Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co rozumiemy przez slowo medytacja i co ona nam daje?
 |  Wersja do druku
skans
 marzec 23 2007 14:32  (Czytany 16664 razy)  
Forum

Status: offline

Osobiscie poznalam dwa rodzaje medytacji.Pierwsza wg.buddyzmu polegajaca na calkowitym wyciszeniu,pozbawieniu sie wszelkich mysli,skupieniu sie na wlasnym wnetrzu i powtarzaniu mantry. Medytacja ta prowadzi do nirwany,czyli do jednosci.Wyciszylam sie i juz nie mialam trudnosci zasiadac w calkowitej ciszy. Po poltorarocznej medytacji przerwalam,poniewaz niespodziewanie dzieki niej nawrocilam sie.
Druga medytacje poznalam w Odnowie w Duchu Sw. Ta polega na skupieniu sie na pewnym zagadnieniu lub obrazie z zycia Jezusa i wyobrazeniu siebie w tamtej sytuacji.Dzieki niej poznalam Prawdziwa Milosc Boga.
Odtad moim najlepszym przyjacielem jest Bog,Ktoremu bardziej ufam niz sobie.
Jezeli nie powtarzam tematu,to mozemy szerzej podyskutowac.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 23 2007 15:02   
Forum

Skans!

Co ty za herezje wygadujesz!!!

Pierwsza wg.buddyzmu polegajaca na calkowitym wyciszeniu,pozbawieniu sie wszelkich mysli,skupieniu sie na wlasnym wnetrzu i powtarzaniu mantry. Medytacja ta prowadzi do nirwany,czyli do jednosci.Wyciszylam sie i juz nie mialam trudnosci zasiadac w calkowitej ciszy. Po poltorarocznej medytacji przerwalam,poniewaz niespodziewanie dzieki niej nawrocilam sie.

Jak się mogłaś nawrócić po medytacji buddyjskiej (apage satanus!)i po mantrach- a feee!

Jeszcze może powiesz, że w ciszy umysłu i serca Boga poznałaś/spotkałaś/usłyszałaś?!

Jeśli byś powiedziała, że złego ducha/szatana to by ci większość na tym forum uwierzyła, a że "spotkałaś" Boga to ci uwierzy nieliczna garstka - w tym ja

Ciesze się , że tacy ludzie jak ty są na tym forum

Doświadczenie pierwszej medytacji pozwala ci szybko osiągnąć stan skupienia/wyciszenia i stąd te dobre rezultaty w "drugiej" medytacji o...., bez tego było by bardzo trudno mieć "efekty/wyniki" w drugiej
Pozdrawiam
i uprzedzam/proszę bądź wyrozumiała dla krytycznych głosów , które pojawią się poniżej

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 16:29   
Forum Moderator
Moderator

Ja rozróżniam 3 rodzaje medytacji
- pierwsza troszkę przeszkadza, bo czasem chrapnę co wyprowadza księdza w czasie kazania z toku rozumowania
- drugi sobie cenię szczególnie, gdy mam czas podumać i nabrać dystansu, najchętniej z Biblia, dobrą kawą i w swoim fotelu
- trzeci... trzeci mi się zdarza rzadko, w czasie modlitwy, jakby zatrzymanie świata w obecności Boga, trudno opisać.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 16:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skans: Osobiscie poznalam dwa rodzaje medytacji.Pierwsza wg.buddyzmu polegajaca na calkowitym wyciszeniu,pozbawieniu sie wszelkich mysli,skupieniu sie na wlasnym wnetrzu i powtarzaniu mantry.

Do "wyciszenia" nie trzeba od razu mantr buddyjskich. Wystarczy w kółko np. "abladalaba", zamknąć oczy, pokiwać się kilka minut skupiając się na niczym (a najlepiej na "abladalaba"), tekst w sumie obojętny, byle w miarę melodyjny i łatwy do ciągłego powtarzania, może być mruczanka. Każdą grupkę "terapeutyczną" można w taki transik wprowadzić aż do utraty świadomości, zwykła manipulacja psychologiczna przez wiele sekt wykorzystywana.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 marzec 23 2007 17:11   
Forum

No to ja swoje trzy grosze. Niestety nie mam cierpliwości do siedzenia i mantrowania, a nawet różaniec mi nie idzie łatwo. Jak chcę się znaleźć w towarzystwie przyjaciół z tamtego swiata, i poczuć obecnośc Boga, to idę na spacer na pola patrzę na zieleń, słucham śpiewów ptaków i za chwilę najczęściej bez przygotowania słyszę rozwiązanie tego, o co pytałam. Czasem wyraźnie, czasem trochę jak przez szumy innych stacji. Każdego dnia obiecuję sobie, że zacznę medytować, tak jak to jest polecane, poprzez powtarzanie jakiegoś zwrotu lub koncentrowanie się na oddechu. Ale chyba jestem straszną gadułą i moi duchowi przyjaciele wykorzystują każdą chwilę ciszy w moim wnętrzu, aby mi coś zakomunikować i nie czekają aż zacznę medytować naprawdę.
Skans mam do Ciebie pytanie, ale oczywiście nie musisz odpowiadać, gdyż jest ono trochę intymne. Chciałabym wiedzieć, co konkretnie w medytacji się zdarzyło, co spowodowało Twoje nawrócenie?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
skans
 marzec 23 2007 17:12   
Forum

Do dezertera
Ja wcale sie nie obrazam.Przeciez napisalam,mozemy podyskutowac.A jak myslisz czy musialam powtarzac buddyjska mantre? Przeciez nie napisalam jaka.Nie mozna wszystkiego zmiescic w malym komentarzu. Pan Bog jest wszechstronny,nie taki jak kosciol,ktory wymaga regul.Bog jest nieograniczony niczym i dlatego jesli sie go pragnie nawet przez buddyska medytacje przyjdzie. Dla Boga nie wazne sa metody,lecz intencja.
Moja mantra byly slowa wolajace Boga. Jak myslisz- czy wyciszenie i wolanie boga przywola szatana?Ja tylko pytam.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
skans
 marzec 23 2007 17:32   
Forum

Rafi F.
Ta medytacja wcale nie jest latwa.Sprobuj posiedziec 3 minuty,nie myslac o niczym. Nie odrazu osiagnelam wyciszenie. Przez poltora roku 20 minut dziennie tzn,ze moglam wysiedziec, nie myslac o niczym.Rzeczywiscie jest to rowniez bardzo dobra terapia.Przez nastepne poltora roku moja relacja ze swiatem zmienila sie bardzo,mysle,ze rowniez przez nawrocenie.Niedowiarki,myslicie,ze fantazjuje? Mozecie sie smiac,dyskutujmy dalej. Pozdrawiam.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 23 2007 19:58   
Forum

Polecam tzw "medytację o dwóch sercach"W czasie emdytacji otwierają się w twoim ciele czakry i kanałuy energetyczne. Doskonała okazja do oczyszczenia orgniazmu i poczucia, ze w Tbie ejst Boże Królestwo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 23 2007 20:01   
Forum

aaa, i pamiętaj NIE MANTRJEMY, bo wzywamy w ten spsoób pogańskie bożki. W czasie medytacji serdecznie polecam wzywanie Bożego Iminiu i błogosłwienia w imię Bożge całego swiata.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 20:18   
Forum Moderator
Moderator

czakry i kanały ? Przez chwilę myślałem, że piszesz poważnie

===

Cytat 
Bartek
 marzec 23 2007 20:43   
Forum

Pisze z cała powagą Rafale Serio Jeszcze mamy aurę, al enie bede sie wgłębiał na forum chrzescijanskim bo ekomunike mi dadzą JAk cos to zapraszam na priva

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 20:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skans: Rafi F.
Ta medytacja wcale nie jest latwa.Sprobuj posiedziec 3 minuty,nie myslac o niczym.

Wcale się nie śmieję. W czasie swojej burzliwej przygody ze sztukami walk poznałem także w pewnej nawiedzonej szkole medytację, poznałem także co to manipulacja, autosugestia i inne ciekawe zjawiska. Fakt, wyniosłem jedną pożyteczną rzecz : potrafię "zwolnic" i uspokoić skołatane myśli w każdych (jak na razie) warunkach, ale do tego nie trzeba poznawać technik medytacyjnych.
Przy okazji : nie prawda jest, że nie myślisz o niczym To co opisałaś to koncentracja i następnie kontemplacja. Kontemplować można i samą obecność, można i Słowo Boże. Ja wolę to drugie przerywane dla odpoczynku i wyostrzenia zmysłów łykami kawy. Jako miejsce wybieram wygodny fotel, aby niedostatki mojego ciała mi nie przeszkadzały. Gdy tak w koncentracji kontempluję, to nawet biegające wokoło dzieci nie zauważam. Powszechnie to się nazywa wyłączeniem się
Zjawisko powszechnie zauważalne u mężczyzn w czasie mundialu.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 23 2007 20:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bartek.D: Pisze z cała powagą Rafale Serio Jeszcze mamy aurę, al enie bede sie wgłębiał na forum chrzescijanskim bo ekomunike mi dadzą JAk cos to zapraszam na priva

Spójrz Bartek całościowo na to i zobaczysz w europejskiej wersji ogromny wpływ okultyzmu, przyjrzyj się osobom propagujących i uczestniczących w takich ćwiczeniach, czy nie szukają miłości i szczęścia w złym źródle, co same oferują. W wersjach bardziej zbliżonych do Azji znajdziesz ideę boskiej harmonii z naturą. Tyle, ze Bóg w żaden sposób nie jest zależny od stworzonego przez siebie świata ani przez ten świat ograniczony.
Tak serio serio, porozglądaj się dobrze.

===

Cytat 
Bartek
 marzec 23 2007 21:05   
Forum

A znas zmoze zjawisko działania podswiadomosci? Opisano to super w ksiazce Murphego, Siła w naszej "czerepie rubasznej" jest duzo. Króelstwo Bopże ejstw kazdym w nas.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 23 2007 21:05   
Forum Moderator
Moderator

Słyszeliście może o "protestanckim różańcu"?
here

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 23 2007 21:16   
Forum

Pewien ejstem na 100%, ze by sie to u mnie w parafi nie przyjęło I to całe szczescie

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 23 2007 23:07   
Forum

Dla mnie medytacja to to rozważanie Słowa Bożego.
Wygodne siedzisko, Biblia na kolanach i zagłębienie sie w jej treść. Po takiej medytacji jestem pełna energii i czuje się oczyszczona!
Dobrą medytacją jest modlitwa osobista - zagłębienie się w obcowanie z Bogiem!

A Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale - też są formą medytacji - przynajmniej dla mnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 24 2007 09:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kobieta: Dla mnie medytacja to to rozważanie Słowa Bożego.
Wygodne siedzisko, Biblia na kolanach i zagłębienie sie w jej treść. Po takiej medytacji jestem pełna energii i czuje się oczyszczona!
Dobrą medytacją jest modlitwa osobista - zagłębienie się w obcowanie z Bogiem!

Bratnia dusza

===

Cytat 
skans
 marzec 24 2007 11:45   
Forum

Rafi F masz racje.Byc moze byla to koncentracja czy kontemplacja,ale wtedy kiedy Polska stala sie wolnym krajem i zaczely naplywac roznosci ze swiata nazywano to medytacja.To byly wowczas nowosci a ja poszukiwalam Boga i wlasnie ta droga Go odnalazlam.Moja mantra bylo wolanie Boga,ktory mnie wysluchal i wyprostowal moje sciezki.Wlasnie wtedy wrocilam do kosciola po latach
przerwy. Uwazam,ze nie powinnismy dzielic religii.Co jest dobre brac i dawac od siebie. Bog jest jeden i wszyscy bez wzgledu na religie jestesmy Jego dziecmi.
Pozdrawiam

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 24 2007 12:22   
Forum

Bartek D

Polecam tzw "medytację o dwóch sercach"W czasie emdytacji otwierają się w twoim ciele czakry i kanałuy energetyczne. Doskonała okazja do oczyszczenia organizmu i poczucia,że w Tobie jest Boże Królestwo.
Bardzo często piszę,że w NT jest obecnie żle przetłumaczony fragment:"..Królestwo Boże jest pośród was",a powinno być:"...Królestwo Boże jest W WAS,co jest zgodne z PRAWDĄ i ze słowami Jezusa.Zwłaszcza,ze Jezus mówił nie bez przyczyny:"...ale szukajcie najpierw KRÓLESTWA BOŻEGO i TAJEMNIC JEGO,a wszystko inne będzie wam dodane.

Przez błędne tłumaczenie gdzie szukać KRÓLESTWO BOŻE,Kościół starał się skierować wiernych na ewentualną medytację BIBLII zamiast na szukanie w nas KRÓLESTWA BOŻEGO.Kościół nie wierzy w obecność w nas KRÓLESTWA BOŻEGO,a medytację zaliczył do sekty,jeśli dobrze pamiętam.

W nas jest siedem grzesznych ciał duszy,o których pisze w Apokalipsie,że: "trzeba je prać we krwi Baranka.Są też czakry i kanały energetyczne.

W każdym człowieku jest:

-KRÓLESTWO BOŻE,DUCH BOŻY,OJCIEC- w siódmej czakrze korony,
-DUCH CHRYSTUSOWY,CHRYSTUS,SYN- w czwartej czakrze serca.

Przecież w NT pisze:"..kto ma SYNA,ma i OJCA,kto nie ma OJCA nie ma i SYNA. A kto nie ma SYNA nie ma wody żywej, a więc nie ma żywota.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 24 2007 12:29   
Forum

Witam.
Jaki kościół?
Proszę o podanie mi skąd wzięłaś owe cytaty. chilbym je rozważyc. Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 24 2007 13:03   
Forum Moderator
Moderator

Jakiś New Age, mix hinduizmu, buddyzmu i chrzescijaństwa, a Chrystus był zapewne jakims mistrzem i zmartwychwstał symbolicznie itp itd.
Ciekawe, że w Indiach też powstał kościół za czasów apostolskich (chyba właśnie Tomasz tam zawędrował), więc wcześni chrześcijanie wiedzieli co to medytacja i przeróżne kanały i stopnie swiadomości, a jednak w tamtych kosciołach nic z tego co mówi eviva sie nie zachowało.
To taka fajna, przyjemna papka, aby przyjedni "guru" 5-tej kategorii (gdyby było inaczej, żyliby dostatnie w rodzimych stronach) mogli więcej kasy z europejczyków powyciągać. Teraz biznes kręci sie sam.
Hari Kriszna tez wmawiają, ze Jezus to wcielenie Kriszny i że NT na Kriszne wskazuje (wręcz Kriszna=Jezus), a większośc z nich nie ma nawet NT, a co dopiero mówić o jego przeczytaniu.

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 24 2007 13:49   
Forum

Witam niezwykle serdecznie.
Wróciłem po chwilowej (trzy tygodnie) nieobecności i jak na razie zapoznałem się tylko ogólnie z tym, co dzieje sie na forum.
Pewne tematy umarły śmiercią naturalną - i dobrze.
Pojawili się nowi uczestnicy - tez dobrze.
Eviva, jak zwykle w formie - też dobrze, bo śmiesznie

Quote by eviva:
Bardzo często piszę,że w NT jest obecnie żle przetłumaczony fragment:"..Królestwo Boże jest pośród was",a powinno być:"...Królestwo Boże jest W WAS,

dla wszystkich zainteresowanych:
ten fragment jest dobrze przetłumaczony: ma być Królestwo Boże jest pośród was, bo tak zostało zapisane i zadne zaklinania teologicznych amatorów tego nie zmienią
Quote by eviva:
co jest zgodne z PRAWDĄ i ze słowami Jezusa.Zwłaszcza,ze Jezus mówił nie bez przyczyny:"...ale szukajcie najpierw KRÓLESTWA BOŻEGO i TAJEMNIC JEGO,a wszystko inne będzie wam dodane.

znowu wychodzi teologiczne amatorstwo Evivy.
Jezus oczywiście powiedział:
Szukajcie wpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości ( a nie tajemnic)
Gdyby teksty Evivy nie były śmieszne, byłyby tragiczne
Quote by eviva:
Przez błędne tłumaczenie gdzie szukać KRÓLESTWO BOŻE,Kościół starał się skierować wiernych na ewentualną medytację BIBLII zamiast na szukanie w nas KRÓLESTWA BOŻEGO.

Co oczywiscie jest kolejną amatorską teologią evivy.
Kosciół (każdy Kościół) zachęca w pierwszym rzędzie swych wiernych do szukania Królestwa Bożego, a medytacja jest do tego, co najwyzej celem.

Dziwię się, że nikt nie reaguje na popis świadomych kłamstw wrzucanych co chwilę na forum przez ezoteryczkę - evivę
Quote by eviva:
Kościół nie wierzy w obecność w nas KRÓLESTWA BOŻEGO,a medytację zaliczył do sekty,jeśli dobrze pamiętam.

Źle pamiętasz.
Ale to typowe dla Ciebie.
Nie wiesz niczego, jesteś cienka z teologii, Biblii i historii Kościoła, a wymadrzasz się jak byś urodziła się co najmniej nowym Mesjaszem.
Quote by eviva:

W nas jest siedem grzesznych ciał duszy,o których pisze w Apokalipsie,że: "trzeba je prać we krwi Baranka.Są też czakry i kanały energetyczne.

Kolejna ezoteryczna nauka, jaka nie ma nic wspólnego:
z Biblią
z chrześcijaństwem
ze zdrowym rozsądkiem
Quote by eviva:

W każdym człowieku jest:

-KRÓLESTWO BOŻE,DUCH BOŻY,OJCIEC- w siódmej czakrze korony,
-DUCH CHRYSTUSOWY,CHRYSTUS,SYN- w czwartej czakrze serca.

Ręce opadają.
Quote by makuszyński:Idź ty lepiej koziołeczku szukać swego Pacanowa

Quote by eviva:

Przecież w NT pisze:"..kto ma SYNA,ma i OJCA,kto nie ma OJCA nie ma i SYNA. A kto nie ma SYNA nie ma wody żywej, a więc nie ma żywota.

Tak nie napisano nigdzie, w zadnej księdze Nowego Testamentu.
Mam nadzieję, ze moderatorzy mi wybaczą:
Eviva kłamie w żywe oczy.
Eviva jest kłamcą

Wracając do tematu medytacji.

Medytacja w znaczeniu chrześcijańskim jest rozważaniem

Nawet głupia Wikipedia podaje w pierwszym zdaniu Medytacja (łac. meditatio - zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł) .
Dalej Wikipedia pisze tylko o medytacji w szczególnej jej postaci jako technice samodoskonalenia.

Oczywiście, takie medytowanie jest charakterystyczne dla religii Wschodu i róznej maści ezoteryków i new'ageowców.
Zresztą wbijcie sobie w google słowo: medytacja" i wyskoczą wam same orientalne strony, bo słowo i temat zostały zawłaszczone przez tych, których uszy swędzą do słuchania nowych nauk.

Chrześcijańska medytacja, to zwykła technika modlitewna.
Może nią być czytanie i rozważanie Pisma, modlitwa brewiarzowa (psalmy), modlitwa różańcowa (nie klepanie zdrowasiek, ale rozwazanie zycia Chrystusa).
Jej celem jest na pierwszym stopniu - lepsze poznanie nauk ewangelii, na drugim zinterioryzowanie tych nauk i wytworzenie pewnych automatyzmów w otwieraniu się na Bożą obecność, co ma prowadzić do kontemplacji.

Medytacja orientalna jako technika samodoskonalenia zakłada z góry, że przez medytacją - samodoskonalenie, możemy sami się zbawić, co oczywście jest dla chrześcijanina fałszywym podejściem.
Zbawia tylko Bóg, my możemy, co najwyżej przez medytację otworzyc swoje serca na przyjęcie tego zbawienia.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 marzec 24 2007 14:47   
Forum

Bartek D
Witam i ja serdecznie osobę otwartą na PRAWDĘ.
Cytaty pochodzą z Nowego Testamentu:

I Jana.2.23.Kto ma SYNA,ma żywot; kto nie ma SYNA BOŻEGO,nie ma żywota.
I Jana 2.23.Każdy kto podaje w wątpliwość SYNA,nie ma i OJCA.Kto wyznaje SYNA,ma i OJCA.
I Jana 2.22...Ten jest ANTYCHRYSTEM,kto podaje w wątpliwość OJCA I SYNA.
Jan.3.36.Kto wierzy w SYNA,ma żywot wieczny,kto zaś nie słucha SYNA nie ujrzy żywota,lecz gniew BOŻY ciąży na nim.

Dz.22.14.Błogosławieni,którzy piorą swoje szaty,aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.
Dz.7.14...To są ci,ktorzy wyprali szaty swoje i wybielili je we krwi BARANKA.
Dz.21.6...Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.
Dz.22.17.A ten kto pragnie ,niech przychodzi,a kto chce,nich darmo weźmie wodę żywota.

W każdym z nas jest SYN,DUCH CHRYSTUSOWY,OSOBISTY ZBAWICIEL każdego człowieka.To tylko ON daje nam wodę życia ,konieczną do wyprania siedmiu grzesznych szat naszej duszy.

Do tego potrzebna jest jednak medytacja,żeby SYN,DUCH CHRYSTUSOWY mógł nam udzielić DUCHOWEJ KOMUNII SWIĘTEJ i SWOICH SAKRAMENTÓW.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 24 2007 15:01   
Forum Moderator
Moderator

Nic się nie zmienia i robi się tak swojo że nawet nie wiem czasem czy powinienem interweniować czy nie

Ok. Eviva proszę grzecznie - bez ezoterycznych wstawek o siedmiu ciałach, czakrach koron i innych wymysłach, poza tym nareszcie przestań proszę pisać te hasła dużymi literami - wszyscy umiemy czytać. Albo merytorycznie na temat albo w ogóle, porządek musi być jak mówi porzekadło ...

Medieval witaj z powrotem, powściągnij emocje bo urlop pójdzie na marne

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 24 2007 15:20   
Forum

Medieval Manie welcome home, jak dobrze Cię czytać

Do Evivy - przeczytaj jeszcze raz powoli. rozważając - nie medytując!

Biblia Tysiąclecia
Pierwszy List Jana rozdział 2 wersy od 18 do 28

" Dzieci, jest już ostatnia godzina,
i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi,
bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów;
stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina.
19 Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas;
bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami;
a to stało się po to, aby wyszło na jaw,
że nie wszyscy są naszego ducha.
20 Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego
i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą.
21 Ja wam nie pisałem,
jakobyście nie znali prawdy,
lecz że ją znacie
i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten,
kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
Ten właśnie jest Antychrystem,
który nie uznaje Ojca i Syna.
23 Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.
24 Wy zaś zachowujecie w sobie to,
co słyszeliście od początku.
Jeżeli będzie trwało w was to,
co słyszeliście od początku,
to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.
25 A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne.
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
27 Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.
28 Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci,
abyśmy, gdy się zjawi, mieli w Nim ufność
i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 24 2007 15:35   
Forum

Quote by eviva:
I Jana.2.23.Kto ma SYNA,ma żywot; kto nie ma SYNA BOŻEGO,nie ma żywota.

Natomiast Biblia podaje:

Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca

Kto kłamie?
Eviva czy Biblia?
Quote by eviva:
I Jana 2.23.Każdy kto podaje w wątpliwość SYNA,nie ma i OJCA.Kto wyznaje SYNA,ma i OJCA.

Natomiast Biblia podaje:

Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca

Kto kłamie?
Eviva czy Biblia?

Quote by eviva:
I Jana 2.22...Ten jest ANTYCHRYSTEM,kto podaje w wątpliwość OJCA I SYNA.

Natomiast Biblia podaje:

Ten właśnie jest Antychrystem,
który nie uznaje Ojca i Syna.

Quote by eviva:
Jan.3.36.Kto wierzy w SYNA,ma żywot wieczny,kto zaś nie słucha SYNA nie ujrzy żywota,lecz gniew BOŻY ciąży na nim.

Dz.22.14.Błogosławieni,którzy piorą swoje szaty,aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.

Natomiast Biblia podaje:

on zaś powiedział: "Bóg naszych ojców wybrał cię, abyś poznał Jego wolę i ujrzał Sprawiedliwego3 i Jego własny głos usłyszał.

Kto kłamie?
Eviva czy Biblia?

Quote by eviva:

Natomiast Biblia podaje we wskazanym przez evivę miejscu:

Posłał Józefa po Jakuba i sprowadził ojca swego i całą rodzinę w liczbie siedemdziesięciu pięciu osób.

Po co wymyślać coś czego nie ma w tym miejscu?
Quote by eviva:

Natomiast Biblia podaje we wskazanym przez evivę miejscu:

A my odpłynęliśmy z Filippi po Święcie Przaśników i po pięciu dniach przybyliśmy od nich do Troady, gdzie spędziliśmy siedem dni.

ehhh.

Quote by eviva:
Dz.22.17.A ten kto pragnie ,niech przychodzi,a kto chce,nich darmo weźmie wodę żywota.

Natomiast Biblia podaje we wskazanmym przez evive miejscu:

A gdy wróciłem do Jerozolimy i modliłem się w świątyni, wpadłem w zachwycenie

Szkoda gadać.

Wiem, że eviva jest cienka w Biblii i pomyliła odnośniki.
Nie wiem natomiast po co takie rzeczy sa tolerowane na forum.

----------------------------
Karolu - to nie był urlop

Co do rzekomych emocji - nie widzę powodu żeby nie nazywać kłamcy kłamcą.
Skoro juz dziesiątki razy evivie zostało udowodnione kłamstwo i nieznajomość Pisma, teologii, historii chrześcijaństwa, to po co ubierać to w ładne słówka i polewać miodem?

Dla bezsensownej chrześcijańskiej poprawności?
Bzdura.

Nazywam evivę kłamcą, bo mi na niej zależy.

Gdyby była dla mnie nieistotna w jej relacji z Bogiem, po prostu byłbym ją ignorował.

Pewien dominikanin z Bochni w siedemnastym wieku wugadywał straszne bzdury na kazaniach. Dowiedział sie o tym klasztor w Krakowie i wysłał jedengo z braci, żeby sprawdził rzecz na miejscu i wyprostował naukę owego kaznodziei

Wysłannik po dwch dniach podróży (piechotą) dotarł na miejsce, wysłuchał głupiego kazania, po czym podszedł do swego współbrata i zdielił go z miłością po pysku mówiąc: "Gdybym Cię nie kochał nie szedłbym do Ciebie dwa dni. Obudź się bracie".
Ów natychmiast otrzasnął sie z otumanienia w jakie wprowadził go szatan.

Obudź się, evivo

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kobieta
 marzec 24 2007 15:43   
Forum

Dz.22.17.A ten kto pragnie ,niech przychodzi,a kto chce,nich darmo weźmie wodę żywota."
....To tylko ON daje nam wodę życia ,konieczną do wyprania siedmiu grzesznych szat naszej duszy.
.

Skąd Eviva wzięła pomysł prania siedmiu szat w wodzie życia, pozostanie dla mnie zagadką.
Błądzisz juz nie tylko po zakamarkach logiki, ale i zdrowego rozsądku!
Powtarzam za Medieval Manem - Evivo obudź się!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 24 2007 16:49   
Forum

karol dabrowski

Ok. Eviva proszę grzecznie - bez ezoterycznych wstawek o siedmiu ciałach, czakrach koron i innych wymysłach, poza tym nareszcie przestań proszę pisać te hasła dużymi literami - wszyscy umiemy czytać. Albo merytorycznie na temat albo w ogóle, porządek musi być jak mówi porzekadło ...
Mogę się zgodzić co do częsci ezoteryki,ale jak zrozumieć można bez niej "pranie szat we krwi Baranka"?Jeśli są duże litery,to można je pisać.Zmuszanie mnie do pisania małymi literami,jest ingerencją w wolną wolę człowieka.Za grzeczność,dziękuję.

kobieta,
27 Co do was,to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.

U mnie jest :.."i jak was nauczyło,tak w nim trwajcie".
To namaszczenie,to jest obecność SYNA,SŁOWA,DUCHA CHRYSTUSOWEGO
w każdym z nas.Tak samo wynika z listów
św.Jana,Piotra i Jakuba.
Z obecności w nas SYNA,wynika też i obecność w nas OJCA.
Ja nie zaprzeczam tej obecności,tylko ją potwierdzam.

To namaszczenie daje nam wodę życia,potrzebną do prania naszych szat.Jakie szaty trzeba prać w wodzie życia?Mamy coś jeszcze do prania,czy już jesteśmy "na cacy"?W Ojawieniu pisze o tym praniu w czasie teraźniejszym,a nie w przeszłym.To jak to ma być w rzeczywistości?

karol dabrowski
Z tych listów,o których pisaliśmy w temacie ;Duch,dusza,ciało ..mogło wynikać,że SYN,SŁOWO,DUCH CHRYSTUSOWY,został dany tylko niektórym ludziom.Jak wyżej napisałam do kobiety wynika,że otrzymaliśmy go wszyscy,bo te listy były adresowane do niegraniczonej liczby osób,a więc do wszystkich.Te rozważania raczej powinno się przenieść do tematuuch,dusza...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 24 2007 17:09   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
To namaszczenie daje nam wodę życia,potrzebną do prania naszych szat.Jakie szaty trzeba prać w wodzie życia?Mamy coś jeszcze do prania,czy już jesteśmy "na cacy"?W Ojawieniu pisze o tym praniu w czasie teraźniejszym,a nie w przeszłym.To jak to ma być w rzeczywistości?

Jaką wodę życia do prania daje namaszczenie ?????
Do prania naszych szat potrzebna była Krew, śmierć Jezusa, ofiara zastępcza za nasze grzechy. W niej możemy wyprać nasze szaty aby wyglądać jak czyści w oczach Ojca, choć czystymi nigdy nie będziemy.
Dzięki ofierze zastępczej Jezusa nasze grzechy mogą zostać zasłonięte, zapomniane. Aby to się stało musimy uznać Jezusa za naszego Pana, uznać Jego śmierć za nasze grzechy i wyznać je Panu.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty