Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 slub z osoba niewierzaca
 |  Wersja do druku
mm
 grudzień 13 2006 08:06  (Czytany 968 razy)  
Forum

Status: offline

dzien dobry jestem osoba dosc mloda i zastanawia mnie jeda rzecz...wybranek mejogo serca jest osoba niewierzaca...ja od zawsze marzylam o slubie w koscile..dla mnie jako soby wierzacej slub koscielny ma duze znaczenie..chciala bym sie spytac czy jest mozliwosc aby kiedys moje marzenie z dziecinstwa sie spelnilo...czy jest taka mozliwosc abym ja przysiegala na Boga a moj wybranek na cos innego? jesli tak to na co wtedy ta osoba przysiega? oczywiscie piszac "niewierzacy" mam na mylsi to ze nie wyznaje on zadnej wiary a wiec slubu mieszanego(jako osoby wierzacej z osoby wyznajacej inna wiare)takze nie moge zawrzec...mimo iz ma on wszystkie sakramenty takie jak chrzest, komunia i bierzmowanie to deklaruje sie jako osoba nie wierzaca, a ja nie chce aby przysiegal on w kosciele na cos w co nie wierzy bo przeciez caly slub koscielny utracil by wtedy swoj sens

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 13 2006 09:31   
Forum

Bylo wielokrotnie np tutaj, generalnie natomiast z tego co pamietam, to jest taka mozliwosc - wtedy on tylko przysiega ze nie bedzie stal na przeszkodzie w "katlickim wychowaniu potencjalnych, przyszlych dzieci"...

PS. Proponuje zamknac watek by nie mnozyc bytow po nad miare...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
ags
 grudzień 13 2006 11:10   
Forum

Chodzi Ci o "spełnienie marzenia z dzieciństwa" czy bycie w zgodzie z Bogiem???

Ale odpowiem Ci:
Ja [catp] biore sobie ciebie [osobo_niewierząca] za męża i ślubuje ci miłość wierność i uczciwość małżeńską oraz że cie nie odpuszcze aż do śmierci...

Mężu przyjmij tą obrączkę jako znak mojej miłosci i wierności...

Przysięgasz przed Bogiem, ale nie Bogu, tylko sobie nawzajem. Jeśli twój narzyczony zgodzi sie na takie coś to nie ma problemu. Poza problemem jego zbawienia oczywiście.

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty