Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Duch, dusza, ciało-jedność, czy trójca?
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 wrzesień 16 2009 07:17   
Forum

Status: offline

Nie zagłębiałem się w kabalistykę bo od takich rzeczy trzymam się z daleka tak samo nie czytam komentarzy ludzi którzy zafałszowują Torę, Ketuwim i Newilim a czynią to z jednego powodu by zamazać prawdziwy obraz Mesjasza i dlatego Izrael czeka lecz nie może się doczekać przyjścia a niektórzy Izraelici nawet przestali go oczekiwać. dla mnie Duch-Dusza-Ciało to Echad Adam słowo Echad jest ciekawym słowem gdyż wielu rabinów tłumaczy je jako absolutna jedność ale są w Torze wersety gdzie echad ma znaczenie złożonej jedności takie jak: Adam i Ewa stali się jednym ciałem (basar Echad) gdy Mojżesz wysłał 12 zwiadowców a ci przynieśli jedną kiść winogron (eszkol Echad) lub jak synowie pewnego pokolenia zgrzeszyli przeciw Bogu i Izraelowi to Izraelici wstali jak jeden mąż (isz Echad). to tylko wyjątki ale jak myślę bardzo wyjątkowe gdyż pokazują że Echad to złożona jedność.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty