Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ponowne przyjście mesjasza
 |  Wersja do druku
Reguly
 listopad 27 2006 08:05  (Czytany 2128 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/07/05
Postów:: 1964

Jakbyście przyjęli ponowne przyjście mesjasza pod postacią np. klona (osoby sklonowanej np. z próbki krwi z całunu)? Pierwotnie spotkał się z niedowierzaniem, iż mógł narodzić się w biednej rodzinie, w skromnej stajence... Czy współcześnie historia mogłaby się powtórzyć? Jak zareagowalibyście gdyby objawił się pod postacią geja... lub zdecydowanie bardziej futurystycznie - robota obdarzonego sztuczną inteligencją (AI)?

Add 28.11.2006 W związku z pewnymi sygnałami mogącymi świadczyć o odebraniu niniejszego postu jako flame’a, pragnę w tym miejscu uściślić, iż nie chodzi tu o obrażanie czyichkolwiek uczuć ale o zarysowanie pewnej analogii. Zgodnie z sugestią Admina z wątku Czy zasady publikacji są tajne? (dotyczącego kontrowersji związanych z niniejszym watkiem) zwracam się więc z prośbą, o nie skupianiu się na poszczególnych przykładach użytych w pierwotnej wypowiedzi lecz nad istotą samego zagadnienia lub ewentualnie ograniczenia się do przykładu z klonowaniem (jako najbardziej neutralnego)... Zaproponowane powloki sa tylko i wylacznie przykladem. Jako ciekawostkę mogę dodać, iż ostatnio ukazała się nawet powieść poruszająca ten temat choć przyznam, iż nie orientuje się jaką przedstawia sobą wartość merytoryczną. Swojego czasu zaś w polskiej telewizji był nawet filmo o tym jak Jezus (w swej naturalnej formie, o ile dobrze pamietam nawet na osiolku) pojawił się we współczesnym mieście i jakie go spotkało przyjęcie ze strony mieszkańców. Innymi słowy czy gdyby przyjście mesjasza przypadło nie 2 tys. lat temu lecz współcześnie ilu z mających z nim kontakt by uwierzyło? Czy nie uleglibyśmy wpojonym schematom, utartym wyobrażeniem co do Jego postaci? Ile z tych wyobrażeń nie byłoby zgodne z prawdą, całkowanie uniemożliwiając Jego rozpoznanie?

Dodatkową ciekawą kwestie poruszyła sama Admin w p.6:

Użytkownika reguly proszę o podanie szerszego tła przypuszczeń, dotyczących takiej a nie innej formy przyjścia Jezusa (klonowanie) i może skupienie się na tym temacie. Myślę, że ma Pan wiadomości na temat kręgów, które w ten sosób chciałyby "wzbudzić" Mesjasza, warto też wspomnieć, że według innych kręgów tak wlaśnie mogłoby wyglądać przyjście na świat Antychrysta. Bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą w kontekście proponowanego przez Pana tematu.
Mianowicie na ile tzw. antychryst mogłaby w ten sposób zawoluować swoje przyjście? Podszyć się pod mesjasza? I od razu przeciwstawne rozważenie - gdyby jako klon objawił się prawdziwy mesjasz - ilu z tych, którzy nierozpoznani go w tej postaci, okrzyknęłoby go od razu antychrystem, a w najlepszym razie fałszywym prorokiem? Mówiąc wprost - czego potrzebowali byscie, aby uwierzyć? Jeszcze inna kwestia - gdyby klon okazał się zwyczajnym człowiekiem, czy (lub dla ilu) dowiodłoby to jednoznacznie:
a) fałszywości całunu;
b) ze historyczny Jezus był tylko człowiekiem
c) ze żadne badanie naukowe nie ma zastosowania jako jednoznaczny dowód w teologii (przy założeniu, że całun jest prawdziwy a historyczny Jezus faktycznie był synem Bożym nie musi od razu oznaczać, że powstały na podstawie próbki krwi z całunu klon nie może być zwykłym człowiekiem - pozbawionym tego specyficznego pierwiastka duchowego)
d) własne...===

Pierwotne wiadomosci częsci moich rozmowcow niestety przepadła dzięki uprzejmosci jakiegos moderatora ale w wiekszosc zachowala sie w moim natatniku gdzie przygotowywalem odpowiedz...

Quote by Adeen: Jakie kolejne przyjście?


...Proponuje sytuacje czysto hipotetyczna do rozwazenia...

Kolejnego przyjścia nie będzie, tylko to na koniec świata, gdy ujrzymy Syna Człowieczego ze swoją chwałą, wraz z zastępem aniołów. Jak dla mnie temat w ogóle nie na miejscu...


Czyli odrzucasz owe przyjscie, a samo hipotetyczne rozwazenie traktujesz nieomal jako herezje?

Gej to mimo wszystko człowiek, dlatego nie rozumiem też stwierdzenia "pod postacią geja"...


Jezeli "nie rozumiesz" to czemu napisalas ze "mimo wszystko człowiek"??? Troche tu nieukrywam prowokuje, ale ogolnie wiadomym jest, ze rozne osoby maja rozne poglady (a nie zwracam sie wylacznie do ciebie)...

I sam wiesz co chrześcijaństwo mówi o homoseksualiźmie


I tu sie mylisz... choc w tej chwili nie ma to dla mnie znaczenia - pytalem o osobiste stanowisko...


===

Quote by matejanka: Przepraszam Cię Reguly ale postawiłeś pytanie niezbyt mądrze


Masz prawo tak uwazac... choc rozpatrujac kwestie jako sytuacje hipotetyczna doprawdy nie wiem w czym pytanie nastrecza ci trudnosci.

i dlatego nie możesz oczekiwać, że ktoś mądry Ci na nie odpowie. No chyba że matejanka .


Jestem niepoprawnym optymista?

Nie ma możliwości aby Bóg uczynił coś głupiego i pozwolił ludzkości na eksperymentopwnie z Boskością.


Czyli też odrzucasz takowe przyjscie, a samo hipotetyczne rozwazenie traktujesz wrecz jak herezje?

Dlatego nie będzie żadnego klonu Jezua, ani żadnych ponownych narodzin Mesjasza. Mesjasz przychodzi, tak jak odszedł czyli z Nieba, ze sfery Ducha. Niegdzie w Piśmie nie jest powiedziane, że ukaże się jako człowiek, jak również jest zaznaczone, że gdy przyjdzie z Nieba ujrzy Go najpierw niewielka liczba wyznawców. Podobnie jak niewielu było świadkami Jego odejścia. To zapowiedzieli Aniołowie, gdy mężowie galilejscy wpatrywali się w Niebo. pozdrowienia


O ile zakładać prawdziwość/wiarygodnosc pisma... Tylko prosze bez skupiania sie teraz nad kwestia prawdziwosci/wiarygodnosci pisma (o tym jest sporo w wielu innych watkach) - co by temu zapobiec przyjmijmy hipotetycznie, że nastąpił gdzies tam kiedys blad w tlumaczeniu... Ale jakbys zareagowala gdyby jednak?... Z reszta kto by Mu zabronil przyjsc tak jak pszesz "ze sfery Ducha" a dopiero puzniej wcielic się w klona czy robota (w twory przez czesc osob uwazane pierwotnie za pozbawione duszy, a wiec jako puste naczynia najlepiej sie do tego nadajace)?

===

Quote by matejanka: Reguly! wiem jakbym zareagowała, gdyż już doswiadczyłam ponownego przyjścia Mesjasza i każdy może tego samego doświadczyć. DLa ludzi wychowanych na grach komputerowych, na komiksach i sensacjach będzie to przyjście wielkim rozczarowaniem.


... Kolejna ciekawa mozliwosc... W raz z rozwojem nauki gry beda coraz bardziej interaktywne - co jesli objawi sie jako jenda z posatci takiej gry? Dla kogo wowczas jego przyjscie bedzie, byc moze rozczarowaniem?

Tak jak wielkim rozczarowaniem i dlatego Go odrzucili było pierwsze przyjście Mesjasza do Narodu Żydowskiego. Oni też oczekiwali spektakularnych zjawisk i korzyści dla swojego narodu. DLatego pomimo tego, że na własne oczy widzieli i słuchali wcielonego Boga, niewielu Go poznało. Skromny Jezus, pomimo cudów, które czynił na poparcie swojej Nauki ich nie przekonywał. Nie przekona ich na razie ponownie, gdy dowiedzą się, że obiecany Duch Prawdy i Chrystus to jedna i ta sama osoba. I pomimo cudów jakie dzieją się wokół Jego Ponownej Duchowej Obecności i Powrotu do serc ludzkich też nie wszyscy od razu będą Mu wierzyli. pozdrowienia


A ty bylabys sklonna uwierzyc gdyby objawil sie wcielony w klona, robota lub obajwil sie poprzez postac w grze komputerowej? Jak wielkie znaczenie ma dla ciebie postac jaka przyjmie (i zakorzenione wobec niej potencjalne sterotypy, byc moze uprzedzenia) wzgledem tresci jakie bedzie mial do przekazania?
I inna kwestia - jak wielu z tak gorliwie powolujacych sie na "pismo", a zle/niewlasciwie je interpretujacych (tu mozemy nawet hipotetycznie przyjac, ze jest prawdziwe/wiarygodne) równiez minie sie z prawda, odrzuci Go?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 27 2006 09:25   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

Do moderatora/admina
Nie usuwajcie mu tego "niemądrego" tematu niech zginie śmiercią naturalną - z braku zainteresowania
i tu apel do innych forumowiczów
jeśli uważacie podobnie nie popierajcie mnie tylko...
ignorujcie temat

reguly - jesteś nie reformowalny

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 listopad 27 2006 12:03   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/07/05
Postów:: 1964

Quote by Dezerter: Do moderatora/admina
Nie usuwajcie mu tego "niemądrego" tematu niech zginie śmiercią naturalną - z braku zainteresowania
i tu apel do innych forumowiczów
jeśli uważacie podobnie nie popierajcie mnie tylko...
ignorujcie temat

reguly - jesteś nie reformowalny


Całkiem możliwe, ale wcześniej temat jednak wzbudził pewne zainteresowanie (choć to co udało mi się zachować na dowód, to ok. 1/3 wszystkich wcześniejszych wypowiedzi, a wiele ciekawych treści przepadło jak mniemam bezpowrotnie) i całkiem ożywioną dyskusje...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Obcy
 listopad 27 2006 16:16   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/27/05
Postów:: 292

Wyciąłem swój post - off-topic.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 27 2006 18:36   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/02/05
Postów:: 1687

Autor tematu doskonale wiedzial, ze temat bedzie kasowany, bo dostal powiadomienie na mail. Moderatorzy nie musza sie spowiadac ze swoich decyzji. Decyzja byla konsultowana z administratorami forum. Ta odpowiedz zostaje do jutra a jutro razem z odpowiedzia wyleci w kosmos.

Reguly ostrzegam publicznie i lojalnie. Jeszcze raz zalozysz temat w tej formie wylatujesz z forum.

odpowiedz jest publiczna bo sie domagaliscie jej natomiast jest to odstepstwo od normy. Dalsza dyskusja ze mna publicznie nie bedzie miala miejsca. Jezeli macie pytania i uwagi to zapraszam na priv. Takze, co do uzasadnienia wywalenia tematu i uznania go za naruszajacego panujace tu zasady.

Pozdrawaim serdecznie dyskutantow i licze na konkretne uwagi i pytania droga mailowa...

M.

PS

temat naturalnie zablokowany

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 28 2006 11:39   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/07/05
Postów:: 1964

Jak wczesniej zapowiedzialem usunalem PS'y niezwiazane z glownym tematem zagadnienia. W zwiazku natomiast z odpowiedzia Pani Joanny Gackiej w watku Czy zasady publikacji są tajne? (ktory niejako został zainicjowany przez watek niniejszy) postaram sie niebawem przeredagowac post otwierajacy (chyba, ze mimo wszystko, watek zostanie wczesniej jednak usuniety przez maxurd'a)...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,24 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana