Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Saddam stracony
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 styczeń 14 2007 08:28   
Forum

Status: offline

Quote by maxurd:
Problem z organami mozna rozwiazac przez nakaz kremacji zwlok i zakaz wykorzystywania ich do przeszczepow.

Czy czlowik skazany nie jest pozbawiony praw publicznych i w ogole wszelkich praw?
CZy ma prawo do dysponowania swoim ciałem i organami po śmierci?

A co do pomylek sadowych... Walkowane - To ze ludzie wychodza z cel smierci dowodzi tego, ze system jest szczelny i na smierc nie zostanie skazany nikt, kto nie popelnil czynu. To jest wrecz argument za jej stosowaniem.

Skazany na śmierć Jezus też był tylko pomyłką sądową.
Cóż, zdarzyło sie. Nad czym rozpamiętywać. Po co to roztrząsać, a nawet co roku obchodzić pamiątkę jego śmierci.

Systemy monoteistyczne mądrze uczą, ale w społeczeństwach, które je wyznają, nie ma mądrości i miłosierdzia, na które sie powołują,

Pytałeś co robić, aby system był sprawiedliwy.
Nie wiem.
Może przejść na system nauczania wedlug TT ?
Może dokonać rozdziału religii od państwa we wszystkich państwach i wolność wyznania, plus wychowanie w poszanowaniu i wzajemnej miłości?
A może i TT i rozdział od państwa?
Może znalezienie i wyeliminowanie u człowieka genu zła i agresji ?
A może jeszcze coś innego?
W końcu dyskutujemy o tym i może sam dasz jakąś propozycję? Hm... ostatecznym rozwiązaniem może być wyeliminowanie człowieka jako gatunku z tego świata, aby już nikomu więcej nie szkodził, skoro jako "zarządca" tego świata się nie sprawdza.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 14 2007 10:32   
Forum

Naprawdę nie widzicie sprzeczności pomiędzy karą śmierci a założeniami chrześcijaństwa?
Nawet jeśli wziąć że w oryginale przykazanie brzmiało „Nie morduj” to nic to nie zmienia.
„Nie morduj” mówi o pozbawianiu człowieka życia z pełną świadomością tego czynu, z premedytacją, a kara śmierci czym jest jak nie tym? Czy to znaczy że człowieka skazanego prawa Boże nie dotyczą, przestał być człowiekiem? Czy "krew za krew" nie jest po prostu nowoczesnym kodeksem Hamurabiego? Czy są w ogóle jakiekolwiek wersety NT popierające karę śmierci?

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 15 2007 09:37   
Forum

hm...jest dośc kontrowersyjny link dotyczący tego tematu.
http://www.datapolis.com/grzes/ks.htm

Też zgadzacie się z tymi argumentami?

Ja dalej jestem przeciw.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 15 2007 10:23   
Forum

Halo wszyscy! Mam sekundę czasu więc jeszcze raz się wypowiem na temat kary śmierci. Cały błąd tutaj dyskutujących, popierających karę śmierci polega na tym, że uważają, że za popełnione zbrodnie człowiek przestaje byc człowiekiem kochanym przez Boga i odbierają mu prawo do zadośćuczynienia i do przebaczenia. Chrystus przyszedł na świat właśnie z powodu grzeszników i z krzyża przebaczył swoim oprawcom. Dlaczego więc nazywając siebie chrzescijanami stwarzacie zupełnie inną drogę, niż tę, która wyznaczył nam Jezus? Nawet najgorszego zbrodniarza Bóg kocha tak samo, jak świętego w naszym pojęciu. Czyż zapomnieliście już o Pawle? Przecież on mordował i prześladował pierwszych chrześcijan i bez interwencji Chrystusa najpradopodobniej nadal by to czynił. Więc dlaczego nazywamy go świętym? A może najwięksi dzisiejsi zbrodniarze też, gdyby ich nie zabijać doświadczyliby Boga i nawrócili się?
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 15 2007 13:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: hm...jest dośc kontrowersyjny link dotyczący tego tematu.
http://www.datapolis.com/grzes/ks.htm

Też zgadzacie się z tymi argumentami?

Ja dalej jestem przeciw.

Pozdrawiam

Z wiekszoscia sie nie zgadzam. Nie bede sie juz narazie wypowiadal w tym temacie. Postaram sie zebrac do kupy wszystko co na ten temat sadze i wrzuce to tutaj na forum lub bedzie z tego jakis art.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,24 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty