Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Zmiana wiary
 |  Wersja do druku
Karinka18
 marzec 27 2007 16:24   
Forum

Status: offline

nie potrafie odnalezc sie w świecie tej wiary, wiele razy probowalam rozmawiac z Bogiem prosic o pomoc. lecz nie znajdowalam nigdy odpowiedzi, kiedys zaczelam czytac Pismo Święte by moze w ten sposob znalezc odpowiedzi ale nie udalo mi sie. zaczęlam interesować sie Islamem i dzięki temu wiele problemów udało mi sie rozwiązac. to jest wiara dla mnie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 marzec 27 2007 16:33   
Forum

Quote by piotr.: A niby dlaczego ewentualne błędy Kościoła czy naganna postawa co niektórych duchownych stanowi przeszkodę, która nie pozwala mi się czuć spełnionym w Krk.

Dlatego, ze nasza przyjaciolka jeszcze nie doszla do tego co wazne. Na razie jest w salonie samochodowym wybierajac kolor i typ silnika i jeszcze nie doszla do tego aby spojrzec na siebie. Za sw. Teresa: "Zaczęłam więc starać się bardzo"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2007 16:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Karinka18: nie potrafie odnalezc sie w świecie tej wiary, wiele razy probowalam rozmawiac z Bogiem prosic o pomoc. lecz nie znajdowalam nigdy odpowiedzi, kiedys zaczelam czytac Pismo Święte by moze w ten sposob znalezc odpowiedzi ale nie udalo mi sie. zaczęlam interesować sie Islamem i dzięki temu wiele problemów udało mi sie rozwiązac. to jest wiara dla mnie...

Żyjesz w kraju praktycznie katolickim. Znasz trochę jedno z obliczy chrześcijaństwa, głównie jak czytam kulturowo. Obyś nigdy nie poznała w tym samym stopniu oblicza islamu.
Jezeli nie możesz znaleść odpowiedzi, to szukaj dalej. Na które z nich znalazłaś w islamie ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 27 2007 18:03   
Forum

Quote by skans: Medieval bardzo trafnie to okresliles. Wszedzie, gdzie pojdziemy odnajdziemy to samo.Czlowiek jest skazona istota,bardziej sklonna do zla,ktore sprzyja cialu.
Ciesze sie,ze moge dyskutowac na tym forum i dzieki Wam spojrzec z innej perspektywy na KK.
To naprawde pomaga.

Nie to miałem na mysli.
Wszędzie gdzie jesteśmy, wolimy marzyć o urojonych jabłkach zza płotu niż zadbać o jabłka w swoim ogrodzie.
Kwestia wyboru: praca nad sobą i zaangażowanie czy eskapizm?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 18:23   
Forum

dlaczego tak trudno jest zrozumiec osobę która chce zmienic wiare? a jesli czlowiek wyznający Islam chcialby zostac chrześcijaninem napewno spotkalby sie z rzeszą zwolenników a ja nie potrafie takich znalezc a jesli są to niewielu... trudno z tym zyc, ale człowiek jest kowalem wlasnego losu...ale co nasze to lepsze i wiara chrześcijańska jest tym co wyznaje nasz naród a odmieńcy sa inni...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 18:28   
Forum

Rafi co miales na mysli pisząc zebym nie poznała oblicza Islamu... ewidentnie od początku negujesz moją decyzje. jesli mozesz wyjaśnij mi to bo bardzo jestem ciekawa co masz na mysli...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 18:30   
Forum

a jeszcze jedno jestem bardzo wdzięczna wszystkim którzy zainteresowali się moim problemem mam nadzieje ze nadal będę mogła czerpac z waszego doświadczenia... składając ten temat nie byłam pewna co do słuszności ale teraz wiem ze to była dobra decyzja wiele się od was dowiedziałam i chce dowiadywac wiec piszecie. dziekuje

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 27 2007 19:32   
Forum

Karinka18 , chciałam Ci powiedzieć jeszcze jedno.
Im mniej wiemy o swojej własnej wierze, o swoim systemie religijnym, o swoim Kościele, tym łatwiej jest innym nami w obrębie tej dziedziny manipulować i wykorzystywać do swoich celów.
Wystarczy chwila słabości i zwątpienia, które przecież zdarzają się wszystkim, a już podają nam rękę i oferują "pomoc" i rozwiązanie problemów.

Mechanizm działania jest prosty, bo jeśli już odejdziesz od chrześcijaństwa, znajdziesz się w innym systemie i coś Ci się nie spodoba, to nie będziesz w stanie się wycofać, bo zadziała prosty mechanizm psychologiczny: reguła konsekwencji i zaangażowania.
Niezręcznie będzie Ci się przyznać, że jednak się pomyliłaś, że dokonałaś złego wyboru, że możesz w oczach innych okazać się osobą niedojrzałą, która nie wie czego chce.
Więc nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji i pochopnie - bo jest to najważniejsza część życia człowieka - wszak decydujesz o tym, co będzie się z Tobą działo nie tylko w życiu na ziemi, ale i w wieczności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 27 2007 20:30   
Forum

Quote by Karinka18: dlaczego tak trudno jest zrozumiec osobę która chce zmienic wiare?

odpowiem złośliwie, aczkolwiek bez złej intencji: żeby zmienić wiarę, trzeba najpierw w ogóle jakąś wiarę mieć.
Ja, na przykład w ogóle Ci nie wierzę. To znaczy wierzę, że chcesz zostać muzułmanką z jakichś znanych Tobie powodów.
Niestety, operujesz ogólnikami typu "tam się odnajduję", "w chrześcijaństwie nie potrafię się odnaleźć", "nie znajdowałam odpowiedzi", "wiele problemow udalo mi się rozwiązać".
Wybacz, to zwykła paplanina.

Co Ci przeszkadza najbardziej w chrześcijaństwie?
Co nie pozwala Ci sie odnaleźć?
I co to znaczy "odnaleźć"?
Jak się odnajdujesz w islamie?
Czym islam Cie przekonuje?
Na co w chrześcijaństwie nie znalazłaś odpowiedzi?
Jakie problemy rozwiązął Ci islam?
Czym jest dla Ciebie chrześcijaństwo, a czym islam?
Kim jest dla Ciebie Bóg?
Kim jest dla Ciebie Jezus?
Co jest dla Ciebie synonimem zbawienia?
Czego spodziewasz się od Boga?
Jak jest twoja wiedza religijna?
Jakie masz braki w tej wiedzy?
Czy wierzysz w Boga żywego?
Czy przebierasz między systemami?
itd.
Wiecej konkretów, proszę, jeśli chcesz konkrentnych odpowiedzi

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rekabita
 marzec 27 2007 20:41   
Forum

Moja wiedza o Islamie w znacznej części bierze się z faktu tego, że mam kontakt z ambasadą chrześcijańską w Jerozolimie.
Jest to ciekawa organizacja, ma z nią bezposredni kontakt mój przyjaciel, który jeździ do Izraela.
Tam jeśli zostaniesz chrześcijaninem to przeżyć mozesz w zasadzie tylko z pomocą tej organizacji, wywożą oni takich ludzi nawet do innych krajów. Konwertyta jest obłożony klatwą.
Powiem tyle, Ci ludzie, któryz tam żyją gdyby przyjechali do polski, t tutaj obrzucanie bananmi, wyzwiska uznaliby,ze to jest nic w porównaniu z tym co tam znoszą.
Islam nic nie uczy na tema wybaczenia takim ludiziom, a wręcz przeciwnie. Tutaj mozna głosić nauki Islamu, a tam nauki chrześcijaństwa są karane wiezieniem.
Stąd bierze sie krytyczne nastawienie wielu osób do Islamu
Karinko nie dziw sie takiej postawie i niechęci pewnej wobec tego.
Sam bardzo długo nie zdawałem sobie nawet z tego sprawy, nie maiłem o tym pojecia.
Warto porównać to z perspektywy tych dwóch różnych kultur, podejscie i zrozumienie szacunku do drugiego człowieka. Kultura chrzescijańska i muzułmańska zupełnie inaczej rozumieją te aspekty.
Mogę ci tez podać ciekawy link w zwiazku z sytuacjąw Izraelu, mi trudno takie rzeczy jest pojąć, moze Ty znajac kulturę Islamu pomozesz mi to zrozumieć. Fakt są radykalne odłamy, ale Islam.
W zwiazku z libanem...
Grossman- żyd kreowany na palestyńczyka
Czy rozumiesz świat Islamu?
To wszystko co pokazałem Ci pod tymi linkami jeszcze po dziś dzień jest nagłaśniane tak, jak to opisują ludzie z hatikvah przez muzułmanów, nawet rządy krajów arabskich.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 21:23   
Forum

Medieval man gdybym potrafila odpowiedziec na te pytania pewnie nie musiałabym o tym pisac na forum. jestem osobą dziwna jak sadzą inni ale nie zwracam na to uwagi lecz wiem ze nie potrafie mówić o swoich problemach i nie odpowiem na zadane przez Ciebie pytania poniewaz nie potrafie. na forum chciałam uzyskać jakąś wiedze i rady lecz łatwo jest kogos ganić. moim zdaniem nie kazdy potrafi odpowiedziec na takie pytania chyba ze Ty potrafisz lecz ja nie i moge sie przyznac do tego otwarcie, czy naprawde tylko ja przechodzę przez takie rzeczy? juz sama nie wiem , mam tyle wątpliwości i nie umiem sobie z tym poradzic. czy moja decyzja moze byc ucieczką...?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 21:25   
Forum

czy może powinnam spotkac się z jakąś osobą duchowną , myślałam kiedys o tym ale nie wiem czy ktoś taki moglby mi pomoc...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2007 21:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Karinka18: Rafi co miales na mysli pisząc zebym nie poznała oblicza Islamu... ewidentnie od początku negujesz moją decyzje. jesli mozesz wyjaśnij mi to bo bardzo jestem ciekawa co masz na mysli...

Twoja decyzja twoją decyzją.
Poznałem troszkę islamu nie z Koranu, strony internetowej, czy rozmowy z muzułmaninem. Troszkę, bo turystycznie, choć zaglądałem tam, gdzie niechętnie widzieli turystę. Szeroko otwarte oczy pozwoliły mi potem inaczej spojrzeć na naszą katolicka Polskę. Zderzenie pojęć, kultur, zachowań jest szokujące.

Islam jest religią wojny, religią która okrzepła w ogniu. Religią wojowników na codzień toczących walkę w imię Allaha. Religią w której kobieta ma za zadanie tylko rodzić kolejnych wojowników.

Nadal jestem ciekawy na jakie pytania znalazłaś odpowiedzi w Islamie ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2007 22:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Karinka18: czy może powinnam spotkac się z jakąś osobą duchowną , myślałam kiedys o tym ale nie wiem czy ktoś taki moglby mi pomoc...

Od tego są duchowni i taka jest ich główna rola - służyć innym.
Podaj rejon a podamy adresy. Zapewne będą to adresy duchownych różnych wyznań. Będziesz mogła sie zwrócić do każdego z nich i zadać te same pytania. Co ci szkodzi poszukać wpierw na własnym podwórku zanim pójdziesz do sąsiada ?
Jedna prośba, nie uderzaj z zaskoczenia, a umów się zaznaczając, że to dłuższa rozmowa. Rozmowy niedokończone wiele juz złego zrobiły.

===

Cytat 
piotr.
 marzec 27 2007 22:05   
Forum

Quote by robaczek2Big Grinlatego, ze nasza przyjaciolka jeszcze nie doszla do tego co wazne. Na razie jest w salonie samochodowym wybierajac kolor i typ silnika i jeszcze nie doszla do tego aby spojrzec na siebie. Za sw. Teresa: "Zaczęłam więc starać się bardzo"

Smuci mnie to, ze nie odpowiedziala w ten sposob osoba, do ktorej kierowalem moje slowa, ale cieszy mnie fakt, ze rozumiesz o czym w tym wszystkim chodzi i ze skrobnąłeś kilka zdań. :]

P.S. No ale co to jest to niespełnienie się w wierze (chrześcijańskiej) nadal nie wiem :]

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Karinka18
 marzec 27 2007 22:13   
Forum

Muzułami wierzą iz kazdy człowiek rodzi sie muzułmaninem lecz rózni ludzie w róznym czasie do tego dochodzą.. i w Islamie nie jest ze ktos innego wyznania jest zle postrzegany , Allach jest Bogiem a Bóg chrześcijański też jest Bogiem i oni to szanują, tolerancja jest obecna w tej wierze. a stereotyp terrorystów czy tym podobnych jest błędny, w naszej historii tez wiele jest niedomówien, np palenie na stosie i wiele nie ujawnionych spraw, nie moge napisac na jakie pytania Islam pomogl mi odpowiedziec bo to moje prywatne zycie ale bardzo mi pomogł... wiem jakie podejscie wiara muzułmańska ma do kobiet, lecz nie zrarza mnie to. realia naszego społeczeństwa nie pozwalają na inne wyznanie, nawet kosciół prawosławny w naszej kulture jest źle odbierany ale nie powinno tak byc... tolerancja gdzie ona sie zgubiła? naprawde nikt z was nigdy nie zwątpił? pomóżcie mi

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 27 2007 22:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Karinka18: czy może powinnam spotkac się z jakąś osobą duchowną , myślałam kiedys o tym ale nie wiem czy ktoś taki moglby mi pomoc...

Spróbuj - myślę że warto będzie. Jak powiedział Rafi - powiedz gdzie mieszkasz a wyszukamy Ci kontakty do ludzi z którymi będziesz mogła porozmawiać.
Islam to złożona religia - pamietaj konsekwencje ma i Twoje przejście i to w jaki sposób będziesz musiała ewentualnie żyć i to jesli zdecydujesz się kiedys odejśc od Islamu. Powiedz szczerze - co Cię w nim przyciąga - czy relacja z Bogiem jaka oferuję czy może tylko jego odmienność kulturowa, innośc od katolicyzmu w Polskim wydaniu?
Na wiele pytań cięzko odpowiedzieć, ale to wskazuje na jedno - jak na dzisiaj wydaje mi się że za wczesnie jak dla Ciebie by podejmować decyzję o przejściu. To poważna decyzja. Nie jestes utwierdzona - nie podejmuj jej teraz. Nie dlatego że nie możesz - wszystko możesz i nikt nie neguje Twojej wolności, ale dlatego że możesz sobie przysporzyć kłopotów na przyszłość, gdy będziesz być może widziec sprawy inaczej.
Lepiej poświęcic dużo czasu na poszukiwania i poznanie i uczynić to będąc utwierdzonym. Apeluję jeszcze raz - podejmij wyzwanie poszukiwań np jedna rozmowa-spotkanie na tydzień - będzie fajnie Wiem z doświadczenia.

PS Co do zarzutów pod Twoim adresem - nikt nie neguje Twojej decyzji, nie zauważyłem jako moderator by ktoś wczesniej wypowiadających to uczynił, staramy się możliwie jak potrafimy Ci pomóc. No to - gdzie mieszkasz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2007 23:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Karinka18: naprawde nikt z was nigdy nie zwątpił? pomóżcie mi

Podejrzewam, że prawie każdy z nas kiedyś zwątpił w Boga.
Ja przez jakiś czas byłem wręcz ateistą, nie takim walczącym (dla takich jest duża nadzieja) ale z tych najgorszych - z tych dla których Bóg był obojętny. A jednak pewnego dnia Jezus się o mnie upomniał

Ponawiam pytanie : jakie miasto? Na odległość niewiele możemy tobie pomóc. Możemy się "tylko" pomodlić.
To świetny pomysł jedno spotkanie w tygodniu. Dopóki nie otrzymasz odpowiedzi, nawet takich typu "nie wiem", to nie powinnaś dokonywać końcowych wyborów. Duchowni są właśnie po to, aby Tobie tych odpowiedzi udzielić.

===

Cytat 
kobieta
 marzec 27 2007 23:43   
Forum

Karinka18, wątpliwości, zadawanie pytań, dociekanie jest jak najbardziej naturalne i nie powinnaś tym się martwić.
A może będziesz zadawała nam tutaj pytania dotyczące dręczących Cię wątpliwości, a my w miarę naszej wiedzy i umiejętności postaramy Ci się pewne rzeczy wyjaśniać?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 marzec 27 2007 23:47   
Forum

Szczerze też uwazam, ze taka rozmowa mogłaby wiele Ci rozjaśnić. Jednak kontakt na żywo jest o wiele lepszy.
A też majac kontakt z osobami różnych wyznań łatwiej Ci będzie też to wszystko pojąć.
Ja jestem osobą o radykalnych poglądach, c raczej trudno ukryć, ale też mam szacunek do tych innych ludzi.

Pozwoliłem sobie na kilka cytatów z Hadissów na temat relacji muzułmanin-niewierny.

Nie-muzułmanie pozbawieni są równego traktowania przez wymiar sprawiedliwości; ich świadectwo w sądzie przeciw muzułmaninowi nie jest ważne (Hadissy t. III rozdział 31 str. 525-526). Dotyczy to nawet morderstwa!

Żaden muzułmanin nie może zostać zabity za zabójstwo niewiernego (Hadissy t. III nr 283; t. IX nr 50).

Prorok powiedział, "Jeżeli ktokolwiek [muzułmanin] porzuci swoja religię [islam] zabijcie go" (Hadissy t. IV nr 260).

Tom dziewiąty Hadisów zawiera całą sekcję poświęconą ostrzeżeniu tych, którzy raczyli by porzucić islam; o czekającej ich śmierci (t. IX str. 10-11, 26, 45-50, 341-342).

To jest powód, dlaczego w takim strachu żyją tam chrześcijanie, którzy byli muzułmanami i dlczego bardzo często muszą uciekać, lub sa pozamykani w wiezieniach.
Pan Jezus w żadnym wypadku czegoś takiego by nie pochwalał. Fundamentu chrześcijaństwa i Islamu są zupełnie różne. Trudno wiec mówić o równym traktowaniu w tym wypadku.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
Karinka18
 marzec 28 2007 08:30   
Forum

myślę że już znalazłam odpowiednią osobę do tej rozmowy, porozmawiam z moim księdzem który uczy religii w moej szkole myśle ze to będzie odpowiedni wybór. tym bardziej ze juz przychodziłam do niego z moim problemem który nękał mnie przez wiele miesięcy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2007 08:37   
Forum Moderator
Moderator

Chwała Panu !
Jeżeli po rozmowach z nim będziesz miała jeszcze pytania i wątpliwości, to nadal służymy pomocą na miarę swojej wiedzy i bazy adresowej.
I nie opuszczaj nas, twoje zdanie na tym portalu jest równie cenne jak każdego z nas.

===

Cytat 
Karinka18
 marzec 28 2007 09:58   
Forum

napewno nie opuszcze nadal chce pytac i otrzymywac odpowiedzi i zdanie na temat roznych rzeczy
tutaj jakos dobrze sie czuje

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 28 2007 15:33   
Forum

Quote by piotr.:A niby dlaczego ewentualne błędy Kościoła czy naganna postawa co niektórych duchownych stanowi przeszkodę, która nie pozwala mi się czuć spełnionym w Krk.

Wybacz ale nie bardzo rozumiem powyzsze stwierdzenie... Jesli np. te same wartosci moge kultywowac w zwiazku wyznaniowym, ktorego kaplani rzeczywiscie wierza w to co glosza, to niby co mialoby mnie trzymac w związku wyznaniowym gdzie kaplani przesiaknieci sa np. hipokryzja (kwestie rozpatruje tu czysto hipotetycznie)? Czy istote zagdnienia stanowi tu wyznawana wiara, czy wylacznie przynaleznosc do danego zwiazku wyznaniowego (chocby i we wlasnym mniemaniu przekonanego o posiadaniu monopolu na zbawienie)?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 marzec 28 2007 16:17   
Forum

Quote by reguly:
Wybacz ale nie bardzo rozumiem powyzsze stwierdzenie... Jesli np. te same wartosci moge kultywowac w zwiazku wyznaniowym, ktorego kaplani rzeczywiscie wierza w to co glosza, to niby co mialoby mnie trzymac w związku wyznaniowym gdzie kaplani przesiaknieci sa np. hipokryzja (kwestie rozpatruje tu czysto hipotetycznie)?

może na przykład prawda i wiara w prawdziwego, a nie wymyslonego Boga?
Quote by reguly:
Czy istote zagdnienia stanowi tu wyznawana wiara, czy wylacznie przynaleznosc do danego zwiazku wyznaniowego (chocby i we wlasnym mniemaniu przekonanego o posiadaniu monopolu na zbawienie)?

Własnie chodzi o wyznawaną wiarę, o wiarę w której wyznawaniu nie stanie mi na przeszkodzie nawet zły przykład tych, którzy tę samą wiarę wyznają

===

Cytat 
piotr.
 marzec 28 2007 16:39   
Forum

Medieval, póki co nie mam nic więcej do dodania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 28 2007 16:56   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by reguly:
Wybacz ale nie bardzo rozumiem powyzsze stwierdzenie... Jesli np. te same wartosci moge kultywowac w zwiazku wyznaniowym, ktorego kaplani rzeczywiscie wierza w to co glosza, to niby co mialoby mnie trzymac w związku wyznaniowym gdzie kaplani przesiaknieci sa np. hipokryzja (kwestie rozpatruje tu czysto hipotetycznie)?

może na przykład prawda i wiara w prawdziwego, a nie wymyslonego Boga?

Jesli np. te same wartosci moge kultywowac w zwiazku wyznaniowym, ktorego kaplani rzeczywiscie wierza w to co glosza, to niby co mialoby mnie trzymac w związku wyznaniowym gdzie kaplani przesiaknieci sa np. hipokryzja (kwestie rozpatruje tu czysto hipotetycznie)? ...Bo komus umknol kontekst.

Quote by medieval_man:
Quote by reguly:
Czy istote zagdnienia stanowi tu wyznawana wiara, czy wylacznie przynaleznosc do danego zwiazku wyznaniowego (chocby i we wlasnym mniemaniu przekonanego o posiadaniu monopolu na zbawienie)?

Własnie chodzi o wyznawaną wiarę,

Tez mi sie tak wydawalo...

Quote by medieval_manSurprised! wiarę w której wyznawaniu nie stanie mi na przeszkodzie nawet zły przykład tych, którzy tę samą wiarę wyznają

...zakladajac, ze rzeczywiscie ja wyznaja...
...i co chyba nie jest jednoznaczne, z checia przebywania w srod tych osob (szczegolnie gdy w przewadze stanowia duchowienstwo danego zwiazku)...

Quote by piotr.:
Medieval, póki co nie mam nic więcej do dodania.

Wlasnie widac...

===

Cytat 
kobieta
 marzec 28 2007 17:54   
Forum

Piotr zaparł się Jezusa.
Judasz Go zdradził.
Tomasz nie wierzył.
Wszyscy Apostołowie byli w zasadzie tchórzami, wątpili bez przerwy, po Jego śmierci upadli na duchu i nie umieli odnaleźć sensu trzymania się razem.
A jednak stali się pierwszym Kościołem Chrystusowym - bo Jezus im się ukazał i złączył ich powtórnie i dał im zadanie do wypełnienia.
Do końca życia grzeszyli, a jednak przetrwali razem, bo to co ich łączyło, było silniejsze od tego co ich dzieliło.
Kłócili się o szczegóły, ich drogi się rozchodziły, ale zawsze było to co ich łączy - Jezus Chrystus, którego nieśli ludziom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 28 2007 18:18   
Forum

To troche tak jak z rycerzami okraglego stolu...

===

Cytat 
piotr.
 marzec 28 2007 19:44   
Forum

Wlasnie widac...

A co tu dodać, reguly?
Ubolewam, że niektórzy duchowni dopuszczają się exsesów ale nie jest to dla mnie powodem, aby moja wiara ustała, czy też (i teraz użyję tego sformułowania chociaż go nie rozumiem ) aby "się czuć niespełnionym w wierze".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,66 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty