Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 ZBAWIENIE
 |  Wersja do druku
eviva
 luty 15 2008 15:33   
Forum

Status: offline

Quote by skałosz:
Quote by matejanka:

a otwarto księgi.

I inną księgę otwarto,

...czyzby jedna z nich to TT?

Może to chodzi o KKK ?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 17 2008 16:59   
Forum

Quote by eviva:
Quote by skałosz:
Quote by matejanka:

a otwarto księgi.

I inną księgę otwarto,

...czyzby jedna z nich to TT?

Może to chodzi o KKK ?

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział, ze KKK jest księgą natchnioną?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 marzec 18 2008 12:16   
Forum

No tak! Mamy Wielki Tydzień i jest to rzeczywiście czas w którym powinniśmy się zastanowić nad prawdziwą wymową OFIARY PANA.
Mogę tylko za siebie powiedzieć jak ja odbierałam nauki religii w szkole podstawowej i jak widziałam oczami dziecka ofiarę Jezusa.
Nigdy jako dziecko nie uważałam, że mam coś z tym wspólnego. Powiedzenie, że Jezusa umarł za moje grzechy w żaden sposob nie docierało do mojej świadomośći, a jedyny obraz ukrzyżowania jaki wyniosłam z tych nauk był taki, że ludzie w dawnej Jerozolimie byli bardzo źli i zamęczyli na śmierć dobrego Jezusa przybijając Go do krzyża, a my do teraz(to tamtego teraz) usiłujemy Go za to przeprosić, a grzesząc znowu przybijamy Jezusa do krzyża (kolejna abstrakcja) i powinniśmy dlatego nie grzeszyć !
Do tego dochodziły wszystkie historie z Herodem, ucieczką do Egiptu itd.
A sprawy spowiedzi i przystępowania do komunii zawsze były ogromnym stresem, czy dość dobrze wyspowiadałam się (czesto z nieistniejących grzechów) i czy mogę przyjąć opłatek?! Nie czułam się przez wykonywanie tych praktyk ZBAWIONA
Być może było to dobre ćwiczenie charakteru ,ale nie budowało głębokiej i prawdziwej wiary i nie dawało świadomości na czym polegało odkupienie kazdego człowieka na skutek złożonej przez samego Boga ofiary na krzyżu.
To, że to sam Bóg zszedł na ziemię, aby odszukać i zbawić swoje ukochane dzieci, tego nie nauczyłam się na lekcjach religii i w Kościele, ani tego że Bóg jest przede wszystkim najbardziej jak tylko możliwe kochającym Ojcem, lecz było mi wpajane że jest SĘDZIĄ, który za dobro wynagradza a za zło karze. Czy można kochać sędziego?
Dzisiaj z perspektywy czasu mam zupełnie inne wyobrażenie i Boga i roli Jezusa i Zbawienia
Oczywiście podtrzymuję to wszystko co napisałam w poprzednich postach, ale to były ogólniki dotyczące każdego, natomiast inaczej trochę to wygląda z osobistej perspektywy, a więc to co czuję we własnym wnętrzu.
Wydaje mi się, ze tylko w takim wymiarze powinniśmy pisać o zbawieniu to znaczy co konkretnie oznacza ZBAWIENIE dla nas samych!
Tak więc dla mnie osobiście zbawieniem jest własna przemiana pod wpływem prawdziwej wiary, nie tej na zewnątrz w rytuałach, dogamtach i formułkach i przez innych nauczanej ale OSOBISTEGO GŁĘBOKIEGO PRZEKONANIA O MIŁOŚĆI BOGA DO MNIE I MOJEJ ROSNĄCEJ ODPOWIEDZI NA TĘ MIŁOŚĆ. Aby takie przekonanie zrodziło się w moim sercu musiałam przejść długą drogę zrobić wiele błędów i na własne oczy się przekonać że Bóg jest nieskończenie sprawiedliwy i mnie nie karze jako bezduszny Sędzia, lecz tylko z miłością i przygotowanymi specjalnie dla mnie doświadczeniami pokazuje mi moje słabości, miejsca gdziE mi brakuje miłości , ale i zawsze drogę wyjścia. Oczywiście napisanie, że Jezus jest Drogą stało sie banałem ,ale kiedy naprawdę wprowadzam w swoje życie zasady życia Chrystusa to odczuwam ich ZBAWIENNE DZIAŁANIE. Jezus we mnie, jeżeli Mu na to pozwolę, zbawia mnie od moich własnych słabości i moich własnych złych cech. Nie następuje to, ani automatycznie, ani bez wysiłku z mojej strony, ale jeżeli oddam Jemu swoją małość i grzeszność to za którymś razem już nie upadnę i w tym jednym miejscu gdzie zawsze wiem że popełniałam błąd(inaczej grzech) już go nie popełnię NIGDY i to jest ZBAWIENIE.
Wtedy gdy naprawdę odróżnię dobro od zła i zobaczę dokonane przez siebie zło i jego skutki i odczuję paLący ogień wyrzutów sumienia, to wiem że tę słabość w sobie mam pokonaną i tego rodzaju grzechu już nigdy nie popełnię nawet jak znajdę się jeszcze raz w takiej samej sytuacji kuszącej mnie do popełnienia tego grzechu, gdyż ten ogień sumienia wypalił we mnie niezatarty ślad!!!
Jest to droga krzyżowa na której krzyżuję i przybijam na zawsze do krzyża swoje wady , swoje złe cechy , swoje słabości i będzie trwała tak długo, aż dojdę na szczyt góry i będę mogła powiedzieć Bogu WSZYSTKO ZOSTAŁO SPEŁNIONE.

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Reguly
 marzec 19 2008 11:29   
Forum

Prosze pamietac o glownym temacie tego watka...
Z gory wielkie THX.

PS. Kwestie poruszona przez Matejanke, Medieval_man kontyluje tutaj.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
matejanka
 marzec 19 2008 11:46   
Forum

Quote by reguly: Prosze pamietac o glownym temacie tego watka lub zalozyc wlasny...
Z gory wielkie THX.

Reguly! Czyżbyś "pił" do mnie?
Przecież mój post dotyczy tematu Zbawienie w taki sposób w jaki ja je rozumiem. Najkrócej ujmując. W moich oczach zbawieniem jest uwolnienie się nas samych za pomocą Bożej Łaski i z pomocą wylanego na naszą duszę-dzięki Ofierze Chrystusa- Boskiego Światła z własnych niedosknoałości i pomyłek.A na drodze uwalniania się z tych niedoskonałości i błędów nieustanny nasz duchowy wzrost . Na końcu tej drogi jest zasłużona nagroda i wejście do Królestwa Boga. To jest w moich oczach zbawienie. Czy chodziło Ci może o inne zbawienie?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Reguly
 marzec 19 2008 12:15   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by reguly: Prosze pamietac o glownym temacie tego watka lub zalozyc wlasny...
Z gory wielkie THX.

Reguly! Czyżbyś "pił" do mnie?

Nie no... Tak tylko ogolnie na wszelki wypadek.

To jest w moich oczach zbawienie. Czy chodziło Ci może o inne zbawienie?

Nie... Wszystko w jak najlepszym pozadku... Wlasnie o to chodzilo, by przedstawiac swoje osobiste stanowisko(lub w swoim pojmowaniu, stanowisko swojego systemu wyznaniowego) ...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty