Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ostatnie uderzenie młotem w religię.
 |  Wersja do druku
Goriot
 październik 17 2006 15:07   
Forum

Status: offline

Właśnie to. Po raz kolejny potwierdziłeś jego tezę.
N I E M Y Ś L I S Z ! N I E jesteś Ś W I A D O M Y ! Zamiast przeczytac co napisał De Mello wolisz zacytować formułkę, którą napisano o nim. hahaha !

Jesteś Z A P R O G R A M O W A N Y !

Poruszacie się według stworzonego przeze mnie schematu. Robicie to co chce, tak samo robice to czego chcą inni !

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 17 2006 16:07   
Forum

Quote by Rhodes: Właśnie to. Po raz kolejny potwierdziłeś jego tezę.
N I E M Y Ś L I S Z ! N I E jesteś Ś W I A D O M Y ! Zamiast przeczytac co napisał De Mello wolisz zacytować formułkę, którą napisano o nim. hahaha !

Jesteś Z A P R O G R A M O W A N Y !

Poruszacie się według stworzonego przeze mnie schematu. Robicie to co chce, tak samo robice to czego chcą inni !

Nic z tych rzeczy Rhodesie.
Formułkę ci zacytowałem, zebyś wiedział, że posługiwanie się de Mello jako argumentem jest bez sensu.
To, co napisał de Mello jest z pewnością ciekawe (sam jak byłem bardzo młody myślałem takimi kategoriami, ale z wiekiem to przechodzi - człowiek dorasta), lecz absolutnie pozachrześcijańskie.
Widzisz, że nawet nie zdając sobie sprawy, że to de Mello ocenilismy jego tekst jako "pewną twórczność pod wpływem".

Jeśli dla ciebie to świadczy o niemyśleniu, to trudno.
A co? Nie wolno mi odrzucać czyichś wypowiedzi jeśli oceniam je jako absurdalne?

Mam paść na kolana przed de Mello?
To by było dopiero NIEMYŚLENIE!

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Goriot
 październik 17 2006 22:16   
Forum

Quote by medieval_man:
Nic z tych rzeczy Rhodesie.
Formułkę ci zacytowałem, zebyś wiedział, że posługiwanie się de Mello jako argumentem jest bez sensu.
To, co napisał de Mello jest z pewnością ciekawe (sam jak byłem bardzo młody myślałem takimi kategoriami, ale z wiekiem to przechodzi - człowiek dorasta), lecz absolutnie pozachrześcijańskie.
Widzisz, że nawet nie zdając sobie sprawy, że to de Mello ocenilismy jego tekst jako "pewną twórczność pod wpływem".

Jeśli dla ciebie to świadczy o niemyśleniu, to trudno.
A co? Nie wolno mi odrzucać czyichś wypowiedzi jeśli oceniam je jako absurdalne?

Mam paść na kolana przed de Mello?
To by było dopiero NIEMYŚLENIE!

Masz banana w uchu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 17 2006 22:57   
Forum

Quote by Rhodes:
Masz banana w uchu

Przecież to nie Twoja sprawa

De Mello chyba nie rozumie miłości

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Dezerter
 październik 18 2006 09:25   
Forum

Rhodes
A znasz poglądy Judi Krisznamurtiego? Bo chyba są podobne i też z Indii?
a może jednak sprubujesz odpisać na mój post - my się wcale nie śmialiśmy (no może troszkę)my na porawdę byliśmy pod wrażeniem!
Żadko się zdaża taki czysty i szczery strumień świadomości.

Mediaval man - też kiedyś błądził!!!!
Dla mnie to INFORMACJA DNIA

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Goriot
 październik 18 2006 12:29   
Forum

Quote by Dezerter: Rhodes
A znasz poglądy Judi Krisznamurtiego? Bo chyba są podobne i też z Indii?
a może jednak sprubujesz odpisać na mój post - my się wcale nie śmialiśmy (no może troszkę)my na porawdę byliśmy pod wrażeniem!
Żadko się zdaża taki czysty i szczery strumień świadomości.

Mediaval man - też kiedyś błądził!!!!
Dla mnie to INFORMACJA DNIA

I jako odpowiedź:

Quote by medieval man:
[Cytat za: Rhodes]
Masz banana w uchu

Przecież to nie Twoja sprawa

De Mello chyba nie rozumie miłości.

Przecież Wy macie banana w uchu, wiecie o tym i nie chcecie mnie słuchac. Baa, nie chcecie też słuchać samych siebie. Po co jest to forum ? Hmmm jak Ci się wydaje ? Pewnie własnie myślisz, że po to aby nawracać, dawać odpowiedzi tym którzy w swojej wierze pytają (jak to ładnie brzmi) etc... BZDURA !! PO CO JEST TO FORUM ?! Po to żeby wszyscy wierzący wzajemnie UTWIERDZALI sie w tym, że bóg istnieje. Żeby sami podtrzymywali się w nadzieii że dobre robicie. Żebyscie stali wciaż w tym samym miejscu i pilnowali sie aby żaden z Was nie wyszedł przed szereg. BOICIE SIĘ TEGO ŻE ZOSTAIECIE SAMI, SAMI W MIEJSCU W KTÓRYM STOICIE. I WSZYSCY NA TYM FORUM WZAJEMNIE CIAGNIECIE SIĘ W DÓŁ !

Wy myslicie że de mello był mistykiem... Nie poczuwam sie do tego żeby Wam to tłumaczyć bo i tak nie bedziecie chcieli zrozumieć. CZEMU ? (jak rzadko zadajecie sobie to pytanie) Dlatego że korzystacie z wiedzy potocznej - z wiedzy ludu, wiedzy na "gorąco". Bazujecie na swoich przemyśleniach prawie zawsze mylnych. Co gorsza bazujecie na takich samych przemysleniach innych ludzi, którzy utwierdzaja Was w prostocie. ZAWSZE ISTNIEJĄ DWIE ODPOWIEDZI, WY ZAWSZE ZNACIE JEDNĄ. ISTNIENIE DWÓCH ODPOWIEDZI NIE WSKAZUJE NA TO ŻEBY OBIE BYŁY PRAWDZIWE.

http://astro.eco.pl/przebudzenie.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 18 2006 12:33   
Forum

Rhodes
Odpowiedź

przeciez to nie Twoja sprawa
pochodziła z tego samego tekstu de Mello, którym mnie uraczyłeś pisząc
Masz banana w uchu

===

Cytat 
Dezerter
 październik 18 2006 12:40   
Forum

Przestajesz być ciekawy a stajesz się wyniosłym gburem, który zamiast konkretnie podyskutować i odpowiadać na pytania to zachowuje się jak nawiedzony prorok, który zjadł wszystkie rozumy.
albo dyskutujemy albo się ignorujemy?

===

Cytat 
Andrzej
 październik 18 2006 12:41   
Forum

Quote by Rhodes: PO CO JEST TO FORUM ?! Po to żeby wszyscy wierzący wzajemnie UTWIERDZALI sie w tym, że bóg istnieje. Żeby sami podtrzymywali się w nadzieii że dobre robicie. Żebyscie stali wciaż w tym samym miejscu i pilnowali sie aby żaden z Was nie wyszedł przed szereg. BOICIE SIĘ TEGO ŻE ZOSTAIECIE SAMI, SAMI W MIEJSCU W KTÓRYM STOICIE. I WSZYSCY NA TYM FORUM WZAJEMNIE CIAGNIECIE SIĘ W DÓŁ !

sadzisz, ze tak dobrze znasz nasze intencje?

Quote by Rhodes:
Wy myslicie że de mello był mistykiem...

Chyba w bardzo potocznym, spłaszczonym sensie...
Quote by Rhodes:
Nie poczuwam sie do tego żeby Wam to tłumaczyć bo i tak nie bedziecie chcieli zrozumieć. CZEMU ? (jak rzadko zadajecie sobie to pytanie) Dlatego że korzystacie z wiedzy potocznej - z wiedzy ludu, wiedzy na "gorąco". Bazujecie na swoich przemyśleniach prawie zawsze mylnych. Co gorsza bazujecie na takich samych przemysleniach innych ludzi, którzy utwierdzaja Was w prostocie. ZAWSZE ISTNIEJĄ DWIE ODPOWIEDZI, WY ZAWSZE ZNACIE JEDNĄ. ISTNIENIE DWÓCH ODPOWIEDZI NIE WSKAZUJE NA TO ŻEBY OBIE BYŁY PRAWDZIWE.

Znowu brak logiki: najpierw piszesz, ze nie myslimy, potem, że bazujemy na swoich przemyśleniach

Kto cie upoważnił do autorytatywnego wygłaszania sądów o naszym sposobie myslenia?
Wynbacz, ale z takimi argumentami jak teraz prezentujesz to nie ma dyskusji. Cyzżbyś chciał żabym udowadniał Ci, że:
- czesto sobie stawiam pytanie CZEMU?
- że nie korzytsam z wiedzy potocznej?
- ze bazuje nie tylko na swoich przemyśleniach?
- że inni ludzie nie utwierdzają nas w prostocie?
- że nie widzę nigdy możliwości dwóch odpowiedzi?

Niby jak mam się za to zabrać? Wyrzekając się swoich poglądów i przyjmując Twoje? To będzie dowód na myślenie?
A może bys choc raz odniósł swoje zarzuty także do siebie?

===

Cytat 
Goriot
 październik 18 2006 13:30   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by Rhodes: PO CO JEST TO FORUM ?! Po to żeby wszyscy wierzący wzajemnie UTWIERDZALI sie w tym, że bóg istnieje. Żeby sami podtrzymywali się w nadzieii że dobre robicie. Żebyscie stali wciaż w tym samym miejscu i pilnowali sie aby żaden z Was nie wyszedł przed szereg. BOICIE SIĘ TEGO ŻE ZOSTAIECIE SAMI, SAMI W MIEJSCU W KTÓRYM STOICIE. I WSZYSCY NA TYM FORUM WZAJEMNIE CIAGNIECIE SIĘ W DÓŁ !

sadzisz, ze tak dobrze znasz nasze intencje?

Quote by Rhodes:
Wy myslicie że de mello był mistykiem...

Chyba w bardzo potocznym, spłaszczonym sensie...
Quote by Rhodes:
Nie poczuwam sie do tego żeby Wam to tłumaczyć bo i tak nie bedziecie chcieli zrozumieć. CZEMU ? (jak rzadko zadajecie sobie to pytanie) Dlatego że korzystacie z wiedzy potocznej - z wiedzy ludu, wiedzy na "gorąco". Bazujecie na swoich przemyśleniach prawie zawsze mylnych. Co gorsza bazujecie na takich samych przemysleniach innych ludzi, którzy utwierdzaja Was w prostocie. ZAWSZE ISTNIEJĄ DWIE ODPOWIEDZI, WY ZAWSZE ZNACIE JEDNĄ. ISTNIENIE DWÓCH ODPOWIEDZI NIE WSKAZUJE NA TO ŻEBY OBIE BYŁY PRAWDZIWE.

Znowu brak logiki: najpierw piszesz, ze nie myslimy, potem, że bazujemy na swoich przemyśleniach

Kto cie upoważnił do autorytatywnego wygłaszania sądów o naszym sposobie myslenia?
Wynbacz, ale z takimi argumentami jak teraz prezentujesz to nie ma dyskusji. Cyzżbyś chciał żabym udowadniał Ci, że:
- czesto sobie stawiam pytanie CZEMU?
- że nie korzytsam z wiedzy potocznej?
- ze bazuje nie tylko na swoich przemyśleniach?
- że inni ludzie nie utwierdzają nas w prostocie?
- że nie widzę nigdy możliwości dwóch odpowiedzi?

Niby jak mam się za to zabrać? Wyrzekając się swoich poglądów i przyjmując Twoje? To będzie dowód na myślenie?
A może bys choc raz odniósł swoje zarzuty także do siebie?

Ja jestem osłem, nie wymagaj zbyt duzo od osła. Nie chce żebyś wyznawał moje poglądy, tak samo jak nie chce żebyś wyznawał poglądy innych - przecież wtedy myślałbyś tak jak ja albo oni. Robiłbyś to co MY chcemy. Czy chciałbyś tak żyć ? Wciąz byłbyś zaprogramowany. Zresztą jaki jest sens w słuchaniu mnie i innych skoro nie ma na świecie czlowieka z nieskażonym sumieniem. Jak mógłbyś słuchać nas skoro jest w nas despota, który chce żebyś robił wszystko czego chcemy MY. Władza uzależnia, władza ogłupia, słuchanie mnie i innych, robienie tego czego chcemy MY to oddanie się. To NIEWOLNICTWO.

Ale jaka jest różnica między mną a innymi ? Bardzo duza. Ja odsłoniłem karty i pozwoliłem Ci poznać wynik gry. Oni tego nie zrobią. Nie chcą żebyś go poznał, bo przy stiole zostaliby sami. Czemu ja potrafie to zorbić a inni nie ? Bo ja nikogo nie potrzebuje, oni potrzebują Ciebie i innych. Rozumiesz ? Czy ten świat potrafiłby istnieć gdybyśmy Ty i Ja nie podlegali komuś ? Uznajmy ze istnieją dwie odpowiedzi: TAK i NIE.

Większosc osób zna tylko jedną: NIE i to jest myslenie "bazujące" (opierajace siena podstawach jakie zakodowano nam kiedy byliśmy dziećmi).

Inni poszukują, wychodzą z kręgu myslenia "bazującego" w myślenie i odpowiadają: TAK. To odpowiedź filozofa, który zawsze doszukuje sieinnego sensu niż ten prezentowany przez całosć świata. Problem w tym że nie ma gwarancji iz doszukuje się sensu "zdrowego".

Z kolei ludzie Świadomi śmieją sie z jednego i drugiego przypadku.
Oni wiedzą. Żadna odpowiedź nie jest prawdziwa.

Przeczytaj tę opowieść, i zobacz jak rodzimy sie i umieramy, bazując na tym czego nauczyli nas kiedy byl.ismy dziećmi.

"Pewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt i wyrósł wraz z nimi.
Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi szukając glist i robaków. Piał i gdakał. Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu. No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty?
Minęły lata i orzeł zestarzał się. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą, na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął wspaniale i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami.
Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony. - Co to jest? - zapytał kurę stojącą obok. - To jest orzeł, król ptaków - odrzekła kura. - Ale nie myśl o tym. Ty i ja jesteśmy inni niż on.
Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał. I umarł wierząc, że jest kogutem w zagrodzie."

Jesli istnieje jakiś człowiek na ziemii, który przejmuje się Waszym życiem, który chce dla Was dobrze z całego serca to mówi Wam abyscie odzyskali ŚWIADOMOŚĆ i przestali śluchać jego słów. Abyscie precz od niego odeszli. Mówi Wam: niepotrzebuje Was. Co nie znaczy, że robi to z bezinteresownej dobroci - każdy ma w mowie jakiś cel.

Uleczony mówi: "Panie dziekuje Ci, byłeś dobrym bogiem. Byłeś moim wspaniałeym ojcem boze, jednak od tej pory chce podążac w życiu sam. Boze ojcze, odkryłem w sobie orła, boze jestem orłem. Ja POTRAFIE !! Ja MOGĘ !! Jestem samodzielny. Chce isc przez życie samodzielnie. Jestem ŚWIADOMY ! Świadomy Twoich nauk i świadomy tego czym doswiadczyło mnie życie. Teraz chciałby odnaleźć swoją drogę. Czasem bedzie ona inny niż Twoja, ale Ty wiesz kim jestem. Ty jedyny mnie znasz, wiec wiem że nie bedziesz sie gniewał. Dziekuje ze wreszcie moge żyć samotnie, że wreszcie wiem że potrafię. Bez pouczeń, bez żalu, bez cierpienia, bez nakazów."

...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 18 2006 15:03   
Forum

Quote by Rhodes:

Jesli istnieje jakiś człowiek na ziemii, który przejmuje się Waszym życiem, który chce dla Was dobrze z całego serca to mówi Wam abyscie odzyskali ŚWIADOMOŚĆ i przestali śluchać jego słów. Abyscie precz od niego odeszli. Mówi Wam: niepotrzebuje Was. Co nie znaczy, że robi to z bezinteresownej dobroci - każdy ma w mowie jakiś cel.

Uleczony mówi: "Panie dziekuje Ci, byłeś dobrym bogiem. Byłeś moim wspaniałeym ojcem boze, jednak od tej pory chce podążac w życiu sam. Boze ojcze, odkryłem w sobie orła, boze jestem orłem. Ja POTRAFIE !! Ja MOGĘ !! Jestem samodzielny. Chce isc przez życie samodzielnie. Jestem ŚWIADOMY ! Świadomy Twoich nauk i świadomy tego czym doswiadczyło mnie życie. Teraz chciałby odnaleźć swoją drogę. Czasem bedzie ona inny niż Twoja, ale Ty wiesz kim jestem. Ty jedyny mnie znasz, wiec wiem że nie bedziesz sie gniewał. Dziekuje ze wreszcie moge żyć samotnie, że wreszcie wiem że potrafię. Bez pouczeń, bez żalu, bez cierpienia, bez nakazów."

...

wreszcie zaczynasz pisać do rzeczy
To podejscie do poznania Prawdy, które przebija z tego cytatu idealnie się zgadza z podejściem jakie proponował już 80 - lat temu Jiddu Krishnamurti - uznany przez niektórych za kolejne wcielenie Chrystusa
dla ciekawych:
http://www.jkrishnamurti.republika.pl/
Ciekawa postać i ciekawe poglądy, ale dla nielicznych intelektualistów.
zmarł przygnębiony, że nie znalazł nikogo (z pośród dziesiątek tysięcy nauczanych) kto osiągnąłby stan równy jemu 9oświecenie, nirwana, Poznanie czy jak tam chcecie)

Ale nie wiedział, że jest Rhodes, który:
"Mozecie zgłębiac tajniki wiedzy, wiary, zdobywac kolejne stopnie wtajemniczenia - ja BYŁEM NA KOŃCU TEGO WSZYSTKIEGO - WIEM CO TAM JEST - TAM NIE MA NIC !"

naprawdę sądzisz, że poznałeś PRAWDĘ ABSOLUTNĄ?

===

Cytat 
Goriot
 październik 19 2006 11:55   
Forum

Quote by Dezerter:
Quote by Rhodes:

...

wreszcie zaczynasz pisać do rzeczy
To podejscie do poznania Prawdy, które przebija z tego cytatu idealnie się zgadza z podejściem jakie proponował już 80 - lat temu Jiddu Krishnamurti - uznany przez niektórych za kolejne wcielenie Chrystusa
dla ciekawych:
http://www.jkrishnamurti.republika.pl/
Ciekawa postać i ciekawe poglądy, ale dla nielicznych intelektualistów.
zmarł przygnębiony, że nie znalazł nikogo (z pośród dziesiątek tysięcy nauczanych) kto osiągnąłby stan równy jemu 9oświecenie, nirwana, Poznanie czy jak tam chcecie)

Ale nie wiedział, że jest Rhodes, który:
"Mozecie zgłębiac tajniki wiedzy, wiary, zdobywac kolejne stopnie wtajemniczenia - ja BYŁEM NA KOŃCU TEGO WSZYSTKIEGO - WIEM CO TAM JEST - TAM NIE MA NIC !"

naprawdę sądzisz, że poznałeś PRAWDĘ ABSOLUTNĄ?

Coż z tego jesli napisze że ją znam ? Cóz z tego że napisze iż jej nie znam ? Czy to ma jakieś znaczenie ?

Jeśli napisałbym że nie żyjesz, egzystujesz uwierzylbys mi ? Czy chciałbys mi uwierzyć ? Czy chcesz uwierzyć w słowa które piszę ?

Powiedzmy iż napisze że znam prawdę - A jaka bedzie Twoja reakcja ? Gniew. Nie zastanowisz się nad sobą i przejdziesz obok tego obojętnie.

Napisze że nie znam prawdy - Podziękujesz mi że nie twierdze inaczej, bo bedziesz mógł przejsc obok tego bez wysiłku zastanawiania się.

Napisze nie wiem - dam Ci bodziec do myslenia i poszukiwania odpowiedzi.

- NIE WIEM CZY ZNAM PRAWDĘ.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 19 2006 13:32   
Forum

Quote by Rhodes:

Powiedzmy iż napisze że znam prawdę - A jaka bedzie Twoja reakcja ? Gniew. Nie zastanowisz się nad sobą i przejdziesz obok tego obojętnie.

Nie gniew, lecz zainteresowanie, chęć sprawdzenia , zgłębienia i ocenienia - bo na razie to jesteś za mało wiarygodny jako propagator "nowej idei". Nawet nie zainteresowałeś mnie na tyle abym zaczał czytać podaną przez ciebie strone. Stron w sieci wiele i puki co mam ciekawsze i bardziej wiarygodne.

Napisze że nie znam prawdy - Podziękujesz mi że nie twierdze inaczej, bo bedziesz mógł przejsc obok tego bez wysiłku zastanawiania się.

Nie - potwierdzisz tylko moje przekonanie, że tylko bardzo nieliczni (jeśli w ogóle!) ją znają.

Rozumię o co ci chodzi , ale widzisz ja żadnego bodźca nie potrzebuje ja szukam od dawna.

Konsekwentnie nie odpowiadasz na pytania i nie podejmujesz dyskusji.
Zachęć mnie, albo wątek pójdzie w zapomnienie

===

Cytat 
eviva
 październik 19 2006 14:18   
Forum

Rhodes

Przecież Wy macie banana w uchu, wiecie o tym i nie chcecie mnie słuchac. Baa, nie chcecie też słuchać samych siebie. Po co jest to forum ? Hmmm jak Ci się wydaje ? Pewnie własnie myślisz, że po to aby nawracać, dawać odpowiedzi tym którzy w swojej wierze pytają (jak to ładnie brzmi) etc... BZDURA !! PO CO JEST TO FORUM ?! Po to żeby wszyscy wierzący wzajemnie UTWIERDZALI sie w tym, że bóg istnieje. Żeby sami podtrzymywali się w nadzieii że dobre robicie. Żebyscie stali wciaż w tym samym miejscu i pilnowali sie aby żaden z Was nie wyszedł przed szereg. BOICIE SIĘ TEGO ŻE ZOSTAIECIE SAMI, SAMI W MIEJSCU W KTÓRYM STOICIE. I WSZYSCY NA TYM FORUM WZAJEMNIE CIAGNIECIE SIĘ W DÓŁ !
Jest taki temat:Trzeci Testament,na którym głównie matejanka walczy o Prawdę,a ja ją wspieram w miarę możliwości.Jeśli chodzi o stronę:astro.eco.pl/przebudzenie,to naprawdę bardzo ją sobie cenię,że ta osoba jest wyzwolona z niewoli cudzych poglądów.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 październik 19 2006 18:51   
Forum

Quote by Dezerter:
Quote by Rhodes:

Nie gniew, lecz zainteresowanie, chęć sprawdzenia , zgłębienia i ocenienia - bo na razie to jesteś za mało wiarygodny jako propagator "nowej idei". Nawet nie zainteresowałeś mnie na tyle abym zaczał czytać podaną przez ciebie strone. Stron w sieci wiele i puki co mam ciekawsze i bardziej wiarygodne.

Nie - potwierdzisz tylko moje przekonanie, że tylko bardzo nieliczni (jeśli w ogóle!) ją znają.

Rozumię o co ci chodzi , ale widzisz ja żadnego bodźca nie potrzebuje ja szukam od dawna.

Konsekwentnie nie odpowiadasz na pytania i nie podejmujesz dyskusji.
Zachęć mnie, albo wątek pójdzie w zapomnienie

W jednej celi siedzi dwóch skazańców z wyrokiem dozywocia. Pierwszy wylegujący się w kącie zamkniętego pokoju powiada do drugiego:
- Przyjacielu, choć i usiadź obok mnie. Tu jest o wiele lepiej niż w Twoim kącie.
Na to drugi wiezień mu odpowiada:
- Nie wiem czemu tam miałoby mi być lepiej niz tu gdzie jestem, przeciez to ta sama cela.
- Ależ przyjacielu, uwierz za nim tu trafiłeś zajmowałem kazde miejsce w tej celi teraz wiem które jest najlepsze.
- Co to za różnica, czy bede siedział tu czy tam jeśli i tak umrzemy w tym wiezieniu.
Na co wiezień pierwszy mu odpowiedział:
- Ja ciebie nie potrzebuje, wiec nie bede Cie przekonywał Twój wybór, Twoje życie, siedź gdzie siedzisz, umieraj gdzie umierasz.

Czas przestać sie o Was troszczyc, czas przestać ciągnać Was za uszy. Bo dobrze wiem, że własnie tego chcecie.
Chcecie żeby się Wami przejmować, chcecie żeby negowano to w co wierzycie, chcecie móc odpowiadać na trudne pytania, chcecie byc wystawiani na próby, bo własnie to daje Wam PEWNOŚĆ że dobrze robicie. Bardziej potrzebujecie w swej wierze ateistów i "diabłów" niz boga i jego dobroci.

Nie interesuje mnie fakt że nie odpowiadam na Twoje pytania. Świadomnie je pomijam. NIE i TAK jako odpowiedź daje prawie ten sam efekt. Sprzeczka prowadzi zawsze do tego samego - utwierdzenia sie że "ja wiem swoje Ty wiesz swoje". Wszystkie spory są z góry skazane na wzajemne zniewolenie się dwóch stron.

Nie zajrzałeś na strone do której podałem link mimo iż "rzekomo szukasz od dawna". Byłem pewien że nikt z Was na nią nie zajrzy. Wiem, bo zaglądacie przede wszystkim na linki, które "pasują" do Waszej wiary. Szukacie tych informacji które potwierdzają, że to co robicie jest słuszne.

Chcesz żebym Cię zachecił - Nie. To Twoje życie, to ono powinno Cie zachecić do poznania wszystkich stron - i uwierz że zacheca, tylko Ty się bronisz. Wygodnie jest Ci teraz, prawda ? Dlatego zapomniałeś że to życie zachęca Cię do poznania.

Zauważ - życie zacheca do poznania. Ale jak można to widzieć jeśli żyje się śmiercią - jako nadzieją lepszego życia.

I tak każdy wątek na tym forum idzie w zapomnienie. Ważne jest dla Was że "uleczyliscie" się chwilą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 19 2006 20:36   
Forum

Mnie juz Rhodes, znudziłeś.
To nie jest argumentowanie - to ucieczka przed nim

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,89 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty