Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Sprawiedliwosc = 'KAZDY'?
 |  Wersja do druku
skans
 lipiec 12 2007 23:46   
Forum

Status: offline

Slusznie, Bog nie uszczesliwia nas na sile. Dal nam wolna wole i kazdy ma prawo wyboru wszystkich zaistnialych sytuacji zyciowych. Natomiast nie pozostawil nas samych. Znajac nasza slabosc, czeka na nas, abysmy skorzystali z Jego pomocy.
To sie nazywa Milosiedzie Boze.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 lipiec 13 2007 10:18   
Forum

jaki sens miałby Sąd, gdybyśmy byli tak często "sterowani"?

Dezerterze!

Mysle, ze to moze i w pewnym stopniu usilne mnie negowanie wywodzi sie z tego, ze Ty np masz na mysli decyzje codziennne czlowieka, ktore tak na prawde nie zalezenie od ich wyboru, nie wplywaja na diamteralna zmiane zycia. A nawet jesli wplywaja, to sa i tak one tylko i wylacznie efektem Twojej wolnej woli. I rzeczywiscie, tak jak Snafu napisal, ze wiekszosc wydarzen w naszym zyciu jest konsekwencja po prostu dzialan ludzkich bez ingerencji sily wyzzszej. I jest O.K.

Ale

"Podobnie jak Chrystus, tak i chrześcijanin również natknie się na opór owego przeciwnika"

Ja po prostu uwazam, ze to mi juz sie przydarzylo i to na bardzo znaczacym etapie mojego zycia.

I chyba na tym bede chciala zakonczyc ta moja dyskusje.

I jesli nie jestesmy przygotowni no to 'spotkanie z przeciwnikiem' trudno bedzie nam go szybko pokonac.

I tak. Patrzac wstecz...dostrzegam dzialanie sil wyzszych.

Pozdrawiam!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 lipiec 13 2007 10:27   
Forum

Jeszcze chcialam wszystkim podziekowac za uczestnictwo w dyskusji;-)

aha...moze komus to pomoze:

"Największym zwycięstwem Szatana w naszych czasach jest fakt, że niewielu tak naprawdę wierzy w jego istnienie

O>K.musze si pakowac bo wybieram sie do Krakowa!

Trzymajcie sie wszyscy cieplo!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 13 2007 11:15   
Forum

Przyznam, że nie rozpoznałem twojego problemu .... i nie myślałem, że jest aż tak poważny , ale dobrze trafiłaś, jest tu wielu ludzi, którzy chętnie ci pomogą, modlitwą ("wstawiennicza" potrafi zdziałać cuda - ja na przykład dzięki "forumowej " pomocy nie palę już ponad 2 msc. i to bez stresowo i bez przytycia), radą (wielu przeszło podobne przygody, walki czy spotkania ze złą stroną mocy - mamy tu nawet demonologa).
Jeśli chcesz się podzielić swoją historią/ świadectwem to zapraszam do działu "Świadectwa".

A na razie to wakacje w Krakowie dobrze ci zrobią - to wspaniałe miejsce pod wieloma względami

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kazema
 lipiec 16 2007 14:01   
Forum

Wycieczka do Krakowa rzeczywiscie dobrze mi zrobila.
Choc z reguly nie wierze w przypadki, chcialam Wam powiedziec, ze 'przypadkiem';-) moj wzrok przykul taki oto napis:

Byc zwyciezonym i nie ulec to zwyciestwo, zwyciezyc i osiasc na laurach to kleska.J.Pilsudski

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty