Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Zmartwychwstanie Jezusa
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 kwiecień 05 2007 09:19   
Forum

Status: offline

Quote by piotr.: Ja tam uważam, że po Jezusa przylecieli kosmici. Przylecieli zabrać Tego, którego przywieźli na Ziemię aby przygotował ludzkość na spotkanie z nieznaną cywilizacją. Nie wykradli Go ludzie.

Drogi Piotrze...nie wykluczam takiej możliwości i nawet znalazłam stosowne linki i cytaty...

Wzięci do nieba: Eliasz,Henoch, Jezus, Maria, Mahomet.
Pewnie wzkarzecie więcej takich zdarzeń....

A teraz linki:

http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=93
Wspomnienie Ananiasza cz. II
"Eliasz nie umarł jak wszyscy śmiertelnicy. Biblia (Druga Księga Królewska) opowiada, że prorok został wzięty do nieba. Kiedy szedł nad Jordanem wraz ze swoim uczniem Elizeuszem, nagle zerwała się burza, i "oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły ich od siebie i Eliasz pośród burzy wstąpił do nieba".
http://www.taraka.pl/index.php?id=bibsza_10.htm

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010
relację Ezechiela, który ujrzał „chwałę Pana", a który w rzeczywistości opisał tzw. bliskie spotkanie trzeciego stopnia
...."Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010
"Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. Piątego dnia miesiąca ....
Wówczas podniósł mnie duch i usłyszałem za sobą odgłos ogromnego huku, gdy chwała Pańska unosiła się z miejsca, w którym przebywała. Ten ogromny huk to szum uderzających o siebie skrzydeł istot żyjących i odgłos kół obok nich. A duch podniósł mnie i zabrał. (...)"
(Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010
(Syr 49, 14; BT). )

Henoch jednak nie umarł, lecz "znikł, bo zabrał go Bóg" (Rdz 5, 24 BT). Miało to miejsce w 365 roku jego życia, znikł więc jeszcze jako młodzieniec.
"Henoch podobał się Panu i został przeniesiony" (Syr 44, 16; BT).
Jezus pisze: "nie było drugiego spośród stworzonych na ziemi jak Henoch, on bowiem z ziemi został uniesiony" (Syr 49, 14; BT).

O Jezusie zaś mówią apostołowie, o Mahomecie - Koran

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wniebowzi%C4%99cie
Wniebowzięcie według teologii chrześcijańskiej to zabranie osoby świętej przez Boga do nieba za życia lub po śmierci wraz z ciałem i duszą.
Według Biblii Bóg zabrał do nieba dwie osoby:
Henocha
(por. Księga Rodzaju 5,24; Mądrość Syracha 44,16; i 49,14; List do Hebrajczyków 11,5);
Eliasza (por. 2 Księga Królewska 2,11).
Według Tradycji katolickiej, potwierdzonej przez dogmat ogłoszony w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus w 1950 roku, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem dokonało się u schyłku jej życia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wniebowst%C4%85pienie

Wniebowstąpienie – przeniesienie się osoby świętej do nieba za życia (nie po śmierci) wraz z ciałem (nie sama dusza).
Dwie najbardziej znane postacie, którym przypisywane jest wniebowstąpienie, to Jezus Chrystus oraz Mahomet.

Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa opisane zostało w Ewangelii Marka (16,19), Ewangelii Łukasza (24,51) oraz w Dziejach Apostolskich (1,9). Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu przebywał wśród uczniów. Po tym czasie udali się razem na Górę Oliwną (tego miejsca nie podają ewangelie, tylko tradycja). W obecności uczniów Jezus uniósł się w górę i zniknął.

Zgodnie z Koranem objawienie Mahometowi najważniejszych nakazów Allaha składało się z dwóch etapów. Pierwszy była to Al-Isra (arab. podróż nocna) i Al-Miradż (arab. wniebowstąpienie). W "nocnej podróży" Mahomet udał się na koniu Burak z Mekki do Jerozolimy.
Tam dostąpił wniebowstąpienia i w trakcie spotkania z Bogiem
uzyskał wskazówki, jak mają wyglądać podstawowe rytuały muzułmanów. W miejscu, gdzie według tradycji nastąpiło wniebowstąpienie, stoi dziś jerozolimska Kopuła na Skale. Według tradycji Żydowskiej w tym samym miejscu stała Świątynia Jerozolimska. Poniżej znajduje się Ściana Płaczu. Dostęp do tych świętych miejsc rodzi spory między wyznawcami Jahwe i Allaha.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 10:36   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro, bardzo proszę nie mieszaj tematów, skupmy się na Jezusie.

Jak nie ma już pomysłów co się stało z ciałem Jezusa, to może wrócimy do ukrzyżowania. Ma ktos jeszcze cos do powiedzenia w sprawie pustego grobu?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 05 2007 15:11   
Forum

Drogi Piotrze...nie wykluczam takiej możliwości i nawet znalazłam stosowne linki i cytaty...

Droga kasandro... Ameryki nie odkryłaś tymi linkami.
Oczywiście możesz w to wierzyć, ale to już twój problem.

Ma ktos jeszcze cos do powiedzenia w sprawie pustego grobu?

Tak. Jezus powstał z martwych tak jak zapowiedział.
Cała reszta to paplanina nie warta funta kłaków.
Pozdrawiam życząc owocnej dyskusji.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 17:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:

Droga kasandro... Ameryki nie odkryłaś tymi linkami.
Oczywiście możesz w to wierzyć, ale to już twój problem.

Czy masz problem z poziomem agresji Piotrze ? Jeszcze zdaje sie nie przeprosiłes Kasandry za poprzedni bezpodstawny atak.
Quote by piotr.:
Ma ktos jeszcze cos do powiedzenia w sprawie pustego grobu?

Tak. Jezus powstał z martwych tak jak zapowiedział.
Cała reszta to paplanina nie warta funta kłaków.
Pozdrawiam życząc owocnej dyskusji.

Fakt, jestes godzień swego immiennika, wpierw działanie potem sie pomyśli. Na szczęście Paweł uważał inaczej, bo chrzescijaństwo przy samych Piotrach by wymarło.

Nie uważam tej rozmowy za paplaninę. Cel jest prosty : budowanie wiary. Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia oprócz malkontenckich uwag i krytyki wszystkich jak leci, to zamilknij - proszę.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 17:11   
Forum Moderator
Moderator

Skoro nie ma pomysłów jak ciało zniknęło (w sposób "ziemski"), to załóżmy, że Jezus nie umarł na krzyżu, że przeżył i sam sie jakoś chyłkiem wydostał (jeden człowiek bez obciążenia no i by wyjaśniało to leżące lniane tkaniny w które był po zdjęciu z krzyża zawinięty).
Co o tym sadzicie, czy jest szansa na to aby przeżył i sam sie wydostał ?

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 17:21   
Forum Moderator
Moderator

Przy okazji Kasandro. Racjonalista nie jest rzetelnym źródłem wiedzy. Typowy portal w którym dopasowuje sie wszystko to tezy, a gdy fakty sa inne, to tym gorzej dla faktów. Powoływanie się tutaj na racjonalistę może kłuć w oczy nie tylko Piotra, a te same informacje mogłaś znaleść na wielu innych portalach lub (najlepiej) bezpośrednio w Biblii.

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 05 2007 17:47   
Forum

Czy masz problem z poziomem agresji Piotrze ? Jeszcze zdaje sie nie przeprosiłes Kasandry za poprzedni bezpodstawny atak.

Agresji? Hmmm. Myśl sobie co chcesz.
Po drugie. Nie baw się w adwokata. To czy zamierzam kogoś przeprosić czy nie, to moja indywidualne sprawa i nic ci tak naprawdę do tego. W mojej opinii nie posunąłem się za daleko pisząc swoje słowa pod adresem kasandry i nie zamierzam za nic przepraszać. Jeśli to jakiś atak był, to od tego są moderatorzy, zeby takie kwiatki wycinać. Nie sądzisz? Jeśli zaś wypowiedź została, to znaczy, że nie łamie regulaminu, który także mówi o obrażaniu kogokolwiek. Tyle ode mnie.

Nie uważam tej rozmowy za paplaninę. Cel jest prosty : budowanie wiary. Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia oprócz malkontenckich uwag i krytyki wszystkich jak leci, to zamilknij - proszę.

Napisałem co miałem do napisania. Nie martw się.
I się uspokój, bo ci jeszcze jakaś żyłka pęknie i co?

Fakt, jestes godzień swego immiennika, wpierw działanie potem sie pomyśli

tylko nie zapomnij że ten sam piotr zosał później przez Jezusa nazwany skałą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 18:08   
Forum Moderator
Moderator

To nie moderatorzy (na szczęście) będę sądzić mnie, Ciebie, czy Kasandrę, ale jeżeli tak dzielisz świat to trudno, nic na to nie poradzę.
Jeżeli nie zamierzasz tu pisac (a szkoda), to tym bardziej pełen pogardy dla uczestników rozmowy komentarz był, wg mnie, nie na miejscu.
Skoro nie widzisz celu, to nie oznacza, że go nie ma, oznacza tylko tyle, ze go nie zauważasz.

Tyle ode mnie.

Życzę tobie i nam wszystkim wielu głębokich przeżyć w rocznicę ustanowienia Wieczerzy, śmierci Jezusa za wszystkie nasze grzechy i zmartwychwstania w ciele ku Jego chwale, a naszej radości. Życzę aby w poniedziałkowy poranek pełni radości moglibyśmy się nią podzielić ze swymi bliskimi i cieszyć się jak najdłużej, szczerze jak dziecko .

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 18:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:
Fakt, jestes godzień swego immiennika, wpierw działanie potem sie pomyśli

tylko nie zapomnij że ten sam piotr zosał później przez Jezusa nazwany skałą.

Dopisałeś o skale. I tutaj się z tobą nie zgodzę. Opoką Jezus nazwał wyznanie Piotra, Opoką na której jest zbudowany Kościół jest Jezus. Jestem wdzięczny B16 za te słowa podczas pielgrzymki w Polsce.
Piotra najbardziej obrazuje zachowanie podczas aresztowania Jezusa - wpierw odciął ucho, potem żałował, a zrozumiał znacznie później.

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 18:21   
Forum Moderator
Moderator

No to jak, mógł Jezus przeżyć biczowanie, ukrzyżowanie, przebicie boku i 3-ciego dnia znaleść dość siły aby umknąć (np. do Indii jak uważa jeden z odłamów islamu) ?
Jakieś pomysły, jakieś za lub przeciw ?

===

Cytat 
Rekabita
 kwiecień 05 2007 18:42   
Forum

Przy przebiciu boku brał udział żołnierz specjlanie do tego celu wyszkolony, który od razu przebijał serce (fakt przebicia go iosierdzia jest potwierdzony przez ewangelistę gdy mówi, ze wypłneła krew i woda) Przeżycie ciosu zadanego przez "zawodowca" było niemożliwe.
Żołnierz musiał mieć pewność śmierci Jezusa, nie połamał jego goleni jak to nastąpiło w dwóch pozostąłych wypadkach.
Co do zabrania Mahometa nie istnieją żadne dowody spisane przez świadków, tylko spisana dużo później legenda i to już ten fakt dyskwalifikuje.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
piotr.
 kwiecień 05 2007 22:59   
Forum

rafi.
Przestań wkońcu udowadniać swoje racje, udowadniać, ze dyskusja ma cel. Jeśli ma cel, to dyskutujcie.
Wypowiedziałem się w tym temacie (trzymając się tematu!) jasno - dla mnie chrystus zmartwychwstal, jest to pewne, a cała reszta mnie nie obchodzi. Nie obchodzą mnie teorie spiskowe jakoby wykradziono jego cialo, jakoby miał wypić przed egzekucją miksturę pogrążającą go w stan przypominający śmierć, albo że kosmici Go zabrali. Dla mnie to bezsens. Pierdoły. Dla mnie to nie jest ważne. Nie uważam również żeby ta dyskusja wzmocniła wiarę. I tyle. Takie jest moje zdanie i jeśli ci się nie podoba, to trudno. Masz do tego prawo. Ale to jest tylko MOJE zdanie, z powodu którego wcale nie musisz robić tyle zamieszania. Troszkę luzu. Chyba wolno mi się wypowiedzieć, co sądzę o danym temacie, czyz nie?

Co do skały - wiem, że się z tym nie zgadzasz. Ale co z tego? To nie mój problem i zresztą to nie miejsce na taką dyskusję.
Zważ tylko na pewien fakt. Imię męskie Piotr nie istniało do czasu kiedy Chrystus nie nadał tego imienia Szymonowi. To ważna kwestia.

I zupełnie na koniec.
Również życzę wesołego Alleluja.

Edit: Mnie już od najmłodszych lat uczono na lekcjach religii, że budować na skale znaczy budować na Chrystusie, więc nie wiem skąd przekonanie, że katolicka doktryna uczy zupełnie czegoś innego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 05 2007 23:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rekabita: Przy przebiciu boku brał udział żołnierz specjlanie do tego celu wyszkolony, który od razu przebijał serce (fakt przebicia go iosierdzia jest potwierdzony przez ewangelistę gdy mówi, ze wypłneła krew i woda) Przeżycie ciosu zadanego przez "zawodowca" było niemożliwe.
Żołnierz musiał mieć pewność śmierci Jezusa, nie połamał jego goleni jak to nastąpiło w dwóch pozostąłych wypadkach.

Z tym szkoleniem, to duży skrót myślowy. Śmierć na krzyżu nastepowała poprzez uduszenie, gdy zmęczone ciało nie było w stanie utrzymac wyprostowanej sylwetki. Dlatego łamano golenie aby przyspieszyć zgon, efekt praktycznie natychmiastowy. Pewnie nie raz widzeli żołnierze omdlałych, podduszonych na krzyżu, ukrzyżowanie było powszechną karą (ba, są świadectwa o krzyżowaniu nawet setek ludzi jednego dnia). Żołnierze musieli mieć pewność, że Jezus nie żyje, gdyby przeżył sami by zawiśli zamiast niego. Przebijając włócznią od dołu z lewej strony opuchły brzuch (jak to u uduszonych) najprawdopodobniej przebił żołądek i tętnicę - stąd wypłyniecie zaległej krwi i "wody" (wypłyniecie , nie chlustanie). Ten widok żołnierza upewnił, nie było w tym nic z miłosierdzia - zwykłe zabezpieczenie własnej skóry. sam fakt, ze nie złamali mu goleni "na wszelki wypadek" świadczy o ich pewności.
Ile teraz zajeło pójście do Piłata, przywołanie setnika, i powrót pod krzyż po ciało - 4 razy trzeba było pokonać drogę od golgoty do Piłata, powiedzmy 10 minut z rozmowami (to prawie pod oknem - 500 metrów), razem 40 min. Po 40-stu minutach żołnierze mieli pewność śmierci. Gdyby Jezus nawet zył (co juz jest nieprawdopodobne), to by sie wykrwawił dawno.

Ktoś widzi tu jakąś lukę ?

Mamy już pewną śmierć, mamy zniknięcie ciała z grobu i jezeli nie byli to kosmici (w co jeszcze trudniej uwierzyć ), to zostają tylko siły boskie.

Zostaje zmartwychwstanie.

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 06 2007 00:12   
Forum Moderator
Moderator

Zapomniałbym jeszcze o jednym : żydzi bardzo czcili miejsca pochówku. Jak to jest, że 20 lat później nikt już nie znał miejsca, gdzie złożyli Jezusa ? Wytłumaczenie jest proste : nie była tam ciała i nikt z tych co chcieliby pamiętać choćby o wielkim rabinie nie miał wątpliwości.

Prawdę mówiąc miałem nadzieje na większą współprace np. matejanki czy evivy, tyle mówiły o alternatywnym odczytywaniu Ewangelii i wykazały tyle fantazji i elastyczności - dalej, ruszcie głowa, jakie macie pomysły, czy wątpliwości do tej chwili, czy do zmartwychwstania?

===

Cytat 
Reguly
 kwiecień 12 2007 09:29   
Forum

Czy aby być dobrym chrześcijaninem, trzeba wierzyć w zmartwychwstanie? Nie - uznał jeden z luterańskich biskupów, zabierając głos w debacie o zmartwychwstaniu Jezusa, która rozgorzała tuż przed Wielkanocą w Danii

Calosc tutaj...

Odnoscie natomiast problemu z odwaleniem kamienia... A niewiasty ktore poszly do grobu to na co liczyly? Ze same kamien odwala czy im moze Rzymianie pomoga?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2007 09:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:
Czy aby być dobrym chrześcijaninem, trzeba wierzyć w zmartwychwstanie? Nie - uznał jeden z luterańskich biskupów, zabierając głos w debacie o zmartwychwstaniu Jezusa, która rozgorzała tuż przed Wielkanocą w Danii

Calosc tutaj...

Odnoscie natomiast problemu z odwaleniem kamienia... A niewiasty ktore poszly do grobu to na co liczyly? Ze same kamien odwala czy im moze Rzymianie pomoga?

Ja pytam o pusty grób, nie o kryzysie kościoła w Danii czy innym kraju - przykłady mamy w Polsce, nie trzeba sie rozglądać po innych krajach (ale żal mi braci z Danii, ze mają takiego biskupa). Co do owego "grobu Jezusa" niby znalezionego, to proszę się zapoznać z materiałem naukowym, a nie sensacyjno-reklamowym filmu czy książki. Albo na temat, albo proszę założyć inny temat.

Co do kamienia :
Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu? Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży.

Zalecam do dalszych poszukiwać, szczególnie tych, którzy uważają inne religie za równe.

===

Cytat 
kasandra_K80
 kwiecień 12 2007 10:17   
Forum

Rafi, co do mnie to wierzę że Jezus zmartwychwstał w 50%, a w pozostałych 50% przyjmuję inne wyjasnienia.
Na razie zakładam zmartwychwstanie i wierzę nauce KK.
Ale jeśli kiedyś zostanie udowodnione, że jest inaczej i że był tylko Prorokiem, to zapewniam cie, że nie będzie to dla mnie żaden problem.
Nie rzucę się wówczas w rozpaczy do morza...

W sumie to tak naprawdę liczy się Jego przesłanie i nauka...

Co do moich deklaracji o równości religii to uważam,
że wszystkie religie mają prawo do poszukiwania Boga i Prawdy w sposób przez siebie wybrany.
I tyle.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2007 10:42   
Forum Moderator
Moderator

Ale odpowiedz mi Kasandro, zanim pójdę dalej, jak inaczej (na te 50%) tłumaczysz pusty grób ? O argumentacje na razie nie pytam.

Przy okazji : dziękuje, że tu zaglądasz.

===

Cytat 
kobieta
 kwiecień 12 2007 10:45   
Forum

W niedziele rano kobiety poszły do grobu Jezusa Chrystusa, aby namaścić Jego ciało przez szaty pogrzebowe mieszaniną maści i wonności.
Dlaczego tam szły, przecież straż rzymska zabezpieczyła grób wielkim kamieniem?
W piątek brały udział w samej ceremonii pogrzebowej, a ponieważ wróciły do siebie do Betanii, gdzie mieszkały, nie wiedziały o działaniach podjętych przez władze żydowskie i rzymskie w celu dodatkowego zabezpieczenia grobu Jezusa. Decyzje te zostały podjęte później,dlatego o tym nie wiedziały, Tak pisze o tym Mateusz:
" Nazajutrz, to znaczy po dniu Przygotowania, zebrali się arcykapłani i faryzeusze u Piłata i oznajmili: "Panie, przypomnieliśmy sobie, że ów oszust powiedział jeszcze za życia: "Po trzech dniach powstanę". Każ więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby przypadkiem nie przyszli jego uczniowie, nie wykradli Go i nie powiedzieli ludowi: "Powstał z martwych". I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze". Rzekł im Piłat: "Macie straż: idźcie, zabezpieczcie grób, jak umiecie". Oni poszli i zabezpieczyli grób opieczętowując kamień i stawiając straż."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2007 10:54   
Forum Moderator
Moderator

Dzięki, zupełnie o tym zapomniałem.

===

Cytat 
kasandra_K80
 kwiecień 12 2007 11:10   
Forum

Quote by Rafi F: Ale odpowiedz mi Kasandro, zanim pójdę dalej, jak inaczej (na te 50%) tłumaczysz pusty grób ? O argumentacje na razie nie pytam.

Zmartwychwstanie to inaczej powstanie z martwych, ponowne ożywienie.
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa opisane w Ewangeliach i przekonanie że żyje jest fundamentem wiary chrześcijańskiej.
Zmartwychwstania Chrystusa jest dla wierzących chrześcijan zapowiedzią i gwarantem powszechnego zmartwychwstania wszystkich ludzi na końcu świata.

W sumie to masz rację - zaprzeczenie tej tezie równa się zaprzeczeniu wierze chrześcijańskiej.
Wówczas do wyboru pozostają już tylko inne religie lub koncepcje ...

Również założenie że Trójca św. nie jest wiarą w Jednego Boga oznacza, że chrześcijanie źle wierzą.

W tych 50% o które pytasz zakładam - że pusty grób oznacza zmartwychwstanie Jezusa.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 12 2007 11:19   
Forum

Quote by Rafi F: Ja pytam o pusty grób

To ja powtorze - posty grob, nawet zakladajac ze rzeczywiscie byl pusty, nie jest jeszcze dowodem zmartwychwstania...
Ps. W starozytnym Egipcie nie takie numery odwalano...

Co do owego "grobu Jezusa" niby znalezionego, to proszę się zapoznać z materiałem naukowym, a nie sensacyjno-reklamowym filmu czy książki.

... np. Biblii?

Co do kamienia :
Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu? Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży.

Widac nie trafila do nich zupelnie przypowiesc o pannach roztropnych i nieroztropnych... zakladajac nawet ze posiadaly zgode owczesnych wladz na odsuniecie kamienia i wejscie do grobu. Inna sprawa - masz tylko kolejne potwierdzenie na to co wczesniej zasygnalizowalem w tym watku, w rozmowie z Maxurdem...

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2007 11:20   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro
Przepraszam, ze drążę ale jak tłumaczysz te pozostałe 50%. Te które nie zakładają zmartwychwstania. Masz jakąś tezę, czy np. zostawiasz to na niewytłumaczalne ?

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2007 11:27   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:
Quote by Rafi F: Ja pytam o pusty grób

To ja potorze - posty grob, nawet zakladajac ze byl pusty, nie jest jeszcze dowodem zmartwychwstania...

A czego ? Do innych jeszcze dojdziemy
Quote by reguly:
Co do owego "grobu Jezusa" niby znalezionego, to proszę się zapoznać z materiałem naukowym, a nie sensacyjno-reklamowym filmu czy książki.

... np. Biblii?

Biblia spełnia wszystkie wymagania wiarygodnych źródeł historycznych. Ba, spełnia je z ogromna nawiązką w porównaniu do wielu innych. Proponuję załóż inny temat i podważ to twierdzenie.
Quote by reguly:
Co do kamienia :

Widac nie trafila do nich zupelnie przypowiesc o pannach roztropnych i nieroztropnych... zakladajac nawet ze posiadaly zgode owczesnych wladz na odsuniecie kamienia i wejscie do grobu. Inna sprawa - masz tylko kolejne potwierdzenie na to co wczesniej zasygnalizowalem w tym watku, w rozmowie z Maxurdem...

Nie przeczytałeś tego (przeoczenie kontrolowane? ), co wyjaśniła Kobieta. Idąc do grobu kobiety nie wiedziały, ze jest zapieczętowany i ze jest wystawiona straż.

===

Cytat 
kobieta
 kwiecień 12 2007 11:30   
Forum

Inna sprawa - masz tylko kolejne potwierdzenie na to co wczesniej zasygnalizowalem w tym watku, w rozmowie z Maxurdem...

To zasugeruj chociaż proszę, kto i po co Twoim zdaniem wykradł ciało i co z nim zrobił i oczywiście jak?

Przypominam, że ciało Chrystusa zostało umieszczone w nowym grobie, wykutym w litej skale.
Groby miały coś na kształt koryta wyżłobionego w skale przed wejściem. Na wyższym końcu tego wyżłobienia znajdował się olbrzymi kamień zamykający wejście, a gdy usuwano klin blokujący kamień, to staczał sie on na dół i zamykał wejście.
Nie mogło go odsunąć dwudziestu silnych mężczyzn. A pieczęć i straże to zabezpieczenie dodatkowe, tak na wszelki wypadek!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 kwiecień 12 2007 11:38   
Forum

Quote by Rafi F:
Przepraszam, ze drążę ale jak tłumaczysz te pozostałe 50%. Te które nie zakładają zmartwychwstania. Masz jakąś tezę, czy np. zostawiasz to na niewytłumaczalne ?

Pozostałe 50% to:
1. Przeniesienie ciała Jezusa w inne miejsce np. przez Nikodema lub innego faryzeusza przychylnego Jezusowi za cichą zgodą jakiegoś dostojnika.
2. Jeśli Jezus był kosmitą, zabrali go jego bracia z latającego spodka
3. inna przyczyna niezdefiniowana

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 kwiecień 12 2007 11:57   
Forum

Kasandro, czy sądzisz, że człowiek taki jak Nikodem uciekłby się do tak wielkiego oszustwa i nie powiedziałby nic apostołom, pozwalając im ginąć za kłamstwo?
I dlaczego właśnie on miałby to zrobić, skoro uwierzył, że Jezus jest Mesjaszem, miałby przecież dowód na to, że jednak kłamał i nie zmartwychwstał.
Dla niego byłoby bardzo rozczarowujące, że jednak Jezus Chrystus nie był tym, za kogo sie podawał.
To Nikodem, gdy uczniowie się rozproszyli, po Wniebowstąpieniu, aby uniknąć prześladowań, użył swego majątku dla podtrzymania powstającego Kościoła, którego zniknięcia po śmierci Chrystusa spodziewali się Żydzi.
Był odważny i twardy, bez żadnych wątpliwości, wzmacniał wiarę uczniów i dostarczał środków do rozwijania dzieła Ewangelii. Został wzgardzony i poddany prześladowaniom ze strony tych, którzy wcześniej wyrażali mu swe uznanie.
Utracił dobra tego świata, lecz nie zachwiał się w wierze, która wzięła swój początek w nocnej rozmowie z Jezusem.
I to wszystko miałoby służyć kłamstwu - chyba byłby głupcem, albo szalonym!
Powinno mu pasować bardziej zdemaskowanie Jezusa, niż podtrzymywanie Jego misji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 12 2007 12:18   
Forum

Quote by Rafi F: A czego ? Do innych jeszcze dojdziemy

Ze grob byl pusty

Biblia spełnia wszystkie wymagania wiarygodnych źródeł historycznych. Ba, spełnia je z ogromna nawiązką w porównaniu do wielu innych. Proponuję załóż inny temat i podważ to twierdzenie.

Nie spelnia - jakby spelniala to wasza wiara nie byla by wiara, tylko nalezala do nauk przedmiotow scislych. Jesli chodzi o nawiazki to radze wrocic chocby do tego watku lub tego.
PS. A zamiast proponowac innym zalozenie nowego watku, lepiej uczyn to sam dowodzac wpierw swojego twierdzenia.

Co do kamienia :

Nie przeczytałeś tego (przeoczenie kontrolowane? ), co wyjaśniła Kobieta. Idąc do grobu kobiety nie wiedziały, ze jest zapieczętowany i ze jest wystawiona straż.

Wiec kto tu stosuje przeoczenie kontrolowane - ja czy ty? Ja przynajmniej nie mam powodow by znac ze szczegolami tresc ksiegi, ktora ty uwazasz za swieta Sam natomiast doskonale zarysowales jak b. rzetelne i zbierzne sa relacje dotyczace pustego grobu, a w zasadzie sposobu stwierdzenia tego.

===

Cytat 
Rekabita
 kwiecień 12 2007 12:24   
Forum

Nikodem wierzący żyd. Zgodnie z owczesnym prawem zakonu w Sabat by nie pracował i na to by się nie zgodził, a to dla żyda była niewątpliwie praca. w wypadku gdyby dosżło do przenisinia zaś to dlaczego władze nie powiedziały: "To nonsens! My rozkazaliśmy przenieść ciało"? Dlaczego nie wezwały na świadków tych, którzy je przenosili? Albo dlaczego nie wskazały nowego miejsca spoczynku ciała?
W końcu, dlaczego nie położyły ciała Jezusa na wozie i nie obwoziły go po Drodze Krzyżowej? To wystawienie ciała na widok publiczny zabiłoby chrześcijaństwo nie tylko w kołysce, ale w samym zarodku. Nigdy nie byłoby chrześcijaństwa.
Jest tylko jedna rozsądna odpowiedź: władze nie mogły przedstawić ciała. Nie miały pojęcia, gdzie ono jest.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Cytat 
Reguly
 kwiecień 12 2007 12:32   
Forum

Quote by kobieta:To zasugeruj chociaż proszę, kto i po co Twoim zdaniem wykradł ciało i co z nim zrobił i oczywiście jak?

Mozliwosci do rozwazenia jest kilka (zakladajac ze grob rzeczywoiscie byl pusty):
Kto:
a) Rzymianie
b) Uczniowie J.Ch.
c) Rodzina
d) Zydzi ktorzy doprowadzili do skazania Jezusa
Jak w dobrym kreminale podejrzani sa wszyscy (kazdy mogl miec w tym swoj cel).
Po co:
a) By nie uczynili tego uczniowie Jezusa
b) By uwiarygodnic swoja ideologie
c) Bo chcieli by spoczywal "w pokoju".
d) p. pkt. a
e) Grub od poczatku byl pusty a cialo J.Ch. od poczatku zostalo zlozone gdzie indziej.
Co zrobiono z cialem:
a) Pochowano gdzie indziej
b) a + pochowano w grobie zbiorowym (jak to czyniono z ukrzyzowanymi)
c) Spalono
d) ...
Jak:
a,b,c,d) zwyczajnie, a potem dorobiono odpowiedni PR, ktory z czasem nabieral kolorow i coraz wiecej mistycyzmu.
PS. Przedstawione wyzej opcje nie wyczerpuja listy i sa jedynie przykladami na pytanie kobiety. Nie zamierzam tez rozwijac poszczegolnych punktow ani szczegolnie dowodzic prawdziwosci ktoregos z nich - jak napisalem wczensiej: do mnie osobiście nie przemawia zasada, ze na podstawie pustego grobu latwiej uwierzyc w zmartwychwstanie, niz dowiesc wykradzenie ciala ale jak ktos chce sobie wierzyc w jakies mity (chocby dla tego bo poprawia mu to samopoczucie) to jest to jego osobista prywatna sprawa i mnie nic do tego. [...] Calkowicie pomijam w tym miejscu kwestie rzeczywistego znaczenia owej ofiary zlozonej przez tzw. Syna Bozego, skoro z gory zakladala ona Jego (co przynajmniej teoretycznie bylo mu wiadome) zmartwychwstanie...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,20 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty