Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Powrót Jezusa na początku III tysiąclecia?
 |  Wersja do druku
Andrzej
 wrzesień 29 2006 21:52   
Forum

Status: offline

Quote by eviva: medieval man

Bóg stworzył nas na obraz i Swoje podobieństwo.Ponieważ jest duchem,to i nas stworzył jako czyste istoty duchowe w Niebie. Co się rodzi z ciała jest ciałem,a co się rodzi z ducha jest duchem.W Niebie nie mieliśmy ciała fizycznego tylko duchowe.Ponieważ przez naszą samowolę zaczęliśmy oddalać się od Boga,nasze ciała duchowe zaczęły coraz bardziej gęstnieć.Przez ten proces upadku powstała materia.Ciała fizyczne dostaliśmy tylko dlatego,żeby przez reinkarnację uwolnić się od naszych grzechów.Bóg nie stworzył nas jako istotę duchowo- materialną,tylko duchową,więc nie ma tu Jego pomyłki.

Tak? kto ci takie bzdury objawił?
Quote by eviva:
2.Jeśli w NT pisze,,Co zasiejesz,to żąć będziesz",to jest to prawo karmy.

Jasne.

Jak napiszesz głupoty i powiem Ci, że napisałaś głupoty, to tez jest prawo karmy?
Buddyjskie pojęcie karmy zakłada, że "wewnętrzny" i "zewnętrzny" świat wzajemnie się warunkują (teoria "pustości"), a umysły wszystkich istot na najgłębszym poziomie są od siebie nieoddzielne (nauka o braku ego). Pustość oznacza, że zewnetrzny świat nie jest rzeczywisty, a istoty przeżywają zbiorowy sen, który powstaje na skutek wrażeń wyłaniających się z ich umysłu. Brak ego oznacza, że istoty są jak fale na oceanie – jeśli nie widzą swojej głębi, nie rozpoznają tego, że wszystkie są oceanem. Działania altruistyczne bądź egoistyczne zasiewają w umyśle pewne wrażenia, które nie tylko tworzą konstrukcję psychiczną ale również zewnętrzny świat. Tak więc działania dla pożytku i szczęścia innych sprowadzają na nas samych szczęście i powodzenie w przyszłości, natomiast działania szkodliwe dla innych są przyczyną naszych własnych przyszłych trudności i nieszczęść.

No więc gdzie to jest w Pismie świętym???
To o czym piszez to tylko prawo przyczyny i skutku, w sensie fizycznym. Tego Jezus nie usunął.
Quote by eviva:
3.Z cesarzem Konstantynem to było tak,że on rozkaz wydał słowny.

Tak
I ty ten rozkaz usłyszałaś i zapamiętałaś.
A może ktoś ten rozkaz zapisał? Może na przykład Prokopiusz? Byłoby to calkiem sensowne.Ale nie. U Prokopiusza nic takiego się nie znajduje. Więc gdzie? Aha, w umysle Evivy.... bo ona jest reinkarnacją Konstantyna.
Zakończ te bzdury, proszę

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2006 21:55   
Forum

Quote by eviva: piotrze
Jak to rozumieć,że,, postanowione ludziom raz umrzeć,a potem sąd"?.Kogo uważasz za człowieka i co umiera?
Wg mnie matejanka,to jest bardzo dobra chrześcijanka.

Od kiedy jesteś wyrocznią w tych sprawach?
Może duch Bozy przez ciebie przemawia?
Jakoś w to nie wierzę....

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2006 22:04   
Forum

Quote by matejanka: Do Medieval Mana,
"niechaj się nikt nie łudzi! Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: On udaremnia zamysły przebiegłych lub także: Wie Pan, ze próżne są zamysły mędrców."pier. list do koryntian.3,1-4,13

no i co z tego?
Czy mam ci odpowiedzieć też słowami Pisma?

Szyderca próżno szuka mądrości,
rozumny łatwo nabędzie wiedzę.
Od człowieka głupiego się odsuń:
rozumnych warg tam nie znajdziesz.
Mądrością rozumnego - poznanie swej drogi,
zwodzenie siebie - głupotą niemądrych.
Mądry się boi, od złego ucieka,
a głupi się unosi, czuje się pewnym.
Udziałem łatwowiernych - głupota,
umiejętność wieńczy rozumnych
W sercu rozumnym jest mądrość,
i pośród głupców powinna być znana
Z ust mądrych ludzi wiedza się sączy,
usta niemądrych zioną głupotą.
Wargi mądrego szerzą mądrość,
lecz serce głupich niestałe.
Szyderca nie lubi upomnień,
do ludzi mądrych nie chodzi.
Serce rozważne szuka mądrości,
usta niemądrych sycą się głupotą
Niemądry głupotą się cieszy,
rozumny idzie prawą drogą.
Ucho posłuszne zbawiennej radzie
pomiędzy mędrcami przebywa.
Odrzucić wskazówki - to sobą pogardzić,
zdobywa się mądrość - słuchaniem uwag
(Z Księgi Przysłow 14-15)
Kontynuować czy dość?

Czy Pismo woli mądrość czy głupotę?

===

Cytat 
piotr.
 wrzesień 29 2006 22:23   
Forum

Zanim spalicie mnie na stosie

nie histeryzuj

piotrze
Jak to rozumieć,że,, postanowione ludziom raz umrzeć,a potem sąd"?.Kogo uważasz za człowieka i co umiera?
Wg mnie matejanka,to jest bardzo dobra chrześcijanka.

raz umrzeć, rozumiesz? RAZ a nie wiele. Sw Piotr tez chcial sie rozstac z cialem aby byc z Chrystusem. On tez byl grzeszny. Dlaczego nie mowil ze po smierci jego duch zejdzie na ziemie w nowym wcieleniu zeby odpokutowac za grzechy? Podobnie sw Pawel - dla niego umrzec "to zysk" jak sam mowi. Jaki to zysk wcielac sie ponownie? Jasno daja do zrozumienia co sie z nimi stanie po smierci. Patrz przypowiesc o bogaczu i lazarzu. Ciekawe dlaczego bogacz nie wciela sie ponownie zeby odpokutowac za swoje grzechy, tylko cierpi za swoje wystepki srodze w miejscu dlań przeznaczonym w zaswiatach? Jak sobie poscielil tak sie wyspi.

na moje oko z matejanki taki chrzescijanin jak ze mnie buddysta. ma judaistyczno-spirtytualno-chrześcijańsko-gnostycko-xxx-yyy-zzz zapędy. ale to moje zdanie. W mojej opini nie jest chrzescijanka. Zreszta sama pisala, ze chrzescijanie na prozno wyczekuja powrotu Mesjasza, bo On juz przyszedl, w co ona zreszta wierzy. Dla mnie sprawa jest jasna.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 29 2006 22:36   
Forum

Medieval Man w jakiś sposób rozumiem Twoje stanowiowisko. Tak bardzo pragniesz aby to w co Ty wierzysz było prawdą, że wszystko inne usiłujesz spłycić , odebrać temu przez kpinę znamiona prawdziwości, podpierając to autorytetami kościelnymi.
Lecz nie wiem czy zauważyleś, że coraz więcej ludzi powątpiewa w narzuconą interpretację, szuka na własną rękę, znajdujac niestety poza kościołem logiczne i przekonywujące serce i ducha argumenty i dzięki temu osiąga wewnętrzny spokój i radość z zaspokojenia pragnienia Prawdy. Gdyz tak jak mówił Papież Jan Paweł każdy człowiek ma wewnętrzną wpisaną w jego ducha potrzebę prawdy. Na krótko można ją innym narzucić, używając różnych metod, lecz jak widzisz coraz więcej ludzi wyłamuje się i idzie własną drogą. Czy nie zastanawia Cie to, że z każdym rokiem idea reinkarnacji coraz bardziej rozpowszechnia się i coraz więcej ludzi w nią wierzy? Czy naprawdę uważasz, że można ją skwitować ze jest bzdurą? To że kościół miał kiedyś władzę polityczną i duchową i mógł niszczyć tkz. heretyków, pośród których byli bardzo wartościowi myśliciele, to ślad po nich zaginął i nikt się o nich nie upomni. Mnożą sie strony internetowe, które odkrywają prawdę, a piszą to zarówno historycy, naukowcy jak i ludzie kościoła, którzy są roczarowani tą organizacją. Ja nie należę do nich, nie zjadłam wszystkich mądrości, lecz idę za głosem mojego serca i ducha i wiem że żyjemy w czasie w którym każdy ma obowiązek pomocy w odzyskiwaniu przez Prawdę należnego jej miejsca. A idea reinkarnacji jest taką Boską Prawdą. Jest tylko kwestią czasu i będzie uznana jako Boska Sprawiedliwość i jako najnaturalniejsza rzecz na świecie. A jeżeli nie chcesz wierzyć że Duch ludzki podlega prawu rozwoju, to po prostu rozejrzyj się naokoło. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
piotr.
 wrzesień 29 2006 22:41   
Forum

Lecz nie wiem czy zauważyleś, że coraz więcej ludzi powątpiewa w narzuconą interpretację, szuka na własną rękę, znajdujac niestety poza kościołem logiczne i przekonywujące serce i ducha argumenty

i co z tego. my mamy sie trzymac tradycji o ktorej zostalismy pouczeni czy to slowem czy listem. 3 testament i inne bzdury to podania i basnie ludzkie. wielu odstapi od wiary i wielu zwątpi, wielu zwiodą, nawet wybranych... to wszystko sie sprawdza. ale my mamy wytrawac w wierze. kto wytrwa bedzie zbawion... tak mowi Pismo. mozesz sobie uprawiac wolnomyslicielstwo i interpretowac Biblie jak ci sie podoba - robisz to zreszta sprawnie. tyle ze te twoje wywody i interpretacje sa malo chrzescijanskie....

A idea reinkarnacji jest taką Boską Prawdą. Jest tylko kwestią czasu i będzie uznana jako Boska

ha ha ha

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 29 2006 23:34   
Forum

Quote by matejanka: Medieval Man w jakiś sposób rozumiem Twoje stanowiowisko. Tak bardzo pragniesz aby to w co Ty wierzysz było prawdą, że wszystko inne usiłujesz spłycić , odebrać temu przez kpinę znamiona prawdziwości, podpierając to autorytetami kościelnymi.

Błąd.
Ja nie chcę, żeby to, w co ja wierzę było prawdą.
Nie jest tak, że wierzę w coś i staram się to uwiarygodnić.
Raczej wiem, że istnieje pewna prawda jaka przekazuje Kościół Chrystusa i jej bronię
Quote by matejanka:
Lecz nie wiem czy zauważyleś, że coraz więcej ludzi powątpiewa w narzuconą interpretację, szuka na własną rękę, znajdujac niestety poza kościołem logiczne i przekonywujące serce i ducha argumenty i dzięki temu osiąga wewnętrzny spokój i radość z zaspokojenia pragnienia Prawdy.

Zauważyłem, ze coraz więcej ludzi wierzy w brednie jakie podawane są im w ładnym, miłym i przyjemnym opakowaniu, połyskującym zwodniczami światełkami uwodzących nauk, szeleszczącym pozłacanymi torebkami blichtru płytkich przemysleń.
Jeśli ktoś woli sztuczne kwiatki od świeżej róży, tandentne, odpustne obrazeczki mamiące kolorami zamiast dzieła sztuki z II wieku, plastikowe talerzyki w miejsce porcelany i jeszcze czerpie z tego radość z zaspokojenia swoich potrzeb, to mogę mu najwyżej powiedziec, żeby nie głosił przynajmniej, jakoby był znawcą sztuki.
Quote by matejanka:
Czy nie zastanawia Cie to, że z każdym rokiem idea reinkarnacji coraz bardziej rozpowszechnia się i coraz więcej ludzi w nią wierzy? Czy naprawdę uważasz, że można ją skwitować ze jest bzdurą?

Jeśli nawet zastanawia, to tak samo zastanawia mnie wzrost przestępczości, upadek moralności, coraz płytszy wymiar relacji międzyludzkich, wtórny analfabetyzm rozwiniętych społeczeństw. I nie oznacza to wcale, że dokonuje się w tym jakis postęp, ale wręcz przeciwnie

Quote by matejanka:
To że kościół miał kiedyś władzę polityczną i duchową i mógł niszczyć tkz. heretyków, pośród których byli bardzo wartościowi myśliciele, to ślad po nich zaginął i nikt się o nich nie upomni.

I co to ma do rzeczy? Nic
Quote by matejanka:
Mnożą sie strony internetowe, które odkrywają prawdę, a piszą to zarówno historycy, naukowcy jak i ludzie kościoła, którzy są roczarowani tą organizacją.

Nie. Które mamią ułudą zamiast prawdy
Quote by matejanka:
Ja nie należę do nich, nie zjadłam wszystkich mądrości, lecz idę za głosem mojego serca i ducha i wiem że żyjemy w czasie w którym każdy ma obowiązek pomocy w odzyskiwaniu przez Prawdę należnego jej miejsca. A idea reinkarnacji jest taką Boską Prawdą. Jest tylko kwestią czasu i będzie uznana jako Boska Sprawiedliwość i jako najnaturalniejsza rzecz na świecie.

Jest zwykłym antychrześcijańskim oszustweem.
Być może zostnie kiedyś przyjęta przez większość ludzkości.
Co z tego? Prawda nie podlega głosowaniu.

===

Cytat 
karol_dabrowski
 wrzesień 30 2006 00:13   
Forum Moderator
Moderator

Matejanka, Eviva - myślę że pozostaje nam tylko zakończyć rozważania w przyjaznej atmosferze. Szanuję was i to w co wierzycie ale nie chcecie słuchac i wziąśc pod uwagę moich i innych argumentów. A pózniej jeszcze słyszę że może coś z Biblii usunięto, że duch diabelski coś namieszał, że Paweł pisał bzdury itp. Jeśli tak mysleć to NIGDY nie dojdziemy do Prawdy. Zawsze ktoś to podkopie i każdy upchnie swoje wierzenia. Więc myślę że nie ma sensu. Ale dzięki, pozdrawiam serdecznie

PS Coście się tego Pawła uczepili??? Dezerter - kilka rozmów z Apostołami ... Paweł przebywał np u Piotra 15 dni wg Gal 1:18. Myślisz że odbyli tylko kilka rozmów? Był to wspaniały i gorliwy Apostoł kochający Pana Jezusa. I zaczynam rozumieć dlaczego wybrał się do Jerozolimy by pokazać się apostołom. By już nie wątpiono w jego autentyczność, ale nie wiedziałem że również dziś to się czyni... Tak więc nie interesuje mnie jakie teorie i wymysły o Pawle znacie i wyznajecie. Dla mnie to istotne że Piotr, Jakub i Jan w pełni go akceptowali. I to mi wystarczy.
Pozdrawiam serdecznie

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 30 2006 00:22   
Forum

Meieval Man kiedyś zarzuciłeś mi manipulację, ale Ty osiągasz w tym mistrzostwo, ale mnie to nie przekonuje. Chwyt z wkładaniem klejnotów pomiędzy śmieci, działa na ludzi którzy się nie znają na wartości kamieni. A ja ci powiem że Prawda w reinkarnację, jest klejnotem i będzie świeciła nawet jak ją obrzuci się błotem, gdyż Prawda jest logiczna, niczego nie wmawia, lecz uzasadnia. Nie jest oparta na tajemnicach, ani na niezrozumiałych dogmatach. Prawda idzie w parze z miłością i mądrością. Możesz zaprzeczać, możesz powołać się na wszelkie sobory, inkwizycje i magisteria, a Prawdy tym nie zagłuszysz. To, że człowiek upadł w swoim zmaterializowaniu, to pomimo tego jego Duch jest obudzony i czeka tylko na odpowiedni moment i na Głos Pana, aby wyruszyć i pożywić się Światłem, które płynie z Nauki Chrystusa, dotychczas przykrywanej nieszczerymi i bezowocnymi rytuałami, pośrednikami i tradycją. Czy uważasz, że Bóg oczekuje od nas procesji, klękania przed kawałkiem chleba i czczenia przedmiotów wykonanych ludzkimi rękoma. Jemu mamy oddawać cześć w wewnętrznej Światyni "w Duchu i Prawdzie." Bóg pragnie naszej prawdziwej z serca płynącej miłośći i tego abyśmy go poznali jako Ojca, jako Sprawiedliwego i nieskończenie miłosiernego Ojca i zebyśmy Mu to okazywali kochając, kochając i jeszcze raz kochając się nawzajem. Bo w każdym z nas znajduje się mały atom Ojca i kochając kazdego bliźniego kochamy właśnie Jego. Po co te wszystkie rytuały... czy jak kogoś kochamy, to okazujemy to wykonując jakieś wydumane ćwiczenia. Pytam się kto odczuwa wzruszenie klękając przed kawałkiem chleba? Bóg nie ma granic i nie zamkniemyg Go ani w kościelnych murach, ani w wytworach ludzkich rąk. Możemy Go znaleźć jedynie w ludzkim sercu. pozdrawiam Cię matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Marek
 wrzesień 30 2006 03:05   
Forum

A ja ci powiem że Prawda w reinkarnację, jest klejnotem i będzie świeciła nawet jak ją obrzuci się błotem, gdyż Prawda jest logiczna, niczego nie wmawia, lecz uzasadnia.

No, to uzasadnij mi reinkarnację. Albo nie marnuj czasu, i tak nie wierzę w te bzdury.

Nie jest oparta na tajemnicach, ani na niezrozumiałych dogmatach.

Nie rozumiesz dogmatów katolickich - to Twój umysłowy problem, nie dogmatów.

Prawda idzie w parze z miłością i mądrością.

Dlatego też najbardziej wierzący ludzie są ludźmi najbardziej kochającymi i mądrymi.

To, że człowiek upadł w swoim zmaterializowaniu, to pomimo tego jego Duch jest obudzony i czeka tylko na odpowiedni moment i na Głos Pana, aby wyruszyć i pożywić się Światłem, które płynie z Nauki Chrystusa, dotychczas przykrywanej nieszczerymi i bezowocnymi rytuałami, pośrednikami i tradycją.

Blah, blah, blah... Ile razy to słyszeliśmy, a mimo to my, biedni, zmaterializowani Ciemnogrodzianie religijni nie ujrzeliśmy prawdy!

Czy uważasz, że Bóg oczekuje od nas procesji, klękania przed kawałkiem chleba i czczenia przedmiotów wykonanych ludzkimi rękoma.

No wiesz, ale ten 'kawałek chleba' to dla katolików już nie kawałek chleba. Dobrze wiesz, co (Kto).

Bo w każdym z nas znajduje się mały atom Ojca i kochając kazdego bliźniego kochamy właśnie Jego.

Ale atom w ciele materialnym czy atom w duszy (vide: Demokryt)?

Po co te wszystkie rytuały... czy jak kogoś kochamy, to okazujemy to wykonując jakieś wydumane ćwiczenia.

Mhm. Latamy za nim, obsypujemy komplementami, dajemy kwiaty, zaręczynowe pierścionki etc. Jedne wielkie ćwiczenia, taka forma godów.

Pytam się kto odczuwa wzruszenie klękając przed kawałkiem chleba?

Przed chlebem nie klękam, ale jak mniemam chodzi Ci o Chrystusa pod postacią chleba - otóż odczuwam wzruszenie niezależnie od postawy, gdy trwam przed Nim.

Bóg nie ma granic i nie zamkniemyg Go ani w kościelnych murach, ani w wytworach ludzkich rąk. Możemy Go znaleźć jedynie w ludzkim sercu.

Ewangelia wg św. Tomasza etc.?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 30 2006 09:40   
Forum

A Jezus mówi i teraz-do nas

....otwórz serce , a ujrzysz cuda miłości........

Nadchodzi czas globalnych zmian, Wy, którzy dostrzec macie w życiu swym te zmiany, powstańcie, by z ułudy życia, przebudzić się do życia miłości, radości, dobrobycie. To czego oczekuje każde serce- nadchodzi. Już się dzieje. Od Was ukochani zależy, czy zechcecie otworzyć swe serca, czy zechcecie uwierzyć w swoją moc i kreować Wasz świat, wolności, miłości pokoju.
Istoty Światła otaczają Was, otaczają Ziemię, oczekują z miłością na Wasze wezwanie. Każdy z Was ukochani może poprosić o przebudzenie, świadome wzrastanie w miłości Boga. Ci, którzy jeszcze tego nie dokonali, niech spieszą się, bo życie, po cóż marnować na smutek, choroby, zapomnienie, gdy radość miłowania czeka i puka do serc Waszych.
Zbudźcie się Ukochani w jedności, w przecudnym śpiewie duszy podążmy drogą ku światłu. Oczy Wasze niech pełne radości będą, a serca niczym ocean, w którym miłowaniu końca nie ma.
Wyciągnij dłoń ku niebu i przywołaj swego Przewodnika, by przemówił do Ciebie i drogę wskazał, którą iść masz, byś mógł przebudzić się szybciej ku drodze światła.
Ten, który miłością jest posłał swych wysłanników, aby pomogli Wam tę drogę odnaleźć i nie tracili już czasu na opór i zbyt długie poszukiwania.
Jeśli czujesz, że dusza Twa woła o przebudzenie, gdy zmartwychwstać chcesz, wstań, ja idę, by drogę Ci wskazać. Drogę serca, drogę miłości.
Każdy z Was może na drogę tę wstąpić, ja czekam, by rękę Wam podać i przeprowadzić Was na drugą stronę, na stronę wiecznego miłowania.
Jezus
/spisane -maj 2006/

Żyjemy w przełomowym okresie wielkich zmian energetycznych i świadomości duchowej, na skalę globalną. Nadchodzi nowy czas, wiele ludzkich istotek budzi się. Często nie mogąc znaleźć drogi poszukują pomocy, rady, wskazówek. Nie każdy przecież, potrafi usłyszeć głos swej duszy.
Którędy iść, co jeszcze przepracować? Jakie karmiczne więzy, problemy, nie pozwalają mi osiągnąć pełni szczęścia? Co mówi do mnie moja dusza? Jak nazywają się moi Przewodnicy i Anioły? Co mogę zrobić, aby poprawić relacje w związku ? Czy idę słuszną drogą? Kim byłem w poprzednim wcieleniu? Które z poprzednich wcieleń ma decydujący wpływ na moje obecne życie? To tylko niektóre z zadawanych pytań.

Treść pochodzi ze strony,którą znalazłam dzisiaj
http://zyjwmilosci.orge.pl/

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 30 2006 09:46   
Forum

Złote myśli

Sathya Sai Baba

"Bez czystej Miłości żadna ścieżka do Boga nie prowadzi. Bezinteresowna Miłość jest Mu bardzo droga. Jego wyrazem jest Miłość; Bóg jest Miłością....Jeśli napełnisz swoje serce Miłością, wówczas doświadczysz Jezusa, który jest Miłością. Nie ma innego sposobu."
Dwa skrzydła przegradzają twoją miłość do Boga.Jedno-to zwyczaj wychwalania swojej działalności,drugie-zwyczaj ganienia innych.
Zdobywajmy wykształcenie duchowe.Jest to jedyne wykształcenie posiadające trwałą wartość.

Christina Thomas

Prawdziwym celem ego jest ochrona ciała fizycznego i posłuszne wykonywanie poleceń duszy.
Tylko podejmując wyzwanie,którym jest konfrontacja z własnym ego,ze wszystkimi jego deformacjami,zaczniesz odzyskiwać wolność i uda ci się spowodować,by ego wykonało to,czego wymaga dusza.Kiedy to osiągniesz,doświadczysz niezwykłej,przeogromnej radości i odnajdziesz sens życia.

Rick Philips

Mamy w sobie Wyższą Jaźń zawierającą wszystkie odpowiedzi i doskonały przepis na sukces.Tylko nasza Wyższa Jaźń zna nasze karmiczne wybory i ścieżkę,którą podążamy...
Mówi się,że oświecenie można osiągnąć tylko wtedy,kiedy ta czysta jaźń pozostaje na poziomie świadomości przez całą dobę.Gdy serce jest otwarte,można usłyszeć cały wszechświat.

E.Cayce

Bóg jest w was,słuchajcie swego wewnętrznego głosu,nie zaś tego,który kusi was z zewnnątrz.

Cytaty pochodza z tej samej strony co podałam poprzednio.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 30 2006 09:53   
Forum

I tu jest pies pogrzebany,
"No, to uzasadnij mi reinkarnację. Albo nie marnuj czasu, i tak nie wierzę w te bzdury."

Jak można dyskutować jezeli w założeniu jest już, że dyskutant nie ma racji. Tylko, że to co ja piszę sama nie wymyśliłam, ani nie powiedział mi tego żaden cżłowiek. Nigdy nie odważyłabym się przeciwstawić ogólnie przyjętym prawdom, można powiedzieć stawiać na "głowie" chrześcijaństwo, gdybym nie wiedziała napewno, ze Ten, kóremu uwierzyłam i oddałam wszystko, jest Bogiem. Myślicie, że ja nie wiem, że moja misja na tym forum skazana jest któregoś dnia na klęskę. Chciałabym żebyście mnie dobrze zrozumieli, moim zadaniem nie jest przekonanie was o tym co piszę. Moim zadaniem jest zapoczątkowanie na malutkim obszarze mi dostępnym Słowa, które ponieważ pochodzi od Boga JEST JAK ZIARNO W ODPOWIEDNIM MOMENCIE WZEJDZIE W KAŻDYM Z WAS TAK JAK WZESZŁO WE MNIE. W każdym waszym sprzeciwie i zwalczaniu reinkarnacji, rozpoznaję siebie. Szłam dokładnie tą samą drogą, też chciałam nie widzieć sprzeczności, niezrozumiałości, nielogicznosci, braku sprawiedliwości i wielu innych rzeczy jakich uczyłam się w moim kościele.(gdyby ich nie było ludzie nie chodziliby od sekty do sekty, od kościoła do kościoła) Chciałam wierzyć w to wszystko, gdyż to dawało mi poczucie bezpieczeństwa, poczucie że jeżeli ta instytucja przetrwała prawie dwa tysiące lat to musi Bóg w tym mieć swój plan. Uwierzcie, mi że toczyłam boje o to, że reinkarnacja to diabelski wymysł, że w chlebie zachodzą substancjonalne zmiany, na co przytaczałam cuda euchartstyczne. Krótko mówiąc bardzo chciałam należeć z duszą i z ciałem do wspólnoty katolickiej. Obecnie nie ustawiłam się po przeciwnej stronie, lecz walczę o Prawdę w Kościele, który teraz rozumiem nie jako instytucje wybranych do wiecznej szczęśliwości, lecz jako wszystkich ludzi, którzy uwierzyli w Chrystusa i tych którzy w Niego kiedyś uwierzą. Tytuł tego tematu na którym intuicyjnie zostało napisane Przyjście Jezusa na początku III tysiąclecia, oddaje pełną Prawdę. Pan przychodzi właśnie do każdego cżłowieka i każde oko Go ujrzy, gdy nadejdzie jego czas. Wtedy Chrystus go wzbudzi w jego ostatnim dniu. Czy nie zastanawiało was nigdy, że w Biblii w wielu miejscach jest mowa o wybranych. W aspekcie jednego życia zawsze uważałam to za niesprawiedliwe. Nastomiast w aspekcie, że wszyscy będziemy kiedyś wybrani, lecz musimy do tego dojrzec sprawa przedstawia się całkiem inaczej. Czy tego nie widzicie? Np. w cytatach zaprezentowanych przez Karola, nie jest mówione o wszystkich ludziach, tylko o wybranych, uświęconych, tych którzy idą drogą Chrystusa, o pierwocinach dla Boga. Ju wam kiedyś proponowałam załóżcie raz roboczo, że reinkarnacja jest prawdą i spróbujcie w jej świetle bez uprzedzeń czytać całą Biblię...
Na koniec jeszcze raz wrócę do koronnego cytatu, "człowiekowi przeznaczone jest raz umrzeć a potem sąd." Wynika z niego tylko, że cielesny człowiek taki jaki przewędrował życie juz nigdy nie ,może po raz drugi umrzec tylko po odejściu z tego świata idzie na sąd.Dusza nie umiera, umiera ciało, które było identyfikatorem duszy w tym jednym konkretnym życiu. Gdy dusza powróci na ziemię będzie zewnętrznie zupełnie innym cżłowiekiem, z inną osdobowością, chociaż w zapisanym w jej duchu poprzednim życiem, rzutującym na to następne. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 30 2006 09:56   
Forum

Brian L.Weiss psycholog, specjalista terapii regresyjnej, przekazuje w swych książkach ponadczasowe duchowe mądrości objawione mu przez Mistrzów. Oto kilka fragmentów.

Dusza człowieka podobna jest wodzie;
Pochodzi z Niebios
do Niebios się wznosi,
a potem powraca na ziemię,
odmieniając się bez końca.
GOETHE

Wietnamski mnich buddyjski i filozof Thich Nhat Hanh pisze o radości płynącej z filiżanki dobrej herbaty. Musisz być całkowicie przebudzony w teraźniejszości, by ją odczuwać.
Tylko wtedy, gdy jesteś świadom teraźniejszości, twoje dłonie mogą poczuć przyjemne ciepło filiżanki. Tylko w teraźniejszości możesz delektować się aromatem, smakować słodycz, docenić delikatność. Jeśli zastanawiasz się nad przeszłością, albo martwisz się o przyszłość, stracisz całe doświadczenie radowania się filiżanką herbaty. Spojrzysz w dół, na filiżankę, a herbaty już nie będzie.
Takie właśnie jest życie.

Jeśli nie znajdujesz się całkowicie w teraźniejszości, rozejrzyj się, a jego już nie będzie. Przeoczysz smak, aromat, delikatność i piękno życia. Będzie się wydawało, że mija cię w pędzie.
Przeszłość jest skończona. Ucz się z niej i pozwól jej odejść. Przyszłości nawet jeszcze tu nie ma. Planuj ją, ale nie trać czasu martwiąc się o nią. Martwienie się jest bezwartościowe. Kiedy przestaniesz rozmyślać o tym co już się wydarzyło, kiedy przestaniesz się martwić o to, co może się wydarzyć, wówczas będziesz istniał w chwili obecnej. Wówczas zaczniesz odczuwać radość życia.

Wybieramy czas, kiedy chcemy przejść w stan fizyczny i kiedy go opuścimy. Wiemy, kiedy dokonaliśmy tego, po co nas tu wysłano. Wiemy, kiedy nadszedł czas, że trzeba umrzeć. Wtedy, gdy nie można już nic więcej osiągnąć w danym wcieleniu.
A kiedy upłynął odpowiedni czas, kiedy się już wypoczęło i naładowało ponownie duszę energią, wolno znów wejść w stan fizyczny. Ci, którzy się wahają, którzy nie są pewni, czy chcą tu wrócić, mogą utracić szansę, która im została dana, szansę, by wypełnić to, co muszą, kiedy są w stanie fizycznym.

Aborcja
Aborcja lub poronienie zazwyczaj stanowią porozumienie między matką, a duszą, która ma wejść w dziecko.
Albo ciało dziecka nie byłoby wystarczająco zdrowe, by podołać zadaniom zaplanowanym dla niego w nadchodzącym życiu, albo czas nie jest odpowiedni dla jego celów, albo zmieniła się sytuacja zewnętrzna, na przykład przez odejście ojca, podczas gdy plany dziecka lub matki wymagają jego obecności/...../
Wychowanie w wierze katolickiej może utrudniać wyzwolenie od poczucia winy i wstydu. Niekiedy nasze stare, utrwalone wierzenia utrudniają nabywanie nowej wiedzy/...../
Moi pacjenci mówią mi, że nie od razu dusza wstępuje w ciało. W okresie poczęcia dokonuje ona rezerwacji. Żadna inna dusza nie może zająć tego ciała. Dusza, która zarezerwowała sobie ciało jakiegoś dziecka, może następnie wchodzić i wychodzić z ciała tak jak sobie życzy. Nic jej nie ogranicza./..../
W okresie ciąży dusza stopniowo coraz silniej łączy się z ciałem, ale to połączenie nie jest kompletne do momentu narodzin i następuje krótko przed, w trakcie, albo tuż po nich./.../ Nie możesz zabić ani zranić duszy...Dusza jest nieśmiertelna i niezniszczalna. Jeśli taki jest jej plan, znajdzie sposób by powrócić.

Chociaż Ziemia jest bardzo piękna i nieustannie objawia harmonię oraz połączenie wszelkich rzeczy, co stanowi wspaniałą lekcję, życie tutaj jest znacznie cięższe. U większego ducha nie ma chorób, bólu, rozłąki. Nie ma ambicji, współzawodnictwa, nienawiści, strachu, wrogości. Jest tylko pokój i harmonia. Tak więc mniejszy duch, wracając, nie może być szczęśliwy, że opuszcza takie miejsce.

Z sesji regresu.
Teraz, na pół leżąc na miękkim skórzanym fotelu w moim biurze, był świadom tego, że w swoim średniowiecznym wcieleniu unosi się ponad ciałem. Nagle stwierdził, że stoi w miejscu przypominającym piekło, pośród płomieni i diabłów. Zaskoczyło mnie to. Chociaż moi pacjenci, siłą rzeczy umierali w przeszłych wcieleniach, żaden z nich nie miał doświadczeń związanych z piekłem.
Czekałem aż coś się wydarzy, ale pacjent twierdził, że nikt nie zwracał na niego uwagi. On również czekał. Mijały minuty. Ostatecznie ukazała się i podeszła do niego duchowa postać, w której rozpoznał Jezusa. Była to pierwsza istota, która go w ogóle dostrzegła.
-Nie rozumiesz, że to wszystko jest złudzeniem?- powiedział do niego Jezus.
Prawdziwa jest tylko miłość!

A potem płomienie i diabły zniknęły w mgnieniu oka i ukazało się piękne światło, które było tam przez cały czas, niewidoczne, przesłonięte iluzją.
Niekiedy otrzymujesz to, czego się spodziewasz, ale niekoniecznie jest to rzeczywiste.

Miłość jest największą potęgą a świecie. Miłość może wyrosnąć i rozkwitnąć nawet na zmarzniętej ziemi, w najtrudniejszych warunkach. Istnieje wszędzie i zawsze. Miłość jest kwiatem wszystkich pór roku.

Przemoc, to głęboka ignorancja

Tylko miłość jest prawdziwym źródłem poczucia bezpieczeństwa i siły.

Nie martwcie się tak bardzo o przyszłość. Znajdźcie dziś swoje szczęście.

Zawsze pamiętaj o tym, że jesteś kierowcą, a nie samochodem.

Pamiętaj, że zawsze ktoś Cię kocha. Ktoś zawsze cię strzeże, nigdy nie jesteś sam.. Ty także jesteś istotą światła, mądrości, miłości. I nigdy nie możesz zostać przeoczony czy zignorowany. Nie jesteś swoim ciałem, nie jesteś swoim mózgiem, ani nawet swoim umysłem. Jesteś duchem. Musisz tylko ponownie się przebudzić, by to sobie przypomnieć, by pamiętać. Duch nie ma ograniczeń fizycznego ciała, ani zasięgu intelektu czy umysłu.

Efektem spowolnienia wibracyjnej energii ducha, tak by mógł on doświadczać otoczenia o większej gęstości, takiego jak wasz trójwymiarowy świat, jest jego krystalizacja i przekształcenie w ciała o coraz wyższej gęstości. Najgęstsze z nich to stan fizyczny. Wibracja jest tu najpowolniejsza. W tym stanie, czas wydaje się biec szybciej, ponieważ jest on odwrotnie proporcjonalny do poziomu wibracji. Kiedy zwiększa się poziom wibracji, czas zwalnia bieg. To dlatego mogą nastąpić trudności z wybraniem właściwego ciała, właściwego czasu na powtórne wejście w stan fizyczny.
Z powodu różnicy czasu można przeoczyć okazję. Jest wiele poziomów świadomości, wiele stanów wibracyjnych.

Pierwszy z siedmiu jest dla ciebie najważniejszy. Ważnym jest, by na pierwszej płaszczyźnie doznawać, a nie abstrahować i rozmyślać na temat wyższych płaszczyzn. Ostatecznie doświadczysz ich wszystkich.. Twoim zadaniem jest nauczyć się na podstawie doświadczenia.

Masz przekształcić wierzenia w doświadczenie, aby nauka była kompletna, ponieważ doświadczenie przewyższa wiarę.
Ucz ludzi doświadczać. Usuwaj ich strach. Ucz ich kochać się nawzajem i pomagać sobie.. To wymaga wolnej woli innych. Ale na swojej płaszczyźnie musisz sięgać z miłością, ze współczuciem, by pomagać innym.

-Ludzie zawsze myślą, że są jedynymi istotami. Tak nie jest. Istnieje wiele światów i wiele wymiarów.. więcej, znacznie więcej dusz, niż fizycznych pojemników. Co więcej, dusza, jeśli zechce, może się podzielić i w tym samym czasie przezywać więcej niż jedno życie.
To możliwe, ale taki podział wymaga poziomu rozwoju, którego większość dusz nie osiągnęła. W końcu zrozumieją jednak, że istnieje tylko jedna dusza, niczym piramida. Równocześnie dzielimy wszystkie doświadczenia. Ale to nie jest wiedza na obecną chwilę.

Kiedy zajrzysz w oczy jakiegokolwiek innego człowieka i zobaczysz w nich swoją duszę, spoglądającą na ciebie, wtedy będziesz wiedział, zę osiągnąłeś kolejny poziom świadomości....Energia zawiera światło, miłość i wiedzę. Zastosowanie tej wiedzy w sposób pełen miłości jest mądrością.. Obecnie na twojej płaszczyźnie bardzo brakuje mądrości....

Wszystko jest miłością...Wszystko jest miłością. Z miłości bierze się zrozumienie .Ze zrozumienia bierze się cierpliwość. A potem czas się zatrzymuje. I wszystko jest teraźniejszością.

Miłość jest ostateczną odpowiedzią. Miłość nie jest abstrakcją, lecz rzeczywistą energią lub zakresem energii, który możesz stworzyć i zachować w swoim bycie. Po prostu kochaj. Zaczynasz dotykać Boga w swoim wnętrzu. Czuj się kochanym. Wyrażaj swoją miłość.

Miłość rozprasza lek. Nie możesz się bać, kiedy czujesz miłość. Skoro wszystko jest energią, a miłość zawiera w sobie wszystkie energie, wszystko jest miłością. Jest to znaczący trop pozwalający zrozumieć naturę Boga.
Kiedy kochasz i nie czujesz leku, możesz przebaczać. Możesz przebaczać innym, możesz przebaczać sobie. Zaczynasz patrzeć z właściwej perspektywy. Poczucie winy i gniew są odbiciem tego samego leku. Poczucie winy jest delikatniejszym gniewem, skierowanym do wnętrza. Przebaczenie rozprasza poczucie winy i gniew.
Są to niepotrzebne szkodliwe uczucia. Przebaczaj. Jest to akt miłości.

Duma może przeszkadzać przebaczeniu. Duma jest jednym z przejawów ego. Ego jest przemijającym, fałszywym ja. Nie jesteś swoim ciałem. Nie jesteś swoim mózgiem. Nie jesteś swoim ego. Jesteś czymś więcej niż wszystkie te składniki. Potrzebujesz swojego ego, aby przetrwać w trójwymiarowym świecie, ale potrzebna ci jest tylko ta część ego, która przetwarza informacje. Reszta duma, arogancja, strach- są bezużyteczne. Pozostała część ego oddziela cię od mądrości, radości i Boga. Musisz pójść poza swoje ego i odnaleźć prawdziwe ja. Prawdziwe ja jest stałą, najgłębszą częścią ciebie. Jest mądre, kochające, bezpieczne i radosne.

Intelekt jest ważny w trójwymiarowym świecie, ale ważniejsza jest intuicja.

Z Miłości i zrozumienia bierze się perspektywa nieskończonej cierpliwości. Czym jest wasz pośpiech? Czas nie istnieje, jest tylko złudzeniem. Kiedy nie doświadczacie teraźniejszości, kiedy jesteście zaabsorbowani przeszłością, lub zamartwiacie się przyszłością, sprowadzacie wielki ból i smutek. Również czas jest iluzją.

Można leczyć swoje ja. Zrozumienie jest terapią. Ostateczną terapią jest miłość.

Tekst pochodzi z tej samej strony,co podałam poprzednio.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 10:28   
Forum

Quote by eviva:
Tekst pochodzi z tej samej strony,co podałam poprzednio. (...)

Może dosyć tych bezsensownych (bo nie wnoszących niczego do rozmowy), newageowskich cytatów?

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 30 2006 10:28   
Forum

karol dabrowski
Nie musisz wierzyć w to co ja piszę lub matejanka. W Biblii pisze,że Jezus nie zniósł prawa karmy i to są Jego słowa.Paweł temu zaprzecza,a Ty wierzysz Pawłowi,to faktycznie,o czym tu dalej mówić.Dla mnie autorytetem jest Chrystus,a nie Paweł,chociaż widzę,że to Ci się nie podoba.
Zawsze możesz skorzystać z dowiedzenia sie prawdy,jeśli skierujesz się do Boga,który jest w każdym z nas.Poleca tą drogę E.Cayce,którego Kościół uważa za sektę,ze względu właśnie na to,że z tej drogi korzystał.Kościół uważa,że jest to spirytyzm,ale dlaczeg tak sądzi,nie mam zielonego pojęcia.Myślę,że tak mu jest wygodniej. Kobieta to nawet wsadziła E.Cayce do jednego worka z Rasputinem.A on ponad 50 lat bezinteresownie pomagał ludziom i takie ma uznanie ze strony Kościoła i niektórych ludzi.

E.Cayce

,,Bóg jest w was,słuchajcie swego wewnętrznego głosu,nie zaś tego,który kusi was z zewnątrz".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 10:29   
Forum

Quote by matejanka: Jak można dyskutować jezeli w założeniu jest już, że dyskutant nie ma racji. Tylko, że to co ja piszę sama nie wymyśliłam, ani nie powiedział mi tego żaden cżłowiek.

Więc co?
Miałaś objawienie?
Daj sobie już spokój...

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 10:35   
Forum

Quote by matejanka: Na koniec jeszcze raz wrócę do koronnego cytatu, "człowiekowi przeznaczone jest raz umrzeć a potem sąd."

Wynika z niego tylko, że cielesny człowiek taki jaki przewędrował życie juz nigdy nie ,może po raz drugi umrzec tylko po odejściu z tego świata idzie na sąd.

Bardzo dobrze - tak mówi Biblia i nauka Kościoła

Quote by matejanka:
Dusza nie umiera, umiera ciało, które było identyfikatorem duszy w tym jednym konkretnym życiu.

Bardzo dobrze - tak mówi Biblia i nauka Kościoła

Quote by matejanka:
Gdy dusza powróci na ziemię będzie zewnętrznie zupełnie innym cżłowiekiem,

Kto powiedział, że dusza powroci na ziemię?

Powróci, owszem, ale na nową ziemię, w nowym, przemienionym, ale tym samym ciele

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 10:38   
Forum

Quote by eviva: W Biblii pisze,że Jezus nie zniósł prawa karmy i to są Jego słowa.

Podaj cytat, gdzie zostało napisane, na przykład:

"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, mówi Pan, nie zniosłem prawa karmy"

Albo przestań tu pisać

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 30 2006 10:40   
Forum

medieval man
Dziekuję Ci bardzo za piękne życzenia,ktore dopiero zobaczyłam,jak powróciłam do poprzednich postów.
Są materiały na temat Konstantyna,że to z jego powodu wprowadzono na soborze w Nicei w 325r{jeśli dobrze pamiętam}zakaz wierzenia w reinkarnację i obłożono go 9 klątwami.Postaram się je zamieścić ,ale Ty i tak powiesz,że to nieprawda.Ja piszę w to co wierzę,więc jest to tylko wymiana naszych poglądów,zgodnie z zasadą wolnej woli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 30 2006 11:26   
Forum

Powróci, owszem, ale na nową ziemię, w nowym, przemienionym, ale tym samym ciele
Zwróć uwagę ze sam napisałeś powróci na ziemię, wiec dlaczego uwazasz ze następuje to tylko raz, ze przedtem nie powracała na ziemię. Jeżeli dusza istnieje poza ciałem to dlaczego musi mieć tylko jedno, jezeli nie zakończyła swojego rozwoju? Pytałam się czy wierzysz w rozwój Ducha? Napisłam Ci też wyjaśnienie zmartwychwstania i tej części Apokalipsy, która o tym mówi i prosiłam zebyś się do tego odniósł. Wciąż czekam. Nie pytaj mnie czy miałam objawienie. Wszyscy je mamy, tylko trzeba je zauważyć i słuchać wewnętrznego Nauczyciela. Królestwo Boga jest przecież w nas i Mistrz też. Nie jest to co napisałam niezgodne z Biblią, a może uważasz inaczej? Wszystko to co zewnętrzne ma nas pouczać o tym co wewnątrz. Jezeli chce nas zatrzymać na zewnątrz, to znaczy że chce nas zaprowadzić na manowce.. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 12:53   
Forum

Quote by matejanka: Powróci, owszem, ale na nową ziemię, w nowym, przemienionym, ale tym samym ciele
1. Zwróć uwagę ze sam napisałeś powróci na ziemię, wiec dlaczego uwazasz ze następuje to tylko raz, ze przedtem nie powracała na ziemię.
2. Jeżeli dusza istnieje poza ciałem to dlaczego musi mieć tylko jedno, jezeli nie zakończyła swojego rozwoju? Pytałam się czy wierzysz w rozwój Ducha?
3.
Napisłam Ci też wyjaśnienie zmartwychwstania i tej części Apokalipsy, która o tym mówi i prosiłam zebyś się do tego odniósł. Wciąż czekam.
4. Nie pytaj mnie czy miałam objawienie. Wszyscy je mamy, tylko trzeba je zauważyć i słuchać wewnętrznego Nauczyciela. Królestwo Boga jest przecież w nas i Mistrz też.
5. Nie jest to co napisałam niezgodne z Biblią, a może uważasz inaczej? Wszystko to co zewnętrzne ma nas pouczać o tym co wewnątrz. Jezeli chce nas zatrzymać na zewnątrz, to znaczy że chce nas zaprowadzić na manowce.. pozdrawiam matejanka

1. Tylko raz, bo nigdzie w całym Piśmie świętym ani w nauczaniu Kościoła nie stwierdzono, że wróci wiele razy
2. Bo nie istnieje coś takiego jak rozwój Ducha
3. Apokalipsa mówi o pierwszej śmierci - grzechu i pierwszym zmartwychwstaniu - nawróceniu
i o drugiej smierci - cielesnej i drugim zmartwychwstaniu - cielesnym
4. Wole słuchać zewnętrznego Nauczyciela, który przemawia do mnie obiektywnie w Chrystusie czyli w Kościele, a nie subiektywnie - czyli we mnie
5. Reszta to przepychanka słowna: jest niezgodne z Biblią odczytywana w zywej Tradycji Kościoła

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 30 2006 13:13   
Forum

Quote by eviva: medieval man

Są materiały na temat Konstantyna,że to z jego powodu wprowadzono na soborze w Nicei w 325r {jeśli dobrze pamiętam} zakaz wierzenia w reinkarnację i obłożono go 9 klątwami.Postaram się je zamieścić ,ale Ty i tak powiesz,że to nieprawda.Ja piszę w to co wierzę,więc jest to tylko wymiana naszych poglądów,zgodnie z zasadą wolnej woli.

Wystarczy, ze przytoczysz jakiś dokument a nie swoje przekonania co do tego, co Konstantyn nakazał.

Jak na razie mówię, ze to nieprawda

===

Cytat 
Bogusia
 wrzesień 30 2006 15:34   
Forum

"No i koronne pytanie na które nie otrzymałam odpowiedzi Jaki jest cel naszej pielgrzymki po ziemi? pozdrawiam Cie matejanka"
Jest napisane w Biblii że życie tutaj na ziemi to pielgrzymka i że DOM mamy w niebie. Jezus o tym wyraźnie mówił. Poszedł przygotowac nam miejsce i przyjdzie aby po nas powrócić...
A celem tej pielgrzymki jest naśladowanie Jezusa Chrystusa, wywyższanie Go, pełnienie Jego woli i głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu i Królestwie Niebieskim. Aż do tego momentu jak Jezus powróci na obłokach niebios zabrać swój lud :-). Amen. Przyjdź Panie Jezu!!!
Pozdrawiam

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 30 2006 17:50   
Forum

Quote by eviva:
Aborcja lub poronienie zazwyczaj stanowią porozumienie między matką, a duszą, która ma wejść w dziecko.
Albo ciało dziecka nie byłoby wystarczająco zdrowe, by podołać zadaniom zaplanowanym dla niego w nadchodzącym życiu, albo czas nie jest odpowiedni dla jego celów, albo zmieniła się sytuacja zewnętrzna, na przykład przez odejście ojca, podczas gdy plany dziecka lub matki wymagają jego obecności

W ogóle dziwny masz światopogląd

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 wrzesień 30 2006 18:20   
Forum Moderator
Moderator

Sługo powiem Ci że byłem na podanych przez Ciebie linkach i jestem miło zaskoczonymi ciekawymi artykułami załozonymi przez tego człowieka. Oczywiście podchodze sceptycznie i autor sam zaznacza że jego wykładnia róznych proroctw i opis wydarzeń może byc mylna, ale ma on bardzo ciekawe, dające do myślenia spostrzeżenia. Tak więc dzięki
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 30 2006 19:07   
Forum

A moze by tak zalozyc new temat "reinkarnacja"?
ja nie wiem jaki zwiazek ma reinkarnacja z tematem powrotu Jezusa...

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 wrzesień 30 2006 19:41   
Forum

"Nie przyszedłem na ziemię, aby znieść karmę, ale ją wypełnić"
"Nawracajacie się i wierzcie w reinkarnację"

Czy to są te zafałszowania w Biblii??
To kościoły chrzescijańskie wyrzuciły z Pisma??

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 30 2006 23:46   
Forum

Quote by karol_dabrowski: Sługo powiem Ci że byłem na podanych przez Ciebie linkach i jestem miło zaskoczonymi ciekawymi artykułami załozonymi przez tego człowieka. Oczywiście podchodze sceptycznie i autor sam zaznacza że jego wykładnia róznych proroctw i opis wydarzeń może byc mylna, ale ma on bardzo ciekawe, dające do myślenia spostrzeżenia. Tak więc dzięki
Pozdrawiam

Czekałem na takie słowa od dobrych 170 postów Trochę zeszliśmy z tematu a autor tych "rozważań" całkiem nieźle argumentuje swoje tezy. Ciekawe czy mają coś wspólnego z rzeczywistością i naprawdę żyjemy w czasach ostatecznych. Mam pytanko do tych co czytali: może zauważył ktoś jakieś błędy teologiczne w wyjaśnianiu tekstów Biblijnych przez tego Pana lub cokolwiek co pozwoliło by podważyć zasadność jego przypuszczeń? Tak swoją drogą to czy chcielibyście aby np. za 20 lat przyszedł już po nas Jezus? Przede mną jeszcze spłodzenie syna, posadzenie drzewa i zbudowanie własnego domu ;D i nie wiem czy zdążę... z tym ostatnim

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 październik 01 2006 09:33   
Forum

Apropo powtórnego przyjścia Chrystusa. Przestudiujcie z modlitwą księgę Daniela :-)

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty