Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijańskie proroctwa niebiblijne
 |  Wersja do druku
kobieta
 luty 13 2007 14:52   
Forum

Status: offline

OGROM CIERPIENIA JAKO ARGUMENT PRZECIW PANU BOGU:

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_07.htm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 13 2007 15:12   
Forum

Odpowiedzi może być wiele- np.
bo światem obecnie "rządzi Książe tego świata"
go więcej jest egoistów niż altruistów, gdyz ludzie nie wierzą, że dawanie doje większą satysfakcje niż branie/otrzymywanie
bo ludzie niewierzący , a zresztą i większość ( ) wierzących nie wciela w życie przykazania miłości bliźniego i nie zdaje sobie sprawy, że to Miłość jest najważniejsza

czemu tak jest?
nie wiem
może bo nie o uczą o tym w szkole i na religii nie podkreślają tego zbyt mocno

"żniwo wielkie ale robotników mało
prośmy Pana Żniwa...."
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 luty 13 2007 15:18   
Forum

Kobieto! Przeczytałam wskazaną przez Ciebie stronę!
Mój komentarz wygląda następująco. Ta strona daje taką samą odpowiedź na postawione pytanie o cierpienie na ziemi, jaką daje matematyk, który ułożył olbrzymie równanie, a na końcu tego równania napisał wynik siedem i zapytany jakim cudem mu tak wyszło, odpowie, że przecież czternaśie przez dwa jest właśnie siedem. Przecież ma rację, czyż nie?
Pozdrawiam Cię

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Michał Pająk
 luty 13 2007 15:24   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Jeśli tak jest, to dlaczego w świecie zwycięża nienawiść a nie miłość, złość a nie dobroć, siła a nie prawo?

Ponieważ łatwiej się idzie z górki niż pod górkę.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 luty 13 2007 15:58   
Forum

Matejanko, być może jestem jak dziecko, bo do mnie to przemawia.
Doskonale rozumiem zagadnienie i nie mam pretensji do garbatego, że ma proste dzieci.

Nie mam pretensji do Boga o złe rzeczy w moim życiu, bo gdybym posłuchała Jego, nie siebie, właśnie tego zła mogłabym uniknąć.

To były moje czyny i moje wybory.

Ale to tak na marginesie - bo nie o tym zdaje sie jest wątek??

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 13 2007 16:39   
Forum

Kobieto! A gdybys urodziła się z wadą skóry, która przy każdym dotyku przechodzi w stan zapalny, aby potem odpaść. Twojej matce nie wolno byłoby Cię dotknąć pieszczotą matki gdyż to sprawiałoby Ci ból i tak do końca życia; każdy dotyk w Twoim życiu to ból i kalectwo? Czy wtedy też uważałabyś, że sama jesteś winna swojemu cierpieniu i nie pytałabyś Boga dlaczego Ty?
Jest mnóstwo cierpienia którego nie możemy przypisać naszym grzechom, ani nawet grzechom rodziców. Ale to rzeczywiście nie na temat w tym wątku.
pozdrawiam Cię

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
kasandra_K80
 luty 13 2007 18:50   
Forum

Quote by kobieta: OGROM CIERPIENIA JAKO ARGUMENT PRZECIW PANU BOGU:

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_07.htm

W Biblii sytuacja Hioba była odtepstwem od reguły.
We współczesnym świecie więcej jest przegranych Hiobów, niż sytuacji usprawiedliwionych.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 luty 15 2007 16:49   
Forum

Witam, wracając do tematu proroctw nie biblijnych zawsze na każdym forum katolickim, gdy poruszany jest ten temat padają te same argumenty: imprimatur ..pozwolenie Kościoła ....
A co zrobić gdy jakieś objawienia mają imprimatur –mają błogosławieństwo papieskie –i są nadal „ukryte” –lub przemilczane –kto się boi ...prawdy o sobie ,prawdy o tym co będzie –zbyt straszna?
Może już czas by słowa Bożego Syna –poznali wszyscy ...bez wyjątku ....

Zapraszam –do poczytania :
www.jezusblog.republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 15 2007 18:00   
Forum

Quote by bodyw: Witam, wracając do tematu proroctw nie biblijnych zawsze na każdym forum katolickim, gdy poruszany jest ten temat padają te same argumenty: imprimatur ..pozwolenie Kościoła ....
A co zrobić gdy jakieś objawienia mają imprimatur –mają błogosławieństwo papieskie –i są nadal „ukryte” –lub przemilczane –kto się boi ...prawdy o sobie ,prawdy o tym co będzie –zbyt straszna?

www.jezusblog.republika.

Każdy powinien przeczytać poleconą przez Ciebie stronę. Rzuca ona wiele światła na zrozumienie czym jest Zbawienie.
Pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 luty 15 2007 18:35   
Forum

Quote by bodyw: Witam, wracając do tematu proroctw nie biblijnych zawsze na każdym forum katolickim, gdy poruszany jest ten temat padają te same argumenty: imprimatur ..pozwolenie Kościoła ....

To, że tekst jakiegoś objawienia ma imprimatur i nihil obstat, albo nawet błogosławieństwo papieża nie znaczy nic ponadto, że według uznania lokalnego cenzora - a kazda diecezja ma ich wielu - oraz według wydanej na tej podstawie decyzji kanclerza lokalnej kurii, teksty te nie zawierają żadnych treści sprzecznych z wyznawana przez Krk wiarą.

Co nie oznacza, że muszą być prawdziwe, w sensie, że rzeczywiście Jezus bądź Maryja komuś się kiedyś objawili i takie wspaniałe rzeczy mu naopowiadali.

Jeszcze raz: oznacza to, że lokalny biskup wyraża tylko zgodę na druk (imprimatur) i rozpowszechnianie tych tekstów, a nie że lokalny biskup czy wręcz cały Kościół twierdzi jakoby rzeczywiście Pan Jezus cos komus powiedział.

Na zadane więc przez Ciebie pytanie: A co zrobić...? można odpowiedzieć:
- jak to kogos interesuje przeczytać
- jak pobudzi kogoś do pobożności podziękować Bogu
- jak to kogos nie przekona, a nawet rozbawi, nie przejmować się
- przyjęcie bądź nie tych tekstów za prawdziwe (rzeczywiscie objawione) nie wpływa na Twoje zbawienie bądź jego brak.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
bodyw
 luty 15 2007 19:45   
Forum

Quote by medieval_man:

To, że tekst jakiegoś objawienia ma imprimatur i nihil obstat, albo nawet błogosławieństwo papieża nie znaczy nic ponadto, że według uznania lokalnego cenzora - a kazda diecezja ma ich wielu - oraz według wydanej na tej podstawie decyzji kanclerza lokalnej kurii, teksty te nie zawierają żadnych treści sprzecznych z wyznawana przez Krk wiarą.

Co nie oznacza, że muszą być prawdziwe, w sensie, że rzeczywiście Jezus bądź Maryja komuś się kiedyś objawili i takie wspaniałe rzeczy mu naopowiadali.

Jeszcze raz: oznacza to, że lokalny biskup wyraża tylko zgodę na druk (imprimatur) i rozpowszechnianie tych tekstów, a nie że lokalny biskup czy wręcz cały Kościół twierdzi jakoby rzeczywiście Pan Jezus cos komus powiedział.

Na zadane więc przez Ciebie pytanie: A co zrobić...? można odpowiedzieć:
- jak to kogos interesuje przeczytać
- jak pobudzi kogoś do pobożności podziękować Bogu
- jak to kogos nie przekona, a nawet rozbawi, nie przejmować się
- przyjęcie bądź nie tych tekstów za prawdziwe (rzeczywiscie objawione) nie wpływa na Twoje zbawienie bądź jego brak.

Teoretycznie masz rację ale jeżeli są to słowa Chrystusa i On jest autorem co jasno jest przekazane w tym ”Posłannictwie Miłości i Przebaczenia” a na dodatek po winne być "głoszone z ambony" -nie są to brednie jakiejś "babci" -ale są to słowa Boga i Jego ostrzeżenia -znana jest ta publikacja -pod tytułem "Pójdź za Mną" od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Imprimatur jest odpowiednio „wysokie” i błogosławieństwo papieża Pawła VI...Pytanie co zrobić? jest retoryczne i bez odpowiedzi -jak przeczytasz uważnie to zrozumiesz.. ta książeczka wielu "zgięła" kolana i pochyliła harde głowy... szkoda że nie u nas....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 15 2007 20:19   
Forum

Cóż Ci mogę odpowiedzieć?
Ja osobiście nie wierzę w takie objawienia, choć napisane w nich jest czasami, że są to słowa Chrystusa.

Mnie, na szczęście, wystarcza co Bóg przekazuje nam w Piśmie świętym i nauczaniu Kościoła.

Trwanie w czytaniu Pisma i słuchaniu nauczania Kościoła też może wielu "zgiąć" kolana i pochylić harde głowy...

Oczywiście, to wszystko sprawy indywidualne.

Chodzi mi tylko o to, aby słuchając objawień, czy "objawień" nie zapomnieć i nie pominąć nisji Koscioła Chrystusowego, ktorą jest między innymi pouczanie i uświęcanie wiernych

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
bodyw
 luty 15 2007 20:40   
Forum

Quote by medieval_man: Cóż Ci mogę odpowiedzieć?
Ja osobiście nie wierzę w takie objawienia, choć napisane w nich jest czasami, że są to słowa Chrystusa.

Mnie, na szczęście, wystarcza co Bóg przekazuje nam w Piśmie świętym i nauczaniu Kościoła.

Trwanie w czytaniu Pisma i słuchaniu nauczania Kościoła też może wielu "zgiąć" kolana i pochylić harde głowy...

Oczywiście, to wszystko sprawy indywidualne.

Chodzi mi tylko o to, aby słuchając objawień, czy "objawień" nie zapomnieć i nie pominąć nisji Koscioła Chrystusowego, ktorą jest między innymi pouczanie i uświęcanie wiernych

I właśnie o tą misję Kościoła mi chodzi :

GŁOS BOŻY :[6.3.1969] Moje Słowa są Boskim Posłannictwem, zapowiedzią radości, wesela, pokoju i zgody miedzy ludźmi. Dojdzie się do tego najpierw po wielkiej odnowie zniesionej przez ludzkość. Bo po Wielkim Piątku powstała chwalebna Niedziela Zmartwychwstania. Jeśli dotąd nie zniszczyłem świata to znaczy, że chce go odnowić. Stare drzewa potrzebują obcinania i oczyszczenia, by mogły wydać znowu nowe pędy. Stare zaś gałęzie i suche liście zostają spalone. Trzeba oddzielić kozły od jagniąt, aby jagnięta znalazły przygotowane obfite pastwiska, gdzie będą mogły swobodnie się paść i znajdą zawsze przejrzyste źródła wód zbawienia. Moja zbawcza Krew ożywi bezpłodne odłogi pustynne dusz. Krew ta będzie zawsze zraszać ziemie, dopóki pozostanie na niej choć jeden człowiek do zbawienia. Córko umiłowana! Umarłem przecież na Krzyżu wśród tysięcznych mąk nie po to, by zaludnić duszami piekło, leczby napełnić wybranymi Niebo!

GŁOS BOŻY : O , córko Moja , największym Moim cierpieniem są niegodni kapłani, a jest ich tylu i liczba ich się zwiększa. Napisz to, by o tym wiedziano, aby to czytano.. Jezus nie chce serca podzielonego. Jest Oblubieńcem zazdrosnym i żąda całkowicie serca dla Siebie oblubienicy. Doskonała świętość polega na tym, by nie odmawiać niczego Miłości . Trwaj przy Mnie ! Pocieszaj Mnie! Świat dusz nie jest już Moim. Te dusze , które zbawiłem Moją Krwią , oddaliły się ode Mnie. Mam Mego Ojca , Moją Matkę ,Świętych, Aniołów , wybranych, ale ludzie? Obym się mógł stać znowu Dziecięciem, by umrzeć na nowo na Kalwarii!

GŁOS BOŻY :Zwycięstwo ostateczne jest jeszcze bardzo dalekie. Przedtem trzeba stoczyć kilka bitew i odnieść zwycięstwo. Trzeba będzie siłą oddzielić kozły od jagniąt! Czy widzisz to córko Moja? Zgromadzenia zakonne wysilają się teraz na apostolstwa, co sprawia, że pogrążają się w duchu światowym. Przyjmują dzieła rozwijają je, powiększają, rozszerzają, ubiegają się o nie. Ale miłość , prawdziwa miłość, gdzie ona tam jest? O jakże one są dalekie ode Mnie i od Mego Ducha. Chciałbym , by wiedziano o tym co ci mówię.......

oczywiście że jest to sprawa indywidualna każdego z nas...ale i odpowiedzialność -można nie wierzyć -ale zamykać oczy i zatykać uszy...to trochę nierozsądnie gdy Bóg się upomina....o nasze dusze.

pozdrawiam serdecznie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 15 2007 22:39   
Forum

Chyba jednak nie w tę stronę miał pójść ten temat.
Przypominam. Chodziło o chrześcijańskie proroctwa niebiblijne, o proroctwa dotyczące rzeczy przyszłych, apokaliptycznych, a nie o objawienia.

Proponowałbym, żebyś przeniósł-założył dyskusję o "Posłannictwie Miłosci i Przebaczenia" do nowego wątku, jeśli uważasz, że ma ona szansę na rozwinięcie się.

To jest portal ekumeniczny więc nie masz do czynienia z katolikami tylko, choć i oni są tu w sporej liczbie (też sie do katolicyzmu rzymskiego przynaję).
Czy wszystkich zainteresujesz? Nie wiem. Życzę powodzenia, bo jak dla mnie objawienia takie zawsze są śliską sprawą

===

Cytat 
bodyw
 luty 15 2007 23:24   
Forum

Quote by medieval_man: Chyba jednak nie w tę stronę miał pójść ten temat.
Przypominam. Chodziło o chrześcijańskie proroctwa niebiblijne, o proroctwa dotyczące rzeczy przyszłych, apokaliptycznych, a nie o objawienia.

Proponowałbym, żebyś przeniósł-założył dyskusję o "Posłannictwie Miłosci i Przebaczenia" do nowego wątku, jeśli uważasz, że ma ona szansę na rozwinięcie się.

To jest portal ekumeniczny więc nie masz do czynienia z katolikami tylko, choć i oni są tu w sporej liczbie (też sie do katolicyzmu rzymskiego przynaję).
Czy wszystkich zainteresujesz? Nie wiem. Życzę powodzenia, bo jak dla mnie objawienia takie zawsze są śliską sprawą

Tak.... próbujesz „wyślizgnąć „się z tematu –a to jest temat właśnie: Apokalipsy –ale tej naszej bardzo bliskiej...

GŁOS BOŻY: [28.8.1968]

Tyle rzeczy było ci powiedziane co do świata, dusz i Kościoła. „Wszystko to spełni się ,bo nieba i ziemia przeminą ale słowa Moje nie przeminą nigdy”.

Ja : A więc Boże , spełnią się i te straszne kary?

GŁOS BOŻY : Tak , spełnią się one, jeśli świat będzie szedł dalej drogą niemoralności i grzechu. Moja Matka zapowiadała już dawniej kary , lecz teraz zbliża się czas.

Narody silniejsze zniszczą słabsze i wszelkie prawo ludzki będzie przełamane. Krew i ogień pokryją całą ziemię .Będą to rzeczy nigdy nie widziane od stworzenia świata! Niebo będzie całe w ogniu, nie będzie błękitu , ale zakryje je dym ze środków zniszczenia .I stanie się ciemność na całej ziemi.

Ja : O, Panie, to tak jak w Apokalipsie?

GŁOS BOŻY: Czas prawdziwej Apokalipsy jeszcze jest daleki i ześle go sam Bóg. A tu będzie to dziełem człowieka .Jeruzalem, Jeruzalem, ileż to razy chciałem zebrać twych synów, jak kokosz pisklęta , lecz nie chciałeś. Takim jest Posłannictwo, o którym mówiłem ci tamtej nocy .Posłannictwo Miłości i Boleści. Powierzam ci je!

Ja : Ależ Panie ! Gdyby świat wiedział o tym co mi mówisz?

GŁOS BOŻY : -Nie ! Poczekaj .Nie nadeszła jeszcze pora.

Ten niewierzący i niewierny świat nie uwierzy łatwo w pewne rzeczy, bo łatwiej jest przyjąć postawę sceptycyzmu, niż prawdy. Wybiera się rzeczy wygodniejsze. Mówię ci to jeszcze raz, że nikt nie jest prorokiem we własnym domu ! Świat potrzebuje znaku, by wierzyć. To też będą go mieli...

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 16 2007 07:20   
Forum

Matejanka
Kasandro! Dla Ciebie podaję stronę http://www.mateusz.pl/mt/10lat/js/js-mo-04.htm interpretującą w dość ciekawy sposob Apokalipsę.

A ja podaję również inną stronę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa_%C5%9Awi%C4%99tego_Jana

I widzę sprzeczność, ponieważ jedna traktuje Apokalipsę jako symbolikę pewnych wydarzeń w Kościele, a druga potoczne rozumienie wydarzeń związanych z końcem świata. Czy coś łączy te interpretacje?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 luty 16 2007 07:26   
Forum

Mam trochę mało czasu, żeby poznać u źródła podane przesłanie. Możesz wypunktować treść przesłania?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 16 2007 08:31   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Matejanka
Kasandro! Dla Ciebie podaję stronę http://www.mateusz.pl/mt/10lat/js/js-mo-04.htm interpretującą w dość ciekawy sposob Apokalipsę.

A ja podaję również inną stronę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa_%C5%9Awi%C4%99tego_Jana

I widzę sprzeczność, ponieważ jedna traktuje Apokalipsę jako symbolikę pewnych wydarzeń w Kościele, a druga potoczne rozumienie wydarzeń związanych z końcem świata. Czy coś łączy te interpretacje?

Pozdrawiam

Kasandro! Ja nie widzę specjalnej sprzeczności jeżeli za Kościół Boga na ziemi czyli jego Przybytek uznam najpierw wierzących w Chrystusa a poźniej całą nawróconą i oczyszczoną ludzkość. Ta oblubienica to Kościoł Chrystusowy ale nie w pojęciu instytucjonalnym lecz duchowym. W tym momencie mnie ma żadnej sprzeczności. W ogóle Apokalipsy nie należy czytać w sposób ściśle historyczny, lecz jako głęboko Duchową Księgę Objawioną ukazującą duchowe zwycięstwo Sił Swiatła nad siłami zła na ziemi. Już wielokrotnie o tym pisałam i chociaż przebieg wydarzeń na świecie, to znaczy przyszłość przeszłość i teraźniejszość odbijają się w Apokalitycznych symbolach to jest to tylko wynikiem faktu, że u podstaw naszego materialnego życia leży życie ducha i to co w duchowości to i w materii. Apokalipsa przede wszystkim poucza nas o tym co dzieje się w Duchowości i tylko poprzez nasze duchowe postępowanie możemy mieć wpływ na przebieg Apokalipsy. Bóg zawsze o tym informował człowieka ostrzegając go poprzez swoich wysłanników Proroków o grożących plagach jeżeli człowiek nie powróci na ścieżkę duchowego Prawa. Dzieje się to równiez dzisiaj Bóg mówi do nas tak jak w przeszłości, poprzez siły natury, poprzez swoich wysłanników, ostrzega przed nadchodzącymi plagami, a człowiek niewyuczalny i twardego serca wszystko przypisuje przypadkowi i odpowiedzi szuka w nauce. Tak zwany racjonalizm opanował świat i chociaż duchowość wdziera się do naszego życia w najprzeróżniejszy sposób, chociaż Duch Święty wylewany jest na każde ciało, chociaż wielu prorokuje i ma prorocze sny, to nasi duchowni ignorują to wszystko ograniczając Przekazy z Duchowego Świata i twierdząc że Bóg milczy, gdyz w Jezusie powiedział ostatnie słowo, chociaż Jezus zapowiedział coś całkiem innego. Mało tego, cała Biblia mówi o Boskim pragnieniu nieustannej opieki nad swoim Stworzeniem, o jego niewyczerpanej miłości i pouczaniu swoich dzieci, lecz te dzieci ogłuchły i oślepły i usiłują Bogu postawić granice!!! Lecz dobrnęliśmy do końca naszej drogi, naszego sprzeciwu Bogu do granicy której juz nie przekroczymy. DLatego plagi bedą coraz częstsze, dlatego bedziemy musieli cierpieć i dzięki temu cierpieniu zrozumieć jak mali jesteśmy wobec otaczającego nas świata, jak niewiedząca jest nasza nauka, i że bez Boga jesteśmy niczym. Pozdrawiam Cię

===

Cytat 
kasandra_K80
 luty 17 2007 08:25   
Forum

Quote by kasandra_K80:

Mam trochę mało czasu, żeby poznać u źródła podane przesłanie. Możesz wypunktować treść przesłania?

Pozdrawiam

Do Bodyw
========
Jeśli całe przesłanie tego objawienia jest zawarte w podanych przez Ciebie cytatach,
to je przeczytałąm.

Jak zauważyłeś, miało miejsce wiele objawień w świecie.
Czy czytałeś lub interesowałeś się też innymi objawieniami ?
Oczywiście traktujemy Objawienia jako pouczenia od Boga, podkreślając pierszeństwo Biblii.
Właśnie w tym wątku próbujemy wymienić te najważniejsze i ich przesłanie.
A także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wszystkie objawienia są jednakowo ważne.
A więc wymieniliśmy: ks. Klimuszko, G.Bongiovannim i Trzecią Tajemnicę Fatimską,
Św. Faustynę, Nostradamusa, Apokalipsę, Trzeci Testament,
objawienia Vassulę Ryden, Luiza Piccarreta - Mala Córeczka Woli Bozej,
oraz wymienione przez Ciebie - s.Anieli dotyczące Miłosierdzia Bożego (popraw mnie, jeśli źle zrozumiałam).

Mam pytanie: czym różni sie przesłanie s.Anieli od s.Faustyny?
Obie piszą o Miłosierdziu Bozym.

I nie przejmuj się, jesli nie wszyscy będą zainteresowani tym wątkiem.
Są tutaj bowiem zwolennicy TYLKO Biblii jako autorytetu
(dlatego ten wątek pozwoli im nie czytać tego co ich nie interesuje),
a także wyznawcy innych poglądów.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 luty 17 2007 11:06   
Forum

kasandra K80

Ja nie jestem TYLKO zwolennikiem Biblii,bo zawiera ona za dużo sprzeczności i wiemy,że tak jak wcześniej pisałaś,BÓG i PRAWDA nie ogranicza się tylko do jednego PISMA ŚWIĘTEGO.Objawienia mnie bardzo interesują,bo tak jak Ty i matejanka też szukam w nich tego co jest wspólne.Nie wierzę,że BÓG zrobił się GŁUCHONIEMY tak jakby to niektórzy,a zwłaszcza szatan chcieli widzieć.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 17 2007 13:09   
Forum

Quote by eviva: Ja nie jestem TYLKO zwolennikiem Biblii,bo zawiera ona za dużo sprzeczności

biblistyka evivologiczna
Quote by eviva:
i wiemy,że tak jak wcześniej pisałaś,BÓG i PRAWDA nie ogranicza się tylko do jednego PISMA ŚWIĘTEGO.

Oczywiście, że Bóg się nie ogranicza, Ale po co szukać innych PISM ŚWIĘTYCH?
No chyba, że szukamy zaspokojenia swojej nienasyconej ciekawości wszystkiego.
Quote by eviva:
Objawienia mnie bardzo interesują,bo tak jak Ty i matejanka też szukam w nich tego co jest wspólne.Nie wierzę,że BÓG zrobił się GŁUCHONIEMY tak jakby to niektórzy,a zwłaszcza szatan chcieli widzieć.

Tak zwane objawienia prywatne, o ktorych między innymi jest mowa w tym wątku są niepotrzebne człowiekowi do zbawienia.
Owszem, mogą komuś pomóc, moga wskazywac na pewne problemy, ale NIGDY nie dotyczą istoty tego, kim jest Bóg i jaki jest Jego zamysł wobec ludzkości.
To zostałe już objawione i na tym wystarczy poprzestać.
Szukanie innych objawień jest przejawem choroby na niedouczone dociekania

===

Cytat 
bodyw
 luty 17 2007 13:17   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Quote by kasandra_K80:

Pozdrawiam

Do Bodyw
========
Jeśli całe przesłanie tego objawienia jest zawarte w podanych przez Ciebie cytatach,
to je przeczytałąm.

Jak zauważyłeś, miało miejsce wiele objawień w świecie.
Czy czytałeś lub interesowałeś się też innymi objawieniami ?
Oczywiście traktujemy Objawienia jako pouczenia od Boga, podkreślając pierszeństwo Biblii.
Właśnie w tym wątku próbujemy wymienić te najważniejsze i ich przesłanie.
A także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wszystkie objawienia są jednakowo ważne.
A więc wymieniliśmy: ks. Klimuszko, G.Bongiovannim i Trzecią Tajemnicę Fatimską,
Św. Faustynę, Nostradamusa, Apokalipsę, Trzeci Testament,
objawienia Vassulę Ryden, Luiza Piccarreta - Mala Córeczka Woli Bozej,
oraz wymienione przez Ciebie - s.Anieli dotyczące Miłosierdzia Bożego (popraw mnie, jeśli źle zrozumiałam).

Mam pytanie: czym różni sie przesłanie s.Anieli od s.Faustyny?
Obie piszą o Miłosierdziu Bozym.

I nie przejmuj się, jesli nie wszyscy będą zainteresowani tym wątkiem.
(dlatego ten wątek pozwoli im nie czytać tego co ich nie interesuje),
a także wyznawcy innych poglądów.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witaj Kasandro –trochę to trwało –ale dopiero teraz mogę Ci odpowiedzieć :

Co do objawień –jest taka tendencja wprost proporcjonalna do ich ilości –rośnie „sprzeciw”-„oficjeli” –Kościoła –nie zależnie od wartości czy treści ...nie i już ...
I wylatuje ...dziecko z kąpielą ...ale co tam zawsze tak było że rybacy ,pasterze –prosty –naród – to „narzędzie „ Boga”.
Co do "Pójdź za Mną" -nie da sie streścić ani wypunktować ..to trzeba przeczytać ...nie jest długie
www.jezusblog.republika.pl- naprawdę autorem jest Jezus Chrystus - wiele razy to podkreśkla ...
Jest jeszcze jedno prawdziwy hit otatnich lat ..:najbardziej „nielubiane” i „zakazane „ piosenki.... objawienia Anny –wspaniałej Polki ....to koniecznie trzeba przeczytać:

„Wychowanie Boże „-cztery tomy –www.annapisze.webpark.pl
„Pozwólcie ogarnąć się miłości” – najważniejsza pozycja w tej serii –praktycznie w każdej księgarni katolickiej ....
Straszenie że coś nie ma imprimatur –lub jest zabrane –dla mnie osobiście to największa niedorzeczność –jak można odrzucić ostrzeżenia i słowa Boga...

„-Ostrzeżeń nie przyjmujecie, przygotowań nie czynicie, głos mój odrzucacie, bo niewygodny wam jest. Nie rozumiecie, że nie straszę was, a ojcowską miłością powodowany uprzedzić was chciałem i przygotować. Dlatego jest to ostatnie wołanie moje do odnowy, oczyszczenia i skruchy, a na skutek niedowiarstwa waszego otrzymacie je w ostatniej godzinie, godzinie grozy, zniszczenia i zbliżającej się śmierci.

Wtedy dopiero przyjmiecie słowa moje. Jednakże daję je wam (już teraz), aby dowodem wam były miłości mojej, troski, i świadczyły, że nadal kocham was, jestem z wami i bronię was”

www.annapisze.webpark.pl

Pozdrawiam serdecznie

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 luty 17 2007 13:30   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by eviva: Ja nie jestem TYLKO zwolennikiem Biblii,bo zawiera ona za dużo sprzeczności

biblistyka evivologiczna
Quote by eviva:
i wiemy,że tak jak wcześniej pisałaś,BÓG i PRAWDA nie ogranicza się tylko do jednego PISMA ŚWIĘTEGO.

Oczywiście, że Bóg się nie ogranicza, Ale po co szukać innych PISM ŚWIĘTYCH?
No chyba, że szukamy zaspokojenia swojej nienasyconej ciekawości wszystkiego.
Quote by eviva:
Objawienia mnie bardzo interesują,bo tak jak Ty i matejanka też szukam w nich tego co jest wspólne.Nie wierzę,że BÓG zrobił się GŁUCHONIEMY tak jakby to niektórzy,a zwłaszcza szatan chcieli widzieć.

Tak zwane objawienia prywatne, o ktorych między innymi jest mowa w tym wątku są niepotrzebne człowiekowi do zbawienia.
Owszem, mogą komuś pomóc, moga wskazywac na pewne problemy, ale NIGDY nie dotyczą istoty tego, kim jest Bóg i jaki jest Jego zamysł wobec ludzkości.
Szukanie innych objawień jest przejawem choroby na niedouczone dociekania

Nie obraź się bracie -ale największą tragedią jest to że niektórzy zrobili z Pisma Świętego –latający dywan i próbują na nim wlecieć do Nieba...

Według logiki : Bóg – a potem to co napisane ...nigdy odwrotnie ...
Mój Bóg nie śpi –walcz o moje serce –choćby było pełne grzechów ...Ma prawo użyć wszystkiego i wszystkich ..nawet prywatnej bazgraniny ...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 luty 17 2007 13:32   
Forum

Szukanie innych objawień jest przejawem choroby na niedouczona dociekliwość

Medieval Man!
Jakie to szczęście, że nie wszyscy są takiego samego zdania!!!!! Dzięki tym którzy szukają znajdują i inni. Nauka posuwa się do przodu!!!!!
Czy uważasz że nauka nie pochodzi z Boskich Objawień że to człowiek sam z siebie jest w stanie odkryć to wszystko o czym mówi się, że jest dziełem przypadku? Gdybyś zapytał prawdziwych naukowców każdy odpowiedziałby Ci, że jego odkrycia pochodzą z inspiracji. Mało tego. Gdy ludzkość zacznie się naprawdę duchowo modlić i wchodzić w dialog z Twórcą i Waścicielem całej wiedzy, całej nauki czyli całego stworzenia, to On obdarzy prawdziwych naukowców takimi odkryciami że na ziemi nie będzie już istniał ani problem energii, ani głodu ani żadnego niedostatku. Więc o czym Ty mówisz, że wszystko zostało objawione. Zachowujesz się jak uczeń z przedszkola, który nauczył się pisać i uważa że nie potrzebuje już iść do szkoły. Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, pukajcie a wam otworzą. Polegajmy na tej obietnicy i wciąz szukajmy Ojca na nowo aby nie popaść w rutynę skostniałych zakurzonych poglądów sprzed setek lat. Czy chciałbyś być dzisiaj leczony metodą ze średniowiecza np. wyrywanie zębów?

Pozdrawiam Cię

===

Cytat 
Andrzej
 luty 17 2007 14:01   
Forum

Quote by bodyw:
Nie obraź się bracie -ale największą tragedią jest to że niektórzy zrobili z Pisma Świętego –latający dywan i próbują na nim wlecieć do Nieba...

Według logiki : Bóg – a potem to co napisane ...nigdy odwrotnie ...
Mój Bóg nie śpi –walcz o moje serce –choćby było pełne grzechów ...Ma prawo użyć wszystkiego i wszystkich ..nawet prywatnej bazgraniny ...

Pozdrawiam

Nie obrażam się.
Nie należę tez do tych, którzy wierzą, że samo Pismo wystarczy - byłaby to bibliolatria.

Tez uważam, że najpierw Bóg, a potem to, co napisane (między innymi spisane "objawienia")
Oczywiście, ze Bóg może użyć wszystkiego, żeby mnie doprowadzić do Siebie.
I niekoniecznie musi pod tym "wszystkim" sie podpisywać, jakby wysyłał faks z nieba.
Jesli będę modlitewnie otwarty na Jego głos, to odczytam Jego Słowo skierowane do mnie nawet w "Manifeście komunistycznym" czy w deklaracji programowej nazistów.

Co nie znaczy, że muszę wierzyć każdemu pismu, zwłaszcza temu, które za wszelką cene chce podkreślić: jestem napisane przez Boga, patrz - On sam to mowi.

Jaki masz dowód na to, że "Pójdź za mna" czy ksiązki Anny są rzeczywiście słowami Boga?
To, że one same tak mówią?
Słaby argument

===

Cytat 
Andrzej
 luty 17 2007 14:10   
Forum

Przykro mi matejanko, ale Twoje zacietrzewienie w szukaniu coraz to nowych objawień sprawia, że nie czytasz ze zrozumieniem tego, co juz zostało napisane.
Między innymi moich słów

Quote by matejanka:
Szukanie innych objawień jest przejawem choroby na niedouczona dociekliwość

Medieval Man!
Jakie to szczęście, że nie wszyscy są takiego samego zdania!!!!! Dzięki tym którzy szukają znajdują i inni. Nauka posuwa się do przodu!!!!!

A gdzież to pisałem o nauce?
Toż i w Kościele nadal szuka się zrozumienia, ale nie jakichś nowinek, lecz zrozumienia tego, co już RAZ zostało OBJAWIONE.
Po to jest cała teologia, po to rozwijamy nauki biblijne, po to rozwijamy rozumienie prawd wiary, po to piszemy o Chrystusie w chrystologii, o niebie w echatologii, o Duchu Świętym w pneumatologii, itd...

Ale po to, żeby zrozumieć, a nie tworzyć coś nowego.
I nie podpisujemy nowego traktatu z eklezjologii: Ja Bóg to powiedziałem.
Nie tworzymy nowych Trzecich testamentów, Piątych ewangelii i nowych Kazań na Górze, czy osiemnastu nowych Błogosławieństwa.
Quote by matejanka:
Czy uważasz że nauka nie pochodzi z Boskich Objawień że to człowiek sam z siebie jest w stanie odkryć to wszystko o czym mówi się, że jest dziełem przypadku? Gdybyś zapytał prawdziwych naukowców każdy odpowiedziałby Ci, że jego odkrycia pochodzą z inspiracji. Mało tego. Gdy ludzkość zacznie się naprawdę duchowo modlić i wchodzić w dialog z Twórcą i Waścicielem całej wiedzy, całej nauki czyli całego stworzenia, to On obdarzy prawdziwych naukowców takimi odkryciami że na ziemi nie będzie już istniał ani problem energii, ani głodu ani żadnego niedostatku.

O czym ty Matejanko piszez?
Nie rozmawiamy o nauce, o technologii, ale o zamyśle Bożym wobec człowieka.
Quote by matejanka:
Więc o czym Ty mówisz, że wszystko zostało objawione. Zachowujesz się jak uczeń z przedszkola, który nauczył się pisać i uważa że nie potrzebuje już iść do szkoły. Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, pukajcie a wam otworzą. Polegajmy na tej obietnicy i wciąz szukajmy Ojca na nowo aby nie popaść w rutynę skostniałych zakurzonych poglądów sprzed setek lat. Czy chciałbyś być dzisiaj leczony metodą ze średniowiecza np. wyrywanie zębów?

Błąd twój polega na tym, że mieszasz porządek duchowy z materialnym i naukowym.
Nie widzisz, ze nie o tym tutaj piszemy?
W swietle tego, co napisałem powyżej weż matejanko wsadż głowę pod kran z zimną wodą i ochłoń
Nie zawsze skutkuje, ale moze Bóg będzie miał nad Toba miłosierdzie

===

Cytat 
Michał Pająk
 luty 17 2007 15:01   
Forum

Quote by matejanka:
Więc o czym Ty mówisz, że wszystko zostało objawione. Zachowujesz się jak uczeń z przedszkola, który nauczył się pisać i uważa że nie potrzebuje już iść do szkoły. Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, pukajcie a wam otworzą. Polegajmy na tej obietnicy i wciąz szukajmy Ojca na nowo aby nie popaść w rutynę skostniałych zakurzonych poglądów sprzed setek lat.

Chyba nadal nie rozumiesz co m.in. medieval_man ma Ci do przekazania. Cała prawda została objawiona w Piśmie Świętym. Działanie według nauki Pisma Świętego prowadzi nas do zbawienia.

Nowe objawienia są jedynie potwierdzeniem Pisma Świętego, ewentualnie komentarzem. Nie dodają nic od siebie, ani nie ujmują nic z Pisma Świętego. Jeśli się z nimi nie zapoznam to nic nie stracę, jeśli się z nimi zapoznam to mogą mnie tylko utwierdzić w stanowisku które zająłem po przeczytaniu Pisma Świętego. One nie wnoszą nic nowego.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 luty 17 2007 15:09   
Forum

bodyw

odpowiada bodyw do medieval mana:

Przypomniały mi się słowa,które napisał reguly w temacie Trzeci Testament:"..."Biblia stała się dla niektórych ludzi Bogiem..." i to jest faktycznie największą tragedią.Nie chcą słuchać co ma im do powiedzenia Bóg i Chrystus.W swoim Objawieniu do s.Gabrieli Chrystus tak mówi na ten temat:

"Kto Moje słowa czyta i odrzuca argumentami dawnych uczonych w Piśmie,faryzeuszy i ich zwolenników-"Jego mowa jest ostra.Kto może jej słuchać-ten niech je zostawi,aż sam siebie rozpozna jako dzisiejszy faryzeusz i uczony w Piśmie,który znowu nie chciałby przyjąć CHRYSTUSA,którym JA JESTEM,gdyż nie chce zdecydować się na PRAWDĘ.
Moje słowa są WSZECHPRAWEM,odwiecznym PRAWEM,;wymagają one decyzji:

ZE MNĄ LUB PRZECIWKO MNIE.

Kto to pojąć może,niechaj pojmie.każdy nosi to,czym jest-i za to czym jest ponosi odpowiedzialność przed WSZECHPRAWEM,BOGIEM.

matejanka
[Cytat medieval mana:" To zostałe już objawione i na tym wystarczy poprzestać.
Szukanie innych objawień jest przejawem choroby na niedouczona dociekliwość".

Medieval Man!odpowiedź matejanki:
"Jakie to szczęście, że nie wszyscy są takiego samego zdania!!!!! Dzięki tym którzy szukają znajdują i inni. Nauka posuwa się do przodu!!!!!".

Wybacz Aniu,że nieco poprawię Twoją odpowiedź:
TO WIELKIE SZCZĘŚCIE,ŻE NIE WSZYSCY SĄ TAKIEGO SAMEGO ZDANIA!!!!!

Nie byłoby żadnych nowych objawień,gdyby nie było wcześniejszych papieskich objawień o zbawieniu:tylko przez udział w kościele KrK,przez przyjmowanie jego sakramentów,wierność nieomylnemu papieżowi,przyjmowaniu bez zastrzeżeń jego nauki itd.To jest obiecywanie zbawienia przez KrK na latającym dywanie". Dlatego są objawienia,żeby pokazać ludziom,że:

TO NIE JEST TA DROGA DO PANA BOGA.

Papieskie objawienia nie zgadzają się z tym czego nauczał CHRYSTUS.W Swoim Objawieniu do s.Gabrieli CHRYSTUS mówi,że: Nie uznaje żadnego papieża -uzurpatora,jako SWOJEGO zastępcę,czy następcę".Trudno się temu dziwić z pozycji CHRYSTUSA ,jako OSOBISTEGO ZBAWICIELA każdego człowieka.Przecież CHRYSTUS jest obecny przez cały czas w SWOIM KOŚCIELE przez SWOJEGO DUCHA ŚWIĘTEGO CHRYSTUSOWEGO.Szkoda ,że papież na soborze w ....zamienił żywego CHRYSTUSA na tego na krzyżu i teraz trzeba to prostować w objawieniach.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 17 2007 15:56   
Forum

Quote by eviva:
Nie byłoby żadnych nowych objawień,gdyby nie było wcześniejszych papieskich objawień o zbawieniu: tylko przez udział w kościele KrK,przez przyjmowanie jego sakramentów,wierność nieomylnemu papieżowi,przyjmowaniu bez zastrzeżeń jego nauki itd.To jest obiecywanie zbawienia przez KrK na latającym dywanie"

Wiem, evivo, ze lubisz wymyślac bzdury, ale o bzdurze o papieskich obajwieniach czytam po raz pierwszy
.
Podaj mi choc jeden tekst jakiegokolwiek papieża, w którym opiera on swoje nauczanie na jakichs swoich, czy innych prywatnych objawieniach.

Kolejny raz wprowadzasz czytających Twoje posty w błąd - najzwyczajniej w swiecie kłamiąc.
Evivo - znasz przykazania? Nie kłam

Quote by eviva:
W Swoim Objawieniu do s.Gabrieli CHRYSTUS mówi,że: Nie uznaje żadnego papieża -uzurpatora,jako SWOJEGO zastępcę,czy następcę".

Kim jest s. Gabriela?
najwyraźniej kłamcą
Nie dziwię się, że się na nia powołujesz...
swój do swego ciągnie

Quote by eviva:
Trudno się temu dziwić z pozycji CHRYSTUSA ,jako OSOBISTEGO ZBAWICIELA każdego człowieka.Przecież CHRYSTUS jest obecny przez cały czas w SWOIM KOŚCIELE przez SWOJEGO DUCHA ŚWIĘTEGO CHRYSTUSOWEGO.Szkoda ,że papież na soborze w ....zamienił żywego CHRYSTUSA na tego na krzyżu i teraz trzeba to prostować w objawieniach.

na jakim soborze, evivo? i jaki papież?
krótka pamięć?
a może brak jakiejkolwiek wiedzy?
i wyciaganie bzdurnych wniosków z niesprawdzonych faktów?

===

Cytat 
matejanka
 luty 17 2007 16:25   
Forum

Chyba nadal nie rozumiesz co m.in. medieval_man ma Ci do przekazania. Cała prawda została objawiona w Piśmie Świętym. Działanie według nauki Pisma Świętego prowadzi nas do zbawienia

Świetnie wiem co mi ma Medieval Man do zakomunikowania. Przykładu z nauką użyłam tylko aby użyć porównania Wiedzy o naszym Ojcu z nauką o Jego Stworzeniu które się zazębiają a właściwie są jedną nauką. Jeżeli Teologia uważa się za odłączoną od innych nauk to jest skazana na śmierć. Już raz kościół instytucjonalny próbował tworzyć własną obowiązującą naukę opartą o Biblię, efekty tego wszyscy znamy!!!!
Duch Boga wieje którędy chce i jak chce i nie nam decydowaĆ ani teologom gdzie wolno Mu wiać a już najgorszym co możemy zrobic to zamykać Bogu usta. Bóg najlepszy z Ojców nigdy nie przestanie mówić do swoich dzieci!!!! I żadna teologia Mu tego nie zabroni. Wszystko to co potrzebne jest człowiekowi do Zbawienia posiada człowiek od zarania czasów, a jednak Bóg raz po raz przypomina mu o Sobie o swoim Prawie, przemawia do niego przez Proroków, sam nawet zszedł do naszego padołu, aby pozwolić się zobaczyć dotknąć i poznać, potwierdził Prawo Miłości i wyznaczył drogę do Siebie własnymi krwawymi Śladami, oświadczył też, że nie może swoim dzieciom jeszcze wszystkiego przekazać, ale gdy jako ludzkośc zbiorą więcej doświadczeń i dorosną do głębszegop poznania Boskich tajemnic to powróci, tym razem nie w ciele-gdyz ofiara z ciała została tylko raz złożona-lecz znowu jako Słowo choć pod innym imieniem, Cyt, Zwyciężającego ustanowię kolumną w świątyni mego Boga. Nie znajdzie się on już na zewnątrz, gdyż Ja wypiszę na nim imię mego Boga, imię miasta mego Boga, nowe Jeruzalem zstępujące z nieba od Boga mego, a także moje nowe imię. [13] Kto ma uszy, niech słucha, co mówi Duch kościołom!

Ps 42,7-12
.
Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje.
A imieniem tym jest Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Czy człowiek naprawdę śmie zastępować Boga i się nad Niego wynosić uważając że Bóg scedował na niego swoje
Słowo, które on może dowolnioe interpretować podając jako Prawdę Ostateczną nie pozwalając Bogu już na żadną korektę. Że może twierdzić, że to co odrzucił dla własnej wygody przed wiekami już nigdy nie ma prawa zostać uznane za Prawdę gdyz ci heretycy zostali przed stuleciami uznani za heretyków choć byli to oddani i Kościołowi i ludziom myśliciele. Że na zawsze przepadła ludzka myśl, kiedyś zlikwidowana z powodu tego że była niewygodna dla władców tego świata?Dlatego również ci do których Pan najpierw powróci bedą nosili inne imię.cyt, ks. Iz.'' Dlatego tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: "Oto moi słudzy będą jeść, lecz wy będziecie głodować. Oto moi słudzy będą pić, lecz wy będziecie pragnąć. Oto moi słudzy będą się radować, lecz wy będziecie doznawać wstydu. '' i 65,15,
Sługom zaś moim nadadzą inne imię.
Tak wiec twierdzenie że Bóg powiedział ostatnie słowo nie jest prawdą i jest takim samym postępowaniem jak to piętnowane w Biblii
'' ''Lecz wy nazirejczykom dawaliście pić wino, prorokom zaś nakazaliście, mówiąc: 'Nie wolno wam prorokować' ' ''.
Należy pamiętać słowa Boga cyt.
List do Hebrajczyków (Hbr 12)26 Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. Jak również to co mówi Duch Chrystusa do ostatniego Kościoła w historii
NOWY TESTAMENT
Apokalipsa św. Jana

14 Aniołowi Kościoła w Laodycei13 napisz:
To mówi Amen13,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek13 stworzenia Bożego:
15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust14.
17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.
18 Radzę ci kupić u mnie
złota w ogniu oczyszczonego,
abyś się wzbogacił
,
i białe szaty,
abyś się oblókł,
a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
i balsamu do namaszczenia twych oczu,
byś widział.
To są słowa do naszego Chrześcijanstwa które uważa że już niczego nie potrzenbuje wiedzieć o Bogu gdyż to co wie mu wystarcza .

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,64 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty