Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 zamordowałem kilkaset ludzi ... w grze XD
 |  Wersja do druku
zabriskie
 listopad 25 2007 18:01  (Czytany 6053 razy)  
Forum

Status: offline

zabawny temat założyłem, ale cóż, założyłem go tak trochę dla zabawy. spodziewam sie ze bedą zabawne posty.
otóż o co mi chodzi, chciałbym zobaczyć opinię prawdziwych chrzescijan.

ok, teraz zacznę pisać na temat.
uwielbiam se pograć w najrózniejsze gry typu call of duty, grand theft auto (wszystkie czesci) czy tez medal of honor.
w tych grach trzeba mordować na misje bezlitośnie ok 100 ludzi, nazistów i innych.

czy to grzech grać w takie coś czy grzech nie grać w to??

pzdr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 25 2007 21:03   
Forum

Cześć!

Temat wcale nie jest zabawny. Porusza ważną sprawę, dotyczącą symulacji mordowania. Jeżeli bawią Pana takie spaczone zabawy to polecam wizytę u egzorcysty lub trepanacje czaszki - TE METODY RÓWNIEŻ SĄ ZABAWNE!

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 25 2007 21:45   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Cześć!

Temat wcale nie jest zabawny. Porusza ważną sprawę, dotyczącą symulacji mordowania. Jeżeli bawią Pana takie spaczone zabawy to polecam wizytę u egzorcysty lub trepanacje czaszki - TE METODY RÓWNIEŻ SĄ ZABAWNE!

do egzorcysty?? daj spokój. sam idz do egzorcysty.
dlaczego myslisz ze w takich grach w które gra jakieś 100 milionów ludzi muszą iść do egzorcysty?? bez sensu. sam gram w takie gry .przecież on nie popełnia zadnych grzechów, nie zabija w realu zadnych ludzi...

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 25 2007 21:59   
Forum

Mathias777

Czy to Putin na Pana awatarku Aż mnie kusi żeby zgrzeszyć

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 listopad 25 2007 22:04   
Forum

Jesli takie gry(symulacjia masowych zabojstw) sprawiaja komus przyjemnosc, to rzeczywiscie - z psychika u takiej osoby cos jest nie tak. Tu nie chodzi o to czy granie w taka gre jest grzechem, bo sama gra grzechem nie jest. Ale Twoje mysli do czystych raczej nie naleza. Na dluzsza mete moze to byc rzeczywiscie niebezpieczne, polecam przeczytac here

Pomysl egzorcysty az takim zlym pomyslem nie jest('egzorcystą' moze byc Kosciol

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 25 2007 22:25   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Mathias777

Czy to Putin na Pana awatarku Aż mnie kusi żeby zgrzeszyć

Czy to kruk na Pana awatarku oj fajniutki kruk, i co z tego??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 25 2007 22:41   
Forum

Czy to kruk na Pana awatarku oj fajniutki kruk, i co z tego??

ehm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 25 2007 22:47   
Forum

... Zaczyna się.

czy to grzech graæ w takie co czy grzech nie graæ w to??

Tym razem powiem krótko - to absolutnie nie jest grzech, ani nic złego. Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem który myli rzeczywistość ze światem wirtualnym zabijasz ludzio podobne algorytmy świecących punkcików i wiesz to doskonale. Jak zabicie świecącej plamy może być nieetyczne? Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem gra nie ma wpływu na Twoje poglądy, ani stosunek do życia, zatem nie wnosi do Twojego życia nic negatywnego i w ogóle nie wnosi nic do Twojego życia poza tym, że pozwala Ci rozładować emocje i odprężyć się - nie ma w tym nic niezdrowego. Niezdrowe byłoby takie samo zachowanie jak w grze gdyby ktoś na ekranie postawił Ci prawdziwych ludzi, ale zastanów się gdyby tam byli prawdziwe istoty nie odważyłbyś się nawet wycelować w któregoś z nich.
Ale Twoje mysli do czystych raczej nie naleza. Na dluzsza mete moze to byc rzeczywiscie niebezpieczne, polecam przeczytac here

Kazemo zlituj się nade mną. Tego Pana już kiedyś skomentowałem – sprawa jest prosta albo ściemnia, albo ma schizofrenię, albo Bóg sobie poleciał w kulki. Najbardziej spodobał mi się moment, gdy delikwent pisze o różańcu – złapałem różaniec i Szatan się przestraszył – doprawdy niesamowite! Takie baśniowo groteskowe kity to on sobie może wciskać swojemu psychiatrze. Kazemo rozumiem, że bardzo mocno wierzysz w Boga, ale jesteś już dużą dziewczynką i musisz się nauczyć sublimować nieprawdziwe informacje z potoku danych który do Ciebie dociera.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 25 2007 23:06   
Forum

Tym razem powiem krótko - to absolutnie nie jest grzech, ani nic złego. Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem który myli rzeczywistość ze światem wirtualnym zabijasz ludzi o podobne algorytmy świecących punkcików i wiesz to doskonale. Jak zabicie świecącej plamy może być nieetyczne? Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem gra nie ma wpływu na Twoje poglądy, ani stosunek do życia, zatem nie wnosi do Twojego życia nic negatywnego i w ogóle nie wnosi nic do Twojego życia poza tym, że pozwala Ci rozładować emocje i odprężyć się - nie ma w tym nic niezdrowego. Niezdrowe byłoby takie samo zachowanie jak w grze gdyby ktoś na ekranie postawił Ci prawdziwych ludzi, ale zastanów się gdyby tam byli prawdziwe istoty nie odważyłbyś się nawet wycelować w któregoś z nich.

Tak, jasne akurat gracz zastanawia się że zabija świecące punkciki...Takie gry uzależniają i to samo w sobie już zmienia stosunek do życia. Żadnych emocji granie nie rozładowuje, raczej rodzi problemy z głową i kręgosłupem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 26 2007 10:11   
Forum

Quote by Bruce Willis: ... Zaczyna się.

czy to grzech graæ w takie co czy grzech nie graæ w to??

Tym razem powiem krótko - to absolutnie nie jest grzech, ani nic złego. Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem który myli rzeczywistość ze światem wirtualnym zabijasz ludzio podobne algorytmy świecących punkcików i wiesz to doskonale. Jak zabicie świecącej plamy może być nieetyczne? Zakładając, że nie jesteś dzieciakiem gra nie ma wpływu na Twoje poglądy, ani stosunek do życia, zatem nie wnosi do Twojego życia nic negatywnego i w ogóle nie wnosi nic do Twojego życia poza tym, że pozwala Ci rozładować emocje i odprężyć się - nie ma w tym nic niezdrowego. Niezdrowe byłoby takie samo zachowanie jak w grze gdyby ktoś na ekranie postawił Ci prawdziwych ludzi, ale zastanów się gdyby tam byli prawdziwe istoty nie odważyłbyś się nawet wycelować w któregoś z nich.
Ale Twoje mysli do czystych raczej nie naleza. Na dluzsza mete moze to byc rzeczywiscie niebezpieczne, polecam przeczytac here

Kazemo zlituj się nade mną. Tego Pana już kiedyś skomentowałem – sprawa jest prosta albo ściemnia, albo ma schizofrenię, albo Bóg sobie poleciał w kulki. Najbardziej spodobał mi się moment, gdy delikwent pisze o różańcu – złapałem różaniec i Szatan się przestraszył – doprawdy niesamowite! Takie baśniowo groteskowe kity to on sobie może wciskać swojemu psychiatrze. Kazemo rozumiem, że bardzo mocno wierzysz w Boga, ale jesteś już dużą dziewczynką i musisz się nauczyć sublimować nieprawdziwe informacje z potoku danych który do Ciebie dociera.

zasadniczo zgoda z Brucem - sama gra nie jest z pewnością grzechem, bardziej niż na przykład granie w realu w paintballa, czy chocby zwykła gra w piłkę, ktora moze wywoływać skrajna agresję.

I chyba tylko o to może chodzić, o wzbudzanie w sobie agresji, bo nie wiem, czy gra jest rozładowywaniem agresji czy jej w sobie wzbudzaniem?

- Co do wzbudzania w sobie agresji: jeśli grając wzbudzamy w sobie agresję i złe uczucia wobec otoczenia, może lepiej się zastanowić.

- Co do rozładowywania istniejacej w nas już agresji (pytanie przy okazji o jej przyczyny): można stawiać sobie pytanie czy kazdy sposób rozładowania agresji jest dobry czy zły, grzeszny bądź niegrzeszny?

tylko jeszcze pytanie proforma do Bruce:
co znaczy: nauczyć się sublimować nieprawdziwe informacje

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 listopad 26 2007 10:35   
Forum

dajcie spokoj chlopaki! zapomnieliscie juz jak sami po podworku biegaliscie bawiac sie w WWII?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 listopad 26 2007 12:19   
Forum

Niedawno był przypadek taki w USA, że mama jednemu z chłopców zabroniła grać na konsoli, chyba z powodu słabych wyników w szkole. To ten chłopak postanowił wynając płatnego morderce by zabił matke by mógł zagrać na swojej konsolce. Zapłata za morderstwo miała być jak pamiętam w postaci samochodu mamy.Nie udało mu sie, policja go złapała, policjant grał płatnego morderce, co chłopak sie niedomyślił i wpadł.

Albo było głośno o przypadku kiedy chłopak grał w Tibie, matka wyłączyła kompa wyciagając kabel, chłopak sie wkurzył i uderzył matke swoją.

Więc to poprostu zależy jak kto na to patrzy. Bo Ci chłopacy napewno nie patrzeli zdrowo. Gra sama w sobie nie jest zła.

Seria GTA sama w sobie nie jest zła. Owszem w tej grze głównie trzeba zabijać ludzi, ale jak to sprawia przyjemność komuś granie w tą gre to złe? nie, bo gra sama w sobie ma dawać przyjemność, taki jest jej cel.

Ja grałem we wszystkie części GTA i nie ukrywam sprawiało mi przyjemność likwidowanie ludzi, ale taki ma cel ta gra, ma dawać przyjemność, na co komu gra która nie daje mu przyjemności. Na realu nigdy bym nie zrobił tak że podchodze do jakiegoś pieszego i strzelam mu w głowe, wogóle nie umiałbym zabić człowieka, chyba że w obronie własnej lub kogoś. Dla mnie gry są tylko rozrywką.
A niektórzy nie umieją odróżnić wirtualnego życia od rzeczywistości i to jest właśnie smutne. Sam niewiem czy np. te strzeliny w szkołach w USA, niedawno w Finlandii właśnie nie były tego przykładem że nie potrafią odróznić życia wirtualnego od prawdziwego.Ja naszczęście umiem i wszyscy tu piszący też.

W końcu jak wielu z nas było młodymi to lubiło sie bawić w wojne, tak jak Milka powiedziała. I wtedy też idziemy coś w rodzaju wirtualnego świata i samo w sobie to złe nie było. To zależy tylko jak ktoś to postrzega.

pozdrawiam

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Thomas Z
 listopad 26 2007 13:12   
Forum

"To zależy tylko jak ktoś to postrzega."
Zgadza się, jeśli ktoś ma nierówno pod sufitem to trudno zwalać winę na gry.

A tak BTW. polecam artykuł:
LINK

Może pozwoli on choć trochę pokonać stereotypy jakie narosły wokół gier.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 listopad 26 2007 13:42   
Forum

Thomas_Z ciesze sie że moje zdanie podzielasz.

To nie jest wina gier, a te sądy są tylko szukaniem winnych na siłe przez rodziców. A to głównie ich wina gdyż pozwalają im grać w gry które są dozwolone od 18tego roku życia.

Pewnie nie jeden był w sytuacji że np. grając w piłke z kumplami. Reszta zawodników gra sobie dla przyjemności od tak, a znajdzie sie zawsze jeden który weźmie to na poważnie. I za każde złe zagranie czy zmarnowanie okazji nakrzyczy, albo zachowa tak jakby go miał zaraz pobić.
Poprostu nie odróżnia zabawy od grania za pieniądze jak prawdziwy piłkarz, dla niego tylko zwycięztwo.

To tylko przykład, można by ich podać wiele.To poprostu w wielu siedzi już od dawna, a te rózne sytuacje ,jak i gry tylko sprawiają że te pokazują jacy tak naprawde jesteśmy, do czego jesteśmy zdolni, to jak postrzegamy świat.

Więc te różne strzelaniny to efekt ludzi którzy nie potrafią odróżnić świata wirtualnego od prawdziwego świata.Dla nich wszystko jest na serio.

To moje zdanie i zgadzać sie nikt z nim nie musi, więc prosze nie najeżdżać.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
zabriskie
 listopad 26 2007 13:56   
Forum

Quote by BLyy: Thomas_Z ciesze sie że moje zdanie podzielasz.

To nie jest wina gier, a te sądy są tylko szukaniem winnych na siłe przez rodziców. A to głównie ich wina gdyż pozwalają im grać w gry które są dozwolone od 18tego roku życia.

ech, wyjąłeś mi to z ust, właśnie dokładnie to samo chciałem napisać.

mi jest szkoda dzieci ze grają w gry od 18 lat.
mam takiego siostrzenca co ma ok 7 lat, i jesli sie mu nie powie zeby skonczył grać w swoje gierki dla dzieci to on nie skonczy.
grałem kiedyś w coś podobnego do tibii, the crims. tam juz na samym początku gry jest napisane ze "deklaruję ze mam 18 lat i akceptuję regulamin". w to gra 10000 osób w danej chwili, w tym przynajmiej 50% to dzieci w wieku od 9 do 15 lat..., jesli sie wyląduje do szpitala (bo tak czasami jest) to ludzie którzy są bardzo mądrzy, korzystają z naiwniaków, i oferują szybsze wyjscie ze szpitala jesli sie za to im zapłaci. jest bardzo duzo dzieckiaków którzy wysyłają kod za 9 zł np mamy telefonem i... dają ten kod oszustom spodziewając sie ze wyjdą ze szpitala. a potem oszust sie nie odzywa, blokuje numer na gg.

problemem w grach są dzieci którzy nie są kontrolowani przez rodziców.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 listopad 26 2007 14:10   
Forum

I tu dochodzimy do poważnego problemu. Relacji jakie są dzisiaj w rodzinach.
Żyjemy w szybkim tempie, mamy mnóstwo pracy. Czasami rodzice dają dziecku komputer czy konsole by mieć święty spokój zamiast z nim trochę spędzić czasu. Z resztą jak tak patrzę to tworzą się dwa światy i dzieci żyją odizolowane od rodziców, rodzice myślą że wszystko jest ok a dziecko gra w gry dla dorosłych. To jest problem, relacje jakie są w kapitalizmie w rodzinie. Problem z resztą jest znacznie szerszy, bo rodzice często zupełnie nie rozumieją dzisiejszych nastolatków, myślą że ich problemy są takie same jak i ich gdy dorastali. Tworzy się mur a problem wynika z braku komunikacji. Może to wina systemu, który wymaga tak wiele od ludzi, że więzy rodzinne są niszczone, może to po części wina rodziców, nie potrafiących znaleźć czasu dla swoich pociech czy nieumiejętność rozmowy z nimi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 27 2007 08:27   
Forum

Ja to sobie przez gry zapewniam zbawienie!

Otóż ostatnio grywam sobie w Medieval II Królestwa (Kampania Krzyżowców) i zabijam mnóstwo niewiernych - nawet Saladyn ugiął się pod potęgą mojego Królestwa Jerozolimskiego, jeszcze czas na Turków i odeprzeć najazd niewiernych Mongołów.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 27 2007 08:32   
Forum

zamordowałem kilkaset ludzi w grze XD

Ja też i nie tylko ludzi (projekt IGI, Medal of Honor)ale i setki obcych (alien&predator) - to tak dla jasności, że wiem o czym pisze...
ale BLyy - jak czytam takie żeczy

Ja grałem we wszystkie części GTA i nie ukrywam sprawiało mi przyjemność

to ...pozostaje mi ci głęboko współczuć i modlić się za ciebie - fajna gra to GTA najwięcej punktów było chyba za...matkę z dzieckiem na ręku...
pomyśl chłopie nad sobą.

Kruku Tańczący
przesadzasz - serio serio

[Cytat za: BLyy] Thomas_Z ciesze sie że moje zdanie podzielasz.

ech, wyjąłeś mi to z ust, właśnie dokładnie to samo chciałem napisać.

mi jest szkoda dzieci ze grają w gry od 18 lat.

problemem w grach są dzieci którzy nie są kontrolowani przez rodziców.

I tu panowie zgoda z wami
To jest właściwy i podstawowy problem
Niech każdy czytający to rodzic - któremu zależy na swiom dziecku - jeszcze dziś przejrzy kompa i sprawdzi w co gra jego dziecko - to wasz podstawowy obowiązek, bo to wy kupiliście dziecku kompa;internet; PSII więc to wy go narażacie i udostępniacie.

Komp, net, gry - to tylko narzędzia - jak nóż - a do czego go dziecko wykorzysta - to również od was zależy.
i max 4 godziny dziennie - i koniecznie 1 dzień (min) przerwy w tygodniu - to takie min dla zachowania zdrowia psychicznego.
czego wszystkim życzę
acha...
zbyt długie siedzenie na Kosciol.pl - to też nałóg

Gocek
A odpust zupełny od Papieża sobie za te zasługi załatwiłeś?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Reguly
 listopad 27 2007 10:38   
Forum

Quote by zabriskie:czy to grzech grać w takie coś czy grzech nie grać w to??

Jesli zabijasz w grze, w wirtualu, to grzech rowniez jest wirtualny o ile przewiduje go scenariusz gry
PS. Byla kiedys taka gra - Populous - gdzie wcielalo sie w Boga i mozna bylo poddac zagaladzie nawet cale nacje (zsylajac np. rozne kataklizmy) a wywyzszyc nam oddana... To dopiero grzech

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Gocek
 listopad 27 2007 10:42   
Forum

DEZERTER

Gocek
A odpust zupełny od Papieża sobie za te zasługi załatwiłeś?

Staram się o to, ale jak mi nie da - to wyślę zabójcę, albo podbiję Państwo Kościelne i ustanowię swoją marionetkę, a wtedy niebo stanie przede mną otworem

Polecam gierkę i pozdrawiam!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 27 2007 10:48   
Forum

A ja caly czas czekam na wersje gry, gdzie bedzie sie mozna wreszcie opowiedziec po stronie pogan i np. nie dopuscic do chrystanizacji Polski, a nawet podbic reszte Europy lub nawet caly swiat, w pozniejszych okresach zawierajac sojusze z poganskimi aztekami lub rdzennymi amerykanami (prawda, ze super scenariusz? ).

===

Cytat 
kazema
 listopad 27 2007 11:57   
Forum

[QUOTE cytat za: Reguly]A ja caly czas czekam na wersje gry, gdzie bedzie sie mozna wreszcie opowiedziec po stronie pogan i np. nie dopuscic do chrystanizacji Polski, a nawet podbic reszte Europy lub nawet caly swiat, w pozniejszych okresach zawierajac sojusze z poganskimi aztekami lub rdzennymi amerykanami (prawda, ze super scenariusz? ). [/QUOTE]

Podobno chrystianizacja ma dotyczyc nie tylko Polski ale i calej Europy!A i Rosja przed koncem swiata ma nawrocic sie na katolicyzm Milego grania!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 27 2007 12:02   
Forum

Quote by kazemaRazzodobno chrystianizacja ma dotyczyc nie tylko Polski ale i calej Europy!A i Rosja przed koncem swiata ma nawrocic sie na katolicyzm Milego grania!

A nie masz przypadkiem (obserwujac ostatnie wydarzenia) na mysli Islamu?

===

Cytat 
Bartosz
 listopad 27 2007 12:19   
Forum

Myśle że Gocek zostanie po śmierci nawet uznany świętym

GTA polega na zabij i zabij, tego sie nie uniknie, więc czemu jak gra mi daje przyjemność jestem nienormalny?Ja uważam że to nic złego, wkońcu to tylko wirtualny świat.

Albo pewnie graliście w serie Black&White i rzut człowiekiem

albo np. na żłobek pełen dzieci zrzucić kulę ognia a później na całe miasto. Wkońcu mieszkańcy wioski żyli jak w Gomorze więc zrobiłem to dobre. Bo tam każdy z każdym, nawet ojciec córkami,albo syn z matką. Więc uznałem że to sprawiedliwość.

Albo wybić całą ludność, zostawić tylko młodą kobietę i młodego mężczyzne. I w Edenie(taką ma nazwe chyba pierwsza wyspa) mamy Adama i Ewe.

A tak na poważnie teraz, to mam nadzieje że choć jednego rodzica uda sie przekonać jak przeczyta to na forum tutaj. Jak ja będe rodzicem w przyszłości, mam nadzieje że sie nie zapomne i bede sprawdzał.

===

Cytat 
fantomas
 listopad 28 2007 16:44   
Forum

No tak ,wirtualny świat,to jest właśnie problem.Poćwiczmy symulowane mordowanie Moim zdaniem wszelanie gry komputerowe uczące sprawnego zabijania uczą agresji.Pokazują ,że wroga, realnego lub wyimaginowanego, można łatwo i skutecznie unieszkodliwić, a potem na kolanka i ,,...jako i my odpuszczamy naszym winowajcom"

===

Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać[F.Nietzsche]

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 28 2007 17:24   
Forum

Quote by jawno_grzeczna: No tak ,wirtualny świat,to jest właśnie problem.Poćwiczmy symulowane mordowanie Moim zdaniem wszelanie gry komputerowe uczące sprawnego zabijania uczą agresji.Pokazują ,że wroga, realnego lub wyimaginowanego, można łatwo i skutecznie unieszkodliwić, a potem na kolanka i ,,...jako i my odpuszczamy naszym winowajcom"

mylisz sie. gry nie uczą sprawnego mordowania. jesli juz to uczą sprawnego poruszania myszką i klawiaturą.
gry są po to by wyładować agresję.

ja przeszedłem całe call of duty 2 i mnie jakos nigdy nie pokusiło zeby jakiegoś przechodnia nożem pociąć.
ale dlaczego? bo nie odczuwam takiej potrzeby.

a poaztym,ludzie kupujący gry myślą na temat GRY, ze se pogram dla przyjemności, a nie jak kupie gre to po kilku dnaich bede wyszkolonym komandosem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
fantomas
 listopad 28 2007 20:39   
Forum

więc mniemam,że jesteś dojrzałym (przynajmniej emocjonalnie) człowiekiem, lecz nie przekonasz mnie,że epatowanie przemocą i seksem z gier komputerowych i internetu nie wypacza umysłów dzieci.Jednak fakt,że narasta w Tobie agresja( którą wyładowujesz wirtualnie)też jest niepokojący.Ja nie musze wyładowywac agresji, bo po prostu nie jestem agresywna mimo,ze pracę mam niezwykle stresującą.

===

Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać[F.Nietzsche]

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 listopad 28 2007 21:14   
Forum

Mathias ma racje, gry nie uczą mordowania.

Jawno Grzeczna, gry nie są od wyładowania agresji, tylko różnego rodzaju emocji. Agresji też, ale wtedy człowiek raczej nie powinien siedzieć przy kompie.

Emocje kazdy jakoś wyładowuje, albo tańczy aż do upadłego, a najlepszym spodobem jest kopanie piłki, grać na kompie też można.

Więc tego rodzaju gry jak grają w nie odpowiedni ludzie nie czynią im niczego złego z psychiką.

Dla normalnego człowieka gry są rozrywką w której można sie wcielić w kogoś kimś sie nie jest i to jest właśnie fajne np. w B&W jest sie bogiem, w Call of Duty żołnierzem poczas IIWŚ, GTA jako mordercą. Normalni ludzie to traktują jako rozrywke, byciu kimś kim sie nie jest, tylko ze niestety nie wszyscy na tym poprzestają. Więc gry są dobre, ale nie dla wszystkich, albo nie wszystkie gry dla niektórych.

===

Cytat 
Ewa
 listopad 29 2007 00:19   
Forum

Te gry i filmy -to wszystko dziala na zmysly. Pozostawia slad w podwiadomosci. To jest taki rodzaj wirtualnego treningu-niemniej jednak moze wlasnie takiego folkloru dzieciecego mozna sie nauczyc od nich?.
Tak dlugo jak sobie dziecko zdaje sprawe ze to jest fikcja-nie ma przeciez nic w tym zlego-ilu napastnikow juz sama "zabilam". Nie w tych filmach czy grach tkwi cale zlo .
Uczeni udowodnili ze te fale z predkoscia ktorych wysylany jest obraz w tych grach uzaleznia-i szkodzi na swiadomosc na ksztaltowanie sie wartosci w takim mlodym czlowieku.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 listopad 30 2007 00:32   
Forum

tylko jeszcze pytanie proforma do Bruce:
co znaczy: nauczyć się sublimować nieprawdziwe informacje

Pozwól Medievalu, że pozostawię znaczenie tego sformułowania Tobie i innym użytkownikom w cieniu nastrojowej tajemnicy przenikniętej lekką nutką dekadęcji...

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,71 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty