Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Sejm: 40 mln zł na Świątynie Opatrzności Bożej
 |  Wersja do druku
WcWojen
 styczeń 28 2007 17:30  (Czytany 7955 razy)  
Forum

Status: offline

0001, 0002, 0003

A jak komuś nie będzie stykać - np. emerytom z rent - to się zawsze będą mogli udać pomodlić do nowej świątyni...

===

Niejako ciąg dalszy za wątkiem...

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Belle Star
 styczeń 29 2007 09:55   
Forum

Po prostu kolejna polityczna zagrywka, która podejrzewam nie ma u pomysłodawców żadnego religijnego tła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 29 2007 15:04   
Forum Moderator
Moderator

Jak tak bedziemy wydawac publiczne pieniadze to nie bedzie nam potrzebna opatrznosc ale milosierdzie...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 29 2007 16:27   
Forum

zazdrość przez was przemawia?
bo nie sądzę, że rzeczywista troska o Państwo (chciałbym się rozczarować, ale chyba nie udowodnicie mi, że się mylę)

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
WcWojen
 styczeń 29 2007 16:55   
Forum

Quote by medieval_man: zazdrość przez was przemawia?
bo nie sądzę, że rzeczywista troska o Państwo (chciałbym się rozczarować, ale chyba nie udowodnicie mi, że się mylę)

Tak - zazdrość... np. bidującego emeryta w sytuacji gdy nie ma na rewaloryzacje rent, gdy ci co powinni ja zapewnić, zamiast stać za przestrzeganiem konstytucji kombinują jak tu ją obejść w majestacie prawa (nie mogli bezpośrednio przekazać na świątynie, to przekazali na jej pododdziały, podobno muzealne). ...A może tak zwykłe poczucie uczciwości i przyzwoitości? Podobno pierwotnie wszystko miało iść ze składek wiernych... Cóż, wierni poskąpili (a Watykan raczej gromadzi, niż wydaje), to w naszym pseudo świeckim kraju obciążono wszystkich: i wiernych w tego czy innego Boga (co z tego że nie będzie to świątynia ogólnowyznaniowa ale jedynie słusznego Kościoła), i nawet ateistów...

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 29 2007 18:06   
Forum

i tak nie wierzę: ciekawe czemu bidujący emeryci i aktywiści forumowi nie buntują się przeciwko budowie, na przykład stadionu Wisły w Krakowie - koszt kilka razy wyższy niż koszt wzmiankowanej świątyni i pokrywany przez budżet, ciekawe czemu bidujący emeryci nie buntują sie przeciwko powstającym jak grzyby po deszczu luksusowym inspektoratom ZUS, z ktorych koszt kazdego to także przynajmniej kilka milionów złotych.

To wszystko nie przeszkadza?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
piotr.
 styczeń 29 2007 18:14   
Forum

Śmieszni jesteście, przeciwnicy projektu.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 29 2007 19:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:

Nie wiem na czym polega ta śmieszność.
1) Czy na tym, że Świątynia Opatrzności miała być dla wszystkich Polaków w państwie wielonarodościowym i wielowyznaniowym ?
2) Czy na tym, że jest to już kolejna taka świątynia ?
3) Czy na tym, że wg wielu wiernych jest to trwonienie majątku Kościoła i chętnie by nie dali na to złotówki ?
4) Czy na tym, że potrzebniejsze są schroniska dla ciężarnych matek, czy dla bezdomnych. ?
5) Czy na tym, że jest to właściwie zaprzeczenie rozdzielności Państwa i Kościoła ?
6) Czy na tym, że Kościół jest ordynarnie w ten sposób wykorzystany do celów politycznych ?
7) Czy na tym, że ta sama władza łamie obietnice dane różnym grupom zawodowym z powodu niedostatków budżetowych
8) Czy na tym, że za te same pieniądze mógłby powstać (przy nie rozrzucaniu pieniędzy na zewnętrzne "ekspertyzy") solidny zalążek służb ratowniczych ?
9) Czy może na tym, ze Bóg miłości potrzebuje, a nie ofiary z betonu i stali ?
10) Czy na tym, że ... powodów " śmieszności" można mnożyć w nieskończoność

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 styczeń 29 2007 19:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man: i tak nie wierzę: ciekawe czemu bidujący emeryci i aktywiści forumowi nie buntują się przeciwko budowie, na przykład stadionu Wisły w Krakowie - koszt kilka razy wyższy niż koszt wzmiankowanej świątyni i pokrywany przez budżet, ciekawe czemu bidujący emeryci nie buntują sie przeciwko powstającym jak grzyby po deszczu luksusowym inspektoratom ZUS, z ktorych koszt kazdego to także przynajmniej kilka milionów złotych.

Na stadion Wisły Kraków może iść każdy na tych samych warunkach - kupuje bilet. Ten sam stadion jest jednym z argumentów za rozegraniem w Polsce Mistrzostw Europy lub Świata, a to już interes z którego korzystają wszyscy. Nie mówiąc o wielu innych korzyściach - po prostu niezła inwestycja promująca także region.
Co do inspektoratów - już pikietę widziałem, budzą one u wielu zgorszenie. Czy ŚO ma budzić podobne? Na "chwałę bożą" podzielimy ludzi ? Jaki to ma sens ?
Ja widze różnice. Jedna zasadniczą : nie chcę, aby pod przymusem zbierano pieniądze od ateistów, czy teistów innej wiary czy wyznania na budowę świątyni jednego wyznania. A tak to w tej chwili wygląda, oczywiście na "chwałę boża".

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 styczeń 29 2007 19:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:

Argumenty typu:
- to nie takie zło, skoro inni tak robią
- inni tak robią, to i my możemy
- inni robią gorzej
nie przystoją chyba Chrześcijanom. Co do Kościoła można mieć chyba większe wymagania moralne, niż do "zwykłych" grzeszników, nieprawdaż ?

===

Cytat 
milka
 styczeń 29 2007 20:33   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:

Argumenty typu:
- inni robią gorzej
nie przystoją chyba Chrześcijanom. Co do Kościoła można mieć chyba większe wymagania moralne, niż do "zwykłych" grzeszników, nieprawdaż ?

ech, rafi, jestes okropnie i to straszliwie okropnie madry!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 styczeń 29 2007 20:40   
Forum

Nie wiem na czym polega ta śmieszność.
1) Czy na tym, że Świątynia Opatrzności miała być dla wszystkich Polaków w państwie wielonarodościowym i wielowyznaniowym ?
2) Czy na tym, że jest to już kolejna taka świątynia ?
3) Czy na tym, że wg wielu wiernych jest to trwonienie majątku Kościoła i chętnie by nie dali na to złotówki ?
4) Czy na tym, że potrzebniejsze są schroniska dla ciężarnych matek, czy dla bezdomnych. ?
5) Czy na tym, że jest to właściwie zaprzeczenie rozdzielności Państwa i Kościoła ?
6) Czy na tym, że Kościół jest ordynarnie w ten sposób wykorzystany do celów politycznych ?
7) Czy na tym, że ta sama władza łamie obietnice dane różnym grupom zawodowym z powodu niedostatków budżetowych
8) Czy na tym, że za te same pieniądze mógłby powstać (przy nie rozrzucaniu pieniędzy na zewnętrzne "ekspertyzy") solidny zalążek służb ratowniczych ?
9) Czy może na tym, ze Bóg miłości potrzebuje, a nie ofiary z betonu i stali ?
10) Czy na tym, że ... powodów " śmieszności" można mnożyć w nieskończoność

Na tym, że państwo na każdym kroku bezsensownie wydaje pieniądze podatników ale cicho sza. Ocknij się.

Na stadion Wisły Kraków może iść każdy na tych samych warunkach - kupuje bilet. Ten sam stadion jest jednym z argumentów za rozegraniem w Polsce Mistrzostw Europy lub Świata, a to już interes z którego korzystają wszyscy. Nie mówiąc o wielu innych korzyściach - po prostu niezła inwestycja promująca także region.
Co do inspektoratów - już pikietę widziałem, budzą one u wielu zgorszenie. Czy ŚO ma budzić podobne? Na "chwałę bożą" podzielimy ludzi ? Jaki to ma sens ?
Ja widze różnice. Jedna zasadniczą : nie chcę, aby pod przymusem zbierano pieniądze od ateistów, czy teistów innej wiary czy wyznania na budowę świątyni jednego wyznania. A tak to w tej chwili wygląda, oczywiście na "chwałę boża".

łojojoj...
wiesz ile kasy pójdzie na mistrzostwa?
a ja np. nie życzę sobie żeby robiono stadion wisły.
nie lubię piłki nożnej, uważam że budują stadion, żeby młokosy miały się gdzie lać po łbach i dlatego nie chcę żeby finansowano z państwowej kasy ten obiekt. I co teraz? Mam się powiesić?

Poza tym gdzie są demonstracje środowisk katolickich przeciw budowie tej swiątyni? Ilu takich przeciwników jest?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 29 2007 21:51   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:

Argumenty typu:
- inni robią gorzej

sorry, Rafi F, bardzo Cię cenię, ale gdzie uzyłem argumentu:
- budowa ŚO nie jest taka zła, skoro inni coś innego budują
- inni budują coś, to i my możemy
- inni robią gorzej

Raczej pytałem o motywacje protestujących, a nie usprawiedliwiałem kogokolwiek, w tym Kościoła i chrześcijan.

Też uważam, że przedstawione przez Ciebie argumenty nie przystoją chrześcijanom, a co do Kościoła można mieć większe wymagania moralne, niż do "zwykłych" grzeszników.

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 30 2007 08:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:

Argumenty typu:
- inni robią gorzej

sorry, Rafi F, bardzo Cię cenię, ale gdzie uzyłem argumentu:
- budowa ŚO nie jest taka zła, skoro inni coś innego budują
- inni budują coś, to i my możemy
- inni robią gorzej

Raczej pytałem o motywacje protestujących, a nie usprawiedliwiałem kogokolwiek, w tym Kościoła i chrześcijan.

Też uważam, że przedstawione przez Ciebie argumenty nie przystoją chrześcijanom, a co do Kościoła można mieć większe wymagania moralne, niż do "zwykłych" grzeszników.

Dziękuję za miłe słowa, lecz :

1)ZUS
- to nie takie zło, skoro inni budują wielkie budowle marnotrawiąc nie swoje pieniądze
- inni też marnotrawią, to i my możemy budować ŚO
- inni są nawet złodziejami

2) stadion Warty (specjalnie osobno dla Piotra)
- to nie takie zło, skoro inni budują wielkie stadiony marnotrawiąc nie swoje pieniądze
- inni też marnotrawią, to i my możemy budować ŚO
- inni są nawet łapówkarzami

3) Co do mariażu politycznego pewnych ugrupowań z Kościołem i wykorzystania Kościoła do celów politycznych (z punktu widzenia Kościoła)
- to nie takie zło, skoro inni się k..wią
- inni są jeszcze złodziejami i łapówkarzami

Coś się panowie z moimi poprzednimi argumentami 1)-10) nie zmierzyli. Argument typu
Na tym, że państwo na każdym kroku bezsensownie wydaje pieniądze podatników ale cicho sza. Ocknij się.

Zaliczam do "to nie takie zło, skoro inni tak robią".

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 30 2007 08:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:

łojojoj...
wiesz ile kasy pójdzie na mistrzostwa?
a ja np. nie życzę sobie żeby robiono stadion wisły.
nie lubię piłki nożnej, uważam że budują stadion, żeby młokosy miały się gdzie lać po łbach i dlatego nie chcę żeby finansowano z państwowej kasy ten obiekt. I co teraz? Mam się powiesić?

Poza tym gdzie są demonstracje środowisk katolickich przeciw budowie tej swiątyni? Ilu takich przeciwników jest?

Mistrzostwa to niezły interes. Jak nie chcesz ich to wygraj wybory i przekonaj innych (oczywiście pod innym hasłem - coś ciekawego znajdziesz, najlepiej coś o obronie wartości narodowych ze wsparciem RM, mandat pewny)

No widzisz Piotr. Nie odróżniasz państwa od Koscioła.
Jestem ciekaw jakbyś się czuł, gdybyś żył w państwie "świeckim" z większością muzułmańską, a państwo pod przymusem ściągało dla ciebie pieniądze na budowę wielkiego meczetu o funkcjach tylko reprezentacyjnych, gdy inne meczety świeca pustkami, obok koczują bezdomni, a twoje dziecko byłoby w półrocznej kolejce na operacje kardiologiczną.

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 30 2007 08:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:

Przykładowe motywacje protestujących:

- Są ateistami lub teistami innych wyznań/religii i nie są szczęśliwi, gdy pod przymusem pobiera się od nich pieniądze na miejsce kultu jednego tylko wyznania. Wierzyli, że żyją w państwie świeckim.

- Są teistami faworyzowanego właśnie wyznania, nie są szczęśliwi, że dając dobrowolnie na tace dają także na budowę niepotrzebnego betonowego kolosa. Wierzyli, ze żyją w państwie świeckim, a tu się okazuje, ze owo państwo świeckie pod przymusem ściąga od nich pieniądze na budowę owego kolosa.

- Są teistami faworyzowanego właśnie wyznania, chętnie dają dobrowolnie na budowę ŚO. Wierzyli jednak, że żyją w państwie świeckim i są zbulwersowani, że na budowę ściąga się od wszystkich pieniądze pod przymusem angażując aparat państwowy.

===

Cytat 
WcWojen
 styczeń 30 2007 10:09   
Forum

Quote by medieval_man: i tak nie wierzę

Wcale mnie to nie dziwi.

ciekawe czemu bidujący emeryci i aktywiści forumowi nie buntują się przeciwko budowie, na przykład stadionu Wisły w Krakowie - koszt kilka razy wyższy niż koszt wzmiankowanej świątyni i pokrywany przez budżet

Czy dostrzegasz pewną zasadniczą różnicę, wyszczególnioną nawet w naszym prawodawstwie, czy uniemożliwia ci to twoja "niewiara"?...

ciekawe czemu bidujący emeryci nie buntują sie przeciwko powstającym jak grzyby po deszczu luksusowym inspektoratom ZUS, z ktorych koszt kazdego to także przynajmniej kilka milionów złotych. To wszystko nie przeszkadza?

Skąd wiesz, że nie?... nie tylko emeryci...

===

Quote by piotr.:

Śmieszni (czy wręcz żałośni) to jesteście wy - zwolennicy projektu, że go sami sobie nie potraficie zrealizować ze swoich składek... trzeba mierzyć siły na zamiary a nie na odwrót, a potem wyciągać łapy do kieszeni innych i jeszcze twierdzić, że się wam należy.

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 30 2007 10:39   
Forum

Quote by Rafi F: Przykładowe motywacje protestujących:

- Są ateistami lub teistami innych wyznań/religii i nie są szczęśliwi, gdy pod przymusem pobiera się od nich pieniądze na miejsce kultu jednego tylko wyznania. Wierzyli, że żyją w państwie świeckim.

- Są teistami faworyzowanego właśnie wyznania, nie są szczęśliwi, że dając dobrowolnie na tace dają także na budowę niepotrzebnego betonowego kolosa. Wierzyli, ze żyją w państwie świeckim, a tu się okazuje, ze owo państwo świeckie pod przymusem ściąga od nich pieniądze na budowę owego kolosa.

- Są teistami faworyzowanego właśnie wyznania, chętnie dają dobrowolnie na budowę ŚO. Wierzyli jednak, że żyją w państwie świeckim i są zbulwersowani, że na budowę ściąga się od wszystkich pieniądze pod przymusem angażując aparat państwowy.

Rafi F
oczywiście że są to tylko przykładowe motywacje osób protestującyh na tym forum.

twoje dobre serce kazało znaleźć tylko motywacje szlachetne

ja nie jestem aż tak optymistyczny, przykro mi

===

Cytat 
kobieta
 styczeń 30 2007 10:39   
Forum

"17 lutego 2006 Sejm przyjął poprawki do budżetu przekazując kwotę 40 milionów zł na dalsze prace przy wznoszeniu kościoła. Pieniądze nie zostały jednak przeznaczone na budowę samej Świątyni, lecz na muzeum, które ma się wewnątrz niej znajdować."

Z tego co wiem, muzea są własnością państwa.

Skoro żyjemy w państwie socjalistycznym (niestety), to chyba nie powinno się dyskryminować finansowania inwestycji państwowych, ze względów światopoglądowych.
Chyba wiadomo, jakie są zasady w takim systemie.

Ja też jestem przeciwnikiem dofinasowywania różnych, innych rzeczy, ale zaciskam zęby i znoszę to z godnością, próbując zmienić system gospodarczy, głosując na swoich kandydatów.

Państwo chce naszego dobra
A nam tak mało go już zostało!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 styczeń 30 2007 10:48   
Forum

i tak nie wierzę: ciekawe czemu bidujący emeryci i aktywiści forumowi nie buntują się przeciwko budowie, na przykład stadionu Wisły w Krakowie - koszt kilka razy wyższy niż koszt wzmiankowanej świątyni i pokrywany przez budżet,

Bo to kościól i księża a nie piłkarze powinni być szczególnie wyczuleni na ludzką niedolę i biedę, a przy tym zupełnie nieczuli na bogactwa i pieniądze....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 30 2007 10:58   
Forum

gwoli jasności dla wszystkich gardłujacych o potrzebach emerytów i rencistów.

W Polsce mamy (dane za rok 2004 na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) 9 213 000 emerytów i rencistów.

Załózmy, że owe 40 mln złotych przeznaczymy na to, żeby przez jeden tylko rok emeryci i rencisci dostali więcej.
Otrzymamy kwotę:
40 000 000 : 9 213 000 = 4,34 złote na rok co w przeliczeniu rocznym daje 36 groszy miesięcznie brutto.

Może tak poszukajcie gdzie indziej?

Po co te wyliczenia?

Nie lubię demagogii

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 30 2007 11:23   
Forum

Quote by kobieta: "17 lutego 2006 Sejm przyjął poprawki do budżetu przekazując kwotę 40 milionów zł na dalsze prace przy wznoszeniu kościoła. Pieniądze nie zostały jednak przeznaczone na budowę samej Świątyni, lecz na muzeum, które ma się wewnątrz niej znajdować."

Z tego co wiem, muzea są własnością państwa.

Skoro żyjemy w państwie socjalistycznym (niestety), to chyba nie powinno się dyskryminować finansowania inwestycji państwowych, ze względów światopoglądowych.
Chyba wiadomo, jakie są zasady w takim systemie.

Coz - taki znalezli sposob na obejscie przepisu zabraniajacego bezposredniego przekazania srodków z budrzetu na swiatynie (z tego powodu rypla sie proba wczensiejszego przekaznaia 20 mln zl - szerzej na ten temat bylo na tym forum tutaj). Pytanie czy te "muzea" beda zarzadzane przez organ swiecki?
O jeszcze wczesniejszych przymiarkach masz troche tutaj.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Reguly
 styczeń 30 2007 11:30   
Forum

Quote by medieval_man: gwoli jasności dla wszystkich gardłujacych o potrzebach emerytów i rencistów.

W Polsce mamy (dane za rok 2004 na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) 9 213 000 emerytów i rencistów.

Załózmy, że owe 40 mln złotych przeznaczymy na to, żeby przez jeden tylko rok emeryci i rencisci dostali więcej.
Otrzymamy kwotę:
40 000 000 : 9 213 000 = 4,34 złote na rok co w przeliczeniu rocznym daje 36 groszy miesięcznie brutto.

Może tak poszukajcie gdzie indziej?

Po co te wyliczenia?

Nie lubię demagogii

Sam zaczeles wiliczac a teraz pytasz sie po co? Inna sprawa, ze paradoksalnie sam wykazales jak slaba jest wiara zwolennikow tego projektu... Skoro to zaledwie 36gr miesiecznie na samych emerytow, to jaka to bedzie kwota gdyby to rozdzielil na te dobre ponad 90pare % polskiego katolickiego spoleczenstwa (jakis zanizajac powiedzmy 35 000 000 ludzi)? Jednorazowo 1 zl? I nie potraficie tego zebrac w jedna niedziele na tace??? To jest wlasnie demagogia panie medieval_man...

===

Cytat 
kobieta
 styczeń 30 2007 11:43   
Forum

Spór jest bezsensowny - skoro "my" dopłacamy do jednych rzeczy, "wy" musicie dopłacać do innych, bo tak funkcjonują dzisiejsze państwa we wspólnocie europejskiej.
Jakaż tu wina, skoro taki jest system - oczywiscie, że zawsze można pieniądze dać komuś innemu, ale wtedy "my"będziemy mieć pretensje.
Jak rządzili "wasi' dopłacali do środków antykoncepcyjnych, żeby zapobiegać zapłodnieniu, a potem do zapłodnień in vitro, żeby umożliwić zapłodnienie.
I nie pamiętam, oburzenia z tego powodu, nikt nie wołał , że emeryci nie mają co jeść.

Więc tak naprawdę nie chodzi o żadnych emerytów i przestańcie wycierac sobie gęby tymi nieszczęsnymi emerytami, bo to już ograne. Sorry, też nie lubię demagogii.

PS.
Podział na my i wy jest umowny.

Każdy z nas ma sąsiada emeryta, któremu może pomóc i wtedy państwo jako pośrednik w rozdzielaniu naszych własnych pieniędzy nie byłoby potrzebne, a spór pewnie przestałby mieć sens.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 30 2007 11:52   
Forum

Quote by kobieta: Spór jest bezsensowny - skoro "my" dopłacamy do jednych rzeczy, "wy" musicie dopłacać do innych, bo tak funkcjonują dzisiejsze państwa we wspólnocie europejskiej.

Wiesz na czym polega swieckosc panstwa, tudziez rozdzial panstwa i kosciola/ow, no i wreszcie na czym polega demokracja? Wiesz czym jest w odniesieniu do tego faworyzowanie jednej tylko grupy wyznaniowej? Siegnelas do zapodanego, wczesniejszego watku? Tam jest wszystko lepiej wyjasnione juz na samym poczatku.

PS. A Rafi_F podal ci wyzej inne grupy (przyklady) wychodzac po za przykladowa grupe emerytow...

===

Cytat 
kobieta
 styczeń 30 2007 12:06   
Forum

Żeby był jasne, nie jestem zwolennikiem budowania akurat tej Świątyni.
Tak samo jak dofinansowywania czegokolwiek z budżetu państwa, ale powtarzam, nie lubię demagogii !
Dlatego zabrałam głos w sporze.

Wszytko na pozór jest w porządku - dali pieniądze na obiekt muzealny, tak jak dawali wcześniej np.na Muzeum Ludowego Wojska Polskiego.

Przypuszczam, że do tego muzeum w Świątyni nie będą chodzić sami katolicy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 styczeń 30 2007 12:16   
Forum

Jak rządzili "wasi' dopłacali do środków antykoncepcyjnych, żeby zapobiegać zapłodnieniu, a potem do zapłodnień in vitro, żeby umożliwić zapłodnienie.
I nie pamiętam, oburzenia z tego powodu, nikt nie wołał , że emeryci nie mają co jeść.

Było wiele sporów moralnych, że na przykład zamiast dopłat na antykoncepcję, co ma służyć czyimś przyjemnościom, można by dopłacać do większej liczby leków ratujących życie i zdrowie, bo to większa wartość niż przyjemność. Podobnie z tą świątynią. Za 40 mln można by pomóc wielu chorym, zakupić aparaturę, kościół powinny interesować takie sprawy bardziej niż kolejny budynek!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 30 2007 12:18   
Forum

Quote by kobieta: Wszytko na pozór

...No, jesli w tym kraju zadowala cie sprawowanie wladzy "na pozor w porzadku"...

Quote by Belle Star:bardziej niż kolejny budynek!

Szczegolnie taki, na ktorych brak nazekac (szczegolnie w W-wie) nie mozna... Ciekawe czemu w takim razie nie wprowadza podatku wyznaniowego/koscielnego - od razu by sie sprawa rozwiazala...

===

Cytat 
kobieta
 styczeń 30 2007 12:29   
Forum

..No, jesli w tym kraju zadowala cie sprawowanie wladzy "na pozor w porzadku"...

Nie, ale nie da się zwalczyć skutku, nie zwalczając przyczyny.

Jak powiedział śp. Stefan Kisielewski:

Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!
Inna wersja: Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju.

Znaczenie: chodzi tutaj o trudności, które socjalizm sam sobie stwarza

Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta.

------------------------------------------------------------------------------
To na pozór tylko nie na temat tego wątku, który przecież ma drugie dno.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 styczeń 30 2007 12:49   
Forum

Nasz obecny rząd od komuny różni się tylko podpieraniem się katolicką wiarą. Jeśli chodzi o to co robią na przykład z gospodarką to są to socjaliści.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 2,00 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości