Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijaństwo a Islam - Bóg a Allah
 |  Wersja do druku
Marek
 sierpień 15 2007 16:06   
Forum

Status: offline

Milka,

chyba już kiedyś słyszałem tę bajkę... Faaajna, zawsze chciałem mieć tak jak Mo, chyba kiedyś będę musiał spróbować powiedzieć żonie, że mam objawienia... tylko wcześniej na psycho- i socjologię, żebym wiedział, jakie objawienia dostawać.

Córko,

takie pytanko... chcesz o czymś porozmawiać? Bo chyba coś się stało, że musisz zwracać na siebie uwagę tymi głupimi tekstami o przedszkolance. Wiesz, jeśli nie widzisz różnicy między literkami l a ł i rozmiarami literek (które stanowią o różnicy między nickami milka a Miłka), to jako uczeń klasy filologicznej mogę troszkę wytłumaczyć, a i inni chętnie pomogą...

I takie pytanko - jaki morał Ty wynosisz z tej bajki?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 16:52   
Forum

jako uczeń klasy filologicznej mogę troszkę wytłumaczyć, a i inni chętnie pomogą...

Marku? chetnie poczytam Twoja wiedze na temat Chrzescijanstwo a Islam.
Czy w tej kwestii masz cos merytorycznego do powiedzenia jako uczen filologii?. Bo Ty chcesz tylko tlumaczyc cos co jest wogole nie na temat.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 15 2007 17:07   
Forum

No Córko, znów wywlekłaś temat 'Milki-przedszkolanki', więc chcę Ci pomóc... Może zacznijmy od tego: wklep w 'szukaj' najpierw słowo 'milka' i wejdź na takiego użytkownika, przeczytaj, co tam jest, a potem wklep 'Miłka' i wejdź tam. A potem łaskawie przestań ironizowac, skoro nie ma podstaw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 17:22   
Forum

No Marek! jezeli Moderatorzy pozwalaja uczestnikom kosciol.pl powielac NIKI typu Milka i milka-to nie moja jest to wina-nie jestem i nie pracuje w sledczej policji!. Ja mam niemiecka tastature i NIKNAME kazdego forumowicza powinien byc taki aby byl dostepny dla wszystkich uzytkownikow. I nie moze sie on powielac.Przykro mi bardzo.Kwestia organizacji zalogowan na kosciol.pl.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 17:22   
Forum

No Marek! jezeli Moderatorzy pozwalaja uczestnikom kosciol.pl powielac NIKI typu Milka i milka-to nie moja jest to wina-nie jestem i nie pracuje w sledczej policji!. Ja mam niemiecka tastature i NIKNAME kazdego forumowicza powinien byc taki aby byl dostepny dla wszystkich uzytkownikow. I nie moze sie on powielac.Przykro mi bardzo.Kwestia organizacji zalogowan na kosciol.pl.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 15 2007 17:35   
Forum

Córko, jeśli potrzebuję arabskich czy greckich liter, a nie mogę znaleźć klawiatur wirtualnych, to nie czepiam się portali na których piszę, tylko wchodzę na Wikipedię językową i znajduję odpowiednie znaki... Portal jest przeznaczony raczej dla użytkowników z polską klawiaturą - cieszymy się z gości zagranicznych, ale nie możecie oczekiwać, że nagle zostaną zablokowane polskie znaki. Polski portal, polski język, polskie znaki z polskiej klawiatury. Tak domyślnie. Jeśli nie macie - szkoda, nie oczekujcie faworyzowania Was.

Swoją drogą, jakby się uprzeć, to siedzę w Walii i piszę z brytyjskiej klawiatury - i nie było najmniejszego problemu z ustawieniem polskiego języka w Windowsie...

A, jeśli łaskawie zauważysz, nicki milka i Miłka różnią się, nie może być mowy o powieleniu ncika.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 20:18   
Forum

gdy chce dowiedziec sie kto kim jest poprostu klikam na uzytkownika tu na forum po lewej stronie (tam gdzie sa gwiazdki)!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 20:25   
Forum

Quote by corka: No Marek! jezeli Moderatorzy pozwalaja uczestnikom kosciol.pl powielac NIKI typu Milka i milka-to nie moja jest to wina-nie jestem i nie pracuje w sledczej policji!. Ja mam niemiecka tastature i NIKNAME kazdego forumowicza powinien byc taki aby byl dostepny dla wszystkich uzytkownikow. I nie moze sie on powielac.Przykro mi bardzo.Kwestia organizacji zalogowan na kosciol.pl.

no ba! teraz to moderatorzy sa winni za to ze corka nie umie czytac poprawnie. rzeczywiscie, my wszyscy pomysleli ze corka to kommendat niemieckiej policji
moj nick jest dostepny dla wszystkich, nie jest zakodowany. wystarczy kliknac na ikonke po lewej stronie.
admini i mody kosciol.pl, alescie nie zorganizowani! wasza strona kosciol.pl jest kiepska! nie wiecie co to jest niemiecki porzadek, balaganiarze!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 20:36   
Forum

Milka? MY wszyscy to znaczy KTO?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 sierpień 15 2007 20:57   
Forum

Katolicki Biskup:
Niech wszyscy wierni nazywają Boga Allahem
--
Tolerancja tak ale czy trzeba się wyzbywać przy tym własnej tożsamości? To już jest chore, to co Europa robi to jest ewidentne podkopywanie samej siebie. Chyba Oriana Fallaci miała rację.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 21:25   
Forum

Quote by corka: Milka? MY wszyscy to znaczy KTO?

my wszyscy (stara i nowa) banda kosciol.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 21:40   
Forum

A ja to jestem kto wedlug ciebie?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 21:52   
Forum

Quote by Thomas_Z: Katolicki Biskup:
--
Tolerancja tak ale czy trzeba się wyzbywać przy tym własnej tożsamości? To już jest chore, to co Europa robi to jest ewidentne podkopywanie samej siebie. Chyba Oriana Fallaci miała rację.

niestety fallaci miala racje, za jakies dobrych kilka dekad bedziemy mieli w europie khalifaty i to dzieki europejskim ignorantom.
idzie niesamowita zaklamana ogromna islamska propaganda po europie. wierza w ta propagande ci ktorzy nie znaja istoty islamu (wiec ta propaganda rzeczywiscie dziala), europejczycy-biedoki co odeszli od swoich korzeni chrzescjianskiej (w ten sposob nie majac zielonego pojecia o chrzescjianstwie i w ogole o zadnej innej religii) nie przeczuwaja ze islam jest rzeczywistym zagrozeniem dla calej ludzkosci. ogladalam kawalek fragmentu programu tv holenderskiej gdzie imam mowil "europa potrzebuje islamu bo europejczycy sa glodni duchowo, trzeba europejczykom dac tak mocna religie jak islam".
wystarczy spojrzec co islam robil i robi z krajami muzulmanskimi siejac spustoszenie (caly bliski wschod, indonesia, i na dzien dzisiejszy europa). islam ciagnie ludzkosc do tylu. ludzie sa otepieni.
islam byl i jest w konflikcie ze wszystkimi religiami, moralami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 21:53   
Forum

Quote by corka: A ja to jestem kto wedlug ciebie?

produktem europejskiej ignorancji. produktem euro-massmedia!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 15 2007 21:59   
Forum

Masz racje-ja do Bandy nie naleze to nie jest moja godnosc i chce dodac ze sprawilas mi wielka przykrosc,ale nie wiesz co robisz.
KKK 2479 Obmowa i oszczerstwo niszczą dobre imię i cześć bliźniego. Cześć jest świadectwem społecznym składanym godności człowieka i każdy ma naturalne prawo do czci, do dobrego imienia i do szacunku. Tak więc obmowa i oszczerstwo naruszają cnoty sprawiedliwości i miłości.

Nie doznalam tylu przykrosci od Muzulmanow-chociaz nie jestem ich wyznania co od Ciebie na tym malym forum,a bylam w samych ruinach miasta Baalback/Liban, i w Azji i powiem Ci, ze Cie nie rozumiem. Bo czego Ty chcesz?, to ze sie ze mna nie zgadzasz nie daje ci prawo do obrazania mnie-bez wzgedu na wiek i na kulture!. ja moge mieszkac i w niebie! a tobie nic do tego! i nalezy brac przyklad z dobrych cech blizniego-a nie osmieszac go-jezeli Niemcy slyna z tego, ze sa porzadkowi-to musi tak byc-a z czego slyna Polacy??? mozesz mi odpowiedziec prosze?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 15 2007 22:18   
Forum

Quote by milka:
Quote by Thomas_Z: Katolicki Biskup:
--

niestety fallaci miala racje, za jakies dobrych kilka dekad bedziemy mieli w europie khalifaty i to dzieki europejskim ignorantom.
idzie niesamowita zaklamana ogromna islamska propaganda po europie. wierza w ta propagande ci ktorzy nie znaja istoty islamu (wiec ta propaganda rzeczywiscie dziala), europejczycy-biedoki co odeszli od swoich korzeni chrzescjianskiej (w ten sposob nie majac zielonego pojecia o chrzescjianstwie i w ogole o zadnej innej religii) nie przeczuwaja ze islam jest rzeczywistym zagrozeniem dla calej ludzkosci. ogladalam kawalek fragmentu programu tv holenderskiej gdzie imam mowil "europa potrzebuje islamu bo europejczycy sa glodni duchowo, trzeba europejczykom dac tak mocna religie jak islam".
wystarczy spojrzec co islam robil i robi z krajami muzulmanskimi siejac spustoszenie (caly bliski wschod, indonesia, i na dzien dzisiejszy europa). islam ciagnie ludzkosc do tylu. ludzie sa otepieni.
islam byl i jest w konflikcie ze wszystkimi religiami, moralami.

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek podpiszę się obydwoma rękami pod opinią milki
Niniejszym podpisuję się: medieval_man

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 23:17   
Forum

Quote by medieval_man:
Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek podpiszę się obydwoma rękami pod opinią milki
Niniejszym podpisuję się: medieval_man

oj, trzeba drzewko zasadzic na czesc tak niebywalej okazji
a rzeczywiscie obydwoma rekoma umiesz sie podpisywac?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2007 23:36   
Forum

Quote by corka:
Nie doznalam tylu przykrosci od Muzulmanow-chociaz nie jestem ich wyznania co od Ciebie na tym malym forum,a bylam w samych ruinach miasta Baalback/Liban, i w Azji i powiem Ci, ze Cie nie rozumiem. Bo czego Ty chcesz?, to ze sie ze mna nie zgadzasz nie daje ci prawo do obrazania mnie-bez wzgedu na wiek i na kulture!. ja moge mieszkac i w niebie! a tobie nic do tego! i nalezy brac przyklad z dobrych cech blizniego-a nie osmieszac go-jezeli Niemcy slyna z tego, ze sa porzadkowi-to musi tak byc-a z czego slyna Polacy??? mozesz mi odpowiedziec prosze?

drzwi sa otwarte, prosze bardzo, jedz do libanu i zamieszkaj wsrod wspanialych milujacych muzulmanow, skoro ci zli chrzescjianie tobie takie przykrosci robia.
czego ja chce? chce zebys przestala byc produktem euro-khalifatu! i przestan prosze udawac niemke.
i nagle nie wiesz z czego slyna polacy? ty polka nie wiesz?
zeby wchodzic do dyskusji trzeba cos miec w glowie, miec chociazby podstawowe pojecia na temat. a ty nawet nie odrozniasz islamu od chrzescjianstwa. wszystko mieszasz i sama bladzisz, i osadzasz tych ktorzy wiedza co nie co. (nie dziwie sie ze nawet stary smok molier mial cie dosc, bo osadziles go o cos czego nie byl w stanie fizycznie popelnic)
moglabys chociaz od marka sie uczyc. on ci tyle cierpliwie wyklada (zuch chlopak!), a do ciebie nic nie dochodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 16 2007 02:45   
Forum

Ech... No i kolejnemu duchownemu odbija w imię 'tolerancji'. W jaki sposób używanie jednego słowa może przyczynić się do tolerancji religijnej?... W mojej opinii, to muzułmanie mogliby się raczej wzburzyć, gdyby np. tacy Żydzi zaczęli na swojego Boga mówić Allah, podczas gdy jest to imię własne Boga islamu, w teorii i praktyce antysemickiego. Po prostu biskup papla co mu ślina i głupota na język przyniesie, ale nie ma co się burzyć - jak mówi Pismo, nieskończona jest liczba głupców...

No i dołączam się do Medievala jako podpisany obiema rękami (jednocześnie! ) pod postem Milki, której skądinąd no znów jestem zmuszony podzękować za miłe słowa... Dziękuję!

A tak swoją drogą... No fajnie, że sobie Córka pojechała na wycieczkę. Jeśli jest w dodatku blondynką, to w ogóle miała raj. Ale co z tego, że byłaś w Libanie? Kraj, którego prezydentem jest zawsze maronita (katolik) ze stolicą, do której represjonowani przez szariat przyjeżdżają pooddychać wolnością (wliczając w to mini, dekolty i ostry makijaż jako uzewnętrznienie stanu ducha). Ruiny Baalbek? A co one mają do rzezi Koptów w Egipcie albo płonących palestyńskich kościołów? Albo do kobiet/gejów/'szpiegów' wieszanych/kamieniowanych/wyrzucanych z okien/zarzynanych? Miło ze strony skądinąd gościnnych Arabów, że traktowali Cię dobrze. Szkoda, że wielu takich miłych ludzi po domach katuje którąś ze swoich żon za przyzwoleniem autorytetów religijnych. Ty, jako gość, nie - ale one mają wiele przeciw takiemu traktowaniu. Przepraszam, nie mają - miałyby, gdyby nie robiono im prania mózgu w imię Allaha. Ogółem szczęśliwaś, że nie doznałaś przykrości od muzułmanów. Dziękuj któremu tam Bogu chcesz, że nie jesteś pośród tych, którzy doznali śmiertelnych przykrości.

Jacksonkelly, rzuć jeszcze jakiś tekst o różnicach islam-chrześcijaństwo, tak na wszelki wypadek, gdyby Córka - mimo naszej wspólnej, starej i nowej ekipy, forumowej pracy - jeszcze nie widziała różnicy między islamem a chrześcijaństwem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 16 2007 18:49   
Forum

Tu rozmawiac o Islamie to tak jakby byc misjonarzem wsrod muzulmanow-

i to takich fundamentalnych!

Mam wrazenie, ze trafilam nie na Portal , na ktorym mozna dyskutowac,wyrazac poglady , uczyc sie i ksztalcic-tylko-na Bande-jak to milka okreslila albo na -mafie radia maryja sadzac po opinniach i chwytach pisarskich milki.
Ten portal byl stworzony przez ludzi, ktorych intencja bylo przyblizenie rzeczywistosci istniejacej czy to w sercach czy to w samej wierze omawianych religii.
Nie mozna sie doszukiwac zla w religii, ja nie moge powiedziec ze Chrzescijanstwo jest zle bo tam przynalezy ktos z "bandy",ale moge powiedziec-ze wielu z tej "bandy"- obraza swoja postawa Religie. Nie moge powiedziec ze Islam jest zly!. Bo to ludzie sa zli, bo zle interpretuja Swiete Pismo.
Istnieja artykuly, ktore mowia o wspolnym rdzeniu religijnym pomidzy Chrzescijanstwem a Islamem, ze Islam jest herezja Chrzescijanska.
Ludzie w Polsce, Anglii maja skarzone umysly (mowiac bardzo skrajnie) od propagandy TV-Media-w/zw w aktywnym uczestniczeniu w tej wojnie w Iraqu-i to jest jak dogmat! bo tak jest!. W Anglii byla wiekszosc zamieszek, sama mieszkalam w Bradford o ulice dalej od jednego z zamachowcow...Tichbourne.... I wiem jak nasila sie nastawieniu do tak wielu Pakistanczykow-czasem bezpodstawnie! poprzez propagande!.
Dalej.... Panstwa tzn Kalifatu-nia ma- bo kazdy kto sie chociaz troche zna - to wie, ze nie istnieje cos takiego w owczesnym swiecie-bo jak widac lamane sa prawa czlowieka-a to jest niezgodne z Islamem.
I prosze mnie zle nie zrozumiec-to ze jestesmy Chrzescijaninami to nie znaczy ze jestesmy lepsi od nich! bo o ile oni nawet nie sa w stanie rozmawiac o swojej religii czego dowodem byla reakcja na slowa Benedykta 16-to jak daleko my jestesmy?. prosze nie zapominac, ze tam istnieje analfabetyzm-ktory sprzyja ustrojowi-i tez takie byly zalozenia Naszego swiatowego mocarza-embarga itp. nie wplywaja na rozwoj -tylko hamuja rozwoj panstwa.
W Europie zachodniej mamy okolo 25 mln wyznawcow Islamu, mam nadzieje, ze dobrze sie czuja, godnie sie czuja i te godnosc w tradycji beda przekazywac dalej.Nie widze tu zadnych w Europie bidokow ktorzy odeszli od korzeni chrzescijanskich poprzez tolerancje , przyjazn i pokoj.Tu nie ma zadnej Bandy ! tu sa cywilizowani ludzie, ktorych wrecz kocham za to, ze nie wzieli udzialu w tej niesprawiedliwej wojnie przeciwko terroryzmowi? jak mozna walczyc na terenie jednego panstwa przeciwko terroryzmowi na calym swiecie?-ale co poniektore bandy to i takie rzeczy w sposob Chrzescijanski wytlumacza-czy dlatego mam mowic i inni glosic ze Chrzescijanstwo jest zle, bo poslalo swoich Chrzescijan na wojne?.
A apropo Holandii, to ja to juz widze-tam istnieja tez pewne "bandy" nacjonalistyczne-to latwo sie co poniektorym w temacie rozeznac.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 16 2007 18:54   
Forum

Cytat za milka:

Ja -nie wiem z czego slyna Polacy za granicami kraju...ale moze mi ty powiesz milko?? przeciez wiesz ze ja to sie "nic a nic nie znam".
Chcialam tylko cie poprawic, ze jak piszesz ze ktos jest OLAKIEM; NIEMCEM; HINDUSEM-to pisz na drugi raz z duzej litery bo taka jest zasada pisowni polskiej powodzenia na drodze ksztalcenia.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 sierpień 16 2007 20:14   
Forum

Chwała Bogu trój jedynemu wreszcie widzę ze są jeszcze ludzie którzy widzą jak ja że islam to nie tylko nie jest prawdziwa religia ale jest dziełem w najlepszym przypadku chorego na umyśle pedofila analfabety. bo jak mówi pewny mądry fragment :
"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (1:8)
islam to dla mnie to ulepszona wersja manicheizmu

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 16 2007 20:32   
Forum

Quote by corka: Cytat za milka:

Ja -nie wiem z czego slyna Polacy za granicami kraju...ale moze mi ty powiesz milko?? przeciez wiesz ze ja to sie "nic a nic nie znam".
Chcialam tylko cie poprawic, ze jak piszesz ze ktos jest OLAKIEM; NIEMCEM; HINDUSEM-to pisz na drugi raz z duzej litery bo taka jest zasada pisowni polskiej powodzenia na drodze ksztalcenia.

hahaha, juz mnie kilka razy pouczalas jak sie pisze po polsku, szkoda slow!
zauwaz kochaniutka, ze w ogole nie uzywam duzych liter, i chyba po polsku pisze lepiej od ciebie. (biorac pod uwage islamczykow czy profetow, bo nie znam takich polskich slow)
no wiec jak sie przyznajesz do tego ze nic a nic nie znasz to sie po co pchasz tam gdzie nosem nie czujesz?
powtarzam: dziewczyno, wszystko mieszasz i bladzisz jak reszta produktow euro-khalifatu. no ale nic, moze troche bomb w berlinie doda troche oleju niektorym wspanialym tolerancyjnym ignorantom?

ja np wiem z czego slyna polacy: z battle of vienna!
gdyby nie polacy to chodzilabys dzis w burce i klocilabys sie z innymi kobietami-niewolnicami z haremu szanowanego niemca-muzulmanina.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 16 2007 20:58   
Forum

Quote by Mehmed: Chwała Bogu trój jedynemu wreszcie widzę ze są jeszcze ludzie którzy widzą jak ja że islam to nie tylko nie jest prawdziwa religia ale jest dziełem w najlepszym przypadku chorego na umyśle pedofila analfabety. bo jak mówi pewny mądry fragment :
"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (1:8)
islam to dla mnie to ulepszona wersja manicheizmu

shalom mecio
niestety jestesmy w mniejszosci!
swieta fallaci nam zmarla, a reszta musi sie ukrywac, uciekac, zmieniac tozsamosci, odwazniejszym zatyka sie usta lub w ostatecznosci podrzyna sie gardla i to w europie u siebie w domu, gdzie mamy prawo mowic prawde.
swiat schodzi na psy.
jak mam okazje to zawsze probuje obudzic uspionych zombi-europejczykow. ale sa w tak glebokim snie ze ciezko ich wyciagnac z hadesu.
www.thereligionofpeace.com
www.faithfreedom.org

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 17 2007 01:25   
Forum

1. Jest to portal ekumeniczny, czyli z założenia interkonfesyjny w obrębie chrześcijaństwa. Co prawda mamy tu i ateistów, a i rodzimowiercę, więc i proponowana przez nich tematyka jest poruszana, jako istotna dla nich i z zasady związan z chrześcijaństwem. Niemniej nie znam serc założycieli portalu i nie pokusiłbym się o stwierdzenie, że ich intencja bylo przyblizenie rzeczywistosci istniejacej czy to w sercach czy to w samej wierze omawianych religii. Jak sama możesz to natomiast stwierdzić z obserwacji, nie jest to forum międzyreligijne czy edukacyjne - polemizujemy, czasem ostro, z poglądami, z którymi się nie zgadzamy, jeśli problematyka nas dotyka. Takie juz to forum jest, musisz się z tym pogodzić, Córko.

2. Nie mozna sie doszukiwac zla w religii. Ależ można, jeśli tam jest, to nawet trzeba. Żeby je wykorzenić - albo, jeśli się tego nie da, chociaż ostrzec. ja nie moge powiedziec ze Chrzescijanstwo jest zle bo tam przynalezy ktos z "bandy",ale moge powiedziec-ze wielu z tej "bandy"- obraza swoja postawa Religie. No i ja nie atakuję islamu jako takiego, bo jest zbyt szeroki. Ja atakuję tę wersję islamy, w imię której chce się mnie zabić, bo [wstaw co się podoba]. Nie moge powiedziec ze Islam jest zly!. Bo to ludzie sa zli, bo zle interpretuja Swiete Pismo. Czyli stawiasz się de facto ponad Muhammadem, jako ta, która lepiej zna Koran (wersja islamu, której nie trawię, to również w ogromnej mierze jego wersja).

3. Istnieja artykuly, ktore mowia o wspolnym rdzeniu religijnym pomidzy Chrzescijanstwem a Islamem, ze Islam jest herezja Chrzescijanska. Satanizm w znanej nam formie również nie istniałby, gdyby nie chrześcijaństwo. Czy to w jakikolwiek sposob działa na obronę satanizmu?

4. Ludzie w Polsce, Anglii maja skarzone umysly (mowiac bardzo skrajnie) od propagandy TV-Media-w/zw w aktywnym uczestniczeniu w tej wojnie w Iraqu-i to jest jak dogmat! bo tak jest! Wybacz, ale gdzie z kim nie rozmawiam, to bluzga na te przeklęte Stany za tę bezbożną wojnę w Iraku. W obliczu tych 'skażonych propagandą' umysłów jawię się jako islamofob i miłośnik Busha, bo wcale mnie nie rusza to aż tak bardzo.

5. Dalej.... Panstwa tzn Kalifatu-nia ma- bo kazdy kto sie chociaz troche zna - to wie, ze nie istnieje cos takiego w owczesnym swiecie Odkrycie godne Nobla (pokojowego, rzecz jasna)...

6. bo jak widac lamane sa prawa czlowieka-a to jest niezgodne z Islamem. Doprawdy? A wolność wyboru religii, tak na pierwszy 'rzut oka', żeby nie wywlekać całej krawej doktryny i praktyki fundamentalistów, przecież działających w zgodzie z pewną wizją islamu?...

Dla jasności - sam znam Syryjczyków, Algierkę, i uważam ich za rewelacyjnych ludzi. Islam w ich wydaniu jak najbardziej wspieram. Wspieram islam pokojowy. Nie mam i nigdy nie miałem na celu urazić ich. Niemniej istnieje pewna wypaczona wizja islamu (potępiana zresztą w fatwach), islamofaszyzm, z którym koegzystować się po prostu nie da, który sama dąży do konfrontacji. I z tym psychopatycznym, moderczym, chorym wytworem wyobraźni przeklętej przez Boga swołoczy trzeba walczyć, po prostu. Najlepiej mówiąc prawdę. Albo razem z pokojowymi muzułmanami (okrzykniętmi niewiernymi psami) będziemy ginąć w metrach, biurach, samochodach, kościołach czy nawet szpitalach.

Milka, Mehmed,

oby Pan chronił walczących z islamofaszyzmem... Paradokslanie to, co przez wielu uważane jest za hańbę chrześcijaństwa, może stać się jego ocaleniem. Zrobiono już chyba wszystko, by skompromitwać ideę sojuszu chrześcijaństwa z wojskiem - niemniej laickie państwa nie są w stanie znaleźć odpowiedniego impulsu do obrony same z siebie. Na religijną inspirację ataku trzeba znaleźć religiją inspirację obrony - i może sobie lewactwo gadać o nadstawianiu drugiego policzka, oddawaniu płaszcza itd. Cholernym obowiązkiem jest bronić innych, inaczej byłoby to zwyczajne łamanie V przykazania. Cóż, tymczsasem wznoszę toast herbatą (nic innego, niestety, nie mam...) za naszą sprawę - i zabieram się do oglądania Obsession: Radical Islam's War Against The West...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 17 2007 18:48   
Forum

"milka" ja nie mam zamiaru sie bronic przed Pani osobistymi przytykami, ja chetnie wytlumacze dlaczego mam taki czy inny SWIATOPOGLAD i w jaki sposob on powstal i dlaczego.Ale nie mam zamiaru sie tlumaczyc z mojego osobistego zycia i apropo dla Pani-ja nie jestem kochaniutka...bo niby od kiedy????????-prosze sie liczyc ze slowami takimi prostymi-bo ja tu z Pania gesi nie ganialam-tylko jestem uzytkownik Corka! jezeli juz!.I nie wiem skad bierze sobie Pani prawo! w ten sposob ze mna i do mnie tu pisac-to jest po prostu brak szacunku,powiedzialabym brak wychowania a i brak religii! juz nie mowiac., ze jak Pani pisze za wszystkich to moge chyba uwazac ze poziom moich rozmowcow jest = ?????.
I propagowanie parolli na kosciol.pl : oby Pan chroni³ walcz±cych z islamofaszyzmem jest dla mnie wielka pomylka tego forum.

A juz slowa na kosciol.pl Chwa³a Bogu trój jedynemu wreszcie widzê ze s± jeszcze ludzie którzy widz± jak ja ¿e islam to nie tylko nie jest prawdziwa religia ale jest dzie³em w najlepszym przypadku chorego na umy¶le pedofila analfabety

przechodza moje wyobrazenia, po pierwsze jest to wzywanie Pana Boga nadaremno! po drugie-to jest obrazliwe pod wzgledem wyznaniowym, i po trzecie to chyba nie miesci sie w ramach intelektualnych Forum KOsciol.pl. Bo jest czym innym napisac: nienawidze Islamu, nie lubie Islamu, nie mam przekonania-nie moge sie z tymi dogmatami wiary pogodzic- a czym innym jest wzywanie wlasnego Stworcy jego Najswietrzym imieniem i bluznierstwo przeciwko innym wyznaniom.Nie potrafie sie z tym zgodzic-to jest niedopuszczalne w zadnych ramach wspolczesnego swiata.Jestem ogromnie oburzona na te kulturowa beztolerancje-szczegolnie, ze srodowiska jakie reprezentujecie sa Chrzescijanskie.I legitymowac sie jako Chrzescijanin-to do czegos zobowiazuje.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 17 2007 21:46   
Forum

Quote by corka: "milka" ja nie mam zamiaru sie bronic przed Pani osobistymi przytykami, ja chetnie wytlumacze dlaczego mam taki czy inny SWIATOPOGLAD i w jaki sposob on powstal i dlaczego.Ale nie mam zamiaru sie tlumaczyc z mojego osobistego zycia i apropo dla Pani-ja nie jestem kochaniutka...bo niby od kiedy????????-prosze sie liczyc ze slowami takimi prostymi-bo ja tu z Pania gesi nie ganialam-tylko jestem uzytkownik Corka! jezeli juz!.I nie wiem skad bierze sobie Pani prawo! w ten sposob ze mna i do mnie tu pisac-to jest po prostu brak szacunku,powiedzialabym brak wychowania a i brak religii! juz nie mowiac., ze jak Pani pisze za wszystkich to moge chyba uwazac ze poziom moich rozmowcow jest = ?????.
I propagowanie parolli na kosciol.pl : oby Pan chroni³ walcz±cych z islamofaszyzmem jest dla mnie wielka pomylka tego forum.

A juz slowa na kosciol.pl Chwa³a Bogu trój jedynemu wreszcie widzê ze s± jeszcze ludzie którzy widz± jak ja ¿e islam to nie tylko nie jest prawdziwa religia ale jest dzie³em w najlepszym przypadku chorego na umy¶le pedofila analfabety

przechodza moje wyobrazenia, po pierwsze jest to wzywanie Pana Boga nadaremno! po drugie-to jest obrazliwe pod wzgledem wyznaniowym, i po trzecie to chyba nie miesci sie w ramach intelektualnych Forum KOsciol.pl. Bo jest czym innym napisac: nienawidze Islamu, nie lubie Islamu, nie mam przekonania-nie moge sie z tymi dogmatami wiary pogodzic- a czym innym jest wzywanie wlasnego Stworcy jego Najswietrzym imieniem i bluznierstwo przeciwko innym wyznaniom.Nie potrafie sie z tym zgodzic-to jest niedopuszczalne w zadnych ramach wspolczesnego swiata.Jestem ogromnie oburzona na te kulturowa beztolerancje-szczegolnie, ze srodowiska jakie reprezentujecie sa Chrzescijanskie.I legitymowac sie jako Chrzescijanin-to do czegos zobowiazuje.

ale nam sie dostalo, calemu kosciolowi.pl !
szczegolnie mnie!
och jacy jestesmy biedni, nie odpowiadamy poziomowi POLKI w NIEMCZECH!
jak zwykle, my sa be, a corka to najcudowniejsza osoba na calym kosciol.pl
niech allah ci wynagrodzi, kochaniutka!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 17 2007 23:03   
Forum

Córko,

a w tym momencie po prostu mnie zasmuciłaś. Bo taki bliskowschodni muzułmanin wg Ciebie może zabijać w imię Boga, wzywać Allaha i 'bluźnić' innym wyznaniom, ogłaszać dżihad przeciwko każdemu innemu modelowi kultury w imię Allaha. Ale kiedy ja mam nadzieję, że Pan ocali życie walczących ze zwykłym faszyzmem wycierającym sobie mordę religią, to jestem atakowany.

Cóż, pewnie jeśli w czasach II wojny światowej sprzeciwiałbym się mieszaniu Boga do nazizmu (co skądinąd robiono, vide: Gitt mit uns), Ty pierwsza byś mnie zadenuncjowała, jako wroga postępowej, tolerancyjnej myśli - ale nawet nie mógłbym Cię za to winić, bo jesteś ślepa. Módl się do któregokolwiek Boga (wybacz, ale mam podstawy, by sądzić, że modlimy się jednak do kogoś innego), żeby nie przyszły czasy bolesnego otwierania oczu na pewne sprawy. Tak, jak przszedł taki czas w '39 roku.

Cóż, przegrałem. Odniesienie do hitleryzmu jest już najniższym chwytem a dyskusji. Ale tylko to przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o tej, powtarzam 'bluźnierczo', przeklętej przez Boga swołoczy, która drze się na cały głos, że zniszczy Amerykę w imię Boże, że niewierni to psy i że żaden z nas nie jest niewinny. Ale, jak widzę, w ramach Twojego współczesnego świata moja modlitwa o ratunek jest niedopuszczalna, za to mordowanie w imię religii jak najbardziej. Dobra, kończę. I tak męczymy się tu wszyscy nadaremno. A wierz sobie w co chcesz, proszę Cię bardzo. Jeśli przyjdzie masakra, my będziemy zaliczeni do grona tych, którzy przynajmniej ostrzegali.

Proszę Cię o wybaczenie wszystkiego, czym mogłem Cię urazić, szczerze. I niech Pan Ci błogosławi - obyś miała rację, że naprawdę nic nam nie grozi. Ja takiej pewności nie mam i miał nie będę.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 17 2007 23:37   
Forum

Marek, w naszje dyskusji nikt nie jest zwyciezca i nie o to chodzi.Mnie nie o to chodzi.
Czy Ty myslisz, ze jest mi milo byc nieprzyjemna do Ciebie czy do milki? ze to jest moje motto dnia?-a wszyscy wierzymy w Boga(Panie wybacz nam).

Czy to jest ladnie, jakby jakis gosc-tulacz tu zajrzal i poczytal bez szacunku to "kochaniutka" od milki? ktora twierdzi, ze to jest glos calego tego Forum-nie ma sprzeciwu wiec tak jest.

Posluchaj gdybys uwaznie czytal moje posty, moze i mialabym w Twoich oczach zrozumienie.Nie jestem zdania ze ktokolwiek- moze zabijac w Imie Boga lub tlumaczyc badz usprawiedliwiac-badz cokolwiek co by zniewazalo Naszego Stworce.
Napisalam, ze Islam jest tak daleko poprzez analfabetyzm, ze oni nie sa tu gdzie my jestesmy (chociaz czesto i nam tu na forum jest blisko do nich) w tych wymiarach mentalnosci na swiecie-i nie mozemy ich oceniac tak jak siebie oceniamy.A fundamentalisci to sa fundamentalisci!a nie Islam. Nie pamietam kto to tu na forum napisal przebaczaniu i milosci do blizniego, ze to nie polega na tym-ze ok! stlukles mi policzek to ja nastawie drugi-tylko takjaby na przykladzie Pana Jezuisamistrz-karate)-ktory nadstawia policzek-w imie milosci do blizniego-i tego zadam od moich braci w wierze tej samej milosci do nich bo oni na prawde nie widza co czynia Marek.
Nie wiem czy bym Cie zadenuncjowala-ale nie mowi ze NIE! - no jak Ty smiesz myslec ze tu ktos przegra lub wygra? czy w wierze w pana Boga sa lepsi i gorsi?-kazdy wierzy na miare swojego rozumu-ot proste jak drut.

I tak mêczymy siê tu wszyscy nadaremno. A wierz sobie w co chcesz, proszê Ciê bardzo. Je¶li przyjdzie masakra, my bêdziemy zaliczeni do grona tych, którzy przynajmniej ostrzegali.

jezeli nawet tak mialoby byc-chociaz ja zawierzam to Panu- to z woli Pana i to zniesiemy.

Nie pros mnie o wybaczenie i nie staraj sie mnie urazic-ja Ci nic nie uczynilam zlego.

Wiesz, Zydzi mowia:" Zyd jest ten kto kocha Boga"- to ilu mamy "Zydow" na ziemi? Mam nadzieje, ze rozumiesz te slowa.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mehmed
 sierpień 18 2007 11:04   
Forum

ach córko czy kimkolwiek jesteś... powiem okrutnie bo wiem że dyskusja z ludźmi twojego pokroju jest tak bezcelowa jak sadzenie buraków pod dywanem... ale weź popatrz perspektywicznie, poczytaj historie islamu popatrz co oni robią z chrześcijanami podczas swoich"wahań" nastroju podczas religijnych uniesień przypomnij sobie jak palili podobizny papieża nie tak dawno za kilka linijek których i tak nie zrozumieli itp...

powtarzam kobieto otwórz oczy i myśl samodzielnie system niezwalnia cie z myślenia ...

Pozdrawiam Marcin (historyk/archeolog)

PS. Fundamentaliści to JEST islam...czytałem koran znam historie muzułmanów i zapewniam ta religia sama w sobie każe nienawidzić wszystkiego co nie islamskie a teraz podkupują europe za Petro-dolary a kiedy obudzimy sie z przysłowiową ręką w nocniku gdy islam będzie dominował w europie(przy takim obrocie spraw co teraz to Francja za 20 lat bedzie emiratem)wspomnisz te dyskusje i zobaczysz że laicyzm w zachodnim wydaniu załatwił nas na... dobre

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,30 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości