cierpienia i pomagali innym wracac do zdrowia, gdyż to nalezy do "pójścia za Jezusem". pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 17:01   
Forum

kobieta
Znów bardzo krzywdzisz w Swoich ocenach E.Cayce.Ruch Stowarzyszenie do Badań i Oświecenia,który powstał w 1931r pod jego przewodnictwem,zajmował się badaniem jego niezwyłych zdolności oraz możliwością rozwinięcia ich u innych osób.Nie była to żadna sekta ,tak jak Ty to chcesz widzieć.W swoich readingach cytował tylko fragmenty Biblii i to nieskończoną ilość razy,co bardzo dziwi obecnych badaczy.Przypisywanie mu słów proroka Mahometa jest wg mnie kłamstwem.

Twój cytat:Ludzie tacy jak Rasputin, Edgar Cayce, Helena Blawatska czy Rudolf Stainer posługiwali się darami daleko wykraczającymi poza zwyczajne ludzkie zdolności, ale wszyscy odznaczali się wyjątkowym brakiem pokory, potocznie zwanym pychą.
Ja nie kwestionuję ich "zdolności" - odrzucam ich tylko z powodu niezgodności tego co robili ze Słowem Bożym."

E.Cayce, 40 ostatnich lat poświęcił na pomoc chorym ludziom.Robił to za darmo.To najlepiej o nim świadczy.Był niezwykle skromnym człowiekiem.A Ty go porównujesz do Rasputina.Prawie przez całe swoje życie pomagał ludziom,a Ty to odrzucasz z powodu niezgodności ze Słowem Bożym.Masz jakieś bardzo dziwne to Słowo Boże.
Pozdrawiam.eviva

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 26 2006 17:23   
Forum

Quote by eviva: Prawie przez całe swoje życie pomagał ludziom,a Ty to odrzucasz z powodu niezgodności ze Słowem Bożym.Masz jakieś bardzo dziwne to Słowo Boże.
Pozdrawiam.eviva

Sorry, To słowo jakie przedstawia kobieta jest Słowem Bożym i ono zakazuje bawienia się we wróżby, spirytyzm, itd. chocby dla "dobra" milionów ludzi.
A że jest ono dla Ciebie dziwne? To już Twój problem.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 17:24   
Forum

kobieto
Twój cytat:,,Znam wiele przypadków uleczenia ludzi, ale tylko dzięki modlitwie wstawienniczej.
A ci, którzy chodzili do bienergoterapeutów, jasnowidzów, wróżek, zaplatują się zawsze w gorsze kłopoty natury duchowej, chociaż na początku wszystko wygląda wspaniale. Paru moich znajomych popadło przez to w ogromne nieszczęścia natury psychicznej, a też opowiadali to samo co Ty i Eviva.
Nie mówiłabym takich rzeczy, gdyby nie wynikało to z moich doświadczeń i szczegółowego przebadania sprawy."

Do kogo jest kierowana modlitwa wstawiennicza?To,że Twoi znajomi popadli w ogromne nieszczęścia natury psychicznej wyniknęło z prawa karmy,a nie z tego,że mówili to samo co matejanka i ja.Nie mogli mówić tego samego,bo ja dopiero na forum dowiedziałam się o 3T.Czy my mówimy nieprawdę? Czy wg Ciebie nie była to raczej sprawa prawa karmy? Nadal uważam,że najlepszym naszym lekarzem ciała i duszy,jest Duch Chrystusowy,jako Wewnętrzny Lekarz i Uzdrowiciel. Pozdrawiam.eviva.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 17:30   
Forum

medieval man
Pomoc E.Cayce dla ludzi nie miała nic wspólnego ze spirytyzmem i wróżbami.To jak Ty chcesz nawiązać osobisty kontakt ze Swoim Duchem Bożym lub Duchem Chrystusowym?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 26 2006 17:35   
Forum

Eviva
Czy to jest Twoja strona?
http://eviva7.blog.onet.pl
Jesli tak, to przeciez nie jesteś chrześcijanką tylko wyznawczynią New Age'u.
Dla wszystkich chrześcijan cały New Age z bagażem ezoteryki, teozofii, zyciem uniwersalnym, magią, reiki to jedno wielkie oszustwo.

Wybacz, traktujesz Pismo święte i postać Chrystusa instrumentalnie.

Oczywiście masz prawo mieć swoje poglądy, ale nie masz prawa podszywać się pod chrześcijaństwo. Takie coś to oszukwianie innych, nie mówiac o oszukiwnaiu siebie.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 26 2006 17:36   
Forum

Quote by eviva: medieval man
1.Pomoc E.Cayce dla ludzi nie miała nic wspólnego ze spirytyzmem i wróżbami.
2.To jak Ty chcesz nawiązać osobisty kontakt ze Swoim Duchem Bożym lub Duchem Chrystusowym?

1.Miała.
2.Przez modlitwę

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 17:52   
Forum

medieval man
Co ty uważasz za chrześcijaństwo?Kiedy kobieta zaszczyciła mnie Swoją obecnością na moinm blogu,na którym był post o obecności Ducha Chrystusa w naszych sercach.To była zdziwiona,skąd ja wziąłem cytaty,które przytoczyłam.A przecież pisało ,że pochodzą z Nowego Testamentu.Więc co jest w tym dziwnego?Co ma wspólnego chrześcijaństwo z obecnością Chrystusa w moim sercu?

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 17:53   
Forum

Wiadomo,że przez modlitwę,tylko jak uzyskasz odpowiedź?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 26 2006 17:58   
Forum

lecz nie jest on żadnym celem samym w sobie

co to znaczy ze nie jest celem samym w sobie?

per fax or mail, ze sie wtrynie do rozmowy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 26 2006 18:13   
Forum

Przejrzałem sobie Twoją stronę Eviva. Widze w niej wiele dobrego i wiele wspaniałych rzeczy. Widzę osobę szukającą "tego, co wyżej", ale także miotającą sie jeszcze pomiędzy różnymi naukami.
Jak dla mnie, jesteś niczym dziecko (bez urazy) z Ef 4, 14-15, otwarte na wszelkie nowinki i jeszcze nie zdecydowane do końca gdzie jego miejsce.
Życzę ci więc tego, czego Paweł zyczył adresatom swego listu:
[Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową - ku Chrystusowi

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 18:17   
Forum

Quote by piotr.:
lecz nie jest on żadnym celem samym w sobie

co to znaczy ze nie jest celem samym w sobie?

per fax or mail, ze sie wtrynie do rozmowy...

Dokładnie to co napisałam, kosciół instytucja, nie jest celem, lecz narzędziem dla przechowania depozytu wiary(czasem , również się nie sprawdził jako to narzędzie) tak samo jak nie był celem Zakon Mojżesza, który równiez spełniał i spełnia rolę przenoszenia przez pokolenia Boskiego Słowa. Celem jest Duch, dziecko Boga, zagubione w grzechu, syn marnotrawny, który stracił swoje dziedzictwo, a były nim Dary Ducha Świętego, takie jak intuicja, dar uzdrawiania, jasnowidzenia, proroctwa, dialogu z Ojcem i wiele innych. Dla tego dziecka, którym jest Duch znajdujący sie w każdym człowieku, Ojciec zniża się do naszego padołu, aby nam dawać swoje Nauki, dostosowane do stopnia naszej dojrzałosci , mówiąc do nas przez Proroków i nawołując przez Marię do powrotu na ściekę Boskiego Prawa. Gdyż tylko przez wykonywanie Boskiego Prawa mozemy powrócić do naszej Ojczyzny. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
kobieta
 wrzesień 26 2006 18:46   
Forum

Księga Rodzaju:

4 I rzekł wąż do niewiasty: "Żadną miarą nie umrzecie śmiercią.

5 Bo wie Bóg, iż któregokolwiek dnia będziecie jeść z niego, otworzą się oczy wasze i b ę d z i e c i e jako bogowie, znając dobre i złe."

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 26 2006 18:55   
Forum

medieval man
Przytoczę niektóre readigi E.Cayce na temat wiary:

254-87 ,,Bądźcie miłosierni i życzliwi dla tych,którzy maja inną wiarę.Czyż nie ma innych drzew? Jest dąb,jest jesion,jest sosna-podobnie i różnym waszym problemom, odpowiadają różne doznania!Czy jesteście w stanie wybrać jedno,które będzie wszystkim w waszym życiu? Każda rzecz ma swoje miejsce.Nie szukaj winy w innych,pokazuj raczej,jak dobrą jesteś sosną,jesionem,dębem czy winoroślą.Opierajcie się na boskim ramieniu,które jest w nas.I nie dopuszczajcie do siebie myśli o zemście czy niechęci.Niech nie powstają w was uprzedzenia".
3179-1 ,,Pamiętaj,że w sposób w jaki traktujesz swoich bliźnich,jest sposobem,w jaki traktujesz Jedynego Stwórcę.Oto największa służba dla Boga Ojca".
3976-27 ,,Chrystus umarł za wszystkich!-To człowiek stworzył wszelkie odłamy i wszelkie schizmy.Z powodu rasowych i religijnych różnic,mieliśmy więcej wojen i rozlewu krwi,niż z jakiejkolwiek innej przyczyny!Musimy podążać drogami innych i musimy nauczyć się,że Bóg kocha tych wszystkich,którzy kochają Jego-bez względu czy należą do takiego,czy innego wyznania.!"

Czy te reidingi są niezgodne z Twoim Słowem Bożym? Pozdrawiam.eviva

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 wrzesień 26 2006 19:09   
Forum

Moim zdaniem Trzeci Testament sprowadza ludzi na manowce ponieważ:

1. jego głównym pzesłaniem, jest nowina o reinkarnacj;

2. w związku z tym ci, którzy w to uwierzą zechcą to sprawdzić poprzez seanse hipnotyczne;

3. w czasie takich seansów oddajemy kontrolę nad swoim umysłem osobom trzecim;

4. czy odzyskujemy ją całkowicie po zakończeniu??

Wiem, że osobom, które poddały sie hipnozie komplikuje się życie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 26 2006 19:59   
Forum

Quote by kobieta: Moim zdaniem Trzeci Testament sprowadza ludzi na manowce ponieważ:

2. w związku z tym ci, którzy w to uwierzą zechcą to sprawdzić poprzez seanse hipnotyczne;

Nic podobnego, jezeli byś przeczytała te Pisma, nigdy nie napisałabyś takich rzeczy. Mogę Ci tylko tyle napisać, że wszystko odbywa się w naszym sercu i duszy. Sprawdzanie jest brakiem zaufania do Boga i podważaniem Jego decyzji. Czy Przykazania są po to, aby je łamać? pozdrawiam Cię matejanka

===

Cytat 
Michał
 wrzesień 26 2006 21:09   
Forum

Moim zdaniem Trzeci Testament sprowadza ludzi na manowce ponieważ:

Moim zdaniem ta wypowiedź wnośi zbyt mało do głownego zagadnienia i sprowadzi dyskusję na tory tematu "Trzeci Testament".

co do głównego wątku, to zupełnie pominiete:
Sw Pawel gromi tez tych, ktorzy spekuluja na temat konca czasow.
piotr.a,
Wnosi chyba najwiecej do tematu "Powrót Jezusa na początku III tysiąclecia?" .
Poproszę jeszczę o cytaty ze Sw Pawła

===

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło.

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 26 2006 21:53   
Forum

Może nie na temat ale to naprawde ostatni raz ;D

Quote by eviva: medieval man
Przytoczę niektóre readigi E.Cayce na temat wiary:

254-87 ,,Bądźcie miłosierni i życzliwi dla tych,którzy maja inną wiarę.Czyż nie ma innych drzew? Jest dąb,jest jesion,jest sosna-podobnie i różnym waszym problemom, odpowiadają różne doznania!Czy jesteście w stanie wybrać jedno,które będzie wszystkim w waszym życiu? Każda rzecz ma swoje miejsce.Nie szukaj winy w innych,pokazuj raczej,jak dobrą jesteś sosną,jesionem,dębem czy winoroślą.Opierajcie się na boskim ramieniu,które jest w nas.I nie dopuszczajcie do siebie myśli o zemście czy niechęci.Niech nie powstają w was uprzedzenia".
3179-1 ,,Pamiętaj,że w sposób w jaki traktujesz swoich bliźnich,jest sposobem,w jaki traktujesz Jedynego Stwórcę.Oto największa służba dla Boga Ojca".
3976-27 ,,Chrystus umarł za wszystkich!-To człowiek stworzył wszelkie odłamy i wszelkie schizmy.Z powodu rasowych i religijnych różnic,mieliśmy więcej wojen i rozlewu krwi,niż z jakiejkolwiek innej przyczyny!Musimy podążać drogami innych i musimy nauczyć się,że Bóg kocha tych wszystkich,którzy kochają Jego-bez względu czy należą do takiego,czy innego wyznania.!"

Czy te reidingi są niezgodne z Twoim Słowem Bożym? Pozdrawiam.eviva

evivo piękne słowa mówiące o Bogu nie zawsze są takie jak nam się wydaje bo jak napisał to jeden z forumowiczów "Najtrudniej odróżnić kłamstwo wtedy jak jest na wpół pomieszane z prawdą" Dam ci taki przykład: poczytaj o tej pani http://www.voxdomini.com.pl/vass/vasoch.html
jak bardzo wychwala Chrystusa bombardująć czytelnika miłością i mocno trudno się z nią nie zgodzic bo to wszystko jest bardzo realne i pięknie napisane lecz jej słowa świadczą przeciwko niej. Kobietka jest wyznania prawosławnego, pisze o Jahwe. Niby Bóg dał jej polecenie zjednania wszystkich wyznań w jedno pod przywdnictwem papieza lecz nigdy nie opuści swojwj wiary a ci co sie z nia nie zgadzaja to ludzie "którzy są niczym, którzy są tylko prochem"

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 wrzesień 26 2006 22:49   
Forum

Byl kiedyś taki artykuł "Koniec świata bliski radujmy się."

Pierwsi chrześcijanie wraz z apostołami czekali ufnie na powtórne przyjście Chrystusa, czyli na... koniec świata i ostateczny triumf Boga.
W Liście świętego Jakuba Apostoła czytamy: „...bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie” (Jk 5, 8).
Perspektywa powtórnego przyjścia Chrystusa budziła radość.
Symboliczne opisy końca świata nie budziły w pierwszych chrześcijanach strachu, ale umacniały wiarę w zwycięstwo Chrystusowego Kościoła nad siłami zła i ciemności, bo dzieje świata zmierzają do pełnej miłości wspólnoty Boga z ludźmi:
„I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową [...]. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: ‘Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z z nimi. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie [...], bo pierwsze rzeczy przeminęły’„ (Ap 21, 1. 3-4

Ale byli i tacy, którzy porzucali codzienne obowiązki i trwali w jakimś pseudomistycznym marazmie czy odretwieniu.
Dlatego święty Paweł napominał: „Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy” (1 Tes 4, 11).

Po świecie krążą różnorodne interpretacje Apokalipsy - pod symbole Bestii, Niewiasty podkłada się różne istniejące instytucje czy państwa.
Przewidywane daty końca świata okazywały sie fałszywe, za to niektórzy myśląc o Dniu Ostatnim są przerażeni. I ten strach paraliżuje ich tak, że nie są zdolni do działania i poprawy swego grzesznego położenia
Prawdziwe Kościoły chrześcijańskie nigdy nie podawały żadnych dat i nie bawiły się w jakieś wieszczenia.
Zachęcały i zachęcają jedynie do odwrócenia się od grzechu, abyśmy mogli naszego Pana powitać z radością.

Psalm 122: „Uradowałem się, gdy mi powiedziano: ‘Pójdziemy do domu Pańskiego!’ / Już stoją nasze nogi / w twych bramach...”.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 27 2006 10:43   
Forum

Kobieto znowu masz rację, podawanie dat zawsze było domeną sekt, i tak jak nikt nie znał daty w jakiej narodzi się Mesjasz, tak nikt nie mógł znać daty Jego Powrotu. Mało tego, Żydzi Naród Wybrany, nie odczytali prawidłowo znaków Jego przyjścia, oczekując potężnego silnego króla, który wybawi ich z niewoli i postawi nad innymi narodami. Teraz podobnie chrzescijanie oczekują,że Jezus powróci z wielkim chałasem, trąbami, spektakularnymi wydarzeniami i pozwoli się zobaczyć wszystkim cielesnym oczom, przyznając rację, któremuś z chrześcijańskich kościołów. Tylko pozostaje pytanie, czy takiego Jezusa poznaliśmy, skromnego, cichego, urodzonego w pogardzanym Betlejem w zwykłej grocie? Czy to co my rozumiemy pod wspaniałość i chwała jest tym samym co ma na myśli Pismo Święte? Czy Bóg aby zaprowadzić na ziemi swoje Królestwo będzie musiał używać spektakularnych wydarzeń? .....
Dopiero gdy te wydarzednia stają się faktami można mówić o datach i prawidłowo rozumieć zapowiedziane znaki. Lecz nawet wtedy, gdy one juz nastapią, wielu nie potrafi tego zobaczyć i wciaż tkwi w swoich wyobrażeniach. A więc czuwajmy, aby nas Pan nie zaskoczył. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 27 2006 10:52   
Forum

Quote by kobieta: Moim zdaniem Trzeci Testament sprowadza ludzi na manowce ponieważ:

Gdybyś dokładniej przeczytała co Ci napisałam wcześniej na ten temat,to byś tego nie pisała co piszesz.
Chrześcijaństwo wierzyło w reinkarnację do czasów,kiedy wiary w nią zakazał heretyk cesarz Justynian i na soborze w Nicei,obłożono ją dziewięcioma klątwami{jeśli mnie pamięć nie myli}.Jeśli treść Biblii pozostała ta sama,to poprzednio zmartwychwstanie dotyczylo duszy,a po soborze Wy przyjmujecie ,że ciała.Regresing nie ma nic wspólnego z hipnozą.Stosowany jest w celach leczniczych.Potwierdza przy okazji istnienie reinkarnacji.Oglądałam w telewizji kilka razy wywiady z osobami,które przeprowadzają regresingii do poprzednich wcieleń i fakt istnienia reinkarnacji wszyscy przyjmowali za rzecz oczywistą.Nawet nikt nie wspomniał,że może byc inaczej.Dzięki regresingom,wiara w istnienie reinkarnacji wzrosła do 70%.Osobiście nie chce mi się wierzyć,że aż tyle ludzi w nią wierzy,ale poczekajmy na inne badania statystyczne.Myślę,że tak w głębi duszy,to i Ty też w nią wierzysz.Dowodów na jej istnienie przybywa coraz więcej.Dowodów przybywa i tych co w nią wierzą też,ale najwięcej dowodów na jej istnienie dostarcza regresing.Pozdrawiam.eviva

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty