Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Katolicki (?) seks
 |  Wersja do druku
Dezerter
 lipiec 19 2009 23:50   
Forum

Status: offline

Quote by: medieval_man

Quote by: JMG

Katolicki seks? To brzmi jak... cieple lody. Brrr. Juz chyba celibat lepszy.

a próbowales kiedyś katolickiego seksu?

Co to za pytanie? przecież JMG przyznał się, że nadal jest "oficjalnie katolikiem" ... więc pewnie wie co mówi bo mówi o .... sobie....Brrr
współczuje Wink
A tak dla twojej informacji "oficjalny katoliku" myślę, że będę wyrazicielem większości żonatej męskiej części tego forum gdy napiszę, że dla nas pozostawienie żony bez orgazmu podczas aktu seksualnego to ...grzech
..no ale ty grzechu się nie boisz więc pewnie stąd te twoje "ciepłe lody"
ale na naukę nigdy nie jest za późno
zacznij od tego
Katechizm Kościoła Katolickiego.

"Akty...przez które małżonkowie jednoczą się z sobą w sposób intymny i czysty, są uczciwe i godne; a jeśli spełniane są prawdziwie po ludzku, są oznaką i podtrzymaniem wzajemnego oddania się, przez które małżonkowie ubogacają się sercem radosnym i wdzięcznym. Płciowość jest źródłem radości i przyjemności!

Sam Stwórca sprawił ... że małżonkowie we wspólnym, całkowitym oddaniu się fizycznym doznają przyjemności i szczęścia cielesnego i duchowego.

Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca. Iw tym jednak powinni małżonkowie umieć pozostawać w granicach słusznego umiarkowania."

więcej znajdziesz tu
http://www.intratext.com/IXT/POL0073/_P8C.HTM

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 lipiec 20 2009 14:22   
Forum

Katolicki seks jest bardzo fajny. Jeszcze fajniejszy jest urozmaicony elementami niekatolickimi...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 20 2009 17:24   
Forum

Quote by: Dezerter

A tak dla twojej informacji "oficjalny katoliku" myślę, że będę wyrazicielem większości żonatej męskiej części tego forum gdy napiszę, że dla nas pozostawienie żony bez orgazmu podczas aktu seksualnego to ...grzech

To co piszesz podchodzi pod herezje, jako, ze "Akt małżeński jest dobry, gdy jest zwrócony ku poczęciu dziecka", natomiast "podejmowanie go ze względu na zaspokojenie własnego pragnienia przyjemności jest grzechem, gdyż jest współpracą z prawem grzechu mieszkającym w członkach (Rz 7, 23). Jest postawą rozpustną. Wymaga pokuty".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 20 2009 21:44   
Forum

bardzo dobry argument,JMG, oczywiście pochodzi z pism świetego Augustyna.
Święty Augustyn budował swoją teologię dosyć dawno. Cieszył się dużym autorytetem i nadal cieszy dzisiaj. W środowiskach protestanckich nawet wiekszym niż w katolickich. Z teologii św. Augustyna zrodził się m.in. purytanizm - wcale nie katolicki.
Natomiast to, co pisze Dezerter to przejaw innego odłamu teologii chrześcijanskiej.
Tylko dlatego, że nie powtarza on wiernie poglądów św. Augustyna nie kwalifikuje jego poglądów jako herezję.
Wręcz przeciwnie.
Kościół nigdy nie przyjął calości poglądów św. Augustyna i nie maja one znamion nieomylności.

Jak widzisz (zreszta podejrzewam, że wiesz dobrze) teologia jest bogatą gałęzią nauki.
Jednak chowanie się dzisiaj za argumentami św. Augustyna, troche nie uchodzi.
Zwłaszcza ateiście walczącemu z katolicką wizją seksu...

aha
jeśli korzystasz ze strony Krzysztofa Broszkowskiego to zauważ (zresztą podejrzewam, że zauważyłeś), iz przedstawia ona wielość spojrzeń

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Dezerter
 lipiec 21 2009 15:59   
Forum

Quote by: JMG

Quote by: Dezerter

To co piszesz podchodzi pod herezje, jako, ze "Akt małżeński jest dobry, gdy jest zwrócony ku poczęciu dziecka", natomiast "podejmowanie go ze względu na zaspokojenie własnego pragnienia przyjemności jest grzechem, gdyż jest współpracą z prawem grzechu mieszkającym w członkach (Rz 7, 23). Jest postawą rozpustną. Wymaga pokuty".

Augustyn nigdy nie był mi bliskim Ojcem Kościoła, ale ponieważ stajesz się coraz gorliwszym katolikiem, wręcz purytańskim, więc Ci odpowiem jak ja widzę akt małżeński
Na podstawie Biblii (Rodz 2)
"24 Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem13.
25 Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu."

"Bądźcie płodni i zaludniajcie Ziemię"

Każdy akt, który nie uniemożliwia zapłodnienia jest dobry i miły Panu, jest spełnianiem jego woli, jest jedną ze sposobności na wypełnianie najważniejszego przykazania - miłości.
Orgazmu nie stworzył szatan, bo niczego nie stworzył.

Orgazm bym porównał do lampki dobrego wina po/do obiadu.
Jeśli siadasz do stołu żeby upić się winem bez posiłku właściwego - to jesteś pijak i grzesznik (rozpustnik)
Jeśli siadasz do stołu, aby spożyć posiłek właściwy a przy tym dzielić się miłością z osobą najbliższą, to grzechem by było nie ukoronować takiej uczty miłości, tym wspaniałym kieliszkiem upojnej słodyczy danej nam przez Stwórce.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 lipiec 22 2009 09:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Katolicki seks jest bardzo fajny. Jeszcze fajniejszy jest urozmaicony elementami niekatolickimi...

Co do pierwszego zdania - pełna zgoda. Co do drugiego - a jakie to elementy?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 lipiec 22 2009 14:41   
Forum

Quote by: Rafi+F

Kolorowe gumki... Nie rozumiem, co zlego widza katoliccy biskupi w prezerwatywach, czego nie widza ich protestanccy koledzy i kolezanki...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 22 2009 15:14   
Forum Moderator
Moderator

Kolorowe gumki... Nie rozumiem, co zlego widza katoliccy biskupi w prezerwatywach, czego nie widza ich protestanccy koledzy i kolezanki...

Pewnie patrzeliby inaczej gdyby były one stosowane tylko w małżeństwie ale juz od samego początku było inaczej. Dodatkowo dzisiejszy styl "gumka w portfelu dobra na wszystko" jest z punktu widzenia każdego chrześcijanina nie do przyjęcia. Temat rzeka. Nie dziwię się dlaczego w KRK przy tej ciągłej skłonności (jak nie głównej cechy) do kodyfikacji prezerwatywy są "be" z założenia.

Osobiście nie widzę nic fajnego w zakładaniu sobie kolorowej gumki, a poczęcia regulujemy bez niej - do tego nie trzeba być katolikiem a wiedza potrzebna mniejsza niż do obsługiwania pilota.

Masz jeszcze jakieś inne "niekatolickie" i "fajne" dodatki do seksu do sie podziel pomysłami - urozmaicenie jest dobre w każdym malżeństwie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 lipiec 22 2009 17:18   
Forum

Osobiście nie widzę nic fajnego w zakładaniu sobie kolorowej gumki

A probowales?
Bo jesli tak, to zrobiles cos "nie do przyjecia dla kazdego chrzescijanina", a jesli nie, to skad mozesz cokolwiek o tym wiedziec, czy to fajne, czy nie...

Masz jeszcze jakieś inne "niekatolickie" i "fajne" dodatki do seksu do sie podziel pomysłami - urozmaicenie jest dobre w każdym malżeństwie.[/p]

No coz mam, ale zostawie je dla siebie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 23 2009 07:50   
Forum Moderator
Moderator

A probowales?
Bo jesli tak, to zrobiles cos "nie do przyjecia dla kazdego chrzescijanina", a jesli nie, to skad mozesz cokolwiek o tym wiedziec, czy to fajne, czy nie...

Brzydka manipulacja . Angry
Mówiłem o postawie "gumka w portfelu dobra na wszystko": dobra na "edukację" seksualną (słynne zakładanie gumki na banana), dobra na wczesne ciąże i wczesną inicjacje seksualną dzieci(skutki rozdawania gumek -> patrz u angoli), dobra na przemoc seksualna wśród dzieci, dobra na pandemie HIV(opłakane skutki -> patrz Afryka), dobra na przemoc seksualna w ogóle, dobra na zdrady małżeńskie, dobra na przygodny seks, dobra na sexparty, dobra na swingparty, dobra na "wypróbowanie" związku (wg najnowszych badań życie na kocia łapę źle wróży przyszłemu małżeństwu, jeżeli do niego dojdzie). Taka postawa nie jest godna chrześcijanina.
Nie, nie noszę i nie nosiłem gumki w portfelu.

===

Cytat 
Robert
 lipiec 23 2009 08:37   
Forum

A probowales?

Brzydka manipulacja . Angry
Mówiłem o postawie "gumka w portfelu dobra na wszystko.

Gdzie ty widzisz manipulacje?Wyraziles jakas opinie na temat zakladania sobie gumki, wiec ja skomentowalem.
Natomiast ja nic nie powiedzialem o gumce w portfelu, ale tego nie zauwazyles.

Nie, nie noszę i nie nosiłem gumki w portfelu. [/p]

Ale ja nie o to pytalem... Nie mniej jednak odpowiedziales juz.

--------
- Czy zakladal Pan kiedys sobie?
- Nie nosze i nigdy nie nosilem w portfelu.
Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 23 2009 09:10   
Forum Moderator
Moderator

Gdzie ty widzisz manipulacje?...

Jako postawę "nie do przyjęcia dla każdego chrześcijanina" określiłem forsowaną w kulturze zachodu postawę "gumka dobra na wszystko".
Twoja manipulacja polega na przypisaniu mi na tej podstawie opinii, że użycie prezerwatywy jest "nie do przyjęcia dla każdego chrześcijanina".

Nadal uważam, że to podła manipulacja. Ponieważ nie mogę w żaden sposób zwalić tego na niewielką inteligencję, brak doświadczenia czy młodzieńcze niezrównoważenie dalsze twoje pójście w zaparte i próbę ośmieszenia mnie przyjmuję ze smutkiem. Frown
Szkoda, bo zaczęliśmy trudny i wielopłaszczyznowy temat.

===

Cytat 
Robert
 lipiec 23 2009 14:51   
Forum

Dobra, niewazne. Moze i faktycznie troche cos innego miales na mysli. Ale dlaczego zaraz mowisz "manipulacja" i "podla"? Rany, wiecej luzu.
Ja pisalem o gumkach w kontekscie seksu malzenskiego, a przeciez i tu KK jest przeciwny.
Zreszta niewazne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,50 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty