Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Współczesne Herezje wywodzące sie z chrzesćijaństwa( sekta światków Jehowy)
 |  Wersja do druku
Mehmed
 wrzesień 24 2006 08:59  (Czytany 19595 razy)  
Forum

Status: offline

W dzisiejszych czasach prawowierny kościół(Katolicy prawosławni protestanci i ci oparci na wyznaniu Nicejskim[325]) w europie i ameryce muszą wystrzegać sie pseudo chrzescijańsakich bractw takich jak sekta świadków jehowy.
Chcąc poruszyć ten temat pragną bym o żetelną dyskusje na temat tego toczącego obecnie świat chrześcijański fenomenu rewizjonizmu wobec dawno sprecyzowanych prawd wiary i tworzeniu sie sekt(przedewszystko chodzi mi o wyżej wymienioną).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Karol
 wrzesień 24 2006 16:23   
Forum

Quote by Mehmed: W dzisiejszych czasach prawowierny kościół(Katolicy prawosławni protestanci i ci oparci na wyznaniu Nicejskim[325]) w europie i ameryce muszą wystrzegać sie pseudo chrzescijańsakich bractw takich jak sekta świadków jehowy.

Jak znam życie, to zaraz ktoś napisze, że jedynym i prawowiernym kościołem jest KRK, a cała reszta to sekty...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 24 2006 16:43   
Forum

Quote by evanus:
Quote by Mehmed: W dzisiejszych czasach prawowierny kościół(Katolicy prawosławni protestanci i ci oparci na wyznaniu Nicejskim[325]) w europie i ameryce muszą wystrzegać sie pseudo chrzescijańsakich bractw takich jak sekta świadków jehowy.

Jak znam życie, to zaraz ktoś napisze, że jedynym i prawowiernym kościołem jest KRK, a cała reszta to sekty...

Bo to jest prawda obiektywna, że tylko katolicyzm jest prawdziwy. Nie wiem jak można łączyć tak skrajne prądy jak prawosławie, protestantyzm i katolicyzm w jedną prawowierność. Odnośnie jehowitów, to można ich, zresztą jak innych solascripturowców, wprawić w zakłopotanie pytaniem "Gdzie w Biblii jest skład Biblii?"

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 24 2006 17:16   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by evanus:

Bo to jest prawda obiektywna, że tylko katolicyzm jest prawdziwy. Nie wiem jak można łączyć tak skrajne prądy jak prawosławie, protestantyzm i katolicyzm w jedną prawowierność. Odnośnie jehowitów, to można ich, zresztą jak innych solascripturowców, wprawić w zakłopotanie pytaniem "Gdzie w Biblii jest skład Biblii?"

Nie wiem czy twoja wspólnota czyli KRK ma patrona od skromności, ale jedno wiem - ty się na niego idealnie nadajesz .Gdybyś był prawosławnym twierdziłbyś, że prawosławie jest prawdziwe, ewangelkiem, że ewangelicyzm etc. Naucz się szacunku dla innych

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 wrzesień 24 2006 17:44   
Forum

"Bo to jest prawda obiektywna, że tylko katolicyzm jest prawdziwy. Nie wiem jak można łączyć tak skrajne prądy jak prawosławie, protestantyzm i katolicyzm w jedną prawowierność. Odnośnie jehowitów, to można ich, zresztą jak innych solascripturowców, wprawić w zakłopotanie pytaniem "Gdzie w Biblii jest skład Biblii?" "

Daj sobie spokój. Równie dobrze mogę cię zapytać, gdzie w Bibli jest napisane o Wniebowzięciu Marii i jej Niepokalnym Poczeciu....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 24 2006 18:57   
Forum

Jak to gdzie? W ewangelii wg Świętego Mateusza. Rzecz jasna Markiewicza

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 wrzesień 24 2006 19:02   
Forum

I ja głupi 'Solascripturowiec" pominąłem to... Mam nadziję, ze Jego Ekscelecja MAteusz Wrocławski wybaczy mi ten czyn chaniebny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 24 2006 19:10   
Forum

Tak podpaść JE. Teraz musisz uważać na JE. Możesz np dostać od niego zaproszenie urodzinowe tego typu:

Zapraszam cię na moje urodziny do Konstancji. Będzie ognisko i będzie bardzo katolicko

Nie ma jak "ognisko w Konstancji"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 24 2006 20:13   
Forum

Quote by kubiak:.Gdybyś był prawosławnym twierdziłbyś, że prawosławie jest prawdziwe, ewangelkiem, że ewangelicyzm etc. Naucz się szacunku dla innych

Mówienie prawdy to nie jest brak szacunku, jak próbujesz mi wmówić.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 24 2006 20:14   
Forum

Quote by Bartek.DBig Grinaj sobie spokój. Równie dobrze mogę cię zapytać, gdzie w Bibli jest napisane o Wniebowzięciu Marii i jej Niepokalnym Poczeciu....

Widzisz jak się zaczynasz wykręcać? A czy Kościół katolicki mówi "tylko Pismo"? Nie. Rzucam Ci rękawice. Udowodnij Biblią jej skład i teorię sola scriptura.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 24 2006 20:15   
Forum

Mateusz, ze tak zapytam na forum, tyś lefebrysta z krwi i kości? Ale wątpie, bo oni chyba papieza chyba nie uznaja, a Ty chyba tak, co?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 24 2006 20:32   
Forum

Jam katolik. A lefebvryści to formalnei uznaja Papieża.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 24 2006 20:38   
Forum

A czemuż Mateusz miałby uznawać papieża skoro to on nim jest . Vivat! Habemus Papam in Vratislavia!!!

Powracając do sola scriptua:

Mk 7,6-8
On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was obłudnikach, jak napisano:
Lud ten czci mnie wargami,
ale serce ich daleko jest ode mnie,
Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki
które są nakazami ludzkimi
Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 24 2006 21:37   
Forum

A ja chciałbym się zapytać o taką rzecz. Czy od początku istnienia prawosławnych, protestantów lub muzułmanów powstał człowiek równy chwale Ojcu Pio i tak obdarowany przez Boga charyzmatami? Czy znalazła by się osoba tak wiele rozmawiająca z Jezusem Chrystusem jak Faustyna Kowalska? Czy jest kościół przed którym Bóg zrobił większy cud niż katolikom w Fatimie? Moim zdaniem Bóg przychodzi tylko do ludzi którzy prawdziwie wyznaja jego prawa a innych omija. Pozdrawiam

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 24 2006 23:35   
Forum

A lefebvryści to formalnei uznaja Papieża.

dobrze wiedziec

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 25 2006 08:09   
Forum

Quote by sługa: A ja chciałbym się zapytać o taką rzecz. Czy od początku istnienia prawosławnych, protestantów lub muzułmanów powstał człowiek równy chwale Ojcu Pio i tak obdarowany przez Boga charyzmatami? Czy znalazła by się osoba tak wiele rozmawiająca z Jezusem Chrystusem jak Faustyna Kowalska? Czy jest kościół przed którym Bóg zrobił większy cud niż katolikom w Fatimie? Moim zdaniem Bóg przychodzi tylko do ludzi którzy prawdziwie wyznaja jego prawa a innych omija. Pozdrawiam

Te wszystkie objawienia w Fatimie i Medżugorje to jedna wielka bujda, mająca na celu odciągnięcie ludzi od Boga. W Biblii jest napisane, że będzie wielu fałszywych proroków, oraz, żeby nie słuchać ewangelii innej od tej która została nam dana.
My ewangelicy też mieliśmy wiele świętych (w ewangelickim rozumieniu tego słowa), ale my w przeciwieństwie do was katolików nie budujemy im ołtarzy. Chociażby za takiego świętego można uznać x. Dietricha Bonhoeffera, Byli także w naszym Kościele męczennicy za wiarę i polskość tacy jak biskup Juliusz Bursche.

A co do tych wszystkich objawień maryjnych - mojej ciotce też się Maria objawiła i wielu osobom z mojej dalszej rodziny. Jednak głupoty jakie zostały im przekazane w tych "objawieniach" s ą tak absurdalne, że nie da się tego serio traktować. Wystarczy oglądać non-stop TV TRWAM, słuchać Radia Maryja i czytać Nasz Dziennik i po takim praniu mózgyu może się nawet Matka Boska Częstochowska objwai, a kto wie, może i Licheńska

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 25 2006 16:22   
Forum

Quote by kubiak: Powracając do sola scriptua:

Mk 7,6-8
On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was obłudnikach, jak napisano:
Lud ten czci mnie wargami,
ale serce ich daleko jest ode mnie,
Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki
które są nakazami ludzkimi
Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie

Niby udowodniłeś, że Ksiea Izajasza jest biblijna,a co z resztą? Ale nie udowodniłeś do końca. Udowodniłeś pismem, które nie ma potwierdzonego istnienia w Biblii, czyli uzasadniłeś coś księgą, która w Biblii nie jest wpisana do kanonu (któregow Biblii nie ma).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 wrzesień 25 2006 17:19   
Forum

Słuchaj, ja nie jestem teologiem. Mam 17 lat, zresztą tak jak ty i naprawdę nie muszę znać odpowiedzi na wszystkie pytania. Jak pójdę na teologię do będę wiedział co i dlaczego, jak na razie wierzę zasadom Kościoła Ewangelickiego, który jako iż opiera się na Ewangelii jest nieomylny (był to cytat z podręcznika dla konfirmantów )

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof_P
 wrzesień 25 2006 17:23   
Forum

Mateuszu, zanim zaczniesz jakieś dywagacje na temat zasady sola scriptura, to najpierw zechciej dowiedzieć się na czym ta zasada polega, a nie twórz pseudoteologicznych opinii. Polecam artykuł: here

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 wrzesień 26 2006 15:28   
Forum

Uzupełniając wypowiedź Mateusza z Wrocławia:
Z "organizacji" Abp Lefebvre'a powstały: bractwo św Piotra, które jest uznawane przez stuktury KRK (i uznaje sktuktury KRK)
bractwo św.Piusa X które nie jest uznawane przez KRK, mimo że jego członkowie są członkami KRK
sedewakantyści (czy jakoś podobnie) którzy twierdzą że od czasu (o ile dobrze pamiętam) Pawła VI nie ma prawowitego papieża w watykanie
oraz inni, wśród których jest 9(nie jestem pewien?) (anty)papieży
Abp. Lefebvre w 1988r. wyświęcił Kilku biskupów. Zdaniem Papieża był to akt schizmy wynikającym z prawa kanonicznego, zdaniem lefebrystów nie, bo było działaniem w stanie wyższej konieczności (według definicji z kodeksu prawa kanonicznego). Aktem schizmy arcybiskupa, nie wyświęconych przez niego biskupów.

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
ags
 wrzesień 26 2006 15:54   
Forum

Quote by kubiak: Te wszystkie objawienia w Fatimie i Medżugorje to jedna wielka bujda, mająca na celu odciągnięcie ludzi od Boga. W Biblii jest napisane, że będzie wielu fałszywych proroków, oraz, żeby nie słuchać ewangelii innej od tej która została nam dana.

1 O ile wiem objawienie w Medjugorie nie jest uznawane przez Kościół Katolicki. (chyba że coś się zmieniło)
2 Jesteś w stanie udowodnić że to bujda?
3 Więc objawienia które są spójne z nauczaniem Kościoła Katolickiego Kościół Katolicki uznaje za prawdziwe.
4 Ewangelia, cyli dobra nowina to całość nauczania Jezusa, przekazana przez apostołów i ich następców. W czasie powstania tego listu, ewangelie nie były jeszcze spisane (prawdopodobnie,ale głowy nie dam), więc raczej nie chodziło o księgę.

Quote by kubiak:My ewangelicy też mieliśmy wiele świętych (w ewangelickim rozumieniu tego słowa), ale my w przeciwieństwie do was katolików nie budujemy im ołtarzy.

My ich co najwyżej wbudowujemy w ołtarze ;-)
zbuduj ołtaż Bogu
słudze chodziło o świętych którzy zasłynęli cudami jakie za ich pośrednictwem czynił Bóg. W histori Kościoła Rzymsko-Katolickiego wielu było takich świętych. Czy twój Kościół może się takim pochwalić?
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie

Quote by kubiak:Chociażby za takiego świętego można uznać x. Dietricha Bonhoeffera, Byli także w naszym Kościele męczennicy za wiarę i polskość tacy jak biskup Juliusz Bursche.

Quote by kubiak:A co do tych wszystkich objawień maryjnych - mojej ciotce też się Maria objawiła i wielu osobom z mojej dalszej rodziny. Jednak głupoty jakie zostały im przekazane w tych "objawieniach" s ą tak absurdalne, że nie da się tego serio traktować. Wystarczy oglądać non-stop TV TRWAM, słuchać Radia Maryja i czytać Nasz Dziennik i po takim praniu mózgyu może się nawet Matka Boska Częstochowska objwai, a kto wie, może i Licheńska

hmmm. wiele informacji jakie zawarte były w programie Radia Maryja było zaskarżanych do sądu jako kłamstwa. Większość spraw wygrało Radio
Możesz więc wytłumaczyć o jakie "głupoty" ci chodzi i dlaczego uważsz że są to głupoty?
Też znam wiele histeryczek, którzy widzą Maryję w co trzecim napotkanym drzewie, ale nie umniejsza to nic prawdziwym objawieniom. Sługa dał konkretny przykład, który ty próbujesz tylko ośmieszyć. To nie argument.

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
Krzysztof_P
 wrzesień 26 2006 18:21   
Forum

Ewangelia, cyli dobra nowina to cało¶ć nauczania Jezusa, przekazana przez apostołów i ich następców. W czasie powstania tego listu, ewangelie nie były jeszcze spisane (prawdopodobnie,ale głowy nie dam), więc raczej nie chodziło o księgę.

Nikt też tego nie kwestionuje, jednak, jak ukazano w artykule, do ktorego link podałem, zasada sola scriptura nie jest sprzeciwem wobec tradycji apostolskiej ale gwarantem, że owa tradycja przetrwa w nienaruszonym, niezmienionym stanie, niezależnie od działań róznych Kościołów. Tradycje są różne (inną tradycję niż KRK mają przecież Kościoły prawoslawne, ormiańskie, syryjskie, czy inne wschodnie), a Pismo Św. jest wspólne dla wszystkich.

słudze chodziło o ¶więtych którzy zasłynęli cudami jakie za ich po¶rednictwem czynił Bóg. W histori Ko¶cioła Rzymsko-Katolickiego wielu było takich ¶więtych. Czy twój Ko¶ciół może się takim pochwalić?

"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." (Mat 24,24; por. Mar 13,22; Bw)

"W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie." (Mat 7,22n; Bw).

Też znam wiele histeryczek, którzy widz± Maryję w co trzecim napotkanym drzewie, ale nie umniejsza to nic prawdziwym objawieniom.

Prawdziwości niektorych objawień trudno zaprzeczyć, łatwiej zaprzeczyć mozna temu, że objawiała się tam naprawdę Maria Panna, skromna, pobożna żydówka, która z wielką miłością i pokorą przyjeła wielkie brzemię. Wkladanie w jej usta słów, umniejszających rolę jej ukochanego syna, żądających modlitw do siebie i budowania jej sanktuariów itp. jest dla mnie wielką obrazą wobec jej imienia.

Myślę, że filmu "Objawienia maryjne" nie trzeba nikomu polecać, kto nie panikował przed nim, że zwątpi w uznane przes siebie nauki, ten go już obejrzał.

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 26 2006 21:00   
Forum

Krzystof

Nikt też tego nie kwestionuje, jednak, jak ukazano w artykule, do ktorego link podałem, zasada sola scriptura nie jest sprzeciwem wobec tradycji apostolskiej ale gwarantem, że owa tradycja przetrwa w nienaruszonym, "niezmienionym stanie", niezależnie od działań róznych Kościołów.

To mi przypomina sposób myślenia narodu wybranego w chwili przyjścia Mesjasza i nie zaakceptowanie jego praw poniewarz ich tradycja była toochę inna. Wasza tradycja zatrzymała sie w chwili spisania NT a przecież Bóg od tego czasu nie zostawił nas samym sobie i przyszedł do nas jeszcze parę razy powołująć nowych świętych. I skoro ich słowa w żaden sposób nie podwazają Pisma Swiętego to dlaczego nie mamy ich słuchać.

"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." (Mat 24,24; por. Mar 13,22; Bw)

Dlaczego te wszystkie wielkie znaki mające niby zwieść wybranych mają miejsce właśnie w kościele Rzymsko-Katolickim? Czyżby Bóg chciał wypróbować wiare katolików? a dlaczego was nie wystawia na próbe w podobny sposób?

Wkladanie w jej usta słów, umniejszających rolę jej ukochanego syna, żądających modlitw do siebie i budowania jej sanktuariów

O czym ty piszesz!!! Jakich modlitw do siebie i jakich umniejszajacych rolę Jezusa Chtystusa? Tak dla wiadomości modlitwy kierowane doMaryji mają charakter Wstawienniczy a jesli uwarzasz inaczej to przytocz tekst katolickiej modlitwy która potwierdzi twoje słowa. Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof_P
 wrzesień 26 2006 21:34   
Forum

I skoro ich słowa w żaden sposób nie podwazaj± Pisma Swiętego to dlaczego nie mamy ich słuchać.

Wszyscy protestanci na świecie mają inny pogląd na temat tej "niesprzeczności" z Pismem Św., a i z pierającymi się także na tradycji Kościołami prawoslawnymi wiele rzymskich katolików różni, np. sprawa czyśćca i odpustow, czyli czegoś, co dla prawosławnych jest herezją. Mimo istnie kultu maryjnego wśród prawosławnych jakoś nie garną się oni do uznawania objawień, a różańców też nie odmawiają, ale raczej sznury "Ojcze Nasz".

Dlaczego te wszystkie wielkie znaki maj±ce niby zwie¶ć wybranych maj± miejsce wła¶nie w ko¶ciele Rzymsko-Katolickim? Czyżby Bóg chciał wypróbować wiare katolików? a dlaczego was nie wystawia na próbe w podobny sposób?

Dlatego, że dla nas najwyższym kryterium jest Pismo Św. i wedlug niego wszystko badamy, a co dobre - zachowujemy. Dlatego odrzucamy wszystko, co ma choćby pozory zła. Dla katolików obowiązująca jest wykladnia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, ktory oparty jest na omylnych ludziach, którzy mogą być zwodzeni.

O czym ty piszesz!!! Jakich modlitw do siebie i jakich umniejszajacych rolę Jezusa Chtystusa?

Umniejszanie roli Chrystusa polega między innymi na tym, ze w Fatimie "Maryja" powiedziała, że tylko ona potrafi ochronić świat przed gniewem Jezusa i bez niej świat byłby już dawno zniszczony. Jest to sprzeczne z tym, że Bóg jest miłosierny i nieskory do gniewu, ukazuje siebie jako wybawicielkę, gdy to Bóg jest jedynym zbawicielem, no i jest to sprzeczne z tym, że Bóg zna datę, w której świat zostanie zniszczony. Co więcej, zapowiada ona, że jesli oddamy się jej i bedziemy obmawiać rózańce oraz KRK ogłosi dogmat o współpośrednictwie Maryi to na świecie zapanuje pokój, co jest sprzeczne z Pismem Św. które mówi, że w czasach ostatecznych będą wojny i prześladowania.

Oczywiście dużej cześci prawdy o objawieniach maryjnych można się dowiedziec, z wielokrotnie już polecanego filmu, dla wszystkich, ktorzy mają odwagę zderzyć się z rzeczywistoscią: część 1 - here - i druga - here

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 26 2006 22:46   
Forum

Krzysztof

Jest to sprzeczne z tym, że Bóg jest miłosierny i nieskory do gniewu, ukazuje siebie jako wybawicielkę

Czy mógłbys przytoczyć cytat w którym stwierdza że jest wybawicielką?

Co więcej, zapowiada ona, że jesli oddamy się jej i bedziemy obmawiać rózańce oraz KRK ogłosi dogmat o współpośrednictwie Maryi to na świecie zapanuje pokój

Jeśli się przyjsz prostej modlitwie różańcowej Zdrowaś Maryjo... to zobaczysz ze ta modlitwa wychwala przede wszystkim Jezusa i jeśli to ma sprowadzic pokój na świat to dlaczego nie. Zawsze Jezus jest na pierwszym miejscu. O dogmacie o współposrednictwie niestety nie słyszałem ale postaram sie sprawdzić jak to jest
Poruszyłes sprawę czyśca i tak mi się przypomniał jedno zdarzenie z życia Ojca Pio gdy przyszła do niego dusza czyśćcowa i powiedziała (postaram się nie zmienić sensu wypowiedzi ) "Jezus powiedział że jak odprawisz za mnie mszę św. to pozwoli mi pójść do nieba" Ojciec Pio odpowiedział że odprawi mszę z samego rana i wtedy dusza sie rozpłakała ze musi tak dłudo czekać i znikła

Dlatego, że dla nas najwyższym kryterium jest Pismo Św. i wedlug niego wszystko badamy, a co dobre - zachowujemy. Dlatego odrzucamy wszystko, co ma choćby pozory zła. Dla katolików obowiązująca jest wykladnia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, ktory oparty jest na omylnych ludziach, którzy mogą być zwodzeni.

I teraz pytanie: Czy pozwolić Kongregacji Wiary (czyli ludziom krórzy też są omylni lecz z zawodu wybitni teologowie) aby za nas podejmowali decyzje w trudnych kwestiach czy samemu wziąć się za wyjaśnianie sensu Bibli? Czy nie uwarzasz ze np. Faustyna Kowalska lub O.Pio nie zostali by tak obdarowani przez Boga gdyby wiedział że sprowadzają jego lud na złą droge. Czy Bóg nie uczyniłby wielkiego Cudu Ewangelikom aby pokazać wszystkim chrześcijanom ze to oni kroczą jego drogami i aby sie nawrócili.
Serdecznie pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof_P
 wrzesień 27 2006 00:01   
Forum

Czy Bóg nie uczyniłby wielkiego Cudu Ewangelikom aby pokazać wszystkim chrześcijanom ze to oni kroczą jego drogami i aby sie nawrócili.

Właśnie w tym rzecz, ze takie nauki, jakie gloszą wszelakie nowe objawienia, to mogą przyciągać tych ugodowych protestantów do KRK, ale tych mających tożsamość wyznaniową odtrącają, przez co uznają Kościół rzymskokatolicki za Wielki Babilon, siedzibę szatana itp., czego nie pochwalam, (choć to wywodzi się już do Marcina Lutra, który nazwał funkcję papieża "domem antychrysta") ale cu to robić, kiedy KRK jedną ręką wita ugodowych protestantów, mając nadzieję przywrocić je na łono Rzymu, a drugą podpisuje nowe niebiblijne dogmaty, uznaje rózne objawienia głoszone przez rózne "anioły swiatłości" itp.

My zaś trwamy, na podstawie Pisma Św. odrzucając to, co ma choćby pozory zła (a nawet jeśli tzw. "modlitwa wstawiennicza" nie jest złem, to jego pozory ma, i jeśli nawet nie jest grzechem, to może stać się przyczyną grzechu bałwochwalstwa, jak to się dzieje w Ameryce Łacińskiej) i powtarzając cytat: "Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę." (Prz 30,5n; Bw).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 wrzesień 27 2006 00:52   
Forum

Do mehmeda:

Według ciebie:
"W dzisiejszych czasach prawowierny kościół(Katolicy prawosławni protestanci i ci oparci na wyznaniu Nicejskim[325]) w europie i ameryce muszą wystrzegać sie pseudo chrzescijańsakich bractw takich jak sekta świadków jehowy".

Według mnie:
Proponuje po raz kolejny albo nazywać sektami wszystkie wyznania chrześcijańskie (także KRK), albo nikogo. A przede wszystkim - podstawowa różnica pomiędzy najliczniejszymi współczesnymi Kosciołami, a Świadkami dotyczy wiary w bóstwo Jezusa, a tutaj racje obu stron są w najlepszym wypadku równie mocne. Wszystko było niedawno obdyskutowane pod artykułem "Swiadkowie Jehowy?" z 19 sierpnia - o czym świetnie wiesz, bo tam nie podjąłeś dyskusji z argumentami moimi i Rafamaela.

Wobes czego dziwi mnie, gdy piszesz dalej:
"Chcąc poruszyć ten temat pragną bym o żetelną dyskusje na temat tego toczącego obecnie świat chrześcijański fenomenu rewizjonizmu wobec dawno sprecyzowanych prawd wiary i tworzeniu sie sekt(przedewszystko chodzi mi o wyżej wymienioną)".

"Dawno sprecyzowane" prawdy wiary w róznych Kościołach po pierwsze są... właśnie różne w róznych Kościołach, po drugie - zmieniają się i nadal bedą się zmieniać. Tu uwaga także do Sługi, który dopytuje się o termin "współzbawicielka" wobec Maryi. Otóż niewiele brakowało, aby po soborze Watykańskim II katolicy juz czcili matkę Jezusa jako "współzbawicielkę": tezy Roschiniego przepadły po długiej dyskusji, ale pewnie nie na długo. Wtedy zapewne takie stanowisko okreslalibyście jako "dawno ustalona prawdę" wiary?

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Cytat 
sługa
 wrzesień 27 2006 01:08   
Forum

choć to wywodzi się już do Marcina Lutra, który nazwał funkcję papieża "domem antychrysta"

hehehe kto wie...
KRK jedną ręką wita ugodowych protestantów, mając nadzieję przywrocić je na łono Rzymu, a drugą podpisuje nowe niebiblijne dogmaty, uznaje rózne objawienia głoszone przez rózne "anioły swiatłości" itp.

Zapewne chodzi ci o dogmat Maryji. Wiesz ja jestem tylko szeregowcem w KRK ale z tego co wiem my mamy 10 przykazan Bożych, Główne prawdy wiary i w zadnym z nich nigdzie nie ma Maryji
i jeśli nawet nie jest grzechem, to może stać się przyczyną grzechu bałwochwalstwa

Chyba że się ją odmawia wspak
Katolicy nie dodają nic do pisma i jest takie jak na początku a kwestią sporną jest chyba tradycja bo u was się nie uznaje tego co było po spisaniu NT a u nas tak i jest to właśnie tradycja. Wy wyznajecie zasadę sola scriptua (tylko Pismo) a katolicy Pismo i Tradycja (które muszą być oczywiscie ze sobą zgodne w całości) ale chyba nie nam szarakom takie problemy rozwiązywać.
Mam pytanie: Dlaczego u was nie ma kogos na wzór papierza?? Bo od poczatków Świata zawsze był przywódca. Był Abraham, Izraelici mieli Mojżesza, póżniej ucznowie mieli Jezusa, następnie Chrześcijanie mieli Piotra dopiero po rozłamie w kościele jako pierwsi protestanci zostali bez przywódcy?
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 27 2006 01:31   
Forum

Quote by heinrichboll: Otóż niewiele brakowało, aby po soborze Watykańskim II katolicy juz czcili matkę Jezusa jako "współzbawicielkę": tezy Roschiniego przepadły po długiej dyskusji, ale pewnie nie na długo. Wtedy zapewne takie stanowisko okreslalibyście jako "dawno ustalona prawdę" wiary?

Jakby tak się stało to katolicy musieliby przestać się nazywać chrześcijanami gdyż jest tylko jeden Bóg Widać Duch Święty czuwał A czy czy takie tezy przepadły na długo? Cóż jest napisane w Pismie Świetym ze przed ponownym przyjsciem Jezusa zabieze on kościoł (Ducha Świętego) z ziemi i wszystko mozesie zdarzyc ale do tego czasu nie liczył bym na to że Maryja stanie sie czwartą osobą Boska hehehe

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof_P
 wrzesień 27 2006 15:45   
Forum

sługa@

Mam pytanie: Dlaczego u was nie ma kogos na wzór papierza?? Bo od poczatków Świata zawsze był przywódca. Był Abraham, Izraelici mieli Mojżesza, póżniej ucznowie mieli Jezusa, następnie Chrześcijanie mieli Piotra dopiero po rozłamie w kościele jako pierwsi protestanci zostali bez przywódcy?

Dlatego, że to Chrystus jest jedyną głową Kościoła, i żadnemu człowiekowi ten tytuł nie przysługuje. Abraham był nie tyle głową, ile ojcem narodu izraelskiego, Bóg często wybiera pojedyncze osoby, by wypelniali jego plany, jednakże nie ma dla Niego znaczenia jakś sukcesja. Podczas epoki sędziów Izrael był zdecentralizowany i rządy nad każdym pokoleniem sprawował sędzia, mimo, że wcześniej przewodzili im jeden Mojżesz i Jozue. Izraelici dopiero później zażądali, by ustanowiono im jednego władcę, krola, co,jak ukazuje 1 księga Samuela, było wykroczeniem przeciwko suwernennej władzy Pana.
Pierwotny Kościół nie miał jednego zwierzchnika, jego filarami byli Jakub, Kefas (Piotr) i Jan (Gal 2,9), a decyzje podejmowano demokratycznie i apostołowie kolegialnie podejmowali decyzję, np. o wyslaniu kogoś na misję (Dz 8,14). Nikt nie uważał Piotra (ani Jakuba czy Jana) za nieomylnego, Paweł ganił Piotra za jego postawę wobec chrześcijan nawroconych z poganstwa. A był to apostoł wybrany bezpośrednio przez Jezusa Chrystusa!
Poza tym niezgadzamy się z koniecznością zatwierdzania ordynacji na biskupów przez papieża. W NT nic nie ma o sposobie wyznaczania biskupów i starszych (choć niektorych bez wątpienia wyznaczali sami apostołowie) a dekret Soboru Nicejskiego i dzieła Ojców Kościoła dowodzą, że we wczesnym Kościele biskupi wybierani byli przez zbory.

Jakby tak się stało to katolicy musieliby przestać się nazywać chrze¶cijanami gdyż jest tylko jeden Bóg Widać Duch ¦więty czuwał A czy czy takie tezy przepadły na długo?

Takie tezy nigdy nie przepadły, co roku w Amsterdamie odbywają się zebrania licznych zwolenników ustanowienai dogmatu o współodkupicielstwie Maryji. Co ciekawe "ona sama" żąda egiego dogmatu, np. w Medjugorie...
Slyszałem wypowiedź jakiegoś hierarchy, że za pontyfikatu Jana Pawla II już dawno uchwalono by ten dogmat, gdyby nie to, że nie chciano zaogniać stosunków z protestantami... (a i prawosławni wcale chętni nowym dogmatom maryjnym nie są). Poza tym pogląd o wspólodkupicielstwie maryji jest wśród wielu katolików mocno rozpowszechniony, mimo, ze dogmatu nie ma. Słowa "współodkupicielko nasza" padają w jednej z najczęstszych modlitw maryjnych, przynajniej w moim regionie odmawianej bardzo często.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,52 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości