Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 całowanie
 |  Wersja do druku
Bruce Willis
 listopad 05 2007 18:46   
Forum

Status: offline

Do autora wątku: nikogo nie słuchaj (a już na pewno nie Tanczacego Kruka), kieruj się własnym rozumem oraz szczęściem Twoim i ukochanej Ci osoby.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 05 2007 19:03   
Forum

Quote by Bruce Willis: Do autora wątku: nikogo nie słuchaj (a już na pewno nie Tanczacego Kruka), kieruj się własnym rozumem oraz szczęściem Twoim i ukochanej Ci osoby.

A czy ja napisałem coś co może odebrać mu szczęście czy jego ukochanej dziewczynie. Chłopak jest młody więc nie powinien jeszcze wchodzić w życie seksualne, a jeżeli już to powinien zdawać sobie sprawę z istnienia pewnych konsekwencji. Wiem to doskonale na swoim przykładzie jak brak odpowiedzialności i idea carpe diem zaprowadziły mnie na dno. Więc jestem upoważniony by Go przynajmniej ostrzec.

I zastanów się dobrze wysyłając 16 letniego chłopaka do seksuologa czy czasem główka coś nie tegos...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 05 2007 19:15   
Forum

A czy ja napisa³em co¶ co mo¿e odebraæ mu szczê¶cie czy jego ukochanej dziewczynie. Ch³opak jest m³ody wiêc nie powinien jeszcze wchodziæ w ¿ycie seksualne, a je¿eli ju¿ to powinien zdawaæ sobie sprawê z istnienia pewnych konsekwencji. Wiem to doskonale na swoim przyk³adzie jak brak odpowiedzialno¶ci i idea carpe diem zaprowadzi³y mnie na dno. Wiêc jestem upowa¿niony by Go przynajmniej ostrzec.

I zastanów siê dobrze wysy³aj±c 16 letniego ch³opaka do seksuologa czy czasem g³ówka co¶ nie tegos...

Nie to Wy którzy każecie się wypierać chłopakowi męskości (z oświeconym autorem na czele) zastanówcie się jakie to może mieć konsekwencje, własnie po to, żeby potem nie biegał zastraszony po seksuologach i nie musiał się zamartwiać zupełnie naturalnymi sprawami.
Zastanów się, rozmawiamy o zwykłym całowaniu się, a Ty piszesz o konsewkwencjach seksu. Gdyby chłopak chciał zapytać o seks to o seks by zapytał.
Cieszę się, że jesteś upoważniony by go ostrzeć (mamy wolność słowa), jednak proszę nie strasz chłopaka, że od całowania biorą się dzieci.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
eob1
 listopad 05 2007 19:16   
Forum

kruku ale co konkretnie zaprowadziło cię na dno? Sex?
Na dno może zaprowadzić taka sytuacja, że byliśmy z dziewczyną i wydaje nam się, że nic nie zaszło. Po kilku tygodniach ona dzwoni i dowiadujemy się, że mamy dziecko.
Remedium na takie problemy jest właśnie edukacja seksualna , której wprowadzeniu do szkół przeciwstawia się kościół.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 05 2007 19:40   
Forum

No dyskusja wre! Gratuluje Lukaszowi za zapoczatkowanie udanego(ilosc postow o tym swiadczy)watku!!!

Skorzystam z okazji i dodam cos od siebie.

Odnosnie tego calowania: grzech, czy nie grzech...poniewaz jest to w pewnym sensie zaspokajanie swoich pozadliwosci...jest to rzeczywiscie grzechem.
Sw. Faustyna pisze w swoim Dzienniczku, ze kazdym zmyslem mozna zgrzeszyc(jesli takowego sie naduzywa).
Ale ale...ludzie kochani...najwazniejsze jest to umiejetnosc sluchania swojego sumienia. Jesli sie tego nauczymy, to nie powinnismy zaplacic za to co robimy zadnymi wyrzutami sumienia.
Nie popadajmy w skrajnosci!

Lukaszu...nie obcinaj za namowa Bruca przypadkiem swojego wacka!!

Bruce! Tez mi sie usmialo po przeczytaniu Twoich wypowiedzi! Gratuluje odwagi bycia bezposrednim!
Z jednym sie zgadzam na pewno:nie powinno sie bluznic przeciwko czemus, czego sie nie zna!

Lukaszu: calowanie-grzech czy nie grzech...ale dzis pocalunek moze byc smiercionosny...tyle sie slyszy o tych meningokokach!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 05 2007 20:01   
Forum

Quote by Bruce Willis:
A czy ja napisa³em co¶ co mo¿e odebraæ mu szczê¶cie czy jego ukochanej dziewczynie. Ch³opak jest m³ody wiêc nie powinien jeszcze wchodziæ w ¿ycie seksualne, a je¿eli ju¿ to powinien zdawaæ sobie sprawê z istnienia pewnych konsekwencji. Wiem to doskonale na swoim przyk³adzie jak brak odpowiedzialno¶ci i idea carpe diem zaprowadzi³y mnie na dno. Wiêc jestem upowa¿niony by Go przynajmniej ostrzec.

I zastanów siê dobrze wysy³aj±c 16 letniego ch³opaka do seksuologa czy czasem g³ówka co¶ nie tegos...

Nie to Wy którzy każecie się wypierać chłopakowi męskości (z oświeconym autorem na czele) zastanówcie się jakie to może mieć konsekwencje, własnie po to, żeby potem nie biegał zastraszony po seksuologach i nie musiał się zamartwiać zupełnie naturalnymi sprawami.
Zastanów się, rozmawiamy o zwykłym całowaniu się, a Ty piszesz o konsewkwencjach seksu. Gdyby chłopak chciał zapytać o seks to o seks by zapytał.
Cieszę się, że jesteś upoważniony by go ostrzeć (mamy wolność słowa), jednak proszę nie strasz chłopaka, że od całowania biorą się dzieci.

Ależ ja nikomu nie każe wystrzegać się męskości, a szczególnie komuś kto mężczyzną jeszcze nie jest...

Eob1: Miałem edukacje seksualną w szkole... straaasznee nudy były i nic twórczego mi nie pozostało. Już na naukach przedmałżeńskich było o niebo lepiej. Jeżeli chcesz wiedzieć co zaprowadziło mnie na dno to proszę bardzo: pierwszy kieliszek czystej, pierwsza impreza, pierwszy sex - wiek: 16 lat. I jeszcze dodam, że to wszystko przyszło do mnie ze środowiska w którym żyłem i żyje nadal. Dlaczego to środowisko takie jest? Jest bo z różnych zakątków świata w różne zakątki świata płynie brud( styl życia który nakazuje: nie potrzeba Ci opamiętania! Hedonizm Cię wyzwoli!(Religia?)) Całe szczęście się opamiętałem, może nie sam bo z pomocą najbliższych i Jezusa, ale jednak. Dlatego uważam że w życiu trzeba kontrolować wszelkie instynkty bo bodźce jakie płyną ze świata zwiększają ich siłę wielokrotnie.
Dlatego chłopak powinien uważać by pożądanie nie wzięło góry...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 05 2007 21:45   
Forum

Odnosnie tego calowania: grzech, czy nie grzech...poniewaz jest to w pewnym sensie zaspokajanie swoich pozadliwosci...jest to rzeczywiscie grzechem.

Jeśli w takiego Boga wierzysz który zabrania zaspokajać swoje pożądliwości to szczerze współczuję Mu i Tobie Jego wredoty.
Lukaszu...nie obcinaj za namowa Bruca przypadkiem swojego wacka!!

Ukaszu - tnij!, nie słuchaj jej, ona nie wie co polecie, św. Faustyna na pewno poparła by mnie, a nie ją. Tnij przynajmniej oszczędzisz sobie mąk w piekle - no i będziesz mógł całować się do woli! Zresztą przeczytaj sobie Mk 9:43-47.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 listopad 05 2007 23:59   
Forum

I w ten oto sposob Wacek zrobil kariere.....

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
triskaidekafil
 listopad 06 2007 00:10   
Forum

Jeden z biskupów (niestety nie pamiętam już który) powiedział kiedyś, że pierwszy toast wzniósł by prędzej za ludzkie sumienie, nie za nieomylność papieża. I tyle ode mnie.

PS. Nie pamiętam, kto rzucił tekstem o "pomyśleniu, na co pozwoliłoby się sobie w obecności rodziców". Rozmiękczyło mnie to W ogóle cała dyskusja na poprawę humoru niezła

===

...saddam...

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 06 2007 11:06   
Forum

Quote by Bruce Willis:
Jeśli w takiego Boga wierzysz który zabrania zaspokajać swoje pożądliwości to szczerze współczuję Mu i Tobie Jego wredoty.

Bruce W. - jesteś skrajny w swoich wypowiedziach i jesteś "strawny" i w ogóle czytany - przynajmniej prze zemnie - ze względu na inteligencje i poczucie humoru
ale nie przeginaj i szanuj uczucia religijne innych - prosze
pisząc o wredocie mojego Boga przekroczyłeś je więc proszę o usunięcie lub zastąpienie tego słowa

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 listopad 06 2007 13:33   
Forum

Dezerter uwzględnij kontekst wypowiedzi - a nie szukasz dziury w całym.
Myślę, że Twój Bóg nie przejmuje się jakimiś inwektywami pod jego adresem, zatem daruj sobie "uczucia religijne". Bruce wyraził swoją opinię na określony temat i jeżeli Bóg faktycznie tak czyni i chce, to zdaniem Bruce'a jest bogiem wrednym. Czy naprawdę już jest tak źle, że musisz odwoływać się do koła ratunkowego jakim są "uczucia religijne"? Może w ramach merytorycznej rozmowy będziesz w stanie przekonać Bruce'a, że jednak Bóg nie jest wredny? Albo, że zarzucający Bogu ową cechę użytkownik błędnie interpretuje Słowo?

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 06 2007 13:42   
Forum

Bruce W. - jesteś skrajny w swoich wypowiedziach i jesteś "strawny" i w ogóle czytany - przynajmniej prze zemnie - ze względu na inteligencje i poczucie humoru
ale nie przeginaj i szanuj uczucia religijne innych - prosze
pisząc o wredocie mojego Boga przekroczyłeś je więc proszę o usunięcie lub zastąpienie tego słowa

Chmmm... czym by je tu zatąpić? Może nie wredny, nie durny, nieskrajny w swoich nakazach, niezłośliwy, nie cyniczny (w końcu nie po to dał nam wacki reagujące na pierwszy lepszy bodziec, żeby ich używać), nie zwyrodniały, nie alarmistyczny, nie sadystyczny... - po prostu KOCHANY.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 06 2007 16:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bruce Willis: Jakby kogoś zainteresowało dlaczego zamieściłem moją wypowiedź w tak nieciągłej formie odsyłam do postu "Co jest do cholery!!!?".

Jakby CIe zainteresowalo dlaczego skasowalem Twoje posty to odsylam do regulaminu forum!!! Po to Bozia dala opcje podglad zebys mogl sobie sprawdzic jak to wygladac bedzie a jak nie potrafisz jej zastosowac to przestan uzywac "quote by" tylko np cytowaqny tekst pisz kursywa.

I jeszcze Gocku o uczuciach religijnych - Wolnosc sumienia i wyznania jest wolnoscia konstytucyjna, zawiera w sobie tez prawo do posiadania wierzen, ktore beda szanowane przez innych ludzi. Boga nie urazisz prztyczkami pod jego adresem, ale naruszasz prawa ludzi wierzacych.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 06 2007 22:13   
Forum

Quote by Bruce Willis:
Chmmm... czym by je tu zatąpić? Może nie wredny,(...)po prostu KOCHANY.

Dzięki
wierzyłem w Ciebie i w Twój szacunek do uczuć innych forumowiczów.
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 06 2007 23:18   
Forum

Jakby CIe zainteresowalo dlaczego skasowalem Twoje posty to odsylam do regulaminu forum!!!

Nie stresuj się. A jeśli już powołujesz się na regulamin to należałoby wskazać konkretny punkt.
Po to Bozia dala opcje podglad zebys mogl sobie sprawdzic jak to wygladac bedzie a jak nie potrafisz jej zastosowac to przestan uzywac "quote by" tylko np cytowaqny tekst pisz kursywa.

Uspokuj się. Jasne, że znam tą opcję, więc nie w tym był problem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty