Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co tak naprawdę wiecie o aniołach?Niewiele, zapraszam
 |  Wersja do druku
Andrzej
 wrzesień 20 2007 09:34   
Forum

Status: offline

Quote by Rafi F: Z tego by wynikało, że anioły upadłe upadły zaraz po powstaniu, a tu już coś nie pasuje.
No i jak anioły czyste mogły upaść/zbuntować się, na czym więc polega owa czystość ?

Dlaczego nie pasuje?
Aniołowie nie są zbudowane z materii, nie podlegają więc ograniczeniom materii i ograniczeniom związanego z nią czasu.
Nie ma u nich więc czasowego "zaraz" czy "później" po powstaniu.
Nie sa zbudowane z materii lecz są czystym intelektem.
Anioł to czysty umysł bez domieszki materii. W tym sensie chyba mówi się o czystości.
Czysty duch, oznacza - ducha, intelekt, - bez domieszki materii.

Jesli więc chcesz zwrócic się do swej zony: mój ty aniele, powiedz jej: mój ty czysty intelekcie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 10:48   
Forum

Rafi F -- jak anioły czyste mogly upaść to zapraszam do przeczytania tego ala'wypracowania tam wszystko pisze.Nawet upadłe anioły mimo że są upadłe,mają cząstke dobra,gdyż takie zostały stworzone jako dobre istoty,ale zbłądziły,jedne świadomie,jedne nie.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 11:23   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Dlaczego nie pasuje?
....

Skoro tak, to i czysty intelekt może zbłądzić, a więc i sie nawrócić. Z czystości takiej nie wynika więc czy i dlaczego upadłe anioły mogą lub nie powrócić do Pana. No chyba, ze uważasz, że źródłem wszelkiego grzechu i zła jest ciało (to mi cos katarami zalatuje) !

Quote by BLyy:
Nawet upadłe anioły mimo że są upadłe,mają cząstke dobra,gdyż takie zostały stworzone jako dobre istoty,ale zbłądziły,jedne świadomie,jedne nie.

Czyli anioły mają te same cechy co ludzie, ale zostały stworzone w świecie niematerialnym ? Jak mogły nieświadomie upaść, czyli co - nie znają/znały Pana ?

Coś ta aniologia upada z obu stron.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 20 2007 13:28   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:
Dlaczego nie pasuje?
....

Skoro tak, to i czysty intelekt może zbłądzić, a więc i sie nawrócić. Z czystości takiej nie wynika więc czy i dlaczego upadłe anioły mogą lub nie powrócić do Pana. No chyba, ze uważasz, że źródłem wszelkiego grzechu i zła jest ciało (to mi cos katarami zalatuje) !

Rafi F
Przeczytaj uważnie, co było wcześniej.
Anioł nie podlega czasowi.
Jest bytem duchowem trwającym w wiecznosci, pozaczasowości.
W jednej, pozaczasowej chwili, stworzony przez Boga czysty intelekt - anioł nabywa całkowitą wiedzę - jego wiedza, która osiągnęła limes nie może już się rozwijać.
Na podstawie tej wiedzy w tej samej, pozaczasowej chwili czysty intelekt - anioł podejmuje wolną decyzję co do za albo przeciw swemu stwórcy.
Ta wolna decyzja jest ostateczna ponieważ nic więcej (żadna dodatkowa wiedza, której już nie ma) nie może wpłynąć na zmianę jego decyzji - spowodowac nawrócenia.

Materia i katarzy nie mają tu nic do rzeczy, ale własnie brak zakotwiczenia w materii, a przez to w czasie.

Bóg w wieczności (poza materią i czasem) stwarza (nieustannie) czysty intelekt (anioła) obdarzając go w akcie stwórczym czystą wiedzą (natychmiastowo i w pełni) a w tej samej wieczności

- jeden anioł poznaje Boga wiedzą pełną i natychmiastową i decydując się Mu służyć, służy Mu w tej samej wieczności - niezmiennie,

- drugi anioł poznaje Boga wiedzą pełną i natychmiastową i decydując się na bunt, buntuje się w tej samej wieczności - niezmiennie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 14:05   
Forum Moderator
Moderator

Bunt człowieka i jego grzeszność wynika z niewiedzy. Jakże więc anioły mające tą sama pełną wiedzę i niosące czy poznające tą sama miłość mogą podejmować skrajnie różne postawy ! To jest absolutna słabość tej teorii. Ale faktycznie - piękna historyjka. Gdyby tylko miała zakotwiczenie w Słowie Bożym.
no i następne pytanie : skąd właśnie ta wieczność podjętej decyzji, skoro ta sama informacja może doprowadzić do skrajnie różnych wyborów, to równie dobrze może być wybór zmieniony - dlaczego nie ????

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Gocek
 wrzesień 20 2007 16:51   
Forum

RAFI F

Jakże więc anioły mające tą sama pełną wiedzę i niosące czy poznające tą sama miłość mogą podejmować skrajnie różne postawy ! To jest absolutna słabość tej teorii.

Rafi przestań używać rozumu - bo dojdziesz do szkodliwych dla siebie wniosków
Z Aniołami jest jak z Bogiem, albo się wierzy albo nie - ale szukać dowodów i racjonalności? Niby wierzę, ale szukam dowodu na to, że to w co wierzę jest prawdziwe - śmieszne nie?
Chciałem tylko dać niektórym do myślenia, widzę że poskutkowało.
Zresztą co za różnica, czy Anioł jest mądry czy głupi? Czy to coś zmienia? Czy to, ze Bóg jest wszechmocny czy nie także coś zmienia?
Ale faktycznie - piękna historyjka.

Ano
skąd właśnie ta wieczność podjętej decyzji, skoro ta sama informacja może doprowadzić do skrajnie różnych wyborów, to równie dobrze może być wybór zmieniony - dlaczego nie ????

Jakoś trzeba wszystko usprawiedliwić - zatem stworzono Anioła, który upadł i jest odpowiedzialny za całe zło - i dlatego teraz trzeba jakoś bronić teorii o Aniołach.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 17:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Gocek:
skąd właśnie ta wieczność podjętej decyzji, skoro ta sama informacja może doprowadzić do skrajnie różnych wyborów, to równie dobrze może być wybór zmieniony - dlaczego nie ????

Jakoś trzeba wszystko usprawiedliwić - zatem stworzono Anioła, który upadł i jest odpowiedzialny za całe zło - i dlatego teraz trzeba jakoś bronić teorii o Aniołach.

Ja wyciągam inne wnioski : w swojej pysze myślimy, ze pozjadaliśmy wszystkie rozumy. Niektórzy potrafią określić wręcz zdefiniować boga (bo taki co da się włożyć w definicję i schować do kieszeni, to chyba Bogiem nie jest). Inni myślą, że opiszą zdefiniują aniołów. A wszystko to z pychą ameby opisującej ruch galaktyki.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 20 2007 17:22   
Forum

Halo!
Anioły niewiele różnią się od nas, gdy zmartwychwstaniemy. To powiedział wyraźnie Jezus. Więc co tu spekulować należy trzymać się Biblii. Czy my gdy zmartwychwstaniemy do życia w wieczności i okażemy się godni pozostania w Domu Ojca od razu posiądziemy całą wiedzę? Nie sądzę. Napewno wydostanie się z materii otworzy nam oczy na wiele Prawd, ale mamy całą wiecznośc na duchowy rozwój ,ten dla którego zostaliśmy naprawdę stworzeni. Nie sądzę również, aby Anioły posiadały całą wiedzę, ale nikt nie wie jak wygląda prawo przyczyny i skutku i upływ czasu w Duchowości.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 20 2007 17:41   
Forum

Quote by Rafi F: Ja wyciągam inne wnioski : w swojej pysze myślimy, ze pozjadaliśmy wszystkie rozumy. Niektórzy potrafią określić wręcz zdefiniować boga (bo taki co da się włożyć w definicję i schować do kieszeni, to chyba Bogiem nie jest). Inni myślą, że opiszą zdefiniują aniołów. A wszystko to z pychą ameby opisującej ruch galaktyki.

Rafi F, jak sądzisz, po co Bóg obdarzył człowieka intelektem?
Czy tylko po to, żeby chował się sprytnie przed drapieżnikami?

To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialnego Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak, że nie mogą się wymówić od winy
(Rz 1,19-20).

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 18:01   
Forum Moderator
Moderator

Piękny cytat, ale czy odnosi się on do naszej dyskusji? Dał nam Pan rozum i wszystkie potrzebne nam informacje, abyśmy mogli go poznać (spotkać), abyśmy mogli go podziwiać i abyśmy mogli głosić Jego chwałę. Ale czy przekazał na wszystkie informacje, czy tylko te, które potrzebowaliśmy i/lub mogliśmy pojąć ? I czy mamy uwierzyć, czy dedukować ?
"A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi." (to kilka wersów dalej, jezeli tak chcesz żonglować Słowem)

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 18:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka: Halo!
Anioły niewiele różnią się od nas, gdy zmartwychwstaniemy. To powiedział wyraźnie Jezus. Więc co tu spekulować należy trzymać się Biblii. Czy my gdy zmartwychwstaniemy do życia w wieczności i okażemy się godni pozostania w Domu Ojca od razu posiądziemy całą wiedzę? Nie sądzę. Napewno wydostanie się z materii otworzy nam oczy na wiele Prawd, ale mamy całą wiecznośc na duchowy rozwój ,ten dla którego zostaliśmy naprawdę stworzeni. Nie sądzę również, aby Anioły posiadały całą wiedzę, ale nikt nie wie jak wygląda prawo przyczyny i skutku i upływ czasu w Duchowości.
Pozdrawiam

A ty skąd masz te informacje ? Może zaznacz, ze to twoje prywatne przypuszczenie.

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 18:17   
Forum

Rafi pozwól że odpowiem Ci na twe pytanie.I może po troszku Medieval'owi.

Jofiel (Zofiel) - jest wodzem chóru Tronów. Według legendy był on anielskim doradcą Noego. W Zoharze Zofiel jest jednym z dwóch pomocników Michała (drugim jest Zadkiel), kiedy ten pełni podczas bitwy funkcję "chorążego" pierwszej chorągwi. Według innej lekcji pomocnikami Michała są Jofiel i Cadkiel (zob. Opowieści Zoharu, s. 156) - przyp. tłum. W okultyzmie Jofiel jest aniołem przywoływanym podczas Salomonowych obrzędów magicznych, w modlitwie mistrza ceremonii. Milton (Raj utracony VI, 668) nazwał go "najśmiglejszym wśród cherubinów skrzydłem". Jofiel jest bowiem również Księciem Cherubów. W Mesjadzie Klopstocka Jofiel jest "heroldem piekieł". Anioł ten jest również tytułowym bohaterem poematu Marii del Occidente (Marii Gowen Brooks). W utworze tym Jofiel jest upadłym (ale nie złym) aniołem, który zachował "resztki dawnej cnoty i piękności, a także tęskną nadzieję na powrót do jedności z Bogiem". Podobizna Jofiela znajduje się w The I'oetical Works of John Milton (wyd. Hayleya). Prawdopodmnie "prawda o Jofielu" leży gdzieś pośrodku. Legenda głosi o przyjażni Simona z Jofielem. II Wojna w Niebie być może tę przyjaźń umocniła. Lecz Jofiel zrozumiawszy swój błąd zwrócił się do Boga z prośbą o wybaczenie. Nikt nie wie co obecnie dzieje się z Jofielem.

[ Dodano: 2006-04-14, 01:08 ]
:pale: Mam trochę czasu to opowiem kilka prawd o najbardziej Nielubianym przezemnie Aniele Bożym, Gabrielu.Sumy opisują jego imię jako "Bóg jest moją siłą". Zarządza tajemnicą wcielenia wszystkich dusz, które przychodzą na świat i naucza nas wszystkich, jakie posiadamy talenty i jakie zadania mamy na tym świecie do zrealizowania. Jest patronem małych dzieci, opiekuje się i karmi dziecko, szczególnie zaspokajając jego potrzebę miłości. Prowadzi nas do uwolnienia naszego wewnętrznego dziecka słowami czułości i miłości. Jego kierująca ręka jest zawsze tam, gdzie trzeba chronić to, co jest naturalne i czyste wewnątrz nas. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, zemsty, śmierci i objawienia. Jednak Gabriel zrobił coś, czego Bóg nie mógł mu "przepuścić". Bamberger w "Fallen Angels (s. 109)" przytacza babilońską legendę, głoszącą, że pewnego razu Gabriel popadł w niełaskę, "nie wypełniając starannie Bożego rozkazu, za co został skazany na czasowe opuszczenie Niebiańskiego Dworu". W tym czasie Gabriela zastępował anioł stróż Persji, Dubiel.Czym ów Wielki Archanioł naraził się Bogu. Czy jako strażnik Edenu, Gabriel dopuścił Simona w pobliże pierwszych ludzi ? Miał ich strzec a dał się zaskoczyć Samaelowi. Czy popełnił błąd, czy zrobił to świadomie ? W każdym razie nigdy później Gabriel nie miał już takiej wysokiej pozycji w Niebie. Być może stracił pewne przywileje. Z Gabrielem związane są także dziwne wydarzenia w Raju, gdzie Aniołowie Obserwatorzy pod dowództwem Gabriela wchodzili w związki z kobietami. Z tych związków rodziły się istoty mieszane, półaniołowie-półludzie. Bóg bardzo rozgniewał się na Obserwatorów i wydalił ich z Nieba a Gabriela (choć nie uczestniczył bezpośrednio w tych wydarzeniach) ukarał "inaczej". Czy to "odsunięcie" (czasowe) od największych przywilejów było spowodowane wydarzeniami z Edenu ??? Sami sobie odpowiedzmy. Pisma mówią też o tym, że Gabriel był w zamierzchłych czasach "bratem" Lucyfera i wahał się nad opuszczeniem Boga, podczas pierwszego buntu w Niebie. Być może to było powodem jego kary. W każdym razie ten Anioł nigdy nie budził mego zaufania. Trzeba by sobie też trochę powiedzieć o podziale Nieba. Niebo jest bowiem podzielone na siedem części. Każde Niebo ma swych Księciów, Strażników i Mieszkańców ale to już zupełnie inna historia ... :queen:

Mowa jest o Gabrielu co popadł niełaskę gdyż miał wątpliwości jaką droge wybrać.Jofiel zaś wybrał ściężke zła,lecz żałuje że taką droge wybrał.Więc może źle sie wysłowiłem z tym świadomie lub nieświadomie.Poprawiam sie, świadomie lub pod wpływem chwili,lepiej?

A anioły nie są,nieomylne.Gabriel przepuścił Szatana(przymykając na to oko,lub faktycznie nieświadomie)do Edenu przez bramę.Albo jak z aniołów i ludzkich kobiet powstały anakiny.Ci aniołowie byli pod dowódctwem Gabriela więc niedopełnił obowiazków skoro na to pozwolił.

Wiem,wiem część tego z wypracowania nie ma w Biblii.Ale nie zapominajcie że Gabriel,Michał i inni aniołowie nie wystepują tylko w chrześcijaństwie czy judaizmie,ale w innych religiach owszem,nawet ze wcześniejszych wierzeń od chrześcijaństwa.Może przeczytasz to wypracowanie jakie rozpoczęło ten temat i wyrazisz swą opinie.Naprawde czyta sie to z ciekawością.W wielu rzeczach masz podane źródła.

I upadłe anioły mają mimo że są upadłe cząstkę dobra, zostały stworzone dobre,wiec coś z dobra jeszcze mają.Pozdrawiam

I jeszcze jedno...

[ Dodano: 2006-09-17, 18:03 ]
Witam po dłuższej nieobecności. Chciałbym dzisiaj poruszyć pewien tajemniczy temat. Mianowicie, Pisma Pradawne opisują bardzo wiele kontaktów ludzko - anielskich. Dziś takowych spotkań nie ma. Gdy czytałem Księgi Tobiasza, ten opisuje Anioły, jakby byli ludźmi. Więc gdzie się podziały istoty anielskie ? Chciałbym coś dzisiaj przedstawić i proszę wszystkich, którzy czytają temat o odniesienie się do owej, nazwijmy to legendy.
Szukając w "Starociach", natknąłem się na libańskie legendy, podania, mity. Właściwie jest to tradycyjna opowieść plemienia Lebh zasłyszana i spisana w okolicach historucznej wieży Babhel.
Pan zesłał do ludzi nowych Aniołów, aby wszystko, co wypełniło wszechświat otrzymało własnego opiekuna. Zesłał nowych Aniołów po poprzedni zgrzeszyli z ludźmi (wiemy o jaki historyczny motyw chodzi). Rzekł więc Pan wtedy do całego stworzenia: „Ustawiłem nad wami nowych opiekunów. Dałem Głos Pana, abyście tworząc mogli wielbić moje dobro, gdyż wina nie była wasza, lecz waszych twórców”. Głos przemówił od Boga - prawdopodobnie Metatron. I tak Jedyny Pan przyjął na siebie ciężar anielskiego stworzenia, czyli błędu stworzenia. . A że ludzie tworzeni byli przez różnych Aniołów, nie znali tej samej mowy. Dlatego na znak swojej jedności zaczęli budować wieżę. I Pan docenił ich chęć tworzenia. Na znak Przymierza Jedyny polecił swoim Tronom, aby przekazali ludziom dźwięki i znaki anielskie.
Tym sposobem wieża nie została skończona i na znak tych wydarzeń nazwano ją Babhel. Nowi opiekunowie zaczęli przebywać wśród ludzi dzieląc się swoja wiedzą i mądrością. Pokazali jak wielbić Pana Jedynego. Uczyli jak zgłębiać jego dar, aby przybliżyć się do Niego. Były to czasy, w których człowiek znał tajemnice, jakich nigdy miał nie poznać. Ich nauczyciele byli cierpliwi i wyrozumiali. Wiedzieli, że człowiek nie jest w stanie w pełni skorzystać z oferowanego mu dobra.
Ostatnie Przymierze nastało. I przyszedł czas, w którym człowiek widząc tylko dobroć Aniołów zaczął zapominać o dawnym Przymierzu. Zaniedbał Pana Jedynego i zaczął czcić swoich Aniołów a Pan to widział i pozwolił na to, gdyż wiedział jak silna jest ich więź. I przyszedł czas gdy człowiek wystawił świątynię Aniołowi i to było złe w oczach Boga. Z czasem niewielu już zostało czcicieli Pana Jedynego. Aniołowie wierni Jedynemu próbowali nadal objawiać jego dobro. Lecz ludzie zaślepieni swoją miłością pytali: „Dlaczegoż mamy wielbić Pana, który nie jest wśród nas”. Tak Aniołowie pomni na ich prośby pozwolili się wielbić. A Pan przyjął ten nowy twór. Aż przyszedł dzień, w którym pierwszy Anioł opuścił Świat, na rozkaz Boga. Wraz z odejściem kolejnych Aniołów człowiek stawał się coraz bardziej samotny. Nadal przychodził do pustych świątyń w nadziei, że znowu ujrzy ich jasne oblicza. I wydarzyło się co następuje. Gdy odeszła połowa Aniołów ze Świata, człowiek wystąpił przeciw człowiekowi. Zapomniał mądrości i nauk anielskich i kolejny raz odstąpił od Przymierza. A Pan Jedyny patrzył i czekał co lud Aniołów na siebie sprowadzi....

to też może przedstawiać że aniołowie też czasami sie mylą.Chcą dobrze,ale czasem nie wychodzi to po ich myśli.Możecie nie wierzyć,ale anioły występuja w wielu wierzeniach,często Ci sami więc coś w tym musi być.Prosze przeczytać te wypracowania ktorym sie temat zaczął.I wydaje mi sie że czytając to co wkleiłem,to można twierdzić ze upadłe anioły po apokalipsie wrócą do łask,gdyż takie było ich przeznaczenie według lecsiconu,(niepamietam dokładnie,przeczytam to później ponownie dla przypomnienia)ale nie musicie w to wierzyć każdy inaczej na to patrzy.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 18:46   
Forum

Duzo tu do czytania o tych Aniolkach.

Podobno aniol stroz upodabnia sie do osoby, ktora sie opiekuje. A przychodzi do nas wtedy, kiedy Jego najbardziej potzrebujemy pod postacia, jaka bylibysmy w stanie go zaakceptowac...Tyle wiem.

Anioly sa piekne. Osoby z anielska dusza, tez sa piekne;-)

A co do buntu: padlo tu pojecie bunt swiadomy. Co tak na prawde rozumiecie pod pojeciem buntu swiadomego? Czy swiadome trwanie w grzechu czy chec odrzucenia Boga i jego pomocy? To trzeba odroznic, bo samo odrzucenie Boga nie jest grzechem, bo mamy wolna wole. A jesli chodzi o popelnianie grzechow, to czesto jest to wynikiem jedna naszej nieswiadomosci. Czy wierzycie w cos takiego jak swiadoma grzesznosc?

A i jeszcze jedno Boga tak latwo nie da sie 'pozbyc'. On tak latwo z nas nie rezygnuje.

A zakoncze moja wypowiedz tak (odnosnie pytania zawartego w temacie): wiem tyle, ze one(Aniloy) tez istnieja! To mi wystarcza.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 18:52   
Forum

I upadłe anioły mają mimo że są upadłe cząstkę dobra, zostały stworzone dobre,wiec coś z dobra jeszcze mają./

Dobre byly przed upadkiem. Ale teraz sa tylko upadle.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 18:59   
Forum

Są upadłe i w ich sercach panuje zło.Ale cząstke dobrości mają w sobie bo zostały stworzone jako dobre istoty i być może po apokalipsie wrócą do łask.To jest tak jak z człowiekiem.

człowiek z natury rodzi sie dobry,lecz później może sie stać,że w jego sercu zapanuje zło,ale to nie znaczy ze zło opanuje całe serce.Część dobra napewno w nim jest,tylko można powiedzieć ze jest "nieaktywna"gdyż zło nim zawładnęło.

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 19:06   
Forum

Anioły są jak najbardziej ludzkie.To aniołowie ulepili nas na swoje podobieństwo na rozkaz Boga.Zdradzamy(Lucyfer,Szatan,Belial),ulegamy chwili(Zofiel),dwulicowi(Mammon),lojalni(Michał,Melchizedek),mający wczasem wątpliwości(Gabriel)

Wiem że dużo do czytania jest o aniołach,ale to dlatego że dużo o nich sie wie lecz większosć ludzi wie bardzo mało.

===

Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 19:12   
Forum

Oj Blyy...podoba mi sie twja wiara we wszelka dobroc. Ale Anioly majace przydomek upadle sa upadle bo upadek tyczy sie ich sumienia( jesli cos takiego maja..ale jesli potrafia odczuwac cos takiego jak milosc/nienwisc..to chya mozna mowic o ich sumieniu). Upadek sumienia to nie odczuwanie zadnej skruchy i litosci dla innych. One po prostu juz nie potrafia milowac. Wyrzadzanie krzywdy czlowiekowi to dla nicz czysta przyjemnosc.

Czlowiek to troszke inna kwestia. Mowi sie czesto o upaku jakiegos czlowieka. Niektorzy mowia...ja to juz upadly jestem bo robilem to czy tamto i nie ma dla mnie zadnego ratunku. Ja wtedy odpowiadam: Nie! Upadek nastepuje wtedy kiedy sumienie upadlo. Czlowiek okazujacy skruche czy potrafiacy wspolczoc to nie czlowiek upadly. To czlowiek, ktory wczesniej moze mial serce zawladnie przez zlo(jak Ty to napisales). Ale zlo latwo wyplenic dobrem;-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 19:18   
Forum

owszem mają serca opanowane przez zło.A to czy łatwo je wyplenić dobrem.Owszem da sie przykładem jest upadły anioł Zofiel.Ale często to jest bardzo trudne.W upadłych aniołach serce jest opanowane przez zło,ale nie opanowało całoego,gdzieś głęboko jest malutka cząstka dobra,tylko że nieaktywna.I te zło przysłania te dobro,przez co źli są.Może po apokalipsie wrócą do łask jak to jest napisane w teksie początku mego tematu.Więc jak jest szansa że wrócą do łask,to jest szansa że później sie opamietają.Wiesz to tylko moje zdanie,a nie musi sie nikt z nim zgadzać,więc nie chce by do jakijś sprzeczek doszło

Chyba za bardzo rozmawiamy o umyśle aniołach pozdrawiam

===

Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 19:24   
Forum

Wiem że dużo do czytania jest o aniołach,ale to dlatego że dużo o nich sie wie lecz większosć ludzi wie bardzo mało.

Ja tez nie moge powiedziec, ze wiem wiele Jestem z tych co wierza, ze aniolek siedzi na prawym ramieniu, na przeciwko lewicowego diabelka

No to sie mam szanse dowiedziec nieco wiecej!super!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 19:36   
Forum

wszem mają serca opanowane przez zło.A to czy łatwo je wyplenić dobrem.Owszem da sie przykładem jest upadły anioł Zofiel

O! jakis upadly Aniol sie 'podnisl'?no to tego nie wiedzialam.

Blyy. Miec wiare we wszelka dobroc to na prawde cos pieknego. I ja nie chce, zebys przestal w to wierzyc. Doceniam twoja wiare. Ale...hmm...takie osoby, niedowierzajace w zlo jakie zasial szatan sa najbardziej narazone na jego dzialanie, a to dlatego wlasnie ze on lubi wykorzystywac ich naiwnosc i miekkosc. Wiesz co? jak bedziesz mial czas i ocjhote przeczytaj sobie o Sw. Faustynie. Ona przestrzega przed Szatanem i niestety przedstawia go jako juz istote nie do nawrocenia sie.

A co do umyslow Aniolow...kazdy jest inny bo opiekuja sie innym czlowiekiemA jak juz wczesniej napisalam...aniol stroz,podobno,upodabnia sie do osoby, ktora sie opiekuje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 19:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kazema:
A co do umyslow Aniolow...kazdy jest inny bo opiekuja sie innym czlowiekiemA jak juz wczesniej napisalam...aniol stroz,podobno,upodabnia sie do osoby, ktora sie opiekuje.

No to ja bym swojego chętnie wymienił. Kto się zamieni ?

A tak przy okazji, to skąd np. te informacje ?

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 19:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by BLyy: Anioły są jak najbardziej ludzkie.To aniołowie ulepili nas na swoje podobieństwo na rozkaz Boga.

A skąd te rewelację ? Bo ja czytam uważnie :
"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę." (Gen 1.27)
i żadnych aniołków czy aniołów nie widzę.

BLyy przytaczasz piękne mity. A ja się pytam o źródło tej "wiedzy" (nie o autora czy tytuł książki).

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 19:55   
Forum

Kazema , Zofiel podczas drugiego buntu w niebie któremu przewodził Szatan przyłączył sie do buntowników.Stał sie upadłym.Lecz później zaczął żałować tego i prosił Boga o przebaczeni.Pisma z tym co dziś z nim jest z nim obecnie,nie zachowały sie,więc nie wiemy.Może pozostał upadłym,lecz w sercu jego obecnie przeważa dobro.Czy Bóg mu wybaczył?niewiadomo.Może dopiero po apokalipsie wróci do łask.

A reszta upadłych aniołów nie zrozumiała tego,jest zła,lecz powtórze znowu,mają cząstke dobra,lecz nieaktywna.

okultystyczną "Asmodeusz należał przed swym upadkiem do grona serafinów", obecnie jest demonem, który "napełnia mężczyzn żądzą, prowadzącą do wiarołomstwa" (zob. Holroyd, Powell, Sekrety magii, s. 117). Ponadto "obdarza magicznymi pierścieniami; pokazuje, jak stać się niewidzialnym; uczy geometrii, arytmetyki, astronomii i nauki o ruchu. Zna również miejsca ukrycia skarbów". Wezwany, ukazuje się jako książę "o trzech głowach: byczej, ludzkiej i baraniej. Ma też ogon węża, gęsie nogi i zieje ogniem'. Dosiada smoka i dzierży w dłoniach chorągiew i włócznię (zob. De Plancy, Słownik wiedzy tajemnej, s.17) - przyp. tłum.]

Tu masz zmianke o Asmodeus'u.Dał ludziom wiele złego,ale też i uczył rzeczy ktore sie nam przydają.

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 19:56   
Forum Moderator
Moderator

Proszę, nie wklejaj książki. wskaz mi, bardzo proszę, źródło tej wiedzy.

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 19:57   
Forum

A Asmodeus'u poczytaj wyżej,to nie jest mit o nim,masz o nim nawet zmianki w Biblii źródło jest tam podane.

dobrze,zacznę czytać to odpoczątku i spróbuje Ci znaleść wzmianke na temat podobieństwa aniołów i ludzi.Cierpliwości.

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 20:03   
Forum

W Księdze Tobiasza (3, 8; 8, 3) Asmodeusz jest złym duchem, który zabił siedmiu nowo poślubionych mężów Sary i który, pokonany przez anioła Rafała (Ra-faela), uciekł "aż do Górnego Egiptu".

Prosze tu masz zmianke o jednym z wielkich książat piekła Asmodeuszu mam nadzieje ze choc w jednym procencie przekonałem A ja dalej szukam ,znajde to wkleje bo czytania troche jest

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 20:12   
Forum

Ooo znalazłem ,prosze.

Opis stworzenia świata w Księdze Rodzaju (Rdz 1) ukazuje, że Bóg wydał polecenia dotyczące tworzenia "i stawało się". To właśnie aniołowie przenosili polecenia Boga:
"Jego aniołowie, pełni mocy bohaterowie wykonujący Jego rozkazy, by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103:20). Dlatego też uzasadnione jest mniemanie, że kiedy czytamy o Bogu stwarzającym świat, dzieło to zostało faktycznie wykonane przez aniołów. Możemy o tym również przeczytać w księdze Joba (38:4-7). Człowiek został stworzony w szóstym dniu. A wreszcie rzekł Bóg "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam " (Rdz 1:26). Komentowałem już ten werset albo i jeszcze nie. Nie pamiętam. Jednak zwróćmy uwagę na to, że Bóg tutaj nie zwraca się do siebie samego - "uczyńmy człowieka" dowodzi, że Bóg zwraca się do więcej niż jednej osoby. Hebrajskim słowem przetłumaczonym jako "Bóg" jest tutaj -"Elohim", co znaczy "potężni", a odnosi się do aniołów. Fakt, że aniołowie stworzyli nas na własne podobieństwo znaczy, że mają taką samą formę cielesną, jak my. Są to więc realne, rzeczywiste istoty cielesne, dzielące naturę Boga.

Jeśli interesuje Cię cały temat tej części wypracowania to przeczytaj zapis z dnia [ Dodano: 2006-04-17, 00:20 ] poszukaj.A najlepiej może w któryś wieczór po pracy,na spokojnie przeczytaj wszystko,są tam podane źródła

I te całe wypracowanie na temat aniołów pisał facet który zajmuje sie angeologia od kilkunastu lat I coś jak z Biblii nie pochodzi,nie znaczy że jest nieprawdą(ale prawdą też niemusi).Bo tylu aniołów jak Gabriel,Michał,Belzebub i inni występują w wielu wierzach,mitach więc to musi czegoś dowodzić.Dlatego opiera sie ten gość na wszystkim,na Biblii też.

===

Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 20:44   
Forum

te ciekawostke najpierw przypadkowo gdzies zaslyszalam a pozniej wyczytalam na jakiejs stronce poswieconej aniolom. adresu nie pamietam.

A wlasnie. Skoro mowi sie o opetniu diabelskim, to czy mozna mowic o 'opetaniu anielskim'?

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 21:09   
Forum

I te całe wypracowanie na temat aniołów pisał facet który zajmuje sie angeologia od kilkunastu lat I coś jak z Biblii nie pochodzi,nie znaczy że jest nieprawdą(ale prawdą też niemusi).Bo tylu aniołów jak Gabriel,Michał,Belzebub i inni występują w wielu wierzach,mitach więc to musi czegoś dowodzić.Dlatego opiera sie ten gość na wszystkim,na Biblii też.

Biblia, czy np dzienniczki sw. Faustyny dla chrzescijanina to zrodla wiarygodne. Jezeli chodzi o inne zrodla...trzeba uwazac z ich czytaniem, bo moga wprowadzic niepotzrebny zamet.

No i lwlasnie: osoby ktore igraly sobie z nieczystymi mocami po czasie przyznaly ze w koncu je przywolaly. A czy temu panu od Aniolow udalo sie spotkac jakiegos aniolka?Moje pytanie, choc brzmi naiwnie, jest powazne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 21:09   
Forum Moderator
Moderator

BLyy
Czy ty z czegoś przepisujesz ? Przeczytaj fragment z Hioba, który mi zadałeś. Nie ma tam nic o budowie świata przez aniołów ! Przeciez to są słowa PANA !
Co do liczby mnogiej, to interpretuje się ja jako przykład trójosobowości Boga.
Przeczytaj księgę Tobiasza, a sam zobaczysz co piszesz.

Psalm 103.19-22
"Pan w niebie tron swój ustawił, a swoim panowaniem obejmuje wszechświat.
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie, pełni mocy bohaterowie, wykonujący Jego rozkazy, .
Błogosławcie Pana, wszystkie Jego zastępy, słudzy Jego, pełniący Jego wolę!
Błogosławcie Pana, wszystkie Jego dzieła, na każdym miejscu Jego panowania: błogosław, duszo moja, Pana! "

Skąd tu wniosek, ze aniołowie człowieka ulepili ????

Słowo Elohim to jedno z imion Pana ! Sam zobacz np. tutaj. Elohim nigdy nie wskazywało na aniołów.

A fuj, tak siać zamęt. Zapewne nie umyślnie. Zmień źródła swej wiedzy.

Podziel sie resztą źródeł - chętnie zweryfikujemy.

Może i facet wpadł w sidła przeróżnych mitów i bajan. Znam gorsze przypadki. Też książki pisali. A na Biblii sie nie opiera, tylko interpretuje, delikatnie mówiąc, życzeniowo. Po prostu mitologia. Jeszcze jeden Brown.
Twoja rekomendacja
"Bo tylu aniołów jak Gabriel,Michał,Belzebub i inni występują w wielu wierzach,mitach więc to musi czegoś dowodzić.Dlatego opiera sie ten gość na wszystkim,na Biblii też."
wyjaśnia wiele.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty