Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijańskie proroctwa niebiblijne
 |  Wersja do druku
Dezerter
 luty 06 2007 12:36  (Czytany 36221 razy)  
Forum

Status: offline

Są to przeniesione przeze mnie posty Kasandry i Evivy
Szczególnie warto zwrócić uwagę na Ojca Klimuszkę franciszkanina , który dla mnie był/jest najwybitniejszym i najprawdziwszym z polskich jasnowidzów.

kasandra_K80
Forum

wto 06 lut 2007 07:43:53 CET
[Cytat Eviva
> Osobiście bardzo żałuję,że tak mało wiadomo na temat proroctw księdza Klimuszki.

http://www.gwiazdy.com.pl/25_00/8.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Klimuszko
http://www.klimuszko.pl/

http://www.marian-wasilewski.pl/czeslaw_klimuszko.php

Publikacje o. Klimuszko
''Moje widzenie świata''
cz.1 - ''Parapsychologia w moim życiu''
cz.2 - ''Szukajmy szczęścia w przyrodzie''
cz.3 - ''Powrót do ziół''

http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=4123&tp=ludzie&page=1
" rozsławił miasto i klasztor, w którym mieszkał. Setki ludzi przyjeżdżało do niego po poradę zielarską i zdrowotną. Ojciec Andrzej służył pomocą wielu ludziom. Pozostawił po sobie przepisy na mieszanki ziołowe, które są skuteczną pomocą w niemal 130 chorobach. Skuteczność ziół potwierdziły badania lekarskie.
O. Andrzejowi Klimuszce przypisywano również zdolności parapsychologiczne. Słynął zwłaszcza ze zdolności jasnowidzenia. Jego sława "cudotwórcy z Elbląga" znana była poza granicami Polski, a nawet Europy.
Tuż po wojnie szerokim echem w kręgach kościelnych odbiła się jego przepowiednia wypowiedziana w 1947 roku: "Widzę niespodziewaną śmierć kardynała Hlonda 24 października. Po nim zaraz pójdzie do grobu drugi dygnitarz kościelny mniejszego kalibru". Słowa te znalazły swe potwierdzenie 4 miesiące później. Kard. Hlond zmarł we wskazanym dniu na zapalenie płuc, a kilka dni później, wracając samochodem z pogrzebu kardynała, zginął w wypadku biskup Łukomski.
Ojciec Klimuszko potrafił na podstawie zdjęcia powiedzieć wiele szczegółów o zaginionej osobie. Wypowiadał się m.in. w sprawie najpierw porwanego, a potem zamordowanego premiera Włoch Aldo Moro. O zgodności jego wizji z rzeczywistością przekonał się cały świat. Słynna też była pomoc ojca Klimuszki w sprawie odnalezienia zwłok Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława Piaseckiego założyciela PAX.
Przepowiedział też krótki żywot papieża Jana Pawła I, wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, a także, w 1980 roku, to, że związek "Solidarność" powstanie dwukrotnie, co było wówczas zupełnie niezrozumiałe".

http://bartek9011.blox.pl/2006/05/wpis-3.html
" Przyznał, że miał wizję potencjalnej wojny nuklearnej oraz wojen religijnych. Mówił tak:
"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne".

[.....]Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów. Przed Polską widzę jasność i wstępowanie do góry. Będzie bardzo dobrze".
Tuż przed swoją śmiercią powiedział swojemu przyjacielowi:
"Kraj ten oczekuje lata świetności. Jest to obecnie szczęśliwe miejsce. Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie".

[........] "Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój".
"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Giblartarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą [...]"
"Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy.

Pozdrawiam

eviva
Forum

wto 06 lut 2007 09:24:48 CET
kasandra K80
Dziękuję,że przypomniałaś nam o ks.Cz.Klimuszce.
Ja znalazłam trochę o G.Bongiovannim ze str.http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=266

Przyjechałem przywieźć Wam objawienie fatimskie, które jest najważniejsze ze wszystkich objawień Matki Boskiej i które dotyczy naszej przyszłości, nawrócenia się człowieka i możliwej apokalipsy.

Co zawiera Trzecia Tajemnica Fatimska?

Objawienie fatimskie obejmuje kilka spraw dotyczących przyszłości, które obecny papież zna bardzo dobrze. Niewielką ich część Jan Paweł II przekazał do publicznej wiadomości w roku 1980 roku w czasie pobytu w Niemczech. Matka Boska w tym objawieniu przede wszystkim nawołuje do modlitwy. Madonna mówi tam o okresie drugiej części XX-wieku, czyli obecnym czasie. Zapowiada, że wydarzy się kilka rzeczy. Pierwszą jest kryzys wewnątrz państwa watykańskiego. Rozłam pomiędzy kardynałami we władzach kościelnych. Do tego stopnia, że papież mógł zginąć z tego powodu. Następną rzeczą jest problem wybuchu III wojny światowej. Może nie dojść do niej, jeśli człowiek zmieni swoje postępowanie. Ostatnia wojna w Jugosławii była sygnałem pokazującym co może nas czekać. Kolejna sprawa to kataklizmy, które wystąpią w tych czasach. Nie jest powiedziane jaki to będzie rodzaj kataklizmów. Czy asteroid, czy trzęsienie ziemi, czy coś innego? W przekazie fatimskim porusza się też kwestie obecność szatana, antychrysta na ziemi.

Oczywiście przedstawianą przyszłość można poprzez modlitwę i właściwe postępowanie zmienić.

O niektórych podanych wyżej treściach słyszeliśmy już z choćby opublikowanej w 1963 roku tzw. wersji dyplomatycznej przepowiedni fatimskiej. Czy jest coś co nawet w przeciekach było skrywane?

Są w tym przekazie słowa niosące nadzieję i optymizm.

Madonna oznajmia, że po trudnym okresie nadejdzie bardzo długi czas pokoju na świecie. Ma to związek z zapowiedzią ponownego przyjścia Chrystusa na ziemie. Stanie się to w momencie, którego nikt się nie spodziewa.

Drugą ważną informacją jest tam zapowiedź spotkania się ludzkości z istotami spoza naszego świata żyjącymi we Wszechświecie. (Według mojego rozeznania powinno to nastąpić w okolicach 2012 roku). To są najważniejsze elementy trzeciego objawienia fatimskiego. Jezus i Matka Boska powiedzieli, abym poszedł w świat to przekazywać.

Jaki jest Twój stosunek do ogłoszonej właśnie watykańskiej wersji Trzeciej Tajemnicy Fatimksiej.

Nie jest to pełny przekaz jaki otrzymała Łucja...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 07 2007 10:04   
Forum

Na wypadek, gdyby ktoś chciał skupić sie tylko na róznego typu proroctwach i wymieniać również i inne, wklejam też moją wcześniejszą wypowiedź i tutaj.

Kiedys czytałam, że Urząd Kontroli zabronił drukowania pamiętników jasnowidza.
Nie wiem do końca czy je w końcu wydrukowano czy też nie
i czy tym pamiętnikiem jest jego książka "Moje widzenie świata"
i czy zawiera wszystko co pisał.

Nie wiem czy takie umiejętności są według Ciebie podejrzane, ale energią promieniuje każdy organizm,
a on miał umiejętność odczytywania jej śledów w czasie i przestrzeni.
Swoje zdolności wykorzystywał przede wszystkim do rozwiązywania codziennych problemów ludzi, którzy się do niego zgłaszali.
Z jego usług kilkakrotnie korzystały również organa ścigania.
Patrząc na fotografię człowieka, potrafił nie tylko odgadnąć cechy jego charakteru,
stan zdrowia czy wydarzenia z nim związane, ale także wskazać miejsce, w którym przebywa.
Mnóstwo też ludzi przychodziło do niego po porady zielarskie.

W klasztorze w Elblągu, gdzie o. Klimuszko spędził ostatnie 20 lat swego życia,
otwarto w jego dawnej celi muzeum, z pamiątkami po nim - listy, zdjęcia, zapiski, recepty.
Są tu listy z całej Europy, zza oceanu, z Izraela (od rodziców dziecka porwanego dla okupu).
Są artykuły z zagranicznej prasy o fenomenie Klimuszki.
O. Andrzej Klimuszko jest honorowym obywatelem Elbląga.
Tytuł ten nadano mu 30 maja 2004 roku.

Chyba wybiorę się tam latem i wtedy dowiem się czy wszystko opublikowano.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 luty 07 2007 12:14   
Forum

kasandra K 80

do Rafi F:"Nie wiem czy takie umiejętności są według Ciebie podejrzane, ale energią promieniuje każdy organizm,
a on miał umiejętność odczytywania jej śladów w czasie i przestrzeni."

Z tego co pisze Rafi F,reprezentuje On stanowisko KrK,dla którego:jasnowidzenie,radiestezja,Reiki itd.,to sekta i New Age..Przecież ksiądz Mermet {imienia nie pamiętam},był radiestetą światowej sławy.Zawsze księża byli bardzo dobrymi radiestetami i nie kryli się z tym
Wiadomo,że energią promieniuje każdy żywy organizm,,ale nie do wszystkich trafia ta oczywista Prawda.

Najlepiej wszystko wrzucić do worka z New Age i nie ma kłopotu z dochodzeniem do PRAWDY.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 luty 07 2007 13:05   
Forum

SIEDEM WIZJI ZWIĄZANYCH Z KOŃCEM ŚWIATA

Jeżeli mi wybaczycie tutaj osobistą uwagę - mówię tę przepowiednię na podstawie siedmiu ważnych następujących po sobie wizji, które mi były dane pewnego niedzielnego poranka w czerwcu 1933 r. PAN JEZUS PRZEMÓWIŁ DO MNIE I POWIEDZIAŁ, ŻE PRZYJŚCIE PAŃSKIE PRZYBLIŻYŁO SIĘ BARDZO, LECZ ZANIM ON PRZYJDZIE, BĘDZIE MIAŁO MIEJSCE SIEDEM WIELKICH WYDARZEŃ. Zapisałem je wszystkie i tego poranka ogłosiłem to objawienie od Pana.

Pierwsza wizja dotyczyła...

4.Czwarta wizja przedstawiała wielkie postępy w nauce, które miały nastać po drugiej wojnie światowej. Ona kończyła się wizją samochodu z kopułą z plastyku, który jechał po pięknych autostradach i był zdalnie sterowany. Wydawało się, że ludzie siedzieli w tym samochodzie, i nie było w nim kierownicy, i oni grali sobie jakąś grę dla rozrywki.

5.Piąta wizja dotyczyła moralnego problemu naszego wieku, i koncentrowała się głównie wokół kobiet. Bóg mi pokazał, że niewiasty zaczną opuszczać swoje miejsce i zostanie im udzielone prawo do głosowania. Potem będą obcinać swoje włosy, co świadczy o tym, że dłużej nie są pod autorytetem męża, lecz domagają się równouprawnienia, albo też w wielu wypadkach więcej, niż równouprawnienia. One zaczęły nosić męskie ubiory, aż posunęły się tak daleko, że się wcale nie ubierają. Ostatnim obrazem, który widziałem, była kobieta, która z wyjątkiem małego listka figi, służącego jako fartuszek, była naga. w czasie tej wizji widziałem straszne zepsucie i moralny stan całego świata.

6.Następnie, w szóstej wizji, w Ameryce wystąpiła bardzo piękna, lecz okrutna kobieta. ona trzymała ludzi absolutnie w swojej mocy. Ja wierzę, że to jest wzmaganie się Rzymskokatolickiego Kościoła, chociaż wiem, że by to również mogło być widzenie jakiejś kobiety, dochodzącej do wielkiej mocy w Ameryce, dzięki popularyzacji prawa wyborczego dla niewiast.

7. W ostatniej, siódmej wizji, usłyszałem najstraszliwszą eksplozję. Kiedy się obróciłem, aby tam spojrzeć, nie widziałem nic innego, niż rumowiska, kratery i dym nad całym lądem Ameryki.

Ze str. http://www.goszen.pl/?action=p2

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 07 2007 18:34   
Forum

Eviva
Następnie, w szóstej wizji, w Ameryce wyst±piła bardzo piękna, lecz okrutna kobieta. ona trzymała ludzi absolutnie w swojej mocy. Ja wierzę, że to jest wzmaganie się Rzymskokatolickiego Ko¶cioła

Kiedyś wspomniałam, że w każdej religii coś mnie przyciąga i coś zniechęca.
Na przykład zniecheca mnie spora liczba nowych pseudowyznawców czegoś tam,
takich co to niby wierzą w swoją ideę,
a wciąż spoglądają wstecz na stara wiarę,
jakby nie umieli uwolnić się od swoich dawnych kompleksów i pretensji.
Właśnie tę wypowiedź odbieram w podobny sposób i już nie chce mi się dalej czytać.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 08 2007 12:26   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: kasandra K 80
do Rafi F:"Nie wiem czy takie umiejętności są według Ciebie podejrzane, ale energią promieniuje każdy organizm,
a on miał umiejętność odczytywania jej śladów w czasie i przestrzeni."

Z tego co pisze Rafi F,reprezentuje On stanowisko KrK,dla którego:jasnowidzenie,radiestezja,Reiki itd.,to sekta i New Age..Przecież ksiądz Mermet {imienia nie pamiętam},był radiestetą światowej sławy.Zawsze księża byli bardzo dobrymi radiestetami i nie kryli się z tym
Wiadomo,że energią promieniuje każdy żywy organizm,,ale nie do wszystkich trafia ta oczywista Prawda.

Najlepiej wszystko wrzucić do worka z New Age i nie ma kłopotu z dochodzeniem do PRAWDY.

Jestem ostrożny, tak jak mnie Biblia uczy. Np. DzAp.16.16-10

Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia. Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł. I w tejże chwili wyszedł.

W przekładzie warszawskim jest :

A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim....

Przytoczę komentarz zielonoświątkowy, aby nie być znów "posądzony" (jakby miał to być argument ) o katolicyzm (polska wersja The Full Life Study Bible):

"DUCH WIESZCZY. Demoniczne wypowiedzi niewolnicy uważano za głos bóstwa, dlatego jej służba jako przepowiadaczki przyszłości była bardzo pożądana. Za pośrednictwem Pawła Chrystus okazał swą moc nad światem zła"

Więc same wróżby, jasnowidzenie itp nie koniecznie są darem Ducha Świętego. Jeżeli do tego dołączymy wielokrotne w Biblii ostrzeżenia przed wróżeniem i wróżbitami/jasnowidzami, to tym bardziej moja ostrożność jest uzasadniona.

Z mojej strony podziwiam beztroskość, bezkrytycyzm i łatwowierność z jaką odbierasz różne "ewangelie", "wizje" itp których "wartością" jest tylko ezoteryka.
Jednocześnie odrzucasz przy każdej okazji nauczanie wynikające z Biblii, nauczanie Jezusa i jego uczni, jeżeli choć troszkę się z twoja ezoteryczna prawda nie zgadza (co jest częste i nieuniknione). To tyle o twym dochodzeniu do "PRAWDY".

Quote by eviva:
Przecież ksiądz Mermet {imienia nie pamiętam},był radiestetą światowej sławy.Zawsze księża byli bardzo dobrymi radiestetami i nie kryli się z tym

Znam wielu księży, księdza radiestetę nie znam żadnego. Więc to "zawsze" jest bardzo gołosłowne.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 luty 08 2007 13:01   
Forum

Rafi masz racje co do ostrożności i tu się chyba wszyscy z tobą zgodzą.
Nasz spór wziął się z twoich zarzutów czy wątpliwości w stosunku do o. Klimuszki a jego akurat będę bronił jak niepodległości gdyż :
"po owocach ich poznacie"
a w jego przypadku całym swoim, życiem, czynami i owocami w postaci wdzięczności i szacunku bliźnich udowodnił że źródło z którego czerpał/otrzymywał było dobre.
Właśnie skończyłem jego książkę ''Parapsychologia w moim życiu'' i nie znajduje tam niczego niegodnego niechrześcijanina czy szkodliwego.
Polecam zainteresowanym.

===

Cytat 
Rafi F
 luty 08 2007 18:50   
Forum Moderator
Moderator

Ojciec Klimuszko był wspaniałym zielarzem. Jednym z najlepszych, jak nie najlepszym nowożytnym wyrobnikiem tego zapomnianego prawie rzemiosła. Z tym się zgodzę całkowicie. Rozwijane przez niego talent i wiedza zniosły wiele cierpienia, wielu przywrócił zdrowie, być może nawet uratowały życie.

Inaczej oceniam jego przepowiednie i wszelkie "umiejętności" parapsychologiczne. Wskazał kilka ciał, być może jedną czy dwie osoby odnalazł, przepowiedział trafnie wiele wydarzeń (przepowiednie trafne, ale bez wartości, co mnie szczególnie uczula), urósł dzięki nim w sławę i stał się wspaniałą pożywka dla astrologów, wróżbitów i innych ezoterycznych tworów społeczeństwa, pożywką prawie na miarę Nostradamusa (jeżeli nawet lokalnie nie większą). Jestem ciekaw ile dusz zwiódł, włączając w to rodziny odnalezionych.

Jestem nadal bardzo ostrożny -> po owocach poznasz, a owoce nie jednoznaczne.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 luty 09 2007 10:22   
Forum

Quote by Rafi F: Ojciec Klimuszko był wspaniałym zielarzem.(...) Rozwijane przez niego talent i wiedza zniosły wiele cierpienia, wielu przywrócił zdrowie, być może nawet uratowały życie.

Inaczej oceniam jego przepowiednie i wszelkie "umiejętności" parapsychologiczne.

Sorry Rafi ale wystąpiło u ciebie pełne niezrozumienie tego kim był Klimuszko.
Jego "talent i wiedza" również w dziedzinie ziołolecznictwa były pochodzenia "parapsychologicznego" "wyczuwał" on energię/wibracje ziół a diagnozy stawiał dzięki swym zdolnościom/talentom!
Powiedz czemu w ziołolecznictwie miał je wykorzystywać a dla odszukania setek ludzi zaginionych po wojnie i dziesiątki albo setki później?!
Widzisz w tym coś złego? Czy to w oczach Boga i dla bliźnich nie było dobre?!
Spytam więcej czy znając przypowieść o "talentach" i wiedząc, że Pan nas rozliczy z tego jak je wykorzystaliśmy powinien/powinniśmy je rozwijać i z nich korzystać dla dobra bliźnich?
Skąd u ciebie takie wątpliwości w stosunku do niego

Jestem ciekaw ile dusz zwiódł, włączając w to rodziny odnalezionych.
Jestem nadal bardzo ostrożny -> po owocach poznasz, a owoce nie jednoznaczne.

Dlaczego niejednoznaczne?
Zauważ, że prawie nie podaje wcale swych proroctw, a jedynie ogólne stwierdzenia w stylu :
"Polska przez najbliższe 50 lat będzie najlepszym miejscem do życia "(1980-2030)
A tak ogólnie to czy w Biblii jest gdzieś powiedziane, że mamy się posługiwać tylko 5 zmysłami?
Przecież jesteśmy "stworzeni na obraz i podobieństwo i mamy korzystać z "talentów" , które Bóg nam daje?
Zauważ , że nie wszystkim daje - więc chyba wie co robi?
Co innego szukanie/zdobywanie ich na siłę przez osoby "niegodne" na niskim poziomie rozwoju etyczno-duchowego - być może oni muszą szukać źródła gdzie indzie niż u Boga. I tu zgoda co do oceny.
Nie ma zgody na potępienie wszystkiego jak leci
Pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 10:52   
Forum Moderator
Moderator

Co do ziołolecznictwa, to zioła dobiera się kompleksowo dla każdego człowieka osobno. Nie jest to wiedza tajemna, choć troszkę zapomniana - mało jest zielarzy z pokolenia na pokolenie. Wielu niestety spalono lub wytępiono jako znachorów. Niektórzy mają to "coś", tak jak bywają genialni fizycy, lekarze, mechanicy, tropiciele i wiele innych zawodów/zajęć.

Co do odnajdywania dziesiątków czy setek żywych ludzi, to nie znam świadectw takich.
Ogólne przepowiednie i przepowiednie nie mające wartości praktycznej nie budzą we mnie zaufania, wręcz przeciwnie - podejrzliwość.

Zauważ, że nie potępiam, jestem podejrzliwy i ostrożny. Nie podskakuje z wdzięczności za Klimuszkę.

Zaintrygowałes mnie na tyle, że zapoznam się bliżej ze spuścizną Klimuszki. Nie obiecuję jednak zmiany mojej postawy. Jak na razie widzę zbyt dużo szarości.

===

Cytat 
matejanka
 luty 09 2007 11:47   
Forum

Do wszystkich zainteresowanych proroctwami chrześcijańskimi!

Oto fragment proroctwa, które od Świętego Trynitarnego Boga otrzymuje jeden z największych współczesnych proroków-Vassula Ryden

Mistrzu, figowiec zacznie wkrótce formować swe figi, a winorośl zakwitnie.

– Nie, Moja oblubienico. Drzewo figowe już uformowało swe figi, a winorośl już przekwitła. Córko, czy nie widzisz? Czy nie dostrzegłaś Mojego Znaku na Niebie? Posłuchaj i pisz:

Pokolenie, wysłałem do ciebie i nadal wysyłam Moich aniołów, aby zgromadzili Moje wybrane dusze z czterech stron świata, z jednego krańca Niebios do drugiego, aby były gotowe, bo wkrótce zstąpi z Niebios Oblubieniec i będzie z wami. Wasz dzisiejszy świat szybko się zużyje. Wysyłam wam Moich aniołów, aby zgromadzili Moich wybranych, Mój lud, aby odnowili Mój Kościół. Czy nie zauważyliście? Czy nie zrozumieliście? Czyż wciąż nie dostrzegacie Mojego Znaku? Dziś Mój Święty Duch porywa co drugą duszę, ogarnia ją Swym gorejącym Ogniem i wysyła, by była świadkiem Najwyższego. Mój Święty Duch podnosi jednego, a drugiego zostawia w prochu pomiędzy prochem. Jeden jest wzięty, jeden zostawiony. Mój Święty Duch jak wiatr wieje tam, gdzie Mu się podoba. Słyszycie Jego Głos, lecz nie umiecie powiedzieć, skąd przychodzi ani dokąd podąża. Mój Święty Duch pojawia się za waszych dni jak Oblubieniec, aby was zjednać, zdobyć i poślubić. Mój Święty Duch złożony jest w waszych sercach jak drogocenny kamień węgielny, aby stać się fundamentem waszej wiary, waszej nadziei, waszej miłości i gorliwości dla Mnie, waszego Boga. Za waszych dni Mój Święty Duch wieje na was z jednego krańca na drugi. Jego tchnienie jest jak rzeka płynąca we wszystkich kierunkach. Wszędzie, gdzie płynie ta rzeka, drzewa owocowe wypuszczają listki, które nigdy nie więdną i leczą. Ktokolwiek je spożyje, doznaje uzdrowienia.

Tak, Mój Święty Duch jest Źródłem dającym życie, wewnętrzną Mocą Mojego Królestwa, On wzbudza uczniów Mądrości. Mój Święty Duch buduje, odnawia i upiększa, Zwodziciel natomiast niszczy i uderza śmiertelnie wszystko, co jest święte. Jak to się dzieje, że nie potraficie dostrzec olśniewającego światła Mojego Świętego Ducha? Jak światło siedmiu dni w jednym, tak Mój Święty Duch lśni dziś na Niebiosach. Czyż nie wystarcza wam ten Znak Syna Człowieczego ukazujący się na Niebiosach? Mój Święty Duch gromadzi i ocala rozproszone stado jak pasterz gromadzący stado.

Pokolenie, ujawniam przed tobą rzeczy ukryte i nieznane, w stosownym czasie ujawniam przed tobą te rzeczy. Czy obrócisz się na prawo, czy na lewo, zobaczysz na Niebiosach olśniewający znak Mojego Świętego Ducha i twoje uszy usłyszą: «Ja Jestem!»Ja Jestem jest z wami w sercach. Ja Jestem znajduje się tutaj, aby zbudować wasze nadzieje, waszą moc, waszą wiarę i waszą miłość.

Moje dziecko, «koum!» Wstań teraz ty, który od dawna jesteś umarły. Wstań, Moje dziecko, i zajmij miejsce. Oto laska pasterska. Pokieruję twą duszą, aby otrzymała wiedzę. Idź teraz na poszukiwanie reszty Moich zagubionych baranków. Nie słabnij w drodze, Moje dziecko. Gdyby zaś ci się to przytrafiło, Ja poniosę cię na Moich Ramionach.

Dzisiaj sam zgromadzę Moje owce. Ach! Pokolenie, jakże możesz Mnie prosić o więcej znaków, o więcej niż Znak Syna Człowieczego, który daję ci dzisiaj? Zaprawdę, który człowiek może nie widzieć Moich Zamiarów? Mówię Prawdę, jednakże wy nie wierzycie, że to Ja mówię. Jak się to dzieje, że nie możecie usłyszeć Mojego Głosu? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, w jaki sposób zostały wyprostowane ścieżki tych, którzy żyli w prochu? Czy zapytaliście się, kto otwarł usta niemym i udzielił języka Mądrości nic nie wiedzącym? A kto pouczył ubogich w duchu, nędznych, jak ich nazywacie? Czy nie słyszeliście, że Mój Święty Duch jest naprawdę Dawcą Życia? Czy nie zrozumieliście, jak Mój Święty Duch unika pysznych sercem, a okazuje Swą bliskość pokornym?

Dziś Mój Święty Duch jest wam dany jako Wielki Znak na Niebiosach, odblask Mojego Powrotu. Dopóki wasze myśli pozostaną ziemskie, dopóty będziecie niezdolni pojąć rzeczy niebieskie. Czy nie czytaliście: «Pan się zjawi nad nimi. Jak błyskawice wzlecą Jego strzały»? Czy widzicie, jak Pan przychodzi w ogniu? Aby pożogą nasycić Swój gniew i groźby Swe płomieniami ognia. Dzieła Mojego Ojca muszą być wykonane. Słuchajcie i pojmijcie: powiedziałem, że przyjdę zgromadzić narody wszystkich języków. Wielu z was pyta: «Kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia?» Uprzedziłem was, że kiedy ujrzycie ohydę spustoszenia, o której mówił prorok Daniel, rozpościerającą się w Miejscu Świętym, to znaczy, kiedy zobaczycie Nieprzyjaciela zajmującego miejsce tam, gdzie być go nie powinno, czyli w Mojej Świątyni, w Miejscu Mojego Zamieszkania, kiedy zobaczycie tego Buntownika wynoszącego się ponad wszystko, co ludzie nazywają «bogiem», sądzącego, że jest o wiele większy od wszystkiego, czemu oddaje się cześć, kiedy ujrzycie, że sam zasiada w Mojej Świątyni i sądzi, że jest Bogiem, wiedzcie, że chodzi o znak zapowiadający, dany przed Znakiem Syna Człowieczego, który już teraz pojawia się na Niebiosach, aby was ocalić. Podnieście głowy i szukajcie na Niebie Mojej Niebieskiej Manny.
Pozostańcie stojąc, trzymajcie podniesione głowy, bo wasze wyzwolenie jest w zasięgu ręki. Jak to się dzieje, że tylu spośród was nie umie dostrzec Mego Ducha Świętego? Ziemia i jej głębiny są wstrząśnięte Moją wizytą, zatem nie mówcie już, że nie ma sprawiedliwości i że Arka Przymierza jest daleko. Arka Przymierza znajduje się tuż ponad wami, na Niebiosach, abyście mogli być świadkami Mej Chwały. Jeśli będziecie spożywać Moją Mannę, ożyjecie, odrodzicie się na nowo. Nie szukajcie więc innych znaków.

Czy nie słyszeliście, że to Duch daje życie? Jeśli niektórzy spośród was nie wierzą, to dzieje się tak dlatego, że nie spożywaliście tej Manny. Tak, to Mój Święty Duch mógł wam dać jasne zrozumienie Moich Tajemnic. Ten niebieski pokarm jest pożywieniem ubogich i nie można go kupić za pieniądze. Uświęcajcie się i oczyszczajcie, aby wejść do Ogrodu, którym jest Moje Królestwo. Daję wam dziś na Niebie znak Mojego Świętego Ducha. On napełnia cały świat i czyni wszystkie rzeczy nowe, rozciągając Swą Siłę z jednego krańca ziemi na drugi. Wielu z was jednak wyzywa Moje Miłosierdzie i ośmiela się mówić: «Gdzie są znaki Boga? Nie ma żadnego znaku Syna Człowieczego ukazującego się na Niebie, aby nam udowodnić, że Jego Majestat jest u naszych drzwi». I zastawiacie zasadzki na namaszczonych Moim Duchem, bo drażnią was i przeciwstawiają się waszemu sposobowi myślenia! Tak, sam ich widok jest przykry dla waszego ducha. Ach! I korzeń waszego poznania się rozpada... Mówię wam: namaszczeni Moim Świętym Duchem mogą wam się wydawać słabi, lecz są mocno zakorzenieni we Mnie: wprawdzie zaledwie rozkwitli, lecz są wszczepieni we Mnie. Poruszam nimi jak zwierciadłem bez skazy, aby wszędzie zabłysły Moje Słowa, a gdziekolwiek oni będą, tam i Ja Jestem. Będą nadal sprawiać, że Moje Słowa zabłysną dla was wszystkich, aby was doprowadzić do Mojego Królestwa. Będą nadal ukazywać Moją Moc, nawet jeśli potraktujecie ich surowo. Pokornie zniosą obrazę i zniewagę, aby was ocalić. Nie otworzą ust, aby się wam sprzeciwić na oczach wszystkich narodów, lecz będą jak aniołowie, których stopy niosą dobrą nowinę. Ogłaszając Zbawienie, zapowiadając Pokój i Miłość, sprawią, że Moje Słowo ciągle będzie błyszczeć jak zwierciadło bez skazy. I chociaż będą pogardzani i odrzucani przez wielu, zniosą z godnością cierpienia.

Podnieście wasz wzrok i rozpoznajcie Mój Znak. Przychodzę odbudować Mój Dom. Przychodzę cię odnowić, pokolenie. Wszystkim wam objawiam Moje Święte Oblicze, aby was zbawić. Przyjdź – ty, który jeszcze się wahasz. Powiadam ci: od początku nigdy nie mówiłem do ciebie niezrozumiale i tak działo się przez cały czas.
Przeczytajcie uważnie i weźcie pod uwagę, że Vassula nie została odrzucona przez obecnego Papieża i jej pisma wolno jest czytać i drukować.

pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 luty 09 2007 12:34   
Forum

spodziewam się, że masz jakąś swoją interpretację tego objawienia?

Według Ciebie Duch Święty, który porywa co drugą duszę, ogarnia ją Swym gorejącym Ogniem to TT?

Nadinterpretacja

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 12:44   
Forum Moderator
Moderator

W życiu nie słyszałem o chrześcijańskim proroku Vassula Ryden. A mam kontakty z wieloma Kosciołami

Podejrzewam, ze wcale nie taki chrzescijański jest. No ale czekam, czekam na interpretację.

Przepraszam, czytałem o niej. Jej "proroctwa" nie zostały uznane przez Kongregacje Nauki i Wiary. Ponadto Kongregacja uznała wiele jej nauk za niezgodnych z naukami KRK.
Przewodniczącym Kongragacji był dzisiejszy papież.
"Zważywszy na to, że mimo pewnych aspektów pozytywnych ogólny rezultat działalności Vassuli Ryden jest negatywny, Kongregacja wzywa biskupów, aby należycie pouczyli swoich wiernych oraz by na terenie swoich diecezji nie dopuszczali do rozpowszechniania jej idei. Apeluje także do wszystkich wiernych, aby nie uznawali pism i wypowiedzi pani Vassuli Ryden za nadprzyrodzone oraz by zachowali czystość wiary, którą Chrystus powierzył Kościołowi"

===

Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 12:56   
Forum Moderator
Moderator

Mimo że to było za poprzedniego papieża, to zostaje ważne do dziś.
Dla rozwiania watpliwości matejanki : podpisał to Ratzinger, dzisiejszy Benedykt XVI.

Proszę więc matejankę o nie wprowadzanie w błąd.

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 09 2007 13:00   
Forum

Matejanka
Oto fragment proroctwa, które od Świętego Trynitarnego Boga otrzymuje jeden z największych współczesnych proroków-Vassula Ryden

Czy chodzi o osobę z tego linku?
http://www.voxdomini.com.pl/stow/pl.html

Przyznam się, że o niej nie słyszałam.

Dzięki

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 09 2007 13:36   
Forum

Quote by Rafi F: Mimo że to było za poprzedniego papieża, to zostaje ważne do dziś.
Dla rozwiania watpliwości matejanki : podpisał to Ratzinger, dzisiejszy Benedykt XVI.

Proszę więc matejankę o nie wprowadzanie w błąd.

Fr. Lars Messerschmidt

The Catholic Church in Denmark

--------------------------------------------------------------------------------

TŁUMACZENIE

Vassula i kardynał Ratzinger

10 lipca 2004 roku prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Ratzinger przesłał list do kilku episkopatów dotyczący orzeczenia tejże Kongregacji na temat Vassuli Ryden, która odwiedziła kilka krajów skandynawskich w dniach od 2 do 11 października 2004 roku.
Krótka prezentacja Vassuli dla tych, którzy jej nie znają:

Urodziła się w 1942 roku w Egipcie z greckich rodziców, należących do greckiego kościoła prawosławnego. Po poślubieniu Szweda podróżowała po świecie należąc do wyższych klas społecznych. Nie była praktykującą chrześcijanką. W 1985 roku, kiedy mieszkała w Bangladeszu, w szczególny sposób spotkała Boga, co zapoczątkowało głębokie życie chrześcijańskie.
Jezus prawdziwie wszedł w jej życie i zaczęła zapisywać swoje codzienne z Nim rozmowy. Vassula słyszy głos Jezusa, ale dziwne zjawisko dotyczy tej komunikacji, która trwa po dziś dzień. Jezus w tym samym czasie prowadzi jej rękę. To znaczy, że On pisze swoje orędzia używając jej dłoni. Jest to bardzo wyraźnie widoczne w rękopisach, które zostały publikowane. Kilku znanych teologów napisało o tym rękopisie, iż jest on zjawiskiem w kilku punktach różniącym się od tzw. „pisma automatycznego". Od tamtej pory Vassula jeździ po świecie i ewangelizuje, opierając się na swoich pismach, noszących nazwę „Prawdziwe Życie w Bogu".

6 października 1995 roku Kongregacja Nauki Wiary wydała Notę w odpowiedzi wielu katolickim biskupom i wiernym, którzy zwrócili się po poradę. Kongregacja Nauki Wiary w tamtym czasie zdecydowała się ostrzec wiernych, aby nie uważali pism Vassuli za mające pochodzenie nadprzyrodzone, oraz poddała w wątpliwość pewne, zawarte w nich, wyrażenia dogmatyczne. Nota wywołała burzę protestów ze strony znanych teologów, którzy byli przekonani o autentyczności jej pism.
Tocząca się w ostatnich latach korespondencja między Kongregacją a Vassulą zaowocowała dokumentem, przedstawionym kilku konferencjom episkopatów, które wyrażały szczególną troskę

O wyjaśnienie stanowiska Kongregacji wobec Vassuli. Dokument jest podpisany osobiście przez kardynała Ratzingera. Wspomina on w liście, że Vassula w swoich odpowiedziach danych Kongregacji, a wydrukowanych w ostatnim tomie „Prawdziwego Życia w Bogu", „dostarczyła ona stosownych wyjaśnień dotyczących swej sytuacji małżeńskiej jak i odnoszących się do pewnych trudności, które we wspomnianej Nocie były wysunięte pod adresem jej pism i jej uczestnictwa w sakramentach".
Stanowisko brzmi raczej lakonicznie, ale - odnosząc je do Noty z 1995 roku - oznacza ono, iż Kongregacja jest zadowolona z jej odpowiedzi i nie podtrzymuje dłużej dogmatycznych zastrzeżeń przeciwko niej. Zrozumiałe jest, że Kongregacja powstrzymuje się od konkluzji, czy jest ona prawdziwie narzędziem Boga, pozostawiając raczej poszczególnym biskupom, kapłanom i wiernym dokonanie własnego rozeznania. Dokument mówi jedynie o tym, że biskupi w razie konieczności powinni dać wskazania dla ekumenicznych grup modlitewnych, które Vassula organizuje.

Jest mnóstwo świadectw osób z różnych wyznań chrześcijańskich i nawet niechrześcijan ukazujących, że ludzie dochodzą do rzeczywistej i głębokiej wiary w Chrystusa poprzez czytanie i słuchanie Vassuli. Jezus mówi, że sprawy duchowe ocenia się po ich owocach. Nie ma żadnej wątpliwości, że owoce działalności Vassuli są dobre, ale każdy musi sam rozeznać, czy ona jest jednym z dzisiejszych narzędzi Jesusa Chrystusa. Opierając się krótkim liście kardynała Ratzingera, nie ma cienia wątpliwości, że katolik z czystym sumieniem może uważać Vassulę za Bożego posłańca. Oczywiście każdy jest wolny i nie musi tego robić, jednak nie można już dłużej odrzucać jej, opierając się na dogmatycznych racjach. Aby ocenić rzeczy duchowe potrzeba wsłuchania się w serce. Wolność i szacunek dla innych opinii jest koniecznością, gdy chodzi o objawienia i proroctwa.
20.10.2004

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 luty 09 2007 13:52   
Forum

Quote by matejanka:

6Opierając się krótkim liście kardynała Ratzingera, nie ma cienia wątpliwości, że katolik z czystym sumieniem może uważać Vassulę za Bożego posłańca. Oczywiście każdy jest wolny i nie musi tego robić, jednak nie można już dłużej odrzucać jej, opierając się na dogmatycznych racjach. Aby ocenić rzeczy duchowe potrzeba wsłuchania się w serce. Wolność i szacunek dla innych opinii jest koniecznością, gdy chodzi o objawienia i proroctwa.
20.10.2004

I to jest akurat zupełna bzdura i wkładanie w usta Ratzingerowi czegoś, czego on nigdy nie powiedział.

cytat ponizej jest interesujący w tym względzie:

Wiele razy, w różnych okolicznościach, kard. J. Ratzinger próbował wyjaśnić, jak należy rozumieć Notę rozpowszechnioną przez Osservatore Romano w październiku 1995 r. W nr 5/96 «Vox Domini» opublikowaliśmy jego wypowiedź z Meksyku, gdzie stwierdził, iż można nadal rozpowszechniać pisma Vassuli. W nr 1-2/98 przekazaliśmy relację biskupów brazylijskich ze spotkania z kard. Ratzingerem, którzy dowiedzieli się, iż Nota stanowiła swoistą manipulację i że można postępować wobec Vassuli jak wcześniej – czyli zgodnie z własnym rozeznaniem.

Po raz kolejny w styczniu 1999 czasopismo 30 Giorni zadało pytanie Prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, kardynałowi J. Ratzingerowi na temat Noty kierowanej przez niego Kongregacji, a odnoszącej się do Vassuli Ryden i jej pism.

Oto tłumaczenie tej krótkiej wypowiedzi:

«30 Giorni»:

– Vassula Ryden, należąca do kościoła prawosławnego greckiego jest przez wielu wierzących, a także przez wielu teologów, kapłanów i biskupów Kościoła katolickiego, uznawana za posłanniczkę Chrystusa. Jej orędzia, tłumaczone na 34 języki, od 1991 roku są szeroko rozpowszechnione na świecie. Kongregacja Nauki Wiary wypowiedziała się na jej temat negatywnie. Nota z 1995 roku, która mówi o mrocznych punktach jej pism, obok aspektów pozytywnych, została przez niektórych zinterpretowana jako potępienie? Czy taka interpretacja jest właściwa?

Kard. Ratzinger:

– Dotyka się tu tematu delikatnego. Nie, Nota nie stanowi potępienia. Z punktu widzenia czysto prawnego nikt nie może zostać potępiony bez procesu i bez wcześniejszego wysłuchania. To, o czym Nota mówi to to, że wiele punktów nie zostało wyjaśnionych. Są dyskusyjne elementy apokaliptyczne i mało jasne aspekty eklezjologiczne. Jej pisma zawierają wiele dobrych rzeczy, lecz ziarno i kąkol są pomieszane. To dlatego zachęciliśmy wiernych Kościoła katolickiego do obserwowania wszystkiego z ostrożnością i do rozważania tego miarą stałej wiary Kościoła.

«30 Giorni»:

– Czy toczy się zatem badanie dla wyjaśnienia tej sprawy?

Kard. Ratzinger:

– Tak i w czasie tego procesu wyjaśniania katolicy powinni zachować ostrożność i z czujnością posługiwać się swoim duchem rozeznania. W jej pismach wyczuwa się rozwój, który jeszcze nie osiągnął kresu. Nie możemy zapominać, że obraz i słowa, jakie sobie tworzymy w wewnętrznym kontakcie z Bogiem, nawet w przypadku autentycznych mistyków, zależy od możliwości ludzkiej duszy i jej ograniczeń. Bezgraniczną ufnością można obdarzyć jedynie rzeczywiste słowo Objawienia, z jakim się spotykamy w wierze przekazanej przez Kościół.

Sprawa więc nie jest tak czysta jak to usiłujesz nam wmówic matejanko

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Dezerter
 luty 09 2007 15:20   
Forum

Poczytałem sporo jej objawień - ciekawe, nawet pasjonujące chwilami
- wizyta z Jezusem w piekle - tradycyjnie wyglądającym
-

Przychodzę wam powiedzieć, że Mój Kościół jest Moim Ciałem. TAK! Mój Kościół, który ogarnia całe Stworzenie.

- ale demona też słyszy i stara się ją zwieść

Ps.
Ponieważ nie sposób przeczytać wszystkiego to może założymy osobny wątek : Vassula Ryden
i będziemy wrzucać ciekawe fragmęty
Kto za?

===

Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 17:32   
Forum Moderator
Moderator

Chyba żartujesz. Chcesz tu cytować 110 zeszytów zapisanych pismem automatycznym - jak w seanasch spirytualistycznych ??

===

Cytat 
Andrzej
 luty 09 2007 18:04   
Forum

Quote by Rafi F: Chyba żartujesz. Chcesz tu cytować 110 zeszytów zapisanych pismem automatycznym - jak w seanasch spirytualistycznych ??

chyba raczej spirytystycznych?

Zadziwiające.
Ludziom nie chce się czytać dokumentów Kościoła czy Kościołów, (bo co do Biblii to chyba jednak jest to wyjątek) pism Ojców Kościoła, tekstów wczesnochrześcijanskich, pism średniowiecznych i późniejszych mistyków, których wiara i głoszone treści nie budzą wątpliwości Kościoła, tekstów teologicznych, dogmatycznych, egzegetycznych, ale TT, Vassula, V Ewangelia, itp cieszą się niezłym zainteresowaniem (to nie do ciebie ten przytyk, Dezerterze)

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 09 2007 18:32   
Forum

Dezerter
Ponieważ nie sposób przeczytać wszystkiego to może założymy osobny wątek : Vassula Ryden
i będziemy wrzucać ciekawe fragmenty
Kto za?

Jestem ZA.

Bieżący wątek powinien wymienić różne objawienia krążące w sieci i wsród ludzi.
Jeśli mielibyśmy omawiać dokładnie dotyczące Vassuli, to dobrze byłoby to zrobić w osobnym wątku.

Co wy na to?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 18:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:

Spirytualistycznych od spirytualizmu, a nie spirytystycznych od spirytyzmu. Przecież nie zakładamy z góry sprzeczności z chrześcijaństwem (spirytyzm głosi reinkarnacje).

Quote by medieval_man:
Zadziwiające.
Ludziom nie chce się czytać dokumentów Kościoła czy Kościołów, (bo co do Biblii to chyba jednak jest to wyjątek) pism Ojców Kościoła, tekstów wczesnochrześcijanskich, pism średniowiecznych i późniejszych mistyków, których wiara i głoszone treści nie budzą wątpliwości Kościoła, tekstów teologicznych, dogmatycznych, egzegetycznych, ale TT, Vassula, V Ewangelia, itp cieszą się niezłym zainteresowaniem (to nie do ciebie ten przytyk, Dezerterze)

Zadziwiające, ale Biblii też nie czytają - wolą tt, różne "ewangelie" i "proroków"

===

Cytat 
karol_dabrowski
 luty 09 2007 19:15   
Forum Moderator
Moderator

ej ej spokojnie z tymi wątkami Gdybyśmy mieli zakładac osobny watek dla każdej prorokującej osoby to trochę by się zebrało nieprawdaż? Dlatego myslę że wątek bierzący doskonale wyczerpuje temat i jest miejscem właściwym do omawiania/wrzucania tutaj tego typu materiałów.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 09 2007 19:28   
Forum

Dlatego myslę że wątek bierzący doskonale wyczerpuje temat i jest miejscem właściwym do omawiania/wrzucania tutaj tego typu materiałów.

No to zaczynamy.

Luiza Piccarreta, Mala Córeczka Woli Bozej
Wszystko o niej i Bożych Orędziach w PL poniżej:
http://www.divinewill.org/Polish%20Page/PolishIndex.htm
http://www.divinewill.org/Polish%20Page/bernardino_giuseppe_bucciluiza_p.htm
http://www.geocities.com/luisa317/publik1.html
http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/l-picca.html

Treścią Objawień są pisma, które powstały w trakcie jej życia.
Ponoć są to słowa jakie podyktował Jej Jezus.
Oczywiście jest to OBJAWIENIE PRYWATNE w które katolicy nie maja obowiązku wierzyć.
Pisma te otrzymały imprimatur i zostały zebrane i wydane.
http://www.luisapiccarreta.com/edict.htm

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczęto w 1994 roku.
www.luisapiccarreta.com/declaration.htm

Jej biografię napisał i wydał, o.Bernardino Giuseppe Bucci - dokument biskupa potwierdzający ten fakt:
www.ewtn.com/expert/answers/LuisaCertificate.htm
Biografia ta w języku polskim: www.luisapiccarreta.com/Polish/bernardino_giuseppe_bucciluiza_p.htm
Dzieło: ►Prawdziwe Życie w Bogu ;
►Wasze modlitwy mogą zmienić Świat ;
►Pieśń Oblubieńca
Można znaleźć w niej opisy wskrzeszeń jakich Jezus dokonał za pośrednictwem Luisy oraz o wielu innych cudach obecnych w jej życiu.
O tym jak nie spała i nie jadła przez 64 lata - przyjmowała jedynie Komunie Świetą.
Spowiednikiem Luisy był przez 17 lat Hannibal Mary Di Francia,
który w maju został ogłoszony świetym! Powiedział on o pismach Luisy:
"Uważam, że każde słowo napisane o BOŻEJ WOLI jest warte więcej niż cały wszechświat"
Ojcieć Świety powiedział o Nim podczas kanonizacji :
www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/homilies/2004/documents/hf_jp-ii_hom_20040516_canonizations_en.html

Znalazłam aż tyle, ale nie do końca rozumiem treść jej przesłania.
Poniżej link z treścią jej orędzia:
http://www.voxdomini.com.pl/plmsg/plindex.html#all

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 09 2007 21:25   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:

Spirytualistycznych od spirytualizmu, a nie spirytystycznych od spirytyzmu. Przecież nie zakładamy z góry sprzeczności z chrześcijaństwem (spirytyzm głosi reinkarnacje).

może masz rację?
Dla mnie spirytyzm to wywoływanie duchów, media, wirujące stoliczki i te rzeczy, a spirytualizm to filozoficzny monizm idealistyczny.

Zapomniałem, że w krajach anglosaskich spirytualizm to także ruch religijny odrzucający autorytety takie jak Biblia chociaż podpierajacy się trochę chrześcijaństwem, ale głoszący mozliwość kontaktowania się z duchami

===

Cytat 
Rafi F
 luty 09 2007 22:36   
Forum Moderator
Moderator

W końcu to musiał być jakiś duch angol - pisał współczesną brytyjską angielszczyzną.

===

Cytat 
Dezerter
 luty 11 2007 19:39   
Forum

- Rafi i Medievalu może zmienicie poglądy na temat żeczy niebiblijnych po tym:
LUIZA PICCARRETA (1865-1947)
«córka Bożej Woli»
- Dzięki Kasandro za linki o Luizie – nie słyszałem o niej a warto bo:
- Proces beatyfikacyjny i uznanie KRK
- Jej życie jest tak niezwykłe, że nie pozostawia u mnie cienia wątpliwości co do autentyczności/wiarygodności
- Poniżej ciekawe fragmenty
- Pierwszy mówi o tym, że Biblia to nie koniec! Słowa Bożego (Medievalu!)

„Jezus oświadcza też, że Jego miłość jest coraz większa i że zachował wielkie łaski dla tych, którzy o Nim napisali, «bo są kontynuacją Mojego życia ewangelicznego, rzecznikami Mojego Głosu. To, co nie zostało powiedziane w Mojej Ewangelii, zachowuję, aby powiedzieć tym, którzy o Mnie piszą. Nie skończyłem więc nauczać. Zawsze muszę nauczać, tak długo, jak długo będą istnieć pokolenia.»”

Drugi – ważna wiadomość o Ogrodzie Oliwnym, Matce i jej znaczeniu w Jego misji i o „innych córkach Jego Woli” (myślę , że o Luizie, Faustynie a może i Vasuli);
Uwaga
(...) - to jest wycięty fragmęt tekstu a nie

„Jezus czyni Luizie bardzo znaczące wyznania na przykład o tym, iż Jego agonia w Ogrodzie Oliwnym była bardziej bolesna niż na Krzyżu. Ta ostatnia bowiem była dopełnieniem i tryumfem nad wszystkim, podczas gdy w Getsemani to był dopiero początek. W tej agonii Jezus odczuł ból najbardziej przenikliwy, gdy wszystkie grzechy świata zostały mu przedstawione jeden po drugim:
«Moja ludzka natura umierała i byłem już bliski śmiertelnego uderzenia. Czy wiesz, co powstrzymało tę egzekucję, podtrzymało Moją ludzką naturę i sprawiło, ze nie umarłem w tamtej chwili? To była przede wszystkim Moja nierozłączna Matka. Moja Matka, cudem Mojej Woli, poczęła Mnie i dała Mi narodziny w czasie. A w chwili agonii dała Mi życie po raz drugi, aby Mi pozwolić na wypełnienie dzieła Odkupienia. Potem, spoglądając na lewo ujrzałem małą córkę Mojej Boskiej Woli, jako pierwszą ujrzałem ciebie, a za tobą – inne córki Mojej Woli.»
Jedynym celem Stworzenia było wypełnianie Woli Boga przez wszystkich. Ten cel nie polegał na tym, aby «człowiek czynił wielkie rzeczy, Ja bowiem uważam taki cel za nic i gardzę nim, on nie jest owocem Mojej woli.» Odkupienie dokonało się właśnie dzięki wyborowi Pana, żeby wynagrodzić przez bardzo dotkliwe cierpienia grzechy człowieka, «nie czyniąc nigdy Mojej Woli, lecz zawsze wolę Boga, nawet w najmniejszych rzeczach, takich jak oddychanie, patrzenie, mówienie itd. Moja ludzka natura nie mogłaby działać i żyć, gdyby nie ożywiała jej wola Ojca.»
Aby odkupienie mogło przynieść Panu pełną chwałę i «udzielić wszelkich należnych praw, wziąłem inne ludzkie stworzenie, Moją Matkę. W Niej Moja wola była zawsze zachowana nietknięta. Nasz cel (Mój i Mojej Matki) popchnął nas jeszcze dalej. Chcieliśmy, aby inne stworzenie {Luiza Oblubienica – Dezerter}, które poczęte jak wszystkie inne ludzkie dzieci, zajęło trzecie miejsce przy Moim boku.»
Jeśli wszystko, co ludzkie, nawet myśl - nie jest spełniane zgodnie z dobrą Wolą Boga - planu nie udaje się zrealizować. Dopiero – mówi Pan – «święci sprawią, że będą obowiązywać prawa Stworzenia, które powracają do Mnie, prawa, które odnoszą wszystko do korzeni Stworzenia, do jego celu... jeśli stworzenie idzie złą drogą musi zostać przywrócone do takiego porządku, w jakim było wychodząc spod Moich rąk.»
«Otóż nasza wola widząc wielkie dobro, jakie jest w tym, że działa ona sama w trzech odrębnych osobach, chce też działać sama na ziemi w trzech odrębnych osobach, którymi jest Matka, Syn i Oblubienica. (&#8230Luiza wyznaje swój lęk wobec przywileju tak niezwykłego. Jezus wyjaśnia jej, że – dla Jego najwyższej Woli – «typowe jest dokonywanie największych cudów w duszach dziewiczych i nieznanych. Nie tylko dziewic z natury fizycznej, ale także dziewic na płaszczyźnie uczuć, serca, myśli, gdyż prawdziwe dziewictwo jest odblaskiem natury Boga.»
Jezus błaga też Swą uczennicę: «Zanurzaj twoją wolę w Mojej, gdyż twoja wola ludzka zawiera słabości, namiętności, nędze, które są zasłonami, jakie przeszkadzają wniknąć w Moją wieczną wolę... Oto dlaczego tobie zostało udzielone zerwanie tych zasłon, zburzenie barykad i wypełnienie wszelkich ludzkich czynów jako jednego aktu w uzależnieniu się od Mojej woli(&#8230 Żyć w Boskiej woli oznacza przywrócić Mi czystą radość celu mojego Stworzenia.»
Oto ten cel: «Sprawić, że człowiek będzie żył jak nasz syn i dzielić z nim wszelkie nasze dobra, aby on był w pełni szczęśliwy, a my żebyśmy się cieszyli jego szczęściem.»
Misja Bożej woli powierzona Luizie jest największą rzeczą, jaka może istnieć: «Nie ma dobra, które by z niej nie wypływało ani chwały, jaka by z niej nie pochodziła. Wszystko jest na niej skupione: nasze wewnętrzne działania i te, które zrealizowaliśmy zewnętrznie, stworzenie aniołów, świata, ludzi, wszystkich cnót, zasług, przeznaczeń, dóbr, całej chwały wybranych, wszystkich tajemnic nieskończonej miłości, jeszcze nieznanych ludziom, przeszłym i przyszłym, wszystko dokonane jednym Aktem i jednym przejściem.»
Stella Maris, nr 347 str. 29-30; nr 348 str. 21-23.

Podsumowując - mamy żyć nie według swojej ale Jego Woli
,ale z własnej nieprzymuszonej Wolnej Woli

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 11 2007 20:34   
Forum

Dezerter
Podsumowując - mamy żyć nie według swojej ale Jego Woli
,ale z własnej nieprzymuszonej Wolnej Woli

Przepraszam Cię, ale to jest akurat przykład Objawienia, którego nie rozumiem, a nie, że szydzę.
Zastanawiałam się, jak ktoś inny może odbierać ten tekst.
No ale jeśli jest to dla Ciebie komiczne...
to masz po prostu specyficzne poczucie humoru.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 11 2007 21:33   
Forum

Też miałem problem ze zrozumieniem tego, dlatego podsumowałem lekko dowcipnie wyszło - fakt ale co wtym złego?
Pisałem poważnie!
Przecież modlimy się
"Bądź wola twoja" - a nie nasza! i to z własnej wolnej woli.
Nasza wola - cel życia powininna być zgodna z Wolą Bożą.
Tylko wówczas osiągniemy szczęście/niebo/zbawienie/postęp duchowy.
Działanie niezgodne z Wolą/Planem/Celem (czyli według naszego widzimisie- przecież mamy wolną wolę więc nam wolno), powoduje brak - szczęście/niebo/zbawienie/postęp duchowy.
Gdy to wreszcie zrozumiemy (że tak jest dla nas najlepiej) to z własnej nieprzymuszonej woli, podporządkujemy się Woli Jego.

Może bym się buntował ale wiem, że On chce mi dać Miłość i w zamian rząda tego samego dla Siebie i bliźnich.
We wszystkich przekazach MIŁOŚĆ jest najważniejsza!
Oto jego WOLA/PLAN/CEL - mi pasuje.
Mam nadzieję że objaśniłem trochę jak ja to rozumię.

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 13 2007 06:42   
Forum

Dezerter
Może bym się buntował ale wiem, że On chce mi dać Miłość i w zamian rząda tego samego dla Siebie i bliźnich.
We wszystkich przekazach MIŁOŚĆ jest najważniejsza!
Oto jego WOLA/PLAN/CEL - mi pasuje.
Mam nadzieję że objaśniłem trochę jak ja to rozumię.

Jeśli tak jest, to dlaczego w świecie zwycięża nienawiść a nie miłość, złość a nie dobroć, siła a nie prawo?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,95 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty