Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 czy mogę pójść na mszę do cerkwi?
 |  Wersja do druku
aguLaZ
 wrzesień 17 2007 07:02  (Czytany 988 razy)  
Forum

Status: offline

na Swięta Bożego Narodzenia bardzo chciałabym pojechać do znajomych mieszkających w Grecji.NIestety nie mają oni tam kościoła katolickiego. W związku z tym mam pytanie: czy moglabym pójść do cerkwi prawosławnej? Czy to bvyłoby jakieś wykroczenie? Grzech?
bardzo proszę o pomoc

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 17 2007 10:51   
Forum

Witaj

Grzech - nie
wykroczenie nie
Jedyne przeciwskazanie jakie mi kiedys tu podano to raczej powstrzymaj sie od przyjmowania komunii sw.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 17 2007 11:15   
Forum Moderator
Moderator

Grzech, wykroczenie ?? W żadnym przypadku !
Uwaga na Wieczerze : przyjęcie komunii przez ciebie prawosławni potraktują jak konwersje, a KRK ... patrzy krzywo. Bądź tego świadoma.

Przy okazji w Grecji funkcjonuje Grecki Kościół Katolicki będący w pełnej jedności z KRK ( w 2002 roku około 2 tys wiernych i siedmiu kapłanów; zachowany ryt wschodni)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 17 2007 17:02   
Forum

na Swięta Bożego Narodzenia bardzo chciałabym pojechać do znajomych mieszkających w Grecji.NIestety nie mają oni tam kościoła katolickiego. W związku z tym mam pytanie: czy moglabym pójść do cerkwi prawosławnej? Czy to bvyłoby jakieś wykroczenie? Grzech?
bardzo proszę o pomoc

Zdradzisz jedyną słuszną wiarę i będziesz potępiona na wieki (oczywiście żartuję). Twoje pytanie wprowadziło mnie w dobry nastrój.
DEZERTER
Jedyne przeciwskazanie jakie mi kiedys tu podano to raczej powstrzymaj sie od przyjmowania komunii sw.

RAFI F
Uwaga na Wieczerze : przyjęcie komunii przez ciebie prawosławni potraktują jak konwersje, a KRK ... patrzy krzywo. Bądź tego świadoma.

A to Ci ciekawe - mogłabyś zostać "dwu-wyznaniowcem"
.
Dobrze, że wejście do świątyni nie czyni automatycznie wyznawcą jakiegoś kościoła. W przeciwnym razie byłbym poli-wyznaniowcem, bo bardzo lubię zwiedzać świątynie. Ostatnio ortodoksi wyprosili mnie ze swojej Cerkwi (Ukraina - Odessa), ale tam zbytnio nie lubią Polaków
Pozdrawiam
Gocek

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,20 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty