Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co rozumiemy przez slowo medytacja i co ona nam daje?
 |  Wersja do druku
Rafi F
 marzec 28 2007 10:28   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by kasandra_K80:
Ostatnio oglądałam program "Planete" i "Animals" gdzie pokazywali ludzi stosujących reiki jako normalne lecznicze wspomaganie organizmu.

Mogą nawet i tańczyć wokoło, jeżeli jest to tylko wspomaganie, a nie zastępuje leczenia.
Quote by kasandra_K80:
Anglicy nie naleza do naiwnych, raczej do sceptyków, a uznają medycynę niekonwencjonalną.

Anglicy to mieszanina kultur i narodowości.
Quote by kasandra_K80:
Również akupunktura jest z tym związana.

Kłamstwo.
W dodatku w odróznieniu od przeróznych wynalazków akupunktura wymiernie działa.
Przy czym nie są ważne punkty, byleby niczego nie uszkodzić. Bardzo pobudza układ immunologiczny czyniac organizmowi minimalne szkody.

Jesteście pewni, ze informacje o czakrach to czysty New Age i nic więcej ?
Dotykiem leczył Jezus, który we współczesnym języku byłby nazywany energoterapeutą.

A to juz jest naduzycie grubej miary. Jezus nawet nie musiał dotykać. Porównywanie cudów, w tym i wskrzeszeń, do energoterapi jest szyte nie grubymi nicmi, a wręcz powrozem.

O czakrach Biblia nie pisze. Ale czy musi?

Przedtem pisałas co innego, jakie jeszcze kłamstwa zaaplikujesz?

Owy krązek nad głową swiętych zwany aureolą wykształcił się z poświaty wokół głowy, ta znowu symbolizuje chwałę, uduchowienie, bliskość Jezusa. Ot cała "tajemnica". wystarczy siegnąc po inne źródła niz "Wróżka"

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 28 2007 10:33   
Forum

Quote by kasandra_K80:

tak
Quote by kasandra_K80:
I jeszcze jedno, na obrazach świętych i ikonach jest namalowana aura.
Czym ona jest jeśli nie obrazem silnie emanuującej energii tego człowieka?

Pozdrawiam

na obrazach świętych, wokol postaci namalowana jest albo aureola (swiatło wokoł całej postaci) albo nimb (świetlisty krążek wokół głowy).
To zwykły motyw figuratywny zaczerpnięty ze sztuki Wschodu i buddyzmu w III lub IV wieku symbolizujacy chodzenie w światłości, czyli łączność z bóstwem, inaczej mowiąc swięte życie.

Zaręczam Ci, że żaden chrześcijański artysta stosujacy nimb bądź aureolę nie miał na mysli czakr czy aury energetycznje

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 28 2007 10:49   
Forum

[QUOTE

][Cytat ]

Przedtem pisałas co innego, jakie jeszcze kłamstwa zaaplikujesz?[/QUOTE]

Proszę wskaz mi, gdzie powołuje się na Biblię odnośnie czakrów?
Nawiązałam do wypowiedzi kolezanki i powiedziałam co o tym myślę i zadałam pytania.
A cytat który podałam jest z encyklopedii.

Interesuję się róznymi wątkami, co nie oznacza, że na wszystko mam wyrobione do konca zdanie.
Uważam tylko, że o pewnych tematach Pisma nie muszą mówić, jeśli nie należą do tematu zbawienia lecz jedynie wiedzy (bieżącej lub przyszłej).
A za taki temat który powinien być zbadany przez naukę uważam sie czakry.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 10:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: [QUOTE
][Cytat ]

Przedtem pisałas co innego, jakie jeszcze kłamstwa zaaplikujesz?

Proszę wskaz mi, gdzie powołuje się na Biblię odnośnie czakrów?
Nawiązałam do wypowiedzi kolezanki i powiedziałam co o tym myślę i zadałam pytania.[/QUOTE]
Przepraszam, rzeczywiście.
Quote by eviva:
O czakrach pisze w Nowym Testamencie,co prawda pod innym słowem,bo czakra jest słowem pochodzenia wschodniego.Zaprzeczanie tego,o czym pisze w NT,można określić jako śmieszne,zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt,że czakry istnieją.

Jeszcze raz przepraszam, to kłamstwo serwowała nam eviva.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 marzec 28 2007 14:04   
Forum

kasandra K80

A za taki temat który powinien być zbadany przez naukę uważam sie czakry.
Na tych zdjęciach,które wykonuje BioFon, bardzo wyraźnie widać aurę i siedem czakr.Do zdjęć jest dołączany opis czakr.To nie jest żaden fotomontaż,tylko prawdziwe zdjęcia.Czakry są związane z "szatami",o których pisze w Objawieniu.Wysłałam do Ciebie emeila.
Ostatnio oglądałam program "Planete" i "Animals" gdzie pokazywali ludzi stosujących reiki jako normalne lecznicze wspomaganie organizmu.
Jest to bardzo ważna metoda lecznicza,którą może prawie każdy stosować.Ja też ją stosuję,bo energię Ducha Świętego otrzymujemy od Boga przez modlitwę i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.A jest to eneria najlepsza jakościowo i za darmo.Nie wszystkim zależy na tym,żeby ludzie z niej korzystali.To może być jako następny temat.KrK uznaje Reiki jako sektę.

Rafi F

Pierwszy o ezoterycznym rozumieniu Objawienia pisał E.Cayce.Jeśli pisze tam o "szatach",to i o "czakrach".Tyle szat,ile czakr.Nie ma słowa "czakra",bo jest inne,które je określa.Wiedzę duchową trzeba czytać oczami duszy.
[Cytat za: kasandra_K80]
Również akupunktura jest z tym związana.
Kłamstwo.
Kasandra ma rację.Akupunktura polega na udrożnieniu kanałów,którymi w ciele człowieka przepływa energia.Nawet nie trzeba do tego stosować igieł.Stosuje się też ręce,co wg mne jest znacznie bardziej skuteczne. energia.
[Cytat ]
Dotykiem leczył Jezus, który we współczesnym języku byłby nazywany energoterapeutą.

A to juz jest naduzycie grubej miary. Jezus nawet nie musiał dotykać. Porównywanie cudów, w tym i wskrzeszeń, do energoterapi jest szyte nie grubymi nicmi, a wręcz powrozem.
Co mówił Jezus?:"Jeśli prawdziwie Moimi uczniami zostaniecie,będziecie dokonywać jeszcze większych cudów niż Ja...".Znów kasandra ma rację,bo teraz nazywa się to energoterapią.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 15:19   
Forum Moderator
Moderator

(Reiki)Jest to bardzo ważna metoda lecznicza,którą może prawie każdy stosować.Ja też ją stosuję,bo energię Ducha Świętego otrzymujemy od Boga przez modlitwę i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.A jest to eneria najlepsza jakościowo i za darmo.Nie wszystkim zależy na tym,żeby ludzie z niej korzystali.To może być jako następny temat.KrK uznaje Reiki jako sektę.

Nie ma żadnego dowodu na jakiekolwiek działanie reiki poza wpływem psychicznym takim samym jak we wszystkich metodach szamańskich.

Rafi F
Pierwszy o ezoterycznym rozumieniu Objawienia pisał E.Cayce.Jeśli pisze tam o "szatach",to i o "czakrach".Tyle szat,ile czakr.Nie ma słowa "czakra",bo jest inne,które je określa.Wiedzę duchową trzeba czytać oczami duszy.

Raczej interpretować bardzo dowolnie.
Liczba siedem była i jest w kulturze żydowskiej liczba doskonałą, zamknięta. Stąd cała symbolika.
Kasandra ma rację.Akupunktura polega na udrożnieniu kanałów,którymi w ciele człowieka przepływa energia.Nawet nie trzeba do tego stosować igieł.Stosuje się też ręce,co wg mne jest znacznie bardziej skuteczne. energia.

Bzdura. Wystarczy porównać owe czakry z tradycyjna mapa akupunktury. Są rozbieżne.
Akupresura opiera się na tej samej teorii co akupunktura. Niestety bodźce są o wiele słabsze i wpływ znikomy.

[Cytat ]

Co mówił Jezus?:"Jeśli prawdziwie Moimi uczniami zostaniecie,będziecie dokonywać jeszcze większych cudów niż Ja...".Znów kasandra ma rację,bo teraz nazywa się to energoterapią.

I co robili ? Ręce nakładali ? Akupresurę stosowali ?
Widziałaś aby jakis energoterapeuta uzdrowił niewidomego od urodzenia, albo niechodzacego od urodzenia, albo kogos ozywił mimo ze już sie rozkładał ? Rozmnożenie chleba i ryby to tez energoterapia ? Przeczytaj sobie wpierw jakie cuda i jak robili Jezus i jego uczniowie i zastanów sie (wprost masz to napisane)
a)kto te cuda czynił
b)jaki był podstawowy warunek.

Cuda i ozdrowienia zdarzają się do dziś. Sprawca i warunki pozostały te same. I żaden energoterapeuta nie maczał w tym swych paluchów.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 29 2007 07:01   
Forum

Rafi
I co robili ? Ręce nakładali ? Akupresurę stosowali ?
Widziałaś aby jakis energoterapeuta uzdrowił niewidomego od urodzenia, albo niechodzacego od urodzenia, albo kogos ozywił mimo ze już sie rozkładał ? Rozmnożenie chleba i ryby to tez energoterapia ? Przeczytaj sobie wpierw jakie cuda i jak robili Jezus i jego uczniowie i zastanów sie (wprost masz to napisane)
a)kto te cuda czynił
b)jaki był podstawowy warunek.

Cuda i ozdrowienia zdarzają się do dziś. Sprawca i warunki pozostały te same. I żaden energoterapeuta nie maczał w tym swych paluchów.

Energoterapeuci twierdzą, że dostarczają chorej osobie tylko swojej energii, a organizm przekierowauje ją w chore miejsce.
Energią można leczyć też na odległość, przesyłać ją mocą woli.
Oczywiście efekt leczenia zależy od mocy energetycznej dawcy w stosunku do biorcy, a także od stopnia choroby.
Stad zalecenie niektórych energoterapetów, aby zabieg powtórzyć.
Bardzo czesto jesli choroba jest zbyt zaawansowana, a jego moc energetyczna niewystarczająca, od razu mówi, że nie jest w stanie pomoc.

Nie znaczy to, że nie mogą się też znaleźć fałszywi uzurpatorzy działający tylko dla zysku, a nie mający tych umiejętności.
Ale czy i w dziedzinie ducha nie znajdziesz fałszywych mesjaszy, proroków?

Oczywiście nie mówię tutaj o tradycyjnej medycynie, z której nikt rozsądny nie powinien rezygnować. Ale sam wiesz, jak wielu chorób nie umie ona dalej uleczyć...

Co do Jezusa, była to wyjątkowa postać, o niewyobrażalnej mocy (energii), dlatego mógł uleczyć dowolną osobę oraz przesłać energię do dowolnego miejsca.
Słyszałeś o całunie turyńskim? Na płótnie jest wypalony obraz postaci ludzkiej, co dowodzi tylko że Jezus miał w sobie ową niewyobrażalną MOC (ENERGIĘ), której nie można porownywać z mocą jakiegokolwiek człowieka.

Im większe uduchowienie danej osoby, Łaska od Boga, plus jego własny potencjał genetyczny - tym większą energią dysponuje taki człowiek. I wcale nie musi się nawet tego domyślać. Przypuszczam, że dużą mocą energetyczną dysponowali "Swięci" którzy posiadając juz swój własny potencjał energetyczny, dodatkowo czerpali energię od Boga przez modlitwe, medytacje....

Stąd wypływa moja wątpliwość, czym tak naprawdę jest CUD i jak go definiować...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 08:08   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Energoterapeuci twierdzą, że dostarczają chorej osobie tylko swojej energii, a organizm przekierowauje ją w chore miejsce.
Energią można leczyć też na odległość, przesyłać ją mocą woli.
Oczywiście efekt leczenia zależy od mocy energetycznej dawcy w stosunku do biorcy, a także od stopnia choroby.
Stad zalecenie niektórych energoterapetów, aby zabieg powtórzyć.
Bardzo czesto jesli choroba jest zbyt zaawansowana, a jego moc energetyczna niewystarczająca, od razu mówi, że nie jest w stanie pomoc.
Dlaczego działają tak mało jawnie, a gdy sie reklamują, to często zmieniają miejsce ?

Nauka zajmuje sie tym od lat i jak na razie nie ma żadnego potwierdzenia, że jest w tym ziarno prawdy
Ach, jak byłoby wspaniale, ile by NFZ zaoszczędził, jeszcze by wyszedł z dołka, a wszyscy ludzie w Polsce byliby zdrowi
Dlaczego owi "uzdrawiacze" nie uzdrowią całych okolic, jesli tyle w nich energii przekazywanej siłą woli na odległość (ponieważ każda energia jest falą i na odwrót, to jak ją precyzyjnie nakierowują przy zjawiskach ugięć i odbić ?)
Dlaczego gdy chca powtórzyc "zabieg" to nie powtarzaja go od razu, tylko przyjmują następnego ? Kasa czasem przy wejściu nie stoi ? W niejednym sanktuarium widać przeróżne atrybuty kalectwa zostawione tam przez pielgrzymów (chwała Panu, wysłuchuje nawet modlitwy nie bezpośrednio do niego kierowane), który z mnichów jest energoterapeutą (musi mieć ogromną energię, już go powinni wykryć).

Quote by kasandra_K80:
Co do Jezusa, była to wyjątkowa postać, o niewyobrażalnej mocy (energii), dlatego mógł uleczyć dowolną osobę oraz przesłać energię do dowolnego miejsca.

Niesamowite, i wg ciebie dzieki temu nakarmił do syta kilkoma chlebami i rybami tysiące i to nie jeden raz. Gdzie jest taki energoterapeuta ? sprawę głodu załatwiłby od ręki.
Quote by kasandra_K80:
Słyszałeś o całunie turyńskim? Na płótnie jest wypalony obraz postaci ludzkiej, co dowodzi tylko że Jezus miał w sobie ową niewyobrażalną MOC (ENERGIĘ), której nie można porownywać z mocą jakiegokolwiek człowieka.

Kto ci to naopowiadał ? Gdyby to było wypalenie (zwęglenie włókien), to by się naukowcy nie głowili jak obraz powstał. Owszem jest popalony, w wyniku pożaru.

Quote by kasandra_K80:
Im większe uduchowienie danej osoby, Łaska od Boga, plus jego własny potencjał genetyczny - tym większą energią dysponuje taki człowiek. I wcale nie musi się nawet tego domyślać. Przypuszczam, że dużą mocą energetyczną dysponowali "Swięci" którzy posiadając juz swój własny potencjał energetyczny, dodatkowo czerpali energię od Boga przez modlitwe, medytacje....

Czyli Bóg jest energią wg ciebie, ciekawe, a modlitwa daje energię, ciekawe. Jeszcze pytanie : na jakiej częstotliwości Bóg nadaje? Nie mów, że jeszcze nikt tym się nie zajoł, przecież to tak oczywiste w świetle tego, co napisałaś

Jeszcze jedno pytanie : to jak z tym przywróceniem życia niedowiarki, ze się o definicje cudu pytacie?

Quote by kasandra_K80:
Oczywiście nie mówię tutaj o tradycyjnej medycynie, z której nikt rozsądny nie powinien rezygnować. Ale sam wiesz, jak wielu chorób nie umie ona dalej uleczyć...

A dlaczego nie zrezygnować z medycyny "tradycyjnej"? Jeżeli jest jakiś pewny energoterapeuta i może mnie wyleczyć na odległość, to podaj mi jego namiary, wyśle maila z opisem i mnie uzdrowi, po co medycyna?
Tylko mi nie mów, ze takich nie ma.

I jeszcze jedno pytanie : skoro jest tak jak mówisz, to dlaczego energoterapeuci nie pozwalają sie zweryfikowac, a gdy juz do tego czasem dochodzi, to ku rozczarowaniu obu stron : zero efektu poza efektem szamańskim.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 29 2007 09:11   
Forum

Rafi

Niesamowite, i wg ciebie dzieki temu nakarmił do syta kilkoma chlebami i rybami tysiące i to nie jeden raz. Gdzie jest taki energoterapeuta ? sprawę głodu załatwiłby od ręki.

Przecież zaznaczyłam, ze Jezus jest wyjatkiem od tej reguły bo miał MOC (ENERGIE) BOSKĄ.
Nie da się pisać i tłumaczyć co może (lub NIE) MOC BOGA.

Kto ci to naopowiadał ? Gdyby to było wypalenie (zwęglenie włókien), to by się naukowcy nie głowili jak obraz powstał. Owszem jest popalony, w wyniku pożaru.

W programie publicystycznym podawano że moc potrzebna do wypalenia calego wizerunku (tego na chuście) i tego na płótnie, jest porównywalna do mocy energii jądrowej ale wystepującej w tak krótkim czasie i z taką precyzją, że płótna nie zniszczyła.
W razie czego zajrzyj do biliotek z kasetami VIDEO na ten temat i powiedz, dlaczego publicyści tak to zaprezentowali.

Czyli Bóg jest energią wg ciebie, ciekawe, a modlitwa daje energię, ciekawe. Jeszcze pytanie : na jakiej częstotliwości Bóg nadaje? Nie mów, że jeszcze nikt tym się nie zajoł, przecież to tak oczywiste w świetle tego, co napisałaś

Trudno zdefiniować co może Bóg. Ale Energia (Moc) jest jednym ze sposobów Jego działania.
W postaci palącego sie, chociaż niespalającego się krzaku ukazał się np. Mojżeszowi.
Pamiętasz ten cytat w Biblii?

Jeszcze jedno pytanie : to jak z tym przywróceniem życia niedowiarki, ze się o definicje cudu pytacie?

No coz, to było dzialanie Boga, który wszystko może.
CZyli poza definicją wszelkich innych dociekań.

A dlaczego nie zrezygnować z medycyny "tradycyjnej"? Jeżeli jest jakiś pewny energoterapeuta i może mnie wyleczyć na odległość, to podaj mi jego namiary, wyśle maila z opisem i mnie uzdrowi, po co medycyna?
Tylko mi nie mów, ze takich nie ma

Problem w tym, że o rzetelnych energoterapeutów i do tego dysponujących potrzebną dla danej osoby mocą, nie jest zbyt Łatwo. Trudno też o rzetelną informację w tym temacie w mediach lub innych środkach przekazu.

Hm...jednym ze znanych energeterapeutów, tym razem polskich i chyba dość znanym jest Zbigniew Nowak z Podkowy Leśnej, który ma nawet własną oficjalną stronę w internecie.
Szczyci się on tym, że ponoć pomógł kiedyś nawet pewnej znanej osobie wyznającej islam, gdzie był zaproszony.
Czyli energoterapia jest czymś, co jest niezwiązane z religią, niezależnym od niej.

A tak swoją drogą, jeśli będziesz kiedyś szukał pomocy dla kogos ci bliskiemu, na kogo medycyna wydała już wyrok, to jestem ciekawa, czy nie skorzystasz równiez i z tej formy pomocy...
W naszym interesie leży, żeby te zjawiska zostały w miarę szybko zbadane i zdefiniowane przez naukę.

I jeszcze jedno pytanie : skoro jest tak jak mówisz, to dlaczego energoterapeuci nie pozwalają sie zweryfikowac, a gdy juz do tego czasem dochodzi, to ku rozczarowaniu obu stron : zero efektu poza efektem szamańskim.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie wiem dlaczego nie jest to jeszcze zweryfikowane przez naukę.
Może to nauka się tym nie interesuje, albo zbyt duzo jest w tym temacie uprzedzeń...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 09:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Przecież zaznaczyłam, ze Jezus jest wyjatkiem od tej reguły bo miał MOC (ENERGIE) BOSKĄ.
Nie da się pisać i tłumaczyć co może (lub NIE) MOC BOGA.

Ależ Piotr m.in. także ożywił dziewczynkę ! Jakikolwiek energoterapeuta takim czyms sie chwalił ?

W programie publicystycznym podawano że moc potrzebna do wypalenia calego wizerunku (tego na chuście) i tego na płótnie, jest porównywalna do mocy energii jądrowej ale wystepującej w tak krótkim czasie i z taką precyzją, że płótna nie zniszczyła.
W razie czego zajrzyj do biliotek z kasetami VIDEO na ten temat i powiedz, dlaczego publicyści tak to zaprezentowali.

Jak to dlaczego ? Dla oglądalności. A po co Brown takie bzdury propagował, ze "Kod.." jest fikcja ale mówi o KRK prawdę ?

Trudno zdefiniować co może Bóg. Ale Energia (Moc) jest jednym ze sposobów Jego działania.
W postaci palącego sie, chociaż niespalającego się krzaku ukazał się np. Mojżeszowi.
Pamiętasz ten cytat w Biblii?

Objawił mu się jak chciał, ale przed chwila mówiłaś, ze doładowuje modlących sie bioenergia. W takim razie inne pytanie, na które nie odpowiedziałas : na której czestotliwości nadaje bioenergoterapeuta ?

No coz, to było dzialanie Boga, który wszystko może.
CZyli poza definicją wszelkich innych dociekań.

Przed chwilą przedstawiałaś Jezusa jako bioenergoterapeutę, więc dociekasz czy nie, bo sie pogubiłem?

Problem w tym, że o rzetelnych energoterapeutów i do tego dysponujących potrzebną dla danej osoby mocą, nie jest zbyt Łatwo. Trudno też o rzetelną informację w tym temacie w mediach lub innych środkach przekazu.

To jak weryfikujesz prawde do bzdury, skoro tysiace w Polsce się na tym ponoć znają, zakładaja swoje stowarzyszenia, wydaja książki, sa sympozja, szkoła dla energoterapeutów. Czyli co, to wszystki pic i fotomontaż ?

A tak swoją drogą, jeśli będziesz kiedyś szukał pomocy dla kogos ci bliskiemu, na kogo medycyna wydała już wyrok, to jestem ciekawa, czy nie skorzystasz równiez i z tej formy pomocy...

W jednym przypadku wystarczyła modlitwa i medycyna. Głęboko wierzę, że Bóg również poprzez medycynę i lekarzy działa. Rozumiem rozpacz ludzi, bezsilność wobec wyroku smierci i tym bardziej obrzydzenie budzą we mnie wykorzystywacze.
W drugim przypadku Bóg chciał inaczej.

W naszym interesie leży, żeby te zjawiska zostały w miarę szybko zbadane i zdefiniowane przez naukę.

Wszyscy sa tym zainteresowani poza środowiskiem bioenergoterapeutów.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie wiem dlaczego nie jest to jeszcze zweryfikowane przez naukę.
Może to nauka się tym nie interesuje, albo zbyt duzo jest w tym temacie uprzedzeń...
Pozdrawiam

Uprzedzeń ?
Jedno dziecko zrobiło w ramach szkolnego projektu naukowego w USA banalny naukowy eksperyment z wszelkiego rodzaju jasnowidzami (głównie tymi ze średniej półki, ci z górnej przeważnie nie chcieli ryzykowac) i czytającymi z myśli. Miedzy innymi odgadywanie kart. Szeroka publikacja wywołała trzęsienie ziemi : zero potwierdzenia jakichkolwiek szczególnych zdolności. Oczywiście zaczęto podważac wszystko co idze łącznie z obecnościa (w jednym przypadku) niedaleko linii wysokiego napięcia i kolorem zasłon (czarne, grube, a to ekranizuje ponoc fale mózgowe, wielka bzdura). Oczywiście dalej sprzedaja swe eteryczne ksiazki i maja swoich zwolenników (sam fakt podwazania badania dał pretekst do dalszej bezpodstawnej wiary).
Eteryczni "terapeuci" nie są zainteresowani weryfikacją.

===

Cytat 
skans
 marzec 29 2007 10:58   
Forum

Sila naszego ducha jest zalezna od naszej relacji z Bogiem.Z Bogiem mozemy wszystko,bo to On nam udziela Swej Laski.Czlowiek majacy laske od Boga nie bedzie sie nia afiszowal,bedzie zdany na Niego.Apostolowie
otrzymali od Boga laske i byli bardzo pokorni,oddani calkowicie Bogu,dlatego dokonywali uzdrowien.Tacy powinni byc nastepcy apostolow,
a wtedy kosciol bylby pelen Chwaly Pana.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 29 2007 11:57   
Forum

Przypominam, że my tu o medytacji - szeroko pojętej - ale nie aż tak
A swoją drogą Rafi dziwie się tobie, że chińską metodę zakceptowałeś a indyjskiej nie - a obie mówią o przepływię nieznanej medycynie/nauce zachodu "energii życiowej"/bioenergii/qi/pranie.
po drugie to z położeniem czakramów pokrywają się położenia " Dwa najważniejsze meridiany dodatkowe położone w linii środkowej ciała to: Główny Regulator Przedni GRP w przedniej i Główny Regulator Tylny GRT w tylnej".
Akupunktura wyróżnia równiesz :"Kolaterale spełniają funkcję pomostów między narządami wewnętrznymi i odpowiadającymi im meridianami głównymi, tworząc połączenia między meridianami znajdującymi się w jednym elemencie. Kolaterale GRP rozprzestrzeniają się na brzuchu, kolaterale GRT rozprzestrzeniają się na głowie i grzbiecie (...)kolaterala rozprzestrzeniająca się w kl.p. i nadbrzuszu, a ma za zadanie zbieranie Qi z całego ciała."
Jeszcze 100 lat temu o akupunktórze mówiono dokładnie to co teraz niedowiarkowie mówią o czkrach czy kanałach kundalini , ale to tylko kwestia czasu i odkrycia metod/sprzętu badawczo pomiarowego

A miało być o medytacji - "tylko w ciszy umysłu i serca można usłyszeć głoś Boga" - to mówi wszystko i po to jest medytacja, aby nauczyć się panować/wyciszać umysł/myśli i uczucia/emocje. W takiej spokojności ducha możemy zbliżyć się do Boga lub poznać siebie samego - obserwując pojawiające się myśli i uczucia/emocje.
Jeśli koncentrujemy się na Stwórcy i szukamy w stanie głębszej medytacji kontaktu/zbliżenia/poznania to będzie nam dane. jest to trudne nie ma co się czarować , ale wytrwałość bywa nagradzana.

Matejanko
Już gdy pierwszy raz opowiedziałać o twojej medytacji to rozpoznałem w niej "medytacje natury" jest to znana metoda i "z górnej półki" - zazdroszcze ci tego naturalnego daru - jak mniemam ( Krishnamurti ją polecał)

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 12:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: P
A swoją drogą Rafi dziwie się tobie, że chińską metodę zakceptowałeś a indyjskiej nie - a obie mówią o przepływię nieznanej medycynie/nauce zachodu "energii życiowej"/bioenergii/qi/pranie.

Alez akupunktura działa niezaleznie od swej teorii, czy całej medycyny chinskiej. Nawet mapa punktów mogłaby nie istnieć. Po prostu takie masowe nakłucia w sposób naturalny pobudzają reakcję obronną człowieka, układ immunologiczny. To tak jakbys zaczoł kogoś lekko draznić aby sie ruszył i podniosło mu się cisnienie. Krzywdy nie zrobisz, a rumieńce powrócą. Punkty naprawdę są nieważne. Istnieje tylko niebezpieczenstwo wkłucia się w żyłę, tętnicę, nerw. Zostało to zweryfikowane.
Tak samo Hatha Yoga jest świetnym relaksem i gimnastyką niezależnie od całego systemu wierzeń z nią związanych.
Podobnie można ćwiczyc TaiChi jako gimnastykę czy sztukę walki nie wiedząc nic o Taoizmie.
Wielu może wydawac się to absurdalne, ale np. osobom o "delikatnej" skórze podatnym na siniaki polecałbym sporty mocno kontaktowe. Naczynia na pewno zdecydowanie sie wzmocnią - sam po sobie to widziałem chodząc przez pierwsze 2 miesiące z kolorowymi przedramionami.

===

Cytat 
matejanka
 marzec 29 2007 12:51   
Forum

Już gdy pierwszy raz opowiedziałać o twojej medytacji to rozpoznałem w niej "medytacje natury" jest to znana metoda i "z górnej półki" - zazdroszcze ci tego naturalnego daru - jak mniemam ( Krishnamurti ją polecał)

Halo Dezerterze!
Nie wiedziałam, że to się tak nazywa, ale według mnie każdy w ten sposób może rozmawiać z Bogiem. Wydaje mi się, że Bóg nas wszystkich tak samo obdarowuje i tylko od nas zależy który z darów rozwijamy. Natura jest takim naturalnym kościołem, tam wszystko mówi o Bogu i Jego doskonałości. Natomiast nasi duchowi Przyjaciele są zawsze z nami w sensie, że zawsze odpowiadając na nasze wezwanie. Powoli uczę się "słyszeć" ich inspiracje nawet w stresie i oni zawsze niesamowicie pomagają. Tyle razy juz doświadczyłam ich wspaniałomyślności, że nie jest to w żadnym wypadku wmówione sobie. Nawet mój mąż sceptyk zaczyna w nich wierzyć, gdyż widzi efekty ich działania. Próbuje przy tym upiec swoją własną pieczeń i powiedział mi, że we wszystko uwierzy, gdy podadzą mi wyniki najbliższego losowania Totolotka. .
Pozdrawiam Cię serdecznie

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Dezerter
 marzec 29 2007 12:53   
Forum

Nie gniewaj się Rafi - ale głupstwa jakieś opowiadasz podaj prosze mi gdzie i przez kogo to zostało zweryfikowane?!
A słyszałeś o elektroakup. - aparat wykrywa punkty na meridianach i wyobraź sobie że są tam gdzie je chińczycy umieścili 1000-ce lat temu.
Akupresurę stosuję o kilkunastu lat i też działa (ból głowy osuwam w ciągu kilku minut) - a nie ma tam "efektu immunologicznego po nakłuciu gdzie popadnie"

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 29 2007 13:19   
Forum

Rafi
====
Bioenergoterapeuta umie posługiwać się swoją wewnętrzną mocą, jest jej świadomy.
A ty ją w sobie rozpoznajesz?
Czy istnieje bioenergoterapeuta który kogoś wskrzesil, tego nie wiem, nie śledzę ich osiągnieć.
Ale to nie jest ważne, ponieważ jeśli uda mu się tylko wzmocnić swoją energią czyjś organizm w walce z chorobą - to i tak już to dużo daje.

W ogóle to bioenergoterapia, telepatia, jasnowidzenie - są już dzisiaj faktem, czy Ci sie to podoba czy nie.
To że nie rozumiemy do końca tych zjawisk i nie wiemy jak się do nich odnosić - to już inny problem.
Nie odpowiem Ci na wszystkie pytania, ponieważ sama jestem na etapie dociekań również i w tym temacie.
Ale w sumie to mozesz też poszukać sam.

Co do owego doładowywania sie, to każdy człowiek dysponuje jakąś energią, mniejszą lub większą, ale jednak.
Tłumaczono mi, że każda forma "doładowania" organizmu (w tym modlitwa, kontemplacja) jest tylko z korzyścią dla człowieka.
Myślą kontaktujesz się z największą Mocą - Bogiem, czy to Ci przynosi korzyść czy stratę? Jak myślisz?
No chyba że nie wierzysz, że nasza myśl (w tym modlitwa) dociera do Boga.

W wątku: Duch, dusza, ciało-jedność, czy trojca, odpowiadając evivie na pytanie o książke E.Cayce wspomniałam, że ośrodek terapetuczny który powstał przy fundacji ARE, medytacje i kontemplacje (czyli modlitwe też) włączył do metod leczniczych.
Link: http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=130159&show=30&page=5

Z mojej strony EOT w tym temacie.
Nie jest moim celem przekonywać kogokolwiek do tych zjawisk, ale uświadomić, że istnieją.
Każdy musi sam sobie odpowiedzieć jak należy je odczytywać.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 13:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: Nie gniewaj się Rafi - ale głupstwa jakieś opowiadasz podaj prosze mi gdzie i przez kogo to zostało zweryfikowane?!
A słyszałeś o elektroakup. - aparat wykrywa punkty na meridianach i wyobraź sobie że są tam gdzie je chińczycy umieścili 1000-ce lat temu.
Akupresurę stosuję o kilkunastu lat i też działa (ból głowy osuwam w ciągu kilku minut) - a nie ma tam "efektu immunologicznego po nakłuciu gdzie popadnie"

Nie gniewaj się, ale masaż skroni, karku i barków takze wielu w ciągu kilku minut pomaga, podobnie chwila relaksu. Mi pomaga ketonal, migreny odziedziczyłem. Oczywiście przy pierwszych objawach wyprzedzających wyciszenie i relaks potrafią oddalić atak lub nawet do niego nie dochodzi - akupunktura z całym wyciszeniem działała na mnie podobnie.
Efekt immunologiczny "gdzie popadnie" występuje, choć rzeczywiście sa rejony bardziej wrazliwe - tu jestem w stanie wierzyc kilkusetletniemu doświadczeniu. Inne efekty równie dobrze może osiągnąć szaman.
Nie podam ci źródła, nie interesuje się tym od długiego juź czasu, gdy zaczołem czytac Biblię reszta "wschodniej literatury" wylądowała na smietniku. Akupunkturą zajmuje sie na poważnie kilku medyków w Polsce - zwróć sie do nich (ale np. rzucania palenia tą metoda nie polecam).
Jak tobie pomaga akupresura na ból głowy, stosuj ja dalej. Mojemu synowi na bóle wzrostowe pomaga rutynoscorbina, jest bardzo skuteczna. Liczy sie efekt.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 13:40   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro nie gniewaj się, ale nic nowego przed EOT nie powiedziałaś. Faktem jest także homeoterapia - największe oszustwo ciągnące się od 19-go wieku. Wielokrotnie w tym czasie negatywnie zweryfikowane a jednak sa sprzedawane a aptece "leki" homeopatyczne.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 29 2007 13:55   
Forum

Quote by Rafi F: Kasandro nie gniewaj się, ale nic nowego przed EOT nie powiedziałaś. Faktem jest także homeoterapia - największe oszustwo ciągnące się od 19-go wieku. Wielokrotnie w tym czasie negatywnie zweryfikowane a jednak sa sprzedawane a aptece "leki" homeopatyczne.

Sam widzisz, że niektórym to pomaga.
No i nie gniewam się, ale uważam że dyskusja i tak wszystkiego nie wyjaśni, ale....czas. Wszystkiego się dowiemy lub zrozumiemy w swoim czasie.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 29 2007 15:45   
Forum

Rafi F
1.Pytałeś się o jakiegoś dobrego bioenergoterpeutę.jest taki super lekarz,z prawdziwym dyplomem,który przyjmuje pacjentów w Rejonowej Przychodni w Gliwicach.U niego żaden pacjent nie musi się rozbierać,bo on widzi jego wewnętrzne organy.Ma zawsze najwiecej pacjentów,a jego lekarstwa działają bezbłędnie.Dodatkowo jest bioenergoterapeutą i takie przypadki jak np.raka,leczy energią.Występował kilka razy w telewizji ITV i miałam okazję kilka razy go widzieć.W tym czasie miała też swój występ wróżka Joanna Stawińska.Zanim do studia zaczęli dzwonić telewidzowie,ten lekarz zdiagnozował jej dolegliwości.Ona wszystko potwierdziła,co on powiedział na temat jej choNajbardziej zapamiętałam przypadek pani doktor,reumatologa,która nie mogła sobie dać rady z przewlekłym bólem,który jej dokuczał.Była bardzo zdziwiona kiedy dr.H.Słodkowski usunął jej ból po około trzech minutach.Adres przychodni,w których on prywatnie przyjmuje,jest podany w internecie.

2.W ITV był też program poświęcony najprostszej metodzie leczenia jaką jest BSM.Polega ona na przykładaniu na głowie jednej dłoni lub dwóch ,w zależności od dolegliwośći.W programie występowali ludzie,którym ta metoda pomogła.Tak samo dzwonili telewidzowie i też potwierdzali jej skuteczność.Zapamietałam bardzo sympatyczną panią,która bardzo cierpiała na migrenowe bóle głowy.Wiedziała ona o metodzie BSM,bo miała książkę na ten temat,ale nie wierzyła w jej skuteczność..Kiedy medycyna konwencjonalna nie mogła jej pomóc,przypomniała sobie o BSM,zaczęła go stosowć i po kilku zabiegach ma już święty spokój z migreną.Mogę potwierdzić też na swoim przykładzie,że ona działa i każdemu ją
polecam.Ona leczy np.astmę,stwardnienie rozsiane,reumatyzm itd.

3.Człowiek oprócz ciała fizycznego,ma ciała duchowe duszy,które ożywia energia Ducha Świętego.Wpływa ona do każdego człowieka przez DUCHA BOŻEGO,KRÓLESTWO BOŻE,OJCA-serce naszej duszy.Jak wpływa,to i wypływa np.z końców naszych palców.Ja kilka lat temu miałam zapalenie korzonków nerwowych.Człowiek jest jak przecięty.Zaczęłam przykładać końce palców obu dłoni w okolice krzyża,gdzie czułam bardzo przyjemne ciepło.Po kilku zabiegach byłam zdrowa.Ludzie leczą się na "korzonki "całymi latami,wydają masę pieniędzy na lekarstwa,które szkodzą na serce,wątrobę itd.

4.Digitopunktura tym różni się od akupunktury,że zamiast igieł, w pewnych punktach przykładasz palce i energia przepływa tymi samymi kanałami.Jest to zdecydowanie lepsza metoda niż akupunktura,czy elektroakupunktura.Tak jak napisał Dezerter,kanały przepływu energii istnieją już od bardzo dawna.

5.Mnie bardzo dziwi jeden fakt.Różnie ludzie nazywają tą leczniczą energię,ale bardzo mało się mówi i pisze,że jest to energia Ducha Świętego.Jeśli chcę ją otrzymać,modlę się do Boga i otrzymuję ją np.na swoje dłonie.Tą energię się czuje i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.Częstotliwość jej jest najwyższa,bo w skali od 0-10,wynosi 10.Niektóre lekarstwa mają przeciętnie 2-3.Muszę sprawdzić ile ma Rutinacea,bo jest dobry lek.Jeśli jakieś zarazki,czy bakterie mają częstotliwość 4-5,to wiadomo,żeby je zniszczyć,lekarstwo musi mieć 6-7.

6.Z tego co piszesz widać Twoją wielką miłość do Biblii,ale trzeba mieć na uwadze słowa,które kiedyś napisał reguly,żeby Biblia nie zastępowała Boga.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2007 15:56   
Forum Moderator
Moderator

Dziekuje eviva za miłe słowa, nie mniej wybacz, ale jesteś dla mnie mało wiarygodna.
Bardzo ubolewam nad moim sceptycyzmem, takie zdobyłem doświadczenia i wiedze. Przeszkadza mi on na tyle, że nie wystarczy mi dać lek i zadziała, muszę jeszcze znać jego skład Tutaj zazdroszczę synkowi, ze na bóle które trudno uśmierzyć najsilniejszymi lekami działa placebo podane z mojej ręki - ma we mnie wiarę.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 30 2007 06:59   
Forum

Wiadomo, że medytacja, modlitwa - oprócz walorów duchowych, mają korzystny wpływ na zdrowie.
Skoro jesteśmy przy temacie: "Zdrowie", to chce polecić pewne linki:
http://www.tombak.pl/home.htm
http://www.petlaczasu.pl/tombak/a352
http://www.apetycik.pl/teksty.php?tekst=251&kat=10

Prof. dr hab. (biochemik) Michał TOMBAK należy do światowej elity wybitnych specjalistów od naturalnych metod leczenia. Jest autorem bestsellerów poświęconych zdrowemu, aktywnemu i długiemu życiu. Swoje przemyślenia oparte na badaniach i doświadczeniu zawarł w książkach:
"Jak Żyć Długo i Zdrowo".
"Uleczyć Nieuleczalne".
"Droga do Zdrowia".
"Czy można Żyć 150 lat".
Autor podkreśla, iż zdrowie to przede wszystkim ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę.
Według prof. Michała Tombaka istnieje pięć głównych przyczyn, które niszczą zdrowie człowieka
-zaniedbany kręgosłup
-nieprawidłowe oddychanie
-brak wewnętrznej higieny ciała
-nieprawidłowe odżywianie
-brak umiejętności szczęśliwego życia
Jeżeli dodamy do tego coraz powszechniejsze przekonanie współczesnych onkologów, że rak jest zemstą natury za nieprawidłowo spożywane posiłki — to warto zastanowić się, co zmienić w naszych posiłkach, by żyć długo i zdrowo.

Jego metody sprawidziłam osobiscie i polecam.

I jeszcze jedno: napiszcie co sądzicie o medytacji transcendentalnej.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2007 07:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: Wiadomo, że medytacja, modlitwa - oprócz walorów duchowych, mają korzystny wpływ na zdrowie.

Tak? Nic podobnego. Chyba ze masz na mysli, że wierzacy żyja dłużej - to fakt.

Quote by kasandra_K80:
Według prof. Michała Tombaka istnieje pięć głównych przyczyn, które niszczą zdrowie człowieka
-zaniedbany kręgosłup
-nieprawidłowe oddychanie
-brak wewnętrznej higieny ciała
-nieprawidłowe odżywianie
-brak umiejętności szczęśliwego życia

Dokładnie to samo wszyscy głoszą: ćwicz, trzymaj sie prosto, oddychaj pełna piersia/przeponą, dobrze sie odrzywiaj (witaminki, minerałki i inne) i dbaj o zdrowie psychiczne. Nie trzeba nalezeć do elity.

Quote by kasandra_K80:
Swoje przemyślenia oparte na badaniach i doświadczeniu zawarł w książkach:
...
"Uleczyć Nieuleczalne".
...

To może się swymi badaniami podzieli z kolegami medykami. to świństwo, że zatrzymał wszystko dla siebie. no chyba, ze nie ma się czym dzielić.

Quote by kasandra_K80:
Jeżeli dodamy do tego coraz powszechniejsze przekonanie współczesnych onkologów, że rak jest zemstą natury za nieprawidłowo spożywane posiłki

Przekonanie niszowe, nowotwory istniały zawsze i będą istnieć dalej. Choć prawda jest, ze trzeba uważac na jakie toksyny się wystawiamy, np. powodem raka płuc jest w 80=90% bierne lub czynne palenie papierosów.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 30 2007 08:37   
Forum

Rafi, Twoje nastawienie mnie dziwi.
Jest na NIE wobec wszystkiego co nie dotyczy Biblii.
Podając tę pozycję miałam na mysli równiez te osoby, które takie metody sobie cenią.
Przeciez to są zwykle ksiązki dotyczące prawidłowego żywienia.

Co do wypowiedzi, to miałam na mysli również zdrowie psychiczne, nie tylko energie...

Ale bardzo mi pomogłes Ty i inni ortodoksi w pewnych decyzjach.
Miałam mozliwość doskonalić sie biblijnie i modlitewnie w chrześcijańskiej wspólnocie.
Odmówiłam argumentując, że nie chcę być takim ortodoksą, który widzi tylko swoje racje, a ludzi przecietnych unika lub patrzy na nich z góry, z miną wszystkowiedzącego mędrca...
Doskanalic sie postanowiłam sama...
Czyli dyskusje czasami na cos sie przydają...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2007 08:56   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro, jeżeli będziesz głosiła, ze modlisz sie dla zdrowia psychicznego i długowieczności, to wszystkie wspólnoty będą ortodoksyjne.
Nie jest prawda, ze uznaje tylko to, co jest w Biblii, np. jeżdzę samochodem
Jeżeli próbujesz mieszać przerózne wierzenia z chrześcijaństwem to prawie wszystkie wspólnoty bedą ortodoksyjne.
Nie mówię, ze nie doceniam "naturalnej medycyny", medycyna "nienaturalna" czerpie z "naturalnej" pełnymi garściami od penicyliny zaczynajac a kończąc na viagrze. firmy farmaceutyczne sa żywo zaintersowane nowymi lekami i wydają miliony na badania.
Nie mam nic przeciwko zdrowemu trybowi zycia w tym i nawet ekstremalnie zmienionej diety pod kąatem zmniejszenia ryzyka nowotworów przy dostarczaniu kompletnego zestawu produktów organizmowi.
Jestem natomiast przeciwnikiem szukania etherycznych mocy i energii w obcych wierzeniach i kulturach w nich powstałych i zawlekania tego do chrześcijaństwa.

Przy okazji : nie znajdziesz wspólnoty idealnej i pasujacej swietnie do ciebie, nikt takiej nie znalazł.

A tak przy okazji, to wielu uwaza mnie za zgniłego liberała, dość mało osób za ortodoksyjnego. Kiedyś było mniej więcej równo.

===

Cytat 
kasandra_K80
 marzec 30 2007 09:28   
Forum

Rafi, jesli w ogóle juz się modlę to nie dlatego...
Wskazałam tylko również i na inne walory modlitwy ....
Mieszam rózne poglądy? czasami tak, ale odnośnie tej książki ani przez chwilę mi to nie przyszło do głowy.
Jesteś liberałem....hm...no nie wiem....na razie wstrzymuje się od opinii.
Co do wspólnot, to jest tak napisałam, ale prawdą też jest że nie istnieje taka, która by mi pasowała...
Wspólnoty sa bowiem zaprzeczeniem dialogu z ludźmi o innych pogladach, a to mi nie pasuje.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
skans
 marzec 30 2007 10:15   
Forum

Nikt z nas nie jest chodzaca encyklopedia.Nie wierze tez zeby komus zycie plynelo posrod roz.Wszyscy mamy problemy,ktore wynikaja z codziennosci.Najlepiej jest tam,gdzie nas nie ma itp. Chodzi o to by poszukiwac.Mysle,ze po to znajdujemy sie na tym forum.Powinnismy dzielic sie swoimi doswiadczeniami,by inni czerpali,jesli im to odpowiada i odwrotnie wykorzystywac udostepnione doswiadczenia.Mnie tez nie odpowiadaly wspolnoty przykoscielne.Jestem tutaj,bo nikt mnie do niczego nie zobowiazuje.Ciesze sie,ze mam kontakt z ludzmi,ktorych interesuje temat"BOG".Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 marzec 30 2007 10:25   
Forum

Quote by skans: Nikt z nas nie jest chodzaca encyklopedia.Nie wierze tez zeby komus zycie plynelo posrod roz.Wszyscy mamy problemy,ktore wynikaja z codziennosci.Najlepiej jest tam,gdzie nas nie ma itp. Chodzi o to by poszukiwac.Mysle,ze po to znajdujemy sie na tym forum.Powinnismy dzielic sie swoimi doswiadczeniami,by inni czerpali,jesli im to odpowiada i odwrotnie wykorzystywac udostepnione doswiadczenia.Mnie tez nie odpowiadaly wspolnoty przykoscielne.Jestem tutaj,bo nikt mnie do niczego nie zobowiazuje.Ciesze sie,ze mam kontakt z ludzmi,ktorych interesuje temat"BOG".Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

AMEN. AMEN. AMEN.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 30 2007 10:59   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by kasandra_K80: Wiadomo, że medytacja, modlitwa - oprócz walorów duchowych, mają korzystny wpływ na zdrowie.

Tak? Nic podobnego. Chyba ze masz na mysli, że wierzacy żyja dłużej - to fakt.

Znów się z tobą nie mogę zgodzić i to stanowczo!
Efektami medytacji na płaszczyźnie zdrowotnej są:
relaks,uspokojenie emocji(nerwów!) - stajemy się spokojni zdystansowani do problemów codzienności , widzimy je w ich rzeczywistych proporcjach (czymże jest....... wobec wieczności ) , owocuje to odpornością na stress, uspokojeniem nerwów, spadkiem ciśnienia krwi.
Podczas medytacji można a nawet trzeba wykonywać afirmację wobec siebie i wobec wszystkich istot, więc akceptujemy siebie takiego jakim jesteśmy (nie wyklucza to wcale samodoskonalenia) i innych też. A akceptacja siebie i świata jest konieczna dla zachowania zdrowia. Zaawansowanym adeptom udaje się dokonywać samouzdrawiania, ale każdemu afirmacja własnego ciał przyniesie pozytywne rezultaty.
Nie muszę już chyba nikogo przekonywać, że większość chorób ma podłoże psycho-somatyczne.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2007 11:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: Rafi, jesli w ogóle juz się modlę to nie dlatego...
Wskazałam tylko również i na inne walory modlitwy ....

Przepraszam, w natłoku ezoteryzmu przypisałem Tobie nie te intencje.
Masz racje co do tego, ze osoby wierzące szybciej dochodzą do zdrowia i dłużej żyją. Jezeli ktoś znalazł spokój ducha inaczej, to w tym jest to pożyteczne, w perspektywie życia wiecznegoo juz nie.

Quote by kasandra_K80:
Co do wspólnot, to jest tak napisałam, ale prawdą też jest że nie istnieje taka, która by mi pasowała...
Wspólnoty sa bowiem zaprzeczeniem dialogu z ludźmi o innych pogladach, a to mi nie pasuje.

Tu się nie moge z tobą zgodzić. Przebywanie we wspólnocie, choć niekoniecznie podziela się wszystkie przekonania, ma ogromne plusy. Przebywa sie wśród osób wierzących, co jest bardzo wazne dla budowania osobistego kontaktu, osobistej relacji z Bogiem opartej na solidnych podstawach. Nie zamyka to wcale drzwi przed innymi wspólnotami, wręcz niektóre mają ze sobą szczególne więzi. Jeżeli wspólnota się izoluje, to jest to sekta. W razie upadku, co zdarza się kazdemu i to nie raz, możesz liczyć na szybkie wsparcie. Jeżeli do tego jest to wspólnota wśród której jest sporo osób twojego pokolenia, to boryka sie z podobnymi problemami, co twoje - nie dosyć że łatwiej wtedy o pomoc, to jeszcze poznajesz rózne postawy i możesz także sama pomóc.

Jeżeli natomiast przez inne poglądy rozumiesz wierzenia niechrześcijańskie to wykładnia jest jedna:

"Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."

Jeżeli masz latem czas i chcesz spędzić tydzień wsród chrześcijan (głównie szeroko pojętej młodzieży) przeróżnych wyznan, to zapraszam na tydzień ewangelizacyjny do Dzięgielowa, Zelowa lub Mrągowa. W zeszłym roku słuchałem na zywo w internecie i chciałbym tam być osobiście, chętnie się wybiorę jak troszkę dzieci podrosną.
Z reszta możesz sama posłuchac - pewnie jest gdzieś w sieci, poszukaj na stronach CME.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty