Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Saddam stracony
 |  Wersja do druku
lukas
 grudzień 30 2006 10:31  (Czytany 7595 razy)  
Forum

Status: offline

Nie wiem czy powinien być tak ukarany a moim zdaniem nie bo był tylko szaleńcem, który kazał innym zabijać i powinien być zamknięty w domu bez klamek.
Czy nie winni są ci którzy własnym rękami zabijali, którzy słuchali jego rozkazów, każdy niech sobie zada pytanie czy jak mu każą zabijać to grzecznie posłucha. Czy lepiej by dziecko,rodzice mieli ojca, syna żywego robota morderce czy nie żywego, naprawdę bohatera człowieka który odmówił wykonania takiego rozkazu. Jestem zdruzgotany tym że pozbawiono życia Saddama a wina ludzi wykonujących zbrodnie jest pomijana, pewnie wynika to z tego że większość z nas zabiła by człowieka z rozkazu i czuła się nadal świetnie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Patryk
 grudzień 30 2006 12:25   
Forum

Co do zamknięcia Saddama w pokoju bez klamek to byłby lepszy pomysł, ale nie my mamy sądzić o jego życiu, bo przyjdzie mocniejszy, który nas osądzi. Ale teraz postaw się w sytuacji kogoś z rodziny zabitych. Na pewno wielu z Nas wybaczyłoby, ale w głębi serca pozostałby żal. Gdyby w gre wchodzila tylko1 śmierć kara byłaby łagodniejsza.

PS; Coś mi się zdaje, że to mógłbyć nie on, ale jeden z jego wielu sobowtórów. Inaczej jeszcze przed egzekucją jego wielbiciele poszliby za nim.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 31 2006 14:24   
Forum

Quote by lukas: Nie wiem czy powinien być tak ukarany a moim zdaniem nie bo był tylko szaleńcem, który kazał innym zabijać i powinien być zamknięty w domu bez klamek.
Czy nie winni są ci którzy własnym rękami zabijali, którzy słuchali jego rozkazów, każdy niech sobie zada pytanie czy jak mu każą zabijać to grzecznie posłucha. Czy lepiej by dziecko,rodzice mieli ojca, syna żywego robota morderce czy nie żywego, naprawdę bohatera człowieka który odmówił wykonania takiego rozkazu. Jestem zdruzgotany tym że pozbawiono życia Saddama a wina ludzi wykonujących zbrodnie jest pomijana, pewnie wynika to z tego że większość z nas zabiła by człowieka z rozkazu i czuła się nadal świetnie

Śmiercią nie powinno się karać nikogo.
Odebrać życie może tylko Bóg, bo On je nam dał.

Też jestem przeciwna tej egzekucji.

Ale co powiesz na jeszcze większy błąd?
Na skazanie na śmierć bułgarskich pielęgniarek, kobiet zupełnie niewinnych?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 styczeń 02 2007 14:56   
Forum

1. Bóg sam nakazał w określonych sytuacjach usuwać zbrodniarza spośród żywych.
2. Przykazanie w oryginale brzmi "nie morduj", a nie "nie zabijaj". Różnica zasadnicza.
3. Czy Saddam był szaleńcem? Nie wiemy. Nie ma wyników takich badań.
4. A gdyby wykonawca rozkazów postawiony przed sądem powiedział:
- Ja wykonywałem rozkaz ze strachu, że jeśli się sprzeciwię, on zabije moje dzieci. Dlaczego sądzicie mnie, a nie tego, kto rozkaz wydał?
Co byście odpowiedzieli?
Winę ponosi ten, co rozkaz wydał. Ten, który wykonywał ponosi ją tylko w zakresie przekroczenia obowiązującego wówczas prawa. Tak stanowi prawo międzynarodowe i tak ferowano wyroki w procesie norymberskim.
5. Wykonawca rozkazów często nie wie, jaki jest stan faktyczny. Jeśli dostaję rozkaz otwarcia ognia do gościa wyglądajacego jak cywil razem z informacją, że posiada on pod ubraniem bombę, to odpowiedzialność i winę za ten rozkaz i jego wykonanie ponosi ten, który mi go wydał. Ja nie mogę nie wykonać rozkazu.

To jest, niestety, bardzo poważny problem, nie do rozwiązania na ludzkim poziomie.

Mówiąc szczerze, mam niesmak po tej egzekucji. Pytanie, co należałoby zrobić? Jeśli uważacie, że Saddama należałoby trzymać w zamknięciu, odpowiedzcie na dwa pytania:
- czy zgodzilibyście się, żeby siedział w najbliższym więzieniu?
- czy zgodzilibyście się, wyłożyć pieniądze na jego utrzymanie?

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 styczeń 02 2007 15:20   
Forum

Moim zdaniem dyskusja bez sensu.
Możemy udawać wielkich przeciwników tej egzekucji, ale pomyślmy choćby przez chwilę, jakie byłoby nasze zdanie, gdybyśmy należeli do tych, którzy byli przez niego prześladowani i którym Saddam odebrał najbliższych na zawsze. Ciekawe jak wtedy byście mówili.
Dlatego ja, podobnie zresztą jak Krk nie wykluczam kary śmierci w szczególnych przypadkach. I chociaż Watykan oficjalnie sprzeciwił się tej egzekucji, ja nie zamierzam tego robić. Jak dla mnie w tej kwestii sprawiedliwości stało się za dość. Dziwne, że po masakrze urządzonej przez Saddama mówiło się mniej i z mniejszymi emocjami, niż o jego własnej egzekucji. Mam wrażenie, że coś tu jest nie tak. Ale to tylko takie moje prywatne odczucie...

A proces norymberski zasługuje na osobny temat.
powiedziałbym, ze z jednej strony winnych dosiegnęła ręka ręka sprawiedliwości, ale z drugiej strony ten proces był... farsą(?).....

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 02 2007 15:26   
Forum Moderator
Moderator

Saddam na taka kare ostro pracowal przez 30 lat terroru. Skonczyl w miejscu, do ktorego wysylal innych ludzi latami... Byl zdrowy psychicznie, mial uczciwy proces, ktory obserwowal caly swiat. Bog go osadzi.

Tymczasem zrobil to sad i wydal wyrok, ktory wydac mogl. Nie ma nic niestosownego w tym, ze osadzono zbrodniarza i skazano go na smierc. Historia stara jak swiat.

Niestosowne sa tylko reakcje organizacji praw czlowieka, ktore placza nad zabitym... Moze placza dlatego, ze dzieki takim jak Saddam ludziom te organizacje maja po co istniec??

Kasandro - Bog dal zycie i Bog dal prawo zycie odbierac.Co do pielegniarek to nie bylbym przekonany o ich zupelnej niewinnosci... Moze dlatego, ze proces tam to farsa...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 02 2007 17:22   
Forum

Nie mam nic przeciw waszej argumentacji.
Ale według podanych wedlug Was kryteriów, bardzo wielu jeszcze innych rządzących, powinno się też osądzić, a tymczasem "sprawiedliwość" dosięgnęła TYLKO jednej osoby. Nie trzeba być znawcą polityki by wiedzieć, że chodziło tylko i wyłącznie o sytuację polityczną, niewygodą państwom zaangażowanym.
Nie muszę nawet sięgać zbyt daleko by podać przykład.
Czy ludobójstwem nie jest masakra w Libanie?
Czy ktoś stanął przed sądem za ten czyn?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 styczeń 02 2007 17:56   
Forum

Quote by kasandra_K80: Nie mam nic przeciw waszej argumentacji.
Ale według podanych wedlug Was kryteriów, bardzo wielu jeszcze innych rządzących, powinno się też osądzić, a tymczasem "sprawiedliwość" dosięgnęła TYLKO jednej osoby.

Stwierdziliśmy to w komentarzach pod artykułem.

Nie trzeba być znawcą polityki by wiedzieć, że chodziło tylko i wyłącznie o sytuację polityczną, niewygodą państwom zaangażowanym.

Tak, nie trzeba być znawcą polityki, żeby to stwierdzić. Trzeba się na tym znać, żeby nie upraszczać i nie trywializować. Saddam najbaridzej zawadzał samym irakijczykom, co zresztą widać było po euforii szyitów, czy Kurdów.
Osobna sprawa, to ocena moralna wydania go w ręce ludzi, o których wiadomo było, że go zabiją.

Nie muszę nawet sięgać zbyt daleko by podać przykład.
Czy ludobójstwem nie jest masakra w Libanie?
Czy ktoś stanął przed sądem za ten czyn?

Pozdrawiam

Oczywiście, ukrywanie niepełnosprawnych dzieci pod wyrzutniami rakiet, z których ostrzeliwuje się cywilne osiedla jest jak najbardziej zbrodnią ludobójstwa. Amnesty International o ten czyn oskarżyła Hezbollah. Niestety, z powodu fatlnie przeprowadzonej operacji szef Hebollahu pozostał nietykalny.

A dodaj do tego wysyłanie przeciw cywilom dzieci obłożonych dynamitem. Za to tez ktoś powinien beknąć.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
piotr.
 styczeń 02 2007 18:39   
Forum

a oglądał ktoś film z egzekucji tzn. moment wieszania?

ja jakoś nie mogę, nie obejrzę... (chyba) :/

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 02 2007 18:42   
Forum

> Osobna sprawa, to ocena moralna wydania go w ręce ludzi, o których wiadomo było, że go zabiją.

Właśnie dlatego, że w takich sytuacjach chodzi głównie o porachunki, a nie o sprawiedliwość, wyrok śmierci powinien być zawieszony.

Z resztą powyższej wypowiedzi się zgadzam.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 03 2007 08:53   
Forum

Nie jestem w stanie zaakceptować żadnego zabijania ludzi i z żadnego powodu. Oczywiście ludzkie sądownictwo jest koniecznością, lecz osobiście uważam że jeżeli mamy się za cywilizowanych ludzi to kara śmierci powinna należeć do niechlubnej przeszłości.
Właścicielem każdego życia jest Bóg i my nie możemy uważać się za upoważnionych do odbierania tego życia komukolwiek. Ale chciałam poruszyć w tym poście nieco inny temat. A mianowicie czy ktoś z wypowiadających się za karą śmierci pomyślał o tym co dzieje się z duszą skazanych. Czy przyszło komuś od głowy, że być może ta dusza może bardziej szkodzić ludziom z zaświatów niż będąc w ciele? Jak mało ludzkośc jeszcze wie o duchowym świecie i jak wiele przez to jest na nim nieszczęść.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Tomek
 styczeń 03 2007 10:15   
Forum

Moim zmartwieniem nie jest szkoda, jaką on może wyrządzić po smierci, ale szkoda, którą jemu wyrzadzono. Bo Krzyż Chrystusa został dany każdemu. To tyle jesli chodzi o argumenty przeciwko karze śmierci (finanse i pragnienie zemsty zwane czasem "sprawiedliwością" nie są dla mnie argumentem). Jest jednak argument zwolenników kary śmierci, którego jakoś nie potrafię zignorować - skutkiem przetrzymywania terrorysty mogą być dalsze akty terroru jego zwolenników. Tu pojawia się problem naszej odpowiedzialności za nasze rodziny, współobywateli itd..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 03 2007 10:16   
Forum

Quote by matejanka: (...) czy ktoś z wypowiadających się za karą śmierci pomyślał o tym co dzieje się z duszą skazanych. Czy przyszło komuś od głowy, że być może ta dusza może bardziej szkodzić ludziom z zaświatów niż będąc w ciele?

Byc może bajki TT opowiadają o tym jak dusze z zaświatów przychodzą na ziemię i robią: buuuuu!
My w to nie wierzymy.
To, co piszesz świadczy jeszcze raz o tym jak bardzo bajka o TT jest w gruncie rzeczy owocem ludzkiego myślenia i zastarzałych przesądów.

O powracających na ziemię duszach i duchach możesz pisac w innym temacie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 styczeń 03 2007 10:46   
Forum

Medieval Man! Możesz oczywiście ignorować fakt że Jezus wypędzał demony i uważać, że to Bóg je stworzył aby opętywały ludzi. Ale to nie zmieni niczego w prawdzie, że te demony to min. upadli ludzie, którzy narobili wiele zła na ziemi i gdy znaleźli się po drugiej stronie materii łączą się z siłami ciemności, aby panować nad światem, aby siać na nim zło, aby zachować władzę którą mieli tu na ziemi. Są to wściekłe na ludzi dusze, nieraz przez nas skrzywdzone i oszukane. Czy jesteś pewien że tak nie jest i skąd to wiesz?

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 03 2007 20:26   
Forum

Quote by matejanka: czy kto¶ z wypowiadajacych się za kara ¶mierci pomy¶lał o tym co dzieje się z dusz± skazanych.

Kogo masz na myśli w tym temacie?
Wydawało mi się, że chrześcijanie są przeciwko karze śmierci.
Ja w każdym razie jestem zdecydowanie PRZECIW.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 03 2007 21:49   
Forum

Ja w każdym razie jestem zdecydowanie PRZECIW.

Ja też jestem zdecydowanie przeciw, ale nasi poprzedni rozmówcy uważają inaczej. Przeczytaj pierwsze posty. pozdrawiam

===

Cytat 
Michał Pająk
 styczeń 03 2007 22:59   
Forum

Osobiście jestem całkowicie przeciwko karze śmierci. Nie wyniosłem tego z religii, ale z prostego faktu, że podczas dochodzenia i procesu może zdarzyć się błąd przez który zginie niewinny człowiek. Podczas każdego procesu jest mniejsze lub większe pradopodobieństwo popełnienia takiego błędu i według mnie jest to najlepszy powód, aby nie wykonywać kary śmierci.

Jeśli chodzi natomiast o Saddama, to tutaj sytuacja jest trochę inna. Tutaj raczej wina jego była niezaprzeczalna. Mimo to uważam, także w jego przypadku nie powinno się go skazywać na śmierć.

A odnosząc się do pytań Maćka:

- Tak, zakładając, że jest izolowany od środowiska zewnętrznego i nie ma możliwości ucieczki.
- Tak, jestem gotów płacić, żeby zbrodniarz pozostał w izolacji. Stawiając pytanie w ten sposób zdajesz się sugerować, że można zabić jakeigoś człowieka ze względów ekonomicznych, żeby było taniej.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 03 2007 23:00   
Forum

Quote by piotr.:

a oglądał ktoś film z egzekucji tzn. moment wieszania?

ja jakoś nie mogę, nie obejrzę... (chyba) :/

oglądałem, umarł w ułamkach sekund, takiej łaski innym nie dawał

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 04 2007 09:34   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Quote by matejanka: czy kto¶ z wypowiadajacych się za kara ¶mierci pomy¶lał o tym co dzieje się z dusz± skazanych.

Masz rację: WYDAWAŁO CI SIĘ.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 styczeń 04 2007 12:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by snafu:
A odnosząc się do pytań Maćka:

- Tak, zakładając, że jest izolowany od środowiska zewnętrznego i nie ma możliwości ucieczki.
- Tak, jestem gotów płacić, żeby zbrodniarz pozostał w izolacji. Stawiając pytanie w ten sposób zdajesz się sugerować, że można zabić jakeigoś człowieka ze względów ekonomicznych, żeby było taniej.

1) Nie ma możliwości całkowitej izolacji - choćby problem opieki medycznej
2) Pieniądze nie są wartościa same w sobie, a budżet nie jest workiem bez dna - ja zamiast utrzymywac kilku morderców przez kilkadziesiąt lat wolałbym stworzyć w Polsce służbe ratunkową z prawdziwego zdarzenia : jest to więc ekonomia życia, nie pieniędzy
3) Izolacja musiałabybyć obustronna inaczej musisz liczyc sie np. z porwaniem samolotu z żądaniami uwolnienia więźnia, a taka nie jest możliwa. No chyba, że zasymulujesz egzekucje, a potem będziesz wieził w tajnym więzieniu, ale to zadziała tylko do 1-szego malutkiego przecieku

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 05 2007 11:38   
Forum Moderator
Moderator

Snafu... Pytanie. Czy znasz przypadek, w ktorym we wspolczesnym nowoczesnym systemie wieziennictwa (USA) stracony zostal niewinny czlowiek??

Czy okolicznosc, ze bron palna policjanta moze w przypadku blednej oceny sytuacji zostac uzyta przeciwko czlowiekowi niewinnemu stanowi powod do zabierania broni policjantom??

Potrzeba czegos wiecej niz hipotetyczna mozliwosc popelnienia bledu. Konieczne jest przekonanie, ze bledy sie zdarzaja.

A argument, ze wypuszczono kogos po latach z celi smierci jest wrecz dowodem na dobre funkcjonowanie systemu kontroli, bo przeciez czlowiek skazany na smierc zostaje w koncu uniewinniony...

I jeszcze jedno - kara smierci jest w ostatecznym rozrachunku drozsza niz dozywotnie wiezienie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 05 2007 12:27   
Forum Moderator
Moderator

Quote by maxurd:
I jeszcze jedno - kara smierci jest w ostatecznym rozrachunku drozsza niz dozywotnie wiezienie...

A tego doliczyć się jakoś nie mogę. Jak kara smierci wykonana w miarę szybko po wszystkich okresach odwoławczych i odrzuceniu przez prezydenta prośby o ułaskawienie moze byc drozsza od dozywotniego wiezienia, z pełną ochroną, wyżywieniem, opierunkiem, pełna opieka medyczną i dostępem do mediów ? Zauważ, że tych z dożywociem powinno się, ze wzgledu na bezpieczeństwo innych więźniów, trzymać osobno, "pod specjalnym nadzorem". Czyżby kat i utrzymanie szubienicy były tak drogie?

Jaka organizacja "humanitarna" to obliczyła ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 styczeń 05 2007 13:11   
Forum

Quote by medieval_man:

Masz rację: WYDAWAŁO CI SIĘ.

A nie są??!!!
Mam nadzieję, że nie myślałeś o sobie

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 05 2007 15:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F:
Quote by maxurd:

A tego doliczyć się jakoś nie mogę. Jak kara smierci wykonana w miarę szybko po wszystkich okresach odwoławczych i odrzuceniu przez prezydenta prośby o ułaskawienie moze byc drozsza od dozywotniego wiezienia, z pełną ochroną, wyżywieniem, opierunkiem, pełna opieka medyczną i dostępem do mediów ? Zauważ, że tych z dożywociem powinno się, ze wzgledu na bezpieczeństwo innych więźniów, trzymać osobno, "pod specjalnym nadzorem". Czyżby kat i utrzymanie szubienicy były tak drogie?

Jaka organizacja "humanitarna" to obliczyła ?

Mialbys racje gdyby kara byla wykonywana w miare szybko... Gdyby dla wiezniow z kara smierci nie bylo osobnych blokow wieziennych, gdyby nie zapewniac wiezniom mozliwosci wieloletniego odwolywania sie... I nie mozemy twierdzic, ze te mozliwosci nalezy im odebrac bo calkiem czeste sa przypdki, w ktorych ktos zostaje wypuszczony po na przyklad 20 latach spedzonych w celi smierci... Prawda jest taka, ze sprawy, w ktorych chodzi o kare smierci to wyzsza szkola jazdy i szczegolnie w sanach gdzie sa bardzo duze mozliwosci badania dowodow tam to musi trwac...

Inna ciekawa zaleznosc. Jezeli w teksasie grozi Ci kara smierci i jestes czarny to w 8 przypadkach na 10 jest taka kara stosowana. Jezeli jestes bialy to te szanse sa wiele mniejsze. Dokladnie 1 na 10... Bardzo ciekawe

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 styczeń 05 2007 16:10   
Forum

Quote by maxurd:
Inna ciekawa zaleznosc. Jezeli w teksasie grozi Ci kara smierci i jestes czarny to w 8 przypadkach na 10 jest taka kara stosowana. Jezeli jestes bialy to te szanse sa wiele mniejsze. Dokladnie 1 na 10... Bardzo ciekaweSmile

no tak, niestety takie są fakty iż w niektórych regionach USA tak poprostu jest, kriminalność przeważa w regionach gdzie mieszkają czarni, latinosi itd, ma to oczewiście swoje sociologiczne wytłumaczenia jak bieda, bezrobocie itd, ale wątpie że w USA bądź w Teksasie idzie sie na krzesło elektryczne bo jest się czarnym, wręcz przeciwnie, u czarnego sprawdzą 5 razy, bo zawsze jest ryzyko że wybuchną walki uliczne, przykładem dobrze służy przypadek O.J. Sympson który właśnie był winny ale został uniewinniony ze strachu że czarni się zbuntują.

Osobiście nie widze problemów z karą śmierci, ale moim zdaniem tylko za morderstwo. I to winno mięć bardzo jasne procedury itd. Wtedy każdy bandzior sie rozmyśli zanim komuś życie odbierze.

pozdr!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 05 2007 16:19   
Forum Moderator
Moderator

Nie zrozumiales mnie Dawidzie - Nie pisze o odsetku przestepcow w okreslonej spolecznosci - Tutaj niestety prawda jest taka jak piszesz. Mi chodzi o to, ze czarny oskarzony jest w duzo wiekszym stopniu narazony na kare smierci. I to sa oficjalne dane a nie moje wymysly.

Kara smierci wydaje sie bardzo prostym rozwiazaniem, ale jej wprowadzenie powoduje "X" nowych zagadnien. Miedzy innymi ryzyko, ze ta o ile bedzie stosowana to nie zawsze w sposob sprawiedliwy, bo jest wielka roznica miedzy tym co sprawiedliwe a tym co dozwolone...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 styczeń 05 2007 18:20   
Forum

Quote by maxurd:Czy znasz przypadek, w ktorym we wspolczesnym nowoczesnym systemie wieziennictwa (USA) stracony zostal niewinny czlowiek??

Zdarzają się przypadki mocno wątpliwe.
Przykład pierwszy z brzegu: Cameron Willingham (zamordowany w Teksasie 17 lutego 2004 roku).

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 styczeń 05 2007 19:15   
Forum

Quote by Maciek:
Oczywiście, ukrywanie niepełnosprawnych dzieci pod wyrzutniami rakiet, z których ostrzeliwuje się cywilne osiedla jest jak najbardziej zbrodnią ludobójstwa. Amnesty International o ten czyn oskarżyła Hezbollah. Niestety, z powodu fatlnie przeprowadzonej operacji szef Hebollahu pozostał nietykalny.

A dodaj do tego wysyłanie przeciw cywilom dzieci obłożonych dynamitem. Za to tez ktoś powinien beknąć.

czesto gesto nie zgadzam sie z toba, ale twoje posty na temat "izrael kontra swiat arabow" sa poprostu dobitne. nikt nie potrafi tak mocno argumentowac na ten temat. swiat (obrobiony przez pacyfistow) jest tak naiwny ze az nie moge uwierzyc ze mozna byc tak bardzo slepym i wierzyc w slodycz arabskich bajek "islam - "a la peaceful religion". arabowie ciagle dobitnie pracuja nad swym image, ciagle pokazuja nam kim sa naprawde poprzez wtc, london, madryt, israel itd itp. ale ludzie zachowuja sie tak jakby zahypnotyzowani bajkami 1001 nocy.

apropos saddama, zostal stracony wedlug prawa irackiego. i co tu plakac czy ubolewac nad jego smiercia kiedy to takie jest prawo? wszystkie kraje muzulmanskie szczyca sie najwyzsza kara. najgorsze zostal ukarany tylko za mala czesc swej zbrodni mianowicie za mniej-wiecej 147 ludzi (z wiochy ktorzy organizowali na niego zamach). poza tym za szybko wykonali wyrok po wydaniu werdyktu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 styczeń 05 2007 19:24   
Forum

Quote by Obcy:
Quote by maxurd:Czy znasz przypadek, w ktorym we wspolczesnym nowoczesnym systemie wieziennictwa (USA) stracony zostal niewinny czlowiek??

Zdarzają się przypadki mocno wątpliwe.
Przykład pierwszy z brzegu: Cameron Willingham (zamordowany w Teksasie 17 lutego 2004 roku).

jak maxurd kiedys pytal mnie o to samo, nie mialam zadnego faktu w zanadrzu, ale pamietalam ze casem sledzilam takie wyroki, i dlatego mialam przekonanie przeciwko karze smierci. po jakims czasie znow styknelam sie z takimi przypadkami i oczywiscie jak zwykle z usa, pomyslalam "ach super argument dla maxurda", nie mialam dostepu do sieci i znow nie pamietam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 styczeń 05 2007 19:26   
Forum

Quote by milka:zostal stracony wedlug prawa irackiego. i co tu plakac czy ubolewac nad jego smiercia kiedy to takie jest prawo?

Prawo w Polsce jest takie, że jeśli dziecko jest owocem gwałtu, to przez pierwszych 12 tygodni można je legalnie zamordować.
To, że takie jest prawo nie zmienia mojego stosunku do tego typu praktyk.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty