Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Żyjemy w czasach ostatnich ?
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 luty 02 2007 09:46   
Forum

Status: offline

Czy poniższy link mozna traktować jako mówiący o znakach czasu?
Chodzi mi głównie o niektóre komentarze do artykułu

http://media.wp.pl/OID,15754230,kat,38208,wid,8709627,opinie.html?
T%5Bpage%5D=4&T%5Bpage%5D=4&redir_url=http%3A%2F%2Fmedia.wp.pl%2
Fkat%2C38208%2Cwid%2C8709627%2Cwiadomosc.html%3Frfbawp%3D1170403024.621

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 02 2007 10:17   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro. Koniec świata miał być w 1980, w 2000 (znam takich, którzy z całym majatkiem uciekali do Brazylii - tam miało byc bezpiecznie, juz wrócili), teraz w 2012.
Ma to być :
- zmiana biegunów
- niestabilność słońca połączona z ogromnymi uderzeniami fal elektromagnetycznych (wszystkie trafo stopią się jak świeczki)
- zlodowacenie spowodowane zatrzymaniem ciepłego prądu opływającego zachodnie wybrzeże Ameryki
- lawinowa reakcja powodująca zniszczenie warstwy ozonowej
- wojna atomowa

W szczególności Polska ma być:
- pod kilometrowa czapą lodu
- rolnictwo przejdzie na uprawe cytrusów i bananowców, a kawę będziemy zbierać w ogródku.

Ludność
- ma całkowicie wyginąc
- ma przetrwać tylko 144 tysiące
- ma wyginąc w 66%
- ma wyginąć w 33%
- straty będą, ale przetrwa

Wybierz co wolisz, przyjmij Jezusa, pogódź sie z Panem i oczekuj Jego przyjścia. Może dziś, może za 5 lat, może za tysiąc. Ale bądź całe zycie gotowa. W między czasie spokojnie możesz śpiwac radosnie Alleluja, pracować, sadzić warzywa, inwestować oszczędności i chodzić z mężem do sypialni (i gdzie tylko zechcecie).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 02 2007 10:46   
Forum

No cóż. 2012 staje się ostatnio magiczną liczbą Końca Świata. Cokolwiek się stanie na świecie to pod wiadomością opisujacą to wydarzenie na Onet.pl zawsze ktoś wpisze "2012 się zbliża" czy coś w tym stylu.

Dla mnie to kupa bzdur. Ludzie wypisują różne brednie popierając się argumentami "niektórych naukowców" bez podania źródła. Przypomina mi to dowcip Allena, że 94,5% statystyk jest zmyślonych.

2012 jest zwykłym chwytem reklamowym. Data jest dość daleko żeby mieć czas aby się przygotować a równocześnie dość blisko żeby do niej spokojnie dożyć. Dlatego ludzie kupują książkę, która na dodatek powołuje się na autorytet starożytnych Majów i Egipcjan. Przy czym powołuje się dość wybiórczo wybierając tylko to co pasuje do "teorii 2012" (np. że inne wyliczenie mówi o dacie 13 października 4772). Powołuje się ciągle na przemieszczanie się biegunów (które trwa od zawsze), na zmiany klimatyczne (które także występowały zawsze: np. Mała Epoka Lodowcowa), kataklizmy (które także występowały zawsze), na wojny (równie były zawsze) oraz to że ludzie stali się źli i kłamliwi (także zawsze, szczególnie wśród polityków).

Pamiętacie może, swojego czasu była wielka kampania reklamowa na billboardach (które wtedy były zupełnie nowym medium) książki zwiastującej zbliżające się zderzenie Ziemi z meteorytem i sposoby uchronienia się przed zagładą. Pod tą reklamą był bezpłatny numer telefonu pod który należało zadzwonić aby zamówić egzemplaż. Kilka miesięcy później na tych samych plakatach obok zdjęcia tej książki pojawiła się informacja (parafrazuje bardzo): "(tutaj była naprawdę spora liczba) tysięcy ludzi uwierzyło w książkę która nie istnieje. Poznaj siłę reklamy."

2012, illuminati, Ewangelia Judasza, Kod Leonarda da Vinci, obniżenie podatków. Ludzie kupią wszystko. Niestety samodzielne myślenie nie jest na sprzedarz.

P.S.
Dla jasności - nie podważam autentyczności apokryfu zwanego Ewangelią Judasza, jedynie zwracam uwagę na histerię jaką wywołało niezrozumienie jego istoty i kontekstu historycznego.

Do Rafi:
Dodaje bo mi przypomniałeś tymi wszystkimi przeszłymi "Końcami Świata".

Pamiętam jak byłem młodszy i nagle w radiu podali wiadomość że wg Nostradamusa (czy raczej wg. kogoś kto twierdzi że zrozumiał co Nostradamus miał na myśli) dziś będzie koniec świata. Tak koło południa. Później, już długo po południu, ta samo osoba podała, że jednak koniec świata się nie odbył, następny koniec świata w roku (i tutaj daty nie pamiętam, ale chyba też już minęło).

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 10:55   
Forum

Halo Dezerter!

Matejanko ale prosiłem ustosunkuj się! a ty po łepkach więc wytłuszczę podkreślę i wyjaśnię:
ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia.

Tak. Samo objawienie Jego przyjścia, a mówiąc inaczej sam spób tego przyjścia zaprzeczy nauce o "Przyjściu" w ziemskiej chwale, z ziemskimi fanfarami i ziemskim przepychem. Zgładzi pojęcie o Bogu, jako ziemskim Królu, gdyz Królestwo Jego nie jest z tego świata czego jak na razie nikt nie chce wziąć pod uwagę, wciąż przykładając do Rzeczy Boskich swoją ziemską miarę. A, ani Jego myśli, ani Jego drogi nie są naszymi i Duch wieje skąd chce. Dlatego każdy kto ujrzy przychodzącego Pana zrozumie. Cyt. Apokalipsa (Ap 2:7)
"Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, .."
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Dezerter
 luty 02 2007 11:17   
Forum

Kasandro i Rafi - proszę poprawcie wasze "za długie posty"
wystarczy wstawić w odpowiednie miejsce "Enter"

A wracając do tematu to myslałem Kasandro, że rozmawiamy o Biblijnych znakach końca
Ale wyjątkowo - niech ci będzie
reasumując - kalendarz majów wcale się nie kończy w 2012 tylko kończy się epoka
(i to bardzo niekorzystna dla Majów) a zaczyna nowa (korzystna - tylko gdzie ci Majowie ).
Archeolodzy zaleźli dwa zapiski Majów podające daty i wydarzenia po 2012 i to odległe.
Autor przepowiedni źle przetłumaczył koniec epoki na koniec świata!
teraz rozpoczyna się nowa epoka Wodnika - epoka duchowości i miłości - więc radujcie się i kochajcie siostry i bracia.
Bieguny magnetyczne jeśli się przesuwają to naukowcy potrafią to zmierzyć - więc się niebawem dowiemy.
Resztę to szkoda komentować

Wróćmy lepiej do Biblii - czemu tak trudno namówić was do wspólnej pracy?!

spróbujmy wspólnymi siłami ustalić "znaki końca", które muszą /powinny wystąpić przed chwalebnym przyjściem

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Andrzej
 luty 02 2007 11:24   
Forum

Quote by Dezerter:
Medievalu może przyłączysz się do wyszukiwania znaków powrotu? albo chociaż oceń te trzy

Dezerterze
Traktuję to tylko i wyłącznie w kategoriach zabawy. Chociaż może to nieodpowiednie słowo
Może raczej w kategoriach niewielkiego poszerzania naszej wiedzy, tak byśmy wiedzieli skąd biora się niektóre przekonania.

Nie chcę, by powracający Pan stawiając mi pytanie: Jak na Mnie czekałeś?, usłyszał w odpowiedzi: Spędzałem czas na szukaniu znaków Twojego powrotu

Dzisiaj więc gwoli kontynuacji tematu chciałbym przedstawić co o czasach ostatecznych sądzi się w judaizmie:

W judaizmie koniec świata ma nazwę acharit hayamim. W tym czasie mają mieć miejsce dramatyczne wydarzenia niszczące stary świat po to, by mógł pojawić się świat nowy, w którym Bóg zostanie przez wszystkich uznany jako ten, który rządzi wszystkim i wszystkim w całym wszechświecie. Jednak cierpienia z tym wydarzeniem związane są tak straszne iż mędrcy Talmudu modląc się o nadejście tego wydarzenia proszą Boga jednocześnie o to, by sami nie dożyli tego czasu. Talmud (traktat Avodah Zara 9a) naucza, że znany nam świat będzie istniał przez 6000 lat począwszy od stworzenia świata według kalendarza żydowskiego. Jeśli wierzyć Talmudowi koniec świata przypadnie na 2240 rok naszej ery.

Zgodnie z żydowską tradycją przy końcu świata ujrzymy:
1. ponowne zgromadzenie wszystkich Żydów rozproszonych na świecie i ich powrót do Izraela
2. unicestwienie wszystkich wrogów Izraela
3. budowę trzeciej Świątyni w Jerozolimie i powrót do rytów ofiarnych oraz pełnienia kultu świątynnego
4. zmartwychwstanie wszystkich zmarłych (t'hiat hametim),
5. nadejście Mesjasza syna Dawida, który otrzyma koronę Izraela i odda wszystkim dzieciom Izraela, także zagubionym plemionom ich ziemie jakie Bóg przyznał im w Biblii.

Według judaistów Mesjasz będzie zwykłym człowiekiem, w przeciwieństwie do tradycji chrześcijańskiej mówiącej o Mesjaszu jako o Synu Bożym. Majmonides twierdzi, ze kiedy dokona On swego dzieła umrze tak jak każdy człowiek. Jego zaś zadanie polega na tym, by doprowadzić do kresu dziejów i wprowadzić ludzkość w nową erę powszechnego szczęścia.
Czas, w który się on pojawi i będzie dokonywał swego dzieła nazywany jest erą mesjańską. Przy określaniu daty nadejścia ery mesjańskiej Żydzi powołują się na Drugą Księgę Machabejską gdzie opisane jest ukrycie Arki Przymierza przez Jeremiasza, który wygłasza proroctwo: Miejsce to pozostanie nieznane, aż Bóg na powrót zgromadzi swój lud i okaże mu miłosierdzie. Wtedy to Pan ponownie pokaże to [wszystko] i będzie można widzieć chwałę Pańską i obłok.
Od tej pory Żydzi wierzą, że przed pojawieniem się Mesjasza, zostanie odbudowana Świątynia, piękniejsza niż kiedykolwiek, dla przyjęcia Arki Przymierza. Według opinii wyrażonej w Talmudzie, nie będzie to czas wszechobecnych cudów i obalania praw natury. Nowością tych czasów będzie pokój jaki zapanuje między narodami, oraz warunki do swobodnego życia i rozwoju narodu żydowskiego w pełniej wolności, bez konieczności cierpienia kolejnych prześladowań, za to mogącego podążać za swoimi celami duchowymi, czego nie mógł on czynić do tej pory.
Świat przyszły jest w tradycyjnych źródłach judaistycznych nazywany olam habah, czyli dosłownie Nadchodzący świat. Natomiast świat idealny i całkowicie zbudowany na nowo, jaki ukaże się w przyszłości, to świat zmartwychwstania - olam hat’hia.
Pierwszy z tych światów jest tym dokąd dusze sprawiedliwych wędrują po śmierci, co dzieje się od czasów śmierci pierwszego człowieka. Nazywany jest również światem dusz. Dusze pozostają tam w bez ciał, czerpiąc radość z przebywania z Bogiem.
Co do świata zmartwychwstania, to jak pisze Talmud, nikt go jeszcze nie widział. W tym świecie, według rabinicznych twórców ciało i dusza zostaną ponownie zjednoczone, i będą mogły żyć wiecznie w czystym stanie doskonałości. Pojawi się on dopiero po nadejściu Mesjasza i rozpocznie dniem Sądu Ostatecznego (Yom Hadin Hagadol). Będzie ostatecznym wynagrodzeniem, miejscem, gdzie nasze ciało zyska życie wieczne lecz zarazem duchową naturę podczas gdy dusza wzniesie się do jeszcze wyższego stanu.

Wydarzenia końca świata to również czas wojny jaką Gog, król Magogu będzie prowadził przeciwko Izraelowi (ich tożsamość nie jest do dzisiaj znana), jaka zakończy się pod Armagedonem zwycięstwem wszystkich sprawiedliwych. Po zwycięstwie nad Gogiem, Bóg przepędzi wszelkie zło a siódme tysiąclecie będzie czasem pokoju na świecie, świętości, intensywnego życia duchowego, czasu Olam Haba, gdzie Bóg będzie wszystkim się udzielał.

Tak więc judaizm podaje 5 znaków czasów ostatnich.
Czy są one pośród nas obecne?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Michał Pająk
 luty 02 2007 11:30   
Forum

A tak z ostatniej chwili, chcecie znak, macie znak:
http://wiadomosci.onet.pl/1478068,69,item.html.

Dodam, że swojego czasu odnaleziono także go w kolorze czerwonym i zielonym.

Żółty chyba każdy z nas widział, taki najlepiej się lepi.

Do Matejanki:
Dodam tylko, że nauka której przeczysz jest nauką Jezusa. I tyle.

Do Dezertera:
Bieguny przemieszczają się. Biegun magnetyczny i geograficzny nie są tożsame. Tak było zawsze i to jest taki sam "znak" jak to, że wieje wiatr. Zawsze było i tyle, nikt normalny się tym nie przejmuje. Szczególnie że mamy GPS.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 02 2007 11:30   
Forum

Quote by matejanka: Halo Dezerter!

Matejanko ale prosiłem ustosunkuj się! a ty po łepkach więc wytłuszczę podkreślę i wyjaśnię:
ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia.

Tak. Samo objawienie Jego przyjścia, a mówiąc inaczej sam spób tego przyjścia zaprzeczy nauce o "Przyjściu" w ziemskiej chwale, z ziemskimi fanfarami i ziemskim przepychem. Zgładzi pojęcie o Bogu, jako ziemskim Królu, (...)
pozdrawiam[/QUOTE]

No wybacz ale:
"zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci"
to nie to samo co twoje:
"zaprzeczy nauce"
i jakie "zgładzi"?! - jakoś nie widzę żeby "zgładził"
Wniosek

Jeszcze nie przyszedł!
dla mnie sprawa nie podlega dyskusji i na tym praszę zakończmy

===

Cytat 
Dezerter
 luty 02 2007 12:00   
Forum

No wybacz Matejanko ale:
to nie to samo co twoje:
"zaprzeczy nauce"
Wniosek

Jeszcze nie przyszedł!
dla mnie sprawa nie podlega dyskusji i na tym proszę zakończmy

===

Cytat 
Dezerter
 luty 02 2007 12:16   
Forum

Przepraszam za kłopoty techniczne i proszę Moderatora o usunięcie tych dwu pustych postów

No wybacz Matejanko ale:
to nie to samo co twoje:
"zaprzeczy nauce"
Wniosek

Jeszcze nie przyszedł!
dla mnie sprawa nie podlega dyskusji i na tym proszę zakończmy

Dzięki Medievalu za ciekawy wykład - bardzo ciekawy

Nie chcę, by powracający Pan stawiając mi pytanie: Jak na Mnie czekałeś?, usłyszał w odpowiedzi:
Spędzałem czas na szukaniu znaków Twojego powrotu

Wolałbyś, powiedzieć:
Spędzałem czas na walce z TT
Tak czy inaczej czeka nas era szczęśliwości
Arki przymierza faktycznie nie odnaleziono!
A ja zastanawiałem się czemu Żydzi nie odbudowują Świątyni!
Ps.
No to sobie poszerzyliśmy horyzonty a co z Janowa Apokalipsą - ktoś odważny?

===

Cytat 
Krzysztof_P
 luty 02 2007 13:00   
Forum

A ja zastanawiałem się czemu Żydzi nie odbudowują Świątyni!

Chcieli odbudować po wojnie sześciodniowej, jednak nie chciano kompletnie zamykać sobie drogi do porozumienia z państwami arabskimi poprzez zburzenie Meczetu Omara, ktory najprawdopodobniej stoi na Miejscu Najświętszym. Poza tym ortodoksyjni rabini uważali, że nie wiadomo gdzie dokładnie znajdowało się Miejsce Najświętsze i nie można dopuścić, by przez przypadek w tym zastrzeżonym dla kapłanów miejscu znaleźli się inni Żydzi. Istnieje jednak Instytut Świątynny, który chce odbudowy Świątyni, a nawet szkoli już kapłanów. Niektórzy z jego członków uważają, że przybytek znajdował się w rzeczywistości w miejscu, które teraz znajduje się między Meczetem Omara i Meczetem Al-Aksa, więc nie trzeba burzyć miejsca kultu muzułmanów.
Niezależnie od tego, jestem pewien, że muzułmanie nie byliby zadowoleni z budowy Świątyni i mogłoby dochodzić do ataków na miejsce prac, lub na gotową Świętynię.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 13:02   
Forum

Snafu! Zamieszczam dla Ciebie fragment z rozmowy:
Z prof. Anną Świderkówną
rozmawiają Jan Tomasz Lipski i Jan Turnau
-
Jaka była różnica między tym, kogo oczekiwali Żydzi, a tym, co, wedle chrześcijan, objawił Jezus?

- Była szalona różnica, choć chrześcijanie byli oczywiście przekonani, że wypełniają obietnice Starego Testamentu. Może najlepiej ją widać, gdy zestawi się chrześcijan z faryzeuszami, którzy przecież bardzo gorliwie oczekiwali Mesjasza. Oni są szczególnie ważni, bo byli jedynym ugrupowaniem religijnym, które przetrwało upadek powstania żydowskiego w 70 r. To od nich przecież wywodzi się dzisiejszy judaizm.

Otóż faryzeusze za najważniejszą rzecz uznali skrupulatne przestrzeganie Prawa Mojżeszowego. Interpretując Torę sformułowali mnóstwo drobnych przepisów. Chcieli w ten sposób dążyć do świętości, bo Bóg mówi: "bądźcie święci, jak Ja jestem święty". Swój tryb życia chcieli narzucić całemu Izraelowi, a było w nim przecież wielu ludzi prostych, którzy nie mieli czasu tym wszystkim się zajmować.

A Jezus szedł do tych właśnie prostych ludzi, także do grzeszników, celników, do jawnogrzesznic. Faryzeusze widzieli w tym zagrożenie, choć przecież w porównaniu z esseńczykami byli dosyć otwarci. Esseńczycy wszystkich poza swoją, przestrzegającą rozmaitych rygorów wspólnotą, uważali za synów ciemności.
Pomyśl nad tym fragmentem
pozdrawiam Cię

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
kasandra_K80
 luty 02 2007 13:18   
Forum

W komentarzach znalazłam tez:
" Co do końca świata, źle jest to pojmowane, nie chodzi o zniszczenie ziemi ale zmianę wszystkiego co znacie i jest dla Was codziennością - nadejście czasu, wiązać się będzie z przybyciem biblijnej istoty -człowieka, który już żyje gdzieś w Polsce, posiada znamię na lewym ramieniu (okrągłe) ma w tej chwili ok. 30 lat, posiada zawod informatyka lub podobny, gdyż zafascynowany jest technologią. Za jego sprawą Polska odzyska świetność, będzie potęgą... Gdy nadejdzie przyjmijcie Go z szacunkiem gdyż przyniesie wiele dobrego, już niedługo."

Apokalipsa którą czytamy w Biblii dotyczy: "tylko kwestii rozpadu wiary co z dnia na godzinę widać jak postępuje".
Mowa jest też o wyborze papieża - Murzyna, czyli w tym wypadku Benedykta XVI który w herbie ma murzyna.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 02 2007 13:28   
Forum

Zapomniałam dodać, że według przepowiedni które krążą z ust do ust, po papieżu Benedykcie XVI, ma być jeszcze jeden papież nazwyany Rzymianin i po nim koniec epoki papieskiej.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 13:29   
Forum

O tym w jak wielkiej ciemności znajduje się obecnie ludzkość świadczy poniższa strona internetowa.
here

Wypełniają się na naszych oczach proroctwa Sofoniasza
15 Dzień ów będzie dniem gniewu6,
dniem ucisku i utrapienia,
dniem ruiny i spustoszenia,
dniem ciemności i mroku
,
dniem chmury i burzy,
16 dniem trąby i krzyku wojennego -
przeciwko miastom obronnym
i przeciw basztom wysokim.
17 I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi,
ponieważ zawinili przeciwko Panu
;
i krew ich jak kurz będzie rozpryskana,
a ich szpik7 jak błoto.
18 Ani ich srebro, ani ich złoto
nie zdoła ich ocalić
w dniu gniewu Pana,
gdyż ogień Jego zapalczywy
strawi całą ziemię
;
bo dokona zagłady - zaiste strasznej -
wszystkich mieszkańców ziemi.

===

Cytat 
Michał Pająk
 luty 02 2007 13:59   
Forum

Muszę przyznać, że do tego wątku odnoszę się z dużym dystansem (co zapewne widać po moich postach) aczkolwiek chyba mogę trochę zmienić moje zdanie po poście medieval_mana i opowiedziach do niego.

Nadal oczywiście uważam, że uporczywe poszukiwanie znaków jest nonsensem i poprzesz dokładne analizowanie każdego zdania w Piśmie Świętym można zagubić jego całościowy sens. Jednak widzę, że dyskusja prowadzona tutaj może zmierzać ku paru ciekawym refleksjom. Czekam co będzie dalej.

Do Matejanki:
Przeczytałem. I tak się z Tobą nie zgadzam, była już o tym mowa w wątku Trzeci Testament. Nie rozwlekajmy tej dyskusji też na ten wątek.

Odnośnie Twojego drugiego postu: nie przestaje mnie zadziwiać Twój dobór fragmentów na potwierdzenie swoich tez.

Do Kasandry:
Przerażasz mnie czasami. Nie wszystko co piszą czy mówią ludzie jest prawdą.

A odnośnie Benedykta XVI. No cóż. Murzyn nie został wybrany, tak więc z Benedykta zróbmy Murzyna. Naciąganie faktów pod tezę, moim skromnym zdaniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 02 2007 15:07   
Forum

Kasandro - mnie też przerażasz
Matejanko - to, ze Jezus nie "odpowiadał" oczekiwaniom Żydów jako mesjasz to fakt ale temat na osobny wątek!
2. A ta strona to niby wyraża twoje poglądy czy wręcz przeciwnie - bo nie łapie?
i co do ma do tematu

Wypełniają się na naszych oczach proroctwa Sofoniasza ...

gdzie te...:
ruiny i spustoszenia,...

czyżby to obraz twojego mieszkania po remoncie lolprzepraszam ale nie mogłem się powstrzymać)

krew ich jak kurz będzie rozpryskana,
a ich szpik jak błoto.

"Piła 3" oglądałaś?!
A z tym "murzynem" to sie popłakałem
Dzięki

===

Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 15:48   
Forum

Quote by Dezerter: Kasandro - mnie też przerażasz
Matejanko - to, ze Jezus nie "odpowiadał" oczekiwaniom Żydów jako mesjasz to fakt ale temat na osobny wątek!
2. A ta strona to niby wyraża twoje poglądy czy wręcz przeciwnie - bo nie łapie?
i co do ma do tematu

Wypełniają się na naszych oczach proroctwa Sofoniasza ...

gdzie te...:
ruiny i spustoszenia,...

czyżby to obraz twojego mieszkania po remoncie lolprzepraszam ale nie mogłem się powstrzymać)

krew ich jak kurz będzie rozpryskana,
a ich szpik jak błoto.

"Piła 3" oglądałaś?!
A z tym "murzynem" to sie popłakałem
Dzięki

Hi!hi!hi!
Tak oglądałam piła 3. Ale nie było warto! chyba żeby się obśmiać.
No to chwytaj! Nie, nie wyraza moich poglądów. Wskazałam na nią, aby wykazać panujące dzisiaj podziały wśród chrześcijan i to w obrębie jednego kościoła chrześcijańskiego. To dzieje się dzisiaj na zapowiadanym końcu czasów cyt.ew." Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, a domy upadają." 11.18. Daltego jeżeli duchowni są tak rozdwojeni w swoich poglądach to nic dziwnego że ludzie poszukuja Prawdy i chodzą w ciemności. To o takiej ciemności mówi Sofoniasz. A ta krew jak kurz rozpryskana mówi o fałszywej miłości, miłości deklarowanej i nie popartej czynem.(krew symbolizuje miłość i życie) Niestety odnosi się to do większości chrześcijan ,którzy dużo mowią o miłości, a nienawidzą swego brata. Między innymi brakiem miłości jest wykluczanie i wyśmiewanie ludzi o innych niż nasze poglądach, lub upokarzanie ich za to, że są mniej wykształceni, a przy tym uważanie się za lepszego chrześcijanina z powodu swojej wiedzy, a na końcu świata okaże się, że nikt z "wszystkowiedzących" nie miał w pełni racji.(matejanki nie wykluczając ) Koniec świata to koniec świata ciemności, egoizmu, bałwochwalsta i materializmu. Na koncu tego świata ciemności, ciemność jeszcze bardziej zagęszcza się i nawet wybrani są zakażeni fałszywymi naukami, niezgodnymi z nauką Chrystusa. Lecz Jezus podbije wszystkich mieczem wychodzącym z Jego ust, mieczem swojego Słowa i zniszczy tchnieniem ust swoich wszystko co człowiek odkształcił z Jego Nauki Miłości. ALe ta ciemnośc jeszcze potrwa i wiele ludzi będzie musiało zginąć w wielu kataklizmach, które jeszcze czekają ludzki rodzaj, gdyz człowiek postawił w swoim sercu ohydę spustoszemnia, w której wielbi węża czyli materię. Dlaczego wąz w raju symbolizuje to, co zwiodło pierwszych ludzi? Gdyż wąż jest stworzeniem które jest najbliżej ziemi, prawie do niej przylega. I ten materializm wślizguje się w ludzkie serca, powodując że miłość w nich stygnie i że oddają cześć nowemu dywanowi, nowemu samochodowi lub świetnemu stanowisku.
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 luty 02 2007 15:57   
Forum

Quote by matejanka: Koniec świata to koniec świata ciemności, egoizmu, bałwochwalsta i materializmu.

Na koncu tego świata ciemności, ciemność jeszcze bardziej zagęszcza się i nawet wybrani są zakażeni fałszywymi naukami, niezgodnymi z nauką Chrystusa.

Lecz Jezus podbije wszystkich mieczem wychodzącym z Jego ust, mieczem swojego Słowa i zniszczy tchnieniem ust swoich wszystko co człowiek odkształcił z Jego Nauki Miłości.

ALe ta ciemnośc jeszcze potrwa i wiele ludzi będzie musiało zginąć w wielu kataklizmach, które jeszcze czekają ludzki rodzaj, gdyz człowiek postawił w swoim sercu ohydę spustoszemnia, w której wielbi węża czyli materię.

Dlaczego wąz w raju symbolizuje to, co zwiodło pierwszych ludzi? Gdyż wąż jest stworzeniem które jest najbliżej ziemi, prawie do niej przylega. I ten materializm wślizguje się w ludzkie serca, powodując że miłość w nich stygnie i że oddają cześć nowemu dywanowi, nowemu samochodowi lub świetnemu stanowisku.
pozdrawiam

Matejanko
Retoryki to się chyba od Sofoniasza uczyłaś

sorry, ale nie dociera do mnie to, co mówisz. Gdybyś w takim stylu przemawiała do Izraelitów 2500 lat temu zostałabyuś pewnie uznana za nową prorokinię, ale mnie ten styl rozśmiesza

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 luty 02 2007 16:00   
Forum

Quote by matejanka: Niestety odnosi się to do większości chrześcijan ,którzy dużo mowią o miłości, a nienawidzą swego brata. Między innymi brakiem miłości jest wykluczanie i wyśmiewanie ludzi o innych niż nasze poglądach, lub upokarzanie ich za to, że są mniej wykształceni, a przy tym uważanie się za lepszego chrześcijanina z powodu swojej wiedzy, a na końcu świata okaże się, że nikt z "wszystkowiedzących" nie miał w pełni racji.(matejanki nie wykluczając )

Widzisz matejanko, a może brakiem miłosci jest też zamykanie uszu na prawdę i argumenty?
Może śmiech jest czymś, co może w ostateczności dotrzeć jako argument do kogoś, kto na argumentację jest slepy i głuchy?

===

Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 16:03   
Forum

Gdyż tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja sam zatroszczę się o moje owce i będę ich doglądał. 12.Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak Ja zatroszczę się o moje owce i wyratuję je z wszystkich miejsc, dokąd zostały rozproszone w dniu chmurnym i mrocznym. 13.Wyprowadzę je spomiędzy ludów i zbiorę je z ziem; przyprowadzę je znowu do ich ziemi i będę je pasł na górach izraelskich, w dolinach i na wszystkich równinach kraju. 14.Będę je pasł na dobrych pastwiskach i ich błonie będzie na wysokich górach izraelskich. Tam będę odpoczywać na dobrym błoniu i będą się paść na tłustych pastwiskach na górach izraelskich. 15.Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam ułożę je na ich legowisku – mówi Wszechmocny Pan. 16.Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie. 31.Moimi owcami jesteście, owcami mojego pastwiska, a Ja jestem waszym Bogiem – mówi Wszechmocny Pan.
Czy jest jakiś inny pasterz?

===

Cytat 
Michał Pająk
 luty 02 2007 16:14   
Forum

No i stało się. Jak tak dalej pójdzie to wątek będzie można przemianować na Trzeci Testament: Reaktywacja.

Drogi Dezerterze, jeśli chcesz zapoznać się z poglądami Matejanki zajrzyj do wątku Trzeci Testament. Tam też odnosi się do wielu przepowiedni i fragmentów z Pisma Świętego, może Tobie uda się zrozumieć tok jej rozumowania. Radzę zacząć od pierwszych postów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 02 2007 16:30   
Forum

Quote by matejanka:

A co sądzisz o tym gościu, któremu Jezus wyraźnie coś nakazał?

A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!»

Jest pasterzem czy nie?
Jeśli nie jest, to co jest nie tak z Jezusem, że kazał mu paść owce i baranki?
Czy Jezus mógł swoja rolę pasterza przekazać komuś, czy nie wolno Mu było?
Czy miał władzę przekazywania pasterzowania czy nie?

===

Cytat 
Krzysztof_P
 luty 02 2007 17:59   
Forum

"I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami," (Ef 4,11, BW)

"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.." (Dz 20,28, BT)

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 02 2007 21:34   
Forum

Drogi Dezerterze, jeśli chcesz zapoznać się z poglądami Matejanki zajrzyj do wątku Trzeci Testament. Tam też odnosi się do wielu przepowiedni i fragmentów z Pisma Świętego, może Tobie uda się zrozumieć tok jej rozumowania. Radzę zacząć od pierwszych postów.

Niestety wątek TT został podstępnie pocięty i okrojony z ponad dwustu stron, tak więc sobie możesz darować zajrzenie na niego.

===

Cytat 
Michał Pająk
 luty 02 2007 21:59   
Forum

Quote by matejanka:
Niestety wątek TT został podstępnie pocięty i okrojony z ponad dwustu stron, tak więc sobie możesz darować zajrzenie na niego.

Spojrzałem. Dla mnie wygląda w normie. Wydaje mi się, że ma tyle stron ile miał. Jeśli masz jakieś wątpliwości to skontaktuj się z adminem lub moderatorem oni powinni coś wiedzieć jakby coś miało być nie tak.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 luty 02 2007 22:43   
Forum Moderator
Moderator

Droga Matejanko zauważ jak ogromną swobodę wypowiedzi masz w temacie TT i popatrz ile on liczy na dzień dzisiejszy zakładek, które w większości sa Twojego autorstwa. Nawet na Evivę cytującą róznej maści pisma i "proroctwa" zostało przymknięte oko, chociaż ociera się o granice złamania zasad publikacji. Tak więc nie widze powodu do takiego stwierdzenia - nikt nie robi Ci na złość i nic mi nie wiadomo by coś zostało "podstępnie usunięte". Jeśli miało to miejsce to opisz sytuację, ale juz na temacie TT.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 03 2007 09:18   
Forum

Quote by karol_dabrowski: Droga Matejanko zauważ jak ogromną swobodę wypowiedzi masz w temacie TT i popatrz ile on liczy na dzień dzisiejszy zakładek, które w większości sa Twojego autorstwa. Nawet na Evivę cytującą róznej maści pisma i "proroctwa" zostało przymknięte oko, chociaż ociera się o granice złamania zasad publikacji. Tak więc nie widze powodu do takiego stwierdzenia - nikt nie robi Ci na złość i nic mi nie wiadomo by coś zostało "podstępnie usunięte". Jeśli miało to miejsce to opisz sytuację, ale juz na temacie TT.
Pozdrawiam

Wycofuję to co napisałam o "podstępnym usunięciu". Zdanie to wynikało z nałożonych na siebie kilku czynników ktore dały mi podstawy do takiego przypuszczenia. Z powodu zmian jakościowych na wątku TT to znaczy drastycznego zredukowania ilości stron na rzecz ich długości nie można było połączyć się z wybieraną datą ze skrzynki moich danych o tytule "wszystkie materiały zamieszczone przez matejanka" co dawało wrażenie że częśc postów została usunięta, a był to tylko problem techniczny. Wobec tych problemów i postulatów na wątku TT o jego skasowanie napisałam powyższe słowa za które serdecznie przepraszam i proszę o wybaczenie za to niesłuszne posądzenie.
Z pozdrowieniami

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 03 2007 09:23   
Forum

> Do Kasandry:
> Przerażasz mnie czasami. Nie wszystko co piszą czy mówią ludzie jest prawdą.
> A odnośnie Benedykta XVI. No cóż. Murzyn nie został wybrany, tak więc z Benedykta zróbmy Murzyna. Naciąganie faktów pod tezę, moim skromnym zdaniem.

Przepraszam Cie bardzo, ale takie same proroctwa krążyły o "Papieżu słowiańskim - ludowym bracie" wśród ludu i sprawdziły się na Janie Pawle II, przydomek Słońce.
Co do interpretacji Papieża Murzyna i następnego Papieża - Rzymianina, to pełno tego było w przeróżnych gazetach wraz z całą listą przydomków dotychczasowych papieży, według św. Malachiasza.
Według niej Jan Paweł II określony jest jako "De labore Solis" (Z pracy Słońca)

Wkleiam coś, co sobie wówczas zanotowałam w notatniku:

Następca czyli Bededykt XVI ma przydomek z przepowiedni jako "Gloria Olivae" (Chwała oliwki), co więc miało przepowiadać Murzyna na papieskim tronie,
albo wzmianka o oliwce odnosi się do imienia, które przyjął Joseph Ratzinger.
Św. Benedykt jest twórcą zakonu Benedyktynów, który jako swój symbol przyjął gałązkę oliwki.
Można też spotkać się z interpretacją, która sugeruje, że gloria olivae ma coś wspólnego z faktem,
że Joseph Ratzinger był prefekten Kongregacji ds. Nauki Wiary.
Zwolennicy tej teorii powołują się na Ap 11, 4-5 "Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki, stojące przed obliczem Pana wszystkiej ziemi.
A jeśliby im kto chciał szkodzić, ogień wynijdzie z ust ich i pożre nieprzyjacioły ich;
a jeśliby im kto chciał szkodzić, ten też tak musi być zabity".

Odnośnie ostaniego papieża przepowiednia podaje dłuższą informację:
"In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis". Co możemy przetłumaczyć następująco: "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Petrus Romanus [Piotr Rzymianin],
który będzie paść owce podczas wielu utrapień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."
A zatem zgodnie z "Proroctwem św. Malachiasza" już niebawem czeka nas Paruzja.
W najdawniejszych dokumentach chrześcijańskich (1 Tes 4, 15; 1 Kor 15, 23) przez wyraz "paruzja" rozumiano powrót Chrystusa w chwale pod koniec dziejów, żeby osądzić świat (Mt 24, 29-31; 25, 31-46).
Będzie to "dzień Pana" (1 Kor 1, 8), kiedy to Chrystus "drugi raz się ukaże" (Hbr 9, 28).
Chrześcijanie są zaś zobowiązani do czekania na powrót Chrystusa.
Synoptycy łączą oczekiwanie na koniec świata z zachętą do czuwania (Mt 24, 36-25, 13; Mk 13, 1-37; Łk 21, 5- 36).
A zatem chrześcjanie wszystkich pokoleń zawsze żyją własciwie w okresie Adwentu - oczekiwania na przyjście Pana.
Co wiecej, modlitwa pierwszych chrześcijan ("Maran atha") była prośbą o to, aby Pan przyszedł jak najszybciej.
Tymi słowami kończy się właśnie Apokalipsa: "Przyjdź Panie Jezu!". Każde pokolenie chrześcijan powinno żyć tak, jakby było pokoleniem paruzji. Jan Paweł II powtarzał tak często "Nie lękajcie się!"
Teksty biblijne przesycone są atmosferą końca czasów i sądu ostatecznego, ale przede wszystkim są przesłaniem nadziei.
Autorzy natchnieni piszą o czasach trudnych, o okresie ucisku i prześladowań, o wojnach, kataklizmach, o niezwykłych zjawiskach.
Wszystko jednak skończy się dobrze!
Historia zmierza do swego celu, ale Chrystus nie pozostawił nam żadnych wskazówek czasowych.
Złudne zatem i mylące są wszelkie próby przewidzenia końca świata.
Chrystus zapewnił nas jedynie, że koniec nie nastąpi, zanim Jego zbawcze dzieło nie ogarnie całego świata za pośrednictwem głoszenia Ewangelii:
"A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom.
I wtedy nadejdzie koniec" (Mt 24, 14).
Jezus przestrzegł równocześnie przed dociekaniem, kiedy to nastąpi: "Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą" ((Dz 1, 7).
"O dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec" (Mk 13,32).

Jesli wiec przepowiednia ta mialaby byc prawdziwa, moze oznaczac że koscioly chrzescijanskie sie polacza i nie bedzie juz papieża jako glowy Kosciola Rzymsko-Katolickiego.
Podobno juz Jan Pawel II zastanawial się na zmianą funkcjonowania instytucji papieża, w chwili komunii z innymi denominacjami chrzescijanskimi.

Mieliście podjąć się interpretacji Apokalipsy na tzw. "poważnie" oraz "znaków czasu".
Więc teraz ja czekam na to co napiszecie.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 03 2007 09:34   
Forum

Dziś na Onecie, pojawił się taki oto artykuł:
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11123,1388846,1,czasopisma.html

Jak zwykle o końcu świata i jak zwykle bez szczegółów żadnych konkretnych tylko gdybania o broni atomowej i biologicznej.

O broni atomowej swoje zdanie mam. Chyba tylko dzięki niej nie wybuchła jeszcze Trzecia Wojna Światowa. Mimo oczywistych walorów destrukcyjnych ma ona przede wszystkim znaczenie obronne. Żaden kraj nie odwarzy się bezpośrednio zaatakować innego, który ma broń atomową, ponieważ wie, że może się liczyć z nuklearnym odwetem. Inna sprawa, że ostatnio za broń atomową biorą sie coraz mniej odpowiedzialne kraje tak jak Korea Północna. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Do Kasandry:
A ja szczerze wątpie w tych wszystkich Murzynów i Rzymian. Opisy te są dla mnie zupełnie naciągane. To jest jak horoskop, jest na tyle nie jasny i wieloznaczny, że możesz do niego dopasować co tylko chcesz.
Tutaj trochę więcej odnośnie tej przepowiedni:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

A poza tym to zgadzam się z Tobą. Chrześcijanin codziennie powinien żyć tak jakby Koniec Świata miałby nastąpić już za godzinę. Powinniśmy cieszyć się że dzień ten się zbliża do nas z każdą chwilą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty