Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Katolik może siłą przeciwstawiać się patologizacji obyczajowej ?
 |  Wersja do druku
Andrzej
 styczeń 24 2008 17:03   
Forum

Status: offline

Quote by skałosz: MM.... problem tego wątku nie polega na tym, że komuś nie podoba się publiczne eksponowanie preferencji seksualnych, tylko że ktoś chce z tego powodu używać przemocy.

Masz rację.
Problem tego wątku nie na tym polega.
Dlatego odezwałem się dopiero wtedy gdy zaczeto od wątku odbiegać (to się nazywa OT? ) i wysmiewać postawę GG, czyli, że jemu się to nie podobało.
Oczywiście, tez nie jestem za używaniem przemocy, ale tu własnie pojawia się problem stawiania granic.

Czy granicą ze strony przeciwników postaw homoseksualnych ma być powstrzymanie się od rękoczynów?
A może nawet od komentarzy?
I to nie tylko na Placu Mariackim ale i na jakimkolwiek forum?
Dlatego, jak napisałem, wolę, że GG wyładował swoją agresję na forum niż pod kościołem, a jego pytanie odebrałem własnie jako szukanie granic do jakich możemy sie posunąc w walce z tym, co uważamy za demoralizujące.

Quote by skałosz:
Ale jeżeli pan chce wyrazić swoje uczucie swojej pani i daje jej kwiaty, lub buziaka w policzek albo idą trzymając się za ręce - nie mam nic przeciwko. Dlatego też, mimo że siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, nie będę tego zabraniał ludziom tej samej płci. Oni też mają uczucia i mają potrzeby - ważne żeby wiedzieli gdzie jest na nie miejsce.

I tutaj też jest problem granic wynikający z uwarunkowań kulturowych i społecznych.
Pośród Arabów przechadzenie się przyjaciół (dwóch mężczyzn) za rękę jest powszechnie akceptowane i nie ma koniecznie konotacji seksualnej - ot, męska, czysta przyjaźń.
Niestety w naszym społeczeństwie, w świetle naszych uwarunkowań kulturowych takie zachowanie jest manifestacją o charakterze prowokacji: "Niech nas zobaczą".
Dlatego nie dostrzegam tradycyjnych par trzymających się za ręce czy obdarowujących się kwiatami, a taka sama akcja w ramach jednej płci wzbudza moje zażenowanie.
Czy w świetle takich uwarunkowan kulturowych nie mam prawa domagania się od homoseksualistów stawiania granic swoim manifestacyjno-prowokacyjnym zachowaniom jako naruszającym moje poczucie normalności i przyzwoitości, nie wtracając się przy tym do tego, co robią w mroku alkowy?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kazema
 styczeń 24 2008 17:19   
Forum

Jeszcze sobie pozwole cos dodac. Temat homoseksualizmu jest dosc trudny i jest przyczyna wielu starc i nieporozumien(widac to z tej dyskusji).

Mam nadzieje, ze nie zostane zlinczowana za to co teraz napisze, otoz...osobiscie uwazam homoseksualizm za chorobe, z ktora ludzie nie chca walczyc(i tu tkwi problem), bo ta choroba dostarcza im wiele przyjemnosci. Do tego dochodzi jeszcze pojecie 'wolnosci'. Osoby homoseksualne powoluja sie na przyslugujaca im wolnosc (i slusznie). Ale problem takich osob jest taki, iz nie dostrzegaja zadnego zagrozenia w tym co robia. Sa zbyt beztroskie w swoim postepowaniu i w swoich żądaniach. Nie sa to osoby odpowiedzialne.

Jedyne wyjscie jakie widze, to uswiadomienie im zagrozenia jekie sieja (tylko ze oni nie chca sluchac)

no nic. pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 24 2008 18:32   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Grzegorz_Godula: no to wszystko wyjaśnia, że ten serwis jest daleki od Katolicyzmu i wartości czystochrześcijańskich...

Grzes!
Czytaj sobie co jest napisane w prawym gornym rogu:Ekumenizm, chrzescijanstwo, religia, ekumeniczny serwis informacyjny.

Dezerter
Nie jestem ani masonem, ani zydem, ale mam rower

Grzes znowu:
Ja w Londynie ostatnio widzialem o czwartej nad ranem wracajac do domu jak pani oblapia latarnie, pan oblapia pania a majtki maja na wysokosci kostek. Homo czy hetero nie jest wazne. Chodzi o czlowieka. Poza tym sex w miejscu publicznym jest karalny tak w Polsce jak i w Anglii. A dziecku to nie trzeba tlumaczyc tylko zaslonic oczy i zabrac.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
WcWojen
 styczeń 24 2008 18:52   
Forum

Quote by medieval_man:- jak równe traktowanie przez władze publiczne ma się do tego czy GG może czy nie może wyrażać swoje poglądy?

Jak równe traktowanie przez władze publiczne ma się do wyrażania opinii, na temat opinii GG?
Wyrażanie opinii też ma swojej granice i musi się mieścić w pewnych granicach, nie naruszając pozostałych praw - np. do zakazu szerzenia nienawiści.

- jak zasada niedyskryminowania w życiu politycznym, spolecznym i gospodarczym ma się do prawa GG krytykowania zachowań, które uważa za naganne?

A jeśli ktoś za naganne uważa chodzenie tyłem, to też ma prawo do głoszenia tez, iż jednoski tak postępujące należy spacyfikować?
Istnieje jeszcze coś takiego jak zasady współżycia społecznego...

Żeby było jasne: też jestem przeciwnikiem tego, źeby pary (czy to homoseksualne, czy hetersoseksualne, czy trójkąty, czy czworokąty czy inne) publicznie prezentowały to na co jest miejsce w intymności.

A ja nie uważam, by okazywanie sobie sympatii w formie pocałunków, musiało mieć miejsce wyłącznie w intymności. To nie średniowiecze (szczególnie, że kiedyś nawet trzymanie się za ręce było nie na miejscu)...

Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i to, że ktoś uraża moje poczucie przyzwoitości przez takie akty jakie opisał GG nikogo (w sensie sądów, prawodawców, etc) nie interesuje. Natomiast zaintersuje go moja ewentualna agresywna (choćby słownie) reakcja.
I to jest przykre.

Naśmiewanie się z GG, że wyraża w ten sposób swoje poglądy jest dla mnie cudacznym sposobem zmiany tematu:
Oto nie interesuje nas już obrażanie naszego poczucia przyzwoitości, bo łatwiej w duchu politycznej poprawności wyśmiac tego, kto do faktu posiadania poczucia przyzwoitości się przyznaje

Bo kwestia tzw. przyzwoitości jest względna (jak np. to, kiedy para powinna ze sobą zamieszkać – przed, czy wyłącznie po ślubie), zaś użycie przemocy jest wyraźnie uregulowane prawem karnym.

===

Cytat 
Pastor
 styczeń 24 2008 19:07   
Forum

Możemy sobie dyskutować czy homoseksualizm jest chorobą czy wynikiem świadomego wyboru ale chyba co do jednego należy się zgodzić jest to odstępstwo od normy wymaga więc odmiennego traktowania. Zgoda że homoseksualizm był zjawiskiem spotykanym bardzo często na przestrzeni dziejów jednak w większości przypadków nie cieszył się ogólną akceptacją bo jest patologią, zboczeniem seksualnym i tyle. Czy powszechnie nieakceptowalna mniejszości ma mieć takie same prawa jak reszta? Z tym że prawo to forma umowy społecznej nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością czy z Prawem i Sprawiedliwością czy z Prawem Bożym. Skoro kwestia związków partnerskich czy adopcji nie jest akceptowana przez społeczeństwo danego kraju to nie powinno się jej wprowadzać w życie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 24 2008 19:16   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by skałosz: MM.... problem tego wątku nie polega na tym, że komuś nie podoba się publiczne eksponowanie preferencji seksualnych, tylko że ktoś chce z tego powodu używać przemocy.

Masz rację.
Problem tego wątku nie na tym polega.

I ja tez się z wami zgadzam
Jestem przeciwnikiem zbytniego okazywania uczuć w miejscach publicznych (nie myśle o całusach) więc wszyscy się zgadzamy.
Zaskocze was jeszcze bardziej - nie lubie homoseksualistów ( tzn wywołują we mnie "mieszane uczuci") ale to nie znaczy, że mam być niemiły w stosunku do nich czy agresywny! I przeciwko temu protestowałem w swoich postach

Czy w świetle takich uwarunkowan kulturowych nie mam prawa domagania się od homoseksualistów stawiania granic swoim manifestacyjno-prowokacyjnym zachowaniom jako naruszającym moje poczucie normalności i przyzwoitości, nie wtracając się przy tym do tego, co robią w mroku alkowy?

Pełna zgoda, ale granice stawiać trzeba dla hetero też żeby Maxudr nie oglądał takich żeczy tylko Big Bena

Maxudr
ale mam rower

hm.... no nie wiem przemyśle to jeszcze, brzmi co najmniej podejrzanie

Ps
Temperaturę tego wątku podniósł nie tylko Grzegorz swoją chęciom użycia siły ale również wymienione prze zemnie osoby które w jasny sposób nie odcięły się od tego pomysłu ............. a dopiero później nie wyraziły swojego zdania.

Ja najpierw wyraziłem sprzeciw , a później zdanie
ale pozdrawiam wszystkich

A obściskujące się 15- 16 latki na ulicy i przystankach was nie rażą?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Reguly
 styczeń 24 2008 19:33   
Forum

Tak troche zbiorczo...

Quote by kazema:[QUOTEza reguly]Odnosze wrazenie, ze liczniejsze grono osob reprezentujacych podobne (w ten sam sposob, jak przez ciebie rozumiane) wartosci chrzescijanskie, znajdziesz raczej na jakims forum MW, NOPu lub ONR-u...

dlaczego Go odsylasz na inne fora? GG poruszyl tylko temat homoseksualizmu (albo az). Napisal szczerze jak reaguje na takie zachowania, co w tym zlego?[/QUOTE]

Nigdzie nie odsylam, tylko dziele sie znim swoimi odczuciami...

Pomine argumenty ad'persona, ktore skierowales do Gocka, bo nie zamierzam sie znizac do twojego sposobu prowadzenia dyskusji...

Quote by Grzegorz_Godula:nie mowie tu o paleniu homosexualistow na stosach itl.

Tylko o czym? O spuszczeniu im lekkiego lomotu? I co bedzie dalej? Wiekszy lomot, a potem wiekszy... a potem przypalanie zelazem, a ostatecznie stos?

ale o prawne sankcje, ktore nie dopuszcza do tego, ze beda domagac sie praw obyczajowych rownych innym normalnym ludziom.

Czemu jedni 'normalni ludzie' mieliby miec inne prawa niz 'inni normalni ludzie'? Prawa winny byc rowne dla wszystkich - na tym polega demokracja, a to do czego zmierzasz w swej argumentacji proponowaly w przeszlosci inne systemy... Reasumujac odnosnie twojego powyzszego stwierdzenia - nie podoba ci sie ze "pedaly" caluja sie w miejscach publicznych? Zbierz odpowiednia liczbe podpisow pod spolecznym projektem ustawy dotyczacycej "powszechnego zakazu calowania sie w miejscach publicznych" i zloz ja do rozpatrzenia (za miast sugerowac rozwiazania silowe).

widac to po zachodzie - dano im tam prawa, a oni chca co raz wiecej i wiecej, a kazdy sprzeciw jest uznawany przez nich jako wyraz wielkiej nie tolerancji

W takim razie proponowalbym koledze GG ustruj wschodni albo (ostatnio omawiany) system prawa koranicznego... Obowiazujace tam "prawa obyczajowe" w tej dziedzinie z pewnoscia spelnia twoje wszelkie oczekiwania.

za 10 - 20 lat adopcja dzieci bedzie uznawana za "normalna"

Chcesz podyskutowac o tym? Daruj sobie personalne przytyki...

Ale jeżeli pan chce wyrazić swoje uczucie swojej pani i daje jej kwiaty, lub buziaka w policzek albo idą trzymając się za ręce - nie mam nic przeciwko. Dlatego też, mimo że siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, nie będę tego zabraniał ludziom tej samej płci. Oni też mają uczucia i mają potrzeby - ważne żeby wiedzieli gdzie jest na nie miejsce.

Dokladnie - sotosujmy te same kryteria do wszystkich...

Quote by Grzegorz_Godula: skoro np. gocka, pewnie nie bulwersuje para mezczyzn calujaca sie na ulicy (bo widac pewnie jest do tego przyzwyczajony) to prosze mi powiedziec, jak wytlumaczyc dziecku widzacemu cos takiego, ze to jest złe ?

Mysle ze dobry ojciec jakos sobie poradzi...

bylem np. w londynie, gdzie homosexualisci sa tak "wolni" ze potrafia uprawiac sex w parkach i nie bulwersuje ich to, ze obok nich sa zwykli ludzie - ale przeciez poprawnosc polityczna jest w modzie...

A teraz tak ci w Polsce przeszkadzaja calujacy sie?

Quote by medieval_man:Czy granicą ze strony przeciwników postaw homoseksualnych ma być powstrzymanie się od rękoczynów?
Dlatego, jak napisałem, wolę, że GG wyładował swoją agresję na forum niż pod kościołem, a jego pytanie odebrałem własnie jako szukanie granic do jakich możemy sie posunąc w walce z tym, co uważamy za demoralizujące.

A co, gdyby ze swym pytaniem trafil na forum, gdzie odpowiedzi bylby mniej zrownowazone i utwierdzil sie w stwierdzeniu, ze przemoc jest tu najlepszym rozwiazaniem i nastepnym razem wsadzil komus kose w plecy?...

I tutaj też jest problem granic wynikający z uwarunkowań kulturowych i społecznych.

Uwatrunkowania te nie sa czyms stalym i niezmiennym...

Quote by pijany pastor:Czy powszechnie nieakceptowalna mniejszości ma mieć takie same prawa jak reszta? Z tym że prawo to forma umowy społecznej nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością czy z Prawem i Sprawiedliwością czy z Prawem Bożym. Skoro kwestia związków partnerskich czy adopcji nie jest akceptowana przez społeczeństwo danego kraju to nie powinno się jej wprowadzać w życie.

W demokracji takie same prawa winny byc zagwarantowane w stosunku do wszystkich. Gdyby mniejszosc traktowano inaczej wylacznie z tego wzgledu, ze jest mniejszoscia, daleko bysmy nie zaszli...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 styczeń 24 2008 19:40   
Forum

Quote by reguly:
Quote by medieval_man:Czy granicą ze strony przeciwników postaw homoseksualnych ma być powstrzymanie się od rękoczynów?

A co, gdyby ze swym pytaniem trafil na forum, gdzie odpowiedzi bylby mniej zrownowazone i utwierdzil sie w stwierdzeniu, ze przemoc jest tu najlepszym rozwiazaniem i nastepnym razem wsadzil komus kose w plecy?...

Ale trafił na to, więc nie bijmy piany.
Naprawdę sądzisz, że to forum ocaliło dziś życie parze zakochanych gejów?

Quote by reguly:

Uwarunkowania te nie sa czyms stalym i niezmiennym...

Oczywiste, zwłaszcza jak jestesmy gotowi do wszelkich ustępstw, bo dawno zatraciliśmy nasze korzenie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 styczeń 24 2008 19:56   
Forum

Quote by medieval_man:Naprawdę sądzisz, że to forum ocaliło dziś życie parze zakochanych gejów?

Kto wie? Calkiem mozliwe...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
kazema
 styczeń 24 2008 22:33   
Forum

[QUOTEza Dezerter]Pełna zgoda, ale granice stawiać trzeba dla hetero też żeby Maxudr nie oglądał takich żeczy tylko Big Bena[/QUOTE]

Z tego co piszecie mozna wywnioskowac, ze Big Ben, Buckingham Palace itp to drugorzedne atrakcje tej wspanialej, kolorowej,angielskiej stolicy...na pierwszym planie sa 'ekshibicjonisci'

Tak. Trzeba przywrocic porzadek. Big Ben i palac krolowej powinien wrocic na pierwsze miejsca list atrakcji turystycznych (ale w sumie to nie nasz problem)

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 styczeń 25 2008 08:56   
Forum

MEDIEVAL MAN

ładnie to ująłeś Gocku, ale
- jak równe traktowanie przez władze publiczne ma się do tego czy GG może czy nie może wyrażać swoje poglądy?
- jak zasada niedyskryminowania w życiu politycznym, spolecznym i gospodarczym ma się do prawa GG krytykowania zachowań, które uważa za naganne?

Nikt nie zabrania GG wyrażania poglądów czy krytyki zachowań. Równie dobrze może wzbudzać w nim agresywne emocje ateista, liberał czy protestant. Nie chodzi o krytykę, lecz sposób krytyki, pogardę i brak szacunku.
Przytoczyłem artykuł Najwyższego Aktu Prawnego, żeby uzmysłowić temu człowiekowi, że równie dobrze może kiedyś ON stać się obiektem dyskryminacji.
Żeby było jasne: też jestem przeciwnikiem tego, źeby pary (czy to homoseksualne, czy hetersoseksualne, czy trójkąty, czy czworokąty czy inne) publicznie prezentowały to na co jest miejsce w intymności.

Widać, ze można to wyrazić na poziomie.
Naśmiewanie się z GG, że wyraża w ten sposób swoje poglądy jest dla mnie cudacznym sposobem zmiany tematu:
Oto nie interesuje nas już obrażanie naszego poczucia przyzwoitości, bo łatwiej w duchu politycznej poprawności wyśmiac tego, kto do faktu posiadania poczucia przyzwoitości się przyznaje

Zasłużył, to otrzymał - każdy z nas wyraził sobie o nim zdanie na jego poziomie.
Gocek. A Tobie o co tak na prawde chodzi? Przeczytaj sobie te dyskusje od poczatku. Co Ciebie tak ugryzlo?

Nie cierpię tego typu postaw w społeczeństwie. Gryzie mnie rasizm, etnocentryzm, ksenofobia antysemityzm, i inne uprzedzenia. Wg. mnie jest to jedna z oznak upośledzenia umysłowego.
Gocek - to po tobie właśnie widac, ze jestes zakompleksionym człowiekiem, ktory leczy swoje kompleksy przez udawanie wielce politycznie poprawnego i baaaardzo tolerancyjnego, nawet tego, co prowadzi w ostatecznosci do destrukcji moralnej społeczenstwa.

Widać próbę wzniesienia się na nieosiągalne dla siebie wyżyny, choć szczyt głupoty został osiągnięty w pierwszym poście. No ale jako niezbyt rozgarnięty człowiek pozostało Ci powtarzanie, no cóż nie oczekujmy od człowieka niemyślącego, że coś wymyśli.
proponuje ci, zebys walczył o prawa homosexualistow, a najlepiej o to, aby mogli adoptowac dzieci - bo przeciez wszyscy sa rowni wg ciebie i powinni miec te same prawa. przez takie smieszne osoby, jak ty, myslace, ze sa wielce tolerancyjni, z roku na rok jest co raz gorzej - nie mowie tu o paleniu homosexualistow na stosach itl. ale o prawne sankcje, ktore nie dopuszcza do tego, ze beda domagac sie praw obyczajowych rownych innym normalnym ludziom.

Nie musisz mi proponować. Obracam się w różnym towarzystwie, które czasami pada ofiarą dyskryminacji w tym: Afrykańczycy czy Homoseksualiści. Broniłbym ich z pasją.
widac to po zachodzie - dano im tam prawa, a oni chca co raz wiecej i wiecej, a kazdy sprzeciw jest uznawany przez nich jako wyraz wielkiej nie tolerancji i wlasnie przez takich ludzi jak gocek, za 10 - 20 lat adopcja dzieci bedzie uznawana za "normalna"

Te prawa mieli od zawsze - jako ludzie. Jednak tacy jak Ty ich dyskryminują - werbalnie i często fizycznie. Przysługują im te same prawa co Tobie z faktu, że podobnie jak Ty są ludźmi.
Opinie na temat norm pozostaw specjalistom
skoro np. gocka, pewnie nie bulwersuje para mezczyzn calujaca sie na ulicy (bo widac pewnie jest do tego przyzwyczajony) to prosze mi powiedziec, jak wytlumaczyc dziecku widzacemu cos takiego, ze to jest złe ?

Tak jak nie denerwuje mnie para heteroseksualistów całująca się na ulicy, tak samo para homoseksualistów mnie również nie denerwuje. A, że praktycznie tego drugiego nie widuję, to nie jestem do tego widoku przyzwyczajony, natomiast często widzę pary hetero, które oddają się całowaniu, jak już wspomniałem wyżej mnie absolutnie nie denerwuje. Lubię całować się ze swoją dziewczyną i wiem, że mam do tego naturalne prawo, gdybym był homoseksualistą lubiłbym całować się ze swoim partnerem i również wiedziałbym, że mam do tego przyrodzone prawo.
Dzięki temu dziecko możesz nauczyć i wychować w duchu tolerancji i zrozumienia - ale nie liczę na to, że dla Ciebie jest to do pojęcia.

Tolerancja nie jest rzeczą łatwą, wymaga od człowieka trochę wysiłku umysłowego, empatii i szerokich horyzontów. Wymaga to spojrzenia na innego (bez wartościowania) człowieka jako na podmiot o określonych prawach i potrzebach takich jak Ja i Ty. I nie można tych praw im ograniczać na zasadzie subiektywnego zgorszenia, czy zbulwersowania, czy absurdalnego "prawa większości". Osobiście nie darzę sympatią doktryny np: Świadków Jehowy, a już w szczególności nie lubię ludzi posługujących się zaprezentowaną przez Ciebie retoryką.
Kiedyś były czasy powszechnego niewolnictwa. Czasy w których kobiety nie miały prawa głosu itd. W dzisiejszych czasach te formy też występują - ale nie w cywilizowanej Europie.
Dokształć się trochę, poczytaj sobie Simone de Beauvoir "Druga płeć", François-Marie Arouet (Wolter) "Traktat o tolerancji", czy Peter Singer "Etyka Praktyczna", "Wyzwolenie zwierząt", lub Praca Zbiorowa "Homofobia w Polsce". Zacznij samodzielnie myśleć.

Homoseksualizm nie jest chorobą, to po prostu jedna z orientacji seksualnych obok heteroseksualizmu, czyli popędu do płci przeciwnej, biseksualizmu, czyli popędu ukierunkowanego na obie płci.
Współczesna nauka homoseksualizm traktuje jako jedną z orientacji seksualnych na równi z heteroseksualizmem oraz biseksualizmem.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2008 10:15   
Forum

Gocek!

Nie sądźmy, abyśmy nie byli sądzeni!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2008 10:32   
Forum

Medieval man!
Dodam jednak mały suplement do Ciebie. Popierając postawę Gocka, w żaden sposób nie popieram, ani cudzołostwa, ani kradzieży ani żadnej innej postawy sprzecznej z dziesięioma Przykazaniami.
Nie rozumiem po prostu dlaczego akurat homoseksualizm budzi tyle emocji, gdy jest tyle innych groźniejszych na świecie postaw zagrażających społeczeństwu. Chociażby alkoholizm!
W moich oczach każda namiętność, czy to heteroseksualna, czy homoseksualna jeżeli przesłania nam rozum jest dla duszy i człowieka w całości szkodliwa!
Według mnie jednak człowiek wierzący ma zajmować się swoją własną belką, w swoich własnych oczach a nie szukać jej u innych.
Za tym idzie nie posługiwanie się swoją wiarą, czy konfesją, jako tarczą w problemach społecznych i politycznych.
Nie jest rolą katolikow naprawianie świata przez zmianę systemów społecznych, czy obyczajów na drodze jakiejkolwiek "rewolucji" czy walki, lecz na drodze oczyszczania własnego serca i duszy i dawanie dobrego przykładu swoim życiem.
Zwróć uwagę, że w dziesięciu Przykazaniach nie jest powiedziane nie cudzołóżcie, nie kradnijcie i pilnujcie innych aby nie kradli lecz "nie kradnij" "nie cudzołoż" a Jezus dodał i wyjmuj belkę z własnego oka, zanim sięgniesz po źdźbło w oku bliźniego!!!
Na szczęście dla mnie nie istnieje przykazanie "nie dyskutuj"
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Thomas Z
 styczeń 25 2008 11:02   
Forum

Też nie rozumiem tej agresji skierowanej wobec homoseksualistów. Poznałem w swoim życiu ludzi o tego typu orientacji i naprawdę nie wiem o co chodzi? Czym ci ludzie zawinili? Czy Jezus nauczał by używać siły wobec kogokolwiek?

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:
2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 25 2008 16:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka: Medieval man!
Dodam jednak mały suplement do Ciebie. Popierając postawę Gocka, w żaden sposób nie popieram, ani cudzołostwa, ani kradzieży ani żadnej innej postawy sprzecznej z dziesięioma Przykazaniami.
Nie rozumiem po prostu dlaczego akurat homoseksualizm budzi tyle emocji, gdy jest tyle innych groźniejszych na świecie postaw zagrażających społeczeństwu. Chociażby alkoholizm!
W moich oczach każda namiętność, czy to heteroseksualna, czy homoseksualna jeżeli przesłania nam rozum jest dla duszy i człowieka w całości szkodliwa!
Według mnie jednak człowiek wierzący ma zajmować się swoją własną belką, w swoich własnych oczach a nie szukać jej u innych.
Za tym idzie nie posługiwanie się swoją wiarą, czy konfesją, jako tarczą w problemach społecznych i politycznych.
Nie jest rolą katolikow naprawianie świata przez zmianę systemów społecznych, czy obyczajów na drodze jakiejkolwiek "rewolucji" czy walki, lecz na drodze oczyszczania własnego serca i duszy i dawanie dobrego przykładu swoim życiem.
Zwróć uwagę, że w dziesięciu Przykazaniach nie jest powiedziane nie cudzołóżcie, nie kradnijcie i pilnujcie innych aby nie kradli lecz "nie kradnij" "nie cudzołoż" a Jezus dodał i wyjmuj belkę z własnego oka, zanim sięgniesz po źdźbło w oku bliźniego!!!
Na szczęście dla mnie nie istnieje przykazanie "nie dyskutuj"
Pozdrawiam

To jest epokowe wydazenie - podpisuje sie pod tym co napisala Matejanka

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2008 16:31   
Forum

Maxurd!
Cokolwiek to było, co podobało Ci się w mojej wypowiedzi, gdyż mocno podejrzewam, że moje ostatnie zdanie Twoja aprobata to dla mnie też epokowe wydarzenie
Pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 25 2008 16:33   
Forum

Quote by maxurd:
To jest epokowe wydazenie - podpisuje sie pod tym co napisala Matejanka

Widzisz, kiedy matejanka na chwilę odłoży TT i "Ducha Prawdy" okazuje się, że całkiem rozsądna z nie niewiasta

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,86 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty