Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Współczesne Herezje wywodzące sie z chrzesćijaństwa( sekta światków Jehowy)
 |  Wersja do druku
sługa
 październik 14 2006 16:38   
Forum

Status: offline

Znalazłem fajnego news'a który podpada pod herezje
Każą dzieciom w skupieniu modlić się przed kartonową podobizną prezydenta George’a Busha
http://wiadomosci.onet.pl/1365338,240,kioskart.html
nie wiem jak długo link będzie działał!
Może ktoś oglądał ten film "Jezusowy Obóz"

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 październik 16 2006 16:15   
Forum

Boleję nad tym że posty robią się długie. Ale cóż poradzić. Moge tylko ograniczyć cytowania do niezbędnego minimum. A z facetem w okularkach już sie zdążyłem zaprzyjaźnić, a niczemu on nie przeszkadza

Quote by karol_dabrowski:
No to pytam skąd masz pewnośc?

Pewności nie mam - mam wiarę. Podpartą raczej niezłym logicznym rozumowaniem.

Quote by ags: jedynym dobrym źródłem wiedzy o Kościele jest Kościół. Inne źródła są zbyt fragmentaryczne.

Ja sądze że nie fragmentaryczne, ale dające pełniejszy i nie subiektywny ogląd

Chyba niezbyt dobrze to zrozumiałeś. Kościoł to zarówno pierwsi chrześcijanie, jak i Ojcowie Kościoła, czy papieże. W okresie pierwszych chrześcijan inne niż chrześcijańskie źródła wiedzy na temat tej religii są zbyt fragmentaryczne. Co nie znaczy że nie daja pełniejszego oglądu. Ale zwykle subiektywne.

Spoko, ale ja chciałem żebyś mi Ty katolik to uzasadnił. Ale nie będe Cię dłużej męczył. Twierdzę że niemozliwe jest udowodnienie że niepokalane poczęcie NMP to nauka apostołów. Do tej listy bym dopisał jeszcze kilka innych chochlików

Z tego co wiem w Bibli nie ma bezpośrednionic na temat niepokalanego poczęcia NMP, tym samym udowadnianie że dogmat ten pochodzi lub nie pochodzi od apostołow przekracza moje możliwości, zwłaszcza, że tradycję na którą musiałbym się powołać, odrzucasz. Nie dowodzi to jednak prawdziwości twojego twierdzenia o "chochlikach". Tym niemniej, jest kilka poszlak które po rozwinieciu doprowadziły do dogmatu w obecnej formie. Z uwzględnieniem po drodze paru innych dogmatów ;-)

Zauważ, ze w Bibli poza męczęstwem św Szczepana, nie ma nic o śmierci Któregokolwiek z apostołów. (no może poza ostatnim listem Pawła) - czy tylko na tej podstawie będziesz watpił że większość z nich poniosła męczeńską śmierć za wiarę? A przecież o tym mówi tylko tradycja (z małej litery).

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi bo nią samą poparłeś moje zdanie

Na pisałeś że "...kościół nie może..." - słowo nie może ma wiele znaczeń:
A) - nie jest możliwe żeby
B;-) - nie ma prawa
C) Nie ma środków aby
D) Nie powinien
Prawdziwe jest twoje twierdzenie jedynie w wersji D), - i to ilustruje ten cytat

Tyle że mi nie chodziło o filozofów greckich. Znasz kogoś doskonalszego do Jezusa?

Ależ ja o tym napisałem - zanegowałem stwierdzenie jako zbyt ogólne. W tej konkretnej sytuacji trzeba było napisać - człowiek nie może być doskonalszy od Boga (albo równie doskonały jak Bóg)

Quote by karol_dabrowski:A to że są jasno sprecyzowane i że przedstawia je klarownie Pismo Świete.

Znowu niezrozumienie - Kościół to wspólnota wiernych. Ale też hierarchia, którą ustanowił Jezus Chrystus i apostołowie. Wymagania dotyczące życia - owszem są jasno opisane w piśmie świętym. Ale wymagania dotyczące bycia w Kościele Bóg pozostawił hierarchi Kościoła.

Ad. D) Wypowiedź była jakaś taka niegramatyczna. Stąd pytanie

Za przykład bezprawnego wg mnie przekroczenia swoich kompetencji Patrz E
Quote by ags: E) Celibat jest w listach Pawła zalecany dla uczniów apostołów. Natomiast wypowiedź na temat biskupów ("Mąż jednej żony")jest wykluczeniem spośród kandydatów rozwodników czy nierządników. Nie jest powiedziane: Biskup ma mieć jedną żonę. Zobacz w historii kościoła (wczesnego) ilu biskupów było nieżonatych. Warunek celibatu jest warunkiem jeszcze ostrzejszym niż warunek apostoła, ale całkowicie go spełnia. Dlatego nie jest sprzeczny z Biblią.

Pełna zgoda ale "mąż jednej żony" mówi że biskup MOŻE miec żonę, czyli nie wolno mu tego zabronić jesli chce! Z resztą spójrz że Paweł porównuje przywództwo kościelne do domostwa. Jeśli potrafisz zarządzać domem i dziećmi, będziesz potrafił zarządzać kościołem. To biblijna analogia.

Zacznijmy od tego że nikt nie ma prawa przekraczac słowa Bożego, nieważne czyim jest zwierzchnikiem.

A według mnie (i pewnie KRK) Paweł wyklucza ludzi, którzy nie potrafili wychować swoich dzieci. Wiesz też że w innym miejscu Paweł zalecał celibat - jak to pogodzisz? Zalecam celibat, chęć bycia biskupem jest rzeczą dobrą, biskupmusi mieć żonę?!? Na ten problem trzeba spojrzeć w kontekście tamtych czasów - istniała sobie jakaś społeczność, w której ni stąd ni z owąd pojawia się któryś z apostołów. Pod wpływem jego nauki społecznośc przyjmuje nową wiarę, ale przecież kiedyś ludzie ci mieli żony dzieci, sąsiadów, spory i kłutnie, ambicje i co jeszcze chcesz. Regułą było, że człowiek dorosły miał żonę. Nowy testament nie opisuje sytuacji, w którym pojawiają sie kolejne pokolenia, wychowan już w chrześcijaństwie. Biskupem nie powinny być dzieci, a tylko dzieci czy młodzież nie miała jeszcze wtedy żon. Analogia jest - jeśli nie potrafisz zarządzać domem, Kościołem też nie będziesz umiał.

To nie jest przekraczanie Słowa Bożego, tylko jego prawidłowe rozumienie. Bo według tego co napisałeś, to oprócz żony biskup musi mieć też dzieci! Co najmniej 2

To był przykład. Możemy dyskutowac o czyśćcu Ale nie to jest dla mnie istotne Dyskutujemy przecież o autorytecie.

Quote by ags: b) Zabrania się dyskutować nad czymś co jest udowodnione.
... tylko że może wyłacznie z czyjegos subiektywnego punktu widzenia.

Kosciół od zawsze nauczał prawdy obiektywnej. A skoro przyjął pewien styl nauczania konsekwentnie sie go trzyma.

No Tomasz to już troszke po Apostołach zył To jakich to dowodów na ten sławetny dogmat zabrakło za jego czasów, które pojawiły się w XIX wieku?

Nie potrafiono tego pogodzić w sposób sensowny z powszechnością grzechu pierworodnego. Dogmat dużo wcześniej był znany jako tzw. prawda wiary - w którą można było wierzyć, ale bez sankcji za niewiarę

Na pewno. Ja lubię szperać we wczesnych pismach szukając poszlak. Ale 3/4 ewangelii apokryficznych niestety nie nalezy do szanowanych pism - zostały od razu okrzykniete heretyckimi lub odrzucone ze względu na jawną niezgodnośc autora z osobą pod którą się podszywa np autor ewangelii Judasza.
Ale jak sam napisałeś dają one pełniejszy oraz przekonań jakie w tych czasach panowały. Są to pisma dość wczesne (ale późniejsze niż ewangelie), w których aby przemycić nauke heretycką, zawarto też naukę powszechnie znaną

Quote by ags: E) Po co tworzy się takie dogmaty? - przez szacunek dla prawdy? Bo wpływu na zbawienie wiara w ten dogmat wielkiego nie ma. (co innego z niewiarą w dogmat)
Z pierwszą częścią zdania w pełni się zgadzam. Ale to w nawiasie całkowicie odrzucam. Powstaje nonsens - coś nie ma wpływu na moje zbawienie gdy w to wierzę ale gdy nie wierze to juz ma?

1) Albo przyjmujesz całość depozytu wiary, albo lepiej żebyś jej wcale nie znał
2) Jaki wpływ na twoje zbawienie ma fakt że Bóg jest Jeden, choć w Trzech Osobach? Albo to że Duch Święty też jest Osobą Boską? Niewielką. Ale jak w to niewierzysz, nie jesteś chrześcijaninem...

Quote by ags: F) Argument motywu: - jeśli uchwalenie takiego dogmatu było dziełem tylko i wyłacznie człowieka (lub grupy ludzi), którzy to sobie wymyślili - to jakie kożyści z tego odnieśli? Bo mi się wydaje że żadne.
Skoro nie było więc żadnych korzyści to po co więc ten dogmat?
Chyba nie umiem formułować myśli (a tak się staram!) - Jakie Kożyści odnieśli ludzie, którzy chcieli oszukać innych ludzi wprowdzając ten dogmat?
Bo kożyść jest - udało się popchnąc dalej teologię...

Quote by ags: Ad.4 Reguły oceny były proste - czy jest to zgodne z nauką Kościoła. Jeśli było - jest to prawdziwa Ewangelia. Jeśl choć jedno zdanie się nie zgadzało - był to apokryf.

O ile wiem podstawowym kryterium było autorstwo i uznawanie w kościołach lokalnych tzn. że jakieś pismo dotarło do lokalnego zboru w starozytności i było tam uznawane za natchnione przez znajomość autora.

W sumie jedno i drugie. Bo przejściowo w kanonie był na przykaład list jednego z papieży ;-)

Quote by karol_dabrowski:Bo to nie kościół ustanowił Pismo, ale Pismo, czyli Słowo Boże przedstawia naukę kościoła.

Twierdzenie "Kościół ustanowił Pismo" i "Pismo, czyli Słowo Boże przedstawia naukę kościoła" nie przeczą sobie na wzajem. Co więcej - moim zdaniem oba sa prawdziwe, gdyż:
1) Napisali je (nawet jako narzędzia Ducha Świętego) Członkowie tegoż Kościoła
2) Uznali za prawdziwe też członkowie Kościoła
Zdania drugiego nie muszę chyba uzasadniać

Quote by karol_dabrowski:Inaczej w myśl Twojej zasady musielibyśmy włączyc do kanonu NT np wszystkie pisma Pawła VI czy Jana Pawła II bo one też są zgodne z nauką kościoła katolickiego...

1) Na temat dziejów najnowszych Kościoła Katolickiego pozwól że na razie nie będe się wypowiadał.
2) Ale w zasadzie masz rację, choć nie do kanonu ale do Tradycji. moim zdaniem błędem było oddzielanie jednego od drugiego...

Quote by karol_dabrowski:Miałem na myśli wprowadzenie chochlika w przekaz pozabiblijny, w tradycję poapostolską. Jak myślisz po co powstała Biblia? Po co rozponano niektóre księgi jako natchnione? By uchronić się od przyszłych herezji, odstepstw.

Ależ jedno i drugie ma gwarancję nieomylności daną przez Pana Jezusa Chrystusa. On też wiedział, że w przyszłości będą odstępstwa od wiary.

Quote by karol_dabrowski: Gdyby tradycja przez wieki miała pozostać na 100% nieomylna to po co byłyby biblijne zapowiedzi o przyszłych odstępstwach wybranych?
Kosciół sie nie myli, pojedyńczy ludzie tak. Nawet Papieże... (Zanim napiszesz coś o dogmacie o nieomylności papieża, uważnie przeczytaj treść tego dogmatu). Może przewidzieli reformację?;-)

Quote by karol_dabrowski:Nawet Paweł przemawiając do biskupów rzekł do nich że spomiędzy nich samych wyjdą przewrotni ludzie w Dz 20:28-30

Bo to tylko ludzie...

Quote by karol_dabrowski:Spokojnie, znam te wszystkie fragmenty. I zgadzam się że Piotr był filarem, ale w kontekście podanych wczesniej wersetów stwierdzam że nie jedynym.
Jan był uczniem, którego Pan Jezus szczególnie umiłował (głupio mi pisać samo imię w odnieseniu do Boga. Z kolei "Pan" ma u mnie zbyt mocne konotacje z mitologią grecką). Jakub był Biskupem Jerozolimy. Kolejnym filarem był też moim zdaniem Paweł. Ale dlaczego nigdzie w Ewangeliach czy listach nie ma Jakub i apostołowie, albo Jan i Apostołowie, a o piotrze pisze się w ten sposób niemal stale?

Nie przezywaj mnie. Obraziłeś mnie w najgorszy z możliwych sposób
Twoim zdaniem natchnienie Duchem Świętym to obraza?!?

Quote by karol_dabrowski:To proste. Biblia nie każe mi wierzyć w niepokalane poczęcie NMP i nie mówi że niewiara w to powoduje potępienie. Pisma z pierwszych wieków również nie wskazują choćby na cień takiego poglądu. Żadnych udokumentowanych dowodów. To mi wystarcza.

Biblia też nie każe ci wierzyć że jest jedyną nauką jaką przekazali apostołowie. Każe Ci też być posłusznym przełożonym. Informuje Cię, że przełożonym nad Kościołem jest Apostoł Piotr i jego następcy, albo przynajmniej Cokolwiek Piotr zwiąże na ziemi będzie związane w niebie. Piotr wyznaczył swojego następce i przekazał mu ten przywilej. A ci następnym. Któryś z nich ogłosił, że do zbawienia jest potrzebna wiara w dogmaty.

Quote by karol_dabrowski:Istnieją też pewne zasady tego wiązania - inaczej Piotr i inni apostołowie mogliby sobie założyć zupełnie nowy kościół z inna nauką niz Pan Jezus. No bo w końcu "cokolwiek" nie? Przeczytaj sobie Mat 18:15-19, myslę że zrozumiesz o co chodzi.

NIe wynikają one jednak z nakazów czy zakazów - po prostu bóg dał Kościołowi Ducha Świetego, po to żeby Kościół nie bładził. Jełśi Piotr wypowiedziałby się w sposób "wiążący" o konieczności obrzezywania wierzących , wówczas wszyscy abyśmy dostąpili zbawinia musielibyśmy się obrzezać...

Nie tylko. Luter przeciwstawiał się również sprzedaży odpustów. Patrz tezy

Masz rację - sprzeciwiał się. POgląd poprzedni podawałem za Wikipedią. Prawdę mówiąc pierwszy raz je przeczytałem w całości. Na mój gust są niespójne wewnętrznie, na bomiar złego niebiblijne.
Chrystus dał Piotrowi (i następcą) klucze do Królestwa Niebieskiego... czy sie myle?

Quote by karol_dabrowski:Zgoda. Ale nie ma pychy jesli zwierzchnik czyni zło. Masz prawo go upomnieć. Inaczej Paweł nie upomniałby samego Piotra o sytuację z Żydami.
Uważasz że prez czternaście wieków życia kościoła ludzie nie zauważyli, że Kościół zadryfował na mielizne, że nie naucza już Słowa Bożego? Ludzie którzy znali tą naukę, jakoś nie sprzeciwiali się jej. Od [początku Kościół był stwożony przez apostolów i uczniow apostołów. Tych którzy znali prawdę. Może nie wszyscy mogli pochwalić się swoją moralnością, ale nikt z nich nie śmiałby zmienić czegokolwiek w Słowie Bożym. A jeśli któryś by zmienił, inni by go napomnieli. Jakoś do renesansu nie widze takich przypadków...

Quote by karol_dabrowskiBig Grinzieki za dyskusje, pozdrawiam

Cała przyjemność po mojej stronie

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
ags
 październik 17 2006 14:09   
Forum

Troche czytałem Pismo Święte, i przyszło mi do głowy coś takiego (cytaty z pamięci, wybaczcie jeśli nieścisłe):
w pozdrowieniu anielskim (Łk 1:...) i pozdrowieniu św Elżbiety (napisano explicite że natchnionym przez Ducha Świętego!) Napisano:
1) "Łaskiś Pełna" (w sensie Bóg obdarzył cie łaską) - oraz - " Znalazłaś łaskę u Boga" jeszcze przed narodzinami Jezusa. Wszelka łaska jekiej dostępujemy pochodzi przecież od Chrystusa - Maryja była nią obdażona już wcześniej. (łaska jest darem Bożym koniecznym do zbawienie, zewnętrznym znakiem tej łaski jest m.inn. chrzest. Chrzest stanowi "zmycie" grzechu pierworodnego. Sorry za skróty myślowe...)Można stąd wywnioskować, że Maryja jest tego grzechu pozbawiona?
2) "błogosławionaś ty między niewiastami, i błogosławion Owoc Twego łona" - tym samym słowem określa i Matkę, i Syna!
3) "Wielbi dusza Moja pana i raduje się duch Mój...Odtąd błogosławić mnie będa wszystkie pokolenia... "
Maryja jest świadoma, tego, że będzie Kimś Ważnym dla Kościoła.
4) "W Bogu Zbawcy moim"

A na koniec dla zwolenników zasady "Sola scriptura":
"Ktokolwiek uwierzy i ochrzci się będzie zbawiony"
Słowa te oznaczają, ża do zbawienia potrzebny jest i chzest, i wiara.
Gdzie w Piśmie świętym jest napisane, że apostolowie zostali ochrzczeni;-). Czy jest napisane coś takiego odnośnie Matki Chrystusa? Czy oznacza to że apostołowie nie zostali zbawieni? Albo że jego matka nie zostala zbawiona. Pozdrawiam

P.S. Skoro nikt tu nic nie dopisał. Pod rozwagę dla tych co uznaja Samo pismo:
J21:25: " Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać."
Znacie lepszy biblijny dowód, że to co w Bibli, to nie wszystko, co Jezus powiedział...
Pozdrawiam Jeszcze raz

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
WcWojen
 styczeń 22 2007 15:09   
Forum

MO: – Przedstawiciele innych wyznań uczą się wtedy szacunku dla faktu, że w różny sposób oddajemy cześć temu samemu Bogu. Nie po to, aby coś od siebie przejmować, ale żeby się poznawać, rozumieć i traktować na równi. Bardzo ważne w tych nabożeństwach wydaje mi się to, żebyśmy przestali się bać siebie nawzajem.

Bać się?

MO: – Może to politycznie niepoprawne, ale wydaje mi się, że nasze Kościoły traktują się konkurencyjnie. Zapominają, że jesteśmy po tej samej stronie: ci z Chrystusem wobec tych, co przeciw Niemu. I że nie chodzi o to, jak drugiemu Kościołowi odebrać wyznawców czy "zewangelizować ich" na naszą modłę. Boimy się, że ktoś poprzestawia nam w głowie albo uważamy, że my musimy zrobić to innym. Brak nam więc zaufania, nie jesteśmy pewni siły swoich przekonań. Dlatego wyciąga się rękę do współpracy, ale jednocześnie na wszelki wypadek cofa nogę pół kroku.

Za Tygodnikiem Powszechnym - "Wyciągnięta ręka, cofnięta noga"...

Myślę, że można (po pewnym rozszerzeniu kontekstu - zmieniając w treści odwołanie z Chrystusa na odwołanie do Boga) odnieść to do większości związków wyznaniowych - bardziej skupiają się one na "werbowaniu", "nawracaniu", podprowadzaniu sobie członków, niż na faktycznym głoszeniu swoich nauk, pozostawiając świadomy wybór zainteresowanym...

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 18 2009 05:44   
Forum Moderator
Moderator

http://www.watchtower.org/p/index.html

nawet w Anglii mnie męczą..... o co im tak naprawdę chodzi? Dlaczego wszędzie się wciskają?

Laughing Out Loud wiedzieliście o tym że Jezus siedzi po prawicy Boga dopiero od 1914 roku? Biedny tyle lat czekał Razz Big Grin
Czy mi się wydaje, czy oni uważają, że w niebie jest czas, pory roku itp??

2. Bóg obiecał, że Władcą swego Królestwa uczyni Jezusa (Łukasza 1:30-33). Podczas pobytu na ziemi Jezus dowiódł, iż będzie życzliwym, sprawiedliwym i doskonałym Królem. Po powrocie do nieba nie od razu wstąpił na tron w Królestwie Bożym (Hebrajczyków 10:12, 13). Obiecaną władzę otrzymał od Jehowy w roku 1914. Odtąd panuje w niebie jako Król ustanowiony przez Jehowę (Daniela 7:13, 14)

Kolejny cukierek:

Jehowa wybrał też pewnych mężczyzn i kobiety i powołał ich z ziemi do życia w niebie. Będą razem z Jezusem panować nad ludzkością jako królowie, sędziowie i kapłani (Łukasza 22:28-30; Objawienie 5:9, 10). Jezus nazwał tych współwładców Królestwa „małą trzódką”. Jest ich 144 000 (Łukasza 12:32; Objawienie 14:1-3).

Mówię Wam będę królową!

WYBACZCIE ALE NIE MOGĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ:

Kiedy Jezus został Królem, bezzwłocznie wyrzucił z nieba w okolice ziemi Szatana i jego złych aniołów. Właśnie dlatego od roku 1914 sytuacja na świecie tak się pogorszyła (Objawienie 12:9, 12). Wojny, głód, zarazy, wzrost bezprawia—wszystko to jest częścią „znaku” wskazującego, że Jezus objął władzę i że nastały dni ostatnie obecnego systemu (Mateusza 24:3, 7, 8, 12; Łukasza 21:10, 11; 2 Tymoteusza 3:1-5).

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 18 2009 06:03   
Forum Moderator
Moderator

zastanawiałam się nad tym 1914 rokiem i postanowiłam sprawdzić cytat który rzekomo o tym mówi
Daniel 7,13-14

Możecie mi wytłumaczyć - gdzie ta wiadomość w tym fragmencie jest zawarta bo może nie umiem czytać między wierszami:

13 Patrzałem w nocnych widzeniach:
a oto na obłokach nieba przybywa
jakby Syn Człowieczy.
Podchodzi do Przedwiecznego
i wprowadzają Go przed Niego.
14 Powierzono Mu panowanie,
chwałę i władzę królewską,
a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
które nie przeminie,
a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Czy oni korzystają z jakiejś innej Biblii??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 luty 18 2009 16:45   
Forum

paraklet - z tego co ja się orientuję, to ŚJ korzystają z obliczeń przy wykorzystaniu kilku fragmentów. Z tego co pamiętam, to tu coś o tym było:
http://www.katolikos.republika.pl/pokolenie%20roku%201914.htm

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 26 2009 07:51   
Forum

Świadkowie obliczają czas od zburzenia Świątyni w Jerozolimie wg. nich stało się to w 607r.p.n.chr. jest to jednak błędna data gdyż Świątynię zburzono w 586r.p.n.chr. oni interpretują 3.5 czasu = 2520lat-607=1914 jeden miesiąc 30dnix12miesięcy=360dni tak wygląda datowanie Ś.J. tylko milczą na temat powtórnego przyjścia gdyż wcześniej wyznaczali kilka dat lecz Chrystus nie przyszedł 1878r.;1914r.;1925r.;1975r. kończyłosięto najczęściej że kolejni prezesi dostawali nowe światło proroctwa na nie spełniony znak. Parakletku ! jak będą natarczywi spytaj się: czy Jezus przyszedł powtórnie na ziemię? powiedzą że przyszedł niewidzialnie! to powiedz im że skoro przyszedł to czemu dalej obchodzą Pamiątkę Wieczerzy Pańskiej 1-szy do kor.11:26 "Albowiem ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie." w Sobotę napiszę więcej nt.Organizacji. Pozdrawiam Laughing Out Loud

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 26 2009 09:25   
Forum Moderator
Moderator

Czy to jest sekta czy religia??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 luty 26 2009 10:59   
Forum

Quote by: paraklet

Sekta to to nie jest. Oficjalnie zarejestrowany w Polsce kościół.
Co nie zmienia faktu że z niektórych ich pomysłów można sie pośmiać nawet czytając je z nastawieniem na zrozumienie ich sposobu pojmowania rzeczywistości.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 26 2009 14:37   
Forum

Też uważam, że nie są sektą destrukcyjną, ale parę negatywnych cech sekty mają
ale
by być sprawiedliwym wiele ich cech/postaw przeszczepił bym do KRK
np.
pacyfizm, niestosowanie używek/brak nałogów, uprzejmość, odwaga w głoszeniu Ewangelii na co dzień

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 01:45   
Forum

Pijany Pastorze są zarejestrowani ale nie jako KOŚCIÓŁ tylko jako Organizacja, co do pytania Parakleta czy to sekta ? sekta jest odłamem a oni nie są odłamem powstali z ludzi pochodzących z różnych denominacji Katolików, Protestantów itd. ich nauki są poparte przez Biblię ich interpretacji tzw Nowego Świata (New World Translated) to ni kościół ni sekta są to ludzie zagubieni w poszukiwaniu prawdy ale powiedz im że nie mają racji że się mylą to powiedzą że to nie prawda i że prawda jest tylko u nich.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 02:01   
Forum

Dezerter Świadkowie Jehowy mają dwie maski jak trzeba są mili, uprzejmi,pomocni ale czy czytałeś ich broszury tam już nie ma uprzejmości dla tych co nie są w Organizacji a są przeznaczeni na wieczne potępienie w dniu sądu czyli Ja, Ty i Inni. Ja jak przyszedłem po raz pierwszy do nich jako zainteresowany to pierwsze miejsca były zarezerwowane dla ochrzczonych głosicieli gwoli wyjaśnienia są też głosiciele nie ochrzczeni są to ludzie którzy zdecydowali się przyłączyć do organizacji i czekają na chrzest byłem traktowany jako człowiek drugiej kategorii.
ja to piszę z perspektywy lat minionych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 marzec 01 2009 02:03   
Forum

Jehowici czyli odlam chrzescijanstwa charyzmatycznie, religijnie i organizacyjne najwiecej majacy wspolnego z pierwotnym chrzescijanstwem, no i znaja Biblie, zyja przykladnie, pacyfisci nie tkna narzedzi zbrodni, pracowici i uczciwi, kulturalni... jakos nie pasuja do katolickiej Polski.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 02:29   
Forum

a skąd ty się urwałeś? z choinki! takie slogany to wiesz wciskaj kit ale komuś innemu! pokaż mi jakimi się charyzmatami posługują? Znają Biblię tak jak papugi ludzki język ! nawet noża nie wezmą do ręki czy oto ci chodzi? Pacyfiści nad pacyfistami że nawet Greenpeace mógłby się od nich uczyć !? bzdury piszesz JMG jaki odłam chrześcijaństwa to chrześcijaństwo miało Odłamy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 marzec 01 2009 10:57   
Forum

Quote by: ZibiShalom

a skąd ty się urwałeś? z choinki! takie slogany to wiesz wciskaj kit ale komuś innemu! pokaż mi jakimi się charyzmatami posługują? Znają Biblię tak jak papugi ludzki język ! nawet noża nie wezmą do ręki czy oto ci chodzi? Pacyfiści nad pacyfistami że nawet Greenpeace mógłby się od nich uczyć !? bzdury piszesz JMG jaki odłam chrześcijaństwa to chrześcijaństwo miało Odłamy?

Jesli chodzi o pacyfizm poczytaj o jehowitach w czasie II wojny swiatowej, kiedy katolicy mordowali sie wazajemnie oni odmawiali sluzby wojskowej, no i na biezaco czytaja Biblie , a chrzescijanstwo mialo od zawsze rozne odlamy poczynajac od judechrzescijan i poganochrzescijan, dzis sa ich dziesiatki jesli nie setki. Katolicym to tez tylko jeden z odlamow chrzescijanstwa, z ta roznica ze jehowici wyrozniaja sie swoja religijnoscia sposrod ogolu, a katolika poza tym ze daje na tace, koperte na kolende i modli sie do JPII to w zasadzie trudno rozpoznac.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 11:12   
Forum Moderator
Moderator

właśnie co do Biblii - trafiłam na podawane przez nich fragmenty które brzmią zupełnie inaczej w Biblii którą ja mam - 1000 latkę.

Czy oni korzystają z własnego przekładu??

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 marzec 01 2009 15:05   
Forum

właśnie co do Biblii - trafiłam na podawane przez nich fragmenty które brzmią zupełnie inaczej w Biblii którą ja mam - 1000 latkę.

Czy oni korzystają z własnego przekładu??

Jehowici posluguja sie tzw. Przekladem Nowego Swiata. A fragmenty brzmia roznie w kazdym innym przekladzie, nawet katolickie roznia sie miedzy soba. Mozesz sprawdzic na http://apologetyka.com/biblia/ . No i katolicy maja swoje, protestanci swoje nic nadzwyczajnego, ze jehowici maja swoj.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 marzec 01 2009 15:28   
Forum

Quote by: kubiak

Quote by mateuszwroc:
Quote by evanus:
Quote by Mehmed: W dzisiejszych czasach prawowierny kościół(Katolicy prawosławni protestanci i ci oparci na wyznaniu Nicejskim[325]) w europie i ameryce muszą wystrzegać sie pseudo chrzescijańsakich bractw takich jak sekta świadków jehowy.

Jak znam życie, to zaraz ktoś napisze, że jedynym i prawowiernym kościołem jest KRK, a cała reszta to sekty...

Bo to jest prawda obiektywna, że tylko katolicyzm jest prawdziwy. Nie wiem jak można łączyć tak skrajne prądy jak prawosławie, protestantyzm i katolicyzm w jedną prawowierność. Odnośnie jehowitów, to można ich, zresztą jak innych solascripturowców, wprawić w zakłopotanie pytaniem "Gdzie w Biblii jest skład Biblii?"

Nie wiem czy twoja wspólnota czyli KRK ma patrona od skromności, ale jedno wiem - ty się na niego idealnie nadajesz .Gdybyś był prawosławnym twierdziłbyś, że prawosławie jest prawdziwe, ewangelkiem, że ewangelicyzm etc. Naucz się szacunku dla innych

W takim razie ma twierdzic przeciwnie? Jesli zatem ma isc druga droga, czyli NIE uznawac ze ze Kosciol Rzymskokatolicki jest prawdziwy i nie zawiera pelni prawdy, jaki bylby sens tworzenia takiej wspolnoty? Po co tkwic w nieprawdzie? Nie ma przeciez polprawdy.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 marzec 01 2009 15:31   
Forum

Co do jehowitow, to polecam to: http://rapidshare.com/files/204012437/Ksiazka-poprawiona.pdf

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 02 2009 23:42   
Forum

Paraklet powrócę do twojego pytania czy są sektą? na bierząco pisałem że nie są lecz na spokojnie wywnioskować można że jednak są dlatego że Rusell wcześniej był u Adwentystów Dnia Siódmego gdy niesprawdziło się proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa to on i garstka ludzi odeszli od Adwentystów i Rusell założył Towarzystwo Badaczy Pisma Świętego potem nazwanego Międzynarowi Badacze Pisma Świętego od początku Rasell był na czele tej gromady jako pastor oczywiście twierdził on że dostał światło co do Paruzji Pana i wyznaczył datę po tym gdy Rusell umarł następny prezes sędzia Rateford w 1931r. po niespełnieniu się proroctw zmienił nazwę Międzynarodowych Badaczy Pisma Świętego na Teokratyczne Towarzystwo Traktatowe Świadków Jehowy, Molier w swoim błądzeniu w poszukiwaniu Boga ! Żywego Boga ! zostałem zwiedziony przez nich bo nie znałem Bibli a oni się nią posługiwali i byłem u nich 5.5roku.
znam ich od wewnątrz i mogę Live pisać o nich i ich naukach. to że nie idą do wojska to wiedzą nawet małe dzieci a wiesz o tym że byli członkiem ONZ jako organizacja pozarządowa by móc głosić swoje nauki i jednocześnie mieć ochronę Besti z którą walczą lecz prasa nagłośniła ich członkostwo i musieli się wypisać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 03 2009 06:55   
Forum

Laughing Out Loud Świadkowie Jehowy udowadniają że jest Jeden Bóg nie uznają Trójcy lecz w Bibli można znaleść 4 Trójce 1-sza Boża: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty // Shema Israel Adonaj Elohejnu Adonaj (ECHAD to słowo jest to złożona jedność) Gdy Bóg połączył Adama i Ewę jako małżonków w Echad jedno ciało, Gdy 12 zwiadowców wróciło z Kannanu przynieśli Jedną kiść winogron (Eszkol Echad) i wiele innych przykładów. 2-ga Anielska: Michał, Gabriel, Lucyfer(po jego upadku Bóg napewno ustanowił jakiegoś w zastępstwie) 3-cia Ludzka: Duch, Dusza, Ciało 1Tes5:23 4-ta Diabelska: Szatan, Fałszywy Prorok, Antychryst.

===

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 marzec 03 2009 13:05   
Forum

ZibiShalom

3-cia Ludzka: Duch, Dusza, Ciało 1Tes5:23]

W KKK jest mowa głównie o duszy i ciele,z pominięciem jednak dużej roli,a może i najważniejszej ducha.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 03 2009 21:07   
Forum

Quote by: angelo

ZibiShalom

3-cia Ludzka: Duch, Dusza, Ciało 1Tes5:23]

W KKK jest mowa głównie o duszy i ciele,z pominięciem jednak dużej roli,a może i najważniejszej ducha.

Taaaa?
A w moim kościele co Msze Św. na zawołanie kapłana :
"Pokój z Wami"
my odpowiadamy :
" I z duchem Twoim"

To ...może ja do jakiejś sekty trafiłem Mr. Green Eek!

Zibi
Znałem kilku świadków i byli to bogobojni i porządni, uczciwi, bez nałogów i wcielający w praktyce miłość bliźniego ludzie
ale
znam też ciemniejszą stronę organizacji (ale nie ludzi)

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 08 2009 13:46   
Forum

Dez a ja znałem pewnego Okultystę który nie pił, nie palił, żony nie zdradzał no chyba że z duchami
nic nie można było mu zarzucić prowadził się moralnie to że ktoś jest taki jak ten człowiek lub jak ci
Świadkowie nie znaczy że ma rację. W tym wszystkim ważny Jest Chrystus jak jest postrzegany i jak Jego nauki są
stosowane przez wszystkich mnie, ciebie i innych początkiem poznania jest bojaźń Boża

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 08 2009 21:45   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Dez a ja znałem pewnego Okultystę który nie pił, nie palił, żony nie zdradzał no chyba że z duchami
nic nie można było mu zarzucić prowadził się moralnie to że ktoś jest taki jak ten człowiek lub jak ci
Świadkowie nie znaczy że ma rację. W tym wszystkim ważny Jest Chrystus jak jest postrzegany i jak Jego nauki są
stosowane przez wszystkich mnie, ciebie i innych początkiem poznania jest bojaźń Boża

a kto mówi, że mają rację?
Chrystus jest u świadków źle postrzegany według mnie, bo tworzą politeizm z Jezusem półbogiem jakimś.
Nauki Jezus są u świadków (na ile ich słabo znam) bardzo dobrze i wiernie realizowane , a ich życie jest godne naśladowania ( za nielicznymi drobnymi wyjątkami).
Jestem katolikiem, ale/więc obce są mi uczucia uprzedzenia, zakłamania, czy nieszczerości - więc oceniam ich tak jak wyżej

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 23:17   
Forum

Quote by: Dezerter

Jestem katolikiem, ale obce są mi uczucia uprzedzenia, zakłamania, czy nieszczerości

Laughing Out Loud
dobrze, że to napisałeś, bo powszechnie wiadomo, że katolicy żywią tylko uczucia uprzedzenia, zakłamania, czy nieszczerości

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Dezerter
 marzec 08 2009 23:41   
Forum

Quote by: medieval_man

Quote by: Dezerter

Jestem katolikiem, ale obce są mi uczucia uprzedzenia, zakłamania, czy nieszczerości

Laughing Out Loud
dobrze, że to napisałeś, bo powszechnie wiadomo, że katolicy żywią tylko uczucia uprzedzenia, zakłamania, czy nieszczerości

I co się chichrasz
można to tak zrozumieć, ale można i tak:
mimo, że jestem katolikiem (a oni raczej nie lubią i zwalczają (religijnie - żeby nie było)świadków z wzajemnością zresztą) to jeszcze nie powód aby ich nie oceniać obiektywnie - pisałem to tylko i wyłącznie o sobie
a nie o tym
"co Tobie powszechnie wiadomo" Wink

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 11 2009 02:20   
Forum

Dez. MM Oni nie mają racji!!! a Jezusa uznają nie jako półboga ale utożsamiają Go do Archanioła Michała że Jezus przed wcieleniem był tym Archaniołem a Diabeł to Jezusa brat wystarczy pokazać im w Obj.1:12-18 Byłem umarły a oto żyję twierdzą że Jehowa jest tym Alfą i Omegą lecz w konfrontacji z tymi wersetami się gubią gdy starszym u Świadków udowodniłem że Duch Święty jest osobą a nie jak oni nauczają bezosobowym tworem na usługach Jehowy to poprostu uciekli, pamiętajcie Świadkowie szukają takich którzy nie znają Biblii i jej nauk i nauk danego kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty