Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co rozumiemy przez slowo medytacja i co ona nam daje?
 |  Wersja do druku
Bartek
 marzec 24 2007 18:33   
Forum

Status: offline

Czakry- prawda, kto śmie to PODWAżAC EJST W MOICH OCZACH SMIESZNY,
7 ciał- godne rozważenia
Kanały energetyczne- kalsyfikuje fizyka

MOże ktoś z was bawil się w OBE? i mozę ktoś z was po zapoznziau sie tym powie, ze pochodzi to do szatana?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 24 2007 21:21   
Forum

Quote by Bartek.D: Czakry- prawda, kto śmie to PODWAżAC EJST W MOICH OCZACH SMIESZNY,

Czy myślisz, że przerazisz mnie groźbą tego, że będziesz się ze mnie śmiał?

Czakry - wytwór antropologii tantrycznej przejęty i rozwinięty przez większość zachodnich szkół ezoteryczno-okultystycznych.
To, że według hinduizmu odpowiadają one mniej więcej na poziomie somatycznym splotom nerwowym i gruczołom dokrewnym nie oznacza, że na płaszczyźnie okultystycznej muszą one odpowiadać za wymianę energii pomiędzy różnymi tak zwanymi ciałami subtelnymi, jakie otaczają ciało fizyczne i pomiędzy ludzkim mikrokosmosem a makrokosmosem uważanym za boski.

No po prostu New Age i tyle

Quote by Bartek.D:
7 ciał- godne rozważenia

Tak, dla new age'owców
Quote by Bartek.D:
Kanały energetyczne- kalsyfikuje fizyka

jw.
To niczego nie oznacza, a tym bardziej nie ma nic wspólnego ze zbawieniem przynoszonym przez Jezusa
Quote by Bartek.D:
MOże ktoś z was bawil się w OBE? i mozę ktoś z was po zapoznziau sie tym powie, ze pochodzi to do szatana?

Wychodenie z ciała?

Czy to ważne od kogo pochodzi?
A jaki ma związek ze Słowem Bożym i tym, co Bóg dla nas przygotował?
Uszy kogoś swędzą...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kobieta
 marzec 24 2007 22:17   
Forum

Bardzo przepraszam - ale po co bawić sie w OBE?
Jeśli z ciekawości, to przypominam, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła, a przysłowia są mądrością narodów.

O resztę nie pytam, bo ośmieszenie się w oczach BartkaD nie jest tym, co tygrysy lubią najbardziej

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 24 2007 22:50   
Forum

Chyba w ten sposób mozna poddać sie wpływom demonicznym oddając sie temu.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
Bartek
 marzec 24 2007 23:08   
Forum

Medievel Widzę, ze się kolega zna torszkę na tym, moż ema kolega doświadczenia? OBE to tlyko zabawa, to my, to nie sa czary. Zjawisko "ałt of bady ekspiriens" powoli kodyfikuje psychiatria i neurologia, no chyba, ze jestescie scientologami i uważacie psychiatrię za dzieło szatana?
aa i żeby była jasność w temacie Śmiac sie nie bede z nikogo:0 Bo macie prawo wierzyc w to, co sie wam podoba. Z uwaga i szacunkiem czytam wasze posty i jestem wam wdzięczny za owe wypowiedzi bo dają mi duzo do myslenia. Do kolegi z KBWCH to nie jest szatan tlyko my- Boże dzieła. ( Macie fajnego paostra w Słupsku, którego pozdrawiam może nas czyta)
i jeszcze coś dla kaotlików, moja znajoma dobra katechetka kosicoła rzymskokaotlickiego sie tym zajmuje wszystkim - jest osobą pobozna i bardzo cnotliwą. To pośrednio ona mni zarazila wgłębianiem się we własną istotę Uratowąła mi kilka razy życie przed występami publicznymi Problem z gardłem miałem duży
OBE nie ma nic wspólnego ze zbawieniem, to tlyko zabawa Taka jak granie w piłke, taniec na dyskotece. Do tego OBE powoduje stan zupełnej relaksacji, tak ważnej w liceumKazdy przynajmniej raz w zyciu nieswiadomie był o krok od OBE. Słynne zjawisko spadania i nagłeog budzenia się, oraz kręcenia sie łóżka.
Przestroga: Jezli słyszycie jakies dziwne głosy i rady oraz osoby podajce sie za duchowych opieknów prosz eodprawic w imieniu JEzussa im odjesc i zmwóic Ojcze nasz, które jest neizwykle oczyszczajace i powoduje .. ahh duzo by pisać. Wsapaniała modlitwa

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 24 2007 23:09   
Forum

Ja się kiedyś w to bawiłem, nic z tego nie wyszło, szczeniackie okultystyczne próby... Ale ludziom, którym 'coś zaczęło wychodzić' (cokolwiek by to nie znaczyło), wielokrotnie (o ile nie zawsze) zaczęły dziać się różne niedobre rzeczy z psychiką i duchem. OBE w kontekście śmierci klinicznej także się przydarza, w tym zaś wypadku taka sytuacja jest już do rozważenia. Może i dla newage'owców, ale zawsze. W sumie to tak jak z... podrzucaniem żyletki i łapaniem jej w usta - niby można złapać bezpiecznie, ale w praktyce...

Czakry- prawda, kto śmie to PODWAżAC EJST W MOICH OCZACH SMIESZNY

To pośmiej się ze mnie, nie wierzę w brednie o czakrach. A na argument z doświadczenia odpowiem - skąd pewność, że to nie autsugestia?

...to przypominam, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła, a przysłowia są mądrością narodów.

Jest także kilka niezbyt mądrych przysłów, a skoro 'jaki naród, takie przysłowia'... Ja tam ciekawość świata, byle nie głupią, uważam za rzecz odróżniającą nas od zwierząt.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 24 2007 23:18   
Forum

Tak, najlepiej wsyztsko na szatana, NIe zebym go bornił, ale to brzmi jak belkot rodem ze średniowiecza

===

Profil   Email 
 Cytat 
skans
 marzec 24 2007 23:59   
Forum

Rozpoczynajac temat o medytacji mialam na mysli wyciszenie i poprzez powtarzanie pewnych slow,skierowanych do Boga osiagniecie harmoni i zblizenie do Boga,co tez osiagnelam.
Medytowac mozna wszedzie i w kazdym czasie,chocby dla wyciszenia w zwariowanym swiecie,czy jak kto woli
kontemplowania Boga.Pozdrawiam.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 25 2007 12:28   
Forum

Jak dla mnie te rzeczy (OBE) wydają sie bardzo mocno związane z okultyzmem.
Można zadać pytanie, Czy o tym mówi Biblia?
Czy jest to pożyteczne?
Czy może mieć to związek z siłami demonicznymi?
Ja w Biblii nic o tym nie znalazłem, ale są pewne posrednie wskazówki odnośnie tego.
Chrześcijaninowi to nic nie przynosi dobrego.
Występuje wśród wszelakiej maści okultystów, jest to temat rozpowszechniony na stronach zwiazanych z parapsychologią.
Jest to oczywiscie moje zdanie. Dla mnie to nie jest tylko niewinna zabawa, jeśli cos takiego ma miejsce posród okultystów.
Czakry, prana, czy inne tego typu pojecia zwiazane z mocami, są głęboko zakorzonione w religiach wschodu, podobnie weszły też w powszechne uzycie w grupach okultystycznych, nie ma to związku z chrześcijaństwem, Biblia milczy na temat istnienia tych rzeczy.

PS nie KBWCh (Kościół Boży w Chrystusie) tylko KWCh (Kosciół Wolnych Chrześcijan ) Myślę ze o to Ci chodziło

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
eviva
 marzec 25 2007 17:33   
Forum

Bartek.D

Polecam tzw "medytację o dwóch sercach"W czasie medytacji otwierają się w twoim ciele czakry i kanały energetyczne.Doskonała okazja do oczyszczenia organizmu i poczucia,że w Tobie jest Boże Królestwo.

Bałam się zastosować tą medytację,bo czytałam,że ma bardzo silne działanie.Zauważ,że ta medytacja potwierdza obecność w nas:

-SYNA,DUCHA CHRYSTUSOWEGO - w dolnym sercu,
-OJCA,KRÓLESTWA BOŻEGO - w górnym sercu.

Dla mnie obecność SYNA i OJCA w każdym człowieku jest oczywista i zgodna z tym ,co pisze NT,ale ze zdziwieniem stwierdzam,że niektóre Kościoły i osoby tego faktu nie uznają.Co ciekawsze robią wszystko,żeby temu zaprzeczyć i ośmieszyć lub poniżyć innych,którzy w tą obecność wierzą.

Rafi F
Jaką wodę życia do prania daje namaszczenie ?????
Do prania naszych szat potrzebna była Krew, śmierć Jezusa, ofiara zastępcza za nasze grzechy. W niej możemy wyprać nasze szaty aby wyglądać jak czyści w oczach Ojca, choć czystymi nigdy nie będziemy.
Dzięki ofierze zastępczej Jezusa nasze grzechy mogą zostać zasłonięte, zapomniane. Aby to się stało musimy uznać Jezusa za naszego Pana, uznać Jego śmierć za nasze grzechy i wyznać je Panu.

Dlatego napisałam,że podczas medytacji z uwagą skupioną na obecnym we mnie SYNU,DUCHU CHRYSTUSOWYM,ON udziela mnie i każdemu kto się do Niego zwróci,DUCHOWEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Nie muszę korzystać z pośredników typu ksiądz lub kto inny,ale jest to kwestia wiary.

Rekabita
Czakry, prana, czy inne tego typu pojecia zwiazane z mocami, są głęboko zakorzonione w religiach wschodu, podobnie weszły też w powszechne uzycie w grupach okultystycznych, nie ma to związku z chrześcijaństwem, Biblia milczy na temat istnienia tych rzeczy.

W NT Jezus mówi:"..ale szukajcie najpierw KRÓLESTWA BOŻEGO i tajemnic JEGO,a wszystko inne będzie wam dodane".Jeśli Jezus to nakazywał,to widocznie miał rację i nie powinno się ograniczać tylko do tego co w Biblii pisze.Bóg nie boi się poznania Prawdy przez każdego człowieka i nikogo nie ogranicza w jej poznaniu.To raczej szatan stara się,żeby ludzie nie poznali tych tajemnic KRÓLESTWA BOŻEGO.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 25 2007 18:14   
Forum

Quote by eviva: ta medytacja potwierdza obecność w nas:

-SYNA,DUCHA CHRYSTUSOWEGO - w dolnym sercu,
-OJCA,KRÓLESTWA BOŻEGO - w górnym sercu.

Dla mnie obecność SYNA i OJCA w każdym człowieku jest oczywista i zgodna z tym ,co pisze NT,ale ze zdziwieniem stwierdzam,że niektóre Kościoły i osoby tego faktu nie uznają.Co ciekawsze robią wszystko,żeby temu zaprzeczyć i ośmieszyć lub poniżyć innych,którzy w tą obecność wierzą.

Żaden Kościoł evivo, nie zaprzecza obecności Boga w człowieku.
Róznica między tym co głosisz Ty, a Kościoły chrzescijanskie jest taka, że Kościoły wiedzą o czym mówią i obecność Boga w człowieku nie jest fundamentem ich doktryny.
Kiedy ktoś, tak jak Ty, bierze jakiś mały wycinek tresci wiary i czyni z niego istote wiary, staje się heretykiem, czyli odszczepieńcem, bo odszczepia bezsensownie z całości nauki jeden jej malutki wycinek i czyni z niego fundament
Quote by eviva:

Dlatego napisałam,że podczas medytacji z uwagą skupioną na obecnym we mnie SYNU,DUCHU CHRYSTUSOWYM,ON udziela mnie i każdemu kto się do Niego zwróci,DUCHOWEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Nie muszę korzystać z pośredników typu ksiądz lub kto inny,ale jest to kwestia wiary.

Oczywiście, że nie musisz.
W ten sposób tylko sie zubażasz.
Duchowa Komunia święta jest czymś naturalnym i normalnym w Kościele. Opropcz tego jest Komunia polegająca na przyjęciu rzeczywistej obecności Boga, a nie tylko przez umysł, intelekt czy ducha.
Oczywiście, że to kwestia wiary.

Ale jesli jedna osoba mowi, że na tablicy widzi napisane kredą litery A oraz B, a druga widzi tylko A i upiera się, że B nie istnieje, to kto widzi więcej?
Quote by eviva:
W NT Jezus mówi:"..ale szukajcie najpierw KRÓLESTWA BOŻEGO i tajemnic JEGO,a wszystko inne będzie wam dodane".Jeśli Jezus to nakazywał,to widocznie miał rację i nie powinno się ograniczać tylko do tego co w Biblii pisze.Bóg nie boi się poznania Prawdy przez każdego człowieka i nikogo nie ogranicza w jej poznaniu.To raczej szatan stara się,żeby ludzie nie poznali tych tajemnic KRÓLESTWA BOŻEGO.

Czemu się upierasz przy tajemnic jego?
przecież widzisz chyba, że jest napisane: i jego sprawiedliwości?
Sprawdź w Piśmie zanim będziesz nadal się upierała.

Mt 6, 33:
Starajcie sie naprzód o Królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość...

Czy możesz nam wytłumaczyć, evivo, skąd wziełaś: i Jego tajemnice?

A może znowu udasz, że nie przeczytałaś zarzutu?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Bartek
 marzec 25 2007 18:36   
Forum

Chodziło mi o KBWCH. a syna paostra z KWCH z widzenia też znam po sasiedzu, mieskza ulice dalej od mojej

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 26 2007 10:49   
Forum

medieval man

Nie czytam Twoich odpowiedzi,więc bądź taki uprzejmy i nie pisz do mnie,bo mnie to nie interesuje co piszesz.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 26 2007 10:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka: Każdego dnia obiecuję sobie, że zacznę medytować, tak jak to jest polecane, poprzez powtarzanie jakiegoś zwrotu lub koncentrowanie się na oddechu.

Przez kogo polecane ?? I czy jest to tobie potrzebne ? Znalazłaś swój sposób medytacji poprzez podziwianie dzieł Bożych, musisz byc jak "wszyscy" ? Niech ci "wszyscy" raczej zazdroszczą, "oni" potrzebują specjalnych pozycji, rytuałów i jakiś mantr.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 marzec 26 2007 11:01   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: medieval man

Nie czytam Twoich odpowiedzi,więc bądź taki uprzejmy i nie pisz do mnie,bo mnie to nie interesuje co piszesz.

A szkoda.
Choć faktycznie złośliwy strasznie jest

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 marzec 26 2007 11:04   
Forum

Nie czytasz? Dużo tracisz...

Mnie za to interesuje, co piszesz.

Natomiast co do Twojej prośby, nie zamierzam jej spełnić.

Ty możesz wypisywać głupoty?
Więc i ja mogę wskazywać na obecne w Twoich postach niedorzeczności.

Z dwóch powodów
- może kiedyś przeczytasz i obudzisz się, czego Ci serdecznie życzę
- nie zwiedziesz swoimi kłamstwami innych osób, skoro wskażę gdzie jest kłamstwo i na czym polega.

Chyba, że napiszesz wyraźnie: Tak, ja eviva chcę miec prawo do swobodnego kłamania na tym forum i nie chcę, żeby ktoś wskazywał mi, evivie, i innym gdzie jest kłamstwo a gdzie prawda.

Ja wolę byc posłuszny słowom Pawła do Tymoteusza w 2TM 4, 1-5
Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się1, i na Jego królestwo:
głoś naukę,
nastawaj w porę, nie w porę,
[w razie potrzeby] wykaż błąd,
poucz,
podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz.

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.
Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.
Ty zaś
czuwaj we wszystkim,
znoś trudy,
wykonaj dzieło ewangelisty,
spełnij swe posługiwanie!

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 26 2007 11:16   
Forum

Quote by Rafi F:

A szkoda.

To wszystko z miłości.
Do Boga, Prawdy i evivy.
Wolę reagowac złośliwie, niż w ogóle nie reagować, niż mówić, że nic się nie stało

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 26 2007 11:23   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Quote by Rafi F:

A szkoda.

To wszystko z miłości.
Do Boga, Prawdy i evivy.
Wolę reagowac złośliwie, niż w ogóle nie reagować, niż mówić, że nic się nie stało

Pociesze ciebie, kiedyś (ze 6 wieków temu) wręcz skrajna złośliwość była uważana za wyraz inteligencji. Hmm, może coś w tym jest

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 26 2007 11:26   
Forum

Quote by skans: Osobiscie poznalam dwa rodzaje medytacji.Pierwsza wg.buddyzmu polegajaca na calkowitym wyciszeniu,pozbawieniu sie wszelkich mysli,skupieniu sie na wlasnym wnetrzu i powtarzaniu mantry. Medytacja ta prowadzi do nirwany,czyli do jednosci.Wyciszylam sie i juz nie mialam trudnosci zasiadac w calkowitej ciszy. Po poltorarocznej medytacji przerwalam,poniewaz niespodziewanie dzieki niej nawrocilam sie.
Druga medytacje poznalam w Odnowie w Duchu Sw. Ta polega na skupieniu sie na pewnym zagadnieniu lub obrazie z zycia Jezusa i wyobrazeniu siebie w tamtej sytuacji.Dzieki niej poznalam Prawdziwa Milosc Boga.
Odtad moim najlepszym przyjacielem jest Bog,Ktoremu bardziej ufam niz sobie.
Jezeli nie powtarzam tematu,to mozemy szerzej podyskutowac.

Masz rację.
Istnieje tez medytacja transcendentalna.
Jak byś ja sklasyfikował w kontekście Twojej wypowedzi?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 26 2007 11:43   
Forum

Przez kogo polecane ?? I czy jest to tobie potrzebne ? Znalazłaś swój sposób medytacji poprzez podziwianie dzieł Bożych, musisz byc jak "wszyscy" ? Niech ci "wszyscy" raczej zazdroszczą, "oni" potrzebują specjalnych pozycji, rytuałów i jakiś mantr.

Halo Rafi!
Szczerze powiedziawszy, tak tylko napisałam. Kiedyś czytałam o wielkich przezyciach medytacyjnych i technikach osiągania odrywania się od otaczającego świata. Jeden z oświeconych opisywał swoje przeżycia. Byłam ciekawa i chciałam wypróbować jak to działa Póbowałam metody autosugestii i kontroli oddechu. Ale z tego wszystkiego, albo się znudziłam, albo zasypiałam i nie odczuwałam, żadnych większych sensacji. Próbowalam też techniki ze szklaną kulą według pana Moodyego. Chyba jestem wielką racjonalistką, gdyz chociaż on zapewniał, że zobaczę niesamowite obrazy ja widziałam tylko odkształcenie obrazu za kulą. ALe to wszystko było dawno temu. Nie uważam, że ciekawośc to pierwszy stoppień do piekła. Po to Bóg obdarzył nas nią, abyśmy podziwiali dzieło stworzenia we wszystkich jego aspektach, ale oczywiście tych dobrych. Wszelkie techniki medytacji są poszukiwaniem duchowości i nie widzę w tym nic złego, jeżeli poszukujemy jasnej strony tej duchowości. W moim przypadku najłatwiej się z nią łączę w zwykłej rozmowie w modlitwie na łonie natury i prawdopodobnie na tym poprzestanę. Nie należy siebie i innych straszyć ciągle szatanem i straszliwymi konsekwencjami, gdyż to hamuje rozwój. Wszyscy jesteśmy tak czy siak wystawieni na działanie zarówno zła jak i dobra z zewnątrz, krótko mówiąc na działanie duchów Swiała i duchów ciemności. O wiele bardziej dajemy przystep ciemności złym, podłym postępowaniem niż technikami medytacji. Zło wzmaga zło, dobro wzmaga dobro. Nic nie jest złe samo z siebie lecz zależy od nas i tego co my z tym czynimy.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
kobieta
 marzec 26 2007 12:12   
Forum

Matejanko, nie będę cytować, tego co napisałaś, ale gdzie w tym jest Jezus Chrystus, Syn Boży Zbawiciel, Jego nauki, jego ofiara??

To co głosisz, to New Age, nowa religia - rozmyta i rozmemłana, niezgodna z tym, czego naucza nas Jezus, co przekazuje nam w swoim Słowie.
Religia bez Boga osobowego - każdy sam dla siebie jest bogiem, a że wszyscy nimi mogą być to zlewają się w jakiś dziwny kolaż z drzewami, zwierzetami, powietrzem.
Tylko proszę nie nazywaj tego chrześcijaństwem.

Nawet nie widzisz, ze w ten sposób odrywasz ludzi od Zbawczej Ofiary Syna Bożego - przyciągając ich energię na rozwój swojej własnej duchowości i dążenia aby stać się jak Bóg.

Księga Rodzaju:
"1 A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?" 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: "Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli". 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: "Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło".

A już ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi to czysty relatywizm moralny ( część składowa komunizmu w jego nadbudowie).

Bój się Boga Matejanko!
Przeczytaj, co Pismo mówi o piekle i szatanie - to nie my straszymy - tak mówi Bóg.
Zło zostało przez Niego wyraźnie nazwane - to nie jest dobrowolna interpretacja każdego człowieka, jak sugerujesz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 26 2007 12:18   
Forum

Halo Medieval Man!
Wiem że się za mną nie stęskniłeś, ale ja też z milości do Boga Prawdy Ciebie i Evivy muszę się wtrącić.

Duchowa Komunia święta jest czymś naturalnym i normalnym w Kościele. Opropcz tego jest Komunia polegająca na przyjęciu rzeczywistej obecności Boga, a nie tylko przez umysł, intelekt czy ducha.
Oczywiście, że to kwestia wiary.

Jest całkiem odwrotnie. Komunia w postaci opłatka, czy jak to nazywamy chleba, jest zewnetrznym objawem tego co dzieje się we wnętrzu, w sercu człowieka który pomagając sobie symbolem łączy się z Chrystusem obecnym w duchu każdego człowieka, mówiąc krótko przyjmuje Go do swojego serca. Słowo stało się ciałem i Chrystus mówiąc o tym, że mamy żywić się Jego ciałem i krwią, miał na myśli żywienie się Jego Słowem a pijąc Jego krew mamy żywić się esencją tego Słowa, jego najgłębszą duchową treścią. Komunia ma odżywić naszego ducha, a nie nasze ciało. Oczywiście gdy odżywiamy ducha odżywiamy i wzmacniamy również nasze ciało, ale nie odwrotnie, gdyż sam Jezus powiedział, że daje nam chleb z nieba i zaraz potem, po ustanowieniu eucharystii zaznaczył,
cyt. ew.Jana 6,63

Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które wam powiedziałem są Duchem i życiem.

Jezus mówił o sobie również że jest Bramą, że jest Krzewem Winnycm, że jest Wodą Żywą i powinniśmy ją pić a kto ją będzie pił nigdy pragnąć nie będzie itd. Ciałem Boga jest całe stworzenie materialne, cała natura i spożywając Boskie ciało, aby naprawdę się odżywić musimy również pożywić naszego ducha Boskim Słowem, gdyż
Mt,4,4
nie samym chlebem żyje człowiek ale każdym słowem, które pochodzi z ust Boga.
Czy uważasz że Biblia jest niespójna i w jednym miejscu mówi tak, a w innym miejscu sobie zaprzecza. Ciało nic nie pomaga, życie jest w duchu i przez ducha i jego musimy odżywiać, aby żyć, a więc i komunia z Bogiem który jest Duchem, musi być duchowa.
Pozdrawiam wiosennie

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 marzec 26 2007 12:27   
Forum

Kobieto!
Bóg nie pragnie abyśmy się Go bali, lecz abyśmy go kochali i o tym mówi w najważniejszym Przykazaniu Miłości. A co do szatana, to dla mnie nie ma jednego osobowego szatana , tylko ciemna strona duchowego swiata, która odżywia się naszym złem pochodzącym z naszych serc..
Cyt.Ew. Mat.
Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym.

I to zło pochodzące z naszych serc przyciąga zło duchowe ,które wzmacniając się naszym złem do nas wraca i tak w kółko i tylko modlitwą, dobrem i miłością mozemy się przed tym bronić.
Pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 26 2007 13:23   
Forum

Quote by matejanka: Halo Medieval Man!
Wiem że się za mną nie stęskniłeś, ale ja też z milości do Boga Prawdy Ciebie i Evivy muszę się wtrącić.

Ave, matejanko
To fakt, że nie tęskniłem za TT i ezoteryką
Quote by matejanka:
Jest całkiem odwrotnie. Komunia w postaci opłatka, czy jak to nazywamy chleba, jest zewnetrznym objawem tego co dzieje się we wnętrzu, w sercu człowieka który pomagając sobie symbolem łączy się z Chrystusem obecnym w duchu każdego człowieka, mówiąc krótko przyjmuje Go do swojego serca.

jak zwykle matejanko, wszystko piszesz bardzo ładnie, gładkimi okrągłymi zdaniami, ktore prawie mogą brzmieć po chrześcijansku i mogą zostać przez chrześcijan przyjęte.
"Prawie" robi różnicę.
Komunia eucharystyczna (opłatek) nie jest zewnetrznym przejawem tego, co dzieje się we wnętrzu.
Przynajmniej tak twierdzi znakomita większość Kościołów.
"Materialna komunia" nie jest symbolem, ale jest symbolem tożsamym z tym, co symbolizuje.
Dla wyznawców Krk, Prawosławia, starozytnych Kościołów wschodnich, oplatek nie jest symbolem, ale jest Chrystusem.
Komunia duchowa natomiast jest tylko zastępczym środkiem łączenia się z Panem w przypadku niemożności przyjmowania komunii eucharystycznej.
Quote by matejanka:
Słowo stało się ciałem i Chrystus mówiąc o tym, że mamy żywić się Jego ciałem i krwią, miał na myśli żywienie się Jego Słowem a pijąc Jego krew mamy żywić się esencją tego Słowa, jego najgłębszą duchową treścią.

Dlaczego więc Paweł pisze: Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije
Czyzby Paweł nie rozumiał Twojej nauki?
Quote by matejanka:
Ciałem Boga jest całe stworzenie materialne, cała natura i spożywając Boskie ciało, aby naprawdę się odżywić musimy również pożywić naszego ducha Boskim Słowem, gdyż
Mt,4,4
nie samym chlebem żyje człowiek ale każdym słowem, które pochodzi z ust Boga.

Matejanko, znowu uzyję brzydkiego słowa: głosisz panteizm.
Bóg nie ma ciała.

Quote by matejanka:
Czy uważasz że Biblia jest niespójna i w jednym miejscu mówi tak, a w innym miejscu sobie zaprzecza. Ciało nic nie pomaga, życie jest w duchu i przez ducha i jego musimy odżywiać, aby żyć, a więc i komunia z Bogiem który jest Duchem, musi być duchowa.
Pozdrawiam wiosennie

A czy ktoś z nas kiedykolwiek napisał, że komunia ma odzywiąc ciało?

===

Cytat 
eviva
 marzec 26 2007 13:42   
Forum

matejanka

Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które wam powiedziałem są Duchem i życiem.
Ciało nic nie pomaga, życie jest w duchu i przez ducha i jego musimy odżywiać, aby żyć, a więc i komunia z Bogiem który jest Duchem, musi być duchowa.

KOMUNIA z BOGIEM,który jest DUCHEM,musi być DUCHOWA.

Masz rację,że to co jest duchowe,oddziaływuje na to co jest fizyczne,ale nigdy nie jest odwrotnie.To co jest fizyczne,nie działa na to,co jest duchowe.

Obj.21.6...Ja pragnącemu darmo dam ze źródła wody żywota.
Obj.22.17...,a kto chce,niech darmo weźmie wodę żywota.

Ta obietnica jest nadal aktualna dla wszystkich!

kobieta

Matejanko, nie będeęcytowac, tego co napisałaś, ale gdzie w tym jest Jezus Chrystus,Syn Boży Zbawiciel, Jego nauki, jego ofiara??
On jest obecny w każdym człowieku,przez Swojego Ducha Świętego.Przecież Miłość,ktora jest w Twoim sercu {duchowym,nie w fizycznym},jest tym Duchem.Chyba nie powiesz,ze jej nie ma.To jest Duch,który jest w każdym z nas osobowo.Pisze o tym w Twojej Biblii?

Gal.4.6...bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego,który jest nam dany.

Nie dostałaś od Boga Ducha Świętego? Bóg o Tobie zapomniał? Jednym dał Swojego Ducha,a innym nie dał? Bóg jest Bogiem sprawiedliwym i nie ma względu na osobę.Jak pisze,że dał Swojego Ducha,to znaczy dał wszystkim i o nikim nie zapomniał.Czy Ty masz jakąś inną Biblię niż my i w niej o tym nie pisze?
Religia bez Boga osobowego - każdy sam dla siebie jest bogiem,
To,że w nas jest Bóg osobowo,nie świadczy,że jesteśmy Bogiem.Twoje dzieci też mają część Ciebie,a przecież nie są Tobą.Kropla wody z oceanu jest wodą,ale nie oceanem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 26 2007 14:17   
Forum

Nie dostałaś od Boga Ducha Świętego? Bóg o Tobie zapomniał? Jednym dał Swojego Ducha,a innym nie dał? Bóg jest Bogiem sprawiedliwym i nie ma względu na osobę.Jak pisze,że dał Swojego Ducha,to znaczy dał wszystkim i o nikim nie zapomniał.Czy Ty masz jakąś inną Biblię niż my i w niej o tym nie pisze?

Tak jak Bóg mówi do każdego, ale nie każdy mu odpowiada i przyjmuje, tak samo jeden ma Ducha Świętego inny nie - jeśli odrzuca Boga.

Z tego co zdążyłam się zorientować po Twoich wypowiedziach, w Biblii, z której korzystam ja jest napisane coś innego, niż w Biblii, z której korzystasz Ty Evivo.

1. Biblia Tysiąclecia - Wydawnictwo Pallotinum w Poznaniu;
2. Biblia wydana przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Warszawie;
3. Pismo Święte Stary i Nowy Testament w przekładzie z języków oryginalnych pod redakcją ks. Michała Petera ST
i ks. Mariana Wolniewicza NT.- ksiegarnia Św. Wojciecha w Poznaniu.

Inaczej też rozumiemy obecność w nas Boga, czy 'cząstki bożej" jak Ty to nazywasz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 26 2007 15:49   
Forum

Tak jak Bóg mówi do każdego, ale nie każdy mu odpowiada i przyjmuje, tak samo jeden ma Ducha Świętego inny nie - jeśli odrzuca Boga.

Myślę że następuje wciaż to samo nieporozumienie.
Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego wszyscy posiadamy obecnych w naszym Duchu, czystym dziecku Boga. Ducha Dziecko Boże posiada każdy człowiek bez wyjątku. Natomiast czym innym jest odnaleźć Boga w swoim sercu. Tego trzeba i chcieć i odnaleźć drogę. Nikt nie wejdzie w kontakt z Bogiem jeżeli jego serce nie jest czyste i przygotowane. Ta droga została wskazana przez Jezusa, ale wypracować ją musimy sobie sami.W obecnym Trzecim Czasie Bóg tak jak obiecał
odbudowuje Swiątynię Ducha Świętego w ludzkich sercach, i nikt nie zatrzyma procesu tej duchowej odnowy.
cyt.
Ozeasz,6,2
Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności. Dołóżmy starań, aby poznać Pana, Jego przyjście jest pewne jak świt poranka.
Pozdrawiam

===

Cytat 
eviva
 marzec 27 2007 15:03   
Forum

Bartek D

Czakry-prawda,kto to śmie PODWAŻAĆ,JEST W MOICH OCZACH ŚMIESZNY.

My idziemy z duchem czasu,tak jak pochwaliła matejankę i mnie, niedawno kasandra.Z tego co piszesz widać,że Ty też idziesz z tym duchem.O czakrach pisze w Nowym Testamencie,co prawda pod innym słowem,bo czakra jest słowem pochodzenia wschodniego.Zaprzeczanie tego,o czym pisze w NT,można określić jako śmieszne,zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt,że czakry istnieją.
medieval mana do Bartka D:"Czakry-wytwór
antropologii tantrycznej,przejęty i rozwinięty przez większość szkół ezoteryczno-okultystycznych...No po prostu New Age i tyle".

Każdy może sobie zrobić zdjęcie,na którym widać jego aurę i siedem czakr:"..Do zdjęcia dodatkowo interpretacja z uwzględnieniem poszczególnych czakr".
Chętnych odsyłam na stronę:

http://www.biofon.ksz.pl/zdjecia_aury.html

To nie jest New Age,tylko Nowe Czasy,XXI wiek.Zdjęcia czakr,to nie wymysł antropologii,tylko osiągnięcia naukowców XXI wieku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 27 2007 15:21   
Forum

Quote by eviva: My idziemy z duchem czasu,tak jak pochwaliła matejankę i mnie, niedawno kasandra.Z tego co piszesz widać,że Ty też idziesz z tym duchem.O czakrach pisze w Nowym Testamencie,co prawda pod innym słowem,bo czakra jest słowem pochodzenia wschodniego.Zaprzeczanie tego,o czym pisze w NT,można określić jako śmieszne,zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt,że czakry istnieją.

Znowu posuwasz się do kłamstwa?
Gdzie to niby w NT, czt w ogóle w Biblii jest mowa o czakrach i pod jakim słowem?

Evivo, wymyslanie sobie nowych Nowych Testamentów byłoby dopiero śmieszne gdyby nie było żałosne.

Wzywam Cię - podaj mi w którym miejscu Biblii napisane jest o czakrach.

Jesli nie podasz - naosz w zamian: Ja, eviva jestem KŁAMCĄ
Quote by eviva:
Każdy może sobie zrobić zdjęcie,na którym widać jego aurę i siedem czakr:"..Do zdjęcia dodatkowo interpretacja z uwzględnieniem poszczególnych czakr".
Chętnych odsyłam na stronę:

http://www.biofon.ksz.pl/zdjecia_aury.html

To nie jest New Age,tylko Nowe Czasy,XXI wiek.Zdjęcia czakr,to nie wymysł antropologii,tylko osiągnięcia naukowców XXI wieku.

Kazdy może sobie zrobić dowolnie przekształocne elektronicznie, czy inaczej zdjęcie.
Takie zdjęcie może nawet pokazać Twoja duszę i ducha, a nawet miecz obosieczny, ktory je przenika.
Takie zdjęcia są dla naiwnych, których jak widać nie brakuje.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 28 2007 08:41   
Forum

Czakra lub czakram według wierzeń niektórych religii oraz ezoteryków, ośrodek energetyczny w ciele, czyli miejsce, gdzie ma spotykać się wiele "kanałów energetycznych (tsa).
Istnienie czakr i kanałów energetycznych nie zostało potwierdzone naukowo i stanowi składnik wierzeń głównie hinduizmu i buddyzmu tantrycznego. Jednak bioenergoterapia, reiki i wiele technik rozwoju wewnętrznego bazuje na czakrach. Wyniki terapii zdają się potwierdzać istnienie ośrodków.
System energetyczny Ziemi również ma być oparty na siedmiu głównych czakrach. Energia, jaka z nich płynie, ma tworzyć kształt wirującego krzyża, czy też czteroramiennego wiatraka, którego ramiona się zwiększają lub zmniejszają w zależności od aktywności czakry. Wiruje ona lewoskrętnie (cokolwiek by to nie znaczyło w przypadku kuli), co mistycy uznają za korzystne dla człowieka. Energia ta powoduje pewną harmonię w umyśle człowieka, poprawia koncentrację, ułatwia medytację, a także osiągnięcie wyższych stanów świadomości.

Wśród Hindusów panuje przekonanie, że czakramy ziemskie emitują skumulowaną energię pochodzącą z Ziemi i z kosmosu. Przy nich właśnie ludzkie życie rozwija się najlepiej.
Czakry mają być elementami ciała energetycznego człowieka, dlatego ich rozmiar nie jest ograniczony do rozmiaru ciała fizycznego. W literaturze spotyka się czasem opisy czakramów o dużym rozmiarze, ale należy ten opis odnosić do pola energetycznego czakramu. Rzeczywisty rozmiar czakramu ma być porównywalny do wielkości piłeczki ping-pongowej, a mimo to siła promieniowanej przez niego energii może podobno sprawiać, że będzie on postrzegany jako kula wykraczająca poza obrys człowieka. Ma to funkcjonować w podobny sposób jak żarówka, która chociaż jest mała, może świecąc z dużą mocą sprawić, iż nie widzimy samej żarówki, lecz jedynie jej świetlną poświatę.
Polscy ezoterycy są przekonani, że jedna z czakr Ziemi, związana z planetą Jowisz, jest umiejscowiona na Wawelu z centrum mocy w resztkach romańskiego kościoła św. Gereona.

Więcej na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Czakra

Ostatnio oglądałam program "Planete" i "Animals" gdzie pokazywali ludzi stosujących reiki jako normalne lecznicze wspomaganie organizmu.
Anglicy nie naleza do naiwnych, raczej do sceptyków, a uznają medycynę niekonwencjonalną.
Również akupunktura jest z tym związana.

Jesteście pewni, ze informacje o czakrach to czysty New Age i nic więcej ?
Dotykiem leczył Jezus, który we współczesnym języku byłby nazywany energoterapeutą.

O czakrach Biblia nie pisze. Ale czy musi?
Czy czegos takiego jak pole energetyczne człowieka nie da się zbadać naukowo?
Myśle, że ten temat to pole do popisu dla współczesnej medycyny i nauki.
I jeszcze jedno, na obrazach świętych i ikonach jest namalowana aura.
Czym ona jest jeśli nie obrazem silnie emanuującej energii tego człowieka?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty