Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 dlaczego wierzysz w boga?
 |  Wersja do druku
potwor
 listopad 21 2007 15:20  (Czytany 4929 razy)  
Forum

Status: offline

chciałbym się was zapytać i mam jednocześnie prośbę żeby uniknąć plagiatów, postarajcie sie nie czytać wypowiedzi innych poza tą. bądźcie jak najbardziej oryginalni.
proszę tez nie kwestionować wypowiedzi innych.
UNIKAJCIE CYTOWANIA!!
jest to okazja na wypowiedzenie się, chciałbym zeby wypowiedz była jak najbardziej szczera
a więc, oto pytanie:

DLACZEGO WIERZYSZ W BOGA??

a dla ateistów, lub wątpiących, proszę o odpowiedzenie na pytanie:

DLACZEGO NIE WIERZYSZ W BOGA??

PROSZę ZACZAC KAZDą WYPOWIEDZ OD ZDANIA:
wierzę w boga bo/ponieważ...
lub
nie wierzę w boga bo/ponieważ...

/*mala prosba do moderatorów: usuwać wypowiedzi ktore nie zaczynają sie na wyzej wymienione zdania*/

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 21 2007 15:32   
Forum Moderator
Moderator

To jest pytanie:> Rozumiem, ze nie bedzie w temacie dyskusji?? Zaznacz to prosze na wstepie

A co do pytania:

Wierze w Boga, bo bylo mi dane doswiadczenie jego obecnosci. Bo doswiadczam kazdego dnia jego troski, bo ufam przekazowi Pisma Swietego

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 21 2007 18:58   
Forum

Bo nie było, nie ma i nie będzie nikogo innego kto byłby wstanie więcej mi zaoferować...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 listopad 21 2007 19:28   
Forum Moderator
Moderator

Bo wiem że istnieje, bo byłem świadkiem jego nadprzyrodzonego działania, bo widziałem cuda, bo wiem że mnie kocha, bo działa realnie w moim życiu, bo często mam "fuksa", bo spotkałem przestępców i zwyrodnialców po nawróceniu, bo słowa Biblii się wypełniają ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 listopad 21 2007 20:32   
Forum

Wierzę w Boga bo wiem,że On jest we mnie obecny jako Osoba-Miłość,jak taką obecność określał Jan Paweł II i Bóg
pomógł mi wielokrotnie.Podobnie jak i wielu innym ludziom,których świadectwa było mi dane usłyszeć.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 listopad 21 2007 21:08   
Forum

Quote by eviva:
Wierzę w Boga bo wiem,że On jest we mnie obecny jako Osoba-Miłość,jak taką obecność określał Jan Paweł II i Bóg
pomógł mi wielokrotnie.Podobnie jak i wielu innym ludziom,których świadectwa było mi dane usłyszeć.

Czemu powołujesz się na Jana Pawła II a nie np. na Buddę?

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 listopad 21 2007 21:38   
Forum

Bo jestem

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 listopad 22 2007 02:07   
Forum

Bardzo mi sie nie spodobalo ostatnie zdanie, ze inne wypowiedzi -nie zaczynajace sie na ---poniewaz etc.-moderatorzy maja usunac-a czy ja musze robic i wypowiadfac sie od slow ktore pan mi zasugeruje-no prosze sie zastanowic-brzmi moje ostatnie zdanie.

Wierze w Pana Boga,bo jest moja Najwyzsza Wartoscia w moim zyciu jaka mam.I nie wiem wcale czy On mnie slucha? nie slysze go ani nie widze ani nie czuje.
Kiedys byl taki moment w ktorym mocno go kochalam i uwielbialam, teraz jest pewna zaleznosc-zyje bo On jest-inaczej nie chcialabym zyc.Ale i nie zawsze zyje tak-jak moze to powinno byc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 22 2007 10:57   
Forum

Odpowiadając lakonicznie:
Nie wierzę w Boga gdyż uważam, że został wymyślony przez ludzi i jedyną sferą w której on egzystuje jest ludzka wyobraźnia.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 22 2007 13:22   
Forum

Jako panteista wierze w Boga Najwyzszego tozsamego Metawszechswiatowi, gdyz pewna Jego czesc jest mi dane poznac/doswiadczyc... Choc to naturalnie nie jedyny powod.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Dezerter
 listopad 22 2007 14:35   
Forum

Bo tak mi podpowiada rozum, bo wszystko na to wskazuje, bo są świadectwa ludzi wielkich, mądrych i uczonych na przestrzeni wszystkich wieków, cywilizacji i ludów, którzy doświadczyli bożej obecności/działania. I świadectwa mi współczesnych - znanych osobiście.
A dopiero na samym końcu - bo chce by był, bo życie/istnienie bez NIEGO byłoby bez sensu...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Matija
 listopad 22 2007 15:55   
Forum

Wierzę w Boga, bo uwierzyłem Jego miłości.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 22 2007 18:31   
Forum

A zreszta, po co komu wiedziec dlaczego? On po prostu jest i tyle!

Pozdrawiam!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 listopad 23 2007 10:45   
Forum

Halo do Wszystkich!
Wierzę w Boga ponieważ mnie przekonał, że Jest. Ten post jest pogłębieniem tego, co napisałam, że wierzę ponieważ jestem. Gdyż jestem świadomie, ale nie dotykalnie, czyli bycie nie ma nic wspólnego z materialną rzeczywistością, a więc nie mogę być tworem tejże materialnej rzeczywistości. Inaczej mówiąc moja świadomość w niczym nie wynika z z istnienia atomów, pierwiastków, czy nawet cząsteczek białka.
To tak w wielkim skrócie. Inną sprawą jest czym mnie Bóg przekonał, że Jest tym który Jest.
Serdecznie pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
WcWojen
 listopad 23 2007 14:27   
Forum

Wierze, ze istnieje jakiś tam bóg dla tego, że człowiek jest tak skonstruowany, że musi w coś wierzyć (czasem nawet w to, że coś może nie istnieć ).

===

Cytat 
Maryja
 listopad 23 2007 19:17   
Forum

nie wierzę w boga, ponieważ bogowie to projekcje naszych ludzkich lęków. Chylimy czoła prze siłami, których nie pokonamy i przed tymi, których nie rozumiemy a wydają się nam silniejsze.
Wiara ogłupia. zabiera chęć do samo-polepszania. bóg to choroba, którą trzeba leczyć

===

Cytat 
Łukasz
 listopad 23 2007 20:33   
Forum

Do Ankh

Święta prawda! chylę czoła przed nieskończonością! Za to
moim Bogiem nie jest Nicość! I to żaden lęk tylko przyjęcie Bożej prawdy! Przepraszam za wykrzykniki

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 23 2007 21:24   
Forum

Quote by Ankh:...

Mialo nie byc odniesien (choc bezpodstawne wydaje mi sie przeprowadzanie ankiety za posrednictwem forum dyskusyjnego), ale jakos nie moge sie powstrzymac (pozostawiam moderatorom ocene co do pozostawienia lub wykasowania tego postu).

Mam rozumiec, ze nie wierzysz z leku przed lekami czy moze raczej dla tego, ze jest to sposob na leki? No i odnosnie wiary (choc to nie jej zasadniczo pytanie dotyczylo) - skoro wedlug ciebie wiara oglupia, a jednoczesnie jest fundamentem nadziei, ktora to z kolei jest dla ludzi najczestszym motorem do dalszych dzialan, to jak moze "zabiera chęć do samo-polepszania"? No chyba, ze miales doczynienia tylko z jakims jednym, specyficznym, rodzajem wiary...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
milka
 listopad 23 2007 21:31   
Forum

Quote by Ankh: nie wierzę w boga, ponieważ bogowie to projekcje naszych ludzkich lęków. Chylimy czoła prze siłami, których nie pokonamy i przed tymi, których nie rozumiemy a wydają się nam silniejsze.
Wiara ogłupia. zabiera chęć do samo-polepszania. bóg to choroba, którą trzeba leczyć

niezly z ciebie prowokator

===

Profil   Email 
 Cytat 
skans
 listopad 28 2007 18:17   
Forum

Wierze w Boga, poniewaz doswiadczylam Jego bezwarunkowej milosci i troski. Zaufalam i nie zawiodlam sie.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 luty 16 2008 02:30   
Forum

Witam.
Postanowiłem reaktywować ten temat. bo zauważyłem ze sporo ludzi doszło. i zauważyłem tez ze większość osób korzystający z forum zagląda tylko na stronę główną strony , na panel "ostatnie posty"

a wiec żeby ten temat był reaktywowany musiałem napisać posta.
proszę pamiętać o unikaniu cytowania i nie komentować wypowiedzi innych wypowiedzi dopóki ja na to nie pozwolę!!

pozdrawiam

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 16 2008 11:28   
Forum

Moja wiara w Boga ociera się o wiedzę, o pewność jego istnienia. Nie widzę innej alternatywy.

Nauka - im więcej odkrywa, im bardziej zbliża się do nieskończoności (w skali makro i w skali mikro) tym więcej poznaje nieznanego, nieodgadnionionego, niepoznawalnego.

Moje życie - fakt, że istnieję, że jestem świadom swego istnienia nie może być jedynie skutkiem przepływu impulsów elektrycznych w układzie nerwowym. Potrzeba czegoś więcej niż materia by materia była świadoma swego istnienia.

Wszechświat - powstał z niczego, skąd się wzięła całość materii, czas przestrzeń. Widzę tu olbrzymią przestrzeń do "popisu" dla stworzyciela - wszechmocnego, nieskończonego i ponadczasowego istnienia.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Anulka
 kwiecień 08 2008 07:46   
Forum

Wierzę w Boga bo porostu jest z tym mi łatwiej pojąć słowo "świat" jest mi łatwiej bo wiem, że ktoś się nami opiekuje, kocha. Wierzę, że Bóg jest w moim sercu, dlatego go słyszę, czuję i jestem szczęśliwa. Wierzę, że przez nas Bóg mówi dlatego staram się odszukać Boga w każdym człowieku Wiem po prostu, że Bóg jest....

===

"Okazuje się, że jestem taki jak wszyscy ludzie. Widzę świat nie taki, jaki jest, lecz jaki chciałbym widzieć." www.yourdevil.bloog.pl

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 08 2008 12:32   
Forum

Anuśka

Dużo wiesz i mądrze masz w tej młodej głowie poukładane - gratuluje i witam na forum
forum mocno ekumenicznym, mocno zakręconym i z tendencjami do rodzenia ciągle nowych herezji i nie ortodoksyjnych poglądów...boje się nieco, że może ci się namieszać to co jest tak proste i piękne w twojej wierze - więc nie namawiam do zostania , chyba, że obiecasz że wszystko co tu przeczytasz będziesz przyjmowała z dystansem i rezerwą - Tu piszą sami ludzie a ludzie są omylni
Tylko Bóg jest nieomylny i to jego Słowu masz ufać i wierzyć
...starzeje się chyba...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 08 2008 13:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: Anuśka

Dużo wiesz i mądrze masz w tej młodej głowie poukładane

Fakt.
Witaj i odnoś się do wszystkiego z dużą rezerwą.

Ja do Boga trafiłem przez rozum. Uwierzyłem, bo musiałbym się bardzo uprzeć aby zbagatelizować Jego istnienie.
Wierze bo widzę Jego działanie. Uwierzyłem i poczułem jego miłość.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kazema
 kwiecień 08 2008 14:39   
Forum

[QUOTEza Rafi]Ja do Boga trafiłem przez rozum.[/QUOTE]
Przez rozum Boga się nie pojmie.

[QUOTEza Rafi]Wierze bo widzę Jego działanie.[/QUOTE]
Błogoslawieni Ci, którzy nie widzieli a uwierzyli.

Z góry przepraszam, ale Twoje wypowiedzi prawie zawsze są odmienne od moich.Stad ta ciągła negacja.

Ania. Weszłam na Twój blog. Bardzo radosny. Super.Pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 08 2008 15:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kazema: [QUOTEza Rafi]Ja do Boga trafiłem przez rozum.

Z góry przepraszam, ale Twoje wypowiedzi prawie zawsze są odmienne od moich.Stad ta ciągła negacja.
[/QUOTE]
Skoro szukasz róznic, to je masz. Ja takich nie widzę.

Rozwinę swoje skróty myślowe.
Uwierzyłem w Boga przez rozum, bo rozważając sprawę doszedłem do wniosku, ze byłbym wobec siebie zakłamany negując istnienie Boga. Nie potrafiłem i nie potrafie udowodnic Jego istnienie, jednak chłodno licząc przesłanek za jego istnieniem jest nieporównywalnie więcej niz przeciwko. Tak się zaczęło. I wcale nie neguje twojego twierdzenia, że "Przez rozum Boga się nie pojmie.". Wcale nie mam zamiaru Boga zamknąć w jakieś regułki (bo i na co mi bóg, którego moge zmiescic w kieszeni??)

Uwierzyłem i zobaczyłem jego działanie na świat i na mnie. Nie widziałem wpierw ran Jezusa i nie wkładałem w nie palce, a jednak w nie uwierzyłem. I nie dlatego uwierzyłem, że zobaczyłem, ale zobaczyłem gdy już uwierzyłem. Znów więc nie ma sprzeczności pomiędzy nami.
A to co widzę tylko moją wiarę buduje i podtrzymuje w chwilach słabości.

Nawet gdyby różnice były, to dlaczego chcesz je od razu szeregować, oceniać ??

Proszę w ramach wyjątku nie kasować tej "dyskusji". Nie będzie tutaj rozwijana.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kazema
 kwiecień 08 2008 15:55   
Forum

O.K.Dzięki za wytłumaczenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 kwiecień 08 2008 20:02   
Forum

Quote by kazema: [QUOTEza Rafi]Ja do Boga trafiłem przez rozum.

Ania. Weszłam na Twój blog. Bardzo radosny. Super.Pozdrawiam[/QUOTE]

Kazemo Kazemo!

"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła na których duch ludzkich unosi się ku kontemplacji prawdy" Jan Paweł II

Z Bogiem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 kwiecień 08 2008 21:10   
Forum

Quote by mathias777: Witam.
Postanowiłem reaktywować ten temat. bo zauważyłem ze sporo ludzi doszło. i zauważyłem tez ze większość osób korzystający z forum zagląda tylko na stronę główną strony , na panel "ostatnie posty"

a wiec żeby ten temat był reaktywowany musiałem napisać posta.
proszę pamiętać o unikaniu cytowania i nie komentować wypowiedzi innych wypowiedzi dopóki ja na to nie pozwolę!!

pozdrawiam

Ciesze sie ze mi POZWALASZ komentowac Twoja wypowiedz Przyjacielu drogi, serdeczny jedyny i niezastapiony .Ciesza mnie twoje nakazy i przykazy wypowiadane stanowczym tonem . MILE TO i serdecznym cieplym slowem wypowiadane . Tylko coz zbadac chcesz przyjacielu ? Jaki cel tej wymuszonej w tresci ankiety? Gdybys byl kaplanem myslal bym ze zbierasz temat do niedzielnego kazania ;-) Wiara i milosc do Boga nie zalezy od ORGINALNEJ odpowiedzi .
Ot siedze wieczorem nad morskim brzegiem i podziwiam Jego dzielo , niebo pelne gwiazd , szum fal , modlitwa.
Pelna symbioza przyrody, Boga, wiary. Dokladnosc matematyczna uczuc. Zespolenie i .....nagle telefon: przyjaciel serdeczny , wypadek , umiera w szpitalu. Wiesz juz ze nie zdazysz :to prawie 500km a licza sie minuty.
Przerwana symbioza , zespolenie - jakies inne odmienne uczucia targaja moim wnetrzem ..... Tu jest zapisana wiara ,tu jest sprawdzian tego co ludzkie i boskie- wymieszac bol z szumem fal ......
A Ty mi piszesz- abym nie komentowal dopoki Ty nie pozwolsz?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,94 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty