Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Żyjemy w czasach ostatnich ?
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 luty 03 2007 10:04   
Forum

Status: offline

Snafu
Do Kasandry:
A ja szczerze wątpie w tych wszystkich Murzynów i Rzymian. Opisy te są dla mnie zupełnie naciągane. To jest jak horoskop, jest na tyle nie jasny i wieloznaczny, że możesz do niego dopasować co tylko chcesz.
Tutaj trochę więcej odnośnie tej przepowiedni:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

Mnie przepowiednia Sw.Malachiasza przekonuję, ponieważ jak dotąd sprawdza się odnośnie wizji związanych z papieżami. Natomiast zastanawiam się, co będzie dalej i co mówi o tym Apokalipsa lub inne pisma.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 03 2007 10:38   
Forum

Wierz w co chcesz Kasandro. Dodam jeszcze jeden link, z tego własnie serwisu: http://www.kosciol.pl/content/article/20050414085511917.htm

A wracając do meritum. Z Pisma Świętego wiemy, że przed Końcem Świata nastąpią prześladowania Kościoła i chrześcijan.

Czy możemy powiedzieć, że już pojawiają się jakieś przesłanki wskazujące, że coś takiego nastąpi w (bliższej lub dalszej) przyszłości? Czy znajdujemy się na początku drogi która doprowadzi do takich wydarzeń? Oczywiście w perspektywie globalnej, nie tylko europejskiej, bo chyba o takie ogólne prześladowania chodzi.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 03 2007 14:43   
Forum

Wszystko to jest dopiero początkiem boleści. Wiele jeszcze przed nami.
Chrystus mówi nam jeszcze o ucisku tak wielkim, że gdyby ów czas nie został skrócony nikt by nie przeżył. I właśnie dlatego należy przyjąć, że ucisk ten będzie na skalę światową a nie regionalną. Uważam, że do końca czasu jeszcze nam zostało sporo czasu, ale kiedy dokładnie on nastąpi to już nie moja sprawa to wiedzieć.
Wszystkie znaki opisane w Piśmie powinny nam uświadamiać o nieuchronności tego dnia, ale w żadnym wypadku nie powinny służyć nam jako podstawy wyliczeń dat. Ani pierwsi ani późniejsi chrześcijanie nie parali się takimi praktykami.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 luty 03 2007 15:04   
Forum

Chrześcijanin codziennie powinien żyć tak jakby Koniec Świata miałby nastąpić już za godzinę. Powinniśmy cieszyć się że dzień ten się zbliża do nas z każdą chwilą.

W moim kościele ksiądz często powtarza - dla chrześcijanina nie ma od jutra - jest tylko od teraz - bo jutra może nie być.
Dlatego nawracajcie się dziś, dziś przyjmujcie Chrystusa.

A znaki mogą być przydatne, tym, którzy sądzą, że ze wszystkim zdążą, że mają dużo czasu i odkładają zajmowanie się swoją wiecznością na później, na "od jutra".
Znaki powinny być dla nich ostrzeżeniem, że trzeba się zatrzymać i pomyśleć o swoim zbawieniu tu i teraz, bo poźniej nie będzie możliwości a i czasu coraz mniej.
No i tego jutra może nie być.
To nie jest tchórzostwo, to jest roztropność i mądrość, nie bez przyczyny tak wychwalana w Piśmie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 03 2007 16:10   
Forum

Zgadzam się w stu procentach z opinią piotra i kobiety. Chodziło mi jedynie o zwrócenie uwagi na pewien ciekawe, moim zdaniem, zjawisko.

Quote by piotr.:
Wszystko to jest dopiero początkiem boleści. Wiele jeszcze przed nami.

Jak widać na załączonym cytacie piotr przyjmuje, że owe prześladowania już występują i mają tendencję do rozwoju.

Z pierwszym twierdzeniem się zgodzę, co do drugiego nie jestem już taki pewien. Istnieje w psychologii takie pojęcie jak heurystyka dostępności. "Polega ona na przypisywaniu większego prawdopodobieństwa zdarzeniom, które łatwiej przywołać do świadomości i są bardziej nacechowane emocjonalnie." (za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Heurystyka_dost%C4%99pno%C5%9Bci).

Do tego odwołuje się sporo osób mówiących o dacie 2012, argumentują, że ostatnio jest więcej trzęsień ziemi, wojen a ludzie stają się coraz bardziej niegodziwi. Nie jest to oczywiście prawda, po prostu dostajemy na ten temat więcej informacji podawanych w sposób dość emocjonalny (głównie wiadomości i programy typu UWAGA).

Otóż moje pytanie brzmi: Czy faktycznie w skali globalnej chrześcijanie są bardziej prześladowani niż 100, 200 czy 300 lat temu?

Pytanie to ma oczywiście swoją zdecydowanie bardziej ogólną wersję: Czy człowiek faktycznie żyjący tuż przed Końcem Świata (np. tak trzy dni przed) będzie w stanie zrozumieć znaki? Czy też to będzie dla niego kolejny tydzień zwykłej egzystencji, podobny do tygodni poprzednich?

Takie są moje wątpliwości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 03 2007 19:35   
Forum

Jak widać na załączonym cytacie piotr przyjmuje, że owe prześladowania już występują i mają tendencję do rozwoju.

Tak na marginesie - Nie odniosłem tej myśli jedynie do prześladowań chrześcijan. Nie można ograniczać znaków końca świata tylko do prześladowań wierzących w Jezusa.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 luty 04 2007 18:07   
Forum

Wierzę, że żyjemy w czasach ostatnich o których mówił Jezus w 24 rozdziale Ew. Mateusza.
Powinien być to dla nas czas czuwania na Jego powrót na tę ziemię.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 05 2007 10:07   
Forum

Snafu podał punk/znak czwarty:

4. Prześladowania Kościoła i chrześcijan.
Podaj proszę jeszcze stosowny(e) cytaty potwierdzające z Pisma .

Jeśli chodzi o ten punkt to największe prześladowania były za komunizmu/socjalizmu i objęły swym zasięgiem cały świat socjalistyczny. Po upadku "komuny" chrześcijaństwu żyje się o wiele lepiej.

Smiejko
A może jakieś uzasadnienie twojej tezy i odniesienie się do punktów
2. Odstępstwo i upadek wiary
3. Działalność Antychrysta
4. Prześladowanie Kościoła i chrześcijan

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 luty 05 2007 12:16   
Forum

karol dabrowski

Nawet na Evivę cytującą róznej maści pisma i "proroctwa" zostało przymknięte oko,chociaż ociera się o granice złamania zasad publikacji.

Gratuluję Ci zostania moderatorem.Cieszy mnie,ze patrzycie na mnie z przymkniętym okiem.Niektóre proroctwa są bardzo ciekawe jak np.pastora E.Cayce itd.Osobiście bardzo żałuję,że tak mało wiadomo na temat proroctw księdza Klimuszki.

Serdecznie pozdrawiam.eviva

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 05 2007 13:42   
Forum

Quote by Dezerter:
4. Prześladowania Kościoła i chrześcijan.
Podaj proszę jeszcze stosowny(e) cytaty potwierdzające z Pisma .

Mt 24,9-14
9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Quote by Dezerter:
Jeśli chodzi o ten punkt to największe prześladowania były za komunizmu/socjalizmu i objęły swym zasięgiem cały świat socjalistyczny. Po upadku "komuny" chrześcijaństwu żyje się o wiele lepiej.

Zdecydowanie gorzej żyło się chrześcijanom w pierwszych wiekach naszej ery pod panowaniem Cesarstwa Rzymskiego, zanim wprowadzony został edykt tolerancyjny.

Jeśli chodzi o mnie to myślę, że prześladowania o których jest mowa u Mateusza są jeszcze od nas odległe. Nie ta skala. Nie jestem w stanie ocenić czy prześladownia obecnie się zwiększają. Nie czuję się odpowiednio kompetentny.

Quote by Dezerter:
2. Odstępstwo i upadek wiary

Tutaj natomiast uważam, że to obecnie następuje. Dużo osób odpada od Kościoła (chodzi tutaj o wszystkie wyznania), sporo też jedynie uczęszcza na msze. Wydaje mi się, że prawdziwa wiara jest w defensywie. Ziemskie sprawy zbytnio przytłaczają wierzących. Inną sprawą jest to, że wiara polega na zaufaniu Panu a wiele osób nie chce lub boi się zaufać.

Quote by eviva:
Niektóre proroctwa są bardzo ciekawe jak np.pastora E.Cayce itd.Osobiście bardzo żałuję,że tak mało wiadomo na temat proroctw księdza Klimuszki.

Nie znam żadnych z proroctw które wymieniłaś, nie zajmowałem się nigdy przepowiedniami. Koncentrujemy się głównie na tych zawartych w Piśmie Świetym zgodnie z zasadą że one są w 100% wiarygodnie w przeciwieństwie do innych do których zawsze są pewne wątpliwości (np. Malachiasza). Jeśli jednak uważasz je za ciekawe to jest to właśnie odpowiednie miejsce aby zwrócić na nie uwagę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 05 2007 20:21   
Forum

Quote by smiejka: Wierzę, że żyjemy w czasach ostatnich o których mówił Jezus w 24 rozdziale Ew. Mateusza.
Powinien być to dla nas czas czuwania na Jego powrót na tę ziemię.

Ja też.

Św. Faustyna w swoim "Dzienniczku" pisze:
1732.Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższe ją w potędze i świętości.
Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.

W homili wygłoszonej podczas mszy w Krakowie - Łagiewnikach Jan Paweł II powiedział publicznie, że to on jest tą "iskrą".
Co należy zatem rozumieć pod wypowiedzią "ostateczne przyjście Moje"?
Jest to kolejny "znak czasu"?
Czy Apokalipsa mówi podobnie?
Co oznacza określenie "ostateczne przyjście Jezusa" ?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 luty 05 2007 21:40   
Forum

Jeżeli chodzi o odstępstwo i upadek wiary to widzimy to na własnych oczach. Biblia mówi że przy koncu czasów ludzie bed abez serca, bardziej miłujący rozkosze niż Boga, będa odstępowac od żywej prawdy itp.
Jeżeli chodzi o antychrysta już w Biblii zostało napisane że tajemnicza moc działa. Na krótko przed powtórnym przyjściem Jezusa objawi się największy i ostatni antychryst, ten, „który ma przyjść”. Biblia mówi: „Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.” 2 TESAL. 2,3-4 (BW)
Biblia mówi: „A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.” 2 TESAL. 2,8-10 (BW)
Jeżeli chodzi o prześladowanie chrzescijan to napewno sa jednostki przesladowane. Jednak wierzę że ten koncowy ucisk o jakim pisze Biblia że takiego nie było - będzie dopiero w przeszłości tuż przed powrotem Chrystusa na Ziemię.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 luty 05 2007 21:49   
Forum

"Św. Faustyna w swoim "Dzienniczku" pisze:
1732.Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższe ją w potędze i świętości.
Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.

"W homili wygłoszonej podczas mszy w Krakowie - Łagiewnikach Jan Paweł II powiedział publicznie, że to on jest tą "iskrą"."

Z tego fragmentu wynikałoby, że Jan Paweł II miał przygotowac świat na powrót Chrystusa????
Bo czegoś tu nie rozumiem!!!

"Co należy zatem rozumieć pod wypowiedzią "ostateczne przyjście Moje"?"
Pewnie chodzi o przyjście Chrystusa!

Czy Apokalipsa mówi podobnie? Nie!!!!
Co oznacza określenie "ostateczne przyjście Jezusa"?
To stwierdzenie oznacza, że Jezus przyjdzie po swój lud. Mówił o tym jak był na ziemi, że przygotuje dla swoich wiernych mieszknaie i powróci powtórnie. Jednak najpierw musi wypełnić się to, co mówią proroctwa.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 06 2007 07:43   
Forum

Eviva
> Osobiście bardzo żałuję,że tak mało wiadomo na temat proroctw księdza Klimuszki.

http://www.gwiazdy.com.pl/25_00/8.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Klimuszko
http://www.klimuszko.pl/

http://www.marian-wasilewski.pl/czeslaw_klimuszko.php

Publikacje o. Klimuszko
''Moje widzenie świata''
cz.1 - ''Parapsychologia w moim życiu''
cz.2 - ''Szukajmy szczęścia w przyrodzie''
cz.3 - ''Powrót do ziół''

http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=4123&tp=ludzie&page=1
" rozsławił miasto i klasztor, w którym mieszkał. Setki ludzi przyjeżdżało do niego po poradę zielarską i zdrowotną. Ojciec Andrzej służył pomocą wielu ludziom. Pozostawił po sobie przepisy na mieszanki ziołowe, które są skuteczną pomocą w niemal 130 chorobach. Skuteczność ziół potwierdziły badania lekarskie.
O. Andrzejowi Klimuszce przypisywano również zdolności parapsychologiczne. Słynął zwłaszcza ze zdolności jasnowidzenia. Jego sława "cudotwórcy z Elbląga" znana była poza granicami Polski, a nawet Europy.
Tuż po wojnie szerokim echem w kręgach kościelnych odbiła się jego przepowiednia wypowiedziana w 1947 roku: "Widzę niespodziewaną śmierć kardynała Hlonda 24 października. Po nim zaraz pójdzie do grobu drugi dygnitarz kościelny mniejszego kalibru". Słowa te znalazły swe potwierdzenie 4 miesiące później. Kard. Hlond zmarł we wskazanym dniu na zapalenie płuc, a kilka dni później, wracając samochodem z pogrzebu kardynała, zginął w wypadku biskup Łukomski.
Ojciec Klimuszko potrafił na podstawie zdjęcia powiedzieć wiele szczegółów o zaginionej osobie. Wypowiadał się m.in. w sprawie najpierw porwanego, a potem zamordowanego premiera Włoch Aldo Moro. O zgodności jego wizji z rzeczywistością przekonał się cały świat. Słynna też była pomoc ojca Klimuszki w sprawie odnalezienia zwłok Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława Piaseckiego założyciela PAX.
Przepowiedział też krótki żywot papieża Jana Pawła I, wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, a także, w 1980 roku, to, że związek "Solidarność" powstanie dwukrotnie, co było wówczas zupełnie niezrozumiałe".

http://bartek9011.blox.pl/2006/05/wpis-3.html
" Przyznał, że miał wizję potencjalnej wojny nuklearnej oraz wojen religijnych. Mówił tak:
"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne".

[.....]Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów. Przed Polską widzę jasność i wstępowanie do góry. Będzie bardzo dobrze".
Tuż przed swoją śmiercią powiedział swojemu przyjacielowi:
"Kraj ten oczekuje lata świetności. Jest to obecnie szczęśliwe miejsce. Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie".

[........] "Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój".
"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Giblartarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą [...]"
"Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 luty 06 2007 09:24   
Forum

kasandra K80
Dziękuję,że przypomniałaś nam o ks.Cz.Klimuszce.
Ja znalazłam trochę o G.Bongiovannim ze str.http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=266

Przyjechałem przywieźć Wam objawienie fatimskie, które jest najważniejsze ze wszystkich objawień Matki Boskiej i które dotyczy naszej przyszłości, nawrócenia się człowieka i możliwej apokalipsy.

Co zawiera Trzecia Tajemnica Fatimska?

Objawienie fatimskie obejmuje kilka spraw dotyczących przyszłości, które obecny papież zna bardzo dobrze. Niewielką ich część Jan Paweł II przekazał do publicznej wiadomości w roku 1980 roku w czasie pobytu w Niemczech. Matka Boska w tym objawieniu przede wszystkim nawołuje do modlitwy. Madonna mówi tam o okresie drugiej części XX-wieku, czyli obecnym czasie. Zapowiada, że wydarzy się kilka rzeczy. Pierwszą jest kryzys wewnątrz państwa watykańskiego. Rozłam pomiędzy kardynałami we władzach kościelnych. Do tego stopnia, że papież mógł zginąć z tego powodu. Następną rzeczą jest problem wybuchu III wojny światowej. Może nie dojść do niej, jeśli człowiek zmieni swoje postępowanie. Ostatnia wojna w Jugosławii była sygnałem pokazującym co może nas czekać. Kolejna sprawa to kataklizmy, które wystąpią w tych czasach. Nie jest powiedziane jaki to będzie rodzaj kataklizmów. Czy asteroid, czy trzęsienie ziemi, czy coś innego? W przekazie fatimskim porusza się też kwestie obecność szatana, antychrysta na ziemi.

Oczywiście przedstawianą przyszłość można poprzez modlitwę i właściwe postępowanie zmienić.

O niektórych podanych wyżej treściach słyszeliśmy już z choćby opublikowanej w 1963 roku tzw. wersji dyplomatycznej przepowiedni fatimskiej. Czy jest coś co nawet w przeciekach było skrywane?

Są w tym przekazie słowa niosące nadzieję i optymizm.

Madonna oznajmia, że po trudnym okresie nadejdzie bardzo długi czas pokoju na świecie. Ma to związek z zapowiedzią ponownego przyjścia Chrystusa na ziemie. Stanie się to w momencie, którego nikt się nie spodziewa.

Drugą ważną informacją jest tam zapowiedź spotkania się ludzkości z istotami spoza naszego świata żyjącymi we Wszechświecie. (Według mojego rozeznania powinno to nastąpić w okolicach 2012 roku). To są najważniejsze elementy trzeciego objawienia fatimskiego. Jezus i Matka Boska powiedzieli, abym poszedł w świat to przekazywać.

Jaki jest Twój stosunek do ogłoszonej właśnie watykańskiej wersji Trzeciej Tajemnicy Fatimksiej.

Nie jest to pełny przekaz jaki otrzymała Łucja...

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 06 2007 12:22   
Forum

Siostry drogie!
Nie rozpędzajcie się proszę. Jeśli każdy zacznie wrzucać tu ciekawe proroctwa to zgubimy wątek właściwy!!!

Proponuję i myślę, że się zgodzicie załóżmy wątek :
"Proroctwa niebiblijne "
proponuję tam zamieszczać ciekawe i jeśli tak można powiedzieć wiarygodne proroctwa
o. Klimuszko jest dla mnie wiarygodny

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 luty 06 2007 13:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: o. Klimuszko jest dla mnie wiarygodny

Dlaczego ? Bo był zakonnikiem ? Czy aby na pewno były to proroctwa pod wpływem Ducha Świętego, czy też jasnowidztwo i wróżby ? Jak odróżnisz dar Ducha od opętania duchem ? Które owoce ciebie przekonały ?
Jeżeli są dla ciebie wiarygodne, to rozglądajmy się za sadzonkami palm kokosowych i drzewek/krzewów cytrusowych, niewiele już brakuje.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kasandra_K80
 luty 06 2007 13:43   
Forum

Quote by Rafi F:

Dlaczego ? Bo był zakonnikiem ? Czy aby na pewno były to proroctwa pod wpływem Ducha Świętego, czy też jasnowidztwo i wróżby ?

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości, powinno sie sięgnąć po jego pamietniki.
Ale ponoć jest zakaz ich publikacji, bo są tak rewelacyjne.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 06 2007 13:44   
Forum

Eviva
Jaki jest Twój stosunek do ogłoszonej właśnie watykańskiej wersji Trzeciej Tajemnicy Fatimksiej.
Nie jest to pełny przekaz jaki otrzymała Łucja...

Nie są w pełni opublikowane.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 06 2007 14:00   
Forum

Quote by Dezerter: Siostry drogie!
Nie rozpędzajcie się proszę. Jeśli każdy zacznie wrzucać tu ciekawe proroctwa to zgubimy wątek właściwy!!!

Proponuję i myślę, że się zgodzicie załóżmy wątek :
"Proroctwa niebiblijne "

Czy pewne wypowiedzi, zdarzenia, ludzie - nie są znakami danymi nam przez Boga?
Dlaczego wszystkie znaki muszą mieć dosłowne potwierdzenie w Biblii?
Biblia jeśli o czyms mówi, to z reguły symbolicznie.
Czy w Biblii jest napisane w sposób dosłowny o tsunami które miało miejsce w Azji? Albo o wydarzeniach z 11.09.2001 ?

A jednak to są również znaki czasu.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 06 2007 18:05   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Czy w Biblii jest napisane w sposób dosłowny o tsunami które miało miejsce w Azji? Albo o wydarzeniach z 11.09.2001 ?

A jednak to są również znaki czasu.

No cóż.
Nie sądzę aby wskazywały one na bliski Koniec Świata. Nie sądzę abyśmy właśnie przeżywali takie cierpienia o jakich mówi Ewangelia Mateusza. Za Cesarstwa Rzymskiego było znacznie gorzej. Jak dla mnie są to po prostu wydarzenia, oczywiście tragiczne, ale tylko wydarzenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 06 2007 18:33   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Quote by Rafi F:

Dlaczego ? Bo był zakonnikiem ? Czy aby na pewno były to proroctwa pod wpływem Ducha Świętego, czy też jasnowidztwo i wróżby ?

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości, powinno sie sięgnąć po jego pamiętniki.
Ale ponoć jest zakaz ich publikacji, bo są tak rewelacyjne.

Pozdrawiam

A może : jest zakaz ich publikacji, bo mogłyby szerzyć niechrześcijańskie treści albo być pożywką dla różnych wróżbitów, astrologów, jasnowidzów, "proroków" itd ?
Skąd założenie, że są rewelacyjne ?
Ba, skąd wiadomo ze istnieją ? Różne plotki z "zaufanych" źródeł wychodziły.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kasandra_K80
 luty 07 2007 08:19   
Forum

A może : jest zakaz ich publikacji, bo mogłyby szerzyć niechrześcijańskie treści albo być pożywką dla różnych wróżbitów, astrologów, jasnowidzów, "proroków" itd ?

W wypowiedzi nie do końca jestem precyzyjna.
Kiedys czytałam, że Urząd Kontroli zabronił drukowania pamiętników jasnowidza.
Nie wiem do końca czy je w końcu wydrukowano czy też nie
i czy tym pamiętnikiem jest jego książka "Moje widzenie świata"
i czy zawiera wszystko co pisał.

Nie wiem czy takie umiejętności są według Ciebie podejrzane, ale energią promieniuje każdy organizm,
a on miał umiejętność odczytywania jej śledów w czasie i przestrzeni.
Swoje zdolności wykorzystywał przede wszystkim do rozwiązywania codziennych problemów ludzi, którzy się do niego zgłaszali.
Z jego usług kilkakrotnie korzystały również organa ścigania.
Patrząc na fotografię człowieka, potrafił nie tylko odgadnąć cechy jego charakteru,
stan zdrowia czy wydarzenia z nim związane, ale także wskazać miejsce, w którym przebywa.
Mnóstwo też ludzi przychodziło do niego po porady zielarskie.

W klasztorze w Elblągu, gdzie o. Klimuszko spędził ostatnie 20 lat swego życia,
otwarto w jego dawnej celi muzeum, z pamiątkami po nim - listy, zdjęcia, zapiski, recepty.
Są tu listy z całej Europy, zza oceanu, z Izraela (od rodziców dziecka porwanego dla okupu).
Są artykuły z zagranicznej prasy o fenomenie Klimuszki.
O. Andrzej Klimuszko jest honorowym obywatelem Elbląga.
Tytuł ten nadano mu 30 maja 2004 roku.

Chyba wybiorę się tam latem i wtedy dowiem się czy wszystko opublikowano.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 07 2007 10:06   
Forum

Jeśli znaki czasu mają być tylko biblijne, to ktos tutaj obiecywał, że zaczniecie od Apokalipsy.
Więc cierpliwie czekam i zmykam...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 luty 07 2007 16:49   
Forum

"Czasy ostateczne zostały ogłoszone w dniu zesłania Ducha Świętego (Dz 2,17). Apostołowie bardzo realnie liczyli się z tym, że być może Chrystus Pan zechce powrócić już za ich życia. Ta postawa winna cechować każde kolejne pokolenie chrześcijan. Każde bowiem pokolenie powinno trwać w gotowości na przyjście Pana. Zarazem jednak nigdy dość przypominania, że Dzień ten zostanie wyznaczony suwerenną decyzją Boga: "Nie nasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą" (Dz 1,7; por. Mt 24,36). Nam wystarczy wiedzieć, że Chrystus przyjdzie już niedługo: "Już za krótką, za bardzo krótką chwilę przyjdzie Ten, który ma nadejść i nie spóźni się" (Hbr 10,37; por. Flp 4,5)."

całość:
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_53.htm

A tu ojcowie Pallotyni objaśniają symbolikę biblijną:

http://www.biblia.poznan.pl/PS/Biblia.htm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 luty 09 2007 18:09   
Forum

"Czy pewne wypowiedzi, zdarzenia, ludzie - nie są znakami danymi nam przez Boga?

A jednak to są również znaki czasu."

Osobiście wierzę, że to sa jedne ze znaków czasu.
Ale to co będzie w przyszłości dopiero się zacznie. I wierzę, że będzie jeszcze gorzej (chodzi mi o zasięg klęsk i cierpienie człowieka). Przede wszystkim Lud Boży (resztka) bedzie prześladowany.

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 09 2007 18:45   
Forum

Quote by smiejka: "Czy pewne wypowiedzi, zdarzenia, ludzie - nie są znakami danymi nam przez Boga?

A jednak to są również znaki czasu."

Osobiście wierzę, że to sa jedne ze znaków czasu.
Ale to co będzie w przyszłości dopiero się zacznie. I wierzę, że będzie jeszcze gorzej (chodzi mi o zasięg klęsk i cierpienie człowieka). Przede wszystkim Lud Boży (resztka) bedzie prześladowany.

Całkowicie się z Toba zgadzam.

Koledzy znający dobrze Biblię i Apokalipsę podjeli się znaleźć cytaty i ich interpretacje dotyczące "znaków czasu". Ale wygląda na to, że Apokalipsa była, jest i będzie księgą na zawsze niezrozumiałą.
Już łatwiej znaleźć interpretacje proroctw Nostradamusa niż Apokalipsy. Czyli św. JAN napisał bezużyteczną księgę.

Ciekawe, że podobnych problemów nie mają inne religie, że znają interpretacje swoich dzieł.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 luty 09 2007 21:25   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Całkowicie się z Toba zgadzam.

Koledzy znający dobrze Biblię i Apokalipsę podjeli się znaleźć cytaty i ich interpretacje dotyczące "znaków czasu". Ale wygląda na to, że Apokalipsa była, jest i będzie księgą na zawsze niezrozumiałą.
Już łatwiej znaleźć interpretacje proroctw Nostradamusa niż Apokalipsy. Czyli św. JAN napisał bezużyteczną księgę.

Ciekawe, że podobnych problemów nie mają inne religie, że znają interpretacje swoich dzieł.

Wypowiem się tutaj za siebie.

Ja nie podejmuje się analizy Apokalipsy. Nie znam jej drobrze, jest księgą trudną, ale nie jest to właściwy powód.

Tak naprawdę każde rozpoznawanie znaków i "przewidywanie" przyszłości na podstawie proroctw może być zwodnicze. Wielu ludzi się na tym poślizgnęło przewidując rychły Koniec Świata. Chęć zdobycia tej wiedzy może być zgubna, ponieważ poszukując przyszłości możesz zagubić teraźniejszość. Możesz zapomnieć, że teraz i tutaj masz pracę do wykonania - bycie chrześcijaninem.

Ten temat w zasadzie ogranicza sie do refleksji o tym co nieuniknione. I tak nie odgadniemy kiedy wypełnią się czasy, a każda interpretacja znaku może być zwodnicza.

Żyjemy w czasach ostatnich. Zaczęły się prawie dwa tysiące lat temu. Mamy misję do wykonania, tu i teraz, nie ma dla nas znaczenia czy jutro wogóle nadejdzie. Wgłębiając się w Apokalipse możemy natomiast zostać badaczami księgi, zamiast żyć w Chrystusie, tak jak powinniśmy.

Mimo to nie uważam Objawienia Świętego Jana za księgę zbedną. Ona nam po prostu przypomina o tym, że Pan do nas powróci. Przypomina nam o zbliżającym się do nas zbawieniu. Czytając ją nie poszukujemy wiedzy lecz pocieszenia i nadziei.

Takie jest moje zdanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 luty 09 2007 21:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by snafu: Chęć zdobycia tej wiedzy może być zgubna, ponieważ poszukując przyszłości możesz zagubić teraźniejszość. Możesz zapomnieć, że teraz i tutaj masz pracę do wykonania - bycie chrześcijaninem.

Myślę że to zdanie jest szczególnie warte podkreślenia.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 luty 10 2007 02:31   
Forum

Ot, mądrego po szkołach, dobrze posłuchać - jak powiedział Pawlak

Interesująca rozmowa: z o. prof. AUGUSTYNEM JANKOWSKIM OSB biblistą, tłumaczem Apokalipsy rozmawiają Sławomir Rusin i Marcin Jakubionek

Jak to będzie na końcu świata, czyli co Apokalipsa mówi naprawdę?

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/apokalipsa-jankowski.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,76 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty