Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ważny temat do poruszenia
 |  Wersja do druku
Gość forum: Zatroskana mama
 listopad 27 2004 10:11  (Czytany 971 razy)  

Bóg stworzył człowieka na swoje podobienstwo, wiec również lubił palenie bo jakby nie lubił to by nie stworzył związku o nazwie TetraHydroCannabinol (THC).Wiec dlaczewgo jabłko było zakazanym owocem a nie blant?? czekam na poważne odpowiedzi...

===

Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 listopad 27 2004 11:06   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Przede wszystkim to nie jabłko było zakazanym owocem - nie jest napisane w Piśmie jaki to był owoc. Po prostu są pewne skojarzenia np. owoc - jabłko, marszałek - Piłsudski, kolor - czerwony, generał - jaruzelski. Więc to chyba z tego wynika, że za tez zakazany owoc wiele osób uważa jabłko.

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Gość
 listopad 27 2004 14:54   

Quote by Integrysta: Co do palenia - tak jak alkohol w pewnych ilościach też jest dla ludzi. Należy wspomnieć, że największy z papieży żyjących w XX wieku - św. Pius X uwielbiał cygara. Nawet sobie żartowano podczas jego procesu kanonizacyjnego, a wcześniej beatyfikacyjnego, że nad procesem unosił się dym cygar. Z tego co wiem palić można - byle z umiarem.

Integrysto, pytanie dotyczyło maihuany, więc nie imputuj św. Piusowi X takich nawyków

===

Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 listopad 27 2004 15:23   
Forum Moderator
Moderator

Aha - po prostu wyszło, że nie znam się na chemii. Myślałem, że ten związek oznacza coś z nikotyny. Nieznajomość szkodzi - nie tylko prawa ;-) Już błąd sprostowałem i wyciąłem część o paleniu. Dziękuję za zauważenie.

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
rys
 listopad 27 2004 16:39   
Forum

Quote by Zatroskana mama: Bóg stworzył człowieka na swoje podobienstwo, wiec również lubił palenie bo jakby nie lubił to by nie stworzył związku o nazwie TetraHydroCannabinol (THC).Wiec dlaczewgo jabłko było zakazanym owocem a nie blant?? czekam na poważne odpowiedzi...

A czy Bóg stworzyl [THC], czy człowiek? Jabłko tez nie bylo zakazanym owocem, myślę,że warto iść do ksiąg Mojżeszowych, tam jest odpowiedź na Twoje pytanie. pozdrówka elka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości