Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Powrót Jezusa na początku III tysiąclecia?
 |  Wersja do druku
matejanka
 październik 01 2006 10:08   
Forum

Status: offline

Sługo jezlei pozwolisz ja jeszcze mam parę słów. Przede wszystkim sprawa czasów ostatecznych, powrotu Pana na ziemię, zmartwychwstania. To wszystko jest dość szczegółowo opisane zarówno w Apokalipsie jak i w proroczych księgach. Księgi te dotyczą zmian na ziemi, zwyciestwa dobra nad złem i ostatecznego zwycięstwa Baranka. Cała symbolika Apokalipsy i tych ksiąg Ezechiela, Daniela i innych jest zrozumiała dopiero, gdy poznamy do nich klucz. Lecz odpieczętować je moze tylko Baranek, co oznacza ze wszelkie ludzkie interpretacje muszą być błędne. Jest to jasno napisane w Apokalipsie i w Księdze Daniela. Baranek i powracający Chrystus to jedno, a więc dopiero po powrocie Chrystusa możemy zrozumieć te księgi. I to chcę wam wciąż powiedzieć. Chrystus jest juz na ziemi i powraca do serca każdego cżłowieka. Natomiast aby człowiek mógł Go przyjąć,Chrystus pozostawił na ziemi poprzez swoich wybranych Naukę, wyjaśniającą wszelkie tajemnice i niezrozumiałości. Lecz jak wszystko w Biblii, nawet jak znamy wydarzenia i posiadamy klucz dopiero Duch Prawdy, moze nam wszystko objawić. Królestwo Boże przychodzi niedostrzegalnie, co oznacza ze nie będzie to gwałtowna zmiana na ziemi tylko proces. Proces ten zakończy się panowaniem Boga na ziemi. A wiec wszystkie opisy z Proroctw, nie mówią o życiu w Niebie tylko na ziemi, co prawda oczyszczonej plagami i wydarzeniami, lecz na ziemi. Na ziemi zasiedlonej oczyszczonymi duchowo i cieleśnie ludźmi. O zbawieniu do życia w zaświatach z Apokalipsy dowiadujemy się niewiele. A wiec zrozumcie, że przyjście Chrystusa w czasie otwarcia Szóstej Pieczeci to jeszcze długo nie koniec istnienia ludzkości. Przeczytajcie dokładnie Apokalipsę a sami się przekonacie. Również Sąd Ostateczny dotyczy ludzi i żywych i umarłych i rozstrzygnie kto będzie żył w Tysiącletnim Królestwie, a kto pozostanie w zaświatach. Jest to symbolicznie nazwane spętaniem diabła. Zwróćcie uwagę że potem diabeł będzie jeszcze raz wypuszczony lecz bardzo szybko poniesie klęskę. DLaczego? Dlatego że dobro na ziemi poprzez Tysiac lat tak się ugruntuje, ze przychodzacy na nią źli ludzie otoczeni tym dobrem siła rzezy nie będa mieli szans na bycie złymi. To zmartwychwstanie i pierwsze i drugie będzie odbywało się tak samo jak każdy powrót dusz na ziemię, czyli poprzez narodziny z matek, a nie jak to sobie ludzie wyobrazają poprzez ponowne zbudowanie tych samych ciał z pierwiastków . Cała Apokalipsa mówi tylko o oczyszczeniu ludzkosći ze zła i o zwycięstwie na ziemi dobra nad złem. Nie o zaświatach i o zmartwychwstaniu do życia wiecznego na Łonie Boga . Stad tyle nieporozumień i przeróznych interpretacji. To na razie tyle pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 październik 01 2006 14:05   
Forum

matejanka
Twój cytat:
Bo w każdym z nas znajduje się mały atom Ojca i kochając kazdego bliźniego kochamy właśnie Jego. Po co te wszystkie rytuały... czy jak kogoś kochamy, to okazujemy to wykonując jakieś wydumane ćwiczenia. Pytam się kto odczuwa wzruszenie klękając przed kawałkiem chleba? Bóg nie ma granic i nie zamkniemyg Go ani w kościelnych murach, ani w wytworach ludzkich rąk. Możemy Go znaleźć jedynie w ludzkim sercu.

Potwierdza to co napisałaś NT:,,Bóg nie mieszka w budowlach zbudowanych ludzką ręką".
Tak samo pisze E.Cayce,,Bóg jest w was,słuchajcie swego wewnętrznego głosu,nie zaś tego,który kusi was z zewnątrz".
Jezus to nakazuje;,,Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego,a wszystko pozostałe będzie wam dodane...Królestwo Boże jest w was".
Chociaż Jezus nakazuje,ale Kościół zakazuje.Kościół zaliczył E.Cayce do sekty,bo on każe szukać Boga w nas.Nie widzi,że tak samo mówił Jezus.Jeśli ludzie znajdą Boga i Chrystusa w nas,to do czego będzie im potrzebny Kościół,z jego uzewnętrznioną religią?Czy obecny Kościół prowadzi swoich wiernych do Boga i Chrystusa w nas? W NT pisze,, żeby pozostały czas naszego doczesnego życia poświęcić już nie ludzkim namiętnością,lecz woli Bożej".Tak samo w swoich readingach podkreśla to E.Cayce.Nie wiem jaką wiarę wyznaje Dezerter,ale On też widzi Boga i Chrystusa w nas. Ludzie,którzy znaleźli Boga i Chrystusa w samym sobie i oddali swoją wolę woli Bożej,tworzą prawdziwy Kościół Chrystusowy.Tak to odebrałam z tego,co piszesz.Pozdrawiam eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 01 2006 14:21   
Forum

karol dabrowski
Piszesz jasno i wyraźnie wyrażasz Swoje poglądy.Po tej prostocie można poznać,że jesteś bardzo uczciwym człowiekiem.Na pewno Paweł chciał jak najlepiej dla wiary i Chrystusa,ale dla mnie jest pewne,ale.Chociaż o reinkarnacji pisze on w NT bardzo wyraźnie,przynajmniej dla mnie i matejanki.Pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 październik 01 2006 15:20   
Forum

Eviva, oczywicie ze dobrze zrozumiałaś, droga do Boga jest drogą do naszego wnętrza, nacudowniejszą nowiną jest to że On tam czeka na każdego z nas. Wszystkie zewnętrzne rytuały, pośrednicy, ludzie o wielkiej charyźmie, nawet sakramenty, wszystko to ma słuzyć uduchowieniu zmaterializowanego człowieka i jego powrotowi do wewnętrznego dialogu z Ojcem, utraconym przez grzech. Jeżeli natomiast dzieje się odwrotnie i służą one temu ,że cżłowiek zdaje się na zewnętrzność, wtedy słuzą one antychrystowi, który pragnie zatrzymać świat dla siebie. Zwycięstwo Boga na ziemi i to że On będzie nas oświecał i niepotrzebne będzie ani słońce, ani lampy, jest w Apokalipsie przenośnią mówiącą o tym, że człowiek, ponieważ będzie żył we wspólnocie z Ojcem, nieustannie przez Niego oświecany, nie będzie potrzebował juz żadnego zewnętrznego światła. Przecież chyba nikt nie wyobraza sobie życia na ziemi bez słońca. Tak samo Jan w wewnętrznym widzeniu(Apokalipsie) na nowej ziemi nie zobaczył żadnej Świątyni budowli, gdyż naszą Świątynią bedzie Bóg. Ta ŚwiątyniA JEST W KAZDYM Z NAS. A to, ze wszystko co cżłowiek sobie ustalił jako prawdę będzie poddane wielkim wstrząsom, jest w wielu proroctwach, o czym świadcza równiez słowa, "że wszystko uczynię nowym Nową Ziemmię i Nowe Niebo", czyli wszelkie nasze ugruntowane pojęcia religijne ulegną przemianie. pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 październik 02 2006 09:03   
Forum

Podsumowując moje poprzednie posty chciałabym zadać tym wszystkim pytanie, którzy uważają, że po powrocie Chrystusa na ziemię nastapi totalna zagłada i z ciałami przeniesienie się wszystkich ludzi do wieczności, czyli do ŻYCIA W ZAŚWIATACH, na jakich przesłankach budują swoje wyobrażenia? pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Andrzej
 październik 02 2006 11:16   
Forum

Quote by matejanka: Podsumowując moje poprzednie posty chciałabym zadać tym wszystkim pytanie, którzy uważają, że po powrocie Chrystusa na ziemię nastapi totalna zagłada i z ciałami przeniesienie się wszystkich ludzi do wieczności, czyli do ŻYCIA W ZAŚWIATACH, na jakich przesłankach budują swoje wyobrażenia? pozdrawiam matejanka

To nie jest dokładnie tak.
Wyjasnienie nauki Krk (opierajace się na Piśmie świętym i nauce Tradycji chrześcijanskiej) znajduje się w Katechizmie 988-1065
Bardzo ciekawy katolicki komentarz do tego tekstu znajduje się:
tutaj. Nie ma sensu, żebym go przepisywał. Więc proszę o przeczytanie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 październik 02 2006 12:50   
Forum

przepraszam ten post pomyłkowo umieściłam w tym miejscu. Odpowiedź do Medieval Mana znajduje się w temacie TT.

===

Cytat 
eviva
 październik 04 2006 11:30   
Forum

sługa

Myślę,że gwóźdź do trumny reinkarnacji przybija Księga Rodzaju...KR.6.1-4

Reinkarnacja jest prawdą i nie można jej składać do żadnej trumny.Pisze o niej nawet w ,,Księdze Wiedzy".
http://www.dkb-mevlana.org.tr/Webside%20in%20Polish_KB.pdf#search=%22reinkarnacja%2Cdowody%20na%20jej%20istnienie%22

Istnienie reinkarnacji zostało udowodnione.Każdy,kto potrafi udowodnić,że reinkarnacja nie istnieje,ma obiecane dostanie 1 mln dolarów.Tak przynajmniej pisze na jednej ze stron internetowych.Czy Twój ,,gwóźdź" może być wystarczający do takiego udowodnienia?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 04 2006 12:34   
Forum

Quote by eviva: sługa
Myślę,że gwóźdź do trumny reinkarnacji przybija Księga Rodzaju...KR.6.1-4

Reinkarnacja jest prawdą i nie można jej składać do żadnej trumny.Pisze o niej nawet w ,,Księdze Wiedzy".
http://www.dkb-mevlana.org.tr/Webside%20in%20Polish_KB.pdf#search=%22reinkarnacja%2Cdowody%20na%20jej%20istnienie%22

Istnienie reinkarnacji zostało udowodnione.Każdy,kto potrafi udowodnić,że reinkarnacja nie istnieje,ma obiecane dostanie 1 mln dolarów.Tak przynajmniej pisze na jednej ze stron internetowych.Czy Twój ,,gwóźdź" może być wystarczający do takiego udowodnienia?

Jednak Księga Wiedzy nie jest dla nas żadnym argumentem.
Istnienie reikarnacji NIE ZOSTAŁO UDOWODNIONE.

Co do udowadniania: dam ci 1 mln dolarów jak udowdnisz, że nie ma krasnoludków

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 październik 04 2006 12:42   
Forum

zapoznałem sie z tą Księgą Wiedzy jaka podała eviva:

Spirytyzm w ujęciu wszechkosmicznym
Gorąco polecam wszystkim gościom portalu
Wyleczą się z wszystkich Trzecich testamentów, reinkarnacji.

===

Cytat 
Dezerter
 październik 04 2006 13:12   
Forum

Quote by medieval_man: zapoznałem sie z tą Księgą Wiedzy jaka podała eviva:

Spirytyzm w ujęciu wszechkosmicznym
Gorąco polecam wszystkim gościom portalu
Wyleczą się z wszystkich Trzecich testamentów, reinkarnacji.

Jako zwolennik reinkarnacji...
wpełni zgadam się z m. m. w dwóch pierwszych zdaniach
dawno tak sie nie na śmiałem - ludzie proszę używajcie mózgu - troszkę krytycyzmu!
Co do TT to mnie jego wiarygodność - powstanie, spisanie, źródło, autentyczność i wierność przekazu- nie przekonuje, ale jeśli chodzi o treść to interesująca i nie porównywalna z tymi bzdurami od evivy (sorry siostro)
jeśli chodzi o reinkarnację to pożyjemy zobaczymy.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
kobieta
 październik 04 2006 13:21   
Forum

ABT Księga wiedzy:

Jak człowiek nie wierzy w Boga, gotów jest uwierzyć we wszystko!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 05 2006 03:10   
Forum

dezerter
Ksiegę Wiedzy podałam jako ciekawostkę,co nie świadczy,że w nią wierzę.Dziwne,że jednak pisze w niej o reinkarnacji.
Udowodnienie istnienia reinkarnacji jest podane na stronie:http://www.victorzammit.com/book/summaries/po
Kto udowodni,że reinkarnacji nie ma,ma podobno dostać 1 mln dolarów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 05 2006 04:03   
Forum

kobieta

Jak człowiek nie wierzy w Boga,gotów jest uwierzyć we wszystko.

Nie zarzucaj mi niewiary w Boga.Bóg zna każdego z nas i wie jaka jest nasza wiara.Jeśli jesteś taka wierząca,to dlaczego wypisujesz takie kłamstwa na temat E.Cayce? Czy w Twoim Słowie Bożym nie pisze,,Nie sądźcie, albowiem będziecie sądzeni",,kto się wywyższa,będzie poniżony..."i że ojcem kłamstwa jest szatan? Mój Bóg jest Mądrością,Miłością i Prawdą.Ty wierzysz w innego Boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 październik 05 2006 10:33   
Forum

Evivo, nie zżymaj sie tak.
Moja uwaga była natury ogólnej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,69 sekund